Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
627 postów 1659 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Kochani młodzi! Co będzie z internetem i Waszą wolnością?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pamiętam podobną taką cenzurę prewencyjną (ingerencja w tekst cenzora i zezwolenie na publikację po jego zgodzie) za czasów PRL-u. Teraz ta nowa dyrektywa unijna zwana ACTA2 tak naprawdę jest tym samym

 Pamiętam te ogromne demonstracje nie tylko młodych ludzi, gdy Donald Tusk chciał przyjąć w Polsce na rozkaz UE ustawę zwaną ACTA.

 
I stała się rzecz niezwykła, bo nasz kochany i umiłowany przywódca Donaldino [1] wycofał się z owego pomysłu.
 
I stała się rzecz już zwykła w liderowo lewackim Parlamencie Europejskim. Po kilku latach zaproponowano i przyjęto rozwiązania o wiele bardziej restrykcyjne i ograniczające wolność w Inernecie. I nawet Donalino jest zadowolony i większość jego ferajny z PO, która również głosowała na tę ustawę mimo, że wcześniej deklarowali stanowisko zupełnie odmienne. I to też rzecz jest zwykła dla PO, czy ogólnie KO – teoretycznie i werbalnie coś obiecują a później realnie i hipokrytycznie działają wbrew swoim deklaracjom i zapowiedziom.
 
Można nawet powiedzieć, że te kilka głosów PO przechyliło negatywnie los tej ustawy i jej przyjęcie.
 
Nasuwa się więc pytanie:  Czy można ufać tym hipokrytom, szczególnie w okresach kampanii wyborczych? Chyba odpowiedź jest oczywista!
 
Przechodząc do właściwego tematu.
 
UE zaczyna ograniczać wolność internetu a tym samym wolność nas wszystkich, wolność i prawo do swojej oraz swobodnej wypowiedzi a dotychczasowy internet na to pozwalał, oczywiście w granicach prawa stanowionego, które już istnieje i nie trzeba go rozszerzać. Prawie wyrosło już drugie pokolenie wychowane w duchu korzystania z wolnego internetu. Większość ludzi młodych nie wyobraża sobie życia bez tego medium, ale też nie do końca zdaje sobie sprawę czym jest ograniczenie wolności słowa poprzez cenzurę prewencyjną - coś takiego już jest w Chinach a tam też rządzą przecież współcześni komuniści.
 
Powiem tylko jedno... za ewentualną wolność w publikowania tekstu w internetu z wykorzystaniem treści innych trzeba będzie (nawet przy wskazaniu źródła publikacji, odnosika/linka do tekstu)  mieć coś, co będzie a'la certyfikatem a treści w internecie będą podlegały przefiltrowaniu przez jakąś tam niezależną instytucję czy koło naukowo-dziennikarskie (vide: cenzorskie). Oczywiście takie rozwiązanie jest fizycznie możliwe poprzez filtrowe zabezpieczenia określonych firm takich jak Google, Facebook, Twitter oraz wielkie koncerny medialne. Będzie to koniec współczesnego internetu, koniec wolności a frazesy o ochronie praw własności i praw autorskich to tylko manipulacyjny frazes na użytek wytłumaczenia wprowadzania cenzury internetowej.  Kiedyś śmialiśmy się z wszystko widzącego i słyszącego Wielkiego Brata w programie Big Brother. Jego edycja w 2019 roku już jest realnością w życiu codziennym a ACTA2 są tylko preludium powolnego zniewalania ludzi i pozbawiania ich wolności.
 
Przepisy unijne, w tym dyrektywy są pisane językiem bardzo skomplikowanym o jakże rozbudowanej treści dającej możliwość szerokiej realnej interpretacji. Tzw.  "DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym" wraz z analizą wniosku liczy sobie niemal 36 stron, przy czym treść właściwa tej dyrektywy zaczyna się od strony 25.
 
Polecam przeczytanie tej dyrektywy od strony 25:
 
UWAGA! Dzięki blogerowi/komentatorowi "jjj" przedkładam najnowszą wersję dyrektywy przyjętą kilka dni temu oraz artykuły o niej:

a) tu kluczowe artykuły, ze wskazaniem tych wprowadzających cenzurę:
https://www.salon24.pl/u/jjjblog/944614,tresc-art-15-i-17-dyrektywy-cdsm-nieacta2-zebyscie-wiedzieli-co-komentujecie
b) tu cała treść:http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P8-TA-2019-0231+0+DOC+XML+V0//PL&language=PL

 
Pamiętam podobną taką cenzurę prewencyjną (ingerencja w tekst cenzora i zezwolenie na publikację po jego zgodzie) za czasów PRL-u. Teraz ta nowa dyrektywa unijna zwana ACTA2 tak naprawdę jest tym samym, co nie jest dziwne skoro tak naprawdę elity europejskie to komuna w czystej postaci – tyle tylko, że walczą nie bronią, ale kulturą, wychowaniem czy manipulacją oraz szturmem po instytucjach (zalecenia komunisty Antonio Gramsciego).
 
Ale przecież ogólnie komunizm nie znosi wolności w żadnej postaci a już wolności słowa w szczególności, jest jednym wielkim totalitaryzmem.
 
Przyznam się, że dopiero dzisiaj zacząłem w szczegółach zapoznawać się z treścią tej dyrektywy i nie do końca ich "nie przetrawiłem więc cieszę si, że prawnicy PiS pracują nad tym tekstem i prawdopodobnie na wniosek PiS-u jakoś się uda odwlec wprowadzenie jej dopiero w nowej kadencji PE, czyli do dnia 26.05.219 roku. Trzymam kciuki.
 
Kochane młode pokolenie! Nie pozwólcie robić z siebie niewolników! Oczywiście dotyczy to też ludzi starszych, tyle tylko, że oni znają czas bez internetu a Wy już nie... bo to już jest Wasz świat i nie dajcie sobie go zburzyć!
 
 
[1] Mój neologizm imienia Donald związany z pasją Donalda Tuska serwowania po stokach za granicą Polski i to wtedy gdy był premierem, i gdy były podejmowane decyzji dotyczące naszego kraju w polskim czy europejskim  parlamencie.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @Nathanel 14:54:59
  Przecież wiesz, że mam różny stosunek do PiS, ale dzisiejsza konwencja to majstersztyk.
  Pozdrawiam
 • PiS mógł
  tak ładnie zagłosować bo wiedzieli, że ich głosy nie są potrzebne. A jest kampania wyborcza. PO nie wolno wierzyć, to chyba nie ulega wątpliwości.
  A tak w ogóle PiS PO to jedno zło.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:19:41
  14 Stycznia Tramp podpisał ustawę o zwalczaniu antysemityzmu w Europie. Także jak będziesz protestował przeciw żydowskim uroszczeniom, to możesz zostać napiętnowany jako antysemitnik. Oczywiście PiS nic w tej sprawie nie zrobił, także chce sobie podreperować wizerunek bohaterstwem w sprawie Acta2. Idą wybory, więc kopiemy się po kostkach, ale nie wyżej.
 • @zbig71 15:54:20
  zbig71

  Mówisz o akcie 447 (chyba o to chodzi, ale niem mam czasu na szukanie). Problemem jest to, że Żydzi mają kasę i władzę... ja też już wielokrotnie byłem okrzykiwany antysemitą jestem przecież tylko anty syjonistą rabinicznym w rozumieniu rabinicznego i Talmudowego interpretowania Słów Bożych. No cóż... Będę dlajej tym antysyjobistą w tym znaczeniu, ale nigdy nie antyjdaistą czy antyizraelistą... Mi chodzi nie o ludzi, ale ich poglądy.

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:19:41
  No cóż, ale ktoś musi rządzić. Wolałbyś PO? Wątpię.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 16:11:02
  PiS i PO to spadkobiercy Czekiszczaka. W bardzo ważnych sprawach dla Polski głosowali tak samo, np w sprawie integracji z UE, w sprawie Traktatu Lizbońskiego, w sprawie Jedwabnego też zajmowali się identycznie. Przedstawiciele jednych i drugich byli wytypowani do okrągłego stołu przez Kiszczaka. I Tusk i Szydło i Morawiecki latali do Izraela i prowadzili tam rozmowy.
 • @krzysztofjaw 16:11:43
  No tak, klasyczne pytanie.
  A może ja chcę żeby w Polsce rządzili Polacy myślący po Polsku?
  Ty z góry zakładasz, że mogą nami rządzić jedynie sprzedajne qurvy z Popis?

  Nie można być antysyjonista i popierać Israel.
 • @zbig71 15:54:20
  A niech mnie pietnuja, mam to głęboko.
  Zresztą raz jestem Żydem, raz antysemitnikiem, zależy kto mi chce dokopac. Przyzwyczailem się :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:49:00
  Byłem na niepoprawnych, znalazłem Huskyego, pisał mi, że codziennie tu zagląda, spytałem, czy nie chce wrócić jako bloger.
 • @krzysztofjaw 16:11:43
  Spoko. Tylko PiS nie rządzi. Rozkazy wydaje Żorżeta. I doradza rządowi J.Daniels. i z tą tragedią z pałacu prezydenckiego też się spotyka. Także możemy się zapytać, jaką okupację wolimy: Niemiecką, czy Żydowską?
 • nie liczyłbym na Pisiorów...raz zdradzili, będą to robić nadal
  //więc cieszę si, że prawnicy PiS pracują nad tym tekstem i prawdopodobnie na wniosek PiS-u jakoś się uda odwlec wprowadzenie jej dopiero w nowej kadencji PE//

  W czasach relatywizacji zła zdrada, której dokonali bracia Kaczyński rozmyła się wśród wielu innych zdrad.

  Kurski w odpowiedzi przyznał, że “Kaczyński wywierał potworną presję, twierdząc, że niepoparcie traktatu będzie osobistą odpowiedzialnością Zbigniewa Ziobro za rozbicie prawicy. Ziobro wbrew własnemu sumieniu za traktatem zagłosował”.

  https://www.ekspedyt.org/2019/03/30/kaczynski-szantazowal-koalicjantow-w-sprawie-glosowania-za-traktatem-lizbonskim/
 • @zbig71 18:06:17
  Też go pytałem na PW. Codziennie się loguje i paly daje. Zastanawiam się czy mu nie odebrać tej przyjemności? Ale widocznie tam mu się bardziej podoba, znalazł sobie wspaniałych kolegów. Szkoda tylko, że to największe mendy w sieci, które kiedyś stąd wykopalem. No ale skoro lubi takie klimaty...
  Humpty Dumty też tam wyplynie, zakład?
 • @trybeus 18:29:31
  Zobacz, znowu padają te same głupie pytania - jak nie PiS to kto?
  Mentalni niewolnicy w d......
 • @trybeus 18:29:31
  PS. Im starczy łapówa z naszych pieniędzy i już stają na dwóch łapkach. A to, że te gnidy już przehandlowaly całą Polskę to nic nie znaczy. Dopóki mają na kaszanke to wszystko ok. Może się obudza jak będą do nas strzelać jak w Gazie tylko że wtedy będzie już za późno.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:17:04
  No właśnie...nie rozumiem tego, nie rozumiem, dlaczego kumaci ludzie brną dalej ośmieszając się...ale to już chyba niereformowalne, zmiany zaszły nieodwracalne...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:08:59
  Pisał mi, że odpoczywa od neonu. Husky to Husky, ale ten cały HD to bydle wyjątkowe. Nie chciał poruszać tego tematu, bo mu o tym pisałem. Po za tym wtrącił się właściciel bloga, że nie podejmujemy tematu notki. Więc właścicielowi napisałem, co sądzę o rządzie i nieszczęściu Polski z Pałacu prezydenckiego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:08:59
  Chyba już tam jest. Niejaki Józio z Londynu wyjątkowo Ciebie nienawidzi. I p.Wrzodaka.
 • @zbig71 21:35:09
  Nienawidzi, zresztą nie tylko on, bo go wyrzucalem w sumie chyba z 5x. Ja go kopem za drzwi to on przez okno :))
  Gdybym miał się przejmować takimi zerami to dawno bym zwariował. W necie pełno jest psycholi i zadaniowcow. Nienawidzą mnie bo im pasuję szyki. Gdybym tak nie robił to neon24 niczym by się nie różnił od szczujni Sakevycza. Ale kiedyś mogę stracić cierpliwość a w necie nikt nie jest anonimowy...
 • @trybeus 19:25:16
  Wiesz, jestem realistą. A przychodzi z wiekiem. Na dzień dzisiejszy mamy alternatywę: albo okupacja niemiecko-rosyjska lub amerykańsko- żydowska. Taka jest geopolityka a my nie jesteśmy żadną potęgą. Liczyłem na współpracę z Chinami i krajami BRICS za wyjątkiem Rosji, ale to już upadło. Jest inicjatywa Konfederacji i tu też mi blisko, choć naprawdę jestem monarchistą i szkoda, że Polska już nie jest taką jak kiedyś.

  Odpowiadając na zasadnicze pytanie: na czyjej okupacji możemy najwięcej zyskać a najmniej stracić...

  Pozdrawiam z goryczą
 • @krzysztofjaw 22:36:30
  BRICS bez Rosji nie istnieje. Nie chcesz handlować z Rosją? To tylko dzięki partii syjonistycznych interesów czyli PiS mamy zakazane a zamiast tego mamy im sikac na nogawki. A Netanchuju pielgrzymuje tam co miesiąc...
  Skoro nawet taki kumaty chłopak jak ty daje się nabrać...
 • @krzysztofjaw 22:36:30
  Mieszkam niedaleko ,,polskiego zagłębia sadowniczego,, i wiem ile stracili polscy hodowcy jabłek na sankcjach przeciw Rosji. Jabłka gniją na drzewach, bo popis w podskokach wykonał polecenia swoich zwierzchników, aby Polska dołączyła do sankcji. Rozkazy obcych są dla nich ważniejsze, niż interes ciężko pracujących Polaków.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:09:04
  Jestem przeciwnikiem sankcji dla Rosji, ale sankcji handlowych. A to, że można taką wolność mieć świadczą Niemcy, dają nam przykład, że mimo dyrektyw unijnych można z sukcesami handlować z Rosją.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 00:09:09
  No widzisz? Niemcy mogą a my nie. A wiesz dlaczego? Bo Niemcy mają choć trochę niemiecki rząd a my mamy PiS, żydowskie pieski. Taka subtelna różnica...
  Powtórzę jeszcze raz - na PiS może głosować tylko idiota albo zdrajca.
  PiS PO jedno zło!
 • @zbig71 23:36:14
  A jak było z małym ruchem granicznym z Krolewcem? Ruscy napedzali biznes na całej granicy aż do Gdańska. Ale dla PiS ważniejsze są ussraelskie rozkazy niż dobrobyt własnych obywateli.
  Za to dadzą ochlap + i durnie będą na nich głosować. No bo jak nie PiS to kto...
  Możemy zagłosować na Konfederacje, jeszcze nic nie popsuli tak jak Popis.
 • @krzysztofjaw 00:09:09
  A za jakimi sankcjami dla Rosji jesteś? I z jakiego powodu?
 • @zbig71 18:06:17
  "Byłem na niepoprawnych, znalazłem Huskyego...."

  Moim zdaniem to nieświadomy (?) kryptotrockista.
  Dobrze, że Cię nie pogryzł ;-(

  Pozdro!
 • @Jasiek 06:40:55
  Celna uwaga. Osobnicy, jacy się tam produkują to chyba wszyscy że stajni Sakiewki i GP.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:32:35
  Z powodu złego zimnego czekisty Putina.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:09:04
  "BRICS bez Rosji nie istnieje."

  Widziałem niedawno walkę Tyson - Lewis. Aż mi szkoda było biednego Mike'a jak Lewis delikatnie szturchał go po gardzie lub po głowie jedną ręką, ale drugą ciągle trzymał z tyłu, zgiętą i gotową do wyprowadzenia miażdżącego ciosu gdy Tyson tylko przekroczy barierę. Ten o tym wiedział i tak się pozwalał szturchać i się pewnie nieźle wkurzał, że nic nie może zrobić.

  Wniosek geopolityczny z tej walki jest taki, że atomówka musi być zawsze w odwodzie.

  Pozdro!
 • @krzysztofjaw 22:36:30
  "Liczyłem na współpracę z Chinami i krajami BRICS za wyjątkiem Rosji..."

  Pomysł dość... wyjątkowy ;-)))

  Pozdro!
 • @ Autor, All
  Wczoraj w PR1 słyszałem jak JK zapewniał, że do "Piątki Kaczyńskiego" będzie dodany "plus" oznaczający... wolność.
  I kojarzy mi się to z jej redukcją do jednego małego znaczka :-(

  5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:31:23
  "Ruscy napedzali biznes na całej granicy aż do Gdańska."

  I banderopiteki były bardziej pochowane ;-)
 • @krzysztofjaw 22:36:30
  "Odpowiadając na zasadnicze pytanie: na czyjej okupacji możemy najwięcej zyskać a najmniej stracić..."
  ------------
  Odkąd to okupowany decyduje o tym, kto będzie go okupować?
  Wniosek?
  Kto jest aktualnie okupantem atrapy Polski - zawsze decyduje czarci pomiot w zależności od obowiązującego etapu mądrości. - ponieważ ów czarci pomiot wywija i USrahellem i Rosją i Niemcami i atrapą Polski.
 • pitu pitu
  duzo gadania o nic...pamietaj panie drogi autorze, ze na uni europejskiej siwat sie nia kuńczy, gugle nie sa jedynym silnikiem a z fejsbuka korzystaja tylko osoby zainteresowane lgbt, zboczency, pedofile i inni odcylency
  no a moze male doswiadczenie - neon...czy ktos szuka neona? - nie!
  ja bede szukal tego co neon ma w description - czyli bardzo wazna rzecz a gdy pokryje sie z trescia zawarta na portalu no to jest "cycus glancus"...
  "niezależny multimedialny serwis" - NIE MA!!!! neon nie istnieje od dawien dawna...a mimo wszystko tetni zyciem...
  prosze autora o wyjasnienie tego zjawiska!
 • @demonkracja 08:02:45
  "Odkąd to okupowany decyduje o tym, kto będzie go okupować?"

  Odkąd okupanci nie mogą się dogadać ;-)
  Trzeba by zasiać trochę zamętu...

  Pozdro!
 • @trybeus 18:29:31
  Dzięki za link.
  Pozdro!
 • Ciekawa dyskusja pokazująca jak się męczą Polscy Patrioci.
  Wiemy kto jest naszym nadzorcą i w czyim imieniu (PIS od strony żydostwa USA a PO od strony żydostwa Niemieckiego).
  I nic z tym nie możemy zrobić.. na razie.
  Z tych dwóch "kapo" możemy sobie wybierać... jak uwalimy "kapo" PIS to będzie rządził "kapo" PO...
  Ja wsolę PIS w sytuacji gdy nie da się jeszcze odzyskać wolności.

  A wolność przyjdzie..już idzie, tylko ma inne priorytety.
  Toczy się globalna walka z globalną mafią żydowską.
  Mafia żydowska wyraźnie przegrywa na razie następuje zatrzymanie jej ekspansji...USA gospodarczo padają a bez gospodarki mafia jest bez szans. Wasale mafii tacy jak Polska Rumunia nie utrzymają siły globalnej mafii.
  Teraz jest czas na bierny ale powszechny opór bez doprowadzania do zaognień do krwi...na powszechną krytykę ruchów mafijnych wasali...ale jeszcze nie czas na powstanie... no może już czas na pojawienie się Polskiego Orbana (Prezes na takiego pozuje).
  Jeszcze nie czas na wywalenie z Polski żydowskich nadzorców.
  ale ten czas się zbliża.
  Idą wybory w UE, w państwach UE...a narody już się gotują...po wyborach powstanie inny świat... mafijne sługusy są skazane na klęskę...ale będą manipulować wyborami więc klęska może być mniejsza niż powinna.
  Jak rozwali się UE odejdzie W.Brytania (za tydzień dwa..) jak padnie Macron we Francji jak Niemcy pogonią Makrelę, .. a Włosi już ostro i wyraźnie stawiają się mafii żydowskiej...
  Za chwilę jeszcze w tym roku Europa się zmieni...

  Tramp już kombinuje jak zredukować koszty setek baz amerykańskich..
  mówi płaćcie albo nie będę was "ochraniał" czyli okupował...
  wile krajów w skorzysta z oferty i podziękuje za ochronę tej globalnej mafii żydowskiej. (tu PIS wyraźnie odstaje od normy).
  Świat się natychmiast zmieni.

  A jak się zmieni UE to zmienią się relacje z Rosją, UE wznowi handel z Rosją, oleje embarga USA...atmosfera w Europie stanie się pokojowa a nie konfrontacyjna..(tu PIS znowu odstaje od normy)

  W takiej Europie gdzie taki PIS będzie pokazywany palcami (PO też jako agentura Makreli) ... wykreowanie w Polsce sił pro Polskich pokojowych gotowych do asertywnej współpracy i ze wschodem i z zachodem... będzie możliwe...bo nikt na nie z organizuje majdanu, humanitarnych bombardowań, dywersji w elektrowniach, czy likwidacji fizycznej przywódców w trybie piątkowego samobójcy.

  Cała Europa walczy z globalną mafią żydowską. Ta Europa walczy też w naszym Polskim interesie. Walczymy i my tu w internecie na najniższym szczeblu.
  Problem w tym że nie wszyscy walczymy o to samo nie wszyscy tak samo rozumiemy niepodległość i optymalny system gospodarczo polityczny..
  ale łączy nas problem wspólny czyli okupacja mafii żydowskiej... realizowana rękoma żydowskich wasali z PO i PIS.

  Ważne by iść do przodu ale nie wyprzedzać czasów by nie doprowadzać do ostrych konfrontacji powodujących tragedie i zniszczenia.
  Na barykadach Polska nigdy niczego nie wywojowała.

  Czas na szachy Putina.. na dyplomacje..na dobrze przemyślane niekonfrontacyjne kroki...
 • @Oscar 12:07:04
  Widzę, że ból brzucha trochę Ci przeszedł :) Tylko na co ty chcesz czekać? Aż inni za nas to załatwia? Właśnie teraz trzeba głosować na Konfederacje, żeby maksymalnie osłabić Popis, wbić klina między te dwie zdradzieckie partie.
  Konfederacja nie jest tworem idealnym, pewnie się rozpadnie ale innej alternatywy nie mamy. Nie możemy czekać na manne z nieba.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:29:54
  Dokładnie. Kukiz zawiódł(aczkolwiek i tak najlepsi posłowie byli od niego, cała reszta to dno i wodorosty) ale to było do przewidzenia, Konfederacja to też zlepek różnych ludzi, ale głośno mówią o :uroszczeniach żydowskich, o zboczeńcach czychających na małe dzieci, o bezsensownej polityce zagranicznej polegającej na bezalternatywności jeśli idzie o dobieranie sojuszy.
 • @zbig71 13:09:44
  Dokładnie tak. Dlatego w końcu pójdę na wybory bo już nie ma wymówki. Popisowi trzeba urwać maksymalną liczbę głosów. Wielbiciele PiS nie mają żadnych argumentów oprócz ochlap+, PO jeszcze gorzej. Jeśli teraz nie przełamiemy tego zaklętego kręgu to już nigdy bo następna (nie daj Boże) kadencja PiS =Polin.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:31:56
  Dobrze uświadomić ludzi, że cała ta ,, opozycja konstruktywna,, to zlepek obcych agentów i stada łajz. Ja to czasem tłumaczę sąsiadom. Ty wiesz co? Tylko jeden gość wiedział, o co kaman z tym 447. Reszta robiła baranie oczy. No, ale oni nie czytają neonka, tylko oglądają WSI24, albo Kurskiego. To co się dziwić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:31:56
  Jak mafia przegra globalnie to żadne Pollin nie powstanie.
  Polskie środowisko jest dla nich toksyczne, wrogie.
  Cała Europa zrobi się dla nich toksyczna...
  Tak jak oni są toksyczni dla każdego kraju gdzie się zainstalują.
  Ameryka jak się obudzi to też ich wywali ...a może i gorzej .. tam mają broń i są dużo bardziej brutalni niż w Europie (mają wielu weteranów którzy są ubabrani w ludzkiej krwi i gorzko doświadczeni...i wiedzą komu to zawdzięczają)... że nie wspomnę o Arabach..

  Oni prawie już nie mają miejsca na ziemi gdzie by ich nie nienawidzono w całkowicie uzasadniony sposób. (pozostała Ameryka południowa , Australia...może Antarktyda...)
  Jak Rosja ich przyjmie to popełni samobójstwo..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:29:54
  "Konfederacja nie jest tworem idealnym, pewnie się rozpadnie..."

  Mam nadzieję, że zanim to nastąpi, to dojdzie do koalicji z PiS i wtedy się okaże jakimi ekonomicznymi debilami było to stado. I będzie też ich bolało dupsko za to prosyjonistyczne nastawienie.
 • @Oscar 14:12:33
  "Jak mafia przegra globalnie to żadne Pollin nie powstanie."

  Tu pewności nie mam. Boję się, że ONZ uchwali nawet powstanie ich nowego państwa na terenie Polski i Ukrainy. A potem się zacznie. Mury, osiedla, ekspansja...

  Ale oby nie.

  Pozdro!
 • @Jasiek 17:37:20
  Jasiek ...jest też taka prawda nie do końca deterministyczna...że nie każdy prosyjonizm jest szczery... bywają prosjonizmy wymuszone, wykalkulowne, interesowne... to jest polityka tam grają szulerzy, agenci, karierowicze, czarne konie, konie trojańskie, dziwki polityczne, szubrawcy, zdrajcy, degeneraci...
  Wszyscy oni wiedzą jedno ... jak przestaną być prosyjonistyczni .. to wypadają z gry... a chcą grać ... mają zadanie grać.. i wygrac.

  Kto jest kim i w co gra tego do końca nie wiemy.
  Wiele wyjaśni się po upadku dominacji globalnej mafii... wtedy zniknie zwornik obowiązującego "prosyjonizmu" .. część z graczy pokaże kolejną słuszną twarz a niektórzy pokażą nawet prawdziwą twarz.
 • @Oscar 17:48:05
  "Kto jest kim i w co gra tego do końca nie wiemy.

  Jeśli to prawda co powiedział Kurski, że JK wywierał nacisk na Ziobrę, żeby nie protestował w sprawie TL to jest już u mnie skreślony jako człowiek. Jako polityk jest już dawno ze względu na debilny socjalizm całego PiS. Tu już nic nie trzeba odsłaniać, odkrywać. Podobnie jak z polszewią.

  Ukłony
 • @Jasiek 18:30:13
  Ten socjal to kupowanie głosów i taki myk dla zmylenia przeciwnika. Oraz ogłupiająca pro-amerykańska propaganda. Po to, aby kupować niepotrzebny złom amerykański, no i przerabiać Polskę w żydobanderland. Co się dzieje na naszych oczach. Dla Jankesów jesteśmy terenem do zużycia. Ponoć Sakiewicz jeździ do USA hamować akcję Poloni przeciw 447.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej