Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
666 postów 1774 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy od "Wiosny" można żądać jawności jej finansowania?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyż jest jakaś prawna możliwość i to w trybie wyborczym, zażądania jeszcze przed wyborami od "Wiosny" wskazania źródeł jej finansowania?

 Nie jestem prawnikiem, ale chyba od każdej organizacji publicznej a już w szczególności od NGO-sów i ugrupowań oraz partii politycznych należałoby oczekiwać transparentności finansowej w obszarze ich dochodów i wydatków.

 
Jest to chyba tym bardziej ważne w czasie rożnego rodzaju kampanii wyborczych, bo oczywiście post factum komitety wyborcze składają jakieś sprawozdania, ale jeszcze nie zdarzyło się w Polsce aby na ich podstawie unieważnić wybory lub nie uznać ważności zdobytych określonych mandatów wyborczych.
 
Z naciskiem też należałoby żądać takiej finansowej przejrzystości od organizacji po raz pierwszy przystępujących do jakichkolwiek wyborów, w tym do PE i polskiego parlamentu, bowiem takie organizacje nie posiadają w zarodku żadnego finansowania z budżetu państwa, więc skądś muszą mieć owe środki finansowe, a w przypadku "Wiosny" homoseksualisty Pana R. Biedronia na organizację dość kosztownych eventów wyborczych.
 
Z różnego rodzaju informacji medialnych okazuje się, że jednak polskie państwo nie interweniuje nawet w przypadkach, gdy prawo nakazuje wskazania źródeł finansowania, co widać na przykładzie "modnej" dziś fundacji „Liberté!”, gdzie ostatnia taka informacja pochodzi z 2013 roku (sic), czy też fundacji "Otwarty Dialog" Pani Kozłowskiej i jej partnera Pana Kramka.
 
Czyż jest jakaś prawna możliwość i to w trybie wyborczym, zażądania jeszcze przed wyborami  od "Wiosny" wskazania źródeł jej finansowania?
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • szkoły liderów...
  Jażdżewski, Biedroń... i setki innych, …
  to tylko aktorzy do wynajęcia,
  inaczej najemnikami zwani...
  tak jak kiedyś Karl Marx,
  nie przepracowali najczęściej uczciwie jednego dnia
  a utrzymywani są przez sponsorów...
  szkoleni przez „ szkoły liderów ”,
  finansowani z tajnych funduszy operacyjnych MSZ Niemiec, USA, Izraela...
  może nawet jak Piłsudski, biorą jurgiel z kilku źródeł naraz...
  nawet zdrajca lub Judasz ma więcej godności,
  niż ci aktorzy do wynajęcia...
 • @ Autor
  "Czy od "Wiosny" można żądać jawności jej finansowania?"

  Nie tylko można, ale i się powinno. I nie tylko od "Wiosny", ale także od wszystkich partii i organizacji.
  W przypadku osób prywatnych nie zawsze wypada pytać i one nie muszą odpowiadać, no chyba że robią to osoby uprawnione w określonych prawem okolicznościach.

  5*
 • @i sprawiedliwość... 11:06:02
  "Jażdżewski, Biedroń... i setki innych, …
  to tylko aktorzy do wynajęcia...."

  Dobrze o tym pamiętać :-(

  Ukłony
 • Ogólnie
  Ta kreacja "sorosowych" i "zza naszej zachodniej granicy" jest prowadzona dwutorowo: "Wiosna" (zamiast Petru) i KE (zamiast startować osobno), przy czym KE ma kasę z subwencji budżetowych a Wiosna nie i warto byłoby ją prześwietlić.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 12:34:04
  Jeśli chce pan wiedzieć, to proszę zapytać kilka osób z adresu:

  https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/poslowie.xsp?type=A

  ewentualnie zwrócić im uwagę na problem który pan poruszył.
  Są odpowiednie służby, a sprawa jest ważna.
 • co tu prześwietlać
  pis wypuścił zdradziecką moim zdaniem ;') reprezentację (beata sZ od zamordowania puszczy białowieskiej ) to co tu prześwietlać... 30 lat te same mordy rządziły i 30 lat kryzys.... co tu prześwietlać po co... niechby i sam diabeł zmienił te władze bo gorzej nie będzie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej