Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Jeszcze Polska może być naszą Polską!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pomimo jednak wszechstronnego na nas ataku trwamy dalej i robimy swoje. Polska jest jeszcze w naszych rękach i tak może być, że taką pozostanie, naszą Polską.

 Polska to nasza historia, tradycja, symbole, ziemia, tożsamość, wiara katolicka, język, kultura. Polska to nasze lasy, jeziora i góry, łany zbóż, waluta, wypracowany naszymi rękoma majątek narodowy i te krwawiące groby naszych przodków, którzy za tą Polskę oddali swe życie.

 
Polska jest dla nas wszystkich. I dla tych również, z którymi można się pięknie różnić... kochając wszakże zawsze Ojczyznę.
 
Większość z nas ciągle - mimo wszystkich przeciwności - jest patriotami. Może nieraz nie potrafimy tego wyrazić, ale gdzieś podświadomie czujemy tą polskość w naszych sercach.  Ten - tkwiący w nas - duch patriotyzmu nie umarł. On jest! Może uśpiony i wydawałoby się, że skutecznie zabity przez wrogów naszej Ojczyzny, naszej niepodległości, przez ludzi o mentalności okupantów lub zdrajców sprawy polskiej .
 
Po 10 kwietnia 2010 roku pokazaliśmy przecież naszą jedność i siłę. Policzyliśmy się i zobaczyliśmy miliony ludzi kochających swój kraj… ten Bałtyk i góry, śląskie kopalnie, mazurskie jeziora, lasy i puszcze, śpiew ptaków i łany zbóż, miasta i wsie, i te krowy pasące się na łąkach, i bociany przynoszące wiosnę… Łzy płynęły i dusze krwawiły, ale łączyła nas 1000 letnia więź miłości do Polski, dzięki której żadnemu wrogowi nie udało się jej zniszczyć.
 
Po 123 latach zaborów odzyskaliśmy naszą Niepodległość i od razu zatrzymaliśmy najazd marksistowskich hord komunistycznych Sowietów. Uratowaliśmy świat przed barbarzyństwem klasowych morderców. Skutecznie dawaliśmy odpór rasowym, niemieckim, nazistowskim zbrodniarzom, by zostać pokonanymi dopiero wtedy, gdy pomogli im okupanci sowieccy…   W czasie okupacji tylko w Polsce istniało zorganizowane Państwo Podziemne i cały czas trwała walka zbrojna zakończona Powstaniem Warszawskim...  Tylko Polaków niemieccy naziści skazywali na śmierć za pomoc i ukrywanie Żydów a mimo to im pomagaliśmy i dzięki nam tysiące z nich uniknęło holocaustu. Przeżyliśmy komunizm, wobec którego przez całe lata stawialiśmy czynny opór. To w Polsce zrodził się ruch Solidarności a nasz Papież pokazał światu jacy naprawdę jesteśmy… przede wszystkim piękni duchem i miłością oraz tolerancją wobec innych. Niestety ta tolerancja nieraz była aż za duża i to rodziło naiwność naszych "ojców i matek" i ta naiwność też w nas drzemie.
 
Jakże często walczyliśmy „za naszą i waszą wolność” i jakże często nie usłyszeliśmy nigdy słów wdzięczności a bywało, że stawaliśmy się obiektem wrogości i nieracjonalnej wrogości. Gdy Żydzi tułali się – przeganiani wszędzie – po całej Europie… właśnie w Polsce zyskali schronienie dane im przez Kazimierza Wielkiego…  W czasie II Wojny światowej walczyliśmy na wszystkich frontach… by zostać zdradzeni w Jałcie. Zapoczątkowaliśmy upadek komunizmu we wszystkich krajach a dziś świętuje się na świecie tylko „obalenie Muru Berlińskiego”…
 
Ale przecież nam niepotrzebna jest żadna wdzięczność! Po prostu tacy jesteśmy… Ludzcy, dobrzy, tolerancyjni, po chrześcijańsku miłujący siebie i innych oraz… kochający po prostu swój kraj, swoją Ojczyznę,  chronicznie nie znoszący zniewolenia a gloryfikujący prawdziwą wolność!  Jesteśmy pracowici (pracujemy niemal najdłużej w UE) i dobrze wykształceni oraz kreatywni. Doceniają to przecież zagraniczni pracodawcy jeszcze niedawno chętnie zatrudniający Polaków na wymuszonej przez poprzednie rządy obczyźnie.
 
Szanujemy inne narody i ich kraje. Wymagajmy więc aby inni nas też szanowali i zwalczajmy wszelkie oznaki antypolonizmu, niezależnie czy wrogą wobec nas postawę przyjmują Żydzi, Niemcy, Rosjanie lub inne narody i pojedynczy ludzie.  Szanując wszakże innych musimy więc wymagać aby Polska była Polską przede wszystkim dla nas - Polaków i tych, którzy czują się Polakami i przyjmują za swoją naszą polskość i wszystko, co z niej wynika.
 
Dziś - gdy ze wszystkich stron próbuje się nas zniszczyć - musimy razem zjednoczyć się we wspólnej walce o naszą polskość. Niech będzie to walka w duchu pokoju i duchu wartości najwyższych: BÓG, HONOR I OJCZYZNA! Jeżeli zaś wśród polskich patriotów są nasi rodacy nie wierzący w Boga, to niech w to miejsce wstawią społecznie prawe zasady etyczno-moralne zawarte w Dekalogu…
 
Innym zaś, dla których Polska to nadal dziki kraj a polskość to nadal nienormalność i tym różnej maści hipokrytom, którzy udają Polaków a tak naprawdę nas nienawią, warto powiedzieć tylko jedno:  nigdy Polaków nie złamiecie, nigdy nie zrozumiecie naszego ducha i naszego patriotyzmu -  on was przerasta!
 
Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!
 
Pamiętajmy o tych  słowach naszego hymnu dokonując kolejnego aktu wybierania naszych przedstawicieli w jesiennych wyborach do parlamentu oraz w przyszłości wybierając prezydenta...
 
Nie może być tak, że Polska jest celem ataków słownych w Unii Europejskiej, podczas gdy np. w Niemczech czy Francji nie ma żadnej praworządności a nasi wrogowie ową praworządność mają na ustach.
 
Nie może być tak, że jesteśmy terroryzowani jakimiś ruchami LGBTQ i ich marszami. Stanowią raptem około 1-2% Polaków i nie mogą po prostu narzucać nam akceptacji dla ich dewiacji. Naturalne są związki heteroseksualne przedłużające gatunek, wszystko inne jest zbaczaniem od normy, jest anaturalne.
 
Nie może być tak, że jesteśmy na całym świecie postrzegani jako współwinni tragediom II WŚ. NIE! My byliśmy ofiarą i dotąd od Niemców nie otrzymaliśmy odszkodowania za straty wojenne. Oraz też nie może być tak, że środowiska żydowskie chcą od nas jakieś pieniądze za bezspadkowe mienie pozostawione w Polsce w wyniku okrucieństwa niemieckich nazistów. Za to mienie winni płacić Niemcy i tylko one.
 
Pomimo jednak wszechstronnego na nas ataku trwamy dalej i robimy swoje. Polska jest jeszcze w naszych rękach i tak może być, że taką pozostanie, naszą Polską. Dlatego tak ważne są jesienne wybory, do których winniśmy pójść nawet jeżeli kiedyś nie głosowaliśmy w ogóle. Te wybory będą rozstrzygające dla przyszłości naszej Ojczyzny. Głosujmy więc gremialnie oddając swoje głosy na tych, którzy spełniają swe obietnice i szanują nas samych i naszą Polskę.
 
Pozdrawiam
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
 Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Jeszcze Polska nie zginęła, tylko Polaków już nie ma
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg

  Jaki komunizm przeżyliśmy ? Kiedy u nas był komunizm? Jakby był komunizm, to całkiem inaczej podzieliłby łupy zdobyte podczas 2WŚ.

  Papież świadomie skazał nas na rozproszenie w Europie, uważając, że ją nawrócimy. Przewraca się w grobie, bowiem my zamiast nawracać, sami od Boga się odwróciliśmy.

  Ruch Solidarności został opanowany przez solidaruchów, którzy z pomocą gdańskich liberałów zniszczyli dorobek dwóch pokoleń Polaków. Niech Gdańsk będzie przeklęty, łącznie ze swoimi geszeftami kamieniczników i dążeniem do niemieckości.

  Kto został zdradzony w Jałcie ? My, czy zbiegli do Londynu zdraicy i nieudaczniki?

  Łudzimy się, że to my zapoczątkowaliśmy upadek "komunizmu" celem wprowadzenia jankeskiej okupacji, a nie sami zainteresowani.

  Ciekawy jestem, co to jest patriotyzm Polaków i w czym się on objawia?

  Sprawa jest prosta, niezawisłe sądy są podobno bezstronne, tymczasem światem rządzi pieniądz, a pieniądzem .....

  Powyższe nie jest chronione prawem autorskim.
 • @interesariusz z PL 10:49:23
  Co do prawa autorskiego, to mam powody, żeby pod swoimi tekstami umieszczać to zdanie. Ale to wywód na dłużej. Proszę więc przyjąć do wiadomości, że to zdanie nie ogranicza w żaden sposób możliwości kopiowania moich tekstów gdzie indziej lub ich wykorzystania gdzieś indziej.

  Co zaś do patriotyzmu, to dla mnie jest on dbałością o swoją Ojczyznę, o sprawy Polski.

  Pozdrawiam
 • Polska może być krajem Polaków.
  Każdy może mówić nasze kamienice.

  Polska wróci do Polaków jak przestaną oszukiwać konstytucję, że liczba nieparzysta daje równowagę władzy.
 • @krzysztofjaw 11:10:21
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  Tym niemniej polecam uwadze wymienione przeze mnie wypomnienia obiegowych fałszów.

  Czy dbałość o sprawy Polski może być oparta na fałszach zupełnie wypaczających rzeczywistość, a przez to amoralnych?

  Do Żydów cały świat ma pretensję, że zarabiali przede wszystkim na ludziach, nie na hadlu, którego szlachcic wstydził się imać.

  Czy polskim patriotyzmem jest opieranie społecznego wpółżycia na złodziejstwie? Skor sami wyznajemy, jak to się przypisuje Żydom, pokrętne sposoby nabycia i utrzymania własności, to nic dziwnego, że zapłacimy i za mienie bezspadkowe, i oddamy ziemie odzyskane.

  https://romualdkalwa.neon24.pl/post/149899,niemcy-rozpoczeli-rabunek-nieruchomosci-na-opolszczyznie
 • Ja naprawdę nie wiem o czym szanowny kolega opowiada
  Wszystkie znaki na Ziemi i niebie mówią, że Polski już nie ma( jako wolnej, niepodległej krainy wolnych ludzi). W każdym razie nasza przyszłość jest już zaklepana i mamy na nią wyjątkowo mały wpływ. Globalne siły przejmują kontrolę nad całymi organizmami państwowymi i nad każdą jednostką ludzką , pozbawiając ją wolnej woli. Bez światowego, globalnego kataklizmu nie ma odwrotu od zapowiadanej przyszłośći. Świat bez gotówki, czipy, bransolety, 5G, Pola torsyjne, totalana kontrola nad każdym, , cyborgizacja ludzi, to wszytsko sprawi , że w przestrzeni max 25-30 lat stracimy swoje człowieczeństwo. Nauczyciele już zauważają, że dzieci dzisiaj są zupełne inne. Nie wiadomo z jakiego powodu. Kto będzie zarządzał tym wszystkim.
  Polecam artykół z "ruskiego trola"
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/cybernetyczne-komando-zjednoczonych-sil-2019-07
  Wiem,że to wszystko nie napawa optymizmem, a wręcz przeciwnię, ale to działania , a nie gadanie polityków pokazuje kierunek zmian.
  Obym się mylił, ale ja nawet światełka w tunelu nie widzę.
 • @goodness 13:28:05
  Przyznam, że jakoś nie rozumiem Pana komentarza. Proszę mnie oświecić o co Panu chodzi.
  Pozdrawiam
 • @zadziwiony 13:42:28
  Podał Pan trafne przykłady. Ja też śledzę portal wolna-polska, bo jest to skarbnica wiedzy i nie wiem jak długo jeszcze przetrwa. Stąd kopiuję co można z tego portalu, przede wszystkim tłumaczenie książek wykonane przez Olę Gordon.

  Ale... Zawsze musimy widzieć to światełko w tunelu. Wszystkie totalizmy upadły więc i ten globalistyczny (NWO) też upadnie, bo ludzie są ludźmi i nie pozwolą stać się niewolnikami grupy o żydowskich korzeniach, która chce zawłaszczyć - jako wybrańcy - nasze człowieczeństwo. Polska jest krajem konserwatywnym i w Polsce mimo ataków np. LGBTQ nie będzie inna. Oni to wiedzą i próbują zmieniać a ja mam pewność, że im się nie uda nas zniszczyć. Musimy walczyć, na razie choćby słowem.
  Podrawiam serdecznie
 • @krzysztofjaw 14:01:12
  dzisiejsi luzie chcą przede wszystkim pełnej misy i nawet nie zauważają, że są niewolnikami
 • Dobry budujący artykuł
  Póki my (Naród Polski) jesteśmy ... Polska istnieje, tli się jeszcze w milionach serc..

  Pytanie jak to ma być Polska ? Tu odpowiedzi jest wiele i są sprzeczne.
  Odpowiem komentarzem na artykuł Pana Januszka ... bo u niego nie mogę ..zakneblował mnie.. taki demokrata.
  https://jaka.neon24.pl/post/149905,dlaczego-nie-mozemy-byc-tacy-zglupielismy

  Janusz Pan sugeruje że konserwatyzm jest tym czego Polsce potrzeba...
  Niestety tak nie jest i to bardzo.
  Co to jest konserwatyzm .. to system konserwujący jakiś stan poprzedni...pytanie jaki...to stan ?
  Odpowiedź prosta konserwatyzm to ideologia konserwująca system dyktatury oligarchów rodowych oraz kościelnych.
  A wykazałem już wiele razy że każda dominacja oligarchów (każdego rodzaju) prowadzi do rozwarstwienia społecznego do wyzysku społecznego aż do poziomu niewolnictwa jawnego czy upudrowanego jak dzisiaj.
  Dyktatura oligarchów to władza oligarchów, to prawo sprzyjające oligarchom, to bezkarność oligarchów, to wojny w interesie oligarchów... to chów wsobny oligarchów i powstanie zdegenerowanej oligarchii rodowej...
  i w końcu to krwawe rewolucje w których lud zrzuca z siebie niewolnicze kajdany mordując zaciekle sprawców swojego niezmiernego cierpienia.
  Januszek Pan pewnie nie widzi zbyt daleko konsekwencji tez które głosi.

  Jedyny stabilny system to system gdzie nie ma oligarchów a sprawujący władzę są tylko urzędnikami, przedstawicielami Narodu a Naród może ich odwołać w każdej chwili.
  Władza ma służyć Narodowi (całemu narodowi a nie tylko np bogatym, klerowi, mądrym, łysym, ryżym czy korzennym) a nie rządzić Narodem.

  Konserwatyzm jak widać (i każdy system oligarchiczny) jest nawozem rewolucji... i na takiej glebie rewolucja zawsze prędzej czy później wybuchnie.

  Dzisiaj jesteśmy na skraju rewolucji, już się gotuje...z powodu nieskończonej chciwości i brutalności globalnej mafii żydowskich oligarchów wraz z ich żydowskim zapleczem.

  Oligarchia kościelna Panie Januszku niczego nie zmieni w tym scenariuszu... zwłaszcza w dobie powszechnego dostępu do edukacji do wiedzy choćby z internetu.
  PIS ze swoim socjalem idzie w dobrym kierunku... niestety to nie jedyna droga którą idzie PIS te inne nie są już tak dobre...

  Powtarzam tylko systemowa likwidacja zjawiska oligarchii pozwoli na budowę demokracji (nacjonalizacja progresywna od określonego poziomu wartości posiadania środków produkcji)... czyli mechanizm taki jak przy podatku PIT z progiem zwolnienia np od 50-100 mln zł.
  Oligarcha za 100 mln to żaden oligarcha co najwyżej powiatowy a to nie zagraża państwu (ale zagraża powiatowi więc i jego powinno się "powiatowo" znacjonalizować częściowo np od poziomu 50 mln...

  I niech nikt nie mówi że gość posiadający prywatnie np 50 mln to biedak prześladowany przez państwo... to wybitny obywatel który swoim sukcesem dzieli się ze społecznością lokalną i z państwem.
 • @Oscar 15:13:31
  ... tacy wybitni obywatele powinni być honorowani przez państwo i powiat za wkład w rozwój Państwa i powiatu.
 • @ Autor
  "Głosujmy więc gremialnie oddając swoje głosy na tych, którzy spełniają swe obietnice (...)".

  Nie bardzo rozumiem z kogo Autor kpi?

  A poza tym, czy Autor zna konstytucję?

  Art. 104.
  Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.
 • @Wican 14:09:30
  Tak nam wmawiano od dziesiątków lat. Pełna misa. My możemy to zmienić. Oczywiście zawsze trzeba dbać o bezpieczeństwo finansowe siebie lub swojej rodziny. Gdy ono jest to można wtedy myśleć o rzeczach ponad-finansowych. Dlatego też przez całe 30 lat wolnej Polski niszczono naszą klasę średnią, teraz jej jest lepiej, ale jeszcze nie na tyle, żeby można bić brawo. Sam mam firmę i wiem co to znaczy. Udogodnienia dla nas ze strony Morawieckiego są naprawdę inspirujące, tyle tylko, że to dopiero początek. Mam nadzieję, że przyjdą takie ulgi jakie są dla zagranicznych inwestorów.
  Pozdrawiam
 • @Oscar 15:13:31
  Dziękuję za tak obszerny komentarz, który nawet mógłby stanowić odrębny post.

  Jestem konserwatystą, ale w znaczeniu pojmowania świata. Liczą się dla mnie wartości łacińskie, katolickie. I nie jest tak, że akceptuję wszystko co KK robi. Jestem osobą krytykującą złe decyzje i zachowania, nawet gdy dotyczą duchownych, ale Nowy Testament jest dla mnie drogowskazem.

  Jestem też ekonomistą, który chciałby likwidacji podatku od osób fizycznych (PIT). Jest ku temu wiele argumentów, ale przedstawię jeden najważniejszy: firma u której pracujemy już odprowadza podatek CIT i nie może być sytuacji podwójnego opodatkowania nas pracowników. Może jeszcze taki dotyczący emerytów i rencistów. Dostają świadczenia od Państwa i muszą płacić PIT odprowadzając ten podatek do Państwa. To jakieś kuriozum.

  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 15:36:04
  A powinni być.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 16:38:02
  W wielu kwestiach się zgadzamy.
  Mamy podobny sposób rozumowania.
  Nie jesteśmy doktrynerami ale chwalimy co naszym zdaniem dobre a potępiamy co złe.

  Gorąco popieram taki sposób rozumowania...a nie rozumowanie plemienne na zasadzie: nasze "plemię" ma zawsze racje a obce "plemię" jest zawsze złe.
 • zipie jeszcze ta Polska ale oddycha ciężko.
  Ano jeszcze Polska nie upadla... na razie. W mediach przeczytałem
  dzisiaj że od 2021 roku możliwe będzie podawanie w oficjalnych papierach narodowości śląskiej. Dobry ten PiS, a jaki patriotyczny?
 • @Oscar 17:39:21
  Dziękuję. Powiem tak: jestem nacjonalistą, ale w dobrym tego słowa znaczeniem, czyli uwielbiam Polskę i Polaków oraz dbam o polskie interesy. Ale nie uważam innych nacji za gorszych czy godnych wyginięcia. Szanuję innych, bo każdy inny naród jest wart swoich nacjonalistów. Najgorsze dla mnie jest zrównywanie nacjonalizmu z nazizmem czy faszyzmem. To zupełnie dwie kategorie ludzi. Naziści wywyższali swój naród ponad innych, których chcieli sobie podporządkować a tego nie ma w nacjonalizmie, w dobrym tego słowa znaczeniu.
  Pozdrawiam
 • @Stara Baba 18:23:59
  W Polsce są tylko Polacy oraz mniejszości narodowe, które muszą respektować warunki właściciela Polski.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:46:49
  Też tak uważam i też jestem w podobnym sensie nacjonalistą.
  To nacjonalizm wewnętrzny i nie wykluczający mniejszości...
  ale wykluczający obcą imigracyjna agresję.. najazd, inwazję.
 • @krzysztofjaw 14:01:12
  Wyjaśnię dlaczego mam takie , a nie inne zdanie na temat naszej przyszłości. Nawet w wypadku upadku zarządzającej dzisiaj mafii, nie sądzę by zmieniły się paradygmaty sprawowania władzy w przyszłości . Ludzie do niej dążący, czy już ją mający zawsze będą chcieli mieć skuteczną kontrolę nad podległą ludnością, by tej władzy nie stracić. Postępująca w geometrycznym tempie rewolucja informatyczna daje narzędzia skutecznej kontroli każdego człowieka. Nie wierzę, absolutnie nie wierzę, by władza jaka by ona nie była nie skorzystała z takiej możliwości, by zapewnić sobie i swojemu potomstwu monopol na jej sprawowanie. A możliwości te są ogromne i skutecznie eliminujące każde powstające zagrożenie dla establishmentu. Nie będzie w stanie zorganizować się żaden ruch zagrażający zastanemu porządkowi, albowiem w zarodku zostanie rozbity. Już dzisiaj to widzimy, a narzędzia do tego jeszcze nie są całkowicie sprawne i skuteczne.
  Ale niedługo takie będą. Największe sukcesy w polityce odnoszą jednostki psychopatyczne, a one nie kierują się w swych wyborach empatią , a bezwzględną pragmatyką osiągnięcia określonych celów własnych. Taki jest świat- niestety.
 • @zadziwiony 20:40:49
  +
 • Łezka by się chciała zakręcić gdyby nie fakt, że 80% tych banialuk już dawno przerobiłem i odrzuciłem jako fałszywe/szkodliwe
  Jest to typowe myślenie wiecznej ofiary stosującej Syndrom Oblężonej Twierdzy, wieczną pretensjonalność, megalomanie i inne tendencyjne pojmowanie historii państwa i narodu nauczane w szkołach publicznych sterowanych przez braci fartuszkowych za pomocą najsłabiej zarabiającej grupy zawodowej-nauczycieli. Czyje święta tego władza a bieda prostych ludzi ( "za wolność waszą i naszą...?!"-- dobre!!!).
 • @krzysztofjaw 13:51:28
  Chodzi o dwuznaczny tytuł.
  Jeszcze Polska może być naszą Polską, takie zdanie może
  napisać okupant, złodziej, dywersant, polski patriota itd.

  Polskę dla Polaków może odzyskać tylko sprawny system równowagi demokracji.

  Brak równowagi władzy niepotrzebnie naraża życie żołnierzy, którzy przysięgają własnym życiem bronić praw zapisanych w konstytucji.
 • @goodness 21:33:56
  Nie miałem takiego zamiaru. a Wprost przeciwnie.
  Pzdr
 • Ciekawy tekst, trudno się z tym nie zgodzić.
  Polska - to brzmi dumnie. Wystarczy choć na chwilę wyjechać z Polski, aby się przekonać jak bardzo nas Polaków szanują, podziwiają i zazdroszczą. Są określone środowiska, określeni propagandyści w redakcjach, określone organizacje i politycy, którzy wieszają na nas przysłowiowe psy, ale to nie dotyczy zwykłych ludzi, którzy są nam zwykle bardzo życzliwi. Pisałem to wiele razy - najgorsze jest wtedy, gdy artykuł jakiegoś pismaka z podrzędnej gazety bierzemy za opinię międzynarodowej opinii o Polsce i Polakach. Bardzo dokładnie przerobiłem to osobiście, gdy na różnych międzynarodowych forach dyskutowałem o "polskich obozach koncentracyjnych" i ataku środowisk żydowskich na nowelizację ustawy o IPN, z której nasze władze wycofały się rakiem. Praktycznie większość zwykłych ludzi przyznawała nam rację i nam jako Polakom kibicowała. Jednym słowem międzynarodowa opinia publiczna była po naszej stronie. Niestety nasi decydenci przestraszyli się pomruków z Izraela i pojechali do siedziby Mossadu negocjować warunki kapitulacji.
  Co z tego wszystkiego wynika? - Że mamy robić swoje i nie oglądać się na innych. Najbardziej znienawidzone narody na świecie to Niemcy i Żydzi - czy ktoś z nich się tym przejmuje. Wykonawcy z UK nie wygrywają od wielu lat konkursu Eurovizji, ale czy Brytyjczycy uważają, że ich zespoły nie potrafią śpiewać?
  Kiedyś mój znajomy pojechał pierwszy raz do Polski na wycieczkę. Gdy wrócił to nie mógł się nachwalić jakim pięknym krajem jest Polska, jakie piwo jest dobre i tanie, i jakie piękne są Polki.
  Polska ma przed sobą takie perspektywy, taki potencjał, jest już tak nowoczesnym państwem, że czas najwyższy przestać się wstydzić i biadolić. Trzeba wykorzystać szansę jaką nam teraz Opatrzność lub Los - jak kto woli daje.
  Tylko pytanie: co konkretnie robić? Najlepszą notkę na ten temat napisał właśnie Kamiński, dlatego Zawisza wtrącił ją do lochu. Potem chyba się zreflektował i uwolnił z więzienia. Ale co z tego jak wciąż promuje na pudle antypolski bełkot urągający inteligencji dużo częściej niż wartościowe teksty.
 • @Tomasz M.Wandala 21:30:21
  Można i 100 razy przerabiać , potem wyciągać niewłaściwe wnioski, a inne nazywać banialukami. Niektórzy po prostu nie są w stanie ogarnąć niektórych aspektów rzeczywisości i stąd jej wypieranie.
  Konkretnie co jest banialukiem?
 • @krzysztofjaw 21:43:37
  Z miłości przeciwnej można kota zagłaskać na śmierć.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw
  FAŁSZYWY DEKALOG KATOLICKI!

  Napisałeś:

  "Dziś - gdy ze wszystkich stron próbuje się nas zniszczyć - musimy razem zjednoczyć się we wspólnej walce o naszą polskość. Niech będzie to walka w duchu pokoju i duchu wartości najwyższych: BÓG, HONOR I OJCZYZNA! Jeżeli zaś wśród polskich patriotów są nasi rodacy nie wierzący w Boga, to niech w to miejsce wstawią społecznie prawe zasady etyczno-moralne zawarte w Dekalogu….".


  http://krzysztofjaw.neon24.pl/post/149908,jeszcze-polska-moze-byc-nasza-polska

  ***

  Którego Dekalogu Krzysztofie? Tego zapisanego na Kartach Pisma Świętego, czy pseudo dekalogu spisanego w katolickiej formie katechetycznej?

  Którego Dekalogu Krzysztofie? Tego z wyrzuconym II Przykazaniem Bożym i zmienionym Przykazaniem Czwartym czy Dekalogu Biblijnego?

  Bo może nie wiesz o tym ale istnieją Dwa Dekalogi. Jeden ten Prawdziwy brzmi (brzmiał):

  "(3) NIE BĘDZIESZ MIAŁ CUDZYCH BOGÓW OBOK MNIE! 

  (4) NIE BĘDZIESZ CZYNIŁ ŻADNEJ RZEŹBY ANI ŻADNEGO OBRAZU TEGO, CO JEST NA NIEBIE WYSOKO, ANI TEGO, CO JEST NA ZIEMI NISKO, ANI TEGO, CO JEST W WODACH POD ZIEMIĄ! (5) NIE BĘDZIESZ ODDAWAŁ IM POKŁONU I NIE BĘDZIESZ IM SŁUŻYŁ, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. 

  (7) NIE BĘDZIESZ WZYWAŁ IMIENIA PANA, BOGA TWEGO, DO CZCZYCH RZECZY, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa jego imienia do czczych rzeczy. 

  (8) PAMIĘTAJ O DNIU SZABATU, ABY GO UŚWIĘCIĆ. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

   (12) CZCIJ OJCA TWEGO I MATKĘ TWOJĄ, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie. 

  (13) NIE BĘDZIESZ ZABIJAŁ. 

  (14) NIE BĘDZIESZ CUDZOŁOŻYŁ. 

  (15) NIE BĘDZIESZ KRADŁ. 

  (16) NIE BĘDZIESZ MÓWIŁ PRZECIW BLIŹNIEMU TWEMU KŁAMSTWA JAKO ŚWIADEK. 

  (17) NIE BĘDZIESZ POŻĄDAŁ DOMU BLIŹNIEGO TWEGO. NIE BĘDZIESZ POŻĄDAŁ ŻONY BLIŹNIEGO TWEGO, ANI JEGO NIEWOLNIKA, ANI JEGO NIEWOLNICY, ANI JEGO WOŁU, ANI JEGO OSŁA, ANI ŻADNEJ RZECZY, KTÓRA NALEŻY DO BLIŹNIEGO TWEGO".

  Księga Wyjścia 20/1-17

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html

  Istnieje również drugi dekalog, taki katechetyczny, skrócony i nieprawdziwy. Posłuchaj:

  Dekalog - formuła katechetyczna

  1. Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną.
  2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.
  3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
  4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
  5. Nie zabijaj.
  6. Nie cudzołóż.
  7. Nie kradnij.
  8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
  9. Nie pożądaj żony bliźniego twego.
  10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

  (za Katechizmem Kościoła Katolickiego)!

  Zatem porównajmy oba Dekalogi! Proponuję Krzysztofie mój artykuł na ten temat, który znajdziesz na Neonie pod adresem:

  http://57kerenor.neon24.pl/post/72462,dziesiec-przykazan-wedlug-biblii-i-papiezy

  Napisałeś:

  "Dziś - gdy ze wszystkich stron próbuje się nas zniszczyć...".

  Nie Krzysztofie, to papieże i biskupi pierwsi przyłożyli swoją brudną dłoń do tego by niszczyć na każdym kroku Bożą Naukę.

  No cóż, jeszcze raz podaję jakże ważny adres do mojego artykułu:

  http://57kerenor.neon24.pl/post/72462,dziesiec-przykazan-wedlug-biblii-i-papiezy

  Mam nadzieję, że przeczytasz i... zastanowisz się!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej