Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Marszałek Marek Kuchciński story...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ale też uważam, że - wbrew opinii niektórych dziennikarzy prawicowych - ta decyzja była podjęta w odpowiednim czasie, a trzeba ją było podjąć po głębokim namyśle z uwzględnieniem ewentualnych konsekwencji.

 Dziś Marszałek Marek Kuchciński zapowiedział, że jutro poda się do dymisji. J. Kaczyński zapewnił też, że nie popełnił on żadnego czynu zabronionego prawnie oraz miał prawo do tych lotów, a jego rzecznik podkreślił, że lotów było zdecydowanie więcej za czasów Donalda Tuska i m.in. jego "wyjazdów rodzinnych w Dolomity" lub do Gdańska, czy też za premierowania Ewy Kopacz lub marszałkowania B. Borusewicza. J. Kaczyński podkreślił też to, że obecne władze prawnie uregulują ten obszar funkcjonowania państwa.

 
Na konferencji J. Kaczyńskiego pokazano też jego wypowiedź z czasów rządów PO-PSL, gdzie też była mała afera dotycząca przelotów premiera D. Tuska. Wtedy J. Kaczyński stwierdził, że premier ma prawo do takich lotów i nie ma w tym nic szczególnego. Nie wykorzystywał tego faktu w jakiejkolwiek działalności politycznej, którą można by nazwać normalną walką w tym obszarze. 
 
Dziś opozycja robi zgoła inaczej. Temat rozdmuchano do niebotycznych rozmiarów, bowiem PO-KO nie ma żadnego pozytywnego pomysłu dla Polski i Polaków i żerują tylko na emocjach.I trzeba sobie jasno powiedzieć: cała kampania wyborcza z ich strony będzie podobna, dlatego też PiS winien się skupić na robieniu swojego, jak było dotychczas. Zero dawania się totalnym na wciągnięcie w te emocjonalne dyskusje i pyskówki. Ale też  - co zawsze podkreślał J. Kaczyński - władza PiS-u musi być skromna i nie może ulegać pysze rządzenia a niestety Marszałek M. Kuchciński postąpił nieostrożnie a nawet naiwnie, bowiem wiadomo jest, że nawet jakieś trywialne potknięcia obecnej władzy będzie starała się wykorzystywać totalna opozycja a przecież afer PO-PSL było setki jak nie tysiące - większość z nich zamiatano "pod dywan". 
 
Jestem jednak pełen podziwu dla Marszałka, który przeprosił i zapłacił za loty, a to cechuje tylko wybitnych polityków i wybitnych ludzi, bowiem przyznawanie się do własnych błędów jest po ludzku najtrudniejsze.
 
Ale też uważam, że - wbrew opinii niektórych dziennikarzy prawicowych - ta decyzja była podjęta w odpowiednim czasie, a trzeba ją było podjąć po głębokim namyśle z uwzględnieniem ewentualnych konsekwencji.
 
Oczywiście tak rozgrzany temat z TVN-u czy GW i środowisk PO-KO szybko nie zniknie, bo nie mają nic, co mogłoby im napędzać kampanię wyborczą. W sumie to dobrze, że opozycja "wylała" ten temat teraz, jeszcze długo przed wyborami. Dla niej lepiej by było, aby go "wyciągnąć" pod koniec kampanii wyborczej, ale widocznie ktoś z nich po prostu nie wytrzymał.
 
Zdaję sobie sprawę, że decyzja była bardzo trudna, bo M. Kuchciński był bardzo aktywnym marszałkiem i dużo robił dla zwykłych ludzi, np. na Podkarpaciu, Bieszczadach, co na dzisiejszej konferencji podkreślili samorządowcy z tych regionów, nawet Ci, co do PiS-u mają bardzo daleko.
 
Na konferencji rzecznik podkreślił też to, że naprawdę - powtórzę - kontrowersyjne loty D. Tuska, czy E. Kopacz były zdecydowanie liczniejsze. Dziennikarze dostali listę tych przelotów. Ciekawe, którzy z nich zajmą się nimi? A dla równowagi powinny... ale raczej na to nie liczę, bo GW już mówi, że to nie koniec problemu.
 
Dla mnie "Marszałek Marek Kuchciński story" się zakończyła i winniśmy zająć się teraz najważniejszymi tematami dotyczącymi Polski i Polaków oraz ich przyszłości.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • @Autor
  " (...) kontrowersyjne loty D. Tuska, czy E. Kopacz były zdecydowanie liczniejsze"

  Jakie to dziwne że zachowały się dokumenty pozwalające policzyć te loty po prawie 4 latach.
  Dokumentów które by pokazywały WSZYSTKIE loty z WSZYSTKIMI pasażerami Marszałka sejmu nie ma, bo podobno zostały zniszczone.

  Nie wiadomo zatem czyje loty były liczniejsze.
 • @programista 14:58:06
  "Nie wiadomo zatem czyje loty były liczniejsze."

  Politycy w republice powinni być skromni, z każdej partii.

  Co innego w arystokratycznej monarchii. Podróże monarchy i książąt powinny być z pompą aby poddani mieli spektakl i zabawę. Rzucanie złotych i srebrnych monet w tłum jest też mile widziane.
 • wszystko stoi na głowie, łacznie z tym że neon stał się zajadle antypisowski
  polecam
  http://interesariusz.neon24.pl/post/150103,quo-vadis-vox-populi-wojna-o-nasze-dusze
  może tam nie ma całej prawdy, ale jest ta inna.
 • @programista 14:58:06
  też uważam, że premier powinien dojeżdżać do pracy na rowerze,
  a samolotów rządowych i limuzyn w ogóle nie powinno być.

  Takie to jest to społeczeństwo polaczków.
 • @Pedant 15:11:33
  jasne, w republice to premier winien się zajmować cerowaniem skarpetek, a nie kombinowaniem, jak lepiej urządzić państwo.
 • Ogólnie
  Kuchciński to druga osoba w państwie. Czy jeszcze więcej argumentów za lotami?
  Pzdr
 • @interesariusz z PL 15:13:35
  Widać dla Pana normalne jest że "lud pije szampana ustami swoich przedstawicieli".
 • Kuchciński wybitny?
  Buhahahhahahaha. Zapłacił nie za loty, tylko rzucając jaką kasą na inne cele. Straciłem szacunek dla autora. jest takim samym hipokrytą jak reszta PiSdzielców.
  I dając temu gamoniowi opinię honoru. Po łajdacku łgał, ale dla fanatyka PiSizmu to już człek honoru.
 • @interesariusz z PL 15:11:44
  Akurat neon stał sie zajadle propisowski. Ale dla zwolennika meneli to i tak za dużo
 • Zamiatanie
  Afery podkarpackiej pod dywan. Zamiatanie afery aferą. W sumie dość sprytne.
 • @krzysztofjaw 15:18:34
  I wszystkich kumpli ma wozić? A swoją drogą, to kto takiego cymbała zrobił marszałkiem. Wszak to kretyn. Do tego dziwkarz Ale niech pan broni katoliku bykle qrwiarza
 • @programista 15:21:49
  interesariusz to fan menelstwa i nieudacznictwa.
 • @Wican 15:38:11
  //Wszak to kretyn//
  Napisał to ten co IQ ma ten sam rozmiar co nr.kołnierzyka Marszałka Sejmu
  Że o zwojach wyprostowanych nie wspomnę.
  8-))))
 • @interesariusz z PL 15:15:17
  "jasne, w republice to premier winien się zajmować cerowaniem skarpetek, a nie kombinowaniem, jak lepiej urządzić państwo."

  Skarpetki może kupować sobie nowe, zaś noszenie go w lektyce niekoniecznie mu pomoże w urządzaniu państwa. Jeżdżenie na rowerze dobre dla zdrowia i umysłu.

  Widziałem na własne oczy (w parku) jak Borys Johnson jechał na rowerze gdy był burmistrzem wielomilionowego Londynu. Ochroniarze (dwóch) też byli na rowerach.

  Popatrzcie się jak wygląda jego obecna rezydencja na Downing Street:

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ed/London_-_No._10_Downing_Street.jpg

  Porównajcie z rezydencją prezydenta Sudanu:

  https://photo-cdn.urdupoint.com/media/2019/03/_3/730x425/pic_1553354747.jpg
 • @krzysztofjaw 15:18:34
  "Kuchciński to druga osoba w państwie. Czy jeszcze więcej argumentów za lotami?"

  Im większy burak, tym większy pałac.
 • Cały wykład propagandy PiS dla zamiecenia tej sprawy pod dywan
  Ale zwróciłem na jedno zdanie uwagę. "Jestem jednak pełen podziwu dla Marszałka, który przeprosił i zapłacił za loty, a to cechuje tylko wybitnych polityków i wybitnych ludzi, bowiem przyznawanie się do własnych błędów jest po ludzku najtrudniejsze. "

  Przetłumaczmy to z PiSowskiego na Polski
  Jestem jednak pełen podziwu dla złodzieja, który złapany za rękę przeprosił oddał fanty tylko nie temu, komu ukradł a wybranej przez siebie organizacji.
 • Te dwie też latały rządowymi samolotami...za darmo
  https://pbs.twimg.com/media/EBd0rA2X4AAhpOz?format=jpg&name=small
 • autor
  B. Borusewicz za rządów PO, przejechał 360 tyś km, czyli 9 razy okrążył ziemię.
  Licząc średnią prędkość 80 km, potrzebował na to 4,5 tyś godzin!
  Doba ma 24 h,więc musiał spędzić w aucie 187 dni!
  Przypominam, że średnio co 3 dni latał również samolotem!
  Czyżby wyłudził kasę
 • @Jaromir 17:44:24
  Nikt nikomu nic nie ukradł. Proszę wskazać prawo, które pozwoliłoby tak postrzegać Marszałka, jako złodzieja.
  Pzdr
 • @Husky 20:24:08
  Nie wyłudził. Po prostu mu się to należało i tyle. Niech każdy rzuci kamieniem, który jest bez grzechu...
  Pzdr
 • lot z Warszawy do Rzeszowa
  to ponad 20tys zł. Za co więc zapłacił Kuchciński?
  Co usprawiedliwia prywatne loty marszałka do domu kilka razy w tygodniu?
  Tak czynią właśnie buraki u władzy, a nie ludzie w służbie publicznej. Żenada te tłumaczenia rozpasanej władzy.
 • @krzysztofjaw 21:19:01
  Jest pan dysponentem ciężarówki. Jedzie pan z A do B ale na wolne miejsce zabiera pan dodatkowy ładunek. Ukradł pan czy nie ukradł? Jak pan jedzie pociągiem na gapę to ukradł pan czy nie ukradł?
 • @krzysztofjaw 21:20:29
  https://wpolityce.pl/polityka/458553-tak-latal-tusk-krzymowski-traktowal-samolot-jak-taksowke
 • @Wican 15:36:20
  Wchodzisz w dyskusję o lotach Kuchcińskiego, która kompromituje nie tylko targowicką mniejszość,ale i Państwo. Marszałek latał przeciętnie mniej niż 3 słownie trzy razy w miesiącu...Skundlony Tusk również trzy razy, ale w tygodniu,i to tylko po to,by pograć w piłkę...Do Gdańska leciał w czwartek wieczorem, wracał do W-wy we wtorek rano...ile dni w tygodniu wykonywał pracę premiera...? Totalsi strzelili sobie w stopę i mam nadzieję, że PiS będzie ich jebał tymi listami do wyborów. Teraz totalne mendy będą żądać więcej i więcej..Może PiS zrozumie, że zakłamane media tworzące nagonkę na PiS od początku istnienia, są związane z antypolską opozycją nie są większością społeczeństwa.. Marszałek Kuchciński powinien zostać, bo nikt tym błaznom opozycyjnym w Sejmie nie ucierał nosa jak on..Prezesie Kaczyński za bardzo Pan ustępuje tej hołocie..np.Nitras za grzebanie w cudzych rzeczach powinien odpowiadać karnie..teraz on się mści na Marszałku, nakręcając tą sytuację z lotami, chyba nie wie niuchacz, że kij ma dwa końce..
 • Jak wczesniej informowalem
  To już oficjalnie
  Szefową MSWiA Elżbieta Witek została w piątek wybrana na stanowisko marszałka Sejmu.

  Za kandydaturą Witek opowiedziało się 245 posłów. Kandydaturę obecnej wicemarszałek izby Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO-KO) poparło 135 posłów, a wiceszefowej PSL Urszuli Pasławskiej - 29 posłów.

  Czyli Polacy 245 - Zaprzaństwo 135
  Jadąc klasykiem portalowym......

  Zaorane

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej