Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Ale obciach! Są tacy, którzy zaglądają jeszcze do GW i TVN!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie ma sensu narzekanie i krytykowanie straconego oraz odmóżdżonego pokolenia. Niech dalej czyta ono GW i ogląda TVN. Dla nowego pokolenia Polaków te media są obciachem...

Mam częsty kontakt z młodymi ludźmi w wieku 18-30 lat...

Gdzie te czasy, kiedy Gazeta Wyborcza była jedyną wyrocznią poprawnych i światłych poglądów oraz osądów. Gdzie te czasy, kiedy TVN była jedyną telewizją informującą poprawnych i światłych obywateli o wszystkim, co dzieje się w świecie i w Polsce. Gdzie te czasy, kiedy lewicowe i demoliberalne idee były wyznacznikiem intelektualizmu, wykształcenia, inteligencji i nowoczesności. Gdzie? Minęły bezpowrotnie ;)))

Dziś zobaczyłem młodego człowieka kupującego w moim kiosku Gazetę Wyborczą. Ja akurat zaraz po nim nabyłem papierosy (niestety) i ostatni numer wSieci. Uśmiechnąłem się do tegoż młodzieńca, on odwzajemnił mój uśmiech i... lekko zaczerwieniony szybko umieścił tabloid w swojej torbie.

Przypomniały mi się czasy, kiedy jako student w 1990 roku z dumą czytałem i okazywałem wszem i wobec moją miłość do Gazety Wyborczej oraz całego środowiska dawnej Unii Demokratycznej. Nigdy wówczas tej gazety ze wstydem nie chowałem gdzieś w teczce a wprost przeciwnie: ostentacyjnie ją czytałem w pociągu, autobusie czy też na jakimś przystanku a w domu sterty GW zajmowały poczesne miejsce. Byłem dumny, że jestem w owy sposób w gronie osób oświeconych i postępowych, jestem jakąś elitą...

Nie docierały wtedy do mnie przestrogi rodziny, która próbowała mi wytłumaczyć, iż ta polskojęzyczna gazeta jest syjonistycznie antypolska a jej celem jest zniszczenie naszej polskości i dumy narodowej oraz, że jej autorzy wraz z naczelnym są mistrzami żydo-komunistycznej manipulacji i piewcami trockistowskiej demagogii. Oprzytomniałem dopiero po Nocnej Zmianie w 1992 roku i od tego czasu jakoś zawsze z życzliwym politowaniem traktowałem osoby, które dalej tę gazetę czytały lub się na nią powoływały.

Z wielką satysfakcją więc stwierdzam, że dziś Gazeta Wyborcza stała się dla młodych ludzi pewnego rodzaju obciachem a jej czytanie lub kupowanie powodem do zaczerwienienia czy też wstydu.

Utwierdziło mnie w tym mniemaniu stwierdzenie - niejako usprawiedliwiające - owego młodego człowieka spod kiosku, który oznajmił mi, że GW kupuje dla taty. No cóż... w sumie mógłbym też być jego ojcem i niestety moje pokolenie jest w dużej mierze całkowicie stracone i one stanowi trzon dzisiejszych otumanionych i prostackich zwolenników KOD-ów, PO, Nowoczesnych i innych. I tylko to moje pokolenie 35-50 latków a nawet 60 latków jeszcze kupuje lub czyta GW lub prosi o jej kupienie swoje dzieci lub wnuki. Ogólnie zaś dziś GW w rękach młodych ludzi to jest ewenement.

Identyczna sytuacja występuje w przypadku TVN oraz jej sztandarowego programu informacyjnego Fakty. O ile jeszcze niektóre programy tej stacji (szczególnie w obszarze rozrywki) są oglądane przez młodych ludzi to już indoktrynacja i manipulacja sączona przez Fakty jest dla nich nie do strawienia i jest powodem szyderczej pogardy. Zresztą też unikają Wydarzeń Polsatu czy też Wiadomości TVP. Wolą internet i stamtąd czerpią informacje o Polsce i świecie.

Czasy się zmieniły. Już żadne medium - jak niegdyś GW - dla młodych ludzi nie ma monopolu na prawdę. Jest wiele źródeł informacji i wszystko można sprawdzić, ocenić, porównać. Każda manipulacja lub zafałszowanie rzeczywistości są natychmiast zauważone przez młodych internautów i od razu jednoznacznie wskazane, wyśmiane lub "zmemowane".

Niestety większość mojego pokolenia jest odporna na wiedzę, odporna na informację i strasznie toporna oraz dalej jest zaczadzona lewacką i demoliberalną ideologią. Piszę to z żalem, ale jest to efekt inżynierii społecznej całego środowiska michnikowszczyzny, czyli tak naprawdę III RP. Fałszywe i antyludzkie wtłoczone w mózgi przez te 27 lat informacje oraz wdrukowane prostackie postawy stały się integralną częścią tych ludzi. Jakże przykre dla mnie jest obserwowanie i słuchanie moich rówieśników na marszach KOD-u... i na szczęście równie przykre jest dla młodych ludzi :), co napawa optymizmem na przyszłość.

Więc w sumie nie ma sensu narzekanie i krytykowanie straconego oraz odmóżdżonego pokolenia. Niech dalej czyta ono GW i ogląda TVN. Ważne, że dla nowego pokolenia Polaków te media są obciachem i nie stanowią żadnego autorytetu, nie są dla nich ani opiniotwórcze, ani opinionośne...

Oj... jak to boli "michnikoidalne" "elity" III RP i światowe lewackie oraz demoliberalne antyludzkie zbiorowiska...

Pozdrawiam

P.S.

Powtórzę jeszcze raz fragment jednego z moich ostatnich postów. Tak ku refleksji też mojego pokolenia.

Znakomity polski literat, który jako jedyny w ostatnich kilkudziesięciu latach zasłużył na literacką Nagrodę Nobla (której niestety nie dostał wyparty przez Cz. Miłosza i W. Szymborską), śp. Zbigniew Herbert tak wyraził się o A. Michniku:

"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli. Kłamca, oszust intelektualny. Ideologia tych panów to jest to, aby w Polsce zapanował socjalizm z ludzka twarzą. To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. To jest potwór, który powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam  przez okno z krzykiem". (dostępne m.in.: https://youtu.be/XgsJbcXuauk)

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jako gatunek jesteśmy na rozdrożu i mamy przed sobą tylko dwie drogi, niewolnictwo lub powrót do pierwotnego komunizmu, tyle że aby zaistniał ten drugi potrzebna jest odpowiednia technologia. Co prawda był już taki typek co komunizm chciał przynieść ale chłopina się pośpieszył i go ukrzyżowali. Obawiam się że obecnie wszystko przez lewackie ideologie tj poprawnośc polityczna dąży do niewolnictwa a siły prawdziwie prawicowe są zbyt słabe by temu się przeciwstawić. Co do GW ratują ich panele ogłoszeniowe i dodatki bo artykuły raczej mało kto czyta. Zresztą często jest tak że ludzie kupują same dodatki bez gazety :)
 • GW już dawno jest trupem politycznym
  GW od dawna nie ma żadnego wpływu politycznego, a to co pozostało to tylko siłą rozpędu, takie wygaszanie ogniska. Teraz to nawet nie zaglądam na fora gw, kiedyś pisałem, kiedyś zamieszczałem ogłoszenia wyborcze Stanisława Tymińskiego tak, że zmienili regulamin umieszczania ogłoszeń aby uniemożliwić ich umieszczanie, a później fora gw padły, bo musiały paść przy stosowanej zmasowanej cenzurze.
 • @czerwony baron 23:49:12
  "mamy przed sobą tylko dwie drogi, niewolnictwo lub powrót do pierwotnego komunizmu"

  Jest jeszcze anarchia - etap przejściowy, z którego niekiedy Ład się tworzy.

  Polska obecnie to taka struktura anarchopodobna...

  1. - środowiska postkomunistyczne bądź postGW-yborcze -niechętnie wszystkiemu, co polskie, narodowe, religijne, także lewa część PO - to jest ok. 10% narodu + 20% sympatyków, ale ich aktywność medialna, obywatelska, wyborcza sugeruje, że jest ich co najmniej 60%. W skrócie: mentalni dziedzice rewolucji francuskiej, bez odwagi do ustawienia szafotu na Kaczyńskiego

  2. - środowiska zadeklarowane antykomunistyczne (klasyczny PiS, nieco prawicowców z byłego UPR, post ZCHN, post LPR. post-KPN itd.) - zwykle pokolenie pamiętające stan wojenny, proces zabójców Popiełuszki i przegięcia OS, itd. Jest ich 15%, ale to fundament. Do tego 25% wiernych sympatyków. Najliczniejsza grupa.

  3. - zwolennicy tumiwizizmu - 25% (dzięki PISowi, wcześniej było ich 50%). Byle grill ze szwagrem i zagrycha do wódeczki co drugi weekend.

  4. - "Dzicy" - 5% - element quasi-przestępczy, niereformowalny, niecywilizowany, niekonstruktywny, najgorsi kibole i zadymiarze, alimenciarze i niebieskie ptaki. Dziś pod hasłami narodowców chcą bić komunę, za 5 lat pod hasłami katobolszewizmu będą chcieli bić tych, co wysiudają PiS z rządów. Ich aktywności należy zawdzięczać to, że zwolenników grupy 1. tak wielu. Mentalnie najbliżej im grupy 3.

  Naród to te cztery grupy: postępowcy, katolicy, olewacze i zadymiarze.

  Najsprawniejszą machlojką, jaką postępowcy od lat 27 sprawnie się posługują, to podprogowe judzenie zadymiarzy, co zapewnia im paliwo (umiarkowany elektorat).

  Paradoksalnie to właśnie czekanie i bierność (umiarkowanie werbalne) PiS-u i szeregi reform finansowych i quasi-finansowych zwiększa im szeregi tych, co w tej partii widzą szansę na normalność. Radykalizm katolicki nie jest tutaj PiS-u sprzymierzeńcem, bo szwagier do grilla woli obejrzeć boks, niż roraty.

  Z biernością PiS-u i przyrostem elektoratu narastać będzie histeria antypisowska.... wiadomo.
 • @ Autor - niestety, wykazuje Pan taką samą niefrasobliwość jak w czasach studenckich
  "Przypomniały mi się czasy, kiedy jako student w 1990 roku z dumą czytałem i okazywałem wszem i wobec moją miłość do Gazety Wyborczej"

  "Dziś zobaczyłem młodego człowieka kupującego w moim kiosku Gazetę Wyborczą. Ja akurat zaraz po nim nabyłem papierosy (niestety) i ostatni numer wSieci."


  NIE MA MEDIÓW POLSKICH, WSZYSTKIE SĄ ANTYPOLSKIE I W ŻYDOWSKICH ŁAPACH
 • Naturalny komunizm ? Chyba nie.
  Komunizm oznacza "każdemu wg potrzeb"... piękne hasełko ale to pole do manipulacji do interpretacji.
  Łatwo się okazuje że jedni mają dużo większe potrzeby niż inni mniej "ustawienie" w systemie.
  Taki komunizm szybko ewoluuje w system kastowy i dziedziczonej pozycji społecznej. Tak się zdegenerował komunizm w pierwszym wydaniu.
  Żydzi przejęli rolę tych "bardziej potrzebujących" a reszta miała siermiężną michę i przymus pracy dla "ojczyzny" czyli niewolnictwo.

  Jedynym znanym mi systemem z przyszłością jest Socjalizm.. czyli "każdemu wg zasług ale nie mniej niż micha, opieka medyczna dostęp do edukacji czyli prawa człowieka.".
  Żadnego przymusu do pracy tylko zachęty (technologia i tak pozwoli wyprodukować wystarczającą ilość dóbr)
  Główna zachęta do dodatkowe dochody i wyższy standard życia.

  No i prawda uniwersalna, ponad czasowa... systemowa likwidacja zjawiska oligarchii zwłaszcza rodowej.
  Każda Oligarchia prowadzi do systemu dyktatury Oligarchów.

  Firmy powyżej pewnego poziomu stają się współwłasnością społeczną czyli gminy, powiatu, województwa, państwa (zależnie od wielkości).

  Rodzina nie dziedziczy udziałów w Firmie (eliminacja rodowych Oligarchów). Rodzina dziedziczy tylko majątek osobisty zmarłego a nie majątek produkcyjny...ale może przejąć firmę po dziadku w sposób aktywny (prowadzenie firmy).
  Własność rodowa (mam firmę, latyfundia..po dziadku i odcinam tantiemy i nic nie robię poza żądaniem większych i większych zysków od prezesa co go wprost zmusza do stosowania wyzysku pracowniczego ....) powinna przechodzić na skarb gminy, powiatu, województwa, Państwa. zależnie od skali przedsiębiorstwa (rodzina zachowuje prawo pierwszeństwa w zakresie czynnego prowadzenia firmy).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej