Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Polecam na 100-lecie niepodległości. Zdrada Żydów wobec nas

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlatego też nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego polska ABW zatrzymała (na krótki czas) Pana Jacka Międlara za publikację, która może być przyczynkiem do wzajemnej dyskusji Polaków z Żydami.

 Źródło całego tekstu, do którego się odnoszę i go polecam: https://wprawo.pl/2019/11/09/polska-w-cieniu-zydostwa-o-masowej-zdradzie-i-dywersji-wobec-odradzajacego-sie-panstwa-polskiego-czyli-skrywana-prawda-na-stulecie-odzyskania-niepodleglosci/

 

Moi czytelnicy zapewne wiedzą, że co jakiś czas piszę o stosunkach żydowsko-polskich. Staram się być w nich obiektywny i opierać się na różnych źródłach: zarówno żydowskich jak i polskich. Nasze wzajemne relacje są skomplikowane i obarczone wszelkiego rodzaju niedopowiedzeniami. Niektórzy Żydzi mają swoją historię i niektórzy Polacy swoją. Ważne jest poznanie argumentacji każdej strony z osobna i to bez jakiejś fałszywej autocenzury. Liczą się bowiem fakty historyczne a nie ich interpretacja lub zafałszowywanie.

 

Można przecież dyskutować merytorycznie i przedstawiać swoje argumenty a wtedy polemika staje się twórcza i być może zakopująca nasze wzajemne animozje. No chyba, że adwersarze nie mają żadnych kontrargumentów ani nic w swojej obronie. Prawda może boleć, ale od prawdy nie uciekniemy, nawet wtedy, gdy niektóre środowiska próbują o niej zapomnieć. Bowiem tylko na prawdzie można budować wzajemne relacje.

 

Nie może być zatem represjonowania publicystów, którzy reprezentują którąś ze stron tegoż w sumie wyimaginowanego konfliktu. A może ten konflikt faktycznie istnieje i nie jest wyimaginowany? Jeżeli tak, to tym bardziej potrzebujemy rozmowy i wymiany zdań. W cywilizowanym świecie tak rozwiązuje się wzajemne problemy... w cywilizowanym świecie...

 

Dlatego też nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego polska ABW zatrzymała (na krótki czas) Pana Jacka Międlara za publikację, która może być przyczynkiem do wzajemnej dyskusji Polaków z Żydami. To po prostu jest pogwałceniem praw obywateli a dziennikarzy szczególnie. Tym bardziej, że był to tekst odredakcyjny i mniemam, że po prostu został opublikowany na łamach portalu wprawo.pl jako tekst wnoszący "źdźbło trawy do trawnika politpoprawności" i miał skłaniać do dyskusji... a zamiast dyskusji było zatrzymanie przez ABW redaktora naczelnego portalu.

 

Z tegoż powodu postanowiłem wskazać ten tekst zwracając uwagę, że jest złożony w 95% z cytatów innych autorów, którzy przez żadne służby wolnej Polski nigdy nie zostali potraktowani w ten sposób od 1918 roku, choć jednak i są wyjątki, szczególnie po 1989 roku, gdzie grasuje nadal lub grasował "nieszczęśliwy wypadek" lub "seryjny samobójca".

 

Dziwne? to poczytajcie. Tekst jest długi, ale warty przeczytania.  I jeszcze raz podkreślę, że środowiska żydowskie mogą spokojnie i merytorycznie odnieść się do tekstu, nawet podważając go w każdym akapicie i wcale nie jest potrzebna interwencja służb specjalnych. Na tym polega dyskusja i nawet bym się cieszył, gdyby środowiska żydowskie chociaż w części podważyły treść tegoż tekstu a nie posiłkowały się służbami specjalnym Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

 

Z góry też pragnę poinformować, że nie ze wszystkimi cytatami się zgadzam, tym bardziej, że powstały one jeszcze przed II WŚ. Ale warto je poznać, bo to jest historia i myślenie naszych wcześniejszych pokoleń. Warto je poznać i zrozumieć, aby rozumieć naszą historię. A historię należy rozpatrywać w kontekście czasów, kiedy historyczne wydarzenia miały faktycznie miejsce. Niemniej też w swoim czasie (niedługim) opublikuję tekst lekko polemiczny.

 

Dokonywanie współczesnych ocen wydarzeń przeszłych na podstawie zdarzeń i ich skutków późniejszych od ocenianych  przy jednoczesnym braku wskazywania konkretnych odniesień do sytuacji i warunków danego okresu historycznego obydwu faktów jest przejawem najbardziej haniebnie szpetnie manipulacyjnego barbarzyństwa metodologicznego nauk (badań) historycznych i wyrazem ogromnego prymitywizmu oraz wtórnego  infantylizmu intelektualnego bądź też zamierzonego cynizmu, egocentroizmu, obłudy i hipokryzji intelektualnej autora lub autorów dokonujących takiego wnioskowania ocennego.

 

Właśnie chyba takiego zaś typu i zawsze jednoznacznie niemal identycznych i podobnych do siebie ocen oraz opinii dokonuje się dziś na świecie chyba tylko w przypadku jednego typu zachowań i wydarzeń, a mianowicie dotyczących wszystkiego, co współcześnie można nazwać działaniami lub wydarzeniami tzw. "podmiotowo antyżydowskimi". Zauważmy, że cokolwiek i gdziekolwiek antyżydowskiego zdarzyło się realnie lub też chyba częściej tylko mitycznie przed okresem tragedii tzw. Holocaustu to automatycznie oceniane jest negatywnie i jednocześnie  - w sposób nawet tylko pośredni lub też podświadomy - porównawczo wiąże się to zjawisko z samą istotą tragedii tzw. Holocaustu i jej późniejszych skutków, oczywiście przy braku jakichkolwiek odniesień do uwarunkowań społeczno-politycznych konkretnego okresu każdego z tych zdarzeń. Rodzi to olbrzymie pole do manipulacji i np. egzekwowania wyrażania określonych emocji lub zadośćuczynienia za nawet mityczne krzywdy.

 

Zjawiskiem skutkowo identycznym są oczywiście próby dokonywania ocen lub wydawania opinii w stosunku do przeszłych wydarzeń historycznych w sposób wybiórczy pomijając kontekst historyczny wydarzenia oraz uwarunkowania współczesności. Przecież akt wyzywania Żyda dziś nie ma już nic wspólnego ze skalą i skutkami oraz przyczynami wyzywania tegoż Żyda w czasie eksterminacji wojennej. Dziś jest to zupełnie coś innego i nie można oceniać dzisiejszego występku poprzez pryzmat wydarzeń historycznych okresu innego, w tym wypadku okresu eksterminacji Żydów (w dużej mierze chyba biedniejszej aszkenazyjskiej i być może chazarskiej części Żydów). Tym bardziej, że dzisiaj Żydzi dzięki niestety swemu specyficznemu "przedsiębiorstwu"  znaleźli się na "kryształowym piedestale nienaruszalności hierarchicznej ich pozycji" wśród wszystkich narodów świata i sami stają się często dziś prześladowcami za realną lub ewentualną i wyimaginowaną współczesną antyżydowskość...

 

Mam nadzieję, że do mnie o 6 rano nie zawita ABW w ilości kilkunastu funkcjonariuszy.... Naprawdę mają inne ważne zadania niż proponowanie przeze mnie tekstu publikacji, która dla wielu jest być może kontrowersyjna, ale warta uwagi polemicznych tekstów. I jeszcze jedno. Być może mi się uda przed 6 rano: opublikuję ten kontrowersyjny tekst w całości. 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Jest taka książka Umberto Eco "Temat na pierwszą stronę" genialna i przemilczana, jego ostatnia, być może dlatego prawdziwa, żeby nie powiedzieć prorocza ... Jest w niej dowcip o Hitlerze, przynajmniej historyjka jako dowcip przedstawiana, chociaż może żal że się nie dokonała ...
 • Zastraszenie Polaków PATRIOTÓW !
  Jaruzelski z Kanią [ wojski policja ] Zamordowali 1980 r POLSKĘ i Polaków i oddali Polskę i Polaków światowej mafii żydowskiej z USA i od 30 lat mamy krwawe rządy żydowskich syjonistów !

  Krwawe żydowskie rządy w Polsce zaczęli od zamordowania studentów w Łodzi !!!
  [ tłumaczono się ze pomylili amunicje zamiast ślepaków pobrali ostrą amunicje ] ale skutek był bo studenci przestali protestować !

  Bracia Słowianie ! potem poleciał z górki !!! atakowano Polaków w Marszu Niepodległości 11 Listopada !

  Marsze były pokojowe a ludność BEZBRONNA mimo to policja z sadystyczną przyjemnością katowała bezbronną ludność !!! BILI dzieci kobiety BILI starców i młodzież strzelali gazowali Polaków ! rzucali petardami w tłum Polaków !!! [ są nagrania nie wywiniecie się ! ]

  UWAGA policyjni bandyci dostali wolną rękę od żydo-syjonistycznych okupacyjnych rządów na Katowanie bezbronnej ludności !!!

  Rządy w Polsce to rządy żydo-RASISTOWSKIE !!! policja prokuratury są szkoleni w rasizmie !!!
  1. inaczej traktuje się żydów w Polsce [ są praktycznie BEZKARNI !!! ]
  2. inaczej traktuje się Polaków Słowian ! [ są bici katowani poniżani sądzeni bezwzględnie w żydowskich sądach , poniżani wyśmiewani wyszydzani CODZIENNIE w żydowskich mass-mediach ]

  To jest SMUTNY obraz dzisiejszej żydo-syjonistycznej Okupacji Polski !

  Apel ! Słowianie walczmy o Polskę NEUTRALNĄ ! która dąży do Pokoju

  Odezwa ! PRECZ z zimno wojenną retoryką żydów syjonistów w Polsce

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • "Zdrada Żydów wobec nas"
  ------------
  Pytam się - no jaka - no jaka zdrada! To tak - jakby uważać, że stado hien na sawannie - pożerając żywcem młode gnu - owe młode gnu zdradziło - lub, że owe hieny zdradziły całe to stado gnu.
  Wniosek?
  To my ludzie stworzeni przez Boga zdradzamy Syna Boga - Jezusa Chrystusa - pozwalając swoim zachowaniem na wszystko wśród nas - czarciemu pomiotowi. Jezus Chrystus ostrzegał dobitnie i wyraźnie - o żmijowym plemieniu - o tym, że po owocach ich poznamy, etc. - a my (ludzie) ciągle oczekujemy, że hiena na sawannie nagle pysk przy pysku z antylopą - zacznie w zgodzie pożerać soczysta trawę.
  Ktoś powie - ale mówili co innego. Tak mówili - ale Jezus Chrystus - jak tej krowie na rowie kiedyś wytłumaczył, że po owocach ich poznacie - po owocach! Nie po nawijaniu, które i tak - też można rozpoznać bo:
  tak, tak - nie, nie - a cała reszta od Złego pochodzi.
  Na koniec - wyszło na to, że Jezus Chrystus nauczając - rzucał grochem o ścianę i to jest ta zdrada nas - wobec Jezusa Chrystusa. Stopień tej zdrady jest miernikiem wywijania ludzkością - przez czarci pomiot. Ostrzegam - za chwilę braknie na tym mierniku skali.
 • Zdrada jest możliwa jedynie po relacjach jakiejś symbiozy.
  żydzi od zawsze byli anty Polscy... z wyjątkami oczywiście.
  Dla żydów Polskość to żadna wartość a wręcz wartość negatywna czyli wroga podobnie jak "Palestyńskość", Niemieckość..Rosyjskość..
  Wynika to wprost z żydowskiej rasistowskiej religii i całej kulturze żydowskiej osadzonej na tej religii (Tora, Talmud, koncepcja "narodu wybranego" i gojów jako niewolników żydowskich).
  żydzi ami siebie stawiają na pozycjach wrogich do wszystkich narodów świata...(Talmud).

  Jednocześnie z takim "talmudycznym" podejściem muszą współpracować z narodami świata wśród których żyją... i tu znana kultura wschodu zdolna do uśmiechów, grzeczności w stosunku nawet do najgorszych wrogów...pomaga im ogłupiać Narody wśród których żyją.
  To tylko taktyczne pozory przyjaźni, dobroci, szczerości.. głębiej jest zimna kalkulacja a jeszcze głębiej Talmudyczna nienawiść.
  Nie dotyczy to oczywiście wszystkich wielu żydów się asymiluje...ale nie wszyscy.
  Ten proces bardzo wzmacnia globalna mafia żydowskich oligarchów którzy praktycznie rządzą zachodnim światem.
  Bo uczucie zwykłego prostego żyda nie są groźne dla Narodu ale takie uczucie Oligarchów żydowskich to już jest zagrożenie dla świata co widać gołym okiem nie od dzisiaj.

  Polskie żydostwo nie miałoby żadnego znaczenia dla narodu Polskiego gdyby nie było "podpięte" pod globalną oligarchiczną neoliberalną mafię żydowską. To dzięki tej mafii część polskiego żydostwa siedzi w Polsce przy korycie władzy i sprawuje tę władzę w interesie globalnej mafii żydowskiej... to dzięki globalnej mafii mniejszość żydowska rządzi w Polsce Polską większością... podobnie jest na całym zachodzie a w USA w szczególności.

  Czyli nie ma mowy o zdradzie w sensie relacji bo nigdy nie było głębszych więzi w historii..to zawsze był anty Polski napływowy element w Polsce.
  O zdradzie możemy mówić jedynie w kontekście obywatelstwa...
  bo obywatelstwo zobowiązuje do lojalności ..ale nie żydów oni są "jewropejczykami"... czyli kolekcjonerami paszportów, nigdzie nie są u siebie ale intensywnie eksplorują lokalne zasoby (lichwa, prywatyzacje, reprywatyzacje, handel..)

  To się zmieni wraz z upadkiem globalnej mafii żydowskiej.
  Polscy żydzi raz jeszcze zmienią tożsamość i staną się znowu jeszcze bardziej, niż za III Rzeszy, Polakami...albo wyjadą .. choć nie bardzo będzie dokąd.

  Szkoda tylko tych zwykłych szarych prostych żydów żyjących w Polsce tak jak Polacy....bo też mogą jakoś oberwać przy tej globalnej zadymie.
  Takich żydów będę bronił....
 • @ele 09:20:41
  a kto strajkował po 80 roku skoro Polska była zamordowana ?
  kto zmusił Jaruzelskiego do poddania Polski prawdziwym przywódcom Polskiej kolorowej rewolucji ?

  Komu miał Jaruzelski oddać władzę jak nie solidaruchom czyli Bolkowi i doradcom ?
  Jaruzelski dobrze wiedział że Bolek i doradcy to tylko wykonawcy woli Globalnej mafii żydowskiej na czele której stał Rockeffeler.

  Wojsko jak się podaje to stara się to zrobić wobec jak najwyższej szarży u przeciwnika bo wtedy ma gwarancje dotrzymania umów.
  a jakie gwarancje mógł dać kapral Bolek ? żadnych nie od podejmował decyzje .. decyzje podejmował szef globalnej mafii żydowskiej..
  i jemu się Jaruzelski poddał chcą uniknąć rozlewu krwi... czyli scenariusza Jugosłowiańskiego, Libijskiego, Syryjskiego.
  I chwała mu za to.. uratował miliony Polskich istnień.
 • Trochę prawdziwej historii Polski i Europy.
  .. dawkujcie ostrożnie bo może wam poprzestawiać zwoje mózgowe czyli kolokwialnie mówiąc klepki.
  https://pl.sputniknews.com/polityka/2019122011539202-rosja-putin-II-wojna-swiatowa-hitler-sputnik/
 • Do @Oscar 09:53:03
  Panie @Oscar ! Jaruzelski zamordował Polskę bo zrobił zamach stanu na Edwarda Gierka [ raty pożyczek były spłacane , dług do PKB 9,6 % ]
  Gierek zbudował Drugą Polskę , wzrost gospodarczy 80 % !

  Jaruzelski NIE MIAŁ ŻADNEGO PRAWA robić zamachu stanu !!! Zrobił bo był ZDRAJCĄ !!!! od jego rządów Polska i Polacy staczała się w coraz szybkim tempie w dół ! najpierw potworna zbrodnia na Górnikach potem Lubin następna zbrodnia , plus śmierć księdza Popiełuszki !!!!
  Nie spłacanie Rat pożyczek ! Stagnacja Polski nic nie budował 10 lat Jaruzelski przepierdoli.. walcząc z Narodem Polskim !  Panie Oscar ! jest pan porządnym Polakiem ale usprawiedliwianie Jaruzelskiego nie przystoi panu !!!! ON ZAMORDOWAŁ Polskę i złamał kręgosłup Polakom mordując ich policyjnymi bandytami !!!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! precz z żydo-wojenną retoryką !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Autor
  Panie Krzysztofie to nasza wada narodowa że szukamy winnych na całym świecie, ale nie u siebie. Piękny przykład mamy teraz. Pogoniliśmy przekrętów z PO, zwyciężyli ci z PiS. Każdy mądry człowiek nauczony doświadczeniem poprzednich lat patrzył by na łapy tych następnych przez 24 godziny na dobę i dziesięć razy dokładniej. Ale u nas jest inaczej. PiS pokonało PO więc Polacy dają im wolną rękę we wszystkim, godzą się bez mrugnięcia oka na wszystkie wałki które nam bokiem kiedyś wyjdą. Niestety tak mamy od zawsze. Nie lubię pisać co by było gdyby, bo tego nikt nie wie, ale ile to błędów popełniliśmy w historii ze względu głupich fobii, lub bezgranicznemu zaufaniu w jakieś sojusze czy w KK. Każdy kto trochę interesuje się historią ma swój ranking. U mnie na pierwszym miejscu głupoty politycznej Polaków jest odsiecz wiedeńska, przebija ona nawet sprowadzenie wojsk krzyżackich przez Konrada Mazowieckiego i teraźniejsze sprowadzanie wojsk USA.
 • @ele 11:03:59
  Rzeczywistość może nie być zero-jedynkowa w tym przypadku, np prokuratura zebrała dowody poluzowania dyscypliny wśród wierchuszki, do tego wbrew logice mohair army ruszyła i dyskretnie zajęła stanowiska do ataku. Wywad takie rzeczy wie. Stwierdzili że siedzimy na beczce prochu i panowie generałowie którzy wojnę znali z autopsji, porąbali kable w centralach telefonicznych w nocy 12go a 13 grudnia, tej której Balbina spała aż do południa. Lecz się wysłała.
 • 1*
  "...wzajemne relacje są skomplikowane..." - przeciwnie relacje są bardzo proste jedyna komplikacja polega na tym aby pasożyt tak doił swojego żywiciela aby ten nie zdechł; żadne dyskusje nie mają sensu to tak jakby negocjować z kleszczami
 • @marek500 11:21:01
  Odsiecz wiedeńska głupia w zasadzie nie była. A szlachta była gotowa zgodzić się na wojnę tylko z Turcją. Bo logicznie trza było to wykorzystać i zająć Śląsk. Ale to było w ówczesnych warunkach nierealne. I wcale nie musiało się skończyć tak jak się skończyło.
 • @Oscar 09:53:03
  ------------
  "a kto strajkował po 80 roku skoro Polska była zamordowana ?"
  ------------
  Jak to kto? jak to kto? Sieroty po Polsce strajkowały podpuszczone przez okupanta, który wcześniej zagwarantował subtelnie - aurę bezkarności owym strajkującym. Okupant także wykorzystał potem inne sieroty po Polsce - będące w wojsku i MO - aby strajk przerwać i wprowadzić stan wojenny. Oba przypadki w/w wykorzystania służyły okupantowi a nie tubylcom.
  Powyższe działo się na trupie Polski, którą skutecznie zamordowano w ubiegłym wieku. Dlatego to obcy wprowadza nam tutaj etapy mądrości ponad głowami - sierot po Polsce - natomiast majątek wypracowany przez sieroty po Polsce podczas trwania moskiewskiej komuny - nie trafił do sierot po Polsce w ogóle. Mało tego - sieroty po Polsce zadłużono do n-tego pokolenia.
  Wniosek?
  Utrzymywana jest obecna atrapa Polski - tylko dlatego, że na tym etapie mądrości - tak jest czarciemu pomiotowi - wygodniej.
 • @ele 11:03:59
  aa w tym sensie Jaruzelski "zamordował" Polskę..
  tu też mam trochę inne podejście...ale może się mylę.
  Dla mnie Gierek był wielkim budowniczym Polski... drugiego takiego w całej historii Polski nie było.
  Historycznie rzecz biorąc to Jaruzelski razem z chyba Kanią albo Ochabem obalili Gomułkę i poprosili Gierka o przyjęcie stanowiska I sekretarza PZPR w 1970r.
  W 1981r podczas stanu wojennego Jaruzelski internował obie strony coraz gorętszego konfliktu...i władze solidaruchów i ekipę Gierka.
  Celem było obniżenie poziomu konfliktu.
  To był błąd w tym sensie ze konflikt nakręcały solidaruchy jako agentura globalnej mafii żydowskiej...a nie ekipa Gierka.
  Potem Jaruzelski próbował przez wiele lat stabilizować Polskę ale mu się to nie udało solidaruchy nie pozwoliły.
  No i w końcu by uniknąć wojny domowej po raz drugi .. poddał Polskę agresorowi jakim była globalna mafia żydowska.

  Czy gdyby Gierek pozostał przy władzy to wydarzenia potoczyły by się inaczej ? Wątpię... bo solidaruchy realizowały plan globalnej mafii żydowskiej czyli kolorową rewolucję..
  a jej celem było przejęcie władzy w Polsce.
  Cywil Gierek upadł by szybciej niż wojskowy Jaruzelski..
  a budowie gospodarczej Polski już nie mogło być mowy .. nie pozwalała na globalna mafia żydowska (embarga na wszystko) oraz solidaruchy strajkami pod każdym pretekstem i bez pretekstu.

  To globalna mafia żydowska razem i w porozumieniu z solidaruchami oraz KK z JPII na czele zniszczyła Polskę i jej powojenny dorobek.
  Jaruzelski tego bronił jak długo było to możliwe bez krwawych ofiar.
  Serbowie w Jugosławii bronili się dłużej .. by`ly ofiary.. Syria broniła się jeszcze dłużej i wygrała dzięki Rosji ale za cenę potwornych ofiar.
  Libia się broniła do końca i przegrała ...
  Jaruzelski oszczędził Polakom takich scenariuszy..
 • @Oscar 13:57:04
  Tylko czy cały blok postkomunistyczny skończył w kiblu, czy tylko Polska, będąca w opiece królowej Polski, nieba i resortu zdrowia?

  https://www.se.pl/warszawa/dramatyczna-zapasc-w-polskiej-sluzbie-zdrowia-oto-ostateczny-dowod-aa-Dtpr-kpgz-kuvQ.html

  Pytam wierzących w gips i kapłonów od gipsu, oraz chłodno kalkulujacych sojusze jak Oscar.

  Dla wierzących w gips, tradycyjnie link:

  https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=685. Werset 16sty na tej stronie, tj w księdze Jeremiasza rozdział 44.
 • @Oracz 14:55:17
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/minister-zdrowia-zawierzyl-sluzbe-zdrowia-matce-boskiej/qpljwy8
 • @Oracz 14:55:17
  https://m.interia.pl/biznes/news,2639202
 • Była sobie bajka....
  https://t.co/AkQvXsixaK

  https://t.co/GJoz4AMFvm


  https://t.co/8bZjHwLeSx


  https://t.co/J6N12QowuC

  https://t.co/K31kMgicVa


  A cud naszych czasów.....tymczasem...

  Jak nie podpalają kościoły, to plują na forach i udają biblistów!!
  Albo nawet udają ,że chodzą na roraty , w tle opluwanie innych i wyzwiska.
  Tak że w kleszczach jesteśmy niezłych.
  Ale może jeszcze jest nadzieja.....póki my.....

  https://twitter.com/rbakiewicz
 • @trojanka 18:50:47
  brakujący link o podpaleniach kościoła!
  https://t.co/L0KkG0WKo2

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej