Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Jakie książki czytacie? Jakie filmy i wykłady polecacie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

My blogerzy winniśmy być oczytani, bo przekazujemy innym nasze przemyślenia a to zobowiązuje do profesjonalizmu. Wielu z nas ma swoje biblioteczki, gdzie na półkach znajdują się naprawdę dobre i wartościowe pozycje a na YouTube wartościowe filmy.

 Jak łatwo się pogubić dziś, w gąszczu szumu informacyjnego, który nas kąsa każdego dnia.

 
Bombardowani jesteśmy przekazem medialnym do takiego stopnia, że nawet nie szukamy jakichś innych przekaziorów a skupiamy się nad tym co mówią i przekazują nam właśnie media. A szkoda, choć tak jest na całym świecie. I to jest przykre. Niestety postęp techniczno-technologiczny (między innymi internet i smartfony albo Wikipedia) oduczył nas myślenia i też szkoda.
 
Stąd pragnę Was prosić abyście napisali co czytacie i co oglądacie, a co polecacie.  Chodzi mi o wartościowe pozycje, które wnoszą jakąś nową jakość w postrzeganiu naszej rzeczywistości a nawet przyszłości. I to niezależnie czy są to pozycje zawodowe, czy historyczne, czy też publicystyczne a nawet futurologiczne i poetyckie wraz muzyką i słowami jakiegoś zespołu.
 
My blogerzy winniśmy być oczytani, bo przekazujemy innym nasze przemyślenia a to zobowiązuje do profesjonalizmu.
 
Wielu z nas ma swoje biblioteczki, gdzie na półkach znajdują się naprawdę dobre i wartościowe pozycje a na YouTube wartościowe filmy, które ja kopiuję od razu bo często szybko znikają.
 
Może uda nam się przedstawić taką listę pożądanych lektur i filmów, które można by polecić innym, bo nie każdy wie, że nieraz pojawiają się pozycje, o których nic nie wiemy a księgarnie narodowe nie są prawie nigdzie reklamowane, bądź młodzi ludzie nie oglądają reklam internetowych je dotyczących.
 
Taki ich zestaw chciałbym opublikować w odrębnym poście jednocześnie wskazując, kto i jakie pozycje przegląda lub czyta.
 
To naprawdę jest potrzebne, szczególnie dla młodego pokolenia, które ma nieraz strasznie pusty pogląd na tematy naprawdę wartościowe.
 
Liczę na szeroki odzew i proszę o wskazanie wydawcy i daty publikacji określonych pozycji.
 
Ja ze swojej strony jutro opublikuję mój zestaw lektur zawodowych czyli ekonomicznych, które cenię i często po nie sięgam. Po tej prezentacji opublikuję to, co dotyczy szeroko rozumianej  polityki i całości naszego społeczeństwa. Pierwszą notką na ten temat będzie literatura związana z reklamą i propagandą oraz manipulacją, którą niesie ze sobą tzw. marketing polityczny. To naprawdę fascynujące lektury, które mogą otworzyć nam oczy na te perswazyjne manipulacje, psychologiczne manipulacje nas, konsumentów i potencjalnych wyborców. 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 
Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

KOMENTARZE

 • Autor
  Mam dwie ulubione pozycje ksiegarski
  Pierwsza to znakomite epickie dzielo A.zZgajewskiego "Domowy Wyrób Alkoholi - samogon,whisky,koniak,nalewki,wina".


  https://jan-okowita.pl/zdjecia/normal/1274_1.jpg

  A druga to :

  http://bi.gazeta.pl/im/e7/79/cc/z13400551ICR,-Spozniona-kochanka--ksiazka-z-Czerwonej-Serii-Wyd.jpg
 • @Husky 21:49:21
  :)

  Ja obecnie piszę dwie książki i końca nie widać. Pierwsza to "Polska utracona. Dzieje gospodarcze Polski w latach 1970-2015: Mam już przeszło 100 stron a dopiero jestem w 1980 roku a druga to "Dorosnąć do lidera" Prawdopodobnie ta druga będzie wydana wcześniej.
  Pozdrawiam
 • Zwróciłem uwagę
  że ma Pan, jak 99.9% katolików wręcz żadne pojęcie o Biblii.
  Przy okazji katolickiego poradnika dotyczącego przeciwstawiania się przeciwnikowi (szatanowi).
  Więc radził bym poznać Biblię, lecz nie przez przeczytanie jej jak książki, od początku do końca. Lecz w miarę systematyczne zaglądanie do niej.
 • @Oracz 22:42:45
  Zaglądam jak mam jakiś problem i zawsze znajduję rozwiązanie, ale Pana komentarz jest w ogóle obok tematu notki.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 21:56:30
  Polecam Pana Nikt. Czyli Tomasza Grygucia. Na Youtube jest sporo filmów z nim, głównie geopolityka i nasze bieżące sprawy.
 • @krzysztofjaw 22:50:10
  Dla mnie to naprawdę jest zadziwiające, że tak skrupulatni ludzie w wielu dziedzinach, tak wszechstronni, nie są w stanie przyswoić tak oczywistych rzeczy z Pism Świętych.

  Na usprawiedliwienie takich osób mam jednak swoje doświadczenia. Po pierwsze; do takiego zaglądania do Biblii zostałem nakłoniony nie w taki sposób jak sam nakłaniam innych. Dużo bardziej dosadnie.
  Mimo tego wygrzebywałem się z tzw tradycji z mozołem.

  Jeśli jednak pomimo zaglądania do Biblii popełnia Pan taki poradnik w którym zaleca posiadanie wizerunków niby Chrystusa, a w rzeczywistości Borgii, to coś idzie źle.

  Po 5 latach wiedziałem że jest kolosalny rozdźwięk między nakazami w Biblii a tzw tradycją (katolicyzmem).
  Nie mieściło mi się to w głowie, bo oznaczało to że miliony, choćby samych Polaków, robi jakby Bogu na złość. Myślę sobie: czy to w ogóle jest możliwe?

  Portem chyba zgodnie z zasadami logiki doszedłem do wniosku że przechodząc pod nakazy i zakazy z Biblii nic nie tracę, lecz zyskuję.

  Np rezygnując z modlitw mantrycznych (tzw różaniec) zyskuję czas. Gdy zamiast chodzić na gimnastykę zwaną mszą, czytam Biblię, to dowiaduję się rzeczy nowych zupełnie, będących najwyraźniej na cenzurowanym (taka widać jest tradycja), i nie musi to trwać aż godziny. Zostaje mi w kieszeni te parę groszy, które mogę dać naprawdę potrzebującym.

  Bóg domaga się poważnego traktowania.

  Teraz to rzeczywiście ciut obok tematu notki, ale myślę że wybaczy mi to Pan.
 • "blogerzy winni być oczytani..." - Rogata matka Alco-HOL(i)Y - FARMAKIJA, święty EL-IXI(9/11)R Szatana !!!
  .  http://swiatowid.neon24.pl/post/149809,interes-narodowy-kontra-egoizm-sekciarzy#comment_1567147.
  Bogumił Boguchwał
 • @Oracz "99.9% katolików wręcz żadne pojęcie o Biblii... poznać Biblię jako poradnika dotyczącego przeciwstawiania się Szatanowi"
  .
  https://m.neon24.pl/f7343b63e39da8853e0db9cb93b739bb,14,0.gif

  Bogumił Boguchwał
 • Wszyscy
  Dziękuję za odzew. Odpowiem na Wasze komentarze około godziny 14. Pozdrawiam serdecznie
 • @Autor
  Moje ulubione wykłady do których wielokrotnie wracam to "Przekroczyć Horyzont Zdarzeń" - seria wykładów Nassima Harameina. Daje mi to zupełnie nową perspektywę na postrzeganie rzeczywistości. Może to i hochsztapler - jak niektórzy mówią, ale inspirujący.

  https://youtu.be/jz2xsh8Jbuk

  Co do pomysłu spisu polecanych filmów i wykładów, to myślę, że warto by było zrobić ich bazę w Internecie i Darknecie, aby każdy mógł bez przeszkód sam sobie stamtąd ściągnąć.
 • Wszyscy
  Mimo zapowiedzi nie będę dziś w stanie przedstawić mojej listy lektur zawodowych. Sprawy rodzinne i wizyta rodziny. Przedstawię jutro.
  Pozdrawiam
 • Prawdziwa historia naszej Astronomiczki.
  https://pbs.twimg.com/media/D__6k-xX4AAM8tD.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej