Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
627 postów 1659 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Informacyjnie-R. Grey odwołany z funkcji wiceministra w MSZ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Decyzja słuszna i dobrze, że zapadła tak szybko bo po dwóch miesiącach od momentu powołania Roberta Grey'a na to stanowisko w dniu 30 września.

Jak podają media (jako pierwsza wyborcza.pl oraz wp.pl, wpolityce.pl - m.in. 1,2) wiceminister spraw wewnętrznych, obywatel USA, został odwołany z funkcji wiceministra spraw wewnętrznych RP. Zajmował się w MSZ dyplomacją ekonomiczną oraz polityką amerykańską i azjatycką.

Decyzja została podjęta przez premier B. Szydło na wniosek ministra W. Waszczykowskiego w dniu 29 listopada.

Wedle portali wyborcza.pl i wp.pl powodem dymisji miała być zatajona przez R. Grey'a informacja, iż był (jest) współpracownikiem służb specjalnych USA. Wedle informacji MSZ decyzja została podjęta ze względu na zmianę "koncepcji kierownictwa MSZ" i że resort "planuje w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Roberta Greya".

Decyzja słuszna i dobrze, że zapadła tak szybko bo po dwóch miesiącach od momentu powołania Roberta Grey'a na to stanowisko w dniu 30 września.

I niepotrzebne oraz absurdalne są tu lamenty opozycji, że mamy do czynienia z nieudolnością rządu PiS. Jest wprost przeciwnie i resort bardzo szybko zreflektował się i zwolnił niepotrzebnie zatrudnionego Amerykanina polskiego pochodzenia. Podobnie było z młodym amerykańskim doradcą ministra obrony narodowej - też został szybko odwołany. Za czasów rządu PO-PSL takie decyzje raczej zapadały (o ile w ogóle) w dłuższym okresie czasu, tak aby PR-owo nie wpłynęły negatywnie na notowania PO czy PSL lub samego rządu. Obecny rząd jednak bardzo szybko reaguje na swoje błędy personalne i naprawia je, co tylko dobrze o nim świadczy.

W kontekście tej sprawy przypomnę kilka zdań, które napisałem w swoim poście: "Czy to jeszcze mój prezydent, mój rząd?" [3 - z dnia 22.10.2106 roku]:

"Osobiście zawsze mówiłem i pisałem, iż będę przychylnie, ale krytycznie obserwował nasze rządy i gdybym subiektywnie zauważył błędy decyzyjne to będę je wskazywał... Nie po to, aby dyskredytować, ale po to żeby zawczasu dać czas na refleksję i "naprawienie szkód" dla dobra Polski i Polaków, dla dobra naszej Ojczyzny. Z powyższym zastrzeżeniem wskazuję dziś obszary i decyzje (lub ich brak), które - wedle mnie - są niewłaściwe i błędne. Mam nadzieję, iż  wkrótce nastąpi coś w rodzaju autorefleksji prezydenta i rządu (...)  Ogólnie mogę powiedzieć, iż jestem zaniepokojony m.in. (...) wrześniowym powołaniem na stanowisko wiceministra w MSZ obywatela amerykańskiego, pana Roberta Grey'a, który ma być odpowiedzialny w ministerstwie za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką (...) Na tego Amerykanina Roberta Grey'a (obywatela USA) zwrócił mi uwagę jeden z komentatorów do mojego tekstu o polityce polsko-chińskiej czy też chińsko-polskiej. Sprawdziłem i wpadłem w konsternację. Nie chodzi mi w ogóle o prawo zasiadania w polskim rządzie (MSZ w szczególności) obywatelom obcych państw (Rostowski też był bez PESEL, ale tutaj to jest polityka zagraniczna!, więc chyba obowiązują ostrzejsze przepisy). Nie wiem jakie to są przepisy natomiast wiem, że ta decyzja jest raczej bardzo niedobra dla Polski, bo ten Pan ma odpowiadać za kontakty z Azjatami a USA nie za bardzo lubią Chiny i mogę się spodziewać, że ten Pan może nie reprezentować w tym względzie interesów Polski a interesy USA, które w tymże przypadku (Chiny) są rozbieżne z interesami Polski. Dlatego w tekście tak to wyszczególniłem. Mam nadzieję, że tak nie jest, ale obawy mam". 

Ot i tyle informacyjnie...

[1] http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wiceminister-Robert-Grey-odwolany-Zatail-fakt-wspolpracy-ze-sluzbami,wid,18614081,wiadomosc.html?ticaid=1182e2#

[2] http://wpolityce.pl/polityka/317536-robert-grey-odwolany-z-funkcji-wiceministra-spraw-zagranicznych

[3] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2016/10/czy-to-jeszcze-moj-prezydent-moj-rzad.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • autor
  Szkoda chłopa 8-)))))
 • @Husky 20:20:58
  Robert Grey , Edmund Janninger , Bartłomiej Misiewicz .Popatrzyłem i jestem pewien ,albo cwaniacy , albo niedojdy . Nie ma innego wyboru .Pora naostrzyć dziadka kosę . Pozdrawiam.
 • @Repsol 20:47:31
  To już jakaś groteska.
  pozdr
 • @Husky 21:02:46
  Bywaj z Bogiem .Ave. https://www.youtube.com/watch?v=tyiliJGOVKc
 • @Repsol 21:16:05
  Wyobrażacie sobie, że V-ce MSZ okazał by się agentem GRU np; w rządzie antyunijnym i antyusraelskim????? To dopiero by była jazda, Wildsteinów, Sakiewiczów, Michników, OTR, Kurskiego, Sierakowskich itd. Politycy jak Kwaśniewski, Petru, Kaczynski, Macierewicz Schetyna natychmiast ządali by ustąpienia rządu, nowych wyborów, żądali by stanu wyjatkowego a tu gimnazjalista by się zrorientował, że ten Grey to pejsaty szpieg, wystarczyło przeczytać jego CV oraz to, że PO zrobiło go szefem dordców grupy zbrojeniowej Bumar!!!!!
  Oni czyli ci wykonawcy poleceń sprzątaczki z pentagonu, nawet nie aresztowali tego z Rawy Mazowieckiej głupkowatego szpiega, obywatela usraela??? Nawet ten drugi szpieg co niby kieruje MSZ nie podaje się do dymisji??? Ten przypadek to klasyczna republika bananowa a nie Polska i jeszcze nie którzy mówią, że Niepodległa, ba nawet świętują Niepodległosć 11 listopada razem wszyscy od lewaka do pseudo-narodowca. Nie wiem czy Polska powstanie!!!!
 • @Wrzodak Z. 22:00:10
  Szanowny Panie doskonale widzę zagrywanie służbami .Pozdrawiam.
 • wszyscy
  Taka jeszcze refleksja... Misiewicza zostawmy w spokoju, to inny kaliber i bardziej w sferze etyki i moralności...

  Natomiast ten małolat od Macierewicza i teraz ten Grey od Waszczykowskiego to chyba poważny kaliber, szczególnie w przypadku aż wiceministra R. Grey'a (tamten małolat był tylko doradcą MON).

  Toczy się jakaś dziwna gra, coś wewnętrznie w rządzie trzeszczy i związane jest to mocno ze służbami specjalnymi i polityką obronną i zagraniczną Polski.

  Nie wiem faktograficznie do końca o co chodzi, muszę poszperać. Natomiast nowomowa polityczna jest zawsze taka sama, wszędzie. Ale z Grey'em to naprawdę grubszy kaliber.

  Tylko jedno z przypuszczeń (o reszcie po "poszperaniu"). Ostatnio MSZ trochę zintensyfikował wymianę polskich kadr dyplomatycznych... może chciał usunąć "przeszkodę"? Poza tym cały czas nawiązuję do naszych kontaktów z Chinami. One nie mogą się podobać USA a sądzę, że właśnie R. Grey miał "pilnować" tych kontaktów.

  I jeszcze jedno... wybory w USA. R. Grey - jeżeli był "nadzorczą wtyką" USA w rządzie PiS - to była to wtyka administracji Obamy i przyszłej administracji Clinton. Sytuacja się zmieniła po wyborach. Będzie nowa wtyczka z nowej administracji Trumpa... chyba...

  Ale ogólnie wydźwięk tej decyzji może być tylko pozytywny.

  Musimy śledzić ruchy kadrowe...

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 23:33:17
  Panei Krzystofie..to ze go zwolnili potwierdza ze nie byl agentem amerykanskim. W Ameryce obowiazuje zasada, ze agentom nie wolno piastowac zadnych politycznych funkcji w obcych rzadach.
  Dlatego tak rozpaczal pan N., kiedy wbrew przypomnieniu mu przez przelozonych, zeby sie nie wyglupial, pchal sie do stolka i wtedy sami ujawnili fakt jego agenturalnosci.
 • @RomanKa 01:45:05
  Co ma piernik do wiatraka? Inna sytuacja, inny scenariusz. To nie jest agent polski lecz obcy. W USA nie chcą na stanowiskach swoich, amerykańskich agentów. Obcych agentów wsadzają za kratki lub likwidują.
 • @krzysztofjaw 23:33:17
  "I jeszcze jedno... wybory w USA. R. Grey - jeżeli był "nadzorczą wtyką" USA w rządzie PiS - to była to wtyka administracji Obamy i przyszłej administracji Clinton. Sytuacja się zmieniła po wyborach. Będzie nowa wtyczka z nowej administracji Trumpa..."

  Też tak to widzę.
 • Zziwny ten Agent
  Polska jest w NATO, jest sojusznikiem USA, współpracuje ściśle z CIA i FBI.
  Agentem jest szpieg obcego państwa, a nie sojusznika.
 • Trump?
  Czy to wybieg do przodu "naszych" z okazji wyborów w USA? Wyrzucamy z pirogi murzyńskiego chłopca? Zdaje się, że Waszczu zaczyna szukać kontaktu do Trumpa, bo nie miał, jak sam przyznał zresztą..... taki to dyplomata z tego Waszcza.......
  Jeśli by okazało się, ze chodzi o kontakty z CHRL i dlatego go wywalili , to byłaby to dobra wiadomość, że jednak coś kombinują na własną rekę
 • @Wrzodak Z. 22:00:10
  Ten przypadek to klasyczna republika bananowa a nie Polska..

  >> niestety, tak.
 • @Talbot 11:21:09
  To nieprawda. Nikt swojej suwerenności nie oddaje z powodu nabycia jakiegoś sojusznika. Oczywiście nikt poza Polską.
 • @Talbot 11:21:09
  Bo to podwójny agent
  Ciekawe czy to rzyt 8-)))))))
 • @Talbot 11:21:09
  Sorki, myślisz prymitywnie. Zapomniałeś dodać jeszcze, że z Mossadem. Według Ciebie sojusznik może inwigilować sojusznicze państwo jak mu się podoba? Sojusze mieliśmy różne, jak Polska na tym wychodziła, wiadome jest z historii naszego państwa.
  Polska ma być niepodległa, kumasz?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej