Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
667 postów 1777 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy naprawdę skorzystaliśmy na UE?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ja obecną Unię Europejską od wielu już lat określam drugim ZSRR, czyli Związkiem Socjalistycznych Republik Europejskich. Do takiej Unii nie wstępowaliśmy i w takiej Unii ja nie chcę być...

 

 
Szczerze powiedziawszy to jestem zniesmaczony ogólnym hurra-optymizmem dotyczącym wielkich korzyści z naszej przynależności do UE i to niezależnie czy w mediach pro czy antyrządowych.
 
Również jestem zdziwiony faktem, że ta euforia również kierowana jest werbalnie z ust przedstawicieli obecnie rządzących w Polsce, bo opozycji się nie dziwię...
 
Warto więc zwrócić uwagę, że tak naprawdę przystępowaliśmy zupełnie do innej UE niż jest teraz. Wtedy jeszcze UE mówiła o wartościach na jakich została zbudowana, wartościach łacińskich, chrześcijańskich, wstępowaliśmy do Unii suwerennych narodów. Teraz UE stała się typowo lewacka o centralistycznych inklinacjach stworzenia jednego Państwa Europa, przy jednoczesnym zabraniu suwerenności innym narodom.
 
Ja obecną Unię Europejską od wielu już lat określam drugim ZSRR, czyli Związkiem Socjalistycznych Republik Europejskich. Ma nawet swoich niewybieralnych powszechnie komisarzy jak ówcześni Sowieci, ma też jakąś sztuczną wspólną walutę Euro jaką niegdyś był tzw.: "rubel transferowy", choć nawet Sowieci bali się narzucić ten rubel w rozliczeniach wewnętrznych poszczególnych krajów im podległych. Trzon dzisiejszej unii stanowią kulturowi marksiści, którzy w sferze intelektualno-umysłowo-duchowej są nawet gorsi niż marksiści wprowadzający komunizm siłą fizyczną, bo niszczą i ubezwłasnowolniają podstawy człowieczeństwa całych narodów, szczególnie tych z tzw. Starej Unii.
 
Do takiej Unii nie wstępowaliśmy i w takiej Unii ja nie chcę być, stąd jeżeli nie da się jej zmienić to winniśmy podążyć drogą Wielkiej Brytanii.
 
Mam nadzieję, że jednak obecne wybory zmienią UE od środka i skończą się wreszcie totalitarne rządy mentalnych i ideologicznych marksistów, z ich poprawnością polityczną, gender, niszczeniem rodziny i chrześcijańskich wartości, fałszywie pojmowaną tolerancją wszystkiego dla wszystkich, ograniczaniem wolności i suwerenności państw oraz narodów. Należy powrócić do idei jakie przyświecały EWG, czyli wolności przepływu towarów, usług, kapitału i osób fizycznych, i zrezygnować z całej tej otoczki ideologicznej "wierchuszki" obecnej Unii Europejskiej.
 
Rozumiem motywy (albo mi się tak tylko wydaje), które dziś przesądzają o braku rzetelnej dyskusji na temat faktycznych korzyści i strat wynikających z naszej przynależności do wspólnoty europejskiej.
 
Tyle tylko, że trzeba zawsze mówić prawdę, niezależnie jakie może przynieść skutki. We wczorajszym głównym wydaniu Wiadomości  TVP został przedstawiony bardzo skrótowy i też powierzchowny bilans owej przynależności a szkoda, że nie pogłębiony do końca.
 
Wspomniano w nim, że przez te 15 lat uzyskaliśmy środków unijnych w wysokości około 164 mld Euro a wpłaciliśmy jedynie około 54 mld, co daje nam gigantyczną nadwyżkę rzędu około 110 mld Euro. I w tej kwestii podano jeszcze ile to zyskaliśmy kilometrów dróg ekspresowych i autostrad, ile to środków poszło na infrastrukturę i inne inwestycje i już chciałem przełączyć kanał, gdy wreszcie usłyszałem, iż 85 eurocentów z 1 Euro pomocy unijnej (bez dopłat rolniczych) wraca tak naprawdę z powrotem do Unii, czyli gdybyśmy założyli, że te inwestycje faktycznie wynoszą 100% wskazanych wartości, to okaże się, że tak naprawdę fizycznie i finansowo uzyskaliśmy z UE nie 164 mld Euro a jedynie 0,15% tej wartości, czyli 24,6 mld a wpłaciliśmy 54 mld, czyli o 29,4 mld więcej wpłaciliśmy niż finansowo zyskaliśmy.
 
Oczywiście zaraz odezwą się głosy, iż nie można tak księgowo liczyć, bo przecież zostały te drogi, te oczyszczalnie ścieków, te odrestaurowane miasta i miasteczka, idt, itp.
 
Tak to prawda, ale znów tylko powierzchowna, bo w takich zestawieniach nie podaje się innych ważnych elementów dotyczących skutków naszego wejścia do UE, np., że przez te lata dług publiczny Polski wzrósł z około 370  - 400 mld do przeszło 1 biliona złotych i to przy uwzględnieniu dochodów z umorzenia jednostek z OFE, które Polakom ukradł rząd PO-PSL i dodatkowych środków pochodzących z Funduszu  Rezerwy Demograficznej.
 
Ten dług nie zawiera kwot, jakie państwo będzie musiało w przyszłości wydać na świadczenia dla przyszłych emerytów. Uwzględniając te wydatki dług publiczny (ukryty) sięga 3 a może i nawet niemal 5 bln. zł. (za: https://www.dlugpubliczny.org.pl/o-projekcie/).
 
Nie mówi się też o zadłużeniu zagranicznym. Według danych NBP zadłużenie zagraniczne Polski w roku 2004  wyniosło około 130,2 mld USD. W 2018 roku wyniosło wyniosło już ok. 359 mld USD. Koszty obsługi naszego zadłużenia (odsetki) to około 40 mld zł.
 
Warto wspomnieć, że sławne już zadłużenie zagraniczne jakie zostawił nam po sobie E. Gierek w 1980 roku wynosiło w walutach wymienialnych 24,1 mld USD a wymagalne płatności z tytułu obsługi zadłużenia zagranicznego na rok 1981 wynosiły 10,9 mld USD. Dług ten - mimo umorzenia jego części - spłaciliśmy niedawno.
 
Dodatkowo zapomina się wiązać deficytu budżetowego z pomocą unijną a jest to też działanie na zasadzie sprzężeń zwrotnych. Budżet państwa w latach 2005- 2016 systematycznie rósł i wynosił np. w roku 2007 około 16 a w 2015 roku około 46 mld zł, przy jednoczesnej wyprzedaży majątku państwa sięgającej  łącznie ponad 60 mld zł i tzw. ogromnej pomocy unijnej i dobrych wskaźnikach wzrostu gospodarczego. Obecnie budżet ma się zdecydowanie lepiej, ale tylko ze względu na uszczuplenie luki vatowskiej i innych luk po stronie dochodów państwa. Ile w takim razie Polska by dodatkwowo zyskała, gdyby nami nie rządzili euroentuzjaści a sprawni eurorealiści?
 
Nie mówi się też o tym, że pomoc unijna drastycznie zwiększyła zadłużenie samorządów, gdzie ich dług sięga nawet przeszło 70% ogólnych aktywów, co może prostą drogą prowadzić do bankructwa (w miarę bezpieczna wysokość zadłużenia to maksymalnie około 30 aktywów).
 
Mało się mówi o straceniu przez Polskę 3 milionów dobrze wykształconych i kreatywnych Polaków, którzy budują PKB w innych krajach a nie w Polsce.
 
Nie analizuje się trafności (celowości) i kosztowej efektywności owych inwestycji infrastrukturalnych, czyli dlaczego 1 km autostrady w Polsce kosztuje więcej niż w Niemczech  i dlaczego zagraniczni unijni główni wykonawcy  inwestycji doprowadzili do bankructwa wiele polskich, małych firm, które były podwykonawcami owych przedsięwzięć.
 
Nie wspomina się też o kategorii utraconych zysków z faktu wejścia do wspólnoty, czyli ile moglibyśmy więcej zyskać inwestując tyle samo, ale nie odprowadzając składek do budżetu unijnego i o wielu, wielu innych aspektach.
 
Pomimo różnych negatywnych ocen bilansu naszego członkostwa w UE to jednak Polacy są dziś jedyną nacją w unii, która niemal w skali 90% popiera nasze członkostwo w tej wspólnocie i raczej boi się działań zmierzających do tzw. Polexitu, o którym w ogóle nie mówią największe partie w Polsce a jedynie nowo utworzona i niszowa Konfederacja (choć ma szanse na przekroczenie progu wyborczego).
 
Z czego wynika to poparcie? Ano z dwóch rzeczy.
 
Po pierwsze. Polacy nie znają tak naprawdę problemów, które realnie wykreowane zostały przez lewacki trzon kierujący UE: imigracja, likwidacja homogeniczności (jednorodności) narodowej państw, problemy Euro, pauperyzacja mniejszych krajów, odchodzenie od demokracji, strach wyjścia na ulicę po zmroku, szerzenie się ruchów antysemickich i skrajnie nacjonalistycznych, duże bezrobocie, ataki terrorystyczne,  szerzenie antyludzkiego systemu lewackich wartości, wprowadzania cenzury prewencyjnej, itd. Tego jeszcze Polacy nie zaznali i to dzięki m.in. obecnemu rządowi, który sprzeciwia się przyjmowaniu tzw. uchodźców i przyczynia się w ten sposób do wzrostu bezpieczeństwa, nie tylko w Polsce, ale i w całej UE.
 
Po drugie. Ze względu, iż w Polsce nie ma aż takich problemów, które są w Starej Unii, to Polacy odnoszą się jedynie do pozytywów bycia w UE, tzn. swobody podróżowania, pozbywania się karbu "polityki wstydu", świadomości bycia Europejczykami (choć od zawsze nimi byliśmy), uzyskiwania pracy o wiele lepiej płatnej niż w Polsce i z innych, często tylko emocjonalnych powodów.
 
Ciekawy byłby stosunek Polaków do Unii, gdybyśmy mieli: co i rusz ataki terrorystyczne, palenie kościołów bądź zamienianie ich w dyskoteki czy inne przeznaczenia, ogromną pauperyzację (zmniejszenie się stopy życiowej) większości Polaków wynikającej z posiadania przez Polskę waluty Euro, totalną cenzurę ideologiczno-lewacką zabierającą wolność jednostkom i ich grupom (też tzw. cenzurę prewencyjną). Ciekawe byłoby też, gdyby Polacy bali się pójść np. na publiczny koncert (jak np. w Nowym Roku) tylko dlatego, że obawialiby się o swoje życie.
 
Bo tak naprawdę to dziś Polska i wiele innych krajów dawnego bloku wschodniego, ale też mniejszych krajów w Unii odzwierciedla prawdziwy jej obraz, o którym myśleli jej założyciele. To my stanowimy faktycznie dzisiejsze "Serce Europy" i w sumie to my - jeżeli się uda – możemy ją w końcu zmienić.
 
Piszę w większości o negatywach lub tylko powierzchownych sukcesach, zdając sobie sprawę  z istnienia też pozytywów, więc proszę o polemikę... :)
 
Polecam też książki i artykuły pisane przez Tomasza Cukiernika a dotyczące właśnie bilansu naszego członkostwa w Unii Europejskiej, z naciskiem na gospodarkę a nie ideologię (wystarczy wygooglować) .
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • ile nas EU kosztuje
  Oto pare liczb zebranych z publikacj:
  1.tzw `pomoc` unii dla rolnikow to---sr 15mlrd zl/r
  2.tzw `pomoc `na firmy-drogi,chodniki,boiska,firmki itp to --sr 12mld/r/tutaj Polska musi brac kredyty n o 50% wlasnego wkadu od obcego banku na duzy procent-i splacac je/
  razem sr 27mld zl/r
  a teraz koszty tej `pomocy`;
  1.skladka do eu---sr 20mldzl/r
  2.obce sklepy nie placa podatku --ok 17mldzl/r
  3.wywoz do eu pieniedzy bez kontroli patrz tzw konto bledow i opuszczen w NBP--s r ok 60mld zl/r
  4.wywoz pieniadza przez obce banki z kreacji przez nie pieniadza na przyrost PKB rocznego tj -ok 60mlrdzl/r
  5.wywoz pieniadza przez obce banki z kreacji pieniadza inflacyjnego --ok sr 30mldzl/r
  6.wywoz lichwy przez obce banki-sr 50mlrdzl/r
  7.splata odsetek od dlugu Polski-sr ok 60mld zl/r
  8.kradziez VATu kiedys EU podala kwote ok 80mlrd zl/r-dobra zmiana `uszczelnila` proceder i odzyskuje z tgo ok 20mld ,zatem jeszcze ok 60 mld ucieka!
  9.wyprowadzane pieniadze do raju podatkowe np Junkera-ok 40mld zl /
  10.wywoz obcych dywident-sr ok -60mld zl/r
  11.wywoz pieniedzy przez obce firmy z tytulu Fima matka- firma corka---sr ok30mld zl/r
  12.wywoz pieniedzy na tzw stabiizacje bankow w Grecji i na Ukrainie--sr ok 4mld zl/
  13.zwolnienia podatkowe dla tzw obcych montowni -sr ok 10mld zl/
  14.obsluga tzw`pomocy `unijnej-ok 0,5mld zl /
  15.koszty transportu do eu gazu i ropy przez terytorium Polski strata ok 10mld zl./r
  16.straty na lekach -o 4mld zl/r/negocjacje,powtorny export itp/
  17.straty na kopalinach-zakazy wydobycia niszczenie kopaln ,zakazy rozwoju zrodel energi i-gazownictwo wegla ,energotermia itp-straty skromnie ok 5mld z/r
  18.straty-koszty-na wojny EU npp.arabskie-o 4mld zl /r
  19.A co z zasobami wody w Polsce i zasobami geologicznymi? ile z tych 5 tryl. usd zostalo w Polsce.?
  Razem bez zasobow wody i kopalin tacimy rocznie ok 484mld zl/r,co dla kursu 4,4 zl za 1 eur
  DAJE To KWOTE: EURO 110 mld /ok/rok
  A tzw Pomoc; 27mld zl/r co w eur kurs ten sam- 4.4 wynosi 6,2mld eur,czyli 5,5 % z kwoty/110mldeur/ zabranej Polsce .Tu widac jak unika sie tego tematu,jak bardzo nas na sile wciagneli do uni.
 • @Andrew08 13:43:12
  Witam
  Masz dużo racji, ale zawsze lepiej powoływac sie na źródła i trochę lepiej graficznie przedstawiać argmenty. Ale zgadzam się... nas na silę wciągnieto, aby nas ograbić i tyle... mieliśmy najwyższe aktywa z demoludów oprócz ZSRR.
 • @autor
  Bilans finansowy to jedno nawet gdyby byl kozystny to mozna by go rozpatrywac i wrecz nalezalo by w kategoriach podstepnego planu jako metoda uspokojenia i przekjupienia doraznymi korzysciami [np doplaty dla rolnikow] spoleczenstwa by popierali plan inteegracji W perspektywie dlugofalowej odebranie podmiotowosci suwerennosci decyzyjnej polskiemu spoleczenstwu moze owocowac zniszczeniem i eksterminacja narodu poprzez fakt przejecia bazy zywieniowej przez obcych poniewaz polskie spoleczenstwo nie bedzie mialo narzedzi do kontroli oceny jakosci pod wzgledem chemicznego jej domieszkowana tym samym instytucje unijne bez zadnego problemu zrealizuja plan Hitlera 10 milionow niewolnikow na obszaze Polen a czy jest to realne mowi film -Dr Rath ,Kartel farmaceutyczny,Masy nie sa generalnie zdolne do calosciowej i perspektywicznej oceny toczacych sie procesow i metoda marchewki czasami kija z powodzeniem ucisza swiadomosc .Ci ktorzy planowali Unie maja przewage intelektu i karkuluja dlugodystansowo.te pozorne kozysci strukturalne to kpina z intelektu i tylko idioci moga go uzywac jako argument za unia .Dobrze ten problem naswietla John Perkins W ksiazce ,,Wyznania platnego ekonomicznego mordercy ,, wyjasniajac komu sluza inwestycje strukturalne. Lokalne inwestycje strukturalne to czestozwykle korupcyjne uklady,nie mowiac o tym ze byly informacje ze mafie majac piebniadze i prawnikow najweiecej popiera pieniedzy z uni na tzw programy unijne .Slynne doplaty do orzechow i sadow jabloni ktorych juz niema a na ktore poszly miliardy bez zadnego spolecznego zysku to tez inna strona unijnych patologi robienia ustaw pod swoich. Polska majac takie zasobygdyby byla suwerenna nie potrzeboje by zadnej uni i wyjscie z niej powinno byc narodowym priorytetem jesli chcemy istniec jako narod.nie bedzie to latwe poniewaz polska infrastrukture gospodarcza przejeto lub celowo zniszczono by uzaleznic egzystencje polakow od obcych korporacji i ich miejsc pracy. tak wiec myslenie w kategoriach bilansow fionansowych to tylko jeden aspekt nawet mniej istotny. Ps w tych procentach 0,15 winno byc 15 procent bodajze

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej