Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Wybory się skończyły... nadchodzą "totalni" do n-tej potęgi!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zanim jakikolwiek kandydat opozycji zostanie wyłowiony, to już od teraz i przez następne 7 miesięcy będziemy mieć totalną nagonkę na prezydenta

 

 

Jeszcze nie opadł kurz wyborczy a już rozpoczęła się kampania wyborcza związana z wyborami prezydenckimi, które odbędą się w maju przyszłego roku. Po stronie opozycji sypią się nazwiska kandydatów: D.Tusk, M.Kidawa-Błońska, A.Dulkiewicz, W. Kosiniak-Kamysz a lista chyba nie jest zamknięta. Po umownej prawej stronie sceny politycznej kandydat jest chyba tylko jeden: obecny prezydent A. Duda, ale może się posypać niewybieralny i zabierający głosy polityk Konfederacji.

 

Nie można się łudzić: zanim jakikolwiek kandydat opozycji zostanie wyłowiony, to już od teraz i przez następne 7 miesięcy będziemy mieć totalną nagonkę na prezydenta, która w swej postaci będzie jeszcze bardziej perfidna niż przez ostatnie cztery lata tej nagonki na obóz rządzący. To będzie negatywna kampania totalnych do n-tej potęgi. Zostaną skomasowane i skonsolidowane działania dyskredytujące A. Dudę, pojawią się fake-newsy a cała opozycja zjednoczy się wokół jednego: nie dopuścić A. Dudy do ponownego wygrania wyborów.

 

W tej perfidnej nagonce totalniacy wykorzystają naprawdę wszystko, może powróci hasło "ulica i zagranica", ale tym razem w bardziej - wedle nich - skutecznej i efektywnej formie.

 

Totalniacy zdają sobie sprawę, że jeżeli wybory wygra dotychczasowy prezydent, to mają małe szanse na powrót do władzy i do fruktów z niej płynących.

 

Ale (o czym pisałem) walka będzie się toczyła tak naprawdę w sferze ideologii i aksjologii, będzie walką pomiędzy cywilizacją życia a cywilizacją śmierci. Przegrana A. Dudy będzie oznaczała zbliżenie się naszego kraju do cywilizacji śmierci t.j. do akceptacji dla idei (tak przeważających w starej Unii) marksistowskiej rewolucji kulturowej (m.in. multikulturowość, gender, powolny rozbiór Polski, wolny dostęp do aborcji na żądanie, możliwość eutanazji i zawierania związków homoseksualnych oraz adoptowania przez te pary dzieci, walka o możliwość in vitro dla lesbijek, propagowanie ateizmu i ruchów LGBTQ+, nacisk na powstanie nowego nihilistycznego człowieka przyszłości). Takie są dalekosiężne plany "sterujących światem" wobec Polski.

 

Zwycięstwo zaś A. Dudy pozwoli nam, w jakimś stopniu, zachować nasz konserwatywny w większości ogląd rzeczywistości.

 

Po wyborach parlamentarnych można powiedzieć jedno. Nie jest pewna wygrana D. Dudy. Aby tak się stało musi być jeszcze większa niż ostatnio determinacja Polaków, tych, którzy nie poszli do urn, bo mam nadzieję, że ci co teraz głosowali na PiS będą też głosowali na A. Dudę.

 

Oczywiście można mieć wiele pretensji do prezydenta. Dla wielu zrobił dużo, ale nie wystarczająco, wielu też rozczarował swoimi decyzjami, choćby dotyczącymi IPN czy reformy sądownictwa. Niemniej pozwolił PiS-owi na realizację jego reform. Można np. domyślać się jakby był inny prezydent, opozycyjny: wtedy by wetował niemal wszystko i byśmy stali w miejscu a dziś to PO by rządziła... tylko czy jeszcze Polską?

 

W Polsce prezydent ma ograniczony wpływ na władzę ustawodawczą i wykonawczą, i pełni raczej reprezentacyjny urząd, ale jednak ma dwa duże oręża: wlaśnie weto i skierowanie konkretnych ustaw do Trybunału Konstytucyjnego. Także jakikolwiek prezydent wywodzący się z obozu opozycyjnego (powtórzę) wetowałby ustawy sejmowe a nawet jakby przeszły w senacie to naprawdę te weta i TK byłyby nagminne. Przy niesprzyjających "dobrej zmianie": senatowi i prezydentowi mógłby nastąpić paraliż państwa i chyba to jest główna agenda dzisiejszych totalniaków a to jest bardzo dla Polski niebezpieczne. 

 

Prezydent A. Duda musi być przygotowany na ten zmasowany atak i choć teraz nie może popełnić żadnego błędu, takiego jak ten ostatni, czyli skierowanie do TK ustawy o ujawnianiu majątków rodzin najwyższych urzędników państwowych. Tego nie może robić, bo naprawdę może jeszcze bardziej wnieść zamęt wśród swoich wyborców.

 

I już teraz sztab wyborczy powinien usilnie myśleć i  przygotowywać się do kampanii wyborczej i prowadzić ją już od teraz..., bo już są kolejne międzynarodowe organizacje inspirowane przez naszych totalniaków na atak na prezydenta Dudę, jak choćby skierowany do niego list: "Międzynarodowe Stowarzyszenie Sędziów pragnie wyrazić swoją głęboką troskę o stan praworządności i niezależności sędziowskiej w Polsce oraz dołączyć do tych, którzy wyrażali już swoje zaniepokojenie w tej sprawie. Wzywamy Pana i polskie władze do opowiedzenia się po stronie zasady praworządności i publicznego wsparcia polskich sędziów nawet, gdy wydają oni orzeczenia niezgodne z oczekiwaniami i planami władz" (za:https://wpolityce.pl/polityka/469352-bezczelny-list-sojusznika-kasty-do-prezydenta-dudy). A to zapewne tylko początki...

 

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Przecież prezydentu
  Dudzie nic nie zagraża dopóki spotyka się ze światowymi środowiskami żydowskimi, a spotyka się z nimi regularnie. To znaczy, zawsze stawia się na wezwanie tych środowisk. Także na tym odcinku frontu jest,, pełny luz,, poza tym debile, które głosowały na PiS, zagłosują na Dudę, który tak jak jego elektorat, jest nielotem intelektualnym. Także obawy autora są bezpodstawne, niestety.
 • @zbig71 19:41:59
  Bez problemu zostanie, nawet szkoda wydatków na wybory!!
  Przy taaakim wzroście ilości wydawanych paszportów.....i innych bonusach na lewo i prawo.
  Pytanie tylko, do JAKIEGO stopnia, poziomu, stanu ma dojść ta "przychylność" dla wszystkich dookoła ,kosztem Polaków!!????bo już doszła bardzo daleko...
  https://www.timesofisrael.com/poland-gives-out-record-numbers-of-passports-to-israelis/
 • Oczywiście, opozycja będzie podkładać pod kociołek polskiego piekiełka
  ale nie wydziwiajmy z tymi majątkami. Trzeba łapać na gorącym uczynku, a nie przymykać oczy, a potem sprawdzać majątki.
 • @zbig71 19:41:59 lot intelektulany
  pozdrawiam lotnego.
 • @interesariusz z PL 20:22:31
  Dziękuję.
 • @interesariusz z PL 20:21:44
  To by było najlepsze, ale niewykonalne.
  Pzdr
 • @trojanka 19:54:22
  Kiedyś pisałem o tych paszportach i jestem wyczulony na kontakty polskich polityków z Żydami. Jest u mnie sprzeczność? Nie bo chcę wybrać kogoś, kto w jakikolwiek sposób będzie jeszcze dbał o Polskę. I nie łudźmy się: Żydzi mają takie wpływy, że nie możemy ich ograniczyć, ale postawić na interesy z nimi, twardo i z pozycji partnera nie poddanego.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 22:30:02
  Przecież Żydzi nie będą robić z nami jakichkolwiek interesów!!!! Przejdą nasz teren i zasoby. Aby tego uniknąć trzeba absolutnie zmienić politykę zagraniczną Polski i przestać wierzyć w sojusze bezalternatywne. No i przede wszystkim zmienić elity w Polsce. Na elity Polskie.
 • Chwilą Prawdy Sumienia
  Człowieku czy chociaż raz na spokojnie zastanowiles się nad swoimi poglądami ? !.
  " Zwycięstwo zaś A. Dudy pozwoli nam, w jakimś stopniu, zachować nasz konserwatywny w większości ogląd rzeczywistości.
  Po wyborach parlamentarnych można powiedzieć jedno. Nie jest pewna wygrana D. Dudy. Aby tak się stało musi być jeszcze większa niż ostatnio determinacja Polaków, tych, którzy nie poszli do urn, bo mam nadzieję, że ci co teraz głosowali na PiS będą też głosowali na A. Dudę.
  Można np. domyślać się jakby był inny prezydent, opozycyjny: wtedy by wetował niemal wszystko i byśmy stali w miejscu a dziś to PO by rządziła... tylko czy jeszcze Polską?"
  A dziś to PO by rządziła... tylko czy jeszcze Polską? . Przypomnę tym co bełkoczą że PiS rządzi "jeszcze Polską" by w końcu otworzyli nie tylko oczy ale zasklepione mózgi że to za sprawą PiS właśnie PiS rządzi już nie suwerenną Polską tylko semikolonią jeszcze o nazwie Polska pod ścisłym protektoratem USA i NATO. Polska jest w czasie rządzenia Dudy i PiS narzędziem, wykonawcą poleceń i celów polityki USA przeciwko Unii i Rosji. Wasalem który w brew interesom nas Polaków służy interesom neobanderowskiej Ukrainie. Wspomagając politycznie, militarnie i finansowo tych zbrodniarzy którzy dokonali i dokonują zbrodni w Odessie i w Donbasie. Co nie oznacza, ze PO a nawet SLD są pod tym wzgledem lepsze, niestety nie !. Tak w PiS jak i w PO i w SLD są ludzie którzy zaprzedali Polskę wcale nie naszym sojusznikom a tak naprawdę to wyrachowanym politycznie wrogom. Bo cóż to za przyjaciele którzy posługując się Polską judzą od 1989 roku permanentnie przeciwko Rosji, Rosji która nie ma żadnych pretensji terytorialnych w stosunku do Polski. Chialaby z Polską handlować i współpracowac w różnych dziedzinach. W odróżnieniu od Ukrainy !. Ukrainy która jawnie i brutalnie neguje swoje jakże bestialskie zbrodnie dokonane na Polakach i wychwala tych którzy byli zbrodniarzami polskich kobiet mężczyzn starców i bezbronnych dzieci.
  Warto na chwilę przystanąc i uczciwie się zastanowić kogo tak naprawdę reprezentuje PiS PO i SLD ? czyje interesy na arenie międzynarodowej. Czy na pewno nas Polaków? i Polski? ...
 • Do @Alfax 04:25:03
  Pełna zgoda panie @ Alifaks !

  Od siebie dodam że prezydent Duda jest prezydentem żydów i ukraińców ! z Polską ma tylko do czynienia że pobiera sowitą pensje ! bo przez te 4 lata prezydentury nie zauważyłem żeby działał w interesie Polski i Polaków !!! [ tylko wysługiwał się żydom i ukraińcom ]

  Prezydent Duda ma wielkie zasługi dla Ukrainy i Izraela ! i niech tam się stara o prezydenturę !!!

  Trzeba wybrać kandydata Niezależnego ! i jego trzeba poszukać !!!!
  [ ale czy światowa żydowska mafia pozwoli ? ]

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! przyjazna wszystkim sąsiadom !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Jednak ta tzw. demonkratura
  to jest fenomen nie z tej Ziemi. Pod osłoną owej, tzw. demonkratury - czarci pomiot może zrobić wszystko z danym krajem, tubylcami w nim żyjącymi i nie dotyczy to tylko atrapy Polski ale wszystkich na świecie - gdzie zaflancowano im kiedyś w końcowym efekcie - tzw. dmonkraturę.
  Wniosek?
  Gdyby pan, tołażysz Hitler dokazywał w Europie dzisiaj - to wszystko to - co robił on pod skrzydłami II WŚ - robiłby to teraz pod skrzydłami tzw. demonkratury - zmieniając oczywiście metody - ale cel i tak osiągnąłby ten sam. Ten sam - bez drutów kolczastych, armat i wież strażniczych. A teraz uwaga, uwaga - i znaleźliby też się tacy tubylcy, którzy jak teraz - fascynowaliby się demonkraturowymi wyborami - i świńskim truchtem zasuwaliby do urn - dając tym samym zgodę czarciemu pomiotowi - aby ten mógł ich i ich dzieci dalej przerabiać - na szatańskie odchody.
 • 1* co za bełkot
  gdybym chciał prymitywnej propagandy to oglądał bym telewizję reżimową. Mam pytanie do adminów czy nie można by zbanować politruka tak jak Hamińskiego? w końcu do ich mediów nie wpuszcza się osób o propolskich przekonaniach a tu tak się szarogęszą.
 • @zbig71 19:41:59
  "Przecież prezydentu"!!! Czy ty skończyłeś szkołę podstawową??? To jest żenujące, że "niedouczony" popełnia takie błędy i głowę Państwa określa się dużą literą:Prezydent!!!
 • @ele 07:54:48
  Ci, którzy obrażają Prezydenta RP, dr. Andrzeja Dudę,nie są Polakami i pisanie bzdur pokazuje ich prawdziwe intencje!!!Takie ,durne teksty, to jest zdrada interesów Polski i Polaków!!!
 • @zibi 09:47:13
  To celowa pisownia, debilu.
 • @zibi 09:52:29
  Jesteś totalnym kretynem.
 • @zbig71 23:28:28
  Kiedyś napisałem, że nie znam bardziej nacjonalistycznego (w negatywnym sensie) państwa na świecie. To Izrael. Później napisałem, że winniśmy się opierać własnie na tym nacjonalizmie izraelskim z wykluczeniem szowinizmu, jaki on też reprezentuje. Tam nikt, kto nie jest Żydem z krwi i kości nie może objąć żadnego stanowiska wyższej rangi. Dlaczegoż tego nie można zrobić w Polsce? Jest wiele powodów, a szczególnie ten: bardzo duże wpływy żydowskie na świecie. Musimy budować polskie elity, ale to proces długotrwały i należy wykorzystywać jakiekolwiek pojawiające się dla nas choć małe szanse a tak naprawdę tylko Duda takie szanse daje.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 11:11:25
  Duda jest prezydentem bardzo ,nieśmiałym,,. Bał się zapytać Trupa o akt 447. I z takim nieśmiałym gościem chce pan budować Polski nacjonalizm? Życzę powodzenia.
 • Do @zibi 09:52:29
  PROTESTUJE ! nie obrażam prezydenta Dude ale pisze prawdę o nim !

  Zibi ! za dużo używasz słów których nie rozumiesz do końca ! napisz konkretnie co prezydent Duda zrobił dla Polski !!!! tylko nie pisz że walczy o Krym czy walczy o Ukraine !!! bo się zeszczam że śmiechu !!!!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! wolną od mafii żydowskiej !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ Autor - 1* - Polacy nie mają swojego prezydenta
  .
  Polacy w IIIŻydo-RP/Polin od 1990r. mają jedynie rezydenta syjonistycznych interesów.
 • @zbig71 10:01:27
  Zwracam się do admina Astra, żeby zastosowała sankcje , ustalone w regulaminie portalu wobec głupka zbig71, który nagminnie obraża ludzi i nie ma szacunku nawet dla Prezydenta RP, którego wybrali Polacy.Jak bloger kamiński napisał i podał PRAWDĘ o JKM, to został wyrzucony z portalu, co nie jest zgodne z zasadami, ustalonymi dla jego funkcjonowania!!! Portal jest opanowany przez lewaków i liberałów, którzy nie uznają innych poglądów i obrażają ludzi!!!Brak reakcji pokaże, że kierownictwo portalu toleruje takie , chamskie postępowania!
 • @zbig71 11:41:15
  Uważaj, bo za obrażanie Prezydenta USA, możesz dostać po łbie od CIA!!!
 • @ele 13:07:56
  Panie Ireneuszu Tadeuszu Słowianinie Lach! Mam 75 lat oraz maturę techniczną i rozumiem znacznie więcej od pzreciętnego Polaka!!!Jeżeli nie wie pan, co Prezydent RP , dr Andrzej Duda zrobił przez 4 lata dla Polski, to tylko mogę wpółczuć braku wiedzy, a zeszczać się ze śmiech nie warto, bo trzeba gacie i resztę ubioru wyprać!!!
 • @zibi 13:57:26
  To, że napisałem o tobie, że jesteś kretynem, to nie jest obraza, tylko prawda. Wystarczy poczytać twoje wypociny i każdy średnio inteligentny człowiek to w lot złapie. Bloger Kamiński nędznie kłamał o JKM, co zostało udowodnione. Ty nawet nie rozróżniasz lewaka od liberała, co jest doskonałą ilustracją twojego pojęcia o czymkolwiek.
 • @zibi 14:02:22
  Przez 4 ostatnie lata pajac Duda pełzał przed środowiskami żydowskimi oraz amerykanami. Za co mu hańba na wieki.
 • @zbig71 14:23:03
  Nie dyskutuj z głupim, bo podzielisz jego poglądy!!! To jest komentarz dla zakutego łba!!!
 • @zibi 15:59:14
  Jak pan Bóg rozdawał ludziom mózgi, to ty stałeś w kolejce po nos.
 • @zibi 15:59:14
  Już ci wiele razy mówiłem, że nie musisz tutaj pisać i wszyscy będą ci dziękować za taką decyzję.
  Jest takie miejsce, "niepoprawni" się nazywa. Tam znajdziesz odpowiednie towarzystwo. I Kamińskiego też.
 • Do @zibi 14:02:22
  Mimo że masz pan 75 lat to dalej nie rozumiesz podstawy dobrego zachowania !!!!!

  Nie odpowiada się pytaniem na pytanie, to bardzo niegrzeczne ! a to robisz nagminnie !!!

  Pytam jeszcze raz ! podaj pan konkretne co zrobił Duda w interesie Polski i Polaków ! konkretnie !!!!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! Polska wolna od żydowskiej okupacji


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 18:29:52
  Panie Irku, szkoda pańskiego czasu. On tylko potrafi gardłować, 0 jakichkolwiek racjonalnych argumentów. Wystarczy napisać cokolwiek prawdy o Kaczyńskim i gostek wylewa swój jad. Albo jest niezrównoważony, albo nawet 75latek może być zadaniowany.
 • @zibi 09:47:13
  Gumiś to popychło i lepiej nie przypominać, że to głowa państwa, bo taka miernota nie przynosi chluby Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
 • @zibi 09:52:29
  A Gumiś to Polak? Może, ale jego córunia to Żydówka.
  Gumiś to pan NIKT. Ot, kaprys prezesa, jak wcześniej Marcinkiewicz. Tylko posiadający jeszcze mniej caharakteru niz Kazio.
 • @zibi 13:55:55
  Gumisia wybrał prezes. Ma odpowiednie koneksje rodzinne. A Kamiński kłamał, ale cóż. Dla sekty PiSiackiej, kłamstwo to norma.
 • @zibi 13:57:26
  hahahhahahaha. Ale ty jednak głupi jesteś.
 • @zibi 14:02:22
  To g..no rozumiesz. Stary a głupi. Komunistyczne wykształcenie. Zabrac dyplom tak jak emerytury
 • @zbig71 19:17:42
  I w ten jego wiek nie wierzę. Nawet jak sie kogoś wyzywa, to każde pokolenie ma jakieś zwyczaje i sposoby. Zibi se może pisac a to zwykłe dziecko "neostrady"
 • @Wican 09:44:55
  Cholera wie. Jest zacietrzewiony jak PiSowski emeryt.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej