Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
667 postów 1777 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Islam i "uchodźcy". Co ty byś zrobił?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niezależnie więc od wszystkiego i nawet jakichś błędów obecnych władz, to gdyby Polacy wybrali przez przypadek w nowych wyborach PO czy .N, uznałbym, że są szaleńcami i samobójcami.

"Nie każdy islamista jest terrorystą, ale dziś w świecie niemal każdy terrorysta okazuje się islamistą".

Powyższe stwierdzenie jest od bardzo dawna wypowiadane przez wielu ludzi realnie oceniających dzisiejszy świat, gdzie terroryzm islamski staje się coraz bardziej powszechny i nosi już znamiona wojny cywilizacyjnej, niezależnie od tego czy sam chce takiej wojny czy jest do niej skutecznie inspirowany przez innych, również chcących upadku dotychczasowej naszej cywilizacji łacińskiej, chrześcijańskiej a nawet liberalnej (sic!), upadku państw narodowych i jednorodnych kulturowo, i tradycyjnie społeczeństw.     

Natomiast poniższe ma tylko pośredni związek z ostatnim atakiem islamistów na francuskich policjantów, choć owy zamach tak jak i inne tego typu to jest tylko skutek cynicznie zamierzonej lub szaleńczej polityki samounicestwienia ludzkości w imię powstania - jako ratunek - Jednego Rządu Światowego.

Islam bowiem wobec naszej cywilizacji (właśnie łacińskiej, chrześcijańskiej a nawet jak chcą niektórzy - współcześnie demoliberalnej) jest całkowicie obcy, obcy nam kulturowo, religijnie i etnicznie. Tak było od zarania naszych dziejów i tak jest dzisiaj.

To muzułmańska masa ludzka, która nie jest w stanie i nigdy nie będzie chciała ani potrafiła zasymilować się z naszymi społeczeństwami i wyznawać nasze wartości, nawet w sytuacji, gdy nowe pokolenia muzułmanów rodziły się i wychowywały w naszej cywilizacji. Na to po prostu nie pozwala Koran i stworzona wokół niego ideologia islamska, która gloryfikuje swoją własną religię (ideologię) jednocześnie degradując do roli podrzędnej lub nawet odbierając możliwość istnienia innych religii a już całkowicie odrzucając ewentualność realnego występowania agnostycyzmu lub ateizmu.

Nie wspominam już nawet o stosunku islamu do czegoś takiego jak LGBTQ, które w rzeczywistości muzułmańskiej po prostu nie ma prawa być, co oznacza, że tacy ludzie, o takiej orientacji seksualnej,  nie powinni żyć.

Podobnie jest w przypadku statusu kobiet i kategorii równouprawnienia. Islam jest w tym obszarze całkowicie przeciwstawny naszej kulturze chrześcijańskiej a już liberalnej popierającej feminizm jest tak daleki od nas jak najdalsza planeta w układzie kosmicznym, jeszcze nie odkryta. To dwa różne światy.

U nas kobieta jest równoprawna mężczyźnie i ma takie same prawa: stanowione państwowo, do ludzkiego szacunku, do pracy, kariery zawodowej, indywidualizmu, egoizmu, własnych przekonań i poglądów a nawet do zdrady mężczyzny. W świecie katolicyzmu jest ona wywyższana jako Matka naszego Boga a kobiecość - jako mężczyźni- stawiamy na piedestale piękności i chcemy się tym chwalić, podobnie jak chcą nasze niewiasty. Rodzina i macierzyństwo jest dopełnieniem miłości, ale nigdy żadna kobieta - choć byłaby inna od naszych wzorców i wartości - nie jest potępiona i zasługująca na pogardę, oszpecenie czy śmierć. W islamie natomiast mężczyźni mają większe prawa, kobiety noszą burki a ich zdrada karana jest w najlepszym razie oblaniem kwasem i oszpeceniem, a w najgorszym okrutną śmiercią. Muzułmanin może mieć kilka żon i kilka żeńskich niewolnic a jego zdrada ze zgwałconą przez niego niewierną islamowi traktowana jest jako sukces, przywilej dany Mahometowi i dzisiejszym jego wyznawcom.

W naszej kulturze ponadto istnieje jedno z najbardziej barbarzyńskich przestępstw, czyli pedofilia. Dla islamu jest to pojęcie abstrakcyjne. Islamscy mężczyźni mogą posiąść seksualnie nieletnią i nie jest to nic zdrożnego a nawet jest zgodne z tym, co zrobił Mahomet też konsumując seksualnie nieletnią dziewczynkę. I w tym, ale nie tylko w tym niestety religia islamska jest bardzo zbliżona do judaizmu.

Islam jest w swojej fundamentalnej istocie antydemokratyczny i nietolerancyjny, czyli całkowicie odmienny od naszych wartości wypracowanych przez stulecia. Jest skrajnie antychrześcijański, antyłaciński i nie tolerujący odmienności w żadnym realnym obszarze. Liberalizm i lewacki demoliberalizm, zabiwszy Boga oraz będąc wyznawanym przez współczesne europejskie i światowe elity, jest dla islamizmu tylko kapitalnym pustym obszarem, który chce wypełnić. Prawym człowiekiem dla niego jest tylko wyznawca islamu, inni są godni pogardy a nawet śmierci. Demokracja dla niego jest takim samym złem jak inne religie czy też wytwory spaczonego lewactwa światowego: dewiacje, totalna i bezmyślna tolerancja, wartości humanistyczne, gender, feminizm, komunizm kulturowy, człowiek uniwersalny i jednorodny, odrzucenie Boga, pustka moralno-etyczna, konsumpcjonizm, hedonizm, globalizm, syjonizm, lewacki totalitaryzm, tolerancja, multi-kulti, aborcja, eutanazja, etc.

[Tylko dygresyjnie... Kochane czarne i kretyńskie feministki... W islamskiej Europie "wasze macice" nigdy nie będą "wasze" :)]

Taki charakter islamu oraz możliwość takiej interpretacji Koranu i słów Mahometa prowadzi do uznania innowierców i niewierców za zło, które trzeba zniszczyć, aby zapanował jeden, wspaniały i pokojowy świat islamski z obowiązującym wszystkich prawem islamskim, szariatem. I taki odradzający się i rodzący się obecnie islamski fanatyzm/fundamentalizm staje się dziś czynnie dominujący lub co najmniej biernie akceptowany wśród muzułmanów wszystkich odcieni.

Jedyną możliwością powstrzymania przez naszą cywilizację islamskiej ideologii śmierci a tym samym uniknięcia naszej zagłady jest uniemożliwienie jej funkcjonowania i rozwijania się wśród nas a tym bardziej zaprzestanie przyjmowania do naszych krajów kolejnych, ewentualnych jej wojowników i żołnierzy - terrorystów, czyli tzw. muzułmańskich "uchodźców"/"nachodźców".

Musimy usunąć w naszych krajach wszystkie możliwe źródła potencjalnie umożliwiające powstawanie fanatyzmu islamskiego i kreujące islamskich terrorystów. Trzeba deportować radykalnych imamów oraz zamykać meczety i minarety gdzie głosili swoje nienawistne "kazania". Koniecznie też należy wydalać wszystkich muzułmanów nie przestrzegających naszego prawa, tworzących "muzułmańskie getta" oparte na prawie szariatu i wszystkich tych, co do których istnieje choć cień podejrzenia o radykalizm. Podobnie - stosując niestety odpowiedzialność zbiorową - należy postępować ze wszystkimi muzułmanami, którzy milcząco akceptowali (a tym samym osłaniali) funkcjonowanie wśród nich islamskich wojowników/terrorystów. Należy też uniemożliwić islamskim terrorystom-samobójcom ich pochówek zgodnie z prawem szariatu a tym samym zaprzepaścić - według ich wiary - uzyskanie wiecznej szczęśliwości i rajskiego rozpasania jako nagrody za męczeńską śmierć w imię Allacha. Ostatecznym zaś posunięciem może być po prostu delegalizacji ideologii islamu w naszych krajach.

Całkowite zaprzestanie dalszego przyjmowania przez nas muzułmańskich "nachodźców" jest też konieczne, bowiem jeżeli istnieje choć minimalne prawdopodobieństwo, że wśród nich znajdują się czynni wojownicy Allacha, którzy mogą i będą nas mordować to ich przyjmowanie jest aktem samobójstwa i całkowitej destrukcji naszego, zachodniego świata. A dokładnie wiemy, że spośród tzw. "uchodźców" ponad 80% to zdrowi młodzi mężczyźni, wśród których ISIS przemyca swoich żołnierzy i którzy mają stanowić fundament zwycięstwa islamu na świecie, choćby poprzez sprowadzanie swoich rodzin i rodzin ich rodzin a także "rozpłodowość". Część z nich ISIS wysyła też dla rekrutacji i radykalizacji muzułmanów mieszkających od urodzenia w obrębie naszej, zachodniej cywilizacji. Reszta to potencjalni radykałowie a dziś będący zwykłymi imigrantami ekonomicznymi.

Możemy pomagać muzułmańskim ofiarom wojen i prześladowań, ale na ich terenie, np. poprzez pomoc humanitarną a najlepiej przestając angażować się w tamtejsze wojny lub je po prostu kończąc.

Ale... jestem pewien, że po przeczytaniu powyższego wielu "oświeconych", politpoprawnych, lewackich humanistów oraz demoliberałów tworzących i popierających unijne samobójcze elity poczuje wobec mnie obrzydzenie, agresję i całkowite oburzenie wraz z chęcią negacji moich poglądów i dalszą zachętą do przyjmowania tzw.: "uchodźców", bo... "należy oddzielić islam od jego skrajnej postaci i od terroryzmu a uchodźcom należy się pomoc w naszej tolerancyjnej, multikulturowej i humanitarnej nowej, oświeconej zachodniej cywilizacji, która może zostać ubogacona przez islam i każdą inną obcą kulturę i religię czy ideologię". 

Dla nich proponuję więc przeprowadzenie drobnego, eksperymentalnego i subiektywnego procesu myślowego...

Oceniając różne działania, sytuacje i decyzje nieraz warto bowiem odnieść dane okoliczności do ewentualnej możliwości ich wystąpienia bezpośrednio wobec nas i naszej rodziny lub przyjaciół, i wtedy zastanowić się nad logiczną własną decyzją i postępowaniem w takiej sytuacji.

Z tego punktu widzenia chyba możemy się zgodzić, iż nikt przy zdrowych zmysłach nie zaprosiłby do swojego domu potencjalnego mordercy, tym bardziej ewentualnie szalonego religijnie fundamentalistę lub tylko wyznawcę wiary, która może być przez wiernego tak zinterpretowana i zrozumiana, iż nakazuje mu zabijanie w imię jego Boga innowierców i niewiernych. Tak samo przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie zaprosiłby do swojego domu kogoś, kto nagle w jakimś napadzie religijno-ideologicznego szału byłby zdolny do zgwałcenia naszej żony czy córki, tak jak czynią to jego pobratymcy, koledzy w wierze i przyjaciele.

Podobnie chyba każdy z nas by postąpił wiedząc, że ewentualny zaproszony do domu gość pochodzi ze środowiska akceptującego mordowanie i gwałt w imię obcej dla nas wiary czy ideologii, nawet gdyby wydawało się, iż sam on jest niegroźny.

Jeżeli ktoś jednak jest tak głupi i wyzuty z instynktu samozachowawczego, że dalej aprobuje przyjmowanie islamskich tzw.: "uchodźców", to niech po prostu sam na indywidualne zaproszenie ich przyjmie i ugości u siebie w domu... ugości jurnych, młodych i godnych litości uchodźców... Tylko radzę... niech najpierw wywiezie gdzieś żonę, dzieci (w tym córki) a sam przyjmie islam jako swoją wiarę.

Niezależnie więc od wszystkiego i nawet jakichś błędów obecnych władz, to gdyby Polacy wybrali przez przypadek w nowych wyborach PO czy .N, uznałbym, że są szaleńcami i samobójcami.

Przypomnę tylko, że E. Kopacz zgodziła się na przyjmowanie "nachodźców" do Polski, co rozkazała A. Merkel, sprawczyni całego zamieszania... choć sadzę, że i ona to tylko pionek-wykonawca. Dziś PO i .Nowoczesna deklaruje, że przyjmie (jeżeli przejmie władzę)  każdą narzuconą przez niemiecką UE liczbę "nachodźców" do Polski. PSL to niewiadoma: zawsze przyjmie opcją większego współkoalicjanta... tak po prostu mają.

Tak ku refleksji

 

Pozdrawiam

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Co bym zrobił?
  Nie jestem ksenofobem.
  I dlatego każdego muslima jaki by się pojawił w naszym kraju to do wora i do .....
  Pozdrawiam
  5+
 • @Husky 19:22:17
  A nie pomyślałeś że on by ci szybciej głowę odciął i do wora ...
 • @fabi 20:17:44
  Kto by mu te suche racice rozmachał
  Damy sobie radę
  pzdr.
 • Niedawno francuski rząd apelował o przyjmowanie muzułmańskich imigrantów do domów.
  Przyjmując ich nie powinni zapominać o gościnności

  https://pbs.twimg.com/media/C96_3FGUAAAe-1B.jpg
 • @
  "Co ty byś zrobił?" Każdy chce pozbyć się skutku a co z przyczyną?

  To podobnie jak w kawale:
  - Co byś Jasiu zrobił gdyby kobieta tobie w łóżku się zesr...ła?
  - Wykopał bym z łóżka, wyrzucił z domu i poszedł spać.
  - No co ty Jasiu???... to i z gównem byś spał?

  Głównym problemem nie są zalewający nas Muzułmanie gdyż jest to skutek. Problemem są ludzie u władzy którzy tych Muzułmanów na nas nasyłają. To tych w pierwszym rzędzie trzeba wykopać a potem leczyć skutki.
  Trzeba pozbyć się skutku jak i przyczyny.
 • @Stara Baba 23:06:32
  Innej możliwości nie ma. Tylko, że Ktoś sprytnie (nie tylko media, a te głównie) zamiast racjonalnego myślenia podsuwa nam emocje.
  Ludziom się tak popieprzyło w głowach, że bezczelność mylą z asertywnością - vide młode pokolenie nauczycieli i tych wszystkich magistrów pożal się Boże po płatnych para-uczelniach.
  Sprawy, ich znakomita większość, nie są wcale takie zawiłe i trudne tylko ci z pozoru bezimienni wymienieni przez Ciebie układają nam życie.

  Kłaniam się.
 • @Wiktor Smol 08:05:53
  "Sprawy, ich znakomita większość, nie są wcale takie zawiłe i trudne tylko ci z pozoru bezimienni wymienieni przez Ciebie układają nam życie. "

  Dlaczego bezimienni?
  Przecież światem rządzi pieniądz a pieniądze wypłukują z powietrza lichwiarze wywodzący się z konkretnej nacji(o której ludziom nawet myśleć nie wolno) i o konkretnych biografiach.
  Problemem jest stan umysłów miliardów ludzi oduraczonych przez tych lichwiarzy i opłacane przez nich instytucje i media.
 • @Stara Baba 23:06:32
  Zgadzam się. Ja napisałem o skutku, ale niech Pani zwróci uwagę, że z moich propozycji nigdy choć w części nie skorzystają obecne elity władzy, tej unijnej, ale i światowej. Aby podejść w taki sposób jaki proponuję to najpierw trzeba wymienić te elity, na początek w Brukseli a później w poszczególnych krajach europejskich i nie tylko.

  Ale... będzie to bardzo trudne w skali globalnej, bo tak naprawdę nic nie dzieje się przez przypadek. Zawsze jest jakiś plan, który zostaje wymyślony na szczytach władzy... tyle tylko, że te szczyty to nie rządy krajowe ani nawet - w przypadku niemieckiej UE - Bruksela i jej agendy: PE, KE, itd. Te szczyty to właściciele globalnego lichwiarstwa, producenta pieniędzy i długu. To Bilderberg, Komisja Trójstronna, Rada Stosunków Gospodarczych (czy jakoś tak), masoni, iluminaci, itd...

  Potrzebny jest oddolny bunt i zlikwidowanie tych szczytów, ale czy jest to możliwe. Nadzieję dawał D. Trump, ale - obym się mylił - powoli już zostaje zassany przez lichwiarzy o odpowiednim pochodzeniu etnicznym.

  Pozdrawiam
 • @35stan 08:22:56
  "Problemem jest stan umysłów miliardów ludzi oduraczonych przez tych lichwiarzy i opłacane przez nich instytucje i media".

  Oczywiście, ale czy da sie to zmienić? Oby, choć mam watpliwości.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Husky 21:23:29
  Pisząc o pochówku muzułmańskich terrorystów-samobójców miałem też na myśli świnię i świńską krew :)
  Pozdrawiam serdecznie
 • @krzysztofjaw
  Niemcy: tysiące uchodźców z Afganistanu twierdzi, że są talibami. Niemcy mają nowy problem. Tysiące uchodźców z Afganistanu przyznaje się do kontaktów z talibami i walki w ich szeregach. Niemcy mają nowy problem. Tysiące uchodźców z Afganistanu przyznaje się do kontaktów z talibami i walki w ich szeregach. Federalny Urząd do Spraw Migracji i Uchodźców (BAMF) poinformował władze bezpieczeństwa o stale rosnącej liczbie uchodźców z Afganistanu, którzy podczas postępowania azylowego składają oświadczenie, że utrzymywali kontakty z talibami, a nawet walczyli w ich szeregach. Liczba takich samooskarżeń idzie w tysiące, twierdzi Spiegel ONLINE. Prokuratura generalna wszczęła już postępowanie w ponad 70 przypadkach. Sześciu domniemanych talibów przebywa w areszcie śledczym.
  Skąd ta nagła szczerość?
  Najbardziej prawdopodobną przyczyną tego zjawiska jest nadzieja osób przyznających się do kontaktów z talibami na uzyskanie azylu w Niemczech lub wstrzymanie ich deportacji do Afganistanu. Niemieckie przepisy stanowią, że nikogo nie można odesłać do kraju pochodzenia, jeżeli grożą mu w nim prześladowania. Talibowie są uznawani przez obecny rząd w Kabulu za terrorystów i w razie udowodnienia im walki w szeregach talibów muszą liczyć się z karą śmierci. Ilu jest talibów w Niemczech? Spiegel ONLINE mówi o kilku tysiącach talibów przybyłych do Niemiec od 2015 roku, w którym kryzys migracyjny osiągnął swoje apogeum. Dosłownie napisał o "liczbie wyrażającej się średnią liczbą czterocyfrową". Można się uśmiechnąć czytając takie, trącące urzędową chińszczyzną, sformułowanie, ale nie umniejsza to zagrożenia ze strony prawdziwych lub domniemanych talibów. Klika tysięcy osób mających za sobą doświadczenia w krwawych walkach w Afganistanie to, w najgorszym razie, cała armia potencjalnych terrorystów, ukazujących zagrożenie terroryzmem w Niemczech w nowym świetle. Stawienie czoła temu wyzwaniu zmusza niemiecką prokuraturę generalną, władze bezpieczeństwa i tajne służby do maksymalnej mobilizacji. Tymczasem prokurator generalny Peter Frank już w styczniu tego roku wystosował do ministrów sprawiedliwości krajów związkowych RFN pilny okólnik, w którym otwarcie napisał o osiągnięciu przez podległych mu funkcjonariuszy granicy wydolności.
  Katastrofa czy burza w szklance wody? Perspektywa podjęcia tysięcy nowych postępowań ws. osób przyznających sią kontaktów z talibami, w połączeniu z prowadzonymi już śledztwami domniemanych bojowników tzw. Państwa Islamskiego może sparaliżować niemiecki wymiar sprawiedliwości. Można się jedynie pocieszać, że mamy do czynienia ze sztucznym zagrożeniem w postaci przyjęcia przez uchodźców i migrantów z Afganistanu nowej taktyki, zwiększającej - ich zdaniem - szansę na otrzymanie azylu bądź prawa pobytu w Republice Federalnej.
  dpa, SpiegelONLINE
 • @krzysztofjaw
  Oni już tu są i montują ekipę!!! Przerażające i aż skóra cierpnie co czeka Europę, a w tym też niestety Polskę! Cała prawda o Islamie i muzułmanach w Polsce! Reportaż
  https://www.youtube.com/watch?...
  "Europa jest zbyt bogatą wioską żeby istnieć!" Islam zniszczy świat jaki znamy?
  https://www.youtube.com/watch?... A o co tu chodzi ? Kogo i kiedy szkolili bo do naszych niepodobni:
  http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3...
  Jeżeli ktoś kumaty to może wytłumaczy prostemu jak ja dlaczego takich szkolimy i za pieniądze publiczne.
  Tam gdzie niszczy się wiarę w Chrystusa, tam dochodzi do terroryzmu i wojen. Tak jest od wieków. Kraje zachodnie już płacą za niszczenie kościołów i chrześcijaństwa. Brońmy wiary w Polsce nie zapominając o modlitwie, a Polska i Polacy będą nagradzani.
 • @krzysztofjaw trochę na wesoło, choć i to do śmiechu nie jest..
  Dzwoni Premier Szydło do kanclerzycy Merkel i mówi:
  - Słuchaj Angela, na granicy mam 100,000 uchodźców: całe rodziny z dziećmi chcą do Polski. Uciekają przed kalifatem. Co mam robić???
  - No jak to co Beata? Wpuszczaj!!!
  - Ale to są sami rodowici Niemcy...
 • @kula Lis 67 13:23:04
  http://www.blasty.pl/upload/images/large/2016/04/angela-tysiac-uchodzcow-na-polskiej-granicy.jpg
 • @krzysztofjaw
  Afera w Niemczech. Wpuścili do siebie… tysiące talibów...Wśród ponad miliona uchodźców, którzy od 2015 roku przyjechali do Niemiec, mogło znajdować się kilka tysięcy afgańskich talibów – podał dziś niemiecki tygodnik „Der Spiegel". Prokuratura Federalna prowadzi śledztwo przeciwko ponad 70 podejrzanym. Jednak nie wszyscy talibowie zostaną deportowani. Umarzane będą sprawy osób, które „tylko” należały do ugrupowania islamskiego. Postępowania będą prowadzone jedynie w przypadkach talibów, którzy przyznają się do poważniejszych przestępstw, np. do morderstwa. Sześciu podejrzanych znajduje się w areszcie śledczym, ponieważ mają „krew na rękach" - czytamy w „Spieglu". Z danych przekazanych przez Federalny Urząd Migracji i Uchodźców wynika, że kilka tysięcy migrantów z Afganistanu przyznało się do przynależności do talibów, uznawanych w Niemczech za organizację terrorystyczną. Niemieckie władze nie wykluczają, że rzekomi talibowie uważają, iż przyznając się do walki po stronie talibów zwiększą swoje szanse na otrzymanie azylu. „Der Spiegel" zwraca uwagę, że równie często imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu deklarują udział w innych organizacjach terrorystycznych – Boko Haram w Nigerii i milicji al-Szabab w Somalii.
  Uważam, że wiele deklaracji składanych przez Afgańczyków podyktowanych jest chęcią otrzymania prawa pobytu powiedział "Spieglowi" jeden ze śledczych. Blisko połowa wniosków o azyl składanych przez obywateli Afganistanu jest odrzucana, a niektórzy z nich są deportowani do kraju pochodzenia. W latach 2015 i 2016 wniosek o azyl w Niemczech złożyło blisko 160 tys. Afgańczyków. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby byli wśród nich także byli talibowie twierdzą eksperci. Śledczy zwracają uwagę, że przesłuchiwani domniemani talibowie nie wykazują żadnej świadomości naruszenia prawa. Wiele razy miałem wrażenie, że przesłuchiwany chciał po prostu wszystko z siebie wyrzucić mówi jeden ze śledczych. W najbliższych latach Prokuratura Federalna będzie musiała zbadać kilka tysięcy spraw. Prokuratorzy obawiają się, że przekracza to możliwości tej instytucji. By uprościć postępowanie, prokuratura zamierza umarzać sprawy osób, które przyznały się jedynie do udziału w ruchu talibów. Postępowania mają być kontynuowane tylko wtedy, gdy podejrzani przyznają się do poważniejszych przestępstw, w tym do morderstwa.
  Ps...„Willkommen im Islamischen Staat Deutschland – buche jetzt Deine Reise!”..........Welcome to the Islamic State of Germany. Postępowania będą prowadzone jedynie w przypadkach talibów, którzy przyznają się do poważniejszych przestępstw, np. do morderstwa.
  Co za głupota. Jakby ktoś z morderców miał zamiar mordować, to niby miałby sam się przyznać do tego, że jest mordercą? Czy ci Niemcy do końca postradali zmysły? To ich teraz do nas przepchną jako studentów gotowania na gazie w wyższych szkołach gotowania na gazie założonych w byłych kurnikach w Wołominie i Pruszkowie. Czarno to widzę! Oj już niedługo będzie się działo, oj będzie !!! I to niestety w całej Europie !!! I nie liczcie nawet na to, że Polskę to ominie !!! Będziemy wszyscy ginąć za swoje dobre mięciutkie serduszko i brak rozumu! Możecie być pewni, że oni tę europejską naiwność wykorzystają bezwzględnie i to każdego bez wyjątku przećwiczą jak leci. Cieszmy się każdym dniem bo nie wiadomo co nas czeka jutro !!! Co niektórzy jeszcze będą płakać zapewniam. Coś tak czuję jakiś zamach w Europie jeszcze w tym roku, ale taki co to wszystkie inne razem do kupy wzięte się schować mogą. W tym zamachu (ach) zginą co najmniej setki osób i będzie to początek końca Europy jaką znamy obecnie. Nie chcę być prorokiem ale zapamiętajcie te słowa.
 • @Husky 19:22:17
  Burdel na kółkach tam mają:
  https://www.youtube.com/watch?...
 • @35stan 08:22:56
  Całe to ogólnoświatowe zamieszanie pokazuje jedynie jak ważna jest ojczyzna, Polska jest najważniejsza, róbmy swoje w duchu chrześcijańskich wartości, one pozwoliły nam przetrwać wiele "zakrętów" dziejowych. Precz z lewactwem, laicyzmem oraz pseudo nowoczesnością !!!
 • @kula Lis 67 08:59:57
  http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_ZScOca0voGCnphj9p3Zy2Q2UZnyGv5QH.jpg
 • @Husky 19:22:17
  Jedyne wyjście deportować tą dzicz tam skąd przyszli. Potrafili iść na kamasz to wywalić za morze. Przepowiednia mówi, że zagłada wyjdzie z morza. Wszyscy to wiedza są ślepi i głusi. Merkel rozum odebrało ale czy to ona sama rządzi. Jaka to głupota ratować już przy brzegu Afryki. Trzeba było kategorycznie zawracać pod groźbą zatopienia.Co to za unia która nie potrafi bronić swoich granic.Są słabi, zdegenerowani nie widząc żadnego zagrożenia. Nabrali tych pasożytów, przestępców, morderców, kochających kozy i teraz chcą się nimi na silę dzielić. Niemcy muszą się obudzić i zrobić porządek z tym dziadostwem. Pupilek lewackich mediów, marksista z Watykanu Jorge Mario Bergoglio w trakcie wczorajszej mszy za dusze współczesnych chrześcijańskich męczenników przyrównał ośrodki dla "uchodźców" w Grecji do nazistowskich (jego określenie, nie moje) obozów koncentracyjnych. Przy okazji skrytykował państwa broniące się przed inwazją barbarzyńców. Tutaj wychodzi typowa hipokryzja komucha. Nie należący do najbiedniejszych Watykan przyjął aż 5 rodzin "uchodźców", z czego chyba 2 natychmiast prysnęły do ger-money.
  Organizatorka przerzutu talibów do Niemiec Angela (tw Erika) Merkel wyleciała w tym roku z listy The 100 Most Influential People (100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie)
 • @krzysztofjaw
  http://www.petitiongo.org/image/jpgqcrbqsnw/760/452/fit/original/96/jpeg/ Zdelegalizować w Polsce działalność wszystkich fundacji G.Sorosa (np. Refugees Welcome Polska, Hejt Stop, Fundacja Batorego itd.) Podpisz petycje Polko i Polaku, to w Polski i waszym interesie. To Polski i Wasze być albo nie być. (Ja, Małżonka, Rodzina i znajomi już podpisali. Podpisów jest już 38145) http://www.petitiongo.org/pl/petition/zdelegalizowac-w-polsce-dzialalnosc-wszystkich-fun?mp=admin.message.success
 • @kula Lis 67 11:33:31
  Dziękuję Tobie i Husky'emu za aktywną dyskusję.
  Faktycznie mamy u siebie juz duzo muzułmanów. Tatarów bym sie nie obawiał, ale już potomków (dzieci) Czeczenów tak. Onie sie radykalizują, choć rodzice byli nam wdzęczni za przyjęcie.

  Muysimy uważać.

  A co do fundacji. Chcą u nas zainstalować uchodźców inna metoą, tez niebezpieczną. Skoro polski rząd nie ma zamiaru wpuszczać nachodźców to wymyślili takie cóś:

  "A gdyby tak uchodźcy mogli dzielić mieszkania i domy z Polakami, zamiast przebywać w ośrodkach? Pomyśleliśmy o tym samym i znaleźliśmy na to sposób. Przy odrobinie szczęścia szybko znajdziemy kogoś, kto do Ciebie pasuje, i skontaktujemy Was ze sobą tak, żebyście mogli się bliżej poznać - czytamy na stronie Fundacji Ocalenie, która przygotowała specjalny formularz zachęcający do przyjmowania imigrantów do naszych prywatnych domów.

  Projekt nosi nazwę „Refugees Welcome Polska” i umożliwia „zaadaptowanie” do swojego domu imigranta, który spełnia kryteria obywatela. Na stronie internetowej organizacji można zgłosić swoje mieszkanie oraz znaleźć wszystkie niezbędne informacje, dotyczące przebiegu adaptacji w swoich domu imigranta.

  Udostępnienie uchodźcom prywatnego zakwaterowania ma wiele zalet dla obu stron umowy: uchodźcy mają szansę mieszkać w odpowiednich warunkach, lepiej nauczyć się języka i łatwiej dostosować do nowego otoczenia. Z kolei Ty poznasz bliżej inną kulturę i tak po ludzku pomożesz komuś w bardzo trudnej sytuacji. (…) Skontaktujemy Cię z uchodźcą, którego profil najbardziej pasuje do Twoich preferencji i Twojego mieszkania.

  - czytamy na stronie programu.

  Jak wynika z informacji Fundacji, jeśli znajdziesz współlokatora z jej pomocą, uchodźca będzie musiał mieszkać u Ciebie minimum trzy miesiące.

  Organizacja nie tylko pomaga sfinansować podróż imigranta do Polski, a jeśli jest taka potrzeba, to nawet jego pobyt w naszym kraju. Na dodatek inicjatorzy całej akcji przekonują, że „chodźca zawsze pokrywa przynajmniej koszty swojego pobytu w mieszkaniu tj. opłaty licznikowe (woda, prąd itp.)u”.

  Projekt ma charakter kompleksowy i stoi za nim niemiecka organizacja MENSCH MENSCH MENSCH E.V. Jak czytamy w mediach społecznościowych stowarzyszenie Refugees Welcome Polska współpracuje też z fundacją Georga Sorosa. Jednak trudno znaleźć więcej szczegółów na ten temat, oraz oficjalną informację, kto konkretnie stoi za całą akcją wciągnięcia Polski w migracyjny kryzys.

  Zaskoczeniem z pewnością nie jest, ani fakt, że trudno dotrzeć do mocodawców organizacji, ani fakt, że stoi za tym niemiecka organizacja o której też niewiele wiadomo".

  http://niezalezna.pl/97492-chca-sciagac-imigrantow-do-polski-kto-finansuje-tajemniczy-projekt-refugees-welcome-polska

  Musimy uważać a Sorosa bym wywalił z Polski wraz z jego fundacjami - a'la Orban.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTa6887xv_Fr17pcaGvMAZBDRxX-M_QvajvML3AYkpcQV0l1ZIz CZARNA FLAGA Z SHAHADĄ....""Nie ma boga prócz Boga (jedynego), a Mahomet jest jego Prorokiem"
  Takie flagi są codziennością w Rzymie, Paryżu, Berlinie Brukseli....i posranej Europie ze strachu i poprawności a la Merkel.
  POBIJEMY WASZ RZYM, POŁAMIEMY WASZE KRZYŻE I WEŹMIEMY DO NIEWOLI WASZE KOBIETY! JEŻELI WIELKI ALLAH POZWOLI. TAKĄ NAM ZŁOŻYŁ OBIETNICĘ!.
  Przyjmujmy dalej te biednie dzieci, te kobiety zagłodzone, tych uchodźców z krajów w których nie ma wojny. Kuwejt, Arabia Saudyjska, Bahrajn dają im broń i forsę na wyjazd do Europy. A oto te biednie, zagłodzone rodziny http://bi.gazeta.pl/im/66/b1/13/z20649062V,Uchodzcy-uratowani-u-wybrzezy-Libii-18-sierpnia.jpg
 • @kula Lis 67 09:29:15
  Zdjęcie zbulwersowało Internautów. No to doczytalam się, że to 15 kadetów z Arabii Saudyjskiej.

  "Warto w tym miejscu przypomnieć informacje, które podawała Polska Zbrojna w połowie października 2016 roku. Przytaczała m.in. słowa płk pil. dr Piotra Krawczyka, nowego rektora-komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, który mówił:

  Ambicją Szkoły Orląt od dawna było powołanie międzynarodowego ośrodka szkolenia lotniczego w Dęblinie. Zamierzenia te zaczynają się obecnie urzeczywistniać. Wiele krajów jest poważnie zainteresowanych kształceniem swoich przyszłych pilotów i nawigatorów właśnie w naszej uczelni. Już w listopadzie planowane jest przyjęcie pierwszej grupy studentów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich na szkolenie w celu uzyskania licencji zawodowej. Trwają negocjacje dotyczące zawarcia umów o współpracy między innymi z Arabią Saudyjską i Kuwejtem. Chęć wysłania do Dęblina studentów na podstawowe szkolenie lotnicze wyrazili także przedstawiciele Wietnamu, Korei Południowej i Algierii. Dla nas to spore wyzwanie. Musimy przygotować kadrę i dostosować programy nauczania do kształcenia w języku angielskim. Tu nie ma możliwości dokonywania poprawek. Wszystko musi być zorganizowane i przygotowane od razu na najwyższym poziomie, bo pierwsza grupa, która ukończy u nas szkolenie, będzie naszą wizytówką za granicą."
 • DNI UE SA POLICZONE---MARZENIE, CZY PREKOGNICJA?
  http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_sqhOAPVGHHfhepWkvV7f7ZHHB8aa2nCd.jpg Referendum w Wielkiej Brytanii, Anglicy zagłosowali za wyjściem, to jest to pierwszy wyjęty klocek domina.
  Ale ja mam inne przeliczenia:
  1.Upadek strefy Schengen
  2.Upadek waluty [bezwartościowego papieru] €
  3.Rozpad UE na kilka "stref"...czyli państw założycielskich, Hiszpanii, Portugalii, może Grecja?
  4.Reszta planktonu, czyli dojnych krajów przyjętych do UE, aby było kogo doić.
  Wg. moich obliczeń [bez angielskiego referendum] koniec UE powinien się zakończyć do 2020 roku. Ta flaga z ruską gwiazdą...można snuć różne teorie...może Gwiazda Dawida...a może zamienić ją na niemiecką? Co najbardziej przyspieszy upadek UE?
  Dwa miliony "bojowników" z ISIS oraz grup terrorystycznych,które nigdy nie zostały rozbite, a wręcz handluje się z nimi bronią (sic!)
  Wielki mułła z Arabii Saudyjskiej zapowiedział publicznie, że nie spoczną dopóki na Bazylice św. Piotra nie zawiśnie flaga Mahometa, dopóki nie zrobią z Luwru meczetu, a z Wieży Eiffla minaretu... żartował? Jak znam wyznawców Proroka, a znam, to oni nie mają poczucia humoru...Widziałem sam..godzina 5 rano...duży plac w pewnym mieście w Emiratach...na oko 5 tysięcy "wiernych" klęczy na dywanikach i modli się...pokażcie mi, który kraj katolicki zapełni kościoły o 5 rano wiernymi. Oni się nie kryją, że celem "emigracji" jest zniszczenie Szatana,czyli UE...maja magazyny z bronią na Bałkanach, Belgii, Niemczech...czekają. Ci "biedni uchodźcy" odziani w ciuchy markowe, kupowane w Mediolanie, Rzymie, Londynie...portfele które wyrzuca morze na plaże Sycylii, Lampeduzy...z fałszywymi paszportami
  ale po kilka tysięcy € i $ potem w Palermo zamawiają taxi i jazdę do Monachium...taksiarz jedzie...bo kasiora...tylko rzadko wracają...Czy "władcy" UE są ślepi? Nie widzą, że oni pierwsi pójdą pod miecz? Kto za tym stoi? Putin? Izrael? Przecież nikt dobrowolnie nie daje się zarżnąć! Wiadomo kto finansuje ten exodus...eksport żołnierzy Allaha...a nie weźmie ani jednego "biednego dzieciątka pokazywanego w unijnych telewizorach". W czerwcu Anglicy zdecydowali...w Anglii, w Londynie już trudno zobaczyć białego człowieka...Anglika...uciekają do Szkocji, Irlandii...dominuje już język arabski i pasztu. Jako post scriptum mogę dodać...nasze referendum unijne, też zostało "dobrze policzone w ostatniej chwili"...dwa dni i nie było nawet 40% frekwencji...ale Miller z Kwaśniewskim zadzwonili gdzie trzeba...i wyszło :-)) Od tego referendum komunistycznego 3XTAK...nic się nie zmieniło...jak pisał S.Lem...2x2=7 i tego się trzymać trzeba...do końca świata, a nawet po. Nie napiszę, że Merkel zwariowała, bo nie badałem jej...zresztą nie jestem psychiatrą, ale kto przy zdrowych zmysłach popełnia tak skomplikowane samobójstwo? UE była skostniałym tworem jeszcze przed wstąpieniem do niej Polski i innych krajów Europy Wschodniej do cna zbiurokratyzowanym i niezdolnym do racjonalnego działania. Nadmierne zidealizowanie, gubienie się w nieistotnych problemach i narzucone poglądy spowodowały paraliż decyzyjny. Rozpaczliwe poszukiwanie przez UE dojnych krów do obskubania tłumaczono jako uprzejme gesty wobec nas, po czy wkrótce się okazało, że mówi się o Europie dwóch prędkości. Jakież wspaniałe podsumowanie zwykłej kolonizacji. " Am 25. März 1957 wurde die EWG mit der Unterzeichnung der Römischen Verträge durch Belgien, Frankreich, Italien, Luxemburg, die Niederlande und die Bundesrepublik Deutschland gegründet."...Od 1945 roku Niemcy NIE są suwerennym państwem, aż do 2099 a tym samym NIE mogą prowadzić samodzielnej polityki zagranicznej. Bez zgody Aliantów ( oczywiście z wyłączeniem ZSRR ) Niemcy nigdy by nie były członkiem EWG. Nie tylko Brytyjczycy chcieli wyjść z Unii, i wyszli, także co trzeci Niemiec opowiada się za opuszczeniem EU.
  " 34 Prozent der Deutschen, also mehr als jeder Dritte der Befragten,
  sprechen sich für einen Austritt aus der EU aus."
  http://www.heise.de/tp/artikel..
 • Autor
  Według mnie przyjmowanie uchodźców to nieprzemyślana sprawa. A może przemyślana, bowiem jak czytałam robi się na tym spore interesy. Bo ktoś "transportuje" tych ludzi, a to kosztuje.

  A nieprzemyślane jest to, że ktoś myślał, że oni się zasymilują. A oni mają przecież swoje zwyczaje i dlaczego mają je zmienić? Dla nas to normalne, że należy respektować zwyczaje gospodarzy. A dla nich nie.

  Słyszałam, że przyjmowanie ich przez Niemców to takie zadośćuczynienie za II wojnę światową. Tutaj się dziwię, bowiem Hitler nie dyskryminował Arabów. Inne kraje też powinny ich przyjmować, bowiem wzbogacały się na koloniach. Prawdą jest, że kraje wzbogacały się na koloniach. Tylko czy tę odpowiedzialność należy zwalać na kraj, który nie miał kolonii — czyli Polski?

  Jeśli ktoś kogoś zaprasza, to niech to robi sam, a nie wpycha swoich gości sąsiadom. My możemy pomagać, ale tam — na miejscu. Patrząc dalekowzrocznie to jest lepsze dla dwóch stron.
 • @leoparda 12:30:19
  Warto przeczytać krótko co te debilne szwedzkie sady dają za wyroki na gwałcicieli 14 letnich dzieci szwedzkich. https://ndie.pl/irakijczyk-uni...
  „Samochody i inne pojazdy zamieniły się w śmiercionośną broń i powinny zostać usunięte z centrów miast, aby w przyszłości powstrzymać ataki, takie jak w Sztokholmie” – pisze lewaczka Eva Franchell na łamach Aftonbladet.
  Festiwal filmowy w Berlinie... Ostatnie dni Unii: https://www.youtube.com/watch?...
 • @kula Lis 67 14:56:20
  Im zupełnie już odbiło. Seks analny to nie gwałt, tylko seksualne wykorzystanie. Jak nie krzyczysz "nie" w języku napastnika to twoja wina. Bo wtedy napastnik nie wie czy robi źle. A nagrywać i zostawiać w sieci to już umie oraz tym szantażować dziewczynę.

  A może my się niesłusznie na to oburzamy? Może oni tak chcą właśnie żyć po nowemu. Może ich kobiety mają dość swobody i chcą być "krótko" trzymane w myśl "jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije".
  A ja postępować z nieposłuszną żoną?
  "Nie należy bić mocno. To znaczy nie tak mocno jak się bije mężczyznę. To powinno być raczej psychologiczne bicie w celu poniżenia żony"
  http://reporters.pl/6886/duchowny-muzulmanski-wyjasnia-jak-bic-zone-wideo/
 • @35stan 08:22:56
  W tym zdaniu celowo użyłem wyraz "z pozoru"
  Reszta się zgadza :)
 • @Wiktor Smol 19:38:28
  Witam niedojdy niech się uczą . Ave. http://www.fronda.pl/a/szwajcaria-wzor-dla-europy-jak-postepowac-z-islamem,4281.html
 • @Wiktor Smol 19:38:28
  https://ndie.pl/szwajcaria-muzulmanskie-uczennice-zobowiazane-lekcji-plywania-chlopcami/ , https://euroislam.pl/szwajcaria-zakaze-dystrybucji-koranu/ , http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/szwajcaria-muzulmanie-maja-podawac-rece-nauczycielkom,646991.html ,http://reporters.pl/4518/w-szwajcarii-zniknelo-prawie-82-tys-imigrantow/ ,http://www.polishexpress.co.uk/szwajcaria-podnosi-kary-za-noszenie-burek , http://polskaniepodlegla.pl/wydarzenia/item/9172-potezna-oblawa-na-ekstremistow-w-niemczech-i-szwajcarii-w-operacji-uczestnicza-specjalne-jednostki-antyterrorystyczne . Nasi gamonie niech się uczą .Ave Amigo.
 • @autor
  W naszej kulturze ponadto istnieje jedno z najbardziej barbarzyńskich przestępstw, czyli pedofilia. Dla islamu jest to pojęcie abstrakcyjne. Islamscy mężczyźni mogą posiąść seksualnie nieletnią i nie jest to nic zdrożnego a nawet jest zgodne z tym, co zrobił Mahomet też konsumując seksualnie nieletnią dziewczynkę. I w tym, ale nie tylko w tym niestety religia islamska jest bardzo zbliżona do judaizmu.

  Absolutnie trafne zdanie.

  Fenomenem psychologicznym więc wydaje się popieranie przez lewicową laicką część elektoratu (często właśnie kobiecego) w każdym z krajów Europy potopu islamistów (ich jakieś totalne zaćmienie, czy co?).

  Jedyne moje wytłumaczenie: robią to na złość Kościołowi Katolickiemu, rzekomo w imię jego zasad pomocy bliźniemu w potrzebie. Innego wyjaśnienia nie mam.

  Drugie: czują, że w Europie wywalczyły, co było do wywalczenia i teraz robią ekspansję na Islam, inkorporując tamtejszy element.
 • @maharaja 06:47:01
  Do niecodziennej sytuacji z udziałem imigrantów doszło w Coniewie w powiecie piaseczyńskim w gminie Góra Kalwaria. Imigranci pobili ochroniarza i nauczyciela. http://gorakalwaria.net/news-rodzice-ze-szkoly-w-coniewie-pomozcie-nam-bezpiecznie-zyc,251.html

  Media ogólnopolskie milczą zgodnie z lewacką poprawnością polityczną osłaniająca łamanie prawa przez tzw. imigrantów!
 • autor
  Genialna notka.

  Paranoję dzisiejszej polskiej sytuacji (szczyt szczytów) ukazuje najdobitniej porównanie tego, co się dzieje w przestrzeni publicznej RP i, dajmy na to, takiej baaardzo zachodniej Francji na przełomie lat 2014/2015.

  W okresie jesień 2014 r. / zima 2015 r. Jerzy Urban - wszak demokracja i wolność słowa - pozwala sobie zamieszczać takie oto piękne filmiki:

  https://www.youtube.com/watch?v=rv5OA5Dceyo
  https://www.youtube.com/watch?v=fqcHZLdqaw8
  https://www.youtube.com/watch?v=wURxRPhHkk4

  Szczególnie ten ostatni - w zamyśle autora - zrównuje katolików z muzułmanami.

  W Paryżu w tym samym czasie (styczeń 2015 - atak na redakcję Hasbro). Nikt tam Mahometa z kozą nie pokazywał.... do zabicia 12 osób wystarczyła karykatura.

  Jednocześnie w 2015 r. do władzy dochodzi PiS, który broni Polski przed napływem muzułmanów. A osoby pokroju Urbana nadal krytykują politykę - kogo? - Barbary Szydło....

  No i co? Aż się prosi na mały wyjątek od reguły. Na wpuszczenie w tę "zawszałą" (urbanowski język) katolicką przestrzeń publiczną scyzoryka, który obetnie jaja debilom mającym czelność - ile to już lat po śmierci Księdza Popiełuszki żyją w tym kraju bezpiecznie? - zrównywać katolicyzm z muzułmaństwem.

  Ktoś tutaj nie ogarnia naprawdę elementarnych prawideł polityki...
 • @autor
  Różnica pomiędzy nurtem patriotycznym (GaPol) a postkomunistycznym (Urban) polega na tym, że ten pierwszy, nawet będąc przy władzy, ani przez moment nie zamieszczał zdjęcia Lenina z kozą...

  Rozumiem, że można irytować się na świętoszkowatość środowisk okołokościelnych i na manierę typową dla retoryki księży - nie każdy czuje tego typu "uduchowione" klimaty. Rozumiem, że może być to przedmiotem zainteresowania kabaretu (jako wentyl bezpieczeństwa).

  Jednak czynienie sobie z innych "w ramach wolności słowa" bezzasadnego przedmiotu do jeb-polewki najgorszego sortu nie uchodzi płazem. W normalnym świecie nie uchodzi płazem. A u nas?

  U nas tacy ludzie robią biznes medialny.
  Ciułają miliony....
  ... a na koniec otrzymują władzę.

  Ciekawe tylko, czy po otrzymaniu takiej władzy odzyskaniu potrafiliby wywiązać się z obietnic zawartych przez Ewę Kopacz i wpuścić tutaj, do tego katolickiego kraju, arabski sposób rozprawiania się z nadużyciami wolności słowa. Grzegorz Schetyna już chyba wie, że niekoniecznie... Adam Michnik także, przebąkując, że dzięki muzułmanom ofiar w Londynie świętującym Ramadan było mniej, niż zwykle. Urban chyba niekoniecznie, nadal wykorzystując z danych zbieranych na Bogu ducha winnych ludzi w ramach akcji Hiacynt.... której przecież nie było.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej