Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
701 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Cztery akapity do rządzących

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podobnie jest z tymi miliardami dla TVP. Wybrano najgorszy moment na przeforsowanie tej ustawy. Po co teraz?

 Trzeba sobie jasno powiedzieć: opozycja będzie wszystko robiła, żeby obrzydzić obecnego prezydenta. Już jest fala zwykłego tzw. hejtu. Każdy ruch PiS-u jest na na cenzurowanym, każdy jej błąd jest wykorzystywany do ataku na A. Dudę.  Nie ważne są żadne merytoryczne dyskusje, nie ważne są twarde dane pokazujące, ile obecny rząd zrobił dla Polski. Totalna opozycja będzie atakować a kampania wyborcza będzie (już jest) brutalna. Na to sztabowcy A. Dudy winny być przygotowani, ale też przygotowani winni być ludzie z PiS-u, bowiem to, co robi partia rządząca przekłada się na poparcie lub nie obecnego prezydenta a ludzie mają krótką pamięć i nie są do końca w stanie ogarnąć tego co się dziej, a dzieje się źle.

 

Gest Lichockiej był maglowany przez kilkanaście dni. Czy ona nie potrafiła się powstrzymać, czy jej emocje sięgnęły zenitu a najgorsze są przecież działania oparte na emocjach.  Z tym, że to opozycja chce wzbudzić emocje wśród Polaków, bo dla niej jest to wygodne. Wtedy ludzie zapominają o kornetach i kierują się jedynie najświeższymi informacjami. Opozycja to wie i mimo, że przez 8 lat nie zrobili nic i doprowadzili do stanu, gdzie nasz kraj był przez nich określony jako "ch...uj, dupa i kamieni kupa". To było dawno a teraz jest już inna rzeczywistość, rzeczywistość dnia dzisiejszego.

 

Podobnie jest z tymi miliardami dla TVP. Wybrano najgorszy moment na przeforsowanie tej ustawy. Po co teraz? No chyba, że PiS boi się przegranej, ale tak nie można myśleć. Uważam, że prezydent A. Duda winien skierować tą ustawę do Trybunału Konstytucyjnego i czekać na jego wyrok i opinię. To by wytrąciło opozycji argument sprowadzający się do chorych na raka. I nic to nie daje, że rząd przeznacza na ochronę zdrowia ogromne kwoty i te kwoty rosną Do ludzi jednak przemawia  w wyobraźni ta kwota, którą - jak próbuje to robić skutecznie opozycja - można było przeznaczyć na onkologię.To bzdurny zarzut, ale opozycja wykorzysta wszystko, co niedobrego stanie się po stronie PiS-u.

 

Zwracam się więc do rządzących. Wstrzymajcie się z kontrowersyjnymi projektami ustaw. Rzućcie wszystko, aby tylko pomoc A. Dudzie w wygraniu wyborów. Nie można być łagodnym przy takiej opozycji. Merytoryka jest ważna, ale nieraz warto odpowiadać skutecznie na ataki zdrajców targowickich w taki sposób jak oni atakuję. 

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Lichocka
  to typowy popisowiec - chamstwo i słoma z butów.
  I trzeba zrobić wszystko żeby Duda przegrał, każdy będzie lepszy od niego.
  Pozdrawiam :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:35:18
  Tutaj się rozmijamy, ale rozumiem Pana myślenie. Tylko kto zamiast niego? Realnie.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 21:38:25
  Realnie to on wygra bo żydzi nie dopuszczą innej opcji. Tylko, że to będzie już katastrofa dla Polski.
  Każdy byle nie on.
 • Autor
  "Podobnie jest z tymi miliardami dla TVP. Wybrano najgorszy moment na przeforsowanie tej ustawy. Po co teraz? No chyba, że PiS boi się przegranej, ale tak nie można myśleć."

  Po prostu to była konieczność. Dla PiSu TVP jest niezbędna do wygrywania wyborów.
 • @krzysztofjaw 21:38:25
  "Tylko kto zamiast niego? Realnie"

  Kidawa-Błońska, albo Hołownia, albo Kosiniak-Kamysz.

  Tu jest ciekawa analiza rozkładu wyborców:

  https://oko.press/szklany-sufit-andrzeja-dudy-sondaz-oko-press-pokazuje-ze-bedzie-mial-klopot-ze-zdobyciem-nowych-wyborcow/
 • @Pedant 22:34:12
  Tak się składa, że zawsze TVP była prorządowa, nieważne z jakiej strony była władza. Te miliardy to samobój, dlatego najlepiej by było, żeby Dud odesłał ustawę do TK.

  Ja sobie nie wyobrażam, żeby Kidawa, czy Hołownia czy Kamysz czy Biedroń mogliby wygrać. Wedy to byłaby katastrofa dla Polski.

  Można być innego zdania. Mi też się nie podoba filosemityzm Dudy, ale powtarzam: Kto za niego? Czy inni nie będą filosemitami? Może Bosak, ale on nie ma szans, szans realnych.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 22:44:27
  ,,Tak się składa, że zawsze TVP była prorządowa, nieważne z jakiej strony była władza''. To prawda, ale myślałem że jest jakaś granica. Ostatnio przemogłem się i obejrzałem ze 3 razy wiadomości TVP 1 . Z trudem powstrzymałem odruch wymiotny. Toż ci od Urbana powinni się uczyć u Kurskiego. Nawet za PRL nie było tak prymitywnej i chamskiej propagandy. Za PRL po puszczeniu takich wiadomości ludzie nagminnie wyrzucali by tv przez okna. Fakt że dzisiejsze społeczeństwo nie grzeszy inteligencją. Przez te 30 lat kolejne rządy bardzo zbliżyli nas do poziomu USA. Co do wyboru Dudy to uważam że wygra chyba że te wałki dzisiejszej ekipy wywalą w powietrze cały rząd. Ale raczej się na to nie zapowiada. Wielki brat zadba o dobre wybory. Bo a nuż nowy rząd unieważni umowę na te cacka za miliardy, a precedens już był (francuskie śmigłowce). Jak wybulimy kasę za te samoloty i inny nikomu niepotrzebny sprzęt to będziemy mogli wybrać i Biedronia. Zresztą po pisowskiej reformie sądownictwa to prezydentem będzie mógł być ogłoszony nawet ten który zdobył 1 głos, albo nawet w ogóle nie startował.
 • @marek500 23:15:13
  "Za PRL po puszczeniu takich wiadomości ludzie nagminnie wyrzucali by tv przez okna. Fakt że dzisiejsze społeczeństwo nie grzeszy inteligencją. "

  To nie tak bo ludzie się nie zmieniają. Jest segmentacja rynku medialnego, dalej można ogladać inną telewizję. Więc ci co by wyrzucali odbiorniki na to się nie patrzą. Natomiast pozostaje żelazny elektorat i jego trzeba strzec za wszelką cenę.

  Zapewne za PRL był taki elektorat też, może 30%.

  I tu jest ciekawy myk. Rządzący mogą "overplay their hand" czyli zagrać za daleko i próbować przejąć cały rynek medialny. Wtedy nastąpi kontrreakcja reszty publiczności. Jak teraz, jest pewna równowaga, którą lepiej jest utrzymywać.

  "Budować na ludziach, to jak budować na piasku" powiedział Machiavelli. Rządzić krajem to jest rodzaj rodeo, trudno się utrzymać na grzbiecie byka.
 • Ostatnio krąży taki dowcip
  - Wiesz co, Duda będzie kandydował na prezydenta?
  - Po co? Przez 5 lat miał okazję być prezydentem i nie skorzystał.

  Cały problem w tym, że Duda jest bardzo złym kandydatem, ale opozycja nie wystawiła lepszego. Duda wybrany na prezydenta na wyjazdowym spotkaniu Knesetu przez pierwszą kadencję musiał choć udawać, że jest z PiS, w drugiej kadencji nie będzie miał w tym żadnego interesu, będzie robił co mu mocodawcy powiedzą. PiS będzie zgrzytał zębami, zaś w Polsce będą panoszyli się ci, którzy nie mają żadnego interesu, by tu było coś lepiej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:35:18
  A Bosak? Czyżby też........?
 • autor
  zderzenie z ekonomia jest nieuchronne , predzej czy pozniej tvp sielanka skonczy sie , z duzych projektow podatkowych jest gotowe ozusowanie wszystkich umow zlecenia , a kolejny ruch to podatek katastralny . Okres tzw " przednowka " i sila rzeczy rosnace ceny , moga byc przyslowiowym gwozdziem do trumny dla obecnej ekipy. Tylko co dalej , kto bedzie chcial porzadkowac ten balagan , w jakmi kierunku . Podzial spoleczenstwa , narastajaca bieda ,upadek autorytetow , kto mialby byc tym "Herkulesem" ? Slabosc kandydatow po stronie opozycji , moze jest po prostu sygnalem , ze opozycja nie chce wygrac tych wyborow ?
 • @Casey 02:32:36
  Co Bosak? On jest wyjątkowo kompetentny, aż jestem zdziwiony.
  Duda nigdy nie stanie z nim do debaty bo by został rozjechany jak żaba przez walec.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:35:18
  Łeee tam, tu chodziło o nieopłacenie praw autorskich. Przez ośm lat Płaszczyzna rżnęła Naród od tylca. Nawet nie oczekując wyrazów zadowolenia. Wątpię żeby nagle nastąpiła cudowna zmiana. Czy Dobra, czas pokazuje.
  Tymczasem tamta ekipa wciąż dawała: nam nam kombinację fucka ze swojskim wałem- w kierunku emigracji zarobkowej.
  Oraz wytłumaczenia typu: Pinindzy ni ma i …
  Swoim stanowiska w Radach Nadzorczych i Zarządach choćby byli królami idiotów. Zresztą trochę mądrzejszym jeszcze by przyszło do głowy cos sprawdzać w dokumentacji. No co ty? Przecież mu sami koledzy.
  Ot taka delikatność Systemu w stosunku do delikatnych.
  A nie masz kasiory na wziątkę? Zdychaj na( tu lista chorób).
  Już raz pisałem na hasło PiS PO jedno zło- może i tak ale mniejsze. I dla ludzi coś zostawiają. Tamci żarli pełnym ryjem śmiejąc się wyborcom w twarz. Czy ludzie- owa bezdennie głupia masa jest aż tak głupia by strzelić sobie i dzieciom samobója?
 • @brian 07:04:37
  Wiesz jak się hoduje gęsi?
  Krótko przed ubojem faszeruje się owsem. To samo robi PiS z Polakami. A głupie pisowskie gęsi się cieszą, że im się koryto poprawiło. Nie wiedzą tylko, że są przygotowywani na rzeź.
 • @brian 07:04:37
  Prawda, PO chciało zjeść wszystko sama, ale w 2015 roku ktoś podpowiedział PiS owi , że teraz już trzeba dać jakiś ochłap , bo po 8 latach rządów PO ludzie są wkurwieni na maxa. Oczywiście nic od siebie tylko na koszt przyszłych pokoleń, jak zawsze zresztą w Polsce. I nie mówimy o konkretnych reformach (reforma podatkowa pozwalająca ludziom działać, kasowanie biurokracji, przeprowadzenie prawdziwej lustracji, aneks WSI) tylko pozorne działania plus ogłupiająca propaganda. Zresztą na to pozwolenie dostali od swoich nadzorców z USA i Izraela.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:41:04
  To "krótko" trwa tyle co rządy poprzedniej ekipy. Z gęśmi nie za bardzo dobre porównanie.
  Jak gdzie indziej pisałem- nie jedno zło. Osobiście znam kilku posłów i jednego ministra(nie powiem których). Zdarzyło mi się zadać im na osobności niepopularne pytania. Doczekałem się konkretnych nie zdawkowych odpowiedzi. Nie hasełek i nie gotowców "na odczepnego".
  Czyli wg. napastliwej wersji coś z taka logiką nie w porządku.
  I jedno "wyszarpałem"- i poprzednie i aktualna Ekipa ma pewne dane które nie są udostępniane tzw. opinii. Pierwsze, byłyby bezwzględnie głupio wykorzystane, choćby w celu wzbudzenia paniki. Drugie- mogłyby godzić w bezpieczeństwo tak ekonomiczne jak i bezpieczeństwo Państwa.
  A my, biedne misie możemy sobie teoretyzować.
 • @brian 07:59:24
  To proszę się podzielić tymi pytaniami i tymi danymi , które są aż tak wrażliwe, że niedostępne opini publicznej.
 • Lichocka i emocje?
  To doświadczona "dziennikarka" i manipulatorka. Odwracała uwagę od kolejnego qrestwa rządzących.
  A autor proponuje oszukiwanie narodu? Bo czymże innym jest
  "Wstrzymajcie się z kontrowersyjnymi projektami ustaw."?
  Ja już wybiorą Gumisia to można zdradzać otwarcie?
 • @krzysztofjaw 21:38:25
  A jakie to ma znaczenie? Jest intelektulanie i charakterologicznie zerem. Taki sam poziom prezentują Kidawa i Biedroń. Bo Hołownia i Kosiniak to liga wyżej, a Bosak 3 ligi wyżej
 • @krzysztofjaw 22:44:27
  Ale nigdy nie była taka prostacka i tak chamsko rządowa. Kurski to zwykła qrewka i to nie jest moja opinia, ale starych znajomych tego typa. Zakłamany, bo "lud ciemny wszystko kupi".
 • @marek500 23:15:13
  Ja czasami próbuję to oglądać a kończę po minucie. Na zapowiedziać. Są granice robienia z ludzi debili
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:41:04
  I że ceny już rosną. Wczoraj kupiłem skrzynkę piwa. Przgerałem zakład. I się zdziwiłem, bo już podwyżke widać.
 • @brian 07:59:24
  No i co z tego? ja piłem wódke z Rychem Czarneckim i jestem z nim na ty. Pryatnie dowcipny facet, acz średnio bystry. Chciał mnie kiedyś zrobić rzecznikiem klubu żużlowego.
 • @brian 07:59:24
  Jedno wiemy. Dawno tak łatwo obcy nie przjemowali resztówki naszego państwa.
 • @Wican 08:25:12
  Na tyle rozgarnięty, że wiedział za kogo wydać córkę i jak doić 3RP. A teraz doi europarlament.
 • @zbig71 09:02:03
  Wiedział jak wżenić się w Hermaszewskich. Rysiu w porządku. Nigdy nie zostawia kumpli na lodzie. To trzeba mu oddać.
 • @zbig71 08:14:19
  Są poufne i nie dla małych misiów jak my. A Posłów i Senatorów obowiązuje Przysięga. Wyszarpałem tylko info o tym że nie wszystko jest dostępne dla Mediów i Opinii. I dawniej nie było. Strategiczne dane to strategiczne. Byłaby to samobójcza głupota. Jawność, owszem ale nie można się chwalić np. szczegółami co do rozmieszczenia sił zbrojnych oraz ich zasobów. Są jeszcze inne dane znane tylko poszczególnym Komisjom czy Służbom. I to normalne.
  A gdyby jakiś dureń chciał je ujawniać dla politycznej korzyści...
  Osobiście bym go nie żałował.
 • @Wican 09:12:24
  Jeśli tak, to przynajmniej kumpli nie zostawia, co skądinąd dobrze o nim świadczy. No i taki tęgi ,,antykomunista,, a córka wyszła z syna pierwszej Wrony w kosmosie. Zawsze jest za anglosasami. Także wiernie służy swojakom. Ciekawe, jakie miał zadania, jak przyjechał ,,studiować,, w PRL?
 • @brian 09:49:14
  Jaka przysiga ich obowiązuje? Zdradzieckie knowania maja utajniać? piSlam się sypie. Tam walka na całego
 • @Wican 09:54:13
  Starczy, że Gowin się znarowi i "Zjednoczona Prawica" idzie w PiS du.
 • @brian 07:04:37
  Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz. PiS postępuje identycznie jak poprzednie ekipy, tylko że są bezczelni i postępują w/g powiedzenia Kurskiego (głupi lud .......) więc robią ćwoków w bambuko. Podwyższają płacę minimalną i już mają w statystykach wzrost wpływów z podatków i w ZUS. To że tym samym wyzwalają podwyżkę cen w sklepach to już się nie chwalą. Co z tego że zamiast 100 zł mamy w kieszeni 120 zł, jak w sklepach musimy zostawić 25 zł więcej. Końca twojego wpisu nawet nie skomentuję , bo to tępa pisowska agitka dla przygłupów tak jak swego czasu te ,,ośmiorniczki''. Porównaj ilu peowców siedziało na kasie budżetu i spółek skarbu państwa i ilu siedzi teraz pisiaków. I ile kasy na to szło i ile teraz idzie i wtedy pogadamy o ,,żarciu pełnym ryjem''. W przeciwnym razie dyskusja nie ma sensu.
 • @Wican 09:12:24
  Kumple sa najważniejsi i nietykalni tak za jednych jak i za drugich!!
  https://www.portalwloclawek.pl/wiadomosci/2406,zastanawia-was-szybka-kariera-a-gembickiej-a-wiedzieliscie-o-karierze-jej-meza-i-fakcie-ze-nie-przyjela-jego-nazwiska

  I odpowiedź samych swoich na ten art:
  https://t.co/xf1ylFf3E6?amp=1

  tak wygląda "polska scena "polityczna"od lat...czyli ludzie którym płacimy z ciężkiej harówki za to, żeby kierowali państwem, finansami,ochroną zdrowia,ogólnie dobrostanem narodu POLSKIEGO!!!

  Ministrowie w grudniu 2019 i styczniu 2020 na premie dla swoich pracowników z budżetu państwa wydali 30 mln złotych.
  Posłom od początku roku zwiększono ryczał na mieszkanie w Warszawie o 5 stówek miesięcznie.
  Koszt imprezy PiS, która odbyła się 15 lutego to około miliona złotych.

  https://finanse.wp.pl/30-mln-zl-w-dwa-miesiace-ministrowie-dali-nagrody-urzednikom-6482012678403713a

  https://finanse.wp.pl/500-dla-poslow-dostali-500-zl-dodatku-na-mieszkanie-6480242059561089a

  Ogólny przegląd majątku wszystkich byłych "opozycjonistów" , posłów, senatorów...walczących 30 lat o "sprawiedliwość dla robotników"/postulaty gdańskie/wykazałby, że przez te lata WSZYSCY stali się milionerami. Działki, mieszkania/po kilka/,domy, wille,akcje , obligacje,kilka samochodów,oszczędności w zł i walutach.Dzieci zabezpieczone!!O to chodziło????bonus za "prywatyzację"????
  Spora reszta Polaków jakiegoś tam sortu podwyżki cen , podwyżki cen , podatków, opłat, mediów....rok w rok!!!!...Kwota wolna od podatku 30.000 zł.Polacy 3091 zł,od 20 lat.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:58:28
  Dlatego jego trzymają. Bo nagle mu obiecają premiera i będzie koalicja: Gowin, PO, PSL, Lewusy.
  Gowin trzyma Kaczelnika za "orzeszki"
 • @zbig71 09:53:58
  Rychu prostak, acz posiada lojalność. I dobry kompan do kielicha. Dowcipy ma niezłe.
 • @trojanka 10:05:20
  Mój wujek współpracował z Frasyniukiem. Padł PRL, wujka wywalili z PAFAWAGU a Frasyniuk otworzył firme transportową. I wujek mu powiedział: "ja ci Władek, ręki nie podam".
  A zwykli robole, utrzymywali rodzinę Frasyniuka, gdy ten się ukrywał. A potem się na nich wypiął. Wujek dostawał piany na ustach, gdy była rozmowa o liderach solidarności. Ruch robotniczy oberwał, a tzw. doradcy i liderzy, spadli na 4 łapska
 • @Wican 10:06:32
  Brat Gowin latał też do USA i jadł koniokradom z ręki
  . Też myślę, że jacyś starsi i mądrzejsi zrobią go premierem i będzie ,,nowa,, twarz w polskiej polityce.
 • @zbig71 10:12:44
  Jak klub piłkarski Wisła zaczął się walić i siłownię odebrano gangsterom , to bez przetargu, dostali ją (pod wynajem) synowie Gowina.
 • @Wican 10:11:08
  Ponoć z jakimiś esbekami kręcił lody.
 • @Wican 10:16:25
  Chmmmm, no cóż, służba Polsce ......
 • @Wican 08:25:12
  Trzeba było przejąć fuchę. Ja bym brał, a co:) Mam doświadczenie.
 • @marek500 10:04:03
  Tamci w zarządach i innych ciałach nie mieli za grosz wstydu. Teraz nie odważają się tak jak tamci. Jak było powyżej- poprzednia ekipa żarła pełnym ryjem a lud miał zdychać. Tu przynajmniej coś zostaje dla ludzi.
  Rozumiem, też chciałbym uzdrowienia sytuacji. Ale to sam system generuje złodziei wśród słabych charakterów.
  Nie wiem czy sam odparłbym pokusę.
  A szanowny Kolega?
  Co innego gdy się pisze.
  Co innego gdy "piniendze na ulicy leżom". Niestety.
  Przypuszczam że i Kolega zna skur...nich ideowców.
  Ale sam system ich generuje.
 • @Wican 10:11:08
  Znam lokalne przykłady takiej prostytucji. Jeden jest dziś Przewodniczącym Rady Parafialnej.
  Parę razy mu napluto w twarz, raz(o tym wiem) oberwał. I udaje że deszcz pada.
 • @brian 11:48:32
  W zasadzie to nie mam zamiaru opowiadać się ani za PO ani za PiS. Dla mnie to tacy sami macherzy. W normalnym i uczciwym państwie cała górka jednej i drugiej partii siedziała by w pierdlu z długimi wyrokami, a ci najważniejsi byli by skazani przez trybunał stanu za zdradę. Niestety nie żyjemy w takim kraju i nie jesteśmy niepodległym państwem , więc tak jak za PRL zostaje nam trwać i patrzeć jak to się rozwinie. Niestety ale od nas (społeczeństwa) już nic nie zależy.
 • @Wican & zbig 71
  Ja naprawdę nie wiem skąd się biorą tacy idioci, którzy głosują na PO-PiS? Tych co mają z tego złodziejskiego tandemu frukta to jeszcze mogę jakoś zrozumieć ale reszta???
  W ten sposób nigdy nie powstanie prawdziwe polska partia. Starczy rzucić takiemu motłochowi parę setek i "13" a oni już jedzą z ręki. I dają się golić do gołej skóry.
 • @brian 11:48:32
  Lubię czytać twoje komentarze. Potrafisz rozbawić jak mało kto :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:04:53
  Ludzie są maksymalnie ograbiani ze swoich pieniędzy, na które ciężko pracują. Mają mało czasu, albo chęci żeby poczytać i zobaczyć co dzieje się na świecie. Po pracy i innych podstawowych obowiązkach włączają TV i tam im Red.Rachoń, Pochanke, Gozdyra i reszta tej parszywej hołoty wytłumaczą jak jest.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:31:41
  Długa lista afer rządów PO-PSL
  Najwyraźniej wyparł z pamięci długą listę ciężkich grzechów Platformy. Przypomnijmy wybrane pozycje z długiej listy afer, przekrętów i antyobywatelskich działań:

  Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit.

  Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan

  Afera reprywatyzacyjna

  Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa

  Próba doprowadzenia LOT do upadłości

  Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości

  Afera stadionowa

  Afera wyciągowa

  Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)

  Afera z KGHM

  Afera z Elewarrem

  Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!

  Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru

  Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego

  Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.

  Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł

  Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

  Podniesienie akcyzy na paliwo

  Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej

  Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

  Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

  Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł

  Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego

  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego

  Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego

  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej

  Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń

  Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych

  Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie

  Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS

  Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów

  Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego

  Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy

  Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność

  Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego

  Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

  Masowa inwigilacja obywateli

  Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia

  Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego

  Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego

  Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci
 • @kula Lis 69 13:52:23
  Tak żeby było uczciwie to podaj dane co się zmieniło na plus lub na minus. Samo wyliczenie wałków tamtej ekipy nie wybiela tej ekipy. Zresztą nie trudź się, bo zwolennicy PiS mogą się pogniewać na ciebie. I jeszcze jedno, módlcie się intensywnie żeby nie nadszedł nawet mały kryzys, bo wtedy wychodzi na jaw prawdziwa sytuacja kraju. Nie jestem z tych co na złość babci odmrożą sobie uszy i wolał bym żeby te pisowskie czary choć w części okazały się prawdą.
 • @kula Lis 69 13:52:23
  "Długa lista afer rządów PO-PSL
  Najwyraźniej wyparł z pamięci długą listę ciężkich grzechów Platformy. "

  Czego Pan chce dowieść? Że nie tylko PiS grzeszy?
 • @marek500 14:16:40
  "módlcie się intensywnie żeby nie nadszedł nawet mały kryzys, bo wtedy wychodzi na jaw prawdziwa sytuacja kraju."

  Jak dojdzie do nas epidemia, ciekawe co będzie się działo na niedofinansowanych SORach? Chyba je zamkną, POwcy zawierzą wolnemu rynkowi, zaś PiSowcy pójdą się modlić.
 • @kula Lis 69 13:52:23
  Kula! Ja to doskonale pamiętam. Dlatego piszę PiS-PO jedno zło!
  Ale ty głosujesz i agitujesz za jeszcze większymi złodziejami. PO to byli detaliści a PiS idzie na rympał, hurtownicy.
  Ty masz już dobrą emeryturę i możesz jeszcze dorobić ale zmiłuj się nad swoim wnukami (choć w Polsce nie mieszkają) i moimi, które dopiero będę miał.
  Zrób rachunek sumienia i jakby co to nie głosuj. Ja nie głosowałem od 1985 do zeszłego roku. Można? Jak nie ma na kogo to się siedzi w domu.

  Wygrana Dudy to pocałunek śmierci dla Polski! I guzik mnie obchodzi kto miałby z nim wygrać bo konkurencja jest słaba, tak jakby się umówili.
  Byle nie on.

  Pozdrawiam serdecznie i będę się modlił, żeby Najjaśniejsza Panienka dotknęła cię Swoim paluszkiem.
 • @Pedant 14:34:59
  Może nie będzie źle. Polacy są mistrzami półśrodków. W zagrożeniu i z gówna bat ukręcą. Najgorsze że jak się wszystko ustabilizuje to wszystko z powrotem spieprzą. A ilu objawi się ,,rfurcóf'' tego cudu !!!
 • autor
  Chyba się zorientowali, że coś nie pykło w temacie, skoro już sam rednacz osobiście tłumaczy, że nie o to chodzi, co grzali od kilku dni

  https://pbs.twimg.com/media/ERiTW4kWkAAEEuh?format=jpg&name=small
 • Robert Winnicki dla RadioWNET : obniżenie wieku emerytalnego nie było dobra decyzją. Polacy muszą dłużej pracować.
  https://youtu.be/fGfKvM3NdKc
 • @Jozio z Londynu 15:58:28
  No to Bosak będzie miał z 3%
 • @Jozio z Londynu 15:56:36
  Joszek... A gdzie ty tu baranie widziałeś komentarz Rednacza? Nalewka na kościach już ci się na oczka rzuciła?

  Powiedz lepiej swojemu zawiedzonemu zięciowi vel cwel Ryan, żeby nie przeginał. W londynku jest wielu Polaków i jak przesadzi to nie znajdzie mostu pod którym by się schował.
  W Tamizie wyląduje... :)
  Powtórz, to dla jego dobra...
 • @Jozio z Londynu 15:56:36
  Ay way.
  Czlowiek pogryzl psa?
  Niewazne.
  Wazne ze pies w jarmulce byl.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:42:44
  Jak go spotkam to mu powiem,a pływać potrafi znakomicie.Nie wiem jak inni.
 • @Jozio z Londynu 20:11:02
  Nie wątpię wcale, że potrafi pływać. Wszystko jednak zależy od tego w jakim stanie wpadnie do wody, prawda?

  To co teraz ta menda robi wcale mi się nie podoba. Następny damski bokser?
  Wy sobie myślicie, że jak spierdoliliście do londynka to jesteście anonimowi? Jełopy...
  Ja jestem tylko malutki bloger ale znam dużo większych od siebie a oni szanują kobiety i nie mają poczucia humoru...
 • @brian 09:49:14
  Dziwne, ja bez szarpania i znajomych posłów to wiem. Także, żadna rewelacja, kolego.
 • @krzysztofjaw 22:44:27
  Lichocka, Gargasowa, Hejke to zdemoralizowane rozwódy, lewaczki skrajne, udają prawicowe, nie to skrajne lewaczki, dwie pierwsze żyły dobrze z kasy Palikota, to z stajni Palikota wywodzi sie Lichocka i Gargasowa.
  Co do Jude - Dude, to oprócz pedała trzeba zaglosować nie za Dudą ale przeciw niemu na kazdego.
 • @zbig71 21:56:32
  Ja też "wiedziałem" póki nie nabyłem pewności. A to mała różnica.
 • @wolny obywatel 02:23:39
  Chybko temperaturę mierz i do wyrka. Najlepiej coś na poty. Może być sąsiadka:)
  Ewentualnie małpka z gorącą herbatą i patrz wyżej.
  Szkoda byłoby takiego komentatora:(
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:07:54
  "Tak, by nam się serce śmiało do ogromnych, wielkich rzeczy. A tu pospolitość skrzeczy..."Wyspiański

  W obliczu bezsilności jednostki nie będę uderzał w histerię ani obrażał się i innych. Wolę sarkazm.
 • @kula Lis 69 16:11:14
  Powiedział prawdę. Ja wiem, że dla PiSiora prawda to problem
 • @Jozio z Londynu 20:11:02
  To sbie poradzi? W sumie w gównie pływa cąły czas
 • @brian 07:36:48
  Spiryto miał rację. Talmudyczne odpowiedzi.
 • @brian 08:20:44
  Przyznajesz się, że jesteś bezsilny.
  Rozumiem, na twoim miejscu też bym był.
  No ale ty jesteś PiSior...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej