Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
627 postów 1659 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy to już namiastki Rządu Światowego i NWO?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Może w ich totalitarnych planach zapisane jest to wszystko mniej więcej tak, jak - drżąc ze strachu - opowiedział mi pewien tajny współpracownik służb najtajniejszych z najnajnajtajniejszych... a przez tą swoją tajność niezauważalnych?

 (tekst uzupełniany sukcesywnie od  31.03.2014 roku) 

 
Może gdzieś tam ktoś z kimś rozmawia i wspólnie wyznaczają geopolityczne kierunki rozwoju ludzkiej cywilizacji?  Może jest to grupa ludzi z konsekwencją realizująca już wcześniej opracowaną strategię dostosowując ją jedynie do teraźniejszych uwarunkowań? Może są to zwolennicy powszechnego globalizmu i centralnego zarządzania światem?  Może na naszych oczach ich chore - wynikające z dawno przez nich przyjętej i wdrażanej realnie, marksistowskiej teorii konwergencji (zbliżania się)  systemów społeczno-gospodarczych - wizje nabierają rzeczywistych kształtów? Może te ich paranoiczne marzenia przejawiają się obecnie i zdążać będą w kierunku utworzenia kilku wielonarodowych unii polityczno-gospodarczych, które następnie  połączą się w jeden organizm zarządzany przez Komisję Światową i Parlament Światowy z jednym Prezydentem Świata?
 
Może w ich totalitarnych planach zapisane jest to wszystko mniej więcej tak, jak - drżąc ze strachu - opowiedział mi pewien tajny współpracownik służb najtajniejszych z najnajnajtajniejszych... a przez tą swoją tajność niezauważalnych?
 
------------------------
 
I. Azja + Europa

Eurazja od Władywostoku do Lizbony to docelowy model tzw. przyszłego Związku Europy czy też Wielkiej Unii Euroazjatyckiej, która ma powstać z dotychczasowej Unii Europejskiej i tworzonej właśnie Unii Euroazjatyckiej (Rosja + sukcesywnie dawne republiki ZSRR z Białorusią i oczywiście Kazachstan + Gruzja  + Azerbejdżan). Od 10.10.2000 jest to tzw. Euroazjatycka Wspólnota Gospodarcza (ros. Евразийское экономическое сообщество, ЕврАзЭС) – w skrócie EaWG, w skład której wchodzą: Rosja, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan a od 2002 roku obserwatorami są: Armenia, Mołdawia i Ukraina. Wycofał się na razie Uuzbekistan.
 
EaWG jest wzorowana na Unii Europejskiej (sic! - ten sam reżyser zapewne). W 2003 otrzymała status obserwatora przy Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Unia Euroazjatycka (EAU) zaczęła być intensywnie realizowana przez W. Putina od 2012 roku. "Planowana data utworzenia struktur EAU to 2015 r. Jednym z pierwszych kroków do utworzenia w 2015 r. pełnej unii jest Eurazjatycka Przestrzeń Gospodarcza (lub Eurazjatycki Obszar Gospodarczy). Układ o EaPG wszedł w życie 1 stycznia 2012 r. Głównym organem EAU będzie Komisja Eurazjatycka wzorowana na Komisji Europejskiej. Siedzibą KEA będzie Moskwa", przy czym należy też zwrócić uwagę na masońską stolicę Kazachstanu - Astanę, która może w przyszłości stanowić centrum Związku Europy.
 
O Związku Europy mówi od jakiegoś czasu oficjalnie Siergiej Ławrow: "Rosja traktuje UE jak strategicznego partnera (...) i opowiada się za stworzeniem wspólnej przestrzeni od Lizbony do Władywostoku".
 
Rosja traktuje Unię Europejską jak strategicznego partnera - oświadczył na konferencji prasowej w Moskwie szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Minister przypomniał, że Rosja opowiada się za stworzeniem wspólnej przestrzeni gospodarczej od Lizbony do Władywostoku.
 
W 2013 roku liderzy polityczni Białorusi i Kazachstanu oświadczyli, że nie mają zamiarów tworzenia Unii Euroazjatyckiej, co nie znaczy że ta idea umarła. Po prostu na pewien czas ma mniejszą ilość państw i może to być przejściowe.
 
 
Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-srodek-wschod/aktualnosci/news-rosja-chce-wspolnej-przestrzeni-od-lizbony-do-wladywostoku,nId,1092740?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 
Rosja traktuje Unię Europejską jak strategicznego partnera - oświadczył na konferencji prasowej w Moskwie szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Minister przypomniał, że Rosja opowiada się za stworzeniem wspólnej przestrzeni gospodarczej od Lizbony do Władywostoku.
 
.
 
 
W artykule tym czytamy m.in.: "Postawą do pogłębionej współpracy Unii Europejskiej i Unii Eurazjatyckiej powinno stać się stworzenie wspólnego kontynentalnego rynku. Już dziś partnerstwo Rosji, Niemiec i Francji stanowi bardzo pozytywny element dialogu ogólnoeuropejskiego [27]. Jednak naczelnym wyzwaniem integracji pankontynentalnej powinno być stworzenie wielkiego obszaru bezpieczeństwa i pokoju. Tylko wówczas stanie się możliwa demilitaryzacja polityki europejskiej (...) a losy Ukrainy zależą od Moskwy i Berlina". W artykule tym mówi się też, że zachowanie terytorialnej integralności Ukrainy byłoby możliwe, gdyby Ukraina weszła wpierw do tworzonej przez Putina Unii Euroazjatyckiej, co jest symptomatyczne wobec ukraińskich wydarzeń i aneksji Krymu w 2014 roku (sic!). .
 
II. USA, Kanada i Meksyk + ewentualnie pomniejsze kraje

Na kontynencie Ameryki Północnej budowana jest już od kilkunastu lat tzw.: Unia Amerykańska (Unia Północnoamerykańska), w której skład mają wejść USA, Kanada, Meksyk.
 
Oczywiście planowana jest wspólna waluta (raczej dolar, choć powstają też koncepcje zmiany waluty na globalną) i rozwiązania w stylu dezintegracji narodowej dokonywanej w UE. Unia północnoamerykańska miałaby być podobno odpowiedzią na ekspansję Azji, ale wydaje się z niemal 100% prawdopodobieństwem, że jest elementem szerszej budowy właśnie Rządu Światowego i Nowego Porządku Świata.
 
 
III. Afryka, w tym część  arabska (Unia Afrykańska)

Na razie istnieje zalążek przyszłej kompleksowej integracji afrykańskiej: Unia Afrykańska (UA), czyli "organizacja międzynarodowa o charakterze politycznym, wojskowym i gospodarczym, obejmująca swym zasięgiem wszystkie państwa afrykańskie (oprócz Maroka, choć w 2017 roku Maroko jednak wyraziło zgodę na przystąpienie do Unii ) powołana w miejsce Organizacji Jedności Afrykańskiej 9 lipca 2002 roku na szczycie w Durbanie". (Źródło - http://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Afryka%C5%84ska). Zarzewie ewentualnego oporu zostało zlikwidowane poprzez rewolucje: egipską, tunezyjską, i libijską.
 
IV. Ameryka Południowa (UNASUR - Unión de Naciones Suramericanas, w języku portugalskim UNASUL: União de Nações Sul-Americanas)

Obecnie trwa intensyfikacja procesów  integracyjnych w ramach Unii Narodów Południowoamerykańskich (w języku hiszpańskim UNASUR: Unión de Naciones Suramericanas, w języku portugalskim UNASUL: União de Nações Sul-Americanas), która "jest wspólnotą polityczną i ekonomiczną dwunastu krajów południowoamerykańskich ustanowioną 8 grudnia 2004 w Cusco w Peru podczas III Szczytu Południowoamerykańskiego- jej stały sekretariat ma siedzibę w mieście Quito (Ekwador). Rodrigo Borja Cevallos (były prezydent Ekwadoru) został mianowany pierwszym Sekretarzem Generalnym. Członkami są: Boliwia, Kolumbia, Ekwador, Peru, Argentyna, Brazylia, Paragwaj, Urugwaj, Wenezuela, Chile, Gujana, Surinam. Obserwatorami są: Meksyk, Panama (źródło - http://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Narod%C3%B3w_Po%C5%82udniowoameryka%C5%84skich)
 
V.  Resztki Azji, w tym część arabska
 
Największym problemem w realizacji idei globalnej i ogólnoświatowej integracji stanowią: Chiny, Iran, Półwysep Arabski, Japonia i Korea (przyszłościowo po "upadku reżimu komunistycznego" traktowana jako jedno państwo). Izrael  realizuje od  dawna wyznaczone cele, które obejmują rozwiązanie kwestii palestyńskiej - w ich obszarze zainteresowań pozostaje też cały czas Iran.  Podejmowane są kroki urzeczywistniające idee Recepta Erdogana dotyczącego powstania imperium islamskiego, czyli  Unii Turecko-Arabskiej. W ostatnich miesiącach problem Iranu narasta, narasta niebezpieczeństwo wojny USA-Iran, co jest całkiem realne, choć myślę, że tej wojny nigdy nie będzie.
 
VI. Kraje BRICS, czyli: grupa państw rozwijających się – Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz od 2011 Republiki Południowej Afryki.
 
Nazwa pochodzi od pierwszych liter nazw tych państw. Celami tej grupy są: stworzenie nowego systemu walutowego, zwiększenie roli państw rozwijających się w światowych instytucjach walutowych oraz zreformowanie ONZ. Podobno to nie jest jakaś II a'la Unia Europejska, ale przecież jej cele to zmiana całego systemu gospodarczo-politycznego, szczególnie odejście z dolara USA jako światowej waluty przeliczeniowej. Taka próba skłoniłaby USA do ostrej reakcji. I nie muszę dodawać, że prym w tej organizacji posiada Rosja.
 
Jako RIC określa się też trójkę wschodzących mocarstw światowych: Rosje, Indie i Chiny - głównie ze względu na ich potencjał militarny, dzięki któremu zdolne są wspólnie stawić czoła globalnej potędze USA. Swego czasu - po wizycie Prezydenta A. Dudy w Chinach - był moment, który można było wykorzystać, a więc próby "grania na dwóch frontach". Miał nawet w Polsce (okolice Łodzi) powstać hub przesyłowy Jedwabnego Szlaku. Prawdopodobnie nigdy nie zostaną te zapowiedzi zrealizowane, bowiem USA traktuje Chiny jako konkurenta na mapie geopolitycznej świata, a my - jako sojusznik USA i na pewno - pod jej dyktando - nie prowadzimy już żadnych konkretnych rozmów, a szkoda...
 
VII. Trójmorze
 
Międzynarodowa inicjatywa gospodarczo-polityczna skupiająca 12 państw Unii Europejskiej położonych w pobliżu mórz Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego. W skład grupy wchodzą: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry a obserwatorami są: USA i Niemcy jako chyba przedstawiciel UE (sic!).
 
Jest to specyficzna organizacja polityczno-gospodarcza ze szczególnym naciskiem na gospodarkę i jest jakby przedłużeniem V4. W jakiejś części jest spadkobierczynią międzywojennej idei Międzymorza, choć wobec pierwowzoru różni się zasadniczo.
 
Tworzą ją państwa, które chcą szybszego wzrostu i rozwoju w ramach UE. Jest to też idea mająca za celu zdemokratyzowanie istniejącej UE, gdzie Niemcy i Francja są siłami wiodącymi w tej strukturze.
 
Trójmorze silnie wspierają USA i należy zapytać jaki mają w tym geopolityczny interes, bo na pewno muszą być jakieś podstawy poparcia USA dla tej idei.
 
Pierwszy szczyt grupy inicjatywnej odbył się w Dubrowniku 25 i 26 sierpnia 2016 roku. Przyjęto tam deklarację, w której wskazano cele współpracy w dziedzinie energetyki gazowej, transportu (Via Carpatia), komunikacji cyfrowej oraz gospodarki i wyrażono przekonanie, że Europa Środkowa i Wschodnia staną się bardziej bezpieczne i bardziej konkurencyjne oraz przyczynią się tym samym do wzmocnienia Unii Europejskiej jako całości.
 
W 2019 roku Bank Gospodarstwa Krajowego i rumuński EximBank podpisały w Luksemburgu akt założycielski Funduszu Inwestycyjnego Inicjatywy Trójmorza. Fundusz ma koncentrować się na projektach tworzących infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w regionie Trójmorza.
 
Projekt ten jest nam bardzo bliski, ponieważ to Polska jest inicjatorem powstania tej grupy i jej największym krajem i trudno sobie wyobrazić, że jej zamysłem było wkroczenie w jakąś strukturę Rządu Światowego, ale czy inne globalistyczne mocarstwa tak nie mogą myśleć albo chcieć wykorzystać te ideę do ewentualnego np. upadku projektu Unii Euroazjatyckiej?. Zobaczymy jak dalej potoczą się losy Trójmorza, bo tak naprawdę jeżeli D. Trump uzyska reelekcję to będzie trwała i się rozwijała, a w innym przypadku jest to niewiadome.
 
 
(Oczywiście to wszystko, to materiały tajne łamane przez poufne o najwyższej klauzuli tajności, odtajniony tajnie przez TW, który mi się objawił... ;))
 
------------------------
 
Na koniec  moja dygresyjna konstatacja zainspirowana powyższym tajnym materiałem uzupełnionym prawdziwym lub fałszywym szumem informacyjnym  "w sieci":
 
I tak dochodzimy powoli do tzw. Jednego Rządu Światowego powstałego na zgliszczu np. cywilizacyjnego i wykreowanego konfliktu islamsko-chrześcijańskiego, ale nie tylko... Jawią się tutaj niemal stuletnie przygotowania do wskazywanej przez niektórych depopulacji ludzi, obniżania poziomu ich inteligencji, kreowania konfliktów (w tym: I i II Wojna Światowa), kreowania niby przeciwstawnych systemów (jedynie w warstwie ideologicznej a nie rzeczywistej: kapitalizmu i komunizmu), itd... Do tego dochodzi zawłaszczenie ekonomiczne ludzi i ich ubezwłasnowolnienie oraz być może kreacja przedziwnych chorób jak np. AIDS (podobno nigdy nie wyodrębniono laboratoryjnie wirusa HIV a jedynie jego przeciwciała (sic!) a AIDS jest po prostu grupą innych chorób znanych wcześniej jak: zapalenie płuc, marskość wątroby, itd).  Ponadto w planach jest genetyczne zmodyfikowanie ludzi oraz ich zniewolenie, także  w sposób pośredni poprzez zmonopolizowanie rynku żywności przez GMO, likwidację medycyny naturalnej i uzależnienie  ludzi od leków "przewlekłych", szczególnie  psychotropowych oraz wszczepianych w dłoń lub w głowę chipów identyfikacyjnych, które mogą już zupełnie zniewolić ludzi. A to oczywiście "pod płaszczykiem" dbania o nas samych. Nigdy nie dam się zaczipować!
 
------------------------
 
Czy to wszystko jest jakąś li tylko  teorią spiskową? Chciałbym żeby tak było, ale raczej jest to realny wytwór chorych ludzi uważających się za wybranych nadludzi...
 
Nam pozostaje odpowiednie ich zdiagnozowanie i wybranie dla nich miejsca odosobnienia... jakiś Madagaskar czy lasy Amazonii a może jeszcze coś innego... ;)
 
Pozdrawiam
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Czytałem
  Kiedyś, że dollara ma zastąpić waluta zwana ....Amero. I właśnie ma być środkiem płatniczym w Meksyku, Stanach i Kanadzie. I że ma być oparta na parytecie złota.
  Tylko po co w takim razie D.Trup buduje ten mur na granicy z Meksykiem?
 • @zbig71 16:50:43
  To jest celowe. Po prostu USA przygotowuje Meksyk do Unii a straszenie tym murem jakoś do końca nie wypaliło. Powstają autostrady: USA-Kanada-Meksyk. Następuje powolne uzależnienie Meksyku od USA. Kanada jest za takim rozwiązaniem, czyli Unię.

  Pozdrawiam
 • UNIA SŁOWIAN !
  Słowianie ! tylko powstanie UNI SŁOWIAŃSKIEJ zapewni nam Słowianom Dobrobyt [ Rosja ma trzy czwarte wszelkich zasobów świata ]

  Zapewni bezpieczeństwo [ Rosja Polska i reszta słowiańskich krajów tworzy silna barierę przed wszelkimi zakusami wrogów ]

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 18:12:32
  Przepraszam, ale to są mrzonki bez pokrycia. Rosjanie są mili, ale rządzi Moskwa i to ona wyznacza kierunki a Moskwa zawsze była przeciw Polsce. To historia, niestety. Serbia czy Chorwacja może i by się zgodzili, ale Rosja (Moskwa) dąży do dominacji. Kim byśmy byli w takiej Unii? Nikim.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:19:24
  Sojusz z państwem które nas sprzedało Stalinowi w Jałcie za paczkę fajek to nie są mrzonki? I które wysyła do nas komornika i wciska na siłę swój szrot? A jeśli nas raz zdradziło to może zdradzić i drugi. Skąd ta wiara Polaków w USA? Może za dużo tych kretyńskich propagandowych filmów amerykańskich?
 • @ele 18:12:32
  "Słowianie ! tylko powstanie UNI SŁOWIAŃSKIEJ"
  - Problem w tym, że Rosjanie to nie Słowianie.
 • @Mind Service 18:54:35
  I tu się zgodzę.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:19:24
  ,,Moskwa zawsze była przeciw Polsce....."

  Czy nie za często wciska pan tą wrażą propagandę.
  W końcu to Moskwa dała nam po 1945r państwo Polskie, nie Niemcy, Nie Anglicy, nie Francuzi i nie Amerykanie.
 • @Mind Service 18:54:35
  ..Rosjanie to nie Słowianie...

  To kim są?
  Dla czego ich język jest tak podobny do polskiego, słowackiego, jugosłowiańskiego, czeskiego, bułgarskiego.
 • @krzysztofjaw 18:58:29
  Pisanie o rządzie światowym, o NWO, to idiotyczne teksty i mydlenie mydełka Fa.
  Jedno mocarstwo chce dominować, inne się temu przeciwstawiają. Tak zwany projekt od Władywostoku do Lizbony to nic innego jak próba wypchnięcia USA z Europy, co wcześniej czy później się uda, jako, że tak Niemcy jak i inne kraje okupowane przez USA chcą się pozbyć Amerykanów.
  Amerykańcy osiągnęli swój szczyt w czasach Borysa Jelcyna, ale to już przeszłość. Głupawą agresywną polityką zrazili sobie Moskwę, Pekin, wiele innych krajów świata.
  Upadek Rosji został powstrzymany, z Rosją trzeba znów się liczyć, co Amerykanie odczuli w Syrii.
  Potęga gospodarcza Chin już dziś może zachwiać amerykańską gospodarką.
  USA dziś już nie jest w stanie poradzić sobie ani z Iranem, ani z małą Koreą.
  Jak wiemy Iran w odwecie za areszt swego tankowca w Gibraltarze zatrzymał brytyjski tankowiec, czym pokazał tak Londynowi jak i USA, że trzeba się z nim liczyć i to bardzo poważnie, że ani dyktatowi, ani szantażowi nie ulegnie, a potwierdza to zestrzelenie amerykańskiego drona.
  To są fakty i tego już Amerykańcy nie zmienią, a wewnętrzne problemy i napięcia wręcz mogą USA pogrążyć w chaosie.
  Tego raczej powinni się spodziewać i to jej realnie grozi.
 • @Oświat 20:48:32
  A kto nam dał polskie państwo po I WŚ. Rosja Komunistyczna? Raczy Pan żartować. Lenin sam stwierdził, że jesteśmy bękartem Traktatu Wersalskiego. A kto nas zaatakował w 1920 roku? Czasem nie Sowieci? No wybaczy Pan, ale historię trzeba znać.
  Pozdrawiam
 • @Oświat 21:21:38
  Nie zgadzam się z Panem i na razie to wszystko. Rozwinę ten komentarz jutro. Przepraszam, ale pozdrawiam
 • @Mind Service 18:54:35
  A niby kto?
 • @krzysztofjaw 21:28:19
  A kto wygrał 1szą Wojnę? Czy czasem nie FED, komuniści w Rosji (zainstalowani tam przez zachód) , no i na 20 lat państwa w Europie Środkowej?
 • @krzysztofjaw 18:19:24
  Jest pan w wielkim błędzie. To my zawsze robiliśmy z Rosji wroga. Przykład to teraźniejszość. Rusofobia napędzana przez żydowski PiS doprowadza już do mdłości i sraczki.
 • @goat 21:46:22
  Ja nie neguję konieczności współpracy z Moskwą, bo to też jest dla nas potrzebne i też uważam, że błędem jest rusofobia. Tyle tylko, że mamy złe doświadczenia w takich kontaktach i trudno je odbudować.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 21:28:19
  Nie pisałem o IWŚ, lecz ..W końcu to Moskwa dała nam po 1945r państwo Polskie.
  W 1920 to my byliśmy stroną atakującą, chodziło nam o Kijów i Ukrainę
  Trwała w latach 1919–1920, a jej najważniejszymi epizodami militarnymi były: wyprawa kijowska, Bitwa Warszawska, kontruderzenie znad Wieprza, bitwa pod Komarowem i bitwa nad Niemnem.
 • @krzysztofjaw 22:07:06
  A jakie mamy doświadczenia z Anglią, Francją czy z Teutonami (Niemcami). Czy tam warto coś odbudowywać. Czy doświadczenia z żydami i usrelitami warte są budowania dobrych relacji. Unia Słowiańska jest to najlepsze rozwiązanie, bo znowu wydymają nas nasi zachonio-żydowscy "przyjaciele".
 • NWO
  Rząd światowy działa już od ponad 100 lat i w tym okresie znacznie rozszerzył geograficzne strefy swoich wpływów oraz umocnił atrybuty władzy takie jak: kontrola pieniądza, kontrola rządów w podległych krajach (armie, wywiady, policje), kontrola wiedzy i edukacji, kontrola służb zdrowia, kontrola największych korporacji i systemów prawnych. Warto zauważyć, że ten rząd światowy posiada pewne cechy królestwa (prawdziwa władza bowiem skupiona jest w rękach jednej lub kilku możnych rodzin), oraz pewne cechy systemu feudalnego (podział społeczeństwa na stany i lenno płacone w różnej formie – przeważnie odsetek od kredytów, dla władzy najwyższej). Nie sposób nie zauważyć też cech systemu niewolniczego, gdyż stan pracowników najemnych wynagradzany jest za swoją pracę środkami wystarczającymi zaledwie na utrzymanie się (i to też nie zawsze). Iluzje demokracji, pluralizmu, wielości walut, swobód obywatelskich czy pozornie różnych, często przeciwstawnych systemów społ. politycznych w podległych krajach, służą jedynie uśpieniu czujności obywateli i możliwości rozgrywania jednych przeciwko drugim w pewnych sytuacjach. Wiele osób zastanawia się jak to możliwe, że za kreacją pieniądza stoją osoby prywatne. Czemu istnieją prywatne armie oraz prywatne firmy zajmujące się eksploracją kosmosu. Czemu wolno krytykować wszystkich i podważać ich przewodnią rolę, z jednym wszakże wyjątkiem. Odpowiedź jest powyżej.
 • @
  Prędzej ludzie przemieszczą się na Marsa niż na Ziemi
  powstanie jeden światowy rząd , to jest pomysł zupełnie
  bezużyteczny bo ludzie muszą rywalizować a w tej sytuacji
  nie byłoby z kim
 • @goat 23:26:21
  "Czy doświadczenia z żydami i usrelitami warte są budowania dobrych relacji. "

  Dobre relacje warto budować ze wszystkimi bo "ludzie są wszędzie", ale trzeba to robić mądrze.
 • @Mind Service 18:54:35
  "Rosjanie to nie Słowianie" to stwierdzenie pochodzące z książeczki wydanej przed wojną przez ukraińskich propagandzistów z OUN UPA. Określili w niej, że Rosjanie to w dużej części Mongołowie i miało to uzasadniać wyższość Ukraińców nad nimi. Ciekawe, kto tę propagandę powiela dzisiaj w Polsce i po co...
 • @Nibiru 23:36:24
  Ma Pan zupełną rację i widać, że Pan jest "w temacie". Bardzo dawno temu byłem zszokowany, że FED to instytucja prywatna a nie państwowa, amerykańska. I od tego się zaczęło zgłębianie tego wszystkiego. A jak już przeczytałem o Rothschildach to wreszcie uświadomiłem sobie, że jesteśmy przez NWO traktowani jak dzieci w piaskownicy. Przykre.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 21:28:19
  No, historię wypada znać. To Polska uderzyła na Kijów, czyli wojnę zaczął Piłsudski. W interesie niemieckim zaryzykował istnieniem młodego państwa. A potem pozwolił bolszewikom dobić Białych. Którzy, wbrew propagandzie, zgadzali się na państwo polskie, gdyż uważali się za element sojuszu antyniemieckiego.
  A car dał nam Królestwo Polskie w 1815 roku, dali nam niezłe granice w 1945. Więcej wiedzy by się panu przydało, a mniej fanatyzmu.
 • @krzysztofjaw 22:07:06
  Jakie złe doświadczenia? Poza tym, to interesy powinny decydować a nie fobie czy inne obsesje.
 • @rumpelsiltskin 03:30:41
  Kto powiela? Albo sam banderowiec, albo banderowski agent wpływu. OUNowcy zinfiltrowali polskie struktury niewiele słabiej niż Żydzi

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej