Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
605 postów 1565 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Szambo wylało i śmierdzi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I te cudaki kreowano na elitę polską. Okropność.

 Nie mogę choć krótko napisać o wyczynach tych wszystkich celebrytów z aktorzynami na czele. To, co zaprezentowali w ostatnim spocie "wyborczym" jest po prostu śmierdzącym szambem, które wylało ze zdwojoną siłą i śmierdzi na odległość.

 
Te wszystkie Pszoniaki, Nehrebeckie, Łukasiewicze, Stuhry i inni pokazali coś, co nie mieści się normalnemu człowiekowi w głowie. Właśnie normalnemu, bo to oni są nienormalni z nienawiści i potrafią naigrawać się z ludzi, którzy cierpią na choroby psychiczne i to nie z własnej woli. A oni z własnej woli robią z siebie wariatów i myślą, że to jest jakieś śmieszne. Otóż nie! To jest obrzydliwe i naprawdę fetor fekaliów aż przenika do ich chorych mózgownic.
 
Ale takie zachowania oraz język jakim się posługują to nawet "chłopaki" pod sklepem by nie wymyślili i sądzę, że i oni czują tą obrzydliwość i drwienie z ludzi tych nienormalnych cudaków.  I te cudaki kreowano na elitę polską. Okropność.
 
Szczerze to dzisiaj o mało nie zwymiotowałem patrząc na debilnego Pszoniaka - nie dosyć, że jest wstrętny zewnętrznie to jeszcze jest po prostu imbecylem intelektualnym, ale oni wszyscy są tacy. To "elyta" PRL-u i III RP... człowieka szlag trafia jak ich słucha i widzi. Byli przyzwyczajeni, że to oni kształtują Polskę, byli przyzwyczajeni, że to oni gdzieś tam grają w teatrze czy filmie i to w nich wzbudziło pogardę do zwykłych Polaków, którzy i tak są mądrzejsi od nich, bo mają jakieś zasady i kierują się w większości jakimiś wartościami w życiu.  A dla nich liczy się tylko koryto i oni sami.
 
Warto jednak nadmienić, że są to potomkowie (i nie tylko, bo wielu w PRL-u zaczynało robić kariery) barbarzyńskich komunistów lub tych, którzy ten komunizm ochoczo przyjmowali. A ci komuniści reprezentowali taki sam poziom jak oni, choć zdarzały się wyjątki jak teraz.
 
Komu się zrodził pomysł takiego spotu to nie wiem, ale udział w nim dyskwalifikuje tych obrzydliwców jako ludzi i artystów oraz celebrytów. Ich też wspiera PO-KO i inni celebryci, w tym też inni aktorzy, wybrani dziennikarze i nawet naukowcy (vide. Hartman). Ich postawa winna wzbudzić w nas pogardę dla nich, na co sobie zasłużyli.
 
A tak po ludzku to już nigdy nic nie obejrzę, gdy w obsadzie będą oni i nie ważne czy to będzie jakieś dzieło sprzed lat czy teraźniejsze. Nie mam zamiaru męczyć się z torsjami.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
 

KOMENTARZE

 • Autor
  Ta postsowiecka "elita'"swoimi występami doda PISowi jakieś 2-3 % w wyborach...
  I tak trzymać

  https://pbs.twimg.com/media/EE1z7T6XkAEFV60?format=jpg&name=small

  ps.

  Chciałbym żeby to byli wariaci.
  Te Lisy, Hartmany, Jachiry, Pszoniaki, Niesioły, Farmazony, Stuhry, Mleczki,"dziennikarze" itd Byłoby wtedy w nich coś ludzkiego. Mógłbym współczuć.
  A tak?
  Prymitywni, chamscy, pełni jadu, agresji. Gotowi na wszystko .
 • @krzysztofjaw
  Każdy stary aktor ma ten stygmat . Dekomunizacji nie zrobiono , a aneks WSI to sprawa dla kabaretu . Skutki widoczne będą przez następne pokolenia " nietykalnej " kasty .Salut 5* https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcRupuN4ARLb5ZlUq_UAYi3ELrg6Z-E4y-1gtAWkV5KaAqM3qTMy
 • Autor
  Minę Pszoniaka i Lisa i tutejszych totalniakow 13.10.2019 najbardziej chciałbym zobaczyć
  Ja proponuję w kaftan ich wszystkich i do zakładu zamkniętego. Nie dla nienormalnych, tylko normalnych inaczej.
 • @Husky 22:27:54
  Ty to potrafisz każdemu dowalić . :))))) https://www.youtube.com/watch?v=cf57H8qwq04
 • @Husky 22:27:54
  Miło Cię widzieć :)

  Wczoraj napisałem o tzw. obłędzie udzielonym. Oni nawet tego obłędu nie mają a coś więcej, niestety albo stety :)

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 22:45:24
  Można się czasem ponabijać z chorych, ale czyniąc to w ramach ciętej riposty, ciepłego żartu, przewrotnej ironii, czyli czegoś co rozbawi, ale nie urazi.

  To, co robią Jachira, Pszoniak oraz inni totalni, to sqrwysynstwo wobec ludzi chorych.
  Tylko tyle
 • @Husky 22:57:45
  Szanowny Husku, proszę o porozumienie się z
 • @Zawisza Niebieski 23:08:47
  Szanowny Zawiszo, proszę o natychmiastowe porozumienie się z
 • @Husky 22:57:45
  Szanowny panie Husky, myślę, że 3 dni na przemyślenie różnicy między Pana wypowiedziami a zasadami kulturalnej dyskusji Panu wystarczą, jako przypomnienie. Bezpodstawne pomówienia nie są akceptowalną formą. W temacie, który chciał Pan poruszyć odsyłam do afery podkarpackiej, gdzie wysokiej rangi polityków Pan znajdzie.
  Urlop otrzymuje Pan na wniosek jednego z czytelników, niech Pan weźmie pod uwagę, że na tym portalu takiej formy wypowiedzi czytelnicy nie akceptują.
  Komentarz skasowany, dostępny na życzenie
 • @krzysztofjaw 22:45:24
  Komentarz wybiórczy .Czyli do lochu . Salut .
 • @Husky 22:27:54
  W Polsce nie ma normalnych elit, te, które są, zostały wykształcone na sowieckich bagnetach. Obecne elity zostały stworzone przez chazarokomunistów, to produkt przyniesiony na ruskich bagnetach, dlatego polski patriotyzm to dla nich zaraza, oni są internacjonaliści (teraz używają nazwy- europejczycy).
 • @Husky 22:31:38
  100/100! Pzdr!
 • @Husky 22:27:54 Kiedyś złodziej krzyczał: „,Łap złodzieja”. Teraz świrus krzyczy: „Nie świruj”
  Trochę realizmu...Przecież oni nie muszą zgrywać, oni takimi półmózgowcami są. Przecież oni portretują samych siebie! Kto normalny, z elementarnym poczuciem przyzwoitości, odda swój głos na bandę permanentnych kłamców, nieudaczników, ex-komuchów i krętaczy finansowych! Ten ekskrement i POzostałe muszą spłynąć z powierzchni Polski jak to szambo Czaskoskiego…A Janda nie musi udawać ześwirowanej. Ona już nią jest w 100%! Jest żałosną marną aktorzyną! Zawsze nią była! Szczerze mówiąc to Janda jest już w takim stanie z tą swoją histerią (zawsze była histeryczką dlatego tak dobrze je grała), że to ktoś powinien ją udawać w spocie. To już nie dno a metr mułu. Oczywiście, że tuman po powszechniaku żydek Hołdys nią zachwycony, tylko takie zera, ćwierćinteligenci, półanalfabeci wpadają zachwyt, to ich poziom!
 • @Husky 22:31:38
  https://www.salon24.pl/u/wprost/986528,srodowiskowa-dzuma-jak-leczyc-pszoniaka-i-jemu-podobnych
 • @kula Lis 68 12:50:29
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hYmFiMC9wLzIwMTkvMDkvMjAvODI1LzQ5OS8wYWZhNjhmYjhkMzQ0ZWFjOWE0OTY1YzExMDBkMDM1YS5wbmc=.png
 • @Husky 23:00:28
  Nie ma się czym obrażać oni pokazują jacy są wyborcy peło, to szambo glosuje na peło oni nie świrują oni naprawdę tacy są tylko nie do wiary, że jest ich 20 %. Oni tymi spotami bardzo dużo załatwili. Niekoniecznie w tą stronę co chcieli ale załatwili. Chociaż... nie wiem czy aż tak na prawdę cokolwiek zmienili, aczkolwiek, po wyborach PiS ma jeszcze jednego ewentualnego adresata do wysłania kartki z podziękowaniami.
 • @Repsol 22:28:54
  Ulubieńcy PZPR. Machali politrukom na pochodach. Dostawali role, kasę, paszporty. Jeździli po świecie. A teraz co? Każdy, kto chce ma paszport w szufladzie i jedzie gdzie chce. Komu tu szanować? Oni machali, teraz im machają teczkami, nagraniami, fotkami.. . Ułomne umysłowo biedaki pokazały siebie, poniżając ludzi chorych. Twarze tych ludzi są odstraszające. Brak wrażliwości i tępota są ich wizytówką, mającą zaprosić im POdobnych do wybrania ludzi bez empatii, nienawidzących inaczej myślących i czujących polskość jako nienormalność. Ja rozumiem kampanię reklamową, ale co wazeliniarstwo zrobiło z tych znanych osób. Przecież wyszło z nich prawdziwe oblicze. Jak można się tak upodlić. Mogę zrozumieć małolata, ale to są osoby dorosłe , u schyłku życia i bez szacunku dla siebie ? Dno ? Gówno? Chyba język polski jest zbyt ubogi, żeby nazwać te "osoby". Dzisiaj widać jakimi debilami przez dziesięciolecia zniewolenia Polski, posługiwali się żydokomuniści. Te wszystkie Gajosy, Pszoniaki, Jandy, Olbrychskie itp zaprzańce, służyli żydokomuchom za przywileje. Dziś przyszła sprawiedliwość społeczna i to dla nich wielka tragedia. Skończyło się pasożyt(d)owanie na Polakach, straszne....Już na zawsze będą kojarzeni z tymi kadrami. Moja babcia mówiła: "Jak w kimś świnia siedzi - to prędzej czy później z niego wylezie"
 • @krzysztofjaw 22:45:24
  PRL-owscy aktywiści ZMS, wierni do końca złożonej przysiędze Leninowi i Stalinowi. Kim byliby dzisiaj bez partyjnego wsparcia? Jak widać swołocz bolszewicka propagandyści itp. pieszczochy komuny co "tworzyli" na zlecenie KC PZPR propagandowe bolszewickie gnioty by ogłupiać Polaków dzisiaj są w kło'PO'cie i w Wolnej Polsce nie "PO"trafią funkcjonować tylko się kłócą!! a może to właśnie tzw. śpiochy, które właśnie na zlecenie KGB-GRU-Stasi itp.bandyckie organizacje zostały "obudzone" do aktywności przeciwko Państwu i Narodowi Polskiemu..??! Przedwojenni aktorzy i to bydło....Brak komentarza. Jak kręcą filmy to w złym świetle pokazują tych pierwszych zamiast samych siebie.
 • Establishment ani nie umie, ani nie chce się kontrolować. A że na polityce się nie zna, to regularnie podkłada nogę opozycji
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182YzliZC9wLzIwMTkvMDkvMjAvODI1LzQ2OS8zNmE1NjA2YzMwYmY0YmE1YTYwNGU1NTBmM2EzZTNiOS5qcGVn.jpeg
  Akcja „Nie świruj, idź na wybory”, po raz kolejny potwierdziła, że Platforma nie jest w stanie kontrolować swojej kampanii. Nie jest, ponieważ otaczający ją establishment artystyczny, naukowy i medialny uważa, że on także walczy o zwycięstwo i podejmuje takie działania, jakie uważa za stosowne.To po pierwsze. A po drugie, i to jest dla Platformy najgorsza wiadomość, ów establishment jest przekonany, że zna się na polityce. Jak się zna, to właśnie zobaczyliśmy. Akcja, która miała zmobilizować zwolenników opozycji, zamieniła się w kolejny groteskowy spektakl, w którym uczestnicy co chwila potykają się o własne nogi. Niezależnie od zasięgów przedsięwzięcia, od jego popularności, Polacy znów otrzymali sygnał, że opozycji właściwie nic nie wychodzi, że to są ludzie, którzy nie potrafią ogarnąć najprostszych spraw, więc trudno im powierzyć cały kraj. Tak, opozycji, bo choćby była to akcja oddolna, to i tak spada na konto partii Schetyny. Oczywiście, nie można wykluczyć, że pomysłodawcy uzgodnili swoje działania z Platformą; gdyby tak było, świadczyłoby to z kolei o zupełnym braku wyczucia sztabowców PO. Dorobek establishmentu w dziedzinie osłabiania opozycji jest oczywiście bogatszy. Jego największym „sukcesem” były setki wypowiedzi, które przekonały miliony Polaków, że są obiektem pogardy ze strony warstwy, która czuje się lepsza. To był rzeczywiście majstersztyk. Bez tych wszystkich słów szydzących ze zwykłych Polaków Prawo i Sprawiedliwość nie miałoby tak łatwo. A tak wystarczyło nie przeszkadzać panom aktorom, panom socjologom (co poniektórym) i paniom pisarkom. Establishment ani nie umie, ani nie chce się choćby odrobinę kontrolować. Jest szczery, hipisowski, prawdziwy, a do tego poirytowany, sfrustrowany i rozeźlony. Nie rozumie, co się wokół niego dzieje, bo przecież tak naprawdę nigdy nie umiał wyjść poza klasowe egoizmy, poza środowiskowe horyzonty i perspektywy. Gdy tylko może, odreagowuje, wygadując polityczne i społeczne głupoty. I nie rozumie, że to już nie jest złota epoka ich III RP. Ona minęła. Teraz mamy niedoskonały, ale jednak medialny pluralizm, i pewnych spraw nie da się już ukryć. Po wyborach - jeśli potwierdzą się sondaże i PiS wysoko wygra - establishment rzuci się na Schetynę, zarzucając mu nieudolność, brak wizji i charyzmy. Nawet jeśli będzie to prawda, to nie można zapominać, że co najmniej połowę zasług towarzystwo powinno przypisać same sobie. autor: Jacek Karnowski
  https://wpolityce.pl/polityka/464698-rozezlony-establishment-regularnie-podklada-noge-opozycji


  Ps..Ach, te pieszczoszki żydokomuny…U tej pani ciągła, tępa pustka w głazach..To są "elity" 3RP, członkowie PZPR, funkcjonariusze i współpracownicy UB, ich POtomkowie. To oni mogli się wybić POnad tych, którzy powinni być polską elitą, prawdziwą polską inteligencję.
  Ktoś powiedział kiedyś, że artyści, to najgłupsza grupa zawodowa. Miał rację. Niektórzy są dobrzy, gdy przekazują wykute na pamięć teksty. Poza tym pustka, egoizm, głupota i brak kontroli nad słowem. A wystarczyło zrobić akcję "Nie wygłupiaj się" ale musiał być przekaz podprogowy: "Hahaha wiadomo kto te świry nie?!" - i nie mogli się powstrzymać i władowali się sami w te negatywne konotacje…Ile elektorat PO jeszcze wytrzyma? Już ich porównują do chorych psychicznie, i to swoi he he he.
 • Pomysłodawca akcji "Nie świruj..." i Pszoniak próbują się tłumaczyć: Nie naśmiewamy się z osób niepełnosprawnych
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182ZDRjNC9wLzIwMTkvMDkvMjAvODI1LzQ4NC81N2FkNGE2ZDE3ZWQ0NTA5OWFjMzYwNDQ5YzBkMWRlYi5wbmc=.png
  W publikowanych filmikach nikt nie parodiuje i nie naśmiewa się z osób niepełnosprawnych, nasza inicjatywa ma zachęcić ludzi do aktywności obywatelskiej; jeśli ktoś poczuł się urażony, to najmocniej przepraszam - napisał na Facebooku pomysłodawca akcji „Nie świruj, idź na wybory” Tomasz Sikora.
  https://wpolityce.pl/polityka/464708-tworca-nie-swiruj-i-pszoniak-probuja-sie-tlumaczyc

  Ps...Chazarowie pod patronatem Moskwy i Berlina w natarciu na Polskę i Polaków, wszystko to za pieniądze Sorosa! Tak na oko to ten chazar po prawej bardziej świrowaty...Pomysłodawca i wykonawca to ŚWIRY! Zero wątpliwości! Ty celebryto i twoi koledzy z jednego oddziału pokazujecie, że leczenia nie można przerywać. Stan waszego umysłu jest nadal daleko od normy nawet dziecka.
 • Nikt tak nie kompromituje i nie szkodzi opozycji jak oddani im artyści, m.in. Janda, Gajos, Pszoniak
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zOGUzYy9wLzIwMTkvMDkvMjAvODI1LzUyMC9kN2Y4ZjMzMWVhZTE0ZjJlYWJmMGU3YTZjYWU0YmM4Mi5qcGVn.jpeg
  Poza garstką fetujących ich wyznawców, komsomolsko zaangażowani artyści i celebryci są najzwyczajniej w świecie pośmiewiskiem. Opozycja, a właściwie Koalicja Obywatelska, gdyż ona ma praktycznie monopol, za jedno ze swoich największych osiągnięć oraz atutów uważa poparcie znanych aktorów, reżyserów, muzyków oraz celebrytów. Ma ono uszlachetniać Koalicję Obywatelską, bo skoro „znani i lubiani” są z nią, a są bohaterami masowej wyobraźni, to ich sława czy rozpoznawalność automatycznie się przenosi. Koalicja Obywatelska mówi w ten sposób społeczeństwu: „Patrzcie i wyciągajcie wnioski. Skoro ci znakomici ludzie, o nadzwyczajnej wrażliwości i gustach wybierają nas, to znaczy, że jesteśmy częścią tego samego świata. Lepszego świata. PiS na poparcie elit nie ma najmniejszych szans, bo to nie ten poziom, nie ten świat”. Trwa to od lat, więc było dość czasu, żeby się zastanowić, czy ta symbioza opozycji (w aktualnej odsłonie Koalicji Obywatelskiej) z aktorami, reżyserami, muzykami i celebrytami przynosi jakiekolwiek korzyści. Moim zdaniem przynosi wyłącznie straty i to znacznie większe niż się opozycji (Koalicji Obywatelskiej) wydaje. A można nawet twierdzić, że nikt nie robi opozycji tyle złego, ile artyści i celebryci.

  W polityce największe kłopoty nie są stwarzane przez samych polityków, lecz przez zaangażowanych na ich rzecz wolontariuszy i sympatyków chcących ulubionej partii pomóc. Doświadczenia (nie tylko polskie, bo przecież podobnie jest z Donaldem Trumpem i Hollywood oraz amerykańskimi celebrytami) dowodzą, że właściwie im większe i bardziej zaangażowane jest to poparcie, tym bardziej opłakane bądź zupełnie bez znaczenia są skutki. Angażując się po jednej stronie politycznych sporów i wyborów artyści oraz celebryci nie przenoszą na swoich ulubieńców własnej sławy, nie wzmacniają wizerunku i autorytetu, lecz się demaskują i kompromitują jako osoby wyglądające na mało inteligentne, niewrażliwe, narcystyczne, banalne, kiczowate, pretensjonalne, prymitywne, agresywne, a często wręcz nieprofesjonalne.

  Naprawdę trudno znaleźć cokolwiek pozytywnego, dla sprawy czy dla samych artystów i celebrytów, w tym, że m.in. Krystyna Janda, Anna Nehrebecka, Anna Cieślak, Bożena Stachura, Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Chyra, Grzegorz Turnau, Zbigniew Hołdys czy Kamil Sipowicz występują w akcji „Nie świruj, idź na wybory!”. A dla znakomitych aktorów Wojciecha Pszoniaka i Olgierda Łukaszewicza ich interpretacja hasła „Nie świruj!” jest wyjątkowo kompromitująca i żenująca. A przede wszystkim jest zdumiewająco bezmyślna. Ich „role” są nawet bardziej żenujące i zawstydzające niż wyznania Krystyny Jandy we wrześniu 2017 r. w Radiu Zet: „Ja się czuję jakby ktoś na mnie srał po prostu cały czas”. A w związku z tym aktorka (wedle jej relacji z listopada 2018 r. w Onecie) „zapadła na zdrowiu i na umyśle” i czuje się „jakby była chora od trzech lat”.

  Od co najmniej czterech lat artyści i celebryci kompromitują własne nazwiska i dorobek oraz popieraną przez siebie Platformę Obywatelską (Koalicję Obywatelską) i ani po stronie polityki, ani świata kultury nie ma odważnego, który chciałby czy odważyłby się im to wprost uzmysłowić. Kompromitują, gdyż poza garstką wyznawców komsomolsko zaangażowani artyści i celebryci są najzwyczajniej w świecie pośmiewiskiem. Przecież długo przygotowywana i nagłaśniana kilka miesięcy przed wyborami akcja czytania konstytucji przez 120 osób, w tym aktorów Krystynę Jandę, Maję Komorowską, Dorotę Segdę, Joannę Szczepkowską, Dorotę Stalińską, Maję Ostaszewską, Andrzeja Seweryna, Daniela Olbrychskiego, Jerzego i Macieja Stuhrów, Jerzego Radziwiłowicza, Jana Peszka, Olgierda Łukaszewicza, Andrzeja Grabowskiego, Jacka Fedorowicza (satyryka i aktora) i Włodzimierza Matuszaka czy przez reżyserki Agnieszkę Holland i Joannę Kos-Krauze, okazała się katastrofą. Pod każdym względem. Tak jak katastrofą są kolejne wiecowe wystąpienia Agnieszki Holland, Doroty Stalińskiej czy Daniela Olbrychskiego. Katastrofą intelektualną, estetyczną, a nawet techniczną (w sensie technik scenicznych).

  Gdyby szukać wyjaśnienia w teoriach spiskowych, trzeba by się poważnie zastanowić, czy artyści i celebryci pracujący w pocie czoła na rzecz opozycji nie są tajną bronią PiS, koniem trojańskim tej partii podłożonym opozycji. I to byłaby wersja bardzo korzystna dla artystów i celebrytów, bowiem wskazywałaby jeśli nie na inteligencję, to przynajmniej na spryt. Jeśli natomiast teoria spiskowa nie miałaby tu zastosowania, pozostaje wielką zagadką, jak i dlaczego tylu ludzi mających autentyczny dorobek i nazwiska, może robić coś tak bezmyślnego, szkodliwego, estetycznie i moralnie dennego. autor: Stanisław Janecki

  https://wpolityce.pl/polityka/464704-nikt-tak-nie-kompromituje-opozycji-jak-oddani-im-artysci

  Ps...Ta cała KLOAKA Obywatelska, nadaje się tylko do pilnowania szaletów miejskich razem ze swoimi celebrytami rodem z kołchozu!
 • @krzysztofjaw 22:45:24
  Poziom intelektualny tego niby zachęcania do wzięcia udziału w wyborach zerowy...Większość wyborców już jest zdecydowanych na kogo zagłosują, więc nie wiem po co kuglarze robią z siebie jeszcze większych idiotów? Chyba, że ktoś im zapłacił za ten idiotyczny występ? No i wyborcy pójdą na wybory i zagłosują na PiS a wtedy do Sejmu i Senatu wejdzie tylko PiS oraz KO, która uzyska aż 8% poparcia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej