Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Żydzi i antypolska ustawa 447

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zminimalizowanie skutków ustawy 447 będzie na pewno wielkim wyzwaniem dla nowego rządu i powtórzę... z Żydami winniśmy mieć dobry kontakt, ale na warunkach partnerskich a nie w roli poddanych.

Trzeba z Żydami negocjować ostro. I trzeba bardzo ostro. Wtedy Żydzi faktycznie zechcą z nami rozmawiać, bo dopóki państwo jest słabe to po prostu Żydzi je wykorzystują a Polska jest szczególnym przypadkiem, od której Żydzi żądają ogromnych odszkodowań (reparacji) wojennych, choć to właśnie tylko Niemcy winni płacić Żydom, ale i Polakom, i tyle.
 
Teraz przed najbliższymi wyborami najwięcej mogą ugrać od Polaków. Więcej niżby się spodziewali. PiS w tym obszarze  niemal nas sprzedał i nie ma już nic na swoją obronę. No chyba, że udowodni namacalnie swoje werbalne zapewnienia o tym, że Polska nie zapłaci żadnej złotówki odszkodowań za utracone i bez-spadkowe mienie żydowskie. Tak deklarują i J. Kaczyński, i M.Morawiecki. Mam nadzieję, że to nie są tylko słowa. Powtórzę: za to mienie winni natomiast płacić jedynie Niemcy, bo to Oni wywołali II WŚ i one ponoszą całkowitą winę za tę wojnę. A okupowana przez nich Polska nie miała nic do gaworzenia na ten temat. A przecież jedynie w Polsce groziła śmierć za pomaganie Żydom a jednak pomagaliśmy i to gremialnie, i dotąd nie było ze strony żydowskiej żadnych objawów wdzięczności a wprost przeciwnie.
 
Ja rozumiem Żydów. Ich "Przedsiębiorstwo Holocaust" musi się kręcić a Niemcy stwierdzili, że już wszystko Żydom zapłacili.  Więc teraz poszukują innych podmiotów, od których można by zdobyć tak przez nich lubianą kasę, ale dlaczego od Polaków, którzy nigdy nie splamili się współpracą z hitlerowskimi Niemcami a dzięki nam wojnę przeżyło tysiące Żydów? Tego to ja już nie jestem w stanie zrozumieć wedle cywilizacji łacińskiej, ale cywilizacja żydowska rządzi się innymi prawami zawartymi w Talmudzie, o którym często piszę i pisać będę. Duża część Żydów jest po prostu antypolska na co wskazywałem w moim poście: "Ustawa 447 JUST i źródła antypolskości dużej części Żydów" opublikowanym 07.08.2019 roku a wskazującym powody, że tak w części Żydzi nas nienawidzą.
 
Ale czy werbalne deklaracje - wobec zaniechania ustawy IPN o walczeniu z oszczerstwami na temat Polski - przekują się w realne działania? Znów mam nadzieję, że tak.
 
Swego czasu nagłówkami były m.in.: „Atak na polskiego ambasadora w Izraelu”; „Ambasador Azari tonuje sytuację”; „Izraelska delegacja jednak przyjechała do Polski? "Rozmowy bez udziału rządu". Sprawa dotyczy ustawy 447”, „Ambasador Mosbacher kokietuje Polaków wizami”…, itd., itp.
 
Wtedy jak natrętna mucha dopadało mnie wspomnienie nieco starszych nagłówków: „Kneset obradował na Wawelu”; „Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę 447”; „Restytucja mienia ofiar Holocaustu otwarta”; „IPN nabiera wody w usta w sprawie ustawy 447”; „Był Sejm, teraz Pałac Prezydencki. Andrzej Duda zapalił świece chanukowe” (dlaczego w Izraelu nie ma wigilii w Knesecie?), „Tajne negocjacje wokół roszczeń żydowskich", "Polski rząd gości w Izraelu i tam prowadzi jakieś wspólne obrady", "Wyciekła notatka MSZ”, "Żydzi żądają spisu naszych dóbr muzealnych"…, itd.
 
Włączyłem wtedy telewizor i widziałem, jak w Sejmie poseł Winnicki krzyczy zdesperowany w kierunku ław partii rządzącej: „Sprzedaliście Polskę Żydom!", a wtedy marszałek Kuchciński odebrał mu głos wyłączając mikrofon. To nie przystoi marszałkowi choćby dlatego, że w Polsce mamy pluralizm polityczny i niewulgarne wypowiedzi winny też mieć możliwość zaistnienia w przestrzeni polityczno-publicznej. Nie można tedy ograniczać wypowiedzi i sprzyjać dychotomii: albo PiS albo PO. To nie jest tak,że jesteśmy skazani tylko i wyłącznie na te dwie partie: powstają też inne np. na prawo od PiS-u jak Konfederacja, która - dostawszy się do Sejmu - może odgrywać taką rolę jak Jobbik na Węgrzech.
 
Z tym, że niestety takie partie powstają raczej przed wyborami, nie mają ugruntowanej pozycji politycznej, nie mają pieniędzy na swoją działalność, mają chaotyczny program powstały ad hoc i nie są wyraziste. Ich dotychczasowy program dotyczył niemal tylko i wyłącznie krytyki ustawy 447 a do budowania swojej pozycji to nie wystarczy. Poza tym niepotrzebnie np. Konfederacja dobiera sobie takich ludzi jak J. Korwin-Mikke, polityk na wskroś skompromitowany. Trzeba być cierpliwym i czekać jeszcze cztery lata korzystając z dotacji dla partii politycznych, które przekroczyły 3% głosów a owa Konfederacja ma na to szanse, ale obawiam się, że i tak po wyborach ta partia się rozpadnie a szkoda. No chyba, że przez te cztery lata będzie zdolna stworzyć swoje struktury i będzie mogła przystąpić do następnych wyborów jako partia (koalicja) okrzepła i zwiększająca swoje znaczenie. Tylko czy tak się stanie? Moim zdaniem niestety nie...
 
Wracając jednak do ustawy 447. Sądzę, że wszystko rozstrzygnie się po wyborach parlamentarnych wedle nawet zaleceń żydowskich, bowiem szczególnie amerykańscy Żydzi jak na razie czekają aż wygra w Polsce PiS i być może wtedy zacznie się intensyfikacja żądań żydowskich wobec Polski. Ale jakby nawet wygrała PO to by Żydzi i tak intensyfikowali w tym obszarze swoje działania. Nieprzypadkowo uchwalono ustawę 447, żeby z niej nie skorzystać, dlatego śmieszą mnie zapewnienia, że to nie jest ważne i nie ma znaczenia... To po co tę ustawę Żydzi forsowali i została przyjęta? Chyba nie dla "zabawy politycznej".
 
Ja dalej wierzę, że Polska tym żądaniom nie ulegnie, szczególnie po werbalnym zapewnieniu J. Kaczyńskiego i M. Morawieckiego, które ja dobrze pamiętam. Tym bardziej, że takich sum nie mamy, więc Żydzi (zgodnie z ustawą 447) mogą żądać od nas mienia nieruchomego w postaci ziemi, lasów, wód, budynków (w tym szpitali i kamienic), lasów (już to przerabialiśmy za rządów PO-PSL i dzięki PiS-owi owa ustawa dotycząca lasów upadła) a nawet przedsiębiorstw z przewagą polskiej państwowej własności. Może też zechcą od nas żądać wartościowych dzieł sztuki. Trzeba się temu jednoznacznie przeciwstawić a nowemu rządowi trzeba po prostu "patrzeć na ręce". Może warto też w czasie kampanii wyborczej pytać polityków jaki jest ich stosunek do ustawy 447 i bezprawnych roszczeń żydowskich wobec Polski. Jest to bardzo ważne dla naszej przyszłości, abyśmy w pewnym momencie nie obudzili się w Judeopolonii, której idea wśród części Żydów jest nadal aktualna.
 
Musimy sobie zdawać sprawę z faktu, że nie jesteśmy żadnym mocarstwem i musimy oprzeć się na jakichś sojusznikach. Mamy do wyboru albo kondominium niemiecko-rosyjskie (niemiecka UE + Rosja) albo kondominium USA-Izrael.  Naprawdę nie wiem co dla nas jest korzystniejsze. Osobiście raczej wolałbym USA, przy czym też z nimi musimy negocjować twardo i to bardzo, bowiem USA też wolą dobry interes niż zapowiedzi jego zrealizowania.  A konkrety dotyczące zakupu militariów bywają dla nich ważniejsze niż polityka, choć cena tych nowoczesnych militariów jest bardzo wysoka.
 
Natomiast kondominium niemiecko-rosyjskie nawet historycznie jest dla nas zabójcze i zawsze tak było. Dziś winniśmy wykorzystać korzystną dla nas koniunkturę geopolityczną. Należy ją wykorzystać do wzmocnienia  Polski, jej gospodarki i obronności, bo tylko z państwem w miarę silnym liczą się inni. Dlatego cieszę się, że wzmacniamy tą naszą obronność a gospodarka rozwija się jak na razie bardzo dobrze. Ciszę się, że mimo wszystko D. Trump jest przychylny Polsce, co przekłada się nawet na poparcie przez niego idei Trójmorza pod przewodnictwem Polski. Wierzę też, że USA nie przyjdzie do głowy jakiś drugi "reset" w kontaktach z Rosją jak było to za czasów B. H. Obamy.
 
Zminimalizowanie skutków ustawy 447 będzie na pewno wielkim wyzwaniem dla nowego rządu i powtórzę... z Żydami winniśmy mieć dobry kontakt, ale na warunkach partnerskich a nie w roli poddanych.
 
P.S.
Tak dygresyjnie. W Parlamencie Europejskim jest też Europejski Parlament żydowski. Zawsze się zastanawiam, ilu europosłów przynależy do niego. Szukałem wszędzie, ale nie znalazłem żadnej informacji na ten temat a sądzę, że byłoby to ważne i tłumaczące wiele rzeczy.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Dorosły chłopak
  A naiwny. Z Żydami negocjować ostro. Tak jak negocjowali Legutko i Poręba w Izraelu ustawę o IPN? Chyba negocjowali kapitulację. To Korwiniści stanowią trzon Konfederacji, poza tym czym się skompromitował JKM? I to na wskroś? Bo to koło UPR zgłosiło ustawę lustracyjną, a nie żaden Kaczyński czy Macierewicz. PiS to ugrupowanie wiszące na cienkiej nitce poparcia amerykańskiego.
  I nic więcej.
 • @zbig71 17:16:48
  PiS to podnóżki żydowskie i tyle w temacie.
  Żeby tylko wygrać obiecają wszystko bo są gotowi dać żydom wszystko czego oni zarządają.
  Nie będę już pisał co myślę o wyborcach PO-PiS bo regulamin portalu zabrania używania słów wulgarnych.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:28:24
  Tu przynajmniej Oświat napisał o co idzie. O okruchy z pańskiego stołu. Czyli o koryto. A obiecanki Kaczelnika czy Morawera jak żywo przypominają sanację lat 30tych. Że nie oddadzą nawet guzika. No i wykrakali, bo tylko nam guzik został. Jeśli po 19 Lipca , kiedy PiS odrzucił projekt ustawy o obronie polskiej własności, ktoś pokłada nadzieję w PiS w, to najdelikatniej mówiąc, jest totalnym naiwniakiem.
 • ode mnie *1
  Z żydami nie powinno się negocjować nawet pod groźbą konsekwencji.
  W przypadku Polski i Polaków prawda tak oczywista że aż trudno zrozumieć inny pogląd. Rozmawiamy o finansowych, bez szczypty honoru, terrorystach. Nie ważne czy mają plecy w USA, każde zbliżenie z oszustami skończy się dla Polski tragicznie. Jedyna odpowiedź na żądania - WON -
  nawet jeżeli miało by to Polskę kosztować niesprzedaniem nam przez USA F-35 lub ich reaktorów jądrowych do kilku polskich elektrowni pobudowanych w przyszłości :))))))))).
 • Za mienie bezspadkowe nikt nie powinien płacić
  Niemców też to nie dotyczy. Majątek należy do skarbu państwa i tak jest w każdym niemal prawie. A autor już próbuje relatywizować.
  A przypomnę jedno. Przez mniej więcej ćwierć wieku, mówiono o 64 miliardach jakie powinniśmy przekazać organizacjom żydowskim. A jak tylko PiS zaczął otwarcie ustalać z nimi ustawy, to nagle jest już ponad 300 miliardów.
  A Kaczyński i Morawiecki przed wyborami zwyczajniełżą. Już pokazali gdzie mają polski interes wielokrotnie, a ostatnio nawet nie opodatkują cyfrowych gigantów, bo Amerykanie zabronili.
 • @zbig71 17:16:48
  Nie ustawę lecz uchwałę, tylko i tym lustrację położyło. Dobrze to pamiętam.
 • Koniuktura geopolityczna?
  Sojuszników należy szukać blisko i nie powinni oni być egzotyczni, a Amerykanie są. Ten tekst to próba "racjonalizowania" PiSiactwa i usprawiedliwiania siebie za wspieranie kogoś, kto wciąż szkodzi Polsce i Polakom.
 • @Stara Baba 17:41:53
  Co do F35, to jeszcze kongres musi zatwierdzić...Cena 200mln$ przy 80mln$ dla armii USA to bardzo dużo! No i wszystkich warunków nie znamy. To są te co Turcji mieli dostarczyć.
 • @kula Lis 68 17:46:44
  Lustrację położył Macierewicz. Korwinowców w sejmie było tylko trzech. A uchwałę napisali na kolanie. Ustawę piszę się jednak dłużej i nie wchodzi ona od razu pod obrady. Czyli sprawa bylaby przeciągana, a rząd na bardzo cienkiej lince wisiał cały czas,zwłaszcza że Olszewski to był słaby polityk (acz ponoć dobry adwokat i zacny człowiek). Żeby dać ustawę do marszałka to nie wystarczy 3 posłów. Zrobili co mogli.
  A całkowicie ustawę uwalił Lech kaczyński swoimi poprawkami.
 • @Stara Baba 17:41:53
  Jak Turcja postanowiła kupić rosyjskie S400, to Amerykanie wycofali Turków z programu F35. I Rosjanie zaproponowali Turcji SU35 bodajże. Tak kaszlą poważni gracze w poważnej polityce. A w obszarze Wisły przy o obecnym korytku są chlopczyki z małymi siurkami.
 • @kula Lis 68 17:49:57
  A kto takiej przebitki nie zatwierdzi? Przecież to czysty interes na durniach a latać to one i tak po polskim niebie nie będą... bo za drogo.
 • @kula Lis 68 17:46:44
  Też dobrze to pamiętam. Sprawę uwalił Bolek z Wachowskim + Okrągły stół. A uchwała przeszła, bo Żydzi z UD się obrazili i wyszli z sali Sejmowej w czasie głosowania.
 • @Wican 17:51:43
  Właśnie ponoć te poprawki wprowadzał Olszewski, po to, aby Trybunał konstytucyjny ten projekt zmasakrował.
 • @zbig71 18:01:33
  nie wiedziałem, ale to możliwe. To byli solidarnościowi nibyopozycjoniści mieli najwięcej do stracenia, a nie tzw. postkomuniści. Wszak jak powiedziano przed laty w jednym ze Spotkań z Balladą (pamięta ktoś OSP z Kopydłowa?), to "nie myśmy donosili, to nam donoszono".
 • To nie tak!
  ----------------
  "Powtórzę: za to mienie winni natomiast płacić jedynie Niemcy, bo to Oni wywołali II WŚ i one ponoszą całkowitą winę za tę wojnę."
  ----------------
  Wojnę wywołał i opłacił czarci pomiot - flancując Hitlera Niemcom - a Lenina a potem Stalina - Rosjanom. Pozbawiono życia grube miliony Polaków, Rosjan i Niemców z tym, że Polaków mordowano metodycznie w odwecie za 1920 rok. Zainstalowano czarcie, V kolumny wszędzie w rządach europejskich państw - tak aby II WŚ była od - A do Z - ustawką czarciego pomiotu. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem grandziarzy zza wielkiej wody - zresztą podobnie jak dzisiaj.
  Polskę Hitlerowi - czytaj czarciemu pomiotowi - podał na tacy niejaki Beck - ten od nieoddanego guzika w celu jej zamordowania - co też nastąpiło.
  Wniosek?
  Sieroty po Polsce już Polski nie mają - więc nikt z nimi nie będzie o niczym negocjował.
 • @Wican 18:46:12
  Michalkiewicz o tym wspominał, że jest pewien, że przy projekcie ustawy lustracyjnej majstrowal Olszewski, a on był dobry w te klocki. I to na próbę LK tak ja skonstruował, aby TK ją zawetował. A Olszewski z Michalkiewiczem dobrze się znali.
 • Wszyscy
  Na komentarze odpowiem około godziny 21.30. Pozdrawiam
 • @zbig71 17:16:48
  No nic. Odpowiem jednak.

  JKM op samego początku swojej politycznej kariery po 1989 roku (wcześniej był w SD) kanalizował i ośmieszał myśl liberalną, taką z prawdziwego zdarzenia. Niestety porywał młodych ludzi, choć jego poglądy są nierealne do realizacji.

  Ustawa lustracyjna była pełna niedoróbek, co komuniści chętnie wykorzystali. Czyżby było to celowe działanie? Nie wiem, ale wiem, że cała działalność JKM była śmieszna i taką pozostaje.

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:28:24
  Jest dychotomia wzajemnie się wykluczające. Nie ma czegoś takiego jak PO-PiS.
  Pzdr
 • @zbig71 17:38:15
  Nie czuję się naiwniakiem, ale realistą. Czyzby Pan chciał, aby do władzy doszło PO?
  Pzdr
 • @krzysztofjaw
  Wygląda , że wszystkie umowy z amerykanami te gospodarcze, a szczególnie wojskowe są tajne. Na mocy tych tajnych/tajne umów będziemy golić miliardy "organizacji holokaust" w sposób zupełnie niewidoczny dla społeczeństwa. Będziemy tylko czuli, że w portfelach coraz mniej kasy, a i z emerytury coraz trudniej wyżyć. Za realizację tego reketu wzięli się specjaliści z najwyższej półki, więc pójdzie na żywca choć bólu nie będzie można zlokalizować..
 • @Stara Baba 17:41:53
  Ja uważam, że jednak trzeba twardi negocjować wszystko, oczywiście oprócz restytucji mienia, która jest bezprawna.
  Pzdr
 • @Wican 17:45:18
  Pożyjemy, zobaczymy. Stąd mój apel, aby nowemu rządowi patrzeć na ręce i dlatego chciałbym aby do Sejmu dostała się Konfederacja.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 68 17:46:44
  Dokładnie, też pamiętam... to działanie JKM zablokowało lustrację i dekomunizację w Polsce.
  Pozdrawiam
 • @Wican 17:48:48
  Jakich sojuszników? Rosję i Niemcy... Pan raczy żartować.
  Pozdrawiam
 • @Wican 17:51:43
  No właśnie... pisali na kolanie i łatwo było ją wyszydzić i prawnie zaanektować.
  Pozdrawiam
 • @zbig71 18:01:33
  Raczej Pan nie ma racji. Jakie są dowody na taką działalność J. Olszewskiego?
  Pzdr
 • @demonkracja 18:49:30
  Ma Pan dużo racji, ale mamy inne czasy, więc należy je wykorzystać dla dobra Polski.
  Pzdr
 • @zbig71 19:05:44
  Znajomość nie oznacza, że Olszewski maczał w tej uchwale swoje palce...
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 20:02:00
  Jak nie ma?
  A co zostało zlikwidowane? PO czy PiS?
 • @krzysztofjaw 20:11:19
  Uderz w stół a nożyce się odezwą.
  Tak to mogliby przedstawić żydzi gdybyśmy robili jakieś dodatkowe ustawy bądź uchwały w sprawie wetowania 447.

  Kaczyński i Morawiecki wypowiedzieli się w tym temacie jasno i jednoznacznie i dostatecznie stanowczo.
  Kaczyński przy tym dodał, że ustawy nie ma co robić, bo każdą ustawę można kolejną ustawą zmienić.
  Wiec ustawa niczego nie gwarantuje i to każdy jako tako myślący człowiek powinien pojmować.
  Ale że nie pojmuje, widać to po wpisach choćby na Neonie.
  Żeby rządzić trzeba mieć budżet i pieniądze i czemu niby Kaczyński czy Morawiecki miałby się tych pieniędzy pozbywać?

  Kolejno, proszę zrozumieć, że cyfra 300 mld. została rzucona przez żydów na stół ot tak sobie, po to i z tą nadzieją, że jakby co, to można będzie się zgodzić łaskawie na skromne 65 mld. To taka typowa kombinacja wszelkiego rodzaju żydowskich kombinatorów.
  Nie ma takiej siły która by mogła zmusić Polskę, czy polski rząd do wypłaty amerykańskim żydom jakiegokolwiek odszkodowania.
  To co byliśmy ,,winni” amerykańskim żydom, to wypłacił rząd Gomułki.
  I ta sprawa jest całkowicie zamknięta.

  Obecnie obowiązujące polskie prawo reguluje kwestie mienia bez spadkowego i żadnych innych aktów prawnych w tym temacie tworzyć nie musimy.
  Ameryka jest potęgą światową, ale nie jest w jej interesie tracić takiego sojusznika jak Polska, kraju w centrum Europy, kraju bardzo przyjaźnie nastawionego do Ameryki, z którą wiąże pewne swoje plany i bynajmniej nie są to jakieś plany wojenne w kontrze przeciw Rosji, ale jako szlaban między Rosją a coraz bardziej krnąbrnymi Niemcami.

  Trzeba patrzeć na to nieco z szerszej perspektywy. Ameryka traci oparcie w Turcji, Niemcy wiążą się energetycznie i handlowo z Rosją. Iran się zbroi i w krytycznym momencie może zamknąć cieśninę Ormuz.
  A 447 to dla ameryki taki papier toaletowy którym można sobie d… podetrzeć, i żydzi też to wiedzą i my też możemy tą ustawę tak potraktować.
  Macie żydki swoje 447 i możecie nią podetrzeć sobie du….ę
  ,,Tac o” jak mówią amerykanie. (To wszystko)
 • @Oświat 20:23:30
  Borya Bażanow, sekretarz Stalina, opisywał jak to na jednym z posiedzeń władz Sowieckiej Rosji, omawiano sprawę długów carskich.
  Gadano, gadano i nic nie dogadano.
  Jednym słowem sprawa długów wylądowała w koszu na śmiecie.
  Kasa bankierom przepadła.

  Amerykanie mogą sobie i miejscowym żydkom uchwalać to czy tamto, ale ich ustawy poza granicami USA nie mają żadnej mocy prawnej.
  Waszyngton to nie ONZ której rezolucje też można podpisywać i uznawać za prawo międzynarodowe, albo nie podpisywać i nie uznawać jako akt prawny.
 • @ Autor - 1*
  "Musimy sobie zdawać sprawę z faktu, że nie jesteśmy żadnym mocarstwem i musimy oprzeć się na jakichś sojusznikach. Mamy do wyboru albo kondominium niemiecko-rosyjskie (niemiecka UE + Rosja) albo kondominium USA-Izrael. Naprawdę nie wiem co dla nas jest korzystniejsze. Osobiście raczej wolałbym USA"
  ___________________

  Politykę państwa wyznaczają konkretne realia. Politykę gwarantującą maksimum korzyści można określić z matematyczną precyzją. Mamy ku temu wszystkie niezbędne dane oprócz władzy reprezentującej narodowy interes Polski.
  Wydaje się, że jest Pan człowiekiem dojrzałym, jednak pańskie polityczne dysertacje zdradzają umysłowość ucznia podstawówki.

  Pan odpowie sobie na pytanie, czy strategicznym sojusznikiem może być okupant, który doprowadził do likwidacji gospodarki kraju, jego armii, przejęcia banków, etc., udziela poparcia naszym odwiecznym wrogom i decyduje o obsadzie wasalnych rządów?
 • @Oświat 20:23:30
  a dlaczego nie mielibyśmy zapłacić ?

  Przecież okradamy się wzajemnie na większe kwoty!

  Dlaczego niby mienie bezspadkowe ma przypadać państwu, a nie obywatelom?
 • @Oświat 20:23:30
  Zgadzam się z Panem prawie całkowicie. Wbrew pozorom to Turcja jest naszym sprzymierzeńcem, bo dzięki jej polityce Polska w oczach USA mocno zyskuje. Na sprawę należy właśnie patrzeć geopolitycznie a nie wyrażać jakichś mrzonek o naszej potędze lub potędze Słowian. To utopia i niestety tutaj często powtarzana. Ja staram się być realistą i tak winni myśleć nasi rządzący.

  Więc co? Mamy się skumać z Rosją? Toż to samobójstwo, podobnie jak kumanie się z Niemcami.

  Wąskie patrzenie na sprawy geopolityki już nieraz przyniosło nam klęski.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Oświat 20:23:30
  a tak swoją drogą, to d...e Maryni wszyscy się strzępią, mimo całkowitego odrealnienia problemu,

  a o obowiązku podłączenia do ciepłowni, cicho, sza

  https://interesariusz.neon24.pl/post/150657,quo-vadis-vox-populi-10-wojna-o-nasze-dusze

  dla mnie, to niezrozumiałe.
 • @interesariusz z PL 21:54:24
  Dlaczego niby mienie bezspadkowe ma przypadać państwu, a nie obywatelom?...

  Państwo to właśnie my i nam ono, to mienie bezspadkowe przypada, na szkolnictwo, na służbę zdrowia, na siły porządkowe, administrację, , kulturę itd.
 • @krzysztofjaw 20:01:11
  Idee liberalizmu gospodarczego skompromitował KLD z Tuskiem i Lewandowskim i to tak, że do dziś liberalizm jest synonimem złodziejstwa. JKM nigdy nie był w żadnym rządzie. Zresztą tylko jedną niecałą kadencję był posłem. To on proponował uchwalić budżet bez deficytu, śmiech był mu odpowiedzią. Dziś ci wesołkowie nie wiedzą co zrobić z zadłużeniem państwa.
 • @krzysztofjaw 20:03:29
  Nie ma żadnej różnicy między PiS a PO. Tak samo będą kraść, tylko centrala z Waszyngtonu przeniesie się do Berlina.
 • @krzysztofjaw 20:06:29
  Zablokował lustrację Wałęsa + okrągły stół. JKM nie miał z tym nic wspólnego.
 • @krzysztofjaw 20:08:53
  Był doradcą LK. Jest duże prawdopodobieństwo, że on był autorem tego projektu. Ale pewności nie mam.
 • @krzysztofjaw 21:56:20
  Na czym polega zyskiwanie Polski w oczach USA i co Turcja ma z tym wspólnego?
 • @interesariusz z PL 21:57:42
  Ten post nie jest o ciepłowniach, ale jak chcesz wiedzieć moje zdanie, to musisz zauważyć, że oprócz sieci ciepłowniczych mamy jeszcze sieć gazową. Piecyk gazowy zmieści się nawet w łazience czy wc.
  Ustawiasz sobie na programatorze temperaturę w dzień w nocy, w czasie swojej nieobecności w domu.
  Pełna wygoda.
  Węgiel czy koks nie jest tanim opałem, choć gaz nie jest tańszy.
  Ja ogrzewam dom drewnem, buk, dąb, grab jest w cenie 160 zł za kubik drewna z przywozem na podwórko.
  Ten rodzaj opału jest tańszy i pozwala na utrzymywanie takiej temperatury jaką lubią dziadki w moim wieku.
 • @zbig71 22:36:12
  Turcja ma drugą co do wielkości armię wynoszącą około 800 tysięcy żołnierzy. Teraz Turcja powoli przestaje być sojusznikiem USA, więc USA muszą się oprzeć na kimś innym, a tym "kimś" jest np. Trójmorze.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 22:39:25
  Turcja rzeczywiście ma potężną armię, dlatego, że zawsze brała wynagrodzenie z góry, bo dołu może nie być. Trójmorze pod żydowskim zarządem jest dla Polski zgubą. Poza tym, USA jeśli chce rozprawić się z Chinami, to musi zadbać przynajmniej o neutralność Rosji. Bo bez tego ani rusz. Dla Polski dobrym projektem jest projekt SPT, czyli Szwecja Polska Turcja. Bez anglosasów i Żydów. To wydaje się mało realne, bo Polska jest bardzo slabym graczem, a politycy przy żłobie to 4, może nawet 5 liga. Polsce jest potrzebna prawdziwa kontrrewolucja.
 • @Oświat 20:23:30
  Jest takie powiedzenie- tam gdzie siła prawa nie ma!
  A rozmowy o ile się nie mylę w tej sprawie trwają.
  I jeszcze jedno pytanie. Czy jest Ci znana sytuacja, że rząd polski odrzucił żądania izraelskie lub amerykańskie? I drugie pytanie, po co doprowadzono do uchwalenia ustawy 447.
 • @zbig71 22:52:05
  Polsce jest potrzebna prawdziwa kontrrewolucja.....

  Drugie powstanie warszawskie utopione w morzu krwi i ruin?
 • @Oświat 23:16:31
  Dziwne skojarzenie. Chodzi mi o kontrrewolucję, czyli powrót do normalności. A nie o awantury, które przynoszą straty i niedolę, jak wspomniane przez kolegę PW.
 • @Stara Baba 17:41:53
  Jedyna racja: z Żydami się nie negocjuje!!!

  Bo to to samo, co negocjacje ze złodziejem w sprawie zwrotu mu tego, co ukradł. Ich psim obowiązkiem jest przestrzegać praw Rzeczypospolitej skoro pozwolono im tu mieszkać.
 • ŚPIJ SPOKOJNIE, MOSAD CZUWA, czyli tajniacy, sekrety i hucpa
  https://t.co/YGGjqvUUYZ

  Autor: Krzysztof Baliński

  W Polsce toczy się wojna, wojna domowa w sferze komunikacji, a jej instrumenty mają jeden mianownik – ukrycie prawdy. Prawdy o rzeczywistej sytuacji Polski, jej zwasalizowaniu, o tym że kolejne pokolenia Polaków zmuszane są do emigracji, a na ich miejsce osiedlane miliony obcych.......
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:16:53
  Dokładnie. Polska okazała miłosierdzie wobec Żydów w czasie II WŚ. Kiedyś też Kazimierz Wielki udzielił schronienia Żydom. I co? Gdzie wdzięczność? Nie ma, ale my winniśmy egzekwować polskie prawo i nie poddawać się.
  Pozdrawiam
 • @zadziwiony 23:16:17
  "Po co doprowadzono do uchwalenia ustawy 447?.
  No właśnie... gdyby miał to być martwy przepis to by nie był uchwalony i tyle.
  Pozdrawiam
 • @zbig71 22:52:05
  Z Chinami to USA ma duży kłopot, bo Chiny są największym wierzycielem USA. Przez lata skupowały długi amerykanów i teraz sa na uprzywilejowanej pozycji. Do tego dochodzi fakt, że Chiny chcą rozliczeń międzynarodowych we własnej walucie a nie w USD a to Amerykanów boli i jeżeli już miałby być konflikt USA-Chiny to tylko z tego powodu.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 09:20:51
  Mało tego, Chińczycy chcą oprzeć swoją walutę na złocie, skupują złoto z całego świata. Konflikt między USA a ChRL z jakiegokolwiek powodu, bez Rosji się nie obejdzie. Czyli Amerykanie będą musieli Rosji coś obiecać, a raczej nie będzie to Międzymorze. W przeszłości nasi sojusznicy sprzedali nas Stalinowi, skąd mamy gwarancję, że nie zrobią tego znowu?
 • @Oświat 22:12:25
  To tylko pozór,
  przede wszystkim, w rezultacie działań państwa, ludzie nie odoszą takich samych korzyści,
  po drugie, część "dobra" otrzymują Ukraińcy,

  tak więc spór, państwo, czy obywatele, oznacza spór czy wszystkim według widzimisię, czy wszystkim po równo.

  W przypadku mienia bezspadkowego powinno być wszystkim po równo.
 • @krzysztofjaw 09:15:52
  Dziś o Polsce mówi się, że kolaborowała z Hitlerem, że wymordowaliśmy więcej Żydów niż Niemcy, że jesteśmy faszystami. Taka narracja obowiązuje w literaturze, filmie i w dokumentach, jakie są produkowane na całym świecie. Czyli cały pogrzeb na nic. A teraz jeszcze opowiada się bajki, że Polacy uwłaszczyli się na majątkach żydowskich.
 • @Oświat 22:38:16
  W brzmieniu podanym przez prasę, nie miałem czasu sprawdzać w sejmie, zwolnienie z obowiązku dotyczy tylko instalacji bezemisyjnych.

  A więc pożegnaj się ze swoim piecykiem gazowym, bowiem jest on emisyjny, co z tego, że niskoemisyjny, ale i tak będziesz miał obowiązek podłączenia się do sieci.

  A o opalaniu drewnem, to w ogóle zapomnij.
 • @zbig71 22:52:05
  nie kontrrewolucja, tylko mesjasz
 • @trojanka 08:56:23
  A dlaczego Polaków to nie ochodzi ?

  Zatrudniają Ukraińców, bowiem ci, jak na razie, są "grzeczniejsi" od Polaków.
 • @krzysztofjaw 09:15:52
  A słyszał Pan coś o jakiejś wdzięczności Polaków ?
 • @interesariusz z PL 10:10:45
  ??? To może chyba trochę potrwać.
 • @krzysztofjaw 20:05:43
  Ten rząd już rządził. I nie dość, że faktycznie nas oddają obcym, to jeszcze nieudacznicy (ładnie wykiwał ich Izrael przy ustawie o IPN, która to ustawa była konsultowana z Izraelem-a to już skandal).
 • @krzysztofjaw 20:01:11
  JKM opracował uchwałę. Jak koło trzyosobowe wprowadziłoby ustawę? Ustawę mogła zrobić koalicja rządowa, ale wisiała na cienkim włosku.
 • @krzysztofjaw 20:02:00
  Jest i zawsze był. Najważniejsze kwestie:
  polityka zagraniczna - UE i "sojusz" wojskowy z USA (akcenty róznie rozłożone)
  aborcja - główne trzony obu formacji to zwolennicy obecnej ustawy (stąd zmian nie ma, mimo konserwatywnego skrzydełka w PiS i i lewackiego skrzydełka w PO (bo skrzydła to to nie są,choć w PO może to się rozwinąć).
 • @krzysztofjaw 20:07:05
  A dlaczego? PiS działa sprzecznie. Kto dał miliony na fabryki mercedesa? Sojuszników trza szukać takich, z którymi można mieć wspólne interesy. Gospodarczo nam bliżej do Niemiec, a z kolei Rosja obecnie nie prowadzi kampanii ideologicznej (nie popiera LGBT jak ambasadorzy róznych państw, w tym USA).
  Dla Amerykanów jesteśmy tylko dywersantem-pionkiem, którego można poświęcić bez wielkiego osłabienia własnej pozycji. A opierając się na USA, zbliżamy faktycznie Rosje i Niemcy. Proponuję poczytać "Dyplomację" Kissingera. Nie bedę podawać innych autorów, bo dla takich jak Pan (zwolenników bezkrytycznego podporządkowania Polski Amerykanom), to chyba tylko wybitny polityk amerykański może być wiarygodny.
 • @krzysztofjaw 20:07:58
  To była uchwała. Inaczej w ogóle, nic by nie weszło i do dzisiaj może byśmy nie wiedzieli o Bolku.
 • @krzysztofjaw 21:56:20
  Pan patrzy geopolitycznie? To by pan nie wierzył w "sojusz" z USA. Polecam Konstytucję USA, z której wynika że żadne układy sojusznicze podpisane przez USA z innymi państwami nie są wiążące.
 • @zbig71 22:27:29
  Dokładnie. Wokół JKM jednak powstało coś ideowego (nieważne czy się z tym zgadzam czy nie), a wokół aferałów?
 • @krzysztofjaw 22:39:25
  Kolejna bzdura. Miedzymorze jako sojusz? Może niech nasze dyplomatołki popatrzą na Orbana. Tak sie robi politykę. Trójmorze mogłoby funkcjonować jako wspólnota gospodarcza, ale nie sojusz militarny. Różne państwa, mają różnych potencjalnych przeciwników. I różnie widzą swoje interesy.
 • @krzysztofjaw 09:15:52
  Żydzi masowo byli w Polsce wcześniej. Przywilej kaliski nadał im w 1964 roku książe wielkopolski Bolesław Pobożny. I ten statu pozwolił im na izolacje od Polaków i nie pozwolił na asymilowanie sie.
 • @Wican 13:38:13
  1964? miałem wtedy 14 lat i nic o tym nie wiem. Zresztą ten przywilej kaliski był przez żydów sfałszowany, poczytasz o tym w Wuju Google.
 • @Wican 13:34:04
  Po pierwsze celem tym było zniszczenie zalążku polskiej klasy średniej. I to się udało, jesteśmy parobkami obcych korporacji. Po drugie zniszczyć samą ideę. To też się udało. Autor w swoim tytule opowiada, że jest konserwatywnym liberałem , a jednocześnie wychwala rozdawnictwo publicznych pieniędzy. Schizofrenia? Czy niedouczenie?
 • @Wican 13:35:45
  Projekt międzymorza jest projektem żydowskim. Niby projekt amerykański, ale to Żydzi będą szefami tego projektu.I Niemcom i Rosji taki układ będzie na rękę, a my już do końca będziemy stłamszeni.
 • autor
  Tu nie ma co negocjować. Tu chodzi o wymuszenie rozbójnicze okupu. Mienie "bezspadkowe" jest tylko zasłoną dymną. Tak naprawdę żydzi dogadują się z żydami na dalsze obrobienie społeczeństwa polskiego przy zachowaniu pozorów legalności przede wszystkim przed tzw. wspólnotą międzynarodową czyli czymś co jest kontrolowane przez żydów. Tu nie ma co negocjować. tu trza po ryjach prać ...
 • Nie negocjować
  Podobało mi się kilka pana artykułów, ale w tym wypadku serdecznie mnie pan rozweselił. W życiu należy kierować się zasadami. Wiele z nich zostało wypracowanych przez ludzi przez tysiąclecia. Jedną z nich jest, aby absolutnie pod żadnym pozorem , nie negocjować z terrorystami. Żydostwo przestrzega tej zasady. Dla nas jest to również obowiązek. Musimy prowadzić absolutnie odrębną, ofensywną narrację.
 • @zbig71 17:16:48
  Żydowscy żołnierze Hitlera..Żydzi w niemieckiej armii w czasie II wojny światowej. W czasie 2 wojny światowej wrogiem dla żyda był drugi żyd https://www.youtube.com/watch?v=xWZYfbha-B0
  Żydowscy przebierańcy w mundurach sowieckich, niemieckich, LWP mordowali rabowali; jako POP-Pełniący Obowiązki Polaków wywłaszczali; w roli polskich polityków, publicystów, polskich elit upodlali naród Polaków Polskich, robiąc z nich "Polactwo", debatując o Polakach bez Polaków
 • Jedyne, co powinniśmy oddać żydom to ich prawdziwe nazwiska. Tak jak mówi Pani Modelska.
  Czy żydzi mordowali Polaków w trakcie Powstania?! | Ewa Rzeuska

  https://www.youtube.com/watch?v=vveFuDsNlsY&t=2906s

  Przypominam — po pierwsze — PRZY KAŻDEJ OKAZJI (!!!) należy kwestionować legalność tzw. żydowskich majątków, będących owocem okołozaborowych grabieży, zawłaszczeń, wrogich przejęć i przestępstw, o zastawianiu ich w bankach przed wrześniem 1939 nie wspominając. NIC DO TEJ SWOŁOCZY NIGDY NIE NALEŻAŁO — wszystko było naszym przodkom podstępnie skradzione, a należne Państwu Polskiemu (Koronie) podatki, nigdy nie uiszczone. To oni są Polsce winni kosmiczne pieniądze.
 • komasacja długów
  Wyciągnąć sprawę długów żydowskich za I RP, doliczyć rozsądne odsetki i niech wydrwigrosze holokaustu wypłacają POlsce różnicę a Izrael w technologiach, licencjach i sprzęcie. Przez dwie dekady podwojony budzet będzie. I to ignorując rugi żydowskie po powstaniach narodowych przez innych pejsatych i bezpejsatych wywołane
 • @zbig71 17:52:19
  Jak Turcja postanowiła kupić rosyjskie S400, to Amerykanie wycofali Turków z programu F35. I Rosjanie zaproponowali Turcji SU35 bodajże. Tak kaszlą poważni gracze w poważnej polityce. A w obszarze Wisły przy o obecnym korytku są chlopczyki z małymi siurkami

  Za tą samą kwotę mielibyśmy 64 sztuki Suczek 35 i na okrasę su 34 . Piloci poczuliby sie w pracy bardziej męscy bo bez pampersów. Jako jedyny samolot bojowy tej klasy ma kibelek
 • @gnago 18:55:44
  Każda prawda, niewygodna dla Chazarów, którzy żadnymi Semitami nie są jest antysemismusem..

  http://www.fronda.pl/blogi/ciekawostki-o-zydach/kim-sa-zydzi-jakie-jest-pochodzenie-tego-narodu-i-czy-na-pewno-narodu,22283.html
 • „Nie oddamy ani guzika !”
  .
  To buńczuczne hasło mediów w Polsce przed 1. września 1939 roku przypomniała mit wypowiedź autora:
  „udowodni namacalnie swoje werbalne zapewnienia o tym, że Polska nie zapłaci żadnej złotówki odszkodowań za utracone i bez-spadkowe mienie”

  Może czytelnicy tego blogu nie, ale najstarsi górale wiedzą, że nie o guziki chodziło. Nie wiem jak czytelnik, ale mnie przechodzą ciarki, kiedy czytam „żadnej złotówki”, bo jakże łatwo jest tego dotrzymać, chodzi w końcu o haracz na żydów, a nie jak autor utrzymuje „odszkodowań za utracone i bez-spadkowe mienie”, aby mienie utracić, trzeba je najpierw posiadać. Żydzi z przemysłu holokaustu nigdy tego mienia nie posiadali, posiadaczem mienia bez-spadkowego jest zgodnie z prawem ZAWSZE państwo.

  Autor jak widać dał się zwieść propagandzie gadzinówek, to niebezpieczeństwo, jakże często ignorowane, omawia

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  i tak to autor stał się nieopatrznie pomocnikiem przemysłu holokaustu, akceptując jego wykładnie o „utraconym mieniu”, wmawiane nam przez wszystkie mendia gównego nurtu.

  Przemysł holokaustu podniósł swe roszczenia pięciokrotnie odnośnie haraczu na żydów, z pierwotnej kwoty 65 miliardów dolarów na przeszło 300 miliardów dolarów. Jak z tego wynika, żydzi nie chcą „żadnej złotówki” tylko dolary, a więc PiS czy kto tam jeszcze bez trudu spełni zapowiedź, „że Polska nie zapłaci żadnej złotówki”.

  Z tymi 300 miliardami to sprawa jest dość zabawna, w gruncie rzeczy nie jest rzeczą możliwą wypełnienie takiego żądania bez konieczności eutanazji połowy ludności Polski, chodzi o wypłacenie haraczu na żydów w wysokości ok. 65 miliardów dolarów, co mendia gównego nurtu wbijają na do głów od dawna, jakiż to będzie wielki sukces żądu w Polsce, kiedy oświadczy wszem i wobec, że tak dzielnie wyhandlował u żydów, że Polacy zapłacą TYLKO 65 MILIARDóW DOLRóW a nie 300. Czyż nie będzie to najznamienitszy dowód patriotyzmu tego żądu w Polsce ?

  350 miliardów dolarów stanowi ok. 1/3 całości wartości Polski (ok. 1,2 biliona dol.) razem z jej personelem i to po 70 latach pomnażania dóbr. Przyjmijmy skromnie, że te dobra podwojono. Po II Wojnie nie było w Polsce więcej niż 600 miliardów. To na jakiej drodze osiągnęli żydzi przeszło połowę majątku Polski ? Ja znam tylko te trzy sposoby: oszustwo, rabunek i mord, przestępstwo i zbrodnia. Jestem przekonany, że żydzi (żydowscy lichwiarze i „biznesmeni”) także w okresie międzywojennym przyczynili się do śmierci wielu, wielu Polaków. A więc żydowski holokaust na Polakach musiał się zacząć na długo przed 1. września 1939. , mnie to nie dziwi.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/
 • ..punkt siedzenia. punkt widzenia .nocnik czy kapelusz ??
  ...jaki patron duchowy i autorytet moralny taka i pokrętna analiza Krzysztofjaw...
  ...nie jesteśmy w temacie 447 podmiotem,a przedmiotem..
  ...już Prezydent Kaczyński podjął zobowiązania i je wypełniamy...
  ...jeżeli patronów i autorytetów poszukuje i przyjmuje się z obszarów wrogich to skażonym jest osąd racjonalny....poddaństwem...
  ...6 + 6 = 12 czy 6+6=18 ???
  ..99% amerykanów nie ma pojęcia gdzie mieszka Kaczyński...
 • ...już pozamiatane...PŁACIMY..
  ..O płaceniu za mienie bezspatkowe zaplacimy...już dawno Kaczyński podjął decyzję w zamian za wladzę...
  ..chanuka w sejmie..wigilja w knesecie..
  ..pisanie ustaw przez żydów dla sejmu..
  ..oby tylko chcieli 60 mld $...jeszcze odsetki...
  ...bandycki zwrot mienia dla kościola katolickiego usilnie popierali żydzi,a teraz jak im daliście to i nam musicie...
  ...a po za tym decyzje zapadają w Jerozolimie i Waszyngtonie ,a nie w Warszawie..
 • @Oświat 20:23:30
  ...trzysta miiardów zrodzilo sie z tego,że Kaczyński i Morawiecki ogłosili iż ustawa będzie zwracać 20% wartości mienia...i z 300...20%..to nadal 60..i to bez odsetek...a już W Knesecie podnieśli problem czerpania pożytków z mienia i kolejnej rekompensaty...
 • @zbig71 17:16:48
  ..i tak jest ..a Legutko i Poręba...to echo kota Kaczyńskiego...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej