Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
631 postów 1676 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Ostatnie wołanie o narodową zgodę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie pozwólmy już dziś, jako Polacy, żeby nasz kraj upadł i stał się ubogim regionem rozpadającej się Unii Europejskiej. Od nas wszystkich zależy dobro naszej Ojczyzny!

Szanowni Polacy!
 Sympatycy wszystkich partii i opcji politycznych! 

Zwracam się do Was odnosząc się bezpośrednio do Waszej polskości, przyzwoitości i narodowego honoru. Zwracam się do Was w poczuciu wiary, że tak naprawdę - niezależnie od Waszych przekonań politycznych i wyznawanych idei -  gdzieś tam w środku jednak najważniejszymi dla Was są i zawsze były: dobro Polski i Polaków. Zwracam się do Was w poczuciu wewnętrznej troski o przyszłość naszego państwa, o przyszłość kolejnych pokoleń Polaków, moich i Waszych dzieci i wnuków. 

Zwracam się do Was przypominając o przeszło 1000 letniej historii Polski. 

Nasz naród i nasze Państwo przeszło przez wieki wiele traumatycznych przeżyć: począwszy od zaborów, poprzez gehennę faszyzmu, wojennego komunizmu aż po lata komunistycznego i obcego zniewolenia. 

Pomimo tego, że wielu chciało Nas zniszczyć i wymazać z mapy państw świata to zawsze z dumą powstawaliśmy udowadniając, że Polska i polskość jest niezniszczalna historycznie. 

 Mamy - jako Naród - swoje wady i przywary, bywamy nieraz śmieszni groteskowi. Ale w sytuacji zagrożenia naszej tożsamości narodowej i państwowej zawsze okazywaliśmy się bohaterami. Dzięki temu nawet po 100 latach rusyfikacji i germanizacji, po latach II wojny światowej i reżimu komunistycznego, po wymordowaniu przez hitlerowców i komunistów najznamienitszych dzieci naszego narodu... nigdy nie staliśmy się pokorni i bezwolni wobec obcych i nienawidzących nas wrogów wewnętrznych i zewnętrznych.  

Tylko w Polsce mógł powstać ruch SOLIDARNOŚCI, tylko Polska mogła dać światu Jana Pawła II, tylko Polska jako społeczeństwo mogła de facto obalić po 40 latach komunizm! Nasze umiłowanie wolności, tolerancji i chrześcijańskiej oraz tej zwykłej ludzkiej przyzwoitości towarzyszy nam od wieków. Dzięki  tym wartościom nasze państwo, nasza Polska istnieje i funkcjonuje, dzięki temu jesteśmy wśród narodów posiadających własny język, własne państwo, własną historię, kulturę, sztukę, tradycję! 

W imię tych wszystkich wartości podstawowych, determinujących nasze wielowiekowe trwanie... zwracam się do wszystkich Polaków: 

STWÓRZMY WSPÓLNY, NASZ POLSKI DOM I PRZECIWSTAWMY SIĘ WSPÓLNIE PRÓBOM JEGO NISZCZENIA! 

Jest mi smutno, że w jakiś sposób wielu z nas zostało wykorzystanych przez obce i wrogie Polsce organizacje, państwa oraz plemiona narodowe. Jest mi smutno, że część z nas dała się wciągnąć do miażdżącej krytyki wszelkich oznak narodowego, polskiego patriotyzmu. Jest mi przykro, że przez swoje działania wielu z nas starało się - nieraz kierując się bezwolnym instynktem stadnym - przekonać Polaków, że patriotyzm jest anachronizmem i śmiesznym absurdem. Tak naprawdę ta nieszczęsna część  z nas była i jest w dalszym ciągu tylko "pionkiem" wykorzystywanym dla zniszczenia naszej polskości i państwowości. 

Wyrażam ubolewanie, że wielu z nas (w tym ja osobiście) uwierzyło w prawdziwość przełomu roku 1989. Okrągły Stół i ustalenia w Magdalence okazały się - wedle mnie - zdradą narodową i w naszej historii porównywane będą do zdrady targowickiej. 

Wierzę też, że te tłumy żegnające tragicznie zmarłych w tragedii smoleńskiej były tylko dowodem naszej patriotycznej postawy, podobnie jak budząca się Polska podczas ostatniej manifestacji w Warszawie...  

Proszę! Porzućmy więc własne ambicje i zaszłości. Stańmy się tymi małymi i wielkimi politycznie Mężami Stanu, patriotami, zwykłymi Polakami. Walczmy o jak najszybsze, przedterminowe wybory parlamentarne i weźmy gremialnie w nich udział. Niech frekwencja wyborcza wyniesie nawet 70-80% a wierzę, że nasz wybór będzie świadomy, racjonalny i dobry dla każdego z nas, naszych rodzin i dla naszej Polski. 

Nie pozwólmy już dziś, jako Polacy, żeby nasz kraj upadł i stał się ubogim regionem rozpadającej się Unii Europejskiej. 

Od nas wszystkich zależy dobro naszej Ojczyzny! 

Pozdrawiam 

P.S.

Chyba, że się mylę a moje wołanie jest w sumie bezsensowne... bo tak naprawdę wielu z nas stanowi świadomą część scenariusza zniszczenia Polski i Polaków, ale - jeżeli tak jest - to ten apel nie jest kierowany do Was... 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com 

KOMENTARZE

 • Podpisuję się pod tą odezwą
  co niejako uczyniłem w swoim wczorajszym blogu
  http://krisjora.nowyekran.pl/post/75806,i-have-an-dream
 • @lju 00:59:20
  Jest pewna wskazana przez Ciebie sprzeczność. Zważ jednak, że o tym, iż to zdrada wiedziało kilkanaście raptem osób a ludzi Solidarności było 10 milionów. Większość z nich wierzyła, że obala komunizm i mocno o to walczyła. Zostali oszukani a dziś już ich nie ma lub żyją w biedzie.

  Pozdrawiam i dziękuję za 10-tkę ;)
 • Nasz Kraj, tak samo jak polskie przedsiębiorstwa państwowe...
  upadnie, ale jak już niczego nie będzie (cytując Klasyka), to potem się podniesie, ale to juz niestety nie będzie Polska
 • @Jan Paweł 08:49:51
  dlatego należy ratowac wszystko co jeszcze jest polskie: Polską Pocztę, Polskie Koleje Państwowe, Polski Śląsk, Polskie Pomorze. Polska Edukację, itd, itd, itd, itd... ale także Polską Policję a przede wszystkim Wojsko Polskie
 • @Jan Paweł 08:54:39
  Oczywiście, że należy ratować wszystko co polskie jeszcze zostało...

  I lasy, góry, morze i rzeki a przede wszystkim dobra naturalne, m.in. gaz i ropę łupkową... bo znając tą ekipę zacznie też sprzedawać ziemię i te lasy a może i góry i rzeki, nie mówiąc o bogactwach naturalnych. Ludzie sami zginą lub wyjadą...

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 09:02:13
  nie wyobrażam sobie bym nie mógł wejśc np na Skrzyczne, Kasprowy, Giewont, Rysy itd, itd, ale i nad polskie morze, jeziora itd, itd... tak jak kiedyś gdy przez przypadek znalazłem się na terenie prywatnego lasu (na Pomorzu) i o mało nie zostałem ciężko pogryziony przez dwa rotweilery które przyjechały jeepem razem z jakimś zbydlęconym nowobogackim właścicielem tego akurat dosyc sporego kawałka lasu, przy pięknym jeziorze, który jeszcze niedawno był państwowy. Polskę juz po cichu sprzedają!
 • @krzysztofjaw To wołanie powinno brzmieć "jakośTak" !
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/75926,ojciec-rydzyk-na-premiera#comment_629039
  albo tak:
  http://zbigniewkuzmiuk.nowyekran.pl/post/75919,ofensywa-prawa-i-sprawiedliwosci#comment_629088
  i ..tak:
  Szczęść Boże Wszystkim

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej