Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 1868 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

"Ustawa 447 JUST"–proszę o stanowisko PMM i JK w tej sprawie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To nie szef MSZ a premier i szef PiS-u powinni wypowiedzieć się na temat ustawy 447 JUST, bo tu chodzi o przyszłość Polski. Idealnym momentem byłaby ostatnia konwencja ZP, której motywem (jak w przypadku Euro) byłby motyw stosunku do tej ustawy.

 Z mediów dowiadujemy się, że Pani ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, w wywiadzie, jakiego niedawno udzieliła twierdzi, że intencją ustawy 447 jest tylko i wyłącznie stworzenie raportu na temat tego, co kraje zrobiły w sprawie restytucji mienia po wojnie i nic nie mówi o ewentualnych pieniężnych kwotach odszkodowawczych. Jak jeszcze dodaje Pani ambasador to ma być "jednorazowy raport, który nie będzie wiązał się z żadnymi dalszymi działaniami. On niczego nie dyktuje" [1]

 
Warto w tym miejscu przybliżyć o co w tej ustawie tak naprawdę chodzi a chodzić może chyba wyłącznie o pieniądze lub ewentualnie przejęcie m.in. polskiego majątku w naturze, być może aby ziścić marzenie części Żydów o powstaniu tzw. Judeopolnii, gdzie żydowskie pochodzenie gwarantowałoby zarządzanie przez Żydów naszą Polską.
 
Prezydent USA Donald Trump podpisał ową ustawę w  maju 2018 roku, którą nazywa się  górnolotnie jako ustawę o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST) a dotyczy ona jedynie restytucji mienia ofiar Holokaustu. W grudniu 2017 roku ustawę zarejestrowaną w dzienniku ustaw jako S.447 (ustawa Senatu nr 447) jednomyślnie przyjęła izba wyższa amerykańskiego Kongresu, a pod koniec kwietnia 2018 roku także jednomyślnie, przez aklamację, przyjęła ją Izba Reprezentantów. Po podpisaniu ustawy przez D. Trumpa sekretarz stanu USA będzie zobowiązany do przedstawienia w dorocznym raporcie o przestrzeganiu praw człowieka w poszczególnych państwach albo w dorocznym raporcie o wolności religijnej na świecie sprawozdania o realizacji ustaleń zawartych w Deklaracji Terezińskiej. Deklaracja ta, przyjęta w 2009 r. przez 46 państw świata na zakończenie Praskiej Konferencji ds. Mienia Ery Holokaustu, jest niby niezobowiązującą listą podstawowych zasad mających przyspieszyć, ułatwić i uczynić przejrzystymi procedury restytucji dzieł sztuki oraz prywatnego i komunalnego mienia przejętego siłą, skradzionego lub oddanego pod presją w czasie Holokaustu [na podstawie: 1]

Według różnych szacunków ewentualne roszczenia żydowskie wobec Polski mogą sięgnąć nawet 330 mld USD, czyli grubo przeszło 1 bln złotych. I co jest najważniejsze: Żydzi w końcu mogą dopiąć swego tworząc kuriozalne prawo, dające im możliwość uzyskiwania roszczeń za tzw. mienie bezspadkowe a to jest niezgodne z polskim i międzynarodowym prawem.
 
Niedawno organizowane były przez Polonię Amerykańską marsze przeciw tej ustawie, które były całkowicie przemilczane przez wszystkie media, i te "rządowe, i te "antyrządowe. Pan St. Michalkiewicz ujawnił też notatkę rządową, która jednoznacznie stwierdza, że toczą się jakieś zakulisowe rozmowy na temat tej restytucji prowadzone przez rząd polski oraz amerykańsko-izraelski. Zresztą Pan St. Michalkiewicz od lat wskazuje, że począwszy od 1996 roku Polska jest atakowana jako antysemicka i, że cały czas chodzi o to samo: albo pierwotnie o 65 mld. złotych a teraz o 330 mld. złotych uzupełnionych utworzeniem na wschodnich ziemiach Polski i zachodnich ziemiach Ukrainy wspomnianej wcześniej Judeopolinii, takiej raczej sensu largo chazarskiej niż typowo judaistycznej (to jeszcze żydowski pomysł z lat 1914-1915, kiedy Żydzi myśląc, że I WŚ wygrają Niemcy starali się utworzyć takie państwo pod  protektoratem Niemiec).
 
I chyba zarówno działania polskiej Polonii, jak i wielu filmików na YouTube, gdzie wielu patriotycznych Polaków przedstawiało całe tło owej ustawy spowodowało, iż zdecydowana większość Polaków w kraju obawia się tej ustawy, bowiem w sondażowym badaniu pracowni Social Changes dla wPolityce.pl aż 49% Polaków się jej obawia a przeciwnego zdania jest tylko 13%. Reszta jeszcze nie ma zdania na ten temat i wykluczając nich to ta proporcja wynosi 79 do 21% [2].
 
Co prawda poseł PiS J. Mosiński a nawet B. Kempa również w portalu wpolityce.pl twierdzą, że tak naprawdę tematu nie ma oraz niepotrzebne są emocje wokół tej ustawy a nawet proponują zajęcie stanowiska w tej sprawie przez szefa MSZ (propozycja Jana Mosińskiego) [3], tyle tylko, że jest to unikanie tak naprawdę ogólnonarodowego dyskursu w tej materii. Nadzieją zostaje jeszcze Marsz organizowany przeciwko tej ustawie w Warszawie w dniu 01.05.2019 (Sąd odrzucił decyzję o zablokowaniu marszu podjętą przez R. Trzaskowskiego pełniącego obowiązki prezydenta Warszawy).
 
Na koniec mam pytania do Pani Ambasador USA: 
 
1) Skoro cała sprawa ma charakter jednorazowy i chodzi w niej tylko i wyłącznie o stworzenie raportu na temat tego, co kraje zrobiły w sprawie restytucji mienia po wojnie i nic nie mówi o ewentualnych pieniężnych kwotach odszkodowawczych to po co w ogóle powstawała ta ustawa? Czy nie mogło to być decyzja na niższych szczeblach?,
 
2) Dlaczego ta ustawa dotyczy jedynie ofiar żydowskiego Holocaustu a nie dotyczy polskiego i innych narodów, które ucierpiały i zginęły oraz utraciły majątki  w czasie II WŚ z rąk niemieckich, pozostawiając m.in. swoje mienie bezspadkowym? I czy czasem to nie Niemcy powinny płacić ewentualne odszkodowania? ,
 
3) A co z restytucją mienia i odszkodowaniami, które też powinny dotyczyć innego agresora współwinnego za wybuch II WŚ, czyli Związek Sowiecki?
 
Doprawdy takie kluczenie i bagatelizowanie sprawy zarówno przez panią Ambasador, ale też przez polskie władze nie uwłacza naszej Ojczyźnie i Polakom, jako państwu i narodowi, który najbardziej ucierpiał w czasie panoszenia się dwóch totalitaryzmów: narodowo-socjalistycznego nazizmu i klasowo-socjalistycznego komunizmu?
 
Polskie roszczenia wobec Niemiec mogą sięgnąć około 3 bilionów złotych, roszczenia wobec Sowietów są na razie trudno-policzalne. Jeżeli więc Niemcy i Sowieci zapłacą nam odszkodowania za II WŚ, to my możemy przecież przekazać ich część narodowi żydowskiemu. Nieprawdaż. I tylko wtedy i tylko w taki sposób, i tylko tak należy negocjować z "odszkodowawczą" częścią środowiska żydowskiego. 
 
Kończąc. Uważam, że to nie szef MSZ a jedynie premier i szef PiS-u powinni wypowiedzieć się na temat ustawy 447 JUST a nie jakiś minister (choćby ten), bo tu chodzi o przyszłość Polski. Idealnym momentem byłaby ostatnia konwencja ZP, której motywem (jak w przypadku Euro) byłby motyw stosunku Polski do tej ustawy.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Oj oj Krzysztofie...
  Ani Kaczelnik ani bankster Ci nie odpowiedzą. Prędzej by własny język polkneli.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:53:43
  Pytać zawsze można, choć też nie spodziewam się odpowiedzi.
  Pozdrawiam
 • tak nie można
  "Jeżeli więc Niemcy i Sowieci zapłacą nam odszkodowania za II WŚ, to my możemy przecież przekazać ich część narodowi żydowskiemu. Nieprawdaż. I tylko wtedy i tylko w taki sposób, i tylko tak należy negocjować z "odszkodowawczą" częścią środowiska żydowskiego."

  Jaja sobie Pan z pogrzebu robi? Dlaczego to mamy oddawać coś komuś jeżeli jest to nasze? Nawet myśląc że i tak odszkodowań nie dostaniemy nie można takich rzeczy mówić. Ta ustawa także mimo że będzie "na niby" ale będzie nieoficjalnym narzędziem gnębienia ofiary.
  Kto nawet dał im prawo naliczać nieswoje straty nie mówiąc już o przywłaszczaniu? Na to jest tylko jedna recepta. Niech się wali, niech się pali ale WON!!! Z buntownikami i terrorystami się nie negocjuje ani rozmawia gdyż straci się jeszcze więcej i to jest fakt.
  Nikt nas nie zbombarduje, najwyżej nie będziemy sobie mówić dzień dobry. Wizy do USA? Już kiedyś pisałem, przeciętnemu Polakowi na dzisiaj żyje się w Polsce lepiej niż przeciętnemu Amerykanowi w USA. Niech was ilość samochodów w garażach nie zaślepia.
 • "Trudne pytanie"
  Od szmaciarzy oczekujecie odpowiedzi? Sami sobie odpowiedzcie, jaki jest wasz prawdziwy stosunek do okupacyjnej władzy żydowskiej w Polsce? Prawdziwy, a nie udawany. Coś więcej trzeba wyjaśnić?
 • @Analityk 00:51:41
  Dokładnie!
  Jak można być tak naiwnym?
  "To nie szef MSZ a premier i szef PiS-u powinni wypowiedzieć się na temat ustawy 447 JUST".
  No i co? Założmy, że naczelnik czy też premier zapytany o tę ustawę odpowie:
  "Ta ustawa nas nie dotyczy...dopóki będzie rządził PiS żadne roszczenia nie będą realizowane".
  Hurrra! Głosujemy na PiS!
 • Trump i Putin - dobrzy stratedzy
  https://s.tvp.pl/images2/0/c/1/uid_0c177b26a3326234fe934973c164b3261531713812459_width_190_play_0_pos_0_gs_0_height_107.jpg

  Obaj muszą liczyć się z lobby żydowskim i zaspokajać ich żądania.
  Czy ta podpisana Ustawa spowoduje wypłatę odszkodowań przez Polskę za mienie bezspatkowe dla ofiar holokaustu - jest mało prawdopodobne.
 • @Stara Baba 00:39:15
  Pełna zgoda!
  Albo jesteśmy coś Żydom winni i wtedy im to zwracamy albo im nie jesteśmy nic winni więc dlaczego mielibyśmy im cokolwiek dawać?
  Na jakich "wartościach życiowych czy też autorytetach morlanych" oparta jest taka kretyńska logika?
  Skończy się na tym, że przyznamy, że coś tym Żydom jesteśmy winni tylko nie mamy z czego "oddać"...
  Jak nam dadzą odszkodowania Niemcy, Rosjanie (?), Ukraińcy (?), Białorusini (?), itd. to wtedy będziemy mogli... no co?
  Oddać czy dać im w prezencie?
  Jak można wypisywać takie bzdury?
 • USA mają inne plany wobec Polski
  Czy doprowadzenie Polski do bankructwa miałoby sens?


  "„Stany Zjednoczone są zainteresowane tym, by Polska była silnym krajem, mają znaczące plany dotyczące rozmieszczenia sił w Polsce w przyszłym roku. Nie ma żadnych przesłanek świadczących o tym, że te plany mogą zostać zarzucone. Już sama ich realizacja będzie oznaczać znaczące pogłębienie – przynajmniej na poziomie operacyjnym – relacji dotyczących bezpieczeństwa między Polską a Stanami Zjednoczonymi” – zaznaczył Ian Brzezinski z waszyngtońskiego think tanku Atlantic Council."

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/ekspert-usa-chca-aby-polska-byla-silnym-krajem/
 • @Talbot 07:10:25
  Bzdety!
  To dlatego sprzedają nam uzbrojenie po zawyżonych cenach!
 • @Talbot 07:10:25
  Polska jest obszarem do zużycia dla USA. Jest przed polem i terenem rozgrywek amerykańsko -rosyjskich. I skarbonka dla żydowskich gangsterów z USA i Izraela. Przykład Ukrainy już powinien nam wystarczyć.
 • @Robik 07:20:36
  "To dlatego sprzedają nam uzbrojenie po zawyżonych cenach!"

  Podaj przykłady...


  https://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/307049880-Ameryka-zbroi-polska-armie.html
 • @krzysztofjaw 22:02:21
  „Na koniec mam pytania do Pani Ambasador USA.”
  Pytania DOBRE, tylko że nikt ich nie zadał „Pani Ambasador”. Nikt też nie pofatygował się przedstawić ten problem kimukolwiek z administarcji Prez. Trumpa. Bo niby kto to ma zrobić?
  Sprawa powinna wyjść z Polski, ale tylko Polonia Amerykańska protestowała. Polonia Amerykańska, której to członkowie zostali wyzwani przez administratora „Oj oj” Ruszkiewicza od „żydowskich gnojków”. I na tym się skończyło. Trump może spać spokojnie, a Żydzi śmiać się przez całą drogę do banku.
  W NEonie pytać, rzucać gnojem, oraz banować jeszcze można. I na tym się kończy całe zaangażowanie tzw. bloggerów z Polski.
 • @krzysztofjaw 22:02:21
  PMM jednak kilkakrotnie wypowiadał się o bezcelowości tejże ustawy, przy czym są to luźne do niej zastrzeżenia i słowne. Nic nie ma na piśmie a niemal "na piśmie" byłoby złożone zapewnienie na konwencji PiS.
  Pzdr
 • @Robik 07:08:36
  Faktycznie bzdury. Nie dość, że nic im się nie należy, to wyłudzili już z Polski przeogromny majątek w tzw. prywatyzacjach, w przekazywaniu gminom żydowskim często sprzedanego wcześniej przez Żydów mienia, zwrocie za darmo zadłużonego w bankach polskich mienia itp.
  Obecnie tylko ślepy nie widzi ile warszawskie rządy wydają na żydowskie i antypolskie cele.
  Zadawanie pytań proponowane przez autora kaczelnikowi i premierowi jest śmieszne. Po co pytać, jak widać?
 • Żeby było śmieszniej
  to przypomnę, że pana, towarzysz Hitlera i towarzysza Stalina stworzyła i futrowała ta sama mroczna siła, która dzisiaj wydaliła z siebie tę liczbę - 447.
  Żeby było śmieszniej - to owa mroczna siła wcale nie potrzebował ciągu cyferek - 447 - aby po 1989 roku przywłaszczyć sobie po PRL wszystko co uznała za stosowne a jednocześnie wypędzić miliony Polaków z atrapy polski na zmywaki świata. Dopiero jak jesteśmy świadomi powyższego - to można się pokusić o sens ciągu cyferek 447.
  Wniosek?
  Być może ta w/w liczba - to jakiś bat na Niemcy. Myślę tak dlatego,że czarci pomiot jakby odstąpił od zgody na Nowy Jedwabny Szlak - a w takiej sytuacji przemysł niemiecki będzie rozwijany a nie zwijany. Słowem Niemcy będą płacić coraz więcej - podobnie jak płacą Chiny - na budowę przez czarci pomiot - Piekła na Ziemi.
 • @Talbot 07:38:56
  "Polskie F-16 są całkowicie uzależnione od USA. Nawet małe śrubki musimy sprowadzać ze Stanów.
  Jedyny większy biznes, jaki zrobiła polska firma na obsłudze F-16, to pomalowanie "Jastrzębi" w swoich hangarach w Bydgoszczy. A i wtedy zabrakło farby. Amerykańskiej farby!!!
  Żadne polskie przedsiębiorstwo nie uczestniczy w serwisowaniu „Jastrzębi”. Tę kwestię bez problemu rozwiązali inni użytkownicy F-16. W Grecji, Belgii czy Turcji są duże rodzime firmy, które zarabiają na tym.
  W Polsce największy interes na serwisowaniu F–16 zrobiły Wojskowe Zakłady nr 2 w Bydgoszczy. Mianowice pomalowały „Jastrzębie”. "
  Finlandia kupowała pociski do F-16 za 60% tego co zapłaciła Polska.
  "Przez ostatnich około 200 lat nasze elity cywilne i wojskowe toczyła bardzo brzydka i zaraźliwa choroba, zwana „kundlizmem pospolitym”. Okazuje się że paroksyzmy tej epidemii bynajmniej nie minęły. Dużą radość, ale i politowanie sprawiają obserwatorom ludzie, którzy jeszcze 25 lat temu opowiadali przysłowiowe bajki o dzieciątku Lenin i bezgranicznej wierności dla Związku Radzieckiego, a obecnie uczą się na pamięć obszernych fragmentów „Chaty Wuja Toma”... Może byłoby lepiej, jeżeli już muszą, aby raczej wkuwali „Grona Gniewu”. Przecież tę znakomitą książkę napisał też Amerykanin i noblista."
  http://www.geopolityka.org/analizy/eugeniusz-janula-f-16-problem-nie-tylko-samolotow-za-co-polska-musi-placic
  "13 lutego 2019 minister Błaszczak podpisał umowę na zakup sytemu artylerii rakietowej HIMARS, jako jednego z elementów realizowanego od dawna programu Homar.
  Polska zgodziła się zapłacić zań 414 mln dolarów, czyli 1,5 mld złotych. Zdumiewa tak wielka kwota pieniędzy za paręnaście wyrzutni, 30 rakiet i 300 pocisków. Oprócz bajońskiej kwoty podejrzana jest procedura zawarcia kontraktu, bez przetargu i po anulowaniu wszczętych już wcześniej procedur realizacji programu Homar. Rodzi się mimowolnie podejrzenie realizacji przez obecna ekipę rządzącą PIS jakiegoś z góry narzuconego zadania, w wielkim pospiechu, nie licząc się z pieniędzmi podatników, łamiąc wszystkie możliwe zasady dostaw uzbrojenia, pomijając krajowych producentów.
  Gołym okiem widać absolutna nieprzydatność praktyczną ( w razie konfliktu) systemu HIMARS. Jedynie praktyczne zastosowanie to defilady i efekt psychologiczny dla polskiego społeczeństwa. A nie o to przecież chodziło pierwotnie.
  Zainteresujmy się ceną, skąd wzięła się taka dysproporcja, pomiędzy faktycznymi kosztami, wycenionymi na 176 mln USD, a te, które zapłacił Amerykanom minister Błaszczak, czyli 414 mln USD.
  Niewygodnych , próbujących negocjować i cokolwiek uratować dla PGZ i przemysłu polskiego Macierewicza i Kownackiego wymieniono na posłusznego politruka Mariusza Błaszczaka, człowieka bez skrupułów spełniające wolę Wielkiego Brata, idącego po trupach i nieliczącemu się z żadnymi kosztami. Czy podstawiony Misiewicz posłużył za pretekst dymisji? Jak była tutaj rola prezydenta Dudy? Pewnie nigdy się nie dowiemy.
  Błaszczak natychmiast wymienił cały zarząd i radę nadzorczą PGZ, przerwał procedurę negocjacyjną prowadzoną w ramach Homara i sam zaczął zarządzać projektem zakupu HIMARS z USA. Z pierwotnej ceny 250 mln szacowanej przez PGZ zrobiło się aż 414 mln. Zrezygnowano z offsetu i transferu potrzebnej wojsku technologii. Bardziej nieudolnych negocjacji ciężko sobie wyobrazić. Minister zrezygnował ze wszystkich najważniejszych celów, jakie stawiało sobie Wojsko Polskie, polski przemysł i zapłacił ( pieniędzmi podatników) dwa razy więcej za towar „ z półki”, który w żadnej mierze nie posunie do przodu polskich zdolności wytwórczych."
  https://www.salon24.pl/u/piotrpanasiuk/947429,dlaczego-polska-przeplaca-za-amerykanski-system-himars,2
 • @wercia 09:15:26
  Zasadniecze pytanie jest takie; czy autor (krzysztofjaw) wierzy w to co mówi Morawiecki czy Kaczyński?
  To co mówią politycy swoim wyborcom to jedno a to co faktycznie robią to drugie.
  Naiwność, głupota czy manipulacja?
 • @Robik 09:53:53
  ""Polskie F-16 są całkowicie uzależnione od USA. Nawet małe śrubki musimy sprowadzać ze Stanów."

  Inne państwa w tym Polska, muszą sprowadzać do rosyjskich migów każdą śróbkę - na tym polega biznes.
  Czy Rosja rozdaje wszystkim Iskandery i S 400 za darmo?
 • @Talbot 10:19:45
  Ale Rosja jest naszym wrogiem a USA sojusznikiem i przyjacielem.
  Poza tym inne państwa z sojuszu NATO płacą dużo mniej niż Polska.
 • @Talbot 07:38:56
  Hibmars (coś jak katiusze), jassm, Patriot. Wszystko zbyt drogie.I zbyt drogi gaz
 • @Talbot 10:19:45
  Gówno prawdą. Część MIGów możemy robić sami. Słabe te PiSiackie trolle.
 • Jak
  Można domagać się od ludzi, którzy co najmniej od Października 2018 knują z urzędnikami z Departamentu stanu, jak oszukać własnych obywateli? Po ujawnieniu przez Red.Michalkiewicza notki z ,, polskiego MSZ,, chyba powinno być jasne, że mamy do czynienia ze zdradą najwyższych władz państwowych. Co mi po ich oświadczeniach?
 • @krzysztofjaw 22:02:21
  Panie Krzysztofie, naiwnosci nigdy nie za wiele. Takie decyzje usraela były i muszą być konsultowane z tzw. administracją w Polsce, konsultacje takie się odbyły: z Jarosławem K, prezią Jude oraz ten od JB Morgana, wszyscy dostali polecenie siedzieć cicho, tak jak w sprawie spędu w W-wie przeciw Iranowi, przyjechali nażarli się napili i wyżygali się w talerz Kalsteina. Tak postępuje się z debilami i szpiegami z tzw. polityki ,,polskiej".
  Polski faktycznie nie ma, ponieważ rządzą Polską upadłą gangsterzy prymitywni wskazani przez tych co niby im mamy majatek zwracać. Oni tu rządzą, premierem, rezydentem, sejmem jest Jonny Daniels to do niego kieruj Pan swe żale. Bo ci bez niego nie odpowiedzą panu.
  Miłego samopoczucia
 • @Wrzodak Z. 14:25:24
  Całkowicie z pan się zgadzam, a ten Talbo to jakiś idiota
 • @Wrzodak Z. 14:25:24
  W porządku.
  Ale jak w takim razie ocenić (po owocach poznacie) gusła jakie nad Polską odprawiał Wojtyła (,,Niech zstąpi duch twój") i jak ocenić (po owocach poznacie) nadanie korony polskiej królowej nieba, Polski, Meksyku, Wenezueli czy Kolumbii.

  https://www.youtube.com/watch?v=s3mt8atGmQ0

  1 List św. Jana
  Musimy strzec się Antychrystów i świata

  4,1 Umiłowani,
  nie dowierzajcie każdemu duchowi,
  ale badajcie duchy, czy są z Boga1,
  gdyż wielu fałszywych proroków
  pojawiło się na świecie.

  Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Czemu wam mówią że jesteście na te sprawy za głupi. Że do zrozumienia potrzeba uczonych w piśmie, dohtorów, profesorów, teologów, którzy już na wstępie składają ślubowanie człowiekowi?

  Ewangelia wg św. Mateusza

  11,25 W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom12. 26 Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

  Mnie z pomocą przyszła Biblia, ale katolikom na własną rękę nie wolno jej używać.
  Może problem jest z przynależnością do macierzy nierządnic, która jest stolicą położoną w otoczeniu siedmiu wzgórz?

  Sprawdźmy to u Jana, któremu anioł dał objawienie:

  KARA NA "WIELKI BABILON"


  Wielka Nierządnica

  171 Potem przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz,
  i tak odezwał się do mnie:
  «Chodź, ukażę ci wyrok na Wielką Nierządnicę1,
  która siedzi nad wielu wodami, 2 z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi,
  a mieszkańcy ziemi się upili
  winem jej nierządu».
  3 I zaniósł mnie w stanie zachwycenia na pustynię.
  I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej2,
  pełnej imion bluźnierczych,
  mającej siedem głów i dziesięć rogów.
  4 A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat,
  cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły,
  miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości
  i brudów swego nierządu.
  5 A na jej czole wypisane imię - tajemnica:
  "Wielki Babilon.
  Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi".
  6 I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa3,
  a widząc ją bardzo się zdumiałem.
  7 I rzekł do mnie anioł:
  «Czemu się zdumiałeś?
  Ja ci wyjaśnię tajemnicę Niewiasty
  i Bestii, która ją nosi,
  a ma siedem głów i dziesięć rogów.
  8 Bestia, którą widziałeś, była i nie ma jej,
  ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę.
  A zdumieją się mieszkańcy ziemi,
  ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia
  od założenia świata -
  spoglądając na Bestię,
  iż była i nie ma jej, a ma przybyć4.
  9 Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość!
  Siedem głów to jest siedem gór5 tam,
  gdzie siedzi na nich Niewiasta

  https://c8.alamy.com/comp/R3BGDM/vatican-lira-coin-R3BGDM.jpg

  Do siedmiu wzgórz Rzymu zaliczają się:

  Awentyn (Mons Aventinus).
  Palatyn (Mons Palatinus). Zachodnie jego zbocze zostało nazwane Cermalus.
  Kwirynał (Collis Quirinalis). Składa się z trzech szczytów: Latiaris, Mucialis i Salutaris.
  Wiminał (Collis Viminalis).
  Celius (Mons Caelius).
  Eskwilin (Mons Esquilinus). Składający się ze szczytów: Oppius, Cispius i Fagutal.
  Kapitol (Mons Capitolinus), którego przełęcz zwana Asylum, dzieli szczyt północny Arx od południowego właściwego Kapitolu.

  Nie pytajcie dohtorów teologów! Oni człowiekowi ślubowali POSŁUSZEŃSTWO!

  W macierzy nierządnic często słyszy się dwa słowa klucze:

  - Śmierć, odmieniana przez wszystkie przypadki. Słowa o śmierci, są wypowiadane jako mantryczna modlitwa ,,w godzinę śmierci naszej". Trupy są natomiast umieszczane pod posadzką.

  Drugie:

  -Tajemnica. Tajemnice bolesne, tajemnice chwalebne itp itd.

  Ewangelia wg św. Mateusza

  22,32 Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba?6 Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych». 33 A tłumy, słysząc to, zdumiewały się nad Jego nauką.


  10,7 Idźcie i głoście: "Bliskie już jest królestwo niebieskie". 8 Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! 9 Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów.

  24 12 Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. 25 Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem13, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą.

  26 14 Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. 27 Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach!
 • @krzysztofjaw 08:36:18
  Skoro taka bezcelowa ustawa to po co w ambasadzie USA stworzono specjalny etat dla pracownika monitorującego realizację tejże ustawy? No a wiara w to, że politycy mówią prawdę wyborcom, zwłaszcza przed wyborami to wielka naiwność (bez urazy). Politycy to najbardziej załgany zawód na świecie i miejmy to na uwadze.
 • Autor
  "Jeżeli więc Niemcy i Sowieci zapłacą nam odszkodowania za II WŚ, to my możemy przecież przekazać ich część narodowi żydowskiemu. Nieprawdaż. I tylko wtedy i tylko w taki sposób, i tylko tak należy negocjować z "odszkodowawczą" częścią środowiska żydowskiego."

  Jakże naiwne i złudne rozumowanie. Absolutnie nie można tych spraw łączyć. Ani Niemcy /ani tym bardziej, Rosja bo niby z jakiego powodu ?/ nie wypłaca nam nigdy żadnych odszkodowań . Taką żałosną narracją , damy jedynie żydom powód do tego, by twierdzić że coś im się od nas należy.....
 • Witold Jurasz: ustawa 447, czyli między paniką a chowaniem głowy w piasek
  "Przez Polskę co pewien czas przetaczają się kolejne fale paniki, związanej z ustawą nr 447 Senatu USA. Według polityków i publicystów skrajnej prawicy doprowadzi ona do masowego odbierania przez Żydów domów Polakom. Strona przeciwna twierdzi, że nie ma w ogóle problemu. A odpowiedź, jak jest naprawdę, wcale nie jest prosta ani oczywista. "

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/witold-jurasz-ustawa-447-czyli-miedzy-panika-a-chowaniem-glowy-w-piasek/8mp1kz7
 • @Robik 09:57:20
  Jestem trochę niewierny słowom, dlatego liczą sie dla mnie czyny. A to, że napisałem ten tekst jest po prostu szukaniem jakiegoś sensownego wyjścia, bo nie jesteśmy niestety mocarstwem i mamy albo kondominum niemiecko-rosyjskie albo amerykańsko-izraelskie. Co wybrać?
  Pzdr
 • @Wrzodak Z. 14:25:24
  Wiem kim jest J. Daniels i mam co do niego tylko negatywne emocje.
  Pzdr
 • @finka 15:14:29
  Dobre pytanie, do moejej kolekcji pytań.
  Pzdr i nie jestem naiwny... wbrew pozorom
 • prostuję informację podaną w notce
  Marsz przeciwko amerykańskiej ustawie 447 odbędzie się 11 maja, a nie 1 - 1 maja będzie marsz suwerenności (cokolwiek to znaczy).

  Co do treści notki, to chciałoby się powiedzieć, że wiara w moc oświadczeń polityków przynosi Panu chlubę, ale przecież z wieku dziecięcego dość dawno Pan wyrósł,więc jest wręcz przeciwnie.
 • @krzysztofjaw 15:37:39
  Proszę tylko zobaczyć jak traktuje Polskę nasz najlepszy sojusznik a jak traktuje Białoruś Rosja.
 • Czy ja tu czegoś nie zrozumiałam?
  Bo treść tego akapitu nie jest jednoznaczna, a jeśli znaczy to, co myślę, że znaczy, to Autor wypisuje kompletne bzdury. Konkretnie, nie wiem, czy „Nieprawdaż.” jest zaprzeczeniem/pytaniem, czy potwierdzeniem:

  „Polskie roszczenia wobec Niemiec mogą sięgnąć około 3 bilionów złotych, roszczenia wobec Sowietów są na razie trudno-policzalne. Jeżeli więc Niemcy i Sowieci zapłacą nam odszkodowania za II WŚ, to my możemy przecież przekazać ich część narodowi żydowskiemu. Nieprawdaż. I tylko wtedy i tylko w taki sposób, i tylko tak należy negocjować z "odszkodowawczą" częścią środowiska żydowskiego.”

  Roszczenia Polski wobec Niemiec i Rosji spadkobierczyni ZSRR są/ byłyby jak najbardziej słuszne z punktu widzenia prawa, bo dotyczyłyby odszkodowań wojennych - zniszczeń i grabieży dokonanych przez najeźdźców, bo nie sądzę, aby pomordowana inteligencja przez obu najeźdźców miała jakąkolwiek cenę; roszczenia żydowskie natomiast są bezprawne, nielegalne i stanowiłyby precedens w skali światowej, bo dotyczą mienia bezspadkowego - są nielegalnymi uroszczeniami na prawie kaduka i w związku z tym, powinny już dawno zostać kategorycznie odrzucone. Żadna „odszkodowawcza” część środowiska żydowskiego po prostu nie istnieje. Koniec, kropka.

  Stawianie znaku równości pomiędzy wyżej wymienionymi roszczeniami świadczy albo o kompletnej ignorancji, albo o złej woli, a żadna z tych postaw nie napawa optymizmem, szczególnie w stosunku do osoby chlubiącej się swoimi dokonaniami intelektualnymi.

  Taki kit to może Kaczyński wciskać ciemnemu ludowi/suwerenowi, który z całej tej układanki dostrzega powtarzające się słowo „roszczenia”, nie widząc pomiędzy nimi żadnej różnicy i wysłuchany w słowa wielkiego Jarosława, przymyka oczy na możliwość kolejnej grabieży, która tym razem przyczyniłaby się do likwidacji państwa polskiego.
 • @krzysztofjaw 15:44:57
  Z naiwnością to było z mojej strony przerysowanie, celowe zresztą. Niestety mamy pętlę na szyi a obecny rząd, gdyby był przeciwny realizacji ustawy już dawno przepchnąłby bez problemu ustawę reprywatyzacyjną, która min.Jaki przygotował. Po czynach ich poznacie, a nie po tym co mówią, a czyny jakie są w tej sprawie każdy widzi. Byle nie wciągnęli Polski w awanturę, którą USrael szykuje na BW. Słowa Czaputowicza na niesławnej, wrogiej Persom konferencji w W-wie nie rokują dobrze.
 • @Talbot 10:19:45
  cyt.: "Inne państwa w tym Polska, muszą sprowadzać do rosyjskich migów każdą śróbkę - na tym polega biznes."

  Ponoć serwisowanie MIGów jest celowo utrudnione przez producenta, gdyż zarówno oprogramowanie jak też instrukcje obsługi zostały sporządzone w języku MIGowym :-)

  PS: "śróbkę" - też ładnie i każdy zrozumie
 • Hm,,każdą "śróbkę"sprowadzamy ta hasbara coraz goopsza!!taaa
  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/piloci-MIG-29-bezpieczenstwo-lot-i-ludzie-RPO-MON


  Potwierdziło się zatem to o czym mówiło się od dawna tzn. że użytkowane przez Siły Powietrzne samoloty MiG-29, Su-22 i prawdopodobnie śmigłowce Mi-8 oraz Mi-17 są użytkowane z rażącym naruszeniem zasad bezpieczeństwa.

  Dzieje się tak ze względu na fakt, iż części zamienne do tych statków powietrznych kupowane są nie od producenta z Rosji, a od pośredników z Ukrainy, Białorusi czy innych krajów użytkujących podobne maszyny.

  Oczywiście części takie nie mają certyfikacji producenta czyli potwierdzenia iż mogą być wykorzystane w danym typie maszyny. Prawdopodobnie niektóre części są „dorabiane” bez jakiejkolwiek dokumentacji w naszych zakładach remontowych tak jak w przypadku wadliwych pierścieni, które WZL-2 zamontował w fotelach K-36.

  https://nczas.com/2019/01/10/to-wlasnie-dlatego-gina-polscy-piloci-skandaliczny-proceder-w-silach-powietrznych-trwa-od-lat/

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jakubiak-nie-jestesmy-pewni-pochodzenia-czesci-do-migow-29/chf33bn

  https://fakty.interia.pl/polska/news-malbork-znana-przyczyna-pozaru-samolotu-mig-29,nId,2256903

  Poinformował też, że dotychczasowe badania, podczas których stopniowo eliminowano różne hipotetyczne przyczyny pożaru, wskazują, że nie było błędu po stronie wojska. "Chcemy dokładnie sprawdzić proces remontowy tego urządzenia, bo wszystkie procesy technologiczne w bazie były zrobione prawidłowo - montaż, eksploatacja itd. Tutaj nie mamy wątpliwości" - podkreślił generał.

  Z informacji PAP wynika, że turbostarter był remontowany kilka lat temu przez przedsiębiorstwo z Ukrainy, będące podwykonawcą WZL nr 2.  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-malbork-znana-przyczyna-pozaru-samolotu-mig-29,nId,2256903#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 • @Zdzich 08:28:53
  Mówiłem, że masz mnie omijać.
  A za bezczelnie kłamstwo urlop. Zgłoś się po wakacjach.
 • A ja tam uważam opinię 'ałtorytetu", za jedyną i prawdziwą,pan Macierewicz czasem
  powie prawdę.
  https://youtu.be/c9-nqjPs58M
 • @Zdzich 08:28:53
  Mija Pan sie z prawda,to nie p.Jarek mowil zle o polonii tylko Pana pupil banderowiec Sakiewicz ,ktory przylecial do Stanow w celu storpedowainia dzialan polonii ! I nastepny Targalski.
 • @K54 19:34:14
  On doskonale o tym wie ale to zwykły kłamca i oszczerca jest. Odpoczynek od neonu dobrze mu zrobi. Zresztą to wielokrotny recydywista.
 • W temacie...
  Oto odpowiedź na tytułowe pytanie :
  https://wolnemedia.net/ustawa-o-reprywatyzacji-do-kosza-bo-kolidowala-z-ustawa-447/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej