Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
668 postów 1782 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

"Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A ten worek jest coraz lżejszy i Grześ musi znów zbierać piasek w postaci jakiejś wykreowanej przez niego i dziwnej koalicji (PO, SLD, ruchy lewackie).

To powiedzenie wywodzi się z komedii Moliera: "Grzegorz Dyndała albo mąż zmieszany (fr. George Dandin ou le Mari confondu). 
 
Bogaty chłop Grzegorz Dyndała z próżności swej i snobizmu żeni się z córką ubogiego szlachcica. Po ślubie jest on jednak poniżany przez zdradzającą go żonę; gardzą nim także jego teściowie. Znane dziś powiedzenie: "Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało" wywodzi się z tej właśnie komedii Moliera i dotyczy ludzi łasych na szybki zysk, chciwych i cynicznych, którzy ostatecznie zostają ukarani przez los.
 
I jeszcze wierszyk J. Tuwima:
 
"Idzie Grześ przez wieś
Worek piasku niesie
A przez dziurkę...
Piasek ciurkiem...
Sypie się za Grzesiem...
"Piasku mniej, nosić lżej!"
Cieszy się głuptasek!
Do dom wrócił
Worek zrzucił
...ale gdzie ten piasek?!
Wraca Grześ przez wieś!
Zbiera piasku ziarnka
Pomaluśku...
Powoluśki...
Zebrała się miarka!
Idzie Grześ przez wieś
Worek piasku niesie...
A przez dziurkę...
Piasek ciurkiem...
Sypie się za Grzesiem...
I tak dalej... i tak dalej..."
 
To wszystko pasuje do naszego Grzesia, Grzegorza Schetyny. Jest naprawdę żądny władzy i tylko mu na niej zależy i na niczym więcej. Jest łasy na szybki zysk, chciwy i cyniczny politycznie (i nie tylko) prostak, do tego mściwy, bo nawet po kilkunastu latach potrafi "udupić" nawet swoich zwolenników, których postrzega jako wrogów , bo kiedyś tam coś mu zrobili i do tego potrafili go krytykować. 
 
Ten nasz Grześ cały czas ten worek niesie i zawsze na końcu (wybory) ten woreczek ma pusty i trzeba wszystko od nowa z programem, który jest właśnie cyniczny, bo - oprócz gloryfikowania środowisk LGBTQ - nic więcej nie zaoferował Polakom a Grzesia obietnice są kalką działań PiS-u i Zjednoczonej prawicy, który z konsekwencją realizują.  
 
Ten, kto dzisiaj popiera Grzesia jest dla mnie infantylny jak sam Grześ. 
 
A ten worek jest coraz lżejszy i Grześ musi znów zbierać piasek w postaci jakiejś wykreowanej przez niego i dziwnej koalicji (PO, SLD, ruchy lewackie). A ja dalej jestem przekonany, że już nigdy nie wypełni swojego worka z dziurą, bo ta dziura jest zbyt wielka a Grzesia nawet nie podejrzewam, że ten worek potrafi załatać. 
 
No cóż. Przez osiem lat nie zrobili nic dla Polaków. Mało tego, nawet mimo obietnic sławetnego narciarza z Dolomitów, wszystkie obietnice zakończyły się na niczym.
 
Grzesiu chciał być szefem PO i nim jest, ale jego wynaturzenia są tylko śmiechu warte. On nie potrafi nic oprócz samofinansowania swojej kariery.  
 
Więc przeczuwam, że ten "Dyndała" zostanie ukarany przez los, los naszej Ojczyzny, los Polaków, Boży los, gdzie nie ma miejsca na pychę, nienawiść i wyjałowienie z myślenia w kategoriach dobra Polski. 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 
 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.com/ lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw". 

KOMENTARZE

 • Autorowi
  Polecam film z udziałem Grzegorza Brauna pt: Układ Wrocławski. Tam jest sporo interesujących rzeczy dotyczących Grzegorza Schetyny.
 • Kogo obchodzi Grześ? Polacy umierają
  Na dodatek zastraszeni i zahukani boją się nawet poskarżyć o swoich chorobach.

  „a Grzesia obietnice są kalką działań PiS-u i Zjednoczonej prawicy, który z konsekwencją realizują.”

  I vice versa, panie „zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad”. I odwrotnie - PO i PiS pracuje z wzajemnością, używają tylko odmiennych sposobów i odmiennej propagandy. Cel jest jeden i ten sam: zniszczyć, a w najlepszym razie wypędzić z Polski Polaków.
  Niedługo po Polakach tylko ślady pozostaną, dzięki owocnej współpracy pookrągłostołowych rządów okupacyjnych. Ślady dobra, miłości i mądrości, albo może tylko będą się unosił smród tchórzostwa.

  A my mamy się przejmować Grzesiem. Zejdź pan na ziemię i pisz o czymś, co jest sprawą życia i śmierci, a nie dyrdymały o jakimś Grzesiu, jednym z wielu grabarzy Polski i Polaków, którzy już dawno powinni zostać wywiezieni na taczkach prosto do Izraela, o ile nie siedzieć w skuci łańcuchami lochach do końca swoich marnych egzystencji.
  https://youtu.be/DxePFHZL0Rg

  Bez oceny.
 • Program PO
  - Jaki macie program?
  - Przejęcie władzy.
  - Czyli chcecie wygrać wybory?
  - Może być.
  - A później, jak już przejmiecie?
  - To się zobaczy...
  - Konkretnie?
  - Konkretnie się zobaczy co się da zrobić.
  - Co obywatele zyskają?
  - Wolne sądy, konstytucję i szacunek w UE.
 • @zbig71 15:30:32
  Tak się złożyło, że kiedyś miałem zmarłego niestety przyjaciela, który był trenerem koszykówki i był w pionie dyrekcyjnym PZK. We Wrocławiu wtedy Śląskiem Wrocław dowodził Grzegorz Schetyna, którego we Wrocławiu poznałem osobiście i zrobił na mnie koszmarne wrażenie. Mój przyjaciel mi powiedział, że nie ma co zadzierać ze Schetyną, bo jest bardzo mściwy i nieprzewidywalny. I chyba teraz też jest taki.
  pozdrawiam
 • @Husky 15:42:09
  :)
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 15:50:07
  Krzychu a czy to jest mozliwe by....

  Pytanie ?
  Czy da się leminga skłonić do logicznego myślenia ?
  http://niepoprawni.pl/blog/zetjot/czy-da-sie-leminga-sklonic-do-logicznego-myslenia
 • @zbig71 15:30:32
  Grzegorz Braun. Następny farbowany lis. Popierający takie indywiduum jak jakiś Gryguć. Popierany przez Michalkiewicza wieszającego psy na doktorze Czerniaku, na Bieszku, który pisze prace na podstawie zatajonych źródeł o prawdziwej historii Polaków, popierający takiego idiotę jak JKM. Skumani się z innymi farbowanymi lisami z Mediów rzekomo Narodowych i z Patlewiczem, następnym źydem z wyłupiastymi oczami, nie potrafiącym powiedzieć „r” - i ogłupiają Polaków w najlepsze, a ich wielbiciela słuchają ich, jak najświętszej panienki, zawsze Żydówki.
  Ludzie, obudźcie się wreszcie!

  https://youtu.be/URP62tIvXes
  https://youtu.be/QQ4Rs_jg9vc
 • @Lotna 15:41:19
  Dlaczego ty jesteś tak cięta na PiS. Dzisiaj Polacy nie mają innego wyboru niż PiS, a nie PO-PiS.
  Pozdrawiam
 • @Husky 15:52:26
  Nie da się. Próbowałem wielokrotnie w realu i w necie. Nic do nich nie dociera tylko wdrukowane teksty TVN i GW. Przykre.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @krzysztofjaw 15:51:05
  A wracając do wielkopomnego wystąpienia Szreka w ub.tygodniu to mógłby równie dobrze czytać Tele tydzień lub program telewizyjny z tej mównicy. Nikt nie zauważyłby różnicy. Taki on q*wa charyzmatyczny wuc jest, że hej

  8-)))))
  pzdr.
 • @krzysztofjaw 15:53:07
  Nie mają wyboru dzięki takim usypiających ich, farbowanym lisom, o których mowa powyżej.
  Jak również dzięki wszystkim innym od lat powtarzającym Polakom, że nie maja wyboru, albo że mają dokonać wyboru mniejszego zła. Sianie marazmu i zwątpienia.

  A przeprasza, czy do Autora dotarło jeszcze coś z mojego komentarza, oprócz tego, że „jestem cięta na PiS”. Jestem równie cięta na PO.

  Ale czy to nie PiS rządzi dzisiaj w Polsce i ma większość parlamentarną? Może ja żyję w jakiejś innej rzeczywistości i to PO uformowało gabinet i może KAŻDĄ ustawę przepchnąć w ciagu kilku godzin, łącznie z podpisem prezydenta przebywającego akurat za granicą?
 • @Lotna 15:53:06
  Swego czasu Patlewicz dzwonił do p. Biedaka i proponował mu debatę przed kamerami dotyczącą właśnie Wielkiej Lechi. Niestety p. Bieszk kategorycznie odmówił. Co stawia jego badania w dość kiepskim świetle. To samo było z Pawłem Szydłowskim, który też zajmuje się tym tematem.
 • @krzysztofjaw 15:50:07
  Wyjątkowa menda. Myślę, że prowadzony przez WSI od lat osiemdziesiątych.
 • @krzysztofjaw 15:53:07
  Niestety, PiS i JK to takie same dzieci Czekiszczaka jak reszta z,, okrąglaka.
 • @zbig71 16:17:07
  Do p. Bieszka, nie Biedaka, piszę ze smartfona, dlatego pomyłka.:))
 • @krzysztofjaw 15:55:31
  A i Alonso Stachu nieźle ich promuje

  https://pbs.twimg.com/media/D_TZWsSXUAEDCIm.jpg
 • @zbig71 16:17:07
  Wcale się nie dziwię Bieszkowi i Szydłowskiemu bo Patlewicz to wyjątkowa żydowska menda. Jaki jego jego dorobek, oprócz wieszania psów na Polakach? Hę?

  A taki Michalkiewicz bredzi, że nikt nie będzie sprawdzał ich źródeł, bo nikt nie będzie biegał do bibliotek całego świata, jakby nie wiedział o tym, że po to jest internet, żeby nie trzeba było nigdzie ani biegać, ani jeździć, ani latać, ale zdobyć potrzebne informacje w bibliotekach uniwersyteckich całego świata bez ruszania tyłka z krzesła.
 • Jak nie idzie to nie idzie
  Najnowsza przedwyborcza prognoza preferencji sejmowych @POLITICOEurope dla Polski:

  @pisorgpl 47%
  @Platforma_org 23%
  @nowePSL 6%
  @wiosnabiedronia 5%
  @KUKIZ15 5%
  @sldpoland 4%
  @Partia_KORWiN 3%
  @partiarazem 1%
  @Nowoczesna 1%
  Niezdecydowani 5%
 • @zbig71 16:17:07
  Sam fakt, że idea jakiejkolwiek przeszłości Polski sprzed 966 r. ( a tym bardziej „wielkiej” przeszłości) budzi tak gwałtowny sprzeciw i ataki - coś co w normalnych warunkach mogłoby być traktowane jako nieszkodliwe dziwactwo - powinien dawać Polakom wiele do myślenia. Ale, jak widać, wielu nie daje. Inni się budzą i przecierają oczy ze zdziwienia, a żydostwo już wali w pory ze strachu i wyzywa od oszołomów itp.
 • @Lotna 16:32:39
  Z kolei ja im się bardzo dziwię. Mieli niepowtarzalną szansę na udowodnienie swoich racji i niestety zbagatelizowali ją. Taka debata miałaby wielką oglądalność, sam z przyjemnością obejrzałbym taki program. Niezależnie, czy Patlewicz jest Żydem, czy im nie jest.
 • @Lotna 16:32:39
  Inna sprawa, że Patlewicz wyciągnął teczkę Bieszka i okazało się, że ten był współpracownikiem WSW w latach siedemdziesiątych w PRL i także dzwonił do niego w tej sprawie, pan Bieszk odmówił komentarza.
 • @zbig71 16:42:50
  Oni nie muszą niczego udawadniać w krótkiej debacie z jakimś idiotą, który chce i h zgnoić. Janusz Bieszek podał 40 zagranicznych, często się wzajemnie potwierdzających, źródeł w swoich książkach. Co powinien jeszcze udowodnić?
  Czemu Patlewicz nie zaprosi Brauna albo Michalkiewicza na debatę? Bo mają te same poglądy i cele?
 • @Lotna 16:51:34
  Dla dobra swoich przekonań na taką właśnie powinni się zgodzić, tym bardziej że przekonaliby oglądających taką debatę.
  Braun spotkał się z Patlewiczem u Roli.
 • @zbig71 17:03:38
  Przecież Braun i Patlewicz grają w jednej drużynie. Pokopia się po kostkach i tyle. Podobnie jak PO z PiSem. Tyle, że to ll liga, zawsze będąca zapleczem pierwszej. Chociaż tyle powinieneś był wynieść z paplaniny Michalkiewicza. :)
 • @Lotna 17:11:44
  Nie oglądałem tego, wkurwia mnie Patlewicz i Michalkiewicz. Braun natomiast był za Czerniakiem.
 • @zbig71 16:46:00
  Takie jego zadanie - gnoić Polaków. Widziałeś tę teczkę? Bo ja jej nie widziałam, tak samo, jak na własne oczy nie czytałam źródeł podawanych przez Bieszka.
  W latach siedemdziesiątych Bieszk miał może ze 20 lat. Niemal wszyscy z tamtego czasu byli „komuchami wysługującymi się zbrodniczemu systemowi.” Straż graniczna też.
  A co robił Michalkiewicz w tamtym czasie? Wygląda na starszego od
  Bieszka i ponoć wyjeżdżał za granicę. Czy jego teczkę Patlewicz też opublikuje? A co robił JKM? O politykach nie wspominając. Gdzie są ich teczki?
 • @Lotna 17:31:41
  Michalkiewicz pracował jako dziennikarz, poza tym wydawał podziemne pismo. JKM sam zgłosił ustawę lustracyjną w 92. Słynna noc teczek.
 • Natychmiast wy ... c dyrektorke tej szkoly !!!
  Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu.
 • Ma tupet! .............Liczy na Bodnara?
  Bydlę, morderca 10-letniej Kristiny żąda dostępu do świeżej prasy i TV. Protestuje przeciwko objęciu go „enką” (niebezp.) i OZS (os. zagroż. samobój.). Nie podoba mu się jego cela, więc domaga się przeniesienia do innej, w której siedzi jego kolega.

  https://pbs.twimg.com/media/D_hiTRlXsAABZ20.jpg
 • z neta
  Kaczyński stwierdził, że u nas nie ma dyktatury bo jest opozycja i odezwały się POautorytety- "w Rosji jest opozycja, nie ma demokracji".

  Jest.
  Mordowana i zamykana.

  U nas opozycja robi z siebie debili, zgarnia kasę z zagranicy i przegrywa wybory na własne życzenie.
  Ta ta różnica
 • @zbig71 17:49:10
  Wielka szkoda, że do tej pory tych teczek nie widać, a biedny Mikke, taki wielki opozycjonista, nawet nigdy liczącej się partii nie jest w stanie założyć, tylko za grube pieniądze się wygłupia w bezzębnym PE. Przez tyle lat! W gębie jest wielki i tyle.

  Braun też w czasie debaty na prezydenta zaczął sądzić z tak grubej rury, aby większość patrzyła na niego jak na totalnego oszołoma. Korwin robi to samo. Kto na takich zagłosuje? Pomijając już, kto liczy głosy.

  A KOR? To też miała być „opozycja”.

  Lenin powiedział, że najlepsza opozycja jest taka, którą samemu się stworzyło - wielu wzięło sobie to do serca, no i przedstawienie trwa. :)

  A Polacy się grupują wokół tych papierowych patriotów, aby potem, tradycyjnie, zostać wystrychniętymi na dudka (żeby nie powiedzieć: dudę). No i potem to już koniecznie trzeba zagłosować „na mniejsze zło”, bo „nie ma innego wyboru”.

  Autor tego bloga, zamiast agitować za nikanderem, który usiłuje stworzyć polską siłę, agituje za zdradzieckim, żydowskim PiSem, który sprzeda Polskę w następnej kadencji, jak amen w pacierzach, które PiS publicznie odmawia - o ile jeszcze tego nie zrobił.
 • @Husky 18:49:27
  Jak jest w Rosji tego nie wiem, z tego co opowiadali mi Rosjanie, u nich jest opozycja taka, jaką u nas, czyli chujowa jak PO. Zdarzają się przypadki morderstw, ale niekoniecznie musi mieć to związek z władzami. Różnie bywa. Wielki kraj, Wielkie interesy. Zresztą, czy u nas nie było mordów politycznych? Lepper, Petelicki, Pańko, Papała, itd.
 • @Lotna 20:20:11
  No cóż, taki ma Krzysztof pogląd na sprawę. Też wydaje mi się to dziwne, tym bardziej, że doskonale wie, że PiS a zwłaszcza to wielkie nieszczęście Duda płaszcząc się przed Żydami(Duda to akurat pełza) totalnie kompromituje Polskę i Polaków, a co gorsze wpędza w ogromne niebezpieczeństwo związane z tym wymuszeniem rozbójniczym 447.
 • @Lotna 20:20:11
  Szkoda, że masz jakieś ,,ale,, do Grygucia, bo ostatni jego filmik jest właśnie o PiS. Może się przełamiesz, jak tak, to serdecznie polecam.
 • @Husky 16:39:59
  Sądzę, PiS uzyska większość parlamentarną i konstytucyjną a jego wynik będzie oscylował między 48 a 51%. I dobrze!
  Pozdrawiam
 • @Lotna 20:20:11
  Akurat tego żałuję, że nie opublikowano publicznie aneksu do raportu WSI.
  Poxdrawiam
 • @zbig71 20:35:52
  Nie mam takiego poglądu, ale mam już 51 lat i trochę do życia i polityki podchodzę z dystansem i realistycznie. Najgorszym co mogłoby się nam przydarzyć to powrót do władzy targowicych zdrajców.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 20:54:41
  Akurat władzę nad polskimi trepami mają starsi i mądrzejsi. Także PiS tylko może w tej sprawie(a także w innych) pokiwać groźnie palcem w bucie. To WSI w razie potrzeby wysadzi Jarosława Polskę zbawa w powietrze. Jak dostaną ,,wolną rękę,, od naszego najważniejszego sojusznika.
 • @krzysztofjaw 20:57:43
  A jakimi zdrajcami będzie PiS jeśli rzeczywiście zacznie spełniać żydowskie uroszczenia?
 • @Lotna 15:53:06
  Bieszk źródeł nie zna i tylko na kimś wyjątkowo nieoczytanym, taki hohsztapler może robić wrażenie.
 • Dobre
  https://pbs.twimg.com/media/D_iCbhwXkAA2gdp.jpg
 • @zbig71 21:44:36
  Tego też się boję. Spełnienie roszczeń żydowskich też będzie zdradą narodu i państwa polskiego.
  Pzdr
 • @Husky 00:26:31
  Gzie ty wynajdujesz te zdjęcia, ale to jest miodzio.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 08:10:05
  Dostaje z centrali PiS.
 • @krzysztofjaw 08:08:54
  Tym bardziej, że w PiS jest całe zatrzęsienie Szabesgoii z Kaczelnikiem włącznie. Np:w/g JK Izrael to cód Świata.
 • I co PIS-iory? Łyso Wam? Co obiecali? To zrobili
  https://pbs.twimg.com/media/D_m7EBQXoAAHkhD.jpg
 • Nowy nabytek Goowna Wyborczego staje na wysokości zadania.
  https://pbs.twimg.com/media/D_l4iJLX4AUESwY.png
 • @Husky 19:15:14
  Z Michnikiem jako prymasem.
 • @zbig71 19:53:02
  W punkt
  8-)))))
  pzdr.
 • @
  sayonara frajerzy z koszernej
  Wredny Kaczor tak Was zmasakruje że sraczka przy tym to pikuś 8-))))

  https://pbs.twimg.com/media/D_i8XorWwAEkBHX.jpg
 • @Lotna 15:53:06
  Dr Czerniak poszedł do ZOMO na ochotnika, był tam 7 lat! JKM go usprawiedliwia i chwali za to.
 • @Lotna 16:32:39
  Kandydując z okręgu dolnośląskiego dr Czerniak uzyskał niezły wynik, niewiele gorszy od kandydującego z pierwszego miejsca europosła Roberta Iwaszkiewicza. W ostatnim czasie wokół jego osoby narosło wiele kontrowersji.

  Media Narodowe ujawniły informację, iż dr Czerniak wstąpił na ochotnika do ZOMO. Miało to miejsce rok po tym, jak miała miejsce pacyfikacja kopalni „Wujek” w Katowicach. W tym czasie w wyniku działań ZOMO dziewięć osób poniosło śmierć.

  Hubert Czerniak odpowiada jednak, że „wstępując do ZOMO nie wiedział z czym to się wiąże”. – Radosław Patlewicz udostępnił całą teczkę Huberta Czerniaka, wykazując, że jego służba w ZOMO była świadoma i dobrowolna, trwała siedem lat, aż do czasu rozwiązania ZOMO – czytamy na stronie medianarodowe.pl.

  Problemu z obecnością dr Czerniaka w Konfederacji nie widzi Janusz Korwin-Mikke. Były europoseł napisał na Twitterze jasno:

  Mam dość tych PiSowskich wyciągań teczek sprzed lat. I powiem więcej: wolę uczciwych ZOMOwców, którzy rzetelnie wykonywali rozkazy, niż facetów mających gęby pełne patriotyzmu, którzy teraz rozkradają nasz kraj w barwach PO-PiSu i PSLD! A co sądzę o „Wielkiej Lechii” to sądzę…https://nczas.com/2019/07/19/kontrowersje-wokol-dr-czerniaka-korwin-mikke-wole-uczciwych-zomowcow-ktorzy-rzetelnie-wykonywali-rozkazy/
 • @Lotna 16:40:42
  Kiedy wreszcie Braun odetnie się od kanalii, którą sam wylansował, tj Patlewicza ? I P. Holochera takie niemieckie nazwisko i innych
  ustawka koncernów, służb. To jedyny ratunek dla Konfederacji. Ta upadlińska kanalia psuje wiarygodność Konfederacji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej