Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 1868 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Zdrada niech ZDRADĄ będzie nazywana...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś jest czas na wielki wspólny front niepodległościowy i nie ma już (...) miejsca na dyskusje (...), które można było prowadzić lat temu 5 czy 10, ale nie dzisiaj, gdy centrum władzy, rządzący mówią: likwidujemy państwo polskie - A. Macierewicz

Wielokrotnie pisałem o potrzebie powrotu do nazywania określonych rzeczy, zdarzeń, faktów, ludzi i ich postaw, działań i zachowań, w sposób jednoznaczny – bez relatywizacji  i pojęciowego chaosu.

Marzy mi się świat i Polska, gdzie prawda jest nazywana prawdą a fałsz kłamstwem, dobo dobrem a zło złem, zdrajca zdrajcą a patriota patriotą, przestępca przestępcą a prawy człowiek właśnie takim... Po prostu świat, gdzie słowa znaczą to, co znaczą...

Marzy mi się Polska, w której rządzący wypełniają swoją misję i we wszystkich działaniach dbają o nasz kraj. Gdzie prawo jest traktowane powszechnie jako obowiązujące wszystkich w ten sam sposób. Jakże był chciał żyć w wolnym, niepodległym i praworządnym kraju, gdzie politycy i nami rządzący dbają o  teraźniejszy i przyszły interes naszego narodu i Polski, naszej Ojczyzny.

Ta nasza Polska to 1000 letnia historia, tradycja, symbole, ziemia i jej bogactwa, tożsamość, język, kultura. Polska to nasze lasy, jeziora i góry, łany zbóż, waluta, wypracowany naszymi rękoma majątek narodowy i te krwawiące groby naszych Ojców i Dziadków, którzy za tą Polskę oddali swe życie.

Polska to nasze państwo i pragnąłbym, aby była obowiązkiem Polaków, którzy nią rządzą. Tak jak zapewne obowiązkiem rządzących Izraelem Żydów są obowiązki izraelskie, rządzących Francją Francuzów są obowiązki francuskie, rządzących Niemcami Niemców są obowiązki niemieckie, rządzących Rosją Rosjan są obowiązki rosyjskie, rządzących Grecją Greków są obowiązki greckie...

Takie to proste, naturalne i oczywiste przecież... Wszakże chyba tylko dla tych jednak, którzy czują się narodowo tymi, którymi mają zaszczyt rządzić... Gdy tak nie jest stają się domniemanymi zdrajcami obowiązków jakie im powierzono a tym samym zdrajcami obszarów ich zarządzania..."

Tak... marzy mi się Polska posiadająca elity i przywódców zasługujących na miano Mężów Stanu, którzy potrafią myśleć w jednoznacznych kategoriach propaństwowych  i potrafią jasno identyfikować dobro Polski.

I pragnąłem do niedawna właśnie też takiej Polski, gdzie wreszcie jej nią rządzący od 22 lat w końcu określą, czego tak naprawdę chcą, do czego dążą, jaki jest ich cel... Twardo, jasno i jednoznacznie...

I... doczekałem się nareszcie! Słowa wypowiedziane przez Ministra Spraw Zagranicznych oraz późniejsza reakcja na nie ludzi z PO, RPP, SLD, częściowo PSL i Pałacu Namiestnikowskiego... spełniły moje marzenia o jednoznaczności rozumienia w Polsce takich słów jak: zło, zdrada, hipokryzja, grabież, małostkowość, kolaboracja... Dziś mogę spokojnie i z czystym sumieniem wszystkich ich nazywać po prostu zdrajcami Polski, jej niepodległości, suwerenności i tożsamości narodowej. Dziś bez wahania mogę stwierdzić, że działają na szkodę Polski i niszczą naszą państwowość!

Obserwując reakcję na słowa "polskiego" ministra mogę też wskazać na prawdziwych polskich patriotów, którzy potrafią równie jednoznacznie walczyć o naszą niepodległość i suwerenność oraz potrafią wypowiedzieć słowa prawdziwe... Słowa tak ważne i tak istotne, że winniśmy wszyscy je zapamiętać... Słowa, które - ku tej pamięci - postanowiłem przytoczyć i za które bardzo dziękuję...
 

--------------------------------------------------
 

"„Polska będzie swobodna w swojej wierze, obyczajach i kulturze”. Te słowa – wbrew pozorom nie są powtórzeniem, cytatem czy omówieniem ostatniego, skandalicznego przemówienia Ministra Spraw Zagranicznych Pana Sikorskiego w Berlinie, ale cytatem z odezwy Wielkiego Księcia Mikołaja Mikołajewicza z 1914 roku zapowiadającego, że jeżeli Polacy rzucą wszystkie swoje możliwości i będą dzielnie walczyli za Cesarstwo Rosyjskie, wtedy łaskawie Car nada im autonomię. Identyczne sformułowania rok później powtórzyli Cesarze Prus i Austro-Węgier w 1915 roku. Wcześniej podobne zapewnienia dawał Franciszek Józef nadając autonomię galicyjskiej części rozebranej autonomii. 

Takich zapewnień w ciągu ostatnich 250 lat nasi zaborcy i kolaboranci, namawiający nas do tego, abyśmy się poddali w cudze jarzmo było bardzo dużo. Ci, którzy uczyli się jeszcze historii Polski sprzed reform Pani Minister Hall… Ci, którzy pamiętają czym były rozbiory, zabory i okupacje wiedzą o tym dobrze.

Zawsze te słowa namawiające nas do tego, żebyśmy zrezygnowali z niepodległości, ubrane są w niesłychanie ładne (słowa – dop: kj). Istota namowy brzmi tak: zrezygnujcie z niepodległości a my zagwarantujemy wam ład, porządek, bezpieczeństwo i dobrobyt. I znowu – i nie jest o tylko cytat z Pana Sikorskiego – tym razem przywołałem słowa, które sformułował publicznie - w "Radiu dla Ciebie" -  Pan Kwaśniewski. To nie dziwi w ustach byłego aparatczyka PZPR, to nie dziwi w ustach takich ludzi, jak Pan Rosati, to nie dziwi w takich ustach takich ludzi, jak Pan Miller. Czy ma nas dziwić w takich ustach jak Pan Sikorski?

Ja muszę powiedzieć, że już mnie nie obchodzą różnice między tymi Panami, które były w przeszłości. Pamiętam je i dla historii warto je odnotować , ale wszyscy dzisiaj Ci ludzie połączyli się we froncie wymierzonym przeciwko niepodległości Polski. Działają tak i zachowują się tak, jakby zniszczenie polskości i niepodległości naszego kraju, państwowości polskiej było dla nich rzeczą najistotniejszą , najważniejszą!

Pomyślmy jakie jest zaplecze tego działania, o co im tutaj naprawdę chodzi?

Czy my będziemy naprawdę bogatsi podporządkowując się Niemcom? Jeżeli tak ktoś myśli, to niech pamięta, że z każdego Euro, które (…) Polska (…z Brukseli…) dostaje w ramach, w zamian za likwidację własnego przemysłu, z każdego Euro 85 centów idzie do Berlina. Polska działa tutaj tylko jako kraj pośredniczący w tym wypompowywaniu pieniędzy, na które składają się wszystkie Kaje Unii Europejskiej i przepompowywaniu ich do Berlina. Nawet dróg za to nie wybudowano, nie mówiąc już o innych rzeczach. Nawet nie dotrzymano zobowiązań wobec polskich rolników, które oficjalnie, publicznie i we wszystkich stolicach ogłoszono, że będą Oni zrównani w prawach z innymi rolnikami (unijnymi – dop.: kj) począwszy od roku 2012 i będą dostawali takie same dopłaty do hektara z rolnictwa. Tak dalece nie dotrzymano, że Pan –ówczesny Marszałek Niesiołowski – raczył powiedzieć, że im się to nie należy, bo przecież inne są proporcje liczby rolników w Polsce i w Niemczech, nie zdając sobie sprawy z tego, że dopłaty są do hektara a nie na głowę ludności.

Przywołuję te fakty gospodarcze, żeby Państwu uświadomić, że istotą tej propozycji nie jest zamiana suwerenności na bezpieczeństwo i korzyści gospodarcze. Odwrotnie! Ten proces pozbawienia nas niepodległości jest czyniony po to, żeby w pełni, swobodnie i bez żadnych już zobowiązań eksploatować polską gospodarkę i polskie możliwości.Najpierw zniszczono polski przemysł, teraz chce się zniszczyć polskie rolnictwo i do końca wyeksploatować te możliwości, które jeszcze w Polsce w ostatnich latach zachowaliśmy.Tak! My mamy ciągle dodatni bilans dochodu narodowego. Jeżeli wejdziemy do Wielkich Niemiec, będzie to ostatni rok dodatniego bilansu dochodu narodowego. Będzie to ostatni rok, gdy Polacy nie będą cierpieli nędzy.

Wielki kryzys gospodarczy, który ogarnia dzisiaj centrum współczesnego świata przemysłowego chce się rozwiązać przy pomocy i przerzucając go na barki tych, którzy są na zewnątrz, tych, którzy są najsłabsi. I to my mamy paść ofiarą tej operacji. My mamy i stracić niepodległość, i stracić resztki suwerenności gospodarczej, i resztki bezpieczeństwa gospodarczego. A bezpieczeństwo fizyczne… jak będzie wyglądało, to pokazali nam Niemcy, którzy - za zgodą Pana Tuska - przyszli rozbijać, niszczyć, demolować Warszawę i Marsz Niepodległości , pokazując nam, co myślą i jak będą traktowali polską suwerenność, polską godność narodową i polską tożsamość narodową.

Dzisiaj jest czas, żeby się temu, ostatni czas żeby się temu przeciwstawić! Dziś jest czas na wielki wspólny front niepodległościowy i nie ma już miejsca na wewnętrzne dyskusje ambicjonalne, że ktoś chciał zostać kimś, a ktoś jeszcze kimś innym i że, jak mu nie dano jakiegoś stanowiska, to on sobie załatwi i założy nową partię. Trzeba sobie zdawać sprawę, że takie dyskusje można było prowadzić lat temu 5 czy 10, ale nie dzisiaj, gdy centrum władzy, rządzący mówią: likwidujemy państwo polskie.

Dzisiaj ten, który nie stanie w jednym szeregu ruchu niepodległościowego, kto nie stanie wokół Prawa i Sprawiedliwości w budowaniu wielkiego frontu niepodległościowego bierze na siebie odpowiedzialność z likwidację państwa. O tym musimy stale pamiętać!”.
 

Źródło: Antoni Macierewicz, Audycja „Głos Polski”, Radio Maryja, 01.12.2011 rok (TUTAJ)
 

--------------------------------------------------
 

Nie zawsze zgadzam się z Panem A. Macierewiczem, nie do końca odpowiada mi PiS, ale są takie chwile w życiu narodów, w historii ich państw, w których ważą się ich losy. Taka chwila - moim zdaniem - jest teraz. Powiedziano jednoznacznie nam - Polakom, że właśnie kończy się nasza niepodległość i suwerenność, kończy się nasza Polska. 
 

Czy godzimy się na to? Czy godzimy się na V Rozbiór Polski?
 

Pozdrawiam

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com   

KOMENTARZE

 • @Autor
  W odpowiedzi na końcowe pytanie, odpowiem, że TAK.
  To o czym Pan napisał, było wiadomym nie od dzisiaj, czy też dnia w którym Sikorski za aprobatą Tuska dokonał ostatniego namaszczenia na trupie Polski.
  Godzimy się na V rozbiór Polski i daliśmy temu wyraz w ostatnich wyborach.
  Tylko głupiec nie mógł dostrzec tego co robią Polsce rządowi zaprzańcy.
  Cała czteroletnia kadencja tych bandytów wieściła nam przez megafon, co się dzieje.
  Wszystkie afery kryminalne tych łajdaków i zaprzańców były zwiastunem dzisiejszego stanu rzeczy, a zamach pod Smoleńskiem swoistym wykrzyknikiem.
  Co zrobiliśmy, ażeby uniknąć własnej eutanazji?
  Nic.
  Poniesiemy straszliwe konsekwencje swojej bezczynności i tolerancji wobec zła w czystej postaci.

  Pozdrawiam.
 • autor
  Zdecydowanie nie zgadzam się z tezą, że odbudowa Polski jest mozliwa pod przewodem PiS.
  Ani PiS, ani JK iLK nigdy nie zadeklarowali faktycznych zamierzeń, gdzie byłoby kierowanie się polskością i patriotyzmem; zawsze tylko retoryka "bliska", ale bez żadnych konkretów.

  Napiszę więcej - brak jest ugrupowania, które byłoby jednoznaczne w swych zamierzeniach i miało sensowny problem.

  Zatem podejście jest "od d... strony".

  Pierwszym krokiem jest stworzenie stowarzyszenia ruchów patriotycznych - bez "łatek" i zastrzeżeń - wszyscy, którzy chcą kierować się dobrem Ojczyzny - powinni zadeklarować przystąpienie do takiego ruchu.
  To bez znaczenia ile kto ma "szabli".
  W ramach stowarzyszenia wypracować strategię odbudowy Polski - zaczynając od najbardziej ogólnych ustaleń.
  Dopiero później formułować dalsze kierunki i ustalenia.

  I to na tyle.

  Zaznaczam, że powstał Konwent Narodowy Polski - być może uda się tę formułę zastosować. Zobaczymy.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Witam

  Panie Krzysztofie,

  Częściowo podzielam Pańskie zdanie, lecz trzeba w pewnych momentach mówić jasno i wychwytywać pewne rzeczy.

  Deklaracja A. Macierewicza jest dla mnie ważna. Dlatego ją nagłośniłem. Oczywiście dziwi mnie fakt, że została ona jakby wypowiedziana "z boku", tylko dla słuchaczy Radia Maryja i do końca nie została oficjalnym głosem partii.

  Oczekiwałbym tez szerokiego wsparcia ruchów oddolnych, czego nigdy nie było a wprost przeciwnie...

  Kwestia jest ważna... więc napiszę coś na privie...

  Krzysztof Jaworucki
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Trzeba być ślepym żeby nie widzieć że Donald Tusk realizuje w Polsce niemiecki plan likwidacji państwa polskiego przez zniszczenie przemysłu , monstrualne zadłużenie kraju , likwidację armii i faktyczną likwidację demokracji.

  Zgadzam się z Panem że PIS kierowany przez JK nie jest receptą dla Polski.
  JK nigdy nie mówi "naród polski" , tylko używa określenia "społeczeństwo". nigdy nie mówi wprost o swych celach tylko kluczy gdy jest przyciskany do ściany. JK prowadzi PIS po dyktatorsku, usuwając wszystkich którzy ośmielają się domagać konkretów.
  Tylko JK wie dokąd prowadzi PIS i wyborców.

  Tylko w masonerii ludzie godzą się być posłusznymi nieznanym sobie przywódcom i nieznanym sobie celom.
  To nie jest droga dla Polaków.
 • Autor
  Krzysiu jak zwykle jesteś niezawodny, chciałoby się aby było jak piszesz, ale widocznie dla rodaków to jest za trudne i na moje trzeba to zostawić samemu losowi i niech będzie co będzie, bo w chwili obecnej mamy sytuację jak na statku w czasie ekstremalnego sztormu, na którym rządzi pięciu kapitanów i wygląda to tak: Mamy szerokie horyzonty od groma bujania, rzygać się chce ale wysiąść nie można. Trzeba poczekać aż się wszyscy pozagryzają i zostanie jeden, może wtedy pojawi się nadzieja że, ten co został da radę statek do bezpiecznych wód doprowadzić. A jak się okaże że, nie ten TO SRUUUUUU!! i niech się nareszcie to skończy. Pzdr
 • Szanowny Panie, Autorze,
  Wierzę, że nie jest PiS ratunkiem dla kraju samo w sobie. Wierzę, że nie ma ratunku dla Polski bez cudu. Musi wydarzyć się cud. Nie ma jednak cudów bez udziału Boga. Należy o tym pamiętać.

  Na czym miałby polegać cud, który uratuje Polskę? Jest tylko jedna forma, w jakiej to następuje.

  Zdając sobie sprawę z wyzwania, jakie stanęło przed nami, widzimy, że koniecznością jest Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych kraju. Tylko w Zjednoczeniu jest taka siła, która pokona wroga i zdrajców Narodu Polskiego. Wierzymy, że - z uwagi na to, co powiedziano - sztandarem Zjednoczenia powinny być słowa będące najlepszym streszczeniem jego paradygmatu. Są to trzy słowa, które są nam - Prawdziwym Polakom - bardzo bliskie.

  BÓG HONOR OJCZYZNA

  Bardzo uprzejmie Pana proszę, niech Pan raczy się pochylić i w głębi ducha swego rozważyć poniższy tekst, będący swoistym "manifestem" Zjednoczenia:

  http://space.nowyekran.pl/post/41047,zjednoczenie-bloggerow-ne

  Trafnie określił to pan Macierewicz, kiedy mówił o zjednoczeniu. Jednak nie pod szyldem PiS, gdyż nie jest to ten szyld, który by Nas wszystkich - Prawdziwych Patriotów - napełniał dumą i nadzieją. To PiS musi się podporządkować Narodowi Polskiemu w Zjednoczeniu Środowisk Patriotycznych, bo tylko Ono daje pewność zwycięstwa.
  Odzyskanie, wywalczenie Polski jest dziełem milionów Polaków. To dzieło dokona się tylko w Zjednoczeniu Środowisk Patriotycznych: BÓG HONOR OJCZYZNA. Musi bowiem wydarzyć się cud.
 • Słusznie mówi A.Macierewicz,
  bo w tej chwili nie ma czasu na dyskusje, a trzeba zabrac się za ratowanie Polski, która obecne władze nam na naszych oczach likwidują. Potraktujmy te wladze odpowiednio .
 • @Lancelot
  Witam
  Chwilami mam też tego dość..., ale co nam pozostaje? Czekanie aż się wykrwawią? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Raczej doprowadza do wojny, aby uzasadnić potrzebę swojego rządzenia dla "dobra ogółu".

  Rostowski dał sygnał. Jak Nie weźmie się totalitarnie za mordę Europy i nie odda władzy rzadowi swiatowej finansjery to... znów wywołamy wojnę poprzez kryzys i chaos. On wie, co mówi a mówi zapewne to, co mysli G. Soros...

  Wielkie Niemcy tak... one maja powstac, ale tez na zasadzie poddaństwia finansjerze... Oni sa pragmatyczni, więc nas spacyfikuja i dogadają sie z Rosją... ale i tak ich los jest równiez przesądzony... To takie czarnowidztwo...

  W Grecji i we Włoszech juz rzadzą finansiści z Goldman Sachs, szefem EBC tez ten sam goldmanopwiec, szef MFW to samo...

  Pozdrawiam
 • @Ptasznik z Trotylu
  Witam

  Coś w tym jest... i po części podzielam opinię...

  Podrawiam
 • @space
  Jeżeli nie PiS to ...?!
  Jaki ruch patriotyczny?(już Marek Jurek próbował)
  Może należy właśnie PiS podbudować, bo jest najbliżej tego do czego dążymy.
  Czekamy na cud, zamiast próbować zmienić postać tego świata przy pomocy środków, które posiadamy.
  Każdy widzi, jak chce widzieć i mądry jest własną mądrościa.
  Widziałem i słyszałem kilka wystąpień Kaczyńskiego, które były później zmanipulowane i wtłoczone ludziom przez idiotyczne mędia.
  I tu widzę, niektórzy z dyskutantów, ulegają propagandzie, a nie faktom.
 • @maniek marny
  Nie da się bez cudu. Jesteśmy w ogromnych tarapatach. Cud musi polegać na zjednoczeniu setek tysięcy albo milionów Polaków w jednym celu ratowania Ojczyzny i uczynienia Ją wielką. Bez Zjednoczenia się to nie powiedzie. Nie ma szans. A pod szyldem PiS się Polacy nie zjednoczą, bo PiS nie jest tak naprawdę godny zaufania. Gdyby mieli uratować Polskę, byliby bardziej energiczni i nie odżegnywaliby się od spuścizny Jana Pawła II.

  Postawienie Boga na pierwszym miejscu jest podstawą i jedyną drogą ratunku. Tylko w Bogu możemy się zjednoczyć.

  W Bogu, honorze i Ojczyźnie i dlatego
  http://space.nowyekran.pl/post/41047,zjednoczenie-bloggerow-ne
 • pies, koń i prorocza wizja.
  Trzymam kciuki, szczerze, ale pamiętam taki kawał: kupił gościu buldoga i wystawił w wyścigu psów. Buldog po pierwszym okrążeniu ostatni. Właściciel wyje, "co jest buldog?" A pies wyciąga łapę w geście "spokojnie." Po drugim okrążeniu to samo. Na metę buldog wpada ostatni. Pan patrzy z wyrzutem a na to buldug, jak zbity pies, rozkłada łąpy, wywala dolną szczękę do przodu i wystawia jęzor. Bulba!

  Teraz o koniu: w Polsce od lat obstawia tego samego czarnego "konia" który jaki jest każdy widzi. Koń ten zrobił nas nie raz w konia i doprowadził do tego co jest, ale dla wielu wciąż jedno jest jasne: kto dalej nie stawia na tegoż konia ten zdrajca. Ja wiem, że ciężko się podnieść jak się leży pod gruzami.

  I mam taką wizję: jak w 1918 Polska powstała z martwych kiedy upadli trzej zaborcy, tak i teraz podobnie. Jeden zaborca, symbolicznie nazwijmy go "Austrią" już pada, już się rozkłada. Pada pod ciosami dwóch innych, nazwijmy ich "Prusami" i "Rosją" (ktoś spróbuje rozkminić?). Starcie tych dwóch jest jednak nieuchronne. I widzę juz oczyma duszy tych dwóch pozostałych zaborców zbyt na jakiś czas osłabionych po tym starciu by skutecznie kontrolować ziemie nad Wisłą. Ale widzę też lud nadwiślański zbyt mało rozgarnięty by rozumieć co się dzieje: widzę jak się żre, mantruje i odcina ręce za lud walczące; widzę zatem naród z którego spadły okowy jak sam się zniewala i los swój powierza rodzimym mafiom. I widzę jak te mafie już kombinują jak tu się dogadać z kolejnymi potencjalnymi zaborcami...
  Przypomnę, proroctwo to raczej wizja jak być może jeśli ...

  kto ma uszy niech słucha. Jak dość kumatych decyzyjnych zrozumie, to będzie dobrze
 • @space
  Kiedy czytam na NE, kto jest godny zaufania, a kto nie, to wciska mi się myśl, że nie ma takiej osoby, która połączy nas wszystkich.
  Każdy sobie rzepkę skrobie.
  Cudem będzie jeżeli się zjednoczymy, ale wątpię w cuda kiedy ludzie w nie nie wierzą.
  Marzenia i słowa górnolotne są piękne w poezji, tylko kto dzisiaj poezję czyta?
  Stoimy naprzeciwko Saurona, Władcy Mordoru i nie możemy wybrać przywódcy na tę chwilę. Czas ucieka i może być za późno.
  Nie wiem czy wymagania są zbyt wielkie, czy też brakuje przywódców.

  Piszesz, że PiS nie jest godny zaufania, ale powodów nie podajesz, tylko wstawiasz figury retoryczne, które pięknie brzmią, ale KTO to wykona.
  Nie oczekujmy na cuda...
  Pozdrawiam przepraszam za chaos w komentarzu.
 • Patrioci, narodowcy, przez 20 lat, nie potrafili, zorganizować własnej telewizji???
  Ani jednego prawdomównego, patriotycznego, polskiego programu telewizyjnego, ani jednego liczącego się medium papierowego, normalnych środków przekazu??? Dzisiaj, dziwimy się wynikom wyborów, tak jakbyśmy nie wiedzieli, udawali naiwnych idiotów, że nie rozumiemy, że bez tych narzędzi stracimy Polskę??? Czy ludzie opozycji patriotycznej, którzy cały czas naiwnie udają, że wszystko jest w porządku, mogą powstrzymać machinę propagandową, zachowując się jak upośledzona elita??? Siedzą, uśmiechają się, dyskutują ze zdrajcami, jakby żyli w normalnym, wolnym, niepodległym kraju, nie potrafią wykrzyczeć na antenie, tych wszystkich krzywd, obelg, zakłamania i zaprzaństwa, jakim jesteśmy bombardowani w tych wszystkich poprawnych politycznie serialach i shołach, z tymi zaprzańskimi lektorami, aktorami, vipami???
 • @balsam
  Oto przykład. PiS po prostu jest potajemnie częścią układu.
 • @space
  POPiS - żydowska gra w robienie Polaków w balona.
 • @balsam
  Witam

  Napisałem kiedyś, że w momencie zostania przez potencjalnych przestępców i fałszerców oraz kłamców Pań: Marszałek i Wicemarszałek jedynym wyjściem honorowym byłoby złożenie manatów poselskich przez prawą opozycję i prawych ludzi. Pani wice dalej jest vice a "gęby" honorowo poddaja się jej władaniu i uważają, że ma demokratyczny casus do sprawowania władzy w polsce. Podobnie kłamczucha Marszałek.

  Zgoda na kłamstwo jest współuczestniczeniem w kłamstwie, zgoda na zło jest współtworzeniem owego zła...

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw
  Pan ma pióro, niech pan pisze!!! Umiejętność wyłuskiwania i przekazywania najważniejszych kwesti, jest darem, z którego, trzeba(jako obowiązek) korzystać dla dobra ogółu? Pzdr.
 • @space
  Taki przykład, jak ze mnie baletnica...
 • Czytam komentarze i tak sobie myślę...
  PiS jest be, PO nie wchodzi w rachubę, tamten siamty i owamty też są be i przypomina mi się moment, w którym NE zaproponował spontanicznie tzecią drogę. To oburzenie, kalumnie, "zdrajcy, odchodzę stąd" itd. Burza w szklance wody ale za to jaka, jak wszystkie tornada zebrane do kupy... Dziś - co mamy dziś ? Ręka w nocniku i to po łokieć ubabrana w gównie ale znów wojenki. O pierdoły. Duzi chłopcy i dziewczynki dalej walczą o priorytet Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem albo odwrotnie. Da capo al fine, błędne koło, piaskownica, a Polskę nam walą, nas walą ale co tam - PiS, Kaczyński ble ble ble...

  Chcecie Polski wolnej ? Chcecie być wolni ?

  Piszę tak "wy" bo tu gdzie jestem czuję się wolna, jest mi dobrze, mam swój dostatni kawałek podłogi i właściwie powinnam machnąć na polskie sprawy ręką bo Tusk może mnie pocałować w dupę bo mnie nie dotyczy, PiS mnie nie dotyczy i właściwie nic mnie dotyczy, mogę spokojnie mieć to wszystko w 4 literach. Tylko, że... nie jest mi wszystko jedno i jak patrzę na Polaków muchy w nosie to szlag mnie trafia bo zamiast myśleć o Polsce to siedzą i grzebią wykałaczką w kupie i narzekają, że im śmierdzi. I... ponieważ ten smród chcąc, nie chcąc, czuję i u siebie to tak sobie myślę, że jeśli do zwykłego posprzątania nie dorośliśmy, to właściwie do niczego nie dorośliśmy.
  By posprzątać wcale nie potrzeba jakiegoś obersprzątacza, wystarczy wola. Dobra wola...

  Nie pozdrawiam jak to tradycyjnie robię bom wkurzona na małostkowość.
 • @maniek marny
  Mogą nawet o tym nie wiedzieć!
 • @contessa
  Tak właśnie napisałem:

  http://space.nowyekran.pl/post/42844,miazdzacy-atak-frontalny#comment_303503
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Cytat: Zdecydowanie nie zgadzam się z tezą, że odbudowa Polski jest mozliwa pod przewodem PiS.
  Ani PiS, ani JK iLK nigdy nie zadeklarowali faktycznych zamierzeń, gdzie byłoby kierowanie się polskością i patriotyzmem; zawsze tylko retoryka "bliska", ale bez żadnych konkretów.

  *** To jest oczywista nieprawda. Deklaracja sklada antypolski herr Tusk. Dwa lata rzadow PiS sa najlepszym dowodem na odbudowe Polski. Wszystko inne jest zaprzeczeniem rzeczywistosci. Jest negowaniem faktow, nie przyjmowaniem ich do swiadomosci.
 • @fritz
  A co Pis przez te dwa lata rządów zrobił?
  Jakieś konkrety?
  Reforma sądownictwa - przerwana, bez następstw.
  uzdrowienie szkolnictwa - tylko hasłowo, działania Giertycha - przerwane.

  Ale wsparcie Juszczenki, rezygnacja z poparcia Polaków na Litwie , obywatelstwo dla Żydów-emigrantów ekonomicznych, gdy brak takowego dla Polaków z Kazachstanu.... i wiele podobnych, o akceptacji Traktatu Lizbońskiego nie wspominając.

  Więc - albo poważnie - albo nie po drodze nam razem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej