Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
701 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Tak się wzbudza podświadomą nienawiść do Polski i Polaków.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Smutne to jest, ale prawdziwe, bo osobiście nie przypominam sobie żadnego amerykańskiego filmu, w którym Żyd lub Żydzi przedstawiani byliby jednoznacznie w negatywnym sensie.

 Wczoraj 12.02.2020 roku na kanale TV4 obejrzałem film pt.:"Kronika opętania" w reżyserii Ole Bornedala.

 
Pokrótce film ten opisuje - podobno na faktach - historię opętania młodej dziewczyny przez żydowskiego Szatana, czyli dybuka [1] .
 
I nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby nie to, że ten żydowski dybuk przemawia w języku polskim.
 
I tak się wzbudza podświadomą nienawiść do Polski  i Polaków jednoznacznie przedstawiając nas jako czarci pomiot, coś złego i przerażającego.
 
Jaki cel przyświecał reżyserowi "wkładając" w usta Szatana mowę polską? Przecież wydawałoby się to nielogiczne bowiem dybuk winien przemawiać w języku jidisz lub hebrajskim, bo to Szatan żydowski. Ale czegóż to się nie robi, aby zohydzić Polaków ...
 
Zresztą to nie jest jedyny hollywoodzki film przedstawiający w negatywnym świetle Polaków i niemal zawsze w takich "negatywnych" sytuacjach pojawia się Polak w "towarzystwie" Krzyża Chrystusowego.
 
Smutne to jest, ale prawdziwe, bo osobiście nie przypominam sobie żadnego amerykańskiego filmu, w którym Żyd lub Żydzi przedstawiani byliby jednoznacznie w negatywnym sensie.
 
Dybuk (hebr., jid. דיבוק, dibuk – „przylgnięcie”) – w mistycyzmie i folklorze żydowskim zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby. Dybukiem nazywa się też samego ducha, duszę zmarłego, która nie może zaznać spoczynku (czy też, wśród zwolenników kabały - reinkarnacji) z powodu popełnionych grzechów, i szuka osoby żyjącej, aby wtargnąć w jej ciało. Wedle niektórych mistyków podatnymi na opanowanie przez dybuka miały być osoby grzeszne, zaś duchy przejawiać miały szczególną aktywność w noc święta Jom Kippur (Dzień Pojednania, Sądny Dzień).

Wiara w dybuki znana była wśród Żydów, zwłaszcza środkowoeuropejskich, począwszy od epoki talmudycznej, ale sam termin „dybuk” pojawił się dopiero w XVII wieku. Wtedy też wiara w dybuki stała się wyobrażeniem powszechnym.

Opanowując daną osobę, dybuk powodował zmianę jej osobowości, przemawiał jej ustami, ale swoim głosem. Należało wówczas znaleźć rabina, aby odprawił egzorcyzmy, dzięki którym dybuk opuszczał ciało przez mały palec u nogi. Aby dybuk znalazł spokój i nie opanował kolejnej osoby, trzeba go było przy egzorcyzmach namówić do wyjawienia swojej tożsamości i przeprowadzić tikun (naprawę) poprzez poczęstunek wiernych alkoholem przez rodzinę ujawnionego dybuka. Osoby cierpiące na choroby umysłowe lub nerwowe uważano często za nawiedzone przez dybuka i leczono je poprzez egzorcyzmy. Szczególny rodzaj dybuka opanowywał niektóre kobiety. Nie był on duszą zmarłego, lecz demonem, który czynił z opanowanej czarownicę".
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Czy przypadkiem pan nie przesadza?
  Myślę że demon dlatego mówił po polsku żeby anglojęzycznym widzom te dźwięki wydały się bardziej egzotyczne.Idysz "na pierwszy rzut ucha" podobny jest do niemieckiego więc nie wywarłoby to takiego efektu.
  Poza tym (o ile sobie dobrze przypominam) to szło też o to że kupiona na jakiejś wyprzedaży szkatułka była stara i miała jakąś swoją historię związaną z Europą.
 • Hollywood rządzą żydzi
  Zresztą sami się do tego przyznają. Na dodatek często, o ile nie zawsze, wyznają kabałę i satanizm. Wiadomo, że jest nagonka na Polskę i Polaków, a więc niczego dobrego, a choćby obiektywnego spojrzenia, nie ma co od nich oczekiwać. Żydzi są zawsze dobrzy, czasami śmieszni, a najczęściej są ofiarami, praktycznie nie ma filmu, gdzie by nie było jakiegoś nawiązania do holokaustu. Wszystko odbywa się zgodnie z wytycznymi.

  Co bardziej zasmuca, to antypolonizm, który jak mantra się powtarza na polskich forach prawicowych, którego nie brakuje także i na NEonie i to nie tylko w komentarzach. Czasami się zastanawiam, czy to Polacy mają takie głębokie kompleksy, czy to inne nacje usiłują nam te kompleksy wmówić. Wszak wiadomo, że kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się „prawdą”. A że jest to g..o prawda, to już zupełnie inna kwestia, pozostaje ślad w świadomości Polaków to czytających, że są jakimś poślednim, niedorobiony narodem głupców i nieudaczników. Kompletnie bez podstaw. Co gorsza, wbrew faktom, wmawia się nam, źe jesteśmy narodem złoczyńców i morderców, a wszystko po to, aby rozluźnić, zniszczyć więzi narodowe, patriotyzm i wszelkie zaangażowanie w sprawy polskie.
  https://lotna.neon24.pl/post/141679,brawo-polki-i-polacy
 • Powszechna "miłość do Żydów"
  Jak już świat nie będzie mógł kochać Żydów, to będzie kochał nas. Takie jest przesłanie tego filmu. Bo ten dybuk, to był chrześcijański, mam nadzieję?
 • @ikulalibal 19:23:15
  Nie sądzę, abym przesadzał. Prawdą jest natomiast to, że jestem wyczulony na tym punkcie, bo to nie pierwszy raz, kiedy Polaków przedstawia się negatywnie. Tutaj mamy dybuka... dlaczego mówi po polsku a nie w innym równie egzotycznym języku. Poza tym dybuki dotyczą narodu żydowskiego a nie żadnego innego. To wierzenia Żydów i dotyczą Żydów.

  A i jeszcze... Skąd w USA te wszystkie negatywne dowcipy o Polakach? Ktoś musi je rozsiewać i na pewno nie są to ludzie nam przychylnych.

  pozdrawiam
 • @ikulalibal 19:23:15
  "Myślę że demon dlatego mówił po polsku żeby anglojęzycznym widzom te dźwięki wydały się bardziej egzotyczne."

  Dokładnie. Zresztą dla angielskich uszu wszystkie języki słowiańskie są badzo podobne. Tak jak tylko niektórzy odróżnią hiszpański od portugalskiego albo szwedzki od duńskiego.

  No i frankiści często posługiwali się polskim ;)

  No i na pocieszenie, większość widzów nie potrafi pokazac Polski na mapie świata. Ilu Polaków potrafi pokazać gdzie jest Honduras?

  https://www.quora.com/Is-Poland-a-part-of-Asia-or-Europe

  https://image.slidesharecdn.com/e-commerceinpolandisbooming-140224023833-phpapp01/95/is-ecommerce-in-poland-booming-2-638.jpg
 • @Lotna 19:33:31
  "Pedagogika wstydu" to jest to, co niestety w stosunku do nas rzecz powszechna. A Hollywood? Faktycznie opanowany jest przez Żydów.My jesteśmy katolikami i to też jest jeden z powodów ich agresji w stosunku do nas, źródeł antypolonizmu.

  https://www.youtube.com/watch?v=mXEe5Avg40Q

  Pozdrawiam
 • @Lotna 19:33:31
  Wygląda na to, że Neon został nawiedzony przez dybuka samego Stalina. A imię jego Ikulalibal :-)
 • @Nibiru 20:03:00
  Żeby tylko ten jeden, to byłoby pół biedy. Tu są ich całe hordy.
 • @Pedant 19:51:35
  No i cóż tego? Ktoś kto obejrzy kilka takich antypolskich filmów skojarzy zło z Polakami, a nie z miejscem na mapie.

  Dwoicie się i troicie, źeby wmówić Polakom, źe plucie nam w twarz to wiosenny deszczyk.
 • @krzysztofjaw 19:48:18
  // Skąd w USA te wszystkie negatywne dowcipy o Polakach?//

  Z życia drogi panie,z życia.
  Jeśli prawdą jest to co opowiada Michalkiewicz że w 90-tych latach w kwestii naszego członkostwa w NATO,7 (czy 9) milionów przedstawicieli Polonii amerykańskiej podpisało petycję do ówczesnego prezydenta,to czyż nie dowód że mamy do czynienia z intelektualnie niepełnosprawnymi ?.
  Nie idioci? mieszkają tam,już znają realia,(w przeciwieństwie do nas) już pozbyli się złudzeń i optują za tym żebyśmy utknęli w takim gównie jak oni? Zamiast poradzić nam abyśmy od NATO trzymali się z dala natomiast hodowali własną armię popychają nas ku najgorszemu rozwiązaniu.
  Po prostu 7 milionów idiotów więc na jakie dowcipy zasługują -ja się pytam.
 • Dybuki
  Skoro dybuki są po naszej stronie, to powinniśmy to wykorzystać propagandowo. Skoro po polsku gadają, to pewnie z Polski pochodzą. Dla Żyda ogromne zagrożenie, jak przyjedzie do Polski. Trzeba tylko ogłosić, że na jednego Żyda przyjeżdżającego do Polski przypada pięciu aktywnych dybuków antysemitów, którzy wyssali antysemityzm z mlekiem matki.
  Jak by jeszcze zadybukować jakichś polityków z górnej półki, to mogli byśmy mieć problem z głowy. Jeszcze LOT by zrobił dobry interes na czarterach.
 • @Lotna 20:18:39
  "No i cóż tego? Ktoś kto obejrzy kilka takich antypolskich filmów skojarzy zło z Polakami, a nie z miejscem na mapie. "

  Trzeba unikać kolektywnego egocentryzmu. Zapewne oglądała Pani filmy z włoskimi, japońskimi lub latynoskimi gangsterami. Czy kojarzy Pani te kraje z przestępczością? Albo filmy z banksterami i skorumpowanymi politykami amerykańskimi. No i cóż z tego?

  O ile Włochów czy Japończyków prawie wszyscy na świecie zauważają i wytwarzają jakieś stereotypy, to Polacy plasują się gdzieś między Czechami i Rumunami. Czy to dobrze czy źle, nie wiem.

  Protestować można, ale czy ktoś te protesty choćby zauważy? Czesi to dobrze rozumieją.
 • @Nibiru 20:03:00
  //Wygląda na to, że Neon został nawiedzony przez dybuka samego Stalina. A imię jego Ikulalibal//

  "Jam tu, jam przybył, widzisz, jaka ma potęga! Aż tu moje skrzydło sięga!"

  Skąd w was się bierze ta skłonność do obskurantyzmu? i ten chorobliwy lęk przed prawdą powodujący że jesteście w stanie uczepić się byle złudzenia ?
  A propos czy już słyszałeś że elektryzująca wiadomość z zeszłego tygodnia o tym że " Yad Vashem przeprasza za uroczystości w Jerozolimie. " https://www.dorzeczy.pl/kraj/128390/yad-vashem-przeprasza-za-uroczystosci-w-jerozolimie-nieoczekiwane-oswiadczenie.html okazała się dętym fejkiem.
  Nie było żadnego przeprosin Yad Vashem a autor rzekomego listu o całej sprawie dowiedział się od osób trzeci .
  Był za to artykuł napisany na zamówienie właściciela gazety Haaretz zbiegłego do Izraela byłego oligarchy skazanego w Rosji na dożywocie,Leonida Newzlina /Nevzlin is a co-owner and board member of Haaretz, one of Israel’s liberal newspaper publishers, having purchased a 20% take in the company in 2011 for 140 million shekels. /
 • @Lotna 19:33:31
  Złoczyńców, morderców i złodziei. Dlatego musimy zapłacić te 300mld.
 • Polecam
  Obejrzeć film braci Coen pt: Ścieżka Strachu . Jeden z bohaterów, Żyd, jest pokazany jako szuja i krętacz. Grany przez żydowskiego aktora Johna Turturro. Polecam.
 • @zbig71 21:04:50
  "Obejrzeć film braci Coen pt: Ścieżka Strachu . Jeden z bohaterów, Żyd, jest pokazany jako szuja i krętacz."

  Hyman Roth w "Ojcu Chrzestnym". Paskudny typ, cechy żydowskie podkreślone, wręcz karykaturalnie. Nawet imię i nazwisko jest znaczące. "Hyman" jest używane w formie zdrobnionej jako antyżydowskie wyzwisko. "Roth" kojarzy się Amerykanom z "rot" (zgnilizna, zepsucie).

  "Smutne to jest, ale prawdziwe, bo osobiście nie przypominam sobie żadnego amerykańskiego filmu, w którym Żyd lub Żydzi przedstawiani byliby jednoznacznie w negatywnym sensie."

  Smutne jest że Panu Krzysztofowi pamięć i kojarzenie nie działa.
 • @ikulalibal 20:23:49
  "Jeśli prawdą jest to co opowiada Michalkiewicz że..."
  Nie Panie @ikulalibal to jest kłamstwo. Jeżeli mówi to Michalkiewicz to także mówi kłamstwa. W US żyje ponad 10 milionów ludzi którym na siłę można wpisać że mogli by przyjąć polskie obywatelstwo (chociażby Ratajkowska :-) ). Ktoś bajdurzy o 7~9 milionach ludzi i nic więcej. Z tych ponad 10 milionów połowa to dzieci i staruszkowie. Daje to nam 5 milionów potencjału. Z tych 5 milionów w ogóle nie interesuje się Polską około 4 milionów. Tak więc w najbardziej optymistycznym scenariuszu podpisywać petycję mogło mniej aniżeli 1 miliom ludzi. Jest to absolutny nonsens i moim zdaniem jeżeli wtedy uzbierano do 100 tysięcy podpisów to był by wielki sukces. Osobiście byłem przeciwny wejścia Polski tak do NATO jak i do EU. Na temat poglądów Polonii wiem dużo od jej środka bo sam nią jestem.
 • @Stara Baba 21:50:17
  To was tam, Babo, świadomej Polonii jak na lekarstwo.
  To do kogo pielgrzymuje Sakevycz? Ty chyba na jego spędy nie chodzisz?
  Rozumiem Agnieszka S ale Ty za poważny facet jesteś...
  Pozdrawiam
 • @Pedant 21:24:28
  Może p. Krzysiek nie oglądał? Może w takim razie po prostu zobaczy, zamiast oglądać tv reżim, dla zmylenia przeciwnika nazywanej publiczną zobaczy, co pan i ja poleciliśmy?
 • @zbig71 20:51:45
  Ano właśnie!
 • Wszem i wobec wiadomo kto założył holyłódź,
  tak to "nasi" żydzi z Polski, o czym to świadczy, te ich antypolskie szczekanie, ano o całkowitym braku asymilacji żydów w Polsce.
  Czy wobec heroizmu Polaków, wobec holokaustu żydów w prawie całej europie w wiekach średnich i czasach nam współczesnych, żydzi się wstydzą, że Polacy, ci goje jako jedyni ich ratowali, czy oni mają jakikolwiek dług wdzięczności wobec Polaków i Polski, oczywiście że mają, to całkowite zniszczenie i wymazanie Polski z mapy świata, czy to kał holyłódzki czy też 447, biedni ci ludzie wierzący o wyjątkowości bożej swojej nacji, bardzo "ludzka" ta ich "religia", niszczyć wszystko dookoła dla swojego Lebensraum !
 • Dybuk mówiący po Polsku!
  Zatem powstaje pytanie - co też autor filmu miał na myśli?
  Mogę się mylić ale ja tak to widzę:
  Czy dybuk może być nie Żymianinem - skoro nie Żymianie to według Żymian bydło w ludzkiej skórze? Dybuk to dalej Żymianin - tylko prowadził on za życia grzeszne życie wiec jest na Ziemi dybukiem. Grzeszne życie dla Żymianina - to takie - kiedy asymiluje się on z bydłem w ludzkiej skórze czyli Polakami - lub innymi nacjami nie Żymian.
  Teraz uwaga!
  Mamy odpowiedź - dlaczego światowy Żym tak nienawidzi Polaków. Otóż Polacy stworzyli taką kulturę, taką wspólnotę, takie mają to coś, że Żymianie łatwo się asymilowali z Polakami (oczywiście nie wszyscy) - więc popełniają grzech niemiły Piekłu. Taki zasymilowany Żymianin traci moc nadaną mu przez Piekło i zapomina po co go Szatan na Ziemię pomiędzy ludzi przysłał. To także tłumaczy - dlaczego z taka zawziętością mordowano mądrzejszych Polaków, którzy byli nosicielami - tego czegoś - czego Piekło im zazdrościło.
  Na koniec - teraz także wiemy - dlaczego czarci, światowy Żym mordował panem, towarzyszem Hitlerem Żymian - otóż ci Żymianie popełnili grzech - jak wyżej - a Polacy mieli śmiałość ratować wtedy tych Żymian - więc teraz Żym ma dodatkowy powód aby nienawidzić Polaków.
  Wniosek?
  Żym nienawidzi Polaków za:
  - za to coś - co sprawia, że Żymianie się asymilowali z Polakami - więc tracili moc nadaną im przez Piekło.
  - za ratowanie Żymian przed panem, towarzyszem Hitlerem.
  - za zatrzymanie integracji Europy przez Żymian w 1920 roku.
 • @Pedant 20:35:06
  Wiesz. Kolumbię czy Meksyk kojarzy się z kokainowymi kartelami, Włochów w USA z mafią.
 • @provincjał 08:28:42
  Narodu, którzy w różnych okresach historycznych pomagali Żydom. Persowie i Polacy. Dzisiaj opluwani. Ciekawa mentalność.
 • @wolny obywatel 04:16:13
  "Musimy mieć tą świadomość że żydzi (zawsze o nich będę pisał z małej litery )"

  Obie formy są poprawne, tylko znaczą coś innego. Żyd przez duże "Ż" oznacza przynależność etniczną, więc nawrócony Żyd może być katolikiem i Żydem jednocześnie. Natomiast Polak który przyjął judaizm staje się żydem przez małe pozostając dalej Polakiem.

  Z duże litery - Polak i Żyd.
  Z małej litery katolik i żyd.

  Polski trudna język.
 • @Pedant 09:20:38
  Dokładnie. Facet chyba nie wie, że czasami mała litera może oznaczać błąd ortograficzny
 • @provincjał 08:28:42
  "tak to "nasi" żydzi z Polski, o czym to świadczy, te ich antypolskie szczekanie, ano o całkowitym braku asymilacji żydów w Polsce."

  Znam zasymilowanych Żydów. Oni nie "szczekają" ani w jedną ani w drugą stronę, tylko siedzą cicho aby nie oberwać. Nie chcą krytykować współplemieńców aby nie wyglądać na zdrajców, nie krytykują Polaków bo z nimi chcą się identyfikować. Zresztą podobnie jest z innymi mniejszościami! To są delikatne sprawy i nie trzeba się zachowywać jak słoń w składzie porcelany.

  Mam kolegę, polskiego Żyda, co mieszka w zachodnio-europejskim kraju od 50 lat. Uważa się za członka narodu, który go otacza, jest dumny z jego kultury, na tematy żydowskie zachowuje głuchą ciszę. Dokonał wyboru i jest z nim szczęśliwy. Jakbym go dopadał, pewnie byłby bardzo urażony.
 • @Wican 08:57:55
  "Wiesz. Kolumbię czy Meksyk kojarzy się z kokainowymi kartelami, Włochów w USA z mafią."

  Dopóki się nie pozna prawdziwych Włochów czy Latynosów. Podróże kształcą.
 • @Pedant 09:36:31
  Ale nie chodzi po poznanie. Chodzi o stereotyp. Włosi to Włosi, ale rzucisz "Sycylijczykiem" i skojarzenie od razu się pojawia. Sami Włosi z północy tak kojarzą. A reszta świata z filmów. Kolumbia mi kojarzy się tylko z kokainą i fajną ligą piłkarską. Meksyk to skojarzeń więcej, a Włosi jeszcze więcej. Na mecze tam często jeździłem: Hellas Verona, Fiorentina, Lazio, AC Torino, Inter, Genua FC
 • @Pedant 09:36:31
  //Dopóki się nie pozna prawdziwych (...) Latynosów //

  Albo dopóki nie pozna się historii "prawdziwych Latynosów".
  "Narkotykową specjalizację" Ameryka Południowa zawdzięcza pojawieniu się tam wysokich funkcjonariuszy SS których na przełomie lat 40/50 amerykańska bezpieka wespół z Watykanem całymi setkami wywoziła z Europy do Ameryki Łacińskiej.
  Na przykład Klaus Barbie zwany "katem Paryża" osiadł w Boliwii i tam zajął się przemysłem narkotykowym na dużą skalę./ Później przeniósł się do Boliwii i jako Klaus Altmann zamieszkał w La Paz, gdzie został narkotykowym bossem/
  Jego sprawa ujrzała światło dzienne tylko dlatego że ostatecznie został schwytany i osądzony za zbrodnie wojenne.
 • @Pedant 09:34:46
  Skromne jednostkowe wyjątki tej nacji potwierdzają regułę, niestety.
 • @ikulalibal 09:52:29
  Kokaina nawet w Polsce pojawiła się przed wojną. A Barbie był chyba "katem Lyonu". Ale Amerykańcy go kryli. Jeździł ponoć do USA.Jak kojarzę, to Francuzi go dorwali
 • @Pedant 09:36:31
  https://www.youtube.com/watch?v=_NBG4HG6Z94
 • @provincjał 14:09:14
  "Skromne jednostkowe wyjątki tej nacji potwierdzają regułę, niestety."

  To nie są wyjątki.
 • @Wican 14:28:27
  W końcu sąsiadowaliśmy z jego największym ówcześnie producentem zza zachodniej granicy znanym dziś powszechnie koncernem farmaceutycznym i szczepionkowym Merck
 • @gnago 22:15:07
  w sumie troche racja z tym pokazywaniem polakow, ale trudno miec pretensje zeby inni odwalali nasza robote.
  https://www.filmweb.pl/film/Niepokonani-2010-496469
  petera weira - polak przedstawiony w dobrym swietle

  co za problem robic swoje filmy i przedstawiac nas w pozytywnym swietle? mozna pomijac przykre fakty;], np z kampanii wrzesniowej pokazac zwycieska bitwe, przygotowania, intryge, romans;] bez wspominania o koncowej porazce,
  tak samo z powstaniem warszawskim, albo wrecz skupiac sie na pozytywach - sklodowska, kopernik,

  fajny byl film polski 'szwadron' z radkiem pazura i gajosem

  tylko to musza byc takei filmy zeby chcialo sie je ogladac - intryga, akcja, romans;], zwlaszcza na zachodzie zeby zarobily na kolejne, po prostu ciekawy fajny film, a nie jakies teorie siodmego wora, przeciez to nie sa dokumenty wiec mozna nawet zrobic film jka polacy wgrywaja we wrzesniu;]

  'Fury' z bradem pittem przeciez to baja do kwadratu, ale jest akcja, kobieta (chyba) itp

  wiem ze ameryki nie odkrylem i to nie takei latwe zwlaszcza jak nie ma dostepu do latwej kasy z ministerstwa

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej