Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Polacy! Ogromna prośba...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS musi pamiętać, że "pycha kroczy przed upadkiem" i nie można czuć się już wygranym w najbliższych wyborach, ale dalej ciężko a może nawet ciężej w ostatnim miesiącu przed wyborami pracować

 

Poniższy tekst niemal w całości był gotowy i miałem go opublikować tuż przed wyborami, ale moim zdaniem okres przedkampanijny też jest dobry, szczególnie w perspektywie obecnego ataku totalsów na PiS i Marszałka Sejmu M. Kuchcińskiego. Publikuję ponadto też po to, żeby przestrzec PiS przed tego typu atakami, bo sądzę, że będą się one dalej pojawiać, niezależnie czy będą zgodne z faktami, czy też nie.


------------------------------------


"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie"- książę Adam Jerzy Czartoryski (+14.01.1770 - +15.07.1861).

 

Znamy już datę wyborów parlamentarnych. Kampania wyborcza będzie relatywnie krótka, co spowoduje intensyfikację wszelkich działań w jej obszarze. Musimy się przygotować do tego, że ze strony totalnej opozycji będzie ona brutalna i oparta jedynie na emocjach, bo opozycja nie ma żadnego programu dla Polski.

 

Zresztą totalniacy od samego początku obecnej władzy wzbudzali negatywne emocje Polaków w celu obalenia ZP. Chyba było nietrudno zauważyć, że z demokratyczną w powszechnych wyborach przegraną dawna władza nie mogła i dalej nie może się pogodzić i zrobi wszystko, aby ponownie rządzić. Na tą ich kampanijną agresję nie możemy odpowiadać tym samym. Róbmy swoje, ale rząd PiS-u też powinien szybko neutralizować zagrożenia mogące podważyć zaufanie do niego naszych rodaków.

 

Przykre i smutne jest to, że dla dzisiejszej opozycji nie jest ważna Polska ani Polacy a jedynie jej własny partykularny interes i jest zdolna do każdej nikczemności: od zdrady targowickiej aż do doprowadzenia do bratobójczej wojny domowej, której na szczęście - mimo przygotowań (np. pucz w 2016 roku) - nie udało się wzniecić. Nasza wolność, suwerenność i niepodległość nie mają dla niej żadnego znaczenia a dobro Polaków jest dla niej pojęciem obcym. Ale nietrudno jej w sumie za to winić, bo dla nich Polska nie jest po prostu ich ojczyzną, nie jest ich domem, a jej interesy i priorytety są im obce, co wyraźnie zresztą onegdaj powiedział G. Schetyna: "Jesteśmy częścią wspólnoty europejskiej, w Brukseli czujemy się jak u siebie, to jest też nasz dom i tam będziemy informować o tym, co dzieje się w Polsce. To jest też kwestia rezolucji, którą będziemy chcieli, żeby przyjął Parlament Europejski". Czyż można mieć większy dowód, że dla opozycji stolicą nie jest Warszawa a Bruksela i że nie reprezentuje interesów polskich a brukselskie? To ludzie nam obcy i nam wrodzy.

 

Warto nieraz znaczeniowo odwrócić istotę i oddźwięk pewnego toku myślenia i działania. Wyobraźmy sobie, że w czasie rządów PO-PSL to partia PiS ogłosiłaby "opozycję totalną" i zwracała się do zagranicy o ich pomoc w zwalczeniu rządów a ponadto J. Kaczyński np. powiedział, że w Moskwie, Waszyngtonie czy też w Jerozolimie czuje się jak u siebie i tam jest jego dom oraz z pozycji tych domów chciałby obalić demokratyczne rządy. Wyobraźmy sobie sytuację, że prawicowy Cyba morduje asystenta D. Tuska. Wyobraźmy sobie, że PiS i J. Kaczyński zostali stworzeni przez rosyjskie (i nie tylko) służby specjalne. Wyobraźmy sobie, że J. Kaczyński zwracałby się o bratnią pomoc do Rosji, USA czy Izraela. Wyobraźmy sobie, że dodatkowo nie jest zdolny do pomocy swoim dzieciom a ponadto jest sponsorowany przez putinowskie lub chińskie banki. Jaka byłaby reakcja dzisiejszej opozycji? Chyba nietrudno się domyśleć... a byłaby jednoznaczna: cała prawica to antypolscy zdrajcy chcący odzyskać za wszelka cenę władzę. I taka byłaby narracja międzynarodowa i wewnętrzna.

 

Widać wyraźnie, że przez ostatnie cztery lata w naszym kraju był realizowany napisany przez kogoś scenariusz maksymalnego skłócenia Polaków i eskalacji politycznego napięcia do granic psychicznej wytrzymałości, która ma prowadzić do wzajemnej nienawiści zakończonej przelaniem polskiej krwi. I ten scenariusz był cynicznie i metodycznie realizowany przez wrogów Polski. A wtedy, gdy rządzą emocje nie ma miejsca na dialog i logiczne argumenty a tychże totalna opozycja nie ma w ogóle. Liczą się tylko emocje i już zgrana nienawiść do J. Kaczyńskiego. Polacy przestali już na to reagować i dobrze. Paliwo opozycji w postaci straszenia PiS-em się wypaliło więc szukają czegokolwiek, żeby znów wzbudzić negatywne emocje Polaków, np. sprawa Marszałka M. Kuchcińskiego. Tą niby "aferę" winno się zneutralizować od razu a nie pozwolić opozycji na tzw. "rozgrzanie tematu" i wałkowanie go niemal dwa tygodnie.

 

PiS musi pamiętać, że "pycha kroczy przed upadkiem" i nie można czuć się już wygranym w najbliższych wyborach, ale dalej ciężko a może nawet ciężej w ostatnim miesiącu przed wyborami pracować i przedstawić Polakom program, który będzie po prostu dla Polski i Polaków dobry oraz akceptowalny.

 

Jak kiedyś pisałem: z premedytacją i od lat ktoś nas próbuje zantagonizować i skrajnie podzielić wedle starej formuły rządzenia zwanej "dziel i rządź". W skrócie polega ona na kreowaniu konfliktów, po to by samemu je rozwiązywać dla utrzymania lub zdobycia władzy. Wykorzystywana była i jest cały czas zarówno przez międzynarodowe elity uzurpujące sobie sprawowanie rządów nad światem, jak i przez konkretne państwa czy też organizacje polityczno-społeczne.

 

W obecnej Polsce opozycji chodzi o ponowne przejęcie władzy. I taki imperatyw przyświeca jej dzisiaj, opozycji, która liderowo (ważne!) nie ma nic wspólnego z Polską i Polakami, nie ma nic wspólnego z naszą Ojczyzną. Mówią oczywiście, że działają dla nas a tak naprawdę po prostu wykorzystują i manipulują dużą liczbą naszych rodaków dla osiągnięcia swoich własnych celów lub celów im wyznaczonych przez inne państwa lub międzynarodowe organizacje.

 

Powtórzę: chcą nas podzielić i skonfliktować, chcieli doprowadzić do rozlewu polskiej krwi i przejąć ponownie naszą Ojczyznę na własność dla dobra tych, którym od zarania oddają lenne poddaństwo (czerpiąc z tego korzyści) i są ich namiestnikami. Na pewno nie dla dobra większości Polaków!

 

Zresztą potwierdzeniem tego są zapowiedzi PO, że chce zlikwidować wojewodów i zwiększyć siłę sprawczą samorządów a to jest dezintegracja państwa polskiego! To jest dążenie do rozbioru Polski!

 

Mam pewność, że scenariusz ostatnich lat został napisany przez lub dla dzisiejszej opozycji zaraz po przegraniu wyborów prezydenckich. Zamach na TK, powstanie Nowoczesnej a później KOD-u, zajadły atak i demonstracje od pierwszych dni rządów B. Szydło (a wcześniej takiż atak na prezydenta - z M. Morawieckim mają gorzej, bo jego się po prostu boją, żeby go zaatakować bezpośrednio), prowokacyjne wypowiedzi o wojnie domowej i przelewaniu polskiej krwi, ogłoszenie przez PO "totalnej opozycji" i zapowiedź wyprowadzenia ludzi na ulicę, zdradliwe poszukiwanie pomocy za granicą, eskalacja negatywnych emocji... to wszystko było i jest w dalszym ciągu tylko - modyfikowaną na bieżąco - realizacją owego szczegółowego planu/scenariusza.

 

Osobiście też uważam, że ponownie jakiś scenariusz został napisany na kampanię wyborczą PO-KO, więc PiS musi uważać i robić swoje, jak dotychczas.

 

Gdy zaczniemy walczyć między sobą oni z łatwością nas przejmą, oddadzą całą naszą wolność, suwerenność i niepodległość Polski i nas wszystkich pod władanie zniemczonej UE i Rosji. A dla Polski będzie to kolejny i ostateczny jej rozbiór.

 

Nie możemy na to pozwolić. Dlatego musi nastąpić jesienią wielka mobilizacja Polaków przejawiająca się ich udziałem w wyborach. To jest niezbędne i należy o tym pamiętać, jeżeli chcemy aby dalej rządzili ludzie dbający o nas i Polskę, żeby nie cofnięte zostały pisowskie programy socjalne, żeby znów nie powrócić do państwa z dykty gdzie jest tylko "ch.j d.pa i kamieni kupa" i gdzie będą afery jedna za drugą, i to nie aferki wyssane z palca, ale prawdziwe.

 

Naród polski to my wszyscy i nie dajmy się otumanić ludziom, którzy jak wstrętni, obleśni i antypolscy targowiczanie chcą obcej interwencji w naszej Ojczyźnie... To są zdrajcy, którym AK i polscy patrioci golili głowy, to są kolaboranci, których polscy patrioci w okresach wojen skazywali na śmierć. Nie ma większego działania na szkodę Polski niż profanacja naszego narodu, polskiej godności i niepodległości, profanacja naszych świętości. Nie ma większej profanacji naszej polskości niż sprzedanie jej w ręce jej nienawistników!

 

Im właśnie chodzi cały czas o zantagonizowanie Polaków, przeciwstawienie nas przeciw sobie... aby jedność wspólnotowa, polska jedność nigdy nie powstała i nigdy się nie odbudowała...

 

Możemy i powinniśmy się wewnętrznie demokratycznie spierać i kłócić. Takie są prawidła demokracji, tolerancji i wolności słowa, za które nasze przeszłe polskie pokolenia oddawały swoje życie. Jest potrzebna wolność mediów i wypowiedzi publicznych. Wolność jaką teraz mamy jest chyba największa od siedemdziesięciu kilku lat! Nikt dziś nie zamyka siłowo, nie inwigiluje fizycznie i psychicznie przeciwników obecnego rządu, nikt ich nie wsadza do więzień i nie zabija. Musimy w tych wyborach nie pozwolić, aby tą wolność utracić.

 

Powtórzę. Możemy się kłócić i spierać, ale róbmy to we własnym gronie, w gronie Polaków a nie ludzi, którzy chcą nas zniszczyć. Spierajmy się mając w sercu naszą Ojczyznę, Polskę i dobro naszego narodu! Jesteśmy Polakami i mamy obowiązki polskie... nie niemieckie, rosyjskie, brukselskie, amerykańskie, żydowskie! Tylko nasze! Polskie! W Polsce jest potrzebna opozycja, ale nie totalna i nie przedkładająca interesów brukselskich nad polskie. Nie jest nam potrzebna opozycja, która chce abyśmy walczyli ze sobą, nawet kosztem przelanej polskiej krwi, naszego życia, kosztem upadku Rzeczpospolitej!

 

Nie pozwólmy, jako Polacy, żeby w Polsce znów zwyciężała antypolska i poddańcza innym miałkość i małość siejące antypatriotyczną i antypolską nienawiść i fałsz... Bądźmy gospodarzami swojego domu - Polski. Odrzućmy przestępców, donosicieli, kolaborantów, nie-Polaków, kłamców i oszczerców, hipokrytów i fałszywych patriotów!

 

Drzemie w nas potrzeba wspólnoty narodowej i spokojnego dążenia do zasobnej Polski. Bądźmy więc dumni z Polski, tolerancyjni dla innych i niech nasze biało-czerwone serca pozostaną takimi każdego dnia... dla nas samych, naszych dzieci, naszych rodaków w kraju i na politycznej i ekonomicznej obczyźnie. Nie dajmy się podzielić! Bądźmy razem dziś, jutro, zawsze! Niech nikt nigdy nie będzie w stanie nas sprowokować do bratobójczej walki! Nigdy!

 

Jesteśmy Polakami, każdy z nas jest, kto czuje się Polakiem i jest wierny polskości! Tylko razem w narodowej wspólnocie jesteśmy skałą, której nie zdobędą nawet najwięksi wewnętrzni i zewnętrzni wrogowie. Polska jest zasobna, bogata. Polska ma ogrom inteligentnych i kreatywnych młodych ludzi, którzy nie zasługują na wygnanie i pracowanie niewolniczo na "zmywakach". Ich miejsce jest u nas, w Ojczyźnie, w Polsce. Dyskutujmy o naszym rozwoju gospodarczym, o stworzeniu warunków, aby Polakom chciało się żyć we własnym kraju a nie na obczyźnie, gdzie zawsze będą ludźmi drugiej kategorii. To jest najważniejsze a nie jakieś wyimaginowane antypolskie problemy zagrożeń, których nie ma i nigdy - przez ostatnie miesiące i lata - nie było. Dyskutujmy o realiach a nie o abstrakcji, walczmy o naszą przyszłość... też wolną od agresji islamskiej niosącej gwałt, przestępstwa i śmierć naszych najbliższych. Wygrana opozycji jest też właśnie naszą zgodą na islamski terroryzm niszczący wszystkich niewierców a Polaków w szczególności. Tego chcemy? Chcemy, aby nasze dzieci i kobiety były gwałcone i mordowane, abyśmy musieli nosić brody, aby nie zostać fizycznie zlikwidowani? Chyba nie!

 

Oczywiście. Obecna władza popełnia błędy, ale czy nie realizuje obietnic lub chce je zrealizować? Chce nam stworzyć propolskie państwo, dla nas i naszych dzieci oraz przyszłych pokoleń! Po niespełna 30 latach jest jedyną, której zależy na Polakach, na nas wszystkich. Dla mnie też nie jest moim marzeniem, ale od czegoś trzeba zacząć. Alternatywą jest nasz - Polaków - koniec!

 

Czy tego chcemy?

 

Odpowiedź chyba jest oczywista. Tak chcemy, aby Polska i Polacy, my wszyscy nie musieli emigrować za chlebem, nie musieli się płaszczyć przed zniemczoną Brukselą, putinowską Rosją, amerykańskim mesjanizmem i izraelską wyższością. Mamy 1050 lat swojego chrześcijańskiego państwa i narodu. A są odkrycia pozwalające na przypuszczenie, że jako Lechia trwaliśmy już bardzo długo na dzisiejszych polskich ziemiach. Jesteśmy Polakami, których nie był w stanie zniszczyć żaden nasz największy wróg. Czyż teraz pozwolimy aby nas wrogowie ostatecznie zniszczyli? Mam nadzieję, że nie...

 

Mamy - jako Naród - swoje wady i przywary, bywamy nieraz śmieszni, łatwowierni, spolegliwi i groteskowi. Ale w sytuacji zagrożenia naszej tożsamości narodowej i państwowej zawsze okazywaliśmy się bohaterami. Dzięki temu nawet po 123 latach rusyfikacji i germanizacji, po latach II wojny światowej i reżimu komunistycznego, po wymordowaniu przez hitlerowców i komunistów najznamienitszych dzieci naszego narodu... nigdy nie staliśmy się pokorni i bezwolni wobec obcych i nienawidzących nas wrogów wewnętrznych i zewnętrznych. A dziś takimi wrogami są lewacko-demoliberalni liderzy UE, PO-KO czy Lewica a także PSL, które zmienia sojusze tak szybko, że trudno za nim nadążyć... Teraz kumają się z Kukiz 15. To jakaś hipokryzja totalna. To liderowo nie są Polacy i nigdy nie byli... To są nasi wrogowie a wrogów trzeba obnażać i napiętnować. Trzeba z nimi walczyć w imię naszej wolności i niepodległości!

 

Dlatego w milczeniu i z naszą, polską biało-czerwoną flagą - unikając prowokacji - wzywam, abyśmy jako Polacy przeciwstawili się liderowym zdrajcom, którzy chcą nas zniszczyć, zniszczyć fizycznie i duchowo.

 

Czekają nas kolejne wybory i sądzę, że będą to najważniejsze wybory od dziesiątków lat. Ich wynik będzie dla Polski ważny, dla jej przyszłości. Czy wygramy? mam nadzieję, że tak a wygrana pozwoli na większość konstytucyjną. Wiem natomiast, że jeżeli przegramy to na lata stracimy Polskę, może nawet na zawsze...

 

Tylko w Polsce mógł powstać ruch I Solidarności, tylko Polska mogła dać światu Jana Pawła II, tylko Polska jako społeczeństwo mogła de facto obalić po 40 latach komunizm! Nasze umiłowanie wolności, tolerancji i chrześcijańskiej oraz tej zwykłej ludzkiej przyzwoitości towarzyszy nam od wieków. Dzięki tym wartościom nasze państwo, nasza Polska istnieje i funkcjonuje, dzięki temu jesteśmy wśród narodów posiadających własny język, wiarę, własne państwo, własną historię, kulturę, sztukę, tradycję!

 

W imię tych wszystkich wartości podstawowych, determinujących nasze wielowiekowe trwanie... zwracam się do wszystkich Polaków: stwórzmy wspólny, nasz polski dom i przeciwstawmy się próbom jego zniszczenia! Dom jest tu a nie w Brukskeli, Moskwie, Waszyngtonie czy Jerozolimie!

 

Zmuśmy się do racjonalnego myślenia o Polsce, o nas samych, o naszych dzieciach, wnukach i o tym dlaczego dla dzisiejszej opozycji Bruksela jest ważniejsza niż Warszawa czy Kraków, dlaczego walczą na emocje a nie na merytoryczne argumenty, dlaczego nie spełniali swoich obietnic, dlaczego powalali na zwijanie Polski i dlaczego dalej chcą ją zniszczyć... Oddajmy w wyborach właściwy dla Polski głos. Proszę...

 

"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie"- książę Adam Jerzy Czartoryski (+14.01.1770 - +15.07.1861).

 

Z nadzieją pozdrawiam

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.com/ i e-mailową informacją o tym fakcie. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych.

 

KOMENTARZE

 • autor
  Wstaje dzień
  Sierpniowe słońce,
  Znów będzie gorąco
  Każdemu dziś życzę
  I pogody w sercu
  I żaru uniesień
  Boć weekend zaraz przecie.
  Niech się dobrze toczą sprawy
  Dobre myśli Wam przesyłam
  Prawi i Sprawiedliwi.
  Dobrego dnia dla wszystkich
  I Pań i Panów po prawej stronie ekranu

  8-)))))
 • @Autor
  Najważniejsze przesłanie notatki, które KAŻDY MUSI ZAPAMIĘTAĆ:
  ODRZUĆMY HIPOKRYTÓW !!!!

  " ludziom, którzy jak wstrętni, obleśni i antypolscy targowiczanie chcą obcej interwencji w naszej Ojczyźnie... To są zdrajcy, którym AK i polscy patrioci golili głowy, to są kolaboranci, których polscy patrioci w okresach wojen skazywali na śmierć."

  " abyśmy jako Polacy przeciwstawili się liderowym zdrajcom, którzy chcą nas zniszczyć, zniszczyć fizycznie i duchowo"

  "To są nasi wrogowie a wrogów trzeba obnażać i napiętnować. Trzeba z nimi walczyć w imię naszej wolności i niepodległości!"

  "Czyż teraz pozwolimy aby nas wrogowie ostatecznie zniszczyli? "

  "Widać wyraźnie, że przez ostatnie cztery lata w naszym kraju był realizowany napisany przez kogoś scenariusz maksymalnego skłócenia Polaków i eskalacji politycznego napięcia do granic psychicznej wytrzymałości, która ma prowadzić do wzajemnej nienawiści zakończonej przelaniem polskiej krwi."
 • Wiersz z dedykacją żydowskiej czerwonej zarazie
  PUZZLE KRWAWEJ UKŁADANKI

  kłamca zostanie już na zawsze kłamcą

  tym co zdradzili ze sznura kokarda

  nie wierz więc kłamcom! oraz nie wierz zdrajcom!

  dla nich nagrodą… kara i…pogarda!  Wawel zhańbiony i królewskie groby

  fałszywi święci bluźnią na pomnikach

  i wciąż nie Polak prowadzi nasz Naród

  kłamstwo śmiertelnym jadem nas przenika  Kościół złożony w ofierze szatana

  ginie w tęczowych pochodach równości

  gwiazda i kielnia budują nam przyszłość

  nad grobem szydzą „odą do radości!”  a my szarpiemy ochłap za ochłapem

  naiwnie wierząc w potęgę mamony

  gdy coraz ciaśniej zaciskają pętlę

  naszej przeszłości zbudzone demony  gdzie jesteś Polsko! że jak tchórz się chowasz

  chociaż Cię obcy jak głupca okrada

  że nie potrafisz w swoich własnym domu

  zrozumieć hańby którą przecież zdrada  bo nie o twoją przyszłość tylko chodzi

  Polska to wspólna Narodu obrona

  i musisz oddać wspólną kroplę krwi

  dla Jej wolności gdy zdradzona kona…  nie wschód czy zachód stanie w Twej obronie

  by bronić tej czy tamtej obcej flanki

  będziesz jak zawsze krwawymi rękami

  układać puzzle polskiej układanki….  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/lwow47/puzzle-krwawej-ukladanki#new
 • ?
  ?
  Parafrazując autora:
  "Zmuśmy się do racjonalnego myślenia o Polsce, o nas samych, o naszych dzieciach, wnukach i o tym dlaczego dla dzisiejszej waaadzy Waszyngton i Jerozolima jest ważniejsza niż Warszawa czy Kraków, dlaczego walczą na emocje a nie na merytoryczne argumenty, dlaczego nie spełniali swoich obietnic, dlaczego powalali na zwijanie Polski i dlaczego dalej chcą ją zniszczyć... Oddajmy w wyborach właściwy dla Polski głos. Proszę..."
  Na pis i 447, na podwyższony zus, szmelc z ussa ?
 • autor
  PiS zgłosi obecną szefową MSWiA Elżbietę Witek na stanowisko marszałka Sejmu; w resorcie zastąpi ją koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński.
 • @Husky 10:39:57
  Ufffff... super hiper "dobra zmiana" nie można było od razu ją wybrać, a tak marnowała się babka, oliwa zawsze wypływa, też.
 • Autor
  Panie Krzysztofie ja uważam żeby każdy kto czuje się Polakiem olał te wybory. Żeby pokazać co Polacy myślą o dzisiejszych politykach, a co najważniejsze to zmusić ich do rozpisania następnych wyborów (z pewnością też wtedy wygra PiS), ale pomiesza im się szyki. Niestety ale ani w PiS ani w PO nie widzę dobrych intencji.
 • UPR wiecznie żywy
  Grupa posłów: Józwiak, Kozłowski, Jaskóła i Zielińska opuścili klub Kukiz’15. Tworzą koło poselskie UPR.
 • Pani nauczycielka Witek
  karierę polityczną zaczynała w Ruchu Obywatelskim Akcja Demokratyczna (potem to weszło w skład UW) założonym przez Bujaka i Frasyniuka w odpowiedzi na powstanie Porozumienia Centrum, poprzednika PiS.
  W ROAD działali m.in. Michnik, Lityński, Wujec, Geremek, Edelman, Kuroń.
  Obecna hipokryzja piętnuje nawet najbardziej uczciwego człowieka, który należał do PZPR, nagradza natomiast bandę uczestniczącą w rozwaleniu Polski "w imię demokracji" cokolwiek by pod tym pojęciem rozumieć. W mojej ocenie ta "demokracja" w Polsce to jakaś hybryda. Coraz trudniej ukryć garść zachłannych, ograniczonych kacyków i całą biedną resztę.
 • Autora
  Ttzeba uspokoić. PiS wybory wygra, bo tego chcą nasi najważniejsi,, sojusznicy,,. Będziemy kupować amerykański szrot po trzykrotnej cenie, Żydom będziemy,, oddawać,, ich mienie Na Rosję Chiny i Iran będziemy warczeć(do tego tylko jesteśmy zdolni) Tylko z Ameryką i tylko z Żydami. Bo przecież inni są be. A to, że w efekcie takiego poddaństwa za 20 lat Polski już nie będzie?
 • @wercia 11:05:23
  niedobrze
  oj,niedobrze
  8-))))
 • @Husky 10:39:57
  Mariusz Kamiński ??....

  Czy to przypadkiem nie ten przestepca skazany wyrokiem sądowym i szybciutko ułaskawiony przez kolesia ksywa "prezydent"?
 • @matterhorn 11:18:21
  Aha
  To mowisz ze wyrok byl prawie.....mocny
 • @Husky 08:34:33
  Korzystam teraz z faktu, że jestem w szpitalu i mam dużo czasu na pisanie, ale dziękuję za życzenia wierszem pisane.
  Pozdrawiam
 • @Husky 10:39:57
  E. Witek? Ot... zaskoczenie.
  Pzdr
 • Najbliższe wybory to kilka opcji.
  Poparcie PIS i uzyskanie większości Konstytucyjnej ...to skok Narodu na główkę do mętnej wody... bo nie wiadomo co PIS zrobi z ta władzą absolutną... może dużo dobrego a może wręcz przeciwnie...

  Poparcie PIS bez większości konstytucyjnej to tkwienie dalej w g..nie po pachy... bez szans na wydostanie się z tej pułapki...na osłodę 500+

  Poparcie PO ... to zanurzenie się w g..nie po czubek nosa ...bez osłody..

  Poparcie pozostałych kanap nic nie zmienia... kanapy si`e nie liczą... to tylko stołki dla pojedynczych zawodowych polityków..

  Trzeba wybrać z tej palety ofert...
  Brak wyboru to ucieczka od decyzji.. zdecydują inni (aktywiści partyjni i ich rodziny tu PIS nie ma wielkiej przewagi bo w miastach rządzi PO).

  Następny temat do omówienia to co zrobi PIS po wyborach ..
  gdy dostanie władzę absolutną do ręki ...
 • "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską,"
  Czy czegoś więcej o tej "partii polskiej" (wyjąwszy Samoobronę) mógłbym się dowiedzieć?
 • @Oscar 12:30:27
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  PiS, partia wstęp broń, mimo restrykcji jest taka jak całe społeczeństwo,
  puste łby napełnione USrealsą sieczką i ameryckim stylem życia,
  tylko naczelnik jakoś łań na stole nie chędoży, to i amerykańce mają go w pogardzie, jaki tam z niego meszczyzna.

  Naród był w Solidarności. I co z tą potęgą zrobił? A tam przecież ordynacja wyborcza była inna.

  Naród nie należy do PiSu. (ludzie nie są członkami). No to i zdali się na łaskę tych, co są.

  Najbardziej przerażająca jest wizja, iż PiS zdecydowanie wygrywa wybory i naczelnik odchodzi.

  Tego nie wymieniłeś.
 • @interesariusz z PL 13:36:37
  No tak... nie wiemy czym w istocie jest PIS ...
  PIS na naczelnikiem i PIS bez naczelnika...
  W PIS jest pewnie kilka opcji ... która przejmie władzę po naczelniku ?
  Katolicko-Rydzykowa, żydowska, Ziobrowa, Maciarewiczowa...
  strach się bać .. doświadczenie uczy że najskuteczniejsza frakcja jest żydowska... mają globalne zaplecze i globalne doświadczenia w manipulacjach politycznych.

  Do póki ktoś nie zlikwiduje potęgi globalnej mafii żydowskiej do póty w Polsce mafia będzie bezwzględnie dominować.

  Czekamy na pokojową rewolucję w USA (nie ma takiej pokojowej opcji...tam możliwa jest wyłącznie rewolucja w stylu holocaustu.. i tak niestety będzie o ile w ogóle amerykanie podniosą głowy znad hamburgera...).
 • @programista 08:37:12
  Dokładnie tak jest.
  Pozdrawiam
 • @marek500 10:52:57
  Nie możemy "olać" tych wyborów. Znów będę krytykowany, ale należy wybrać mniejsze zło bo władza PO-KO będzie końcem Polski i co wtedy? No co zrobimy? Rewolucję. Dziś to już przebrzmiała możliwość.
  Pozdraiwm
 • @zbig71 11:07:22
  Oczywiście, ale z tymi sojusznikami to różnie bywa. Piszę dziś o ewentualnym ociepleniu stosunków na linii US-Rosja a to byłoby fatalne dla Polski.
  Pzdr
 • @Oscar 12:30:27
  Trzeba jednak walczyć o większość konstytucyjną PiS-u. Na kogoś trzeba [postawić.
  Pzdr
 • @Rzeczpospolita 13:08:13
  Oczywiście, że można powiedzieć, że dziś żadna partia nie jest propolska, ale należy wybrać tą, która choć trochę taka jest.
  Pzdr
 • @interesariusz z PL 13:36:37
  Kaczyński jest już wiekowy. Kandydatów na szefa partii jest dwóch: B. Szydło i M. Morawiecki.
  Pozdrawiam
 • @Oscar 14:02:23
  Amerykanie nie podniosą głowy, nie ma na to, co liczyć. Musimy wkomponować się w istniejącą geopolitykę.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 14:48:32
  Szefową partii będzie B. Szydło
  Premierem będzie Z.Ziobro
  Znakomity duet

  Za dwie godziny Witek oficjalnie marszałkiem Sejmu
  Tyle nowości
  8-))))
 • @Husky 11:20:02
  To powiedz czemu kolesie gangstera nia zaczekali aż wyrok bedzie prawie mocny.Cosik bardzo im się spieszyło aby oczyscić gangstera bo jako skazaniec nie mógł by startować w wyborach ani objąć fuchy w ministerstwie.Czyste kurestwo i skurwysyństwo.
 • @krzysztofjaw 14:44:24
  Matki zagłosują za 500+
  Czy ojcowie będą głosowali przeciw swoim dzieciom i odmiennie od swoich żon?
  Czy PO jest dla polskiego społeczeństwa lepszą politycznie alternatywą?
  Ja nie sądzę.
  Polityka PiS w sporych fragmentach mnie razi, ale czy jesteśmy aż tak silnym i niezależnym państwem by móc w każdej dziedzinie się stawiać i nie ulegać obcym naciskom?
  Czy mamy taki potencjał obronny jak Rosja, Turcja, Iran?
  Czy bylibyśmy w stanie wytrzymać presję polityczną, groźbę ewentualnego konfliktu zbrojnego, lub choćby sankcje gospodarcze?
  To wszystko trzeba brać pod uwagę przy ocenie polityki zagranicznej PiS.
  Myślę, że J. K. prowadzi taką politykę na jaką obecnie Polskę stać, a jak dostanie mocniejsze wsparcie i absolutną większość w sejmie, to zakładam, że zrobi porządek z kastą sędziowską, a i będzie mocniejszy w starciu z tymi co nas gniotą zza granicy ze swoimi wyimaginowanymi żądaniami.
  Wniosek nasuwa się jeden, chcemy zmian na lepsze, głosujemy na PiS.
  Chcemy ,,by było jak było” głosujemy na PO.
 • @krzysztofjaw 14:43:04
  Nie mówię o wybieraniu ani lepszego zła, ani gorszego. Chodzi mi o to żeby wybory były nieważne. Po rozpisaniu nowych PiS i tak wygra. Tyle że tym jedynym sprawiedliwym pomieszamy harmonogram ,,dobrych zmian''. Może jestem przewrażliwiony, ale ani PiS ani PO za grosz nie wierzę w dobre intencje. I jeszcze jedno moim zdaniem strach się bać jeżeli któraś z tych partii uzyskała by większość konstytucyjną. Może ta konstytucja nie jest doskonała, ale na dzisiejszy dzień to jedyna gwarancja choćby szczątkowej niepodległości.
 • @krzysztofjaw 14:50:12
  Panie Krzysztofie , z całym szacunkiem, ale my już nie mamy możliwości w coś się wkomponować. Możemy tylko to robić na co nam pozwolą.
 • pytanko
  "Tylko w Polsce mógł powstać ruch I Solidarność" - czy Pan dokładnie wie jak, dzięki komu i dlaczego powstała I Solidarność??? No i najważniejsze, o co walczyła ta pierwsza, właściwa Solidarność?
 • @Stara Baba 15:47:35
  "- czy Pan dokładnie wie jak, dzięki komu i dlaczego powstała I Solidarność??? No i najważniejsze, o co walczyła ta pierwsza, właściwa Solidarność?"

  Dzięki Gorbaczowowi, Rockefellerowi i Matrioszcze WJ
 • @Talbot 17:36:16
  :-) Nieprawda, to była Solidarność II.
 • @Autor
  Swojego czasu myślałem, żeś naiwnym tylko jest, a tymczasem, jesteś tylko durniem.
 • O oddawaniu głosu w Wolnej Polsce
  .
  "Oddajmy w wyborach właściwy dla Polski głos. Proszę..."

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  tzn. jak z mniejszości uczyni się większość (demokratyczną). A skoro demokracja, to

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  Pozostaje pytanie rzeczowe, czy w kraju okupowanym takim jak Wolna Polska można wspominiać o demokracji, wybory zorganizować można.

  https://pppolsku.files.wordpress.com/2017/03/swinki1.jpg?w=700

  a nawet demokratyczne, bo i tak mało kto wie, co to słowo znaczy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej