Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
578 postów 1453 komentarze

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Organizacje pozarządowe - "popis" wicepremiera P. Glińskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na dobrą opinię trzeba pracować latami, a stracić ją można w jednej chwili. Wczoraj takiej chwili doczekał niestety wicepremier prof. P. Gliński. Szkoda, ale dymisja musi być jak najszybciej.

Kto nie oglądał wczorajszych Wiadomości TVP oraz TVP Info i nie słyszał rozmowy redaktora P. Adamczyka z wicepremierem prof. P. Glińskim ten winien jak najszybciej nadrobić ten błąd i obejrzeć sztandarowy program TVP w internecie.

Dyskusja w studio dotyczyła ostatnich słów wicepremiera, który był raczył stwierdzić publicznie m.in.:

"To, że ktoś jest z kimś spokrewniony, nie oznacza, że działania danej organizacji pozarządowej są naganne. (…) Jestem gotowy przeprosić panią Zofię Komorowską, Jakuba Wygnańskiego czy Różę Rzeplińską za to, że były stawiane w krytycznym świetle" [1].

Słowa te wicepremier wypowiedział po wyemitowanych przez Wiadomości kilku materiałach na temat tzw. NGO-sów, które wskazywały na wpływ koneksji rodzinnych na udzielanie określonych środków publicznych na działanie poszczególnych organizacji pozarządowych oraz strukturę ich wydatków. W tym kontekście wskazano na kilka fundacji, w których zasiadają pociotkowie tzw. elit III RP (w tym osoby wymienione przez wicepremiera) oraz podano właśnie dokładnie o jakie osoby chodzi i ujawniono (w sumie jawną) informację jaki procent przychodów owe fundacje przeznaczały (przeznaczają) na wynagrodzenia oraz działalność statutową. Dodatkowo też wyszczególniono niektóre przedsięwzięcia owych fundacji, które - najogólniej rzecz biorąc - były lub są społecznie absurdalne.

Powyższe słowa wicepremier wypowiedział - co dodaje im "smaczku" - po tym jak medialnie powszechna stała się informacja, iż 42 letnia żona wicepremiera prof. P. Glińskiego zasiada w Radzie Fundacji kierowanej przez Zofię Komorowską.

Tak naprawdę sam fakt zasiadania żony wicepremiera w radzie jakiejś fundacji wcale mnie nie wprowadziła w stan jakiejś konsternacji i dyskomfortu poznawczego. W normalnym państwie, gdzie publiczne środki przeznaczane na działalność danych organizacji pozarządowych wydawane są w sposób transparentny taka informacja nie powinna nikogo dziwić a nawet budzić sympatię.

Problem jednak w tym, że Polska stworzona przez III RP była i nadal jest "państwem teoretycznym", gdzie jest tylko "chuj, dupa i kamieni kupa" - jak to raczyły stwierdzić elity w czasie słynnych rozmów m.in. u Sowy a ocena niektórych fundacji dokonana przez zespół Wiadomości dotyczy właśnie minionego okresu, kiedy tylko przez ostatnie 8 lat koalicja PO-PSL zawłaszczyła nasze państwo i dotyczy to także rozdziału środków publicznych na tzw. NGO-sy oraz osoby w nich zasiadające.

I może nawet bym nie napisał o tym aspekcie naszego życia społeczno-politycznego, gdyby nie wczorajszy - dla mnie skandaliczny w formie i treści - wywiad wicepremiera P. Glińskiego w Wiadomościach TVP kontynuowany w TVP Info.

Nasz wicepremier raczył w nim powiedzieć m.in. :

"W swoim wystąpieniu wyjaśniłem precyzyjnie - w Polsce jest bardzo ostry spór polityczny, nawet wojna polityczna. Obóz, do którego ja należę, opowiada się za inną wizją Polski i jej rozwoju. Ten rozwój opiera się na większym zakresie suwerenności, odwołaniu do naszej tożsamości kulturowej, na większej dozie sprawiedliwości społecznej.To bardzo ostry spór, widoczny także w mediach - nie sądzę, by ten spór mógł być rozwiązany przez sięganie do argumentów dotyczących koneksji rodzinnych. To jest wojna, w której biorę udział od wielu lat. Zaryzykowałem całe życie i dorobek, bo uważam, że mamy rację. Ale nie godzę się, by nie brać jeńców i w niewolę brać czyjeś dzieci (...) Wychowałem całe pokolenia działaczy pozarządowych i zawsze wskazywałem krytyczne zjawiska. Ale ten sektor nie działa źle dlatego, że takie czy inne osoby z kimś spokrewnione w nim działają (...) Przepraszałem w imieniu własnym oraz w imieniu osoby, która jest w polskim rządzie odpowiedzialna za sektor pozarządowy. Wie Pan doskonale, o co chodzi. W państwa stacji, w TVP, od pewnego czasu próbuje się zupełnie niepotrzebnie prowadzić krucjatę przeciw sektorowi pozarządowemu (...) O ile wiem, ta fundacja (w której zasiada żona - dop.kj) zwróciła się również z innymi wnioskami - one nie były rozstrzygnięte pozytywne. Zarzucanie mi, że daję swoje żonie 50 tys. złotych… Mogę się tylko roześmiać. Przykro mi, że w TVP - po zmianie, na którą harowałem tyle lat - jest taki dom wariatów. Państwo oszaleliście, to nieprofesjonalne. Państwo żeście oszaleli z tym materiałami o organizacjach pozarządowych; z tymi grafami jakby organizacji przestępczych [2].

Aż przykro było patrzeć na prymitywną ekwilibrystykę słowną wicepremiera i jego agresję zarówno w słowach, jak i po stronie tzw. mowy ciała.

Po obejrzeniu tegoż wywiadu przez kilka minut siedziałem z kamienną twarzą a potem przyszła refleksja... Nie przez przypadek ten człowiek niegdyś był w antypolskiej Unii Wolności a może i był zwolennikiem koalicji 'PO-PiS" oraz nie po raz pierwszy Jarosław Kaczyński pomylił się w doborze kadr... Wcześniej za rządów PiS-S-LPR takimi pomyłkami byli np. premier K. Marcinkiewicz czy minister spraw wewnętrznych i administracji J. Kaczmarek.

Wierzę, że pani premier B. Szydło, ale też nauczony doświadczeniem J. Kaczyński zobaczyli dzisiaj człowieka niegodnego zasiadania w obecnym - jakby sie wydawało propolskim - rządzie... niezależnie jakie zasługi ów człowiek ma dla PiS.

Na dobrą opinię trzeba pracować latami, a stracić ją można w jednej chwili. Wczoraj takiej chwili doczekał niestety wicepremier prof. P. Gliński. Szkoda, ale dymisja musi być jak najszybciej.

Pozdrawiam

 

[1] http://wpolityce.pl/polityka/316929-przeprosiny-wicepremiera-gest-szlachetny-i-godny-szacunku-i-calkowicie-niezrozumialy-za-co-i-w-czyim-imieniu-przepraszal-piotr-glinski

[2] http://wpolityce.pl/polityka/317102-mocny-wywiad-wicepremiera-glinskiego-w-tvp-probuje-sie-zupelnie-niepotrzebnie-prowadzic-krucjate-przeciw-sektorowi-pozarzadowemu

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Ja ogladalem:-))))
  I nasunely mi sie dwa pytania:
  - KTO?
  -zrobil tego ciemniaka Profesorem,,obojetnei czego....
  - zobil z niego ministra kultiry i dziedzictwa kulturowego?????
  CO mozna powieziec o kulturze narodu , ktorego reprezentuje minister o poziomie parobka kradnacego gospodarza
  FUndacje...to sa wszy na kozuchu dziada, jedne z wielu...innymi sa tzw wyzsze uczelnie prywatne z dofinasowanuiem z budzetu panstwa produkujace talie wlasnei kadry nalukowe....
  To zaprawde wizytowka rzeczypospolitej przepitej i przesranej....
 • I oczywiscie
  nie uwazam w odroznieniu od pana Autora ,ze to jest wyjatek..niechlubny wyjatatek i zyd:-0))))
  Taka nasz Polska cala
  Bufon , ciemniak i zakala!
 • *****
  // dymisja musi być jak najszybciej.//.............chyba ,że się rozwiedzie i przeprosi Kurskiego
 • @ Autor
  Nie Szanowny Autorze, Jarosław Kaczyński się nie pomylił co do Glińskiego przecież dokładnie wie kto z kim za ile i gdzie. Kaczyński wywodzi się z tego samego środowiska ludzi lepiej ustawionych.
  Jestem za zlicytowaniem całego Układu jaki został zawarty przy okrągłym meblu i rozpisanie państwa na nowo.
  My, Polacy, pokutujemy brak rozliczenia i dekomunizacji. Dziś z perspektywy czasu patrząc na tzw. transformację uważam, że uczciwiej było wtedy przeprowadzić wariant rumuński - Polska byłaby zupełnie gdzie indziej, nie byłaby popychadłem ani pośmiewiskiem; nie bylibyśmy w ciemnej dupie Afroamerykanina.

  Ukłony
 • Prof Gliński tylko przeprosił za priorytet argumentacji "ad homini" nad merytoryczną
  Podobnie można oskarżać prez. Dudę o judeopsycholizm uzasadniając tekstami prozaiczno poetycznymi szwagra Kornchauzera, który promując swój zbiór tekstów pt "Drożdżownia" wyjaśnił, że tekst gromadka wybiegła z hederu wybuchł w jego świadomości zainicjowany obrazem znanego malarza przedstawiającym kwadrat na jasnym polu a tekst spotkałem szechita zainicjował obraz kwadratu na innym polu (heder- szkółka talmudyczna, szechet ubój rytualny). Zapytałem czy wie jak poważną profesja był szechit gdyż według Traktat Wersalski narzucil Polsce i Grecji ustawy o ochronie mniejszości. Polska MUSIAŁA DOPŁACAĆ DO UBOJU RYTUALNEGO I GDY W 1936R Po ŚMIERCI PILSUDSKIEGO OGRANICZONO TE DOPŁATY O 16 MILIONóW ÓWCZESNYCH ZŁOTYCH OKAZAŁO SIĘ, ŻE PONAD 100 TYSIĘCY RODZIN TALMUDYCZNYCH RZEZAKÓW, TRANSPORTOWCÓW I SPRZEDAWCÓW STRACIŁO JEDYNE ŻRÓDŁO UTRZYMANIA, CZYLI PONAD PóŁ MILIONA TALMUDYSTÓW DO 1936R ŻYŁO WYŁĄCZNIE Z DOTACJI PAŃSTWOWYCH ZAKOŃCZONYCH USTAWĄ. ODpOWIEDZIAŁ, ŻE jego twórczość nie ma nic wspolnego z 1936r.
  Podobnie można prez Dudę oskarżać o banderopsycholizm z powodu pokrewieństwa z oficerem UPA a nie z powodu zawiezienia do Kijowa kilku miliardowego kredytu na banderyzację Ukrainy w nadziei na podtrzymanie ekonomiczne państwa Poroszenki w celu ułatwienia zastąpienia Putina Chodorkowskim lub innym podobnym według życzeń jevishamerykanów i oligarchów posowieckich z izraelickimi paszportami
 • @Wiktor Smol 17:15:26
  I w sumie pozostali dotychczasowi komentatorzy.

  Dziękuję za komentarze i zabranie głosu.

  Wczoraj tzw. prof. P. Gliński udowodnił, że tzw. kadry naukowe to w większości w Polsce ludzie, którzy przed wojną nie dostąpiliby nawet zaszczytu bycia odźwiernymi. Szeroko o tym mówi i pisze już bardzo wiekowy prof. B. Wolniewicz.

  Taka słoma z butów jaką wczoraj zobaczyliśmy u wicepremiera jest kompromitująca i dalej jestem zdania, że winien być zdymisjonowany lub sam podać się do dymisji.

  Też piszę od dawna, że do dzisiaj jesteśmy niewolnikami Magdalenki i OS i lepiej by było, gdyby doszło w 1989 roku do lustracji i dekomunizacji, ale jak to mieliśmy zrobić skoro w większości syjo-trockistowsko-komuniści z obydwu stron (żydo-komuna i ich ludzie niby z tzw. konstruktywnej opozycji) dogadali się i oszukali Polaków a w latach 1981-1983 zmuszono do emigracji wielu polskich patriotów z I Solidarności (nie mówię o Bolku i jego doradcach, ale zwykłych patriotycznych członkach Solidarności, którzy mogliby być elitą wolnego państwa).

  Może i faktycznie wariant rewolucyjny byłby lepszy, ale jeżeli już nie to chociaż ta żydo-komuna winna mieć zakaz pełnienia funkcji publicznych i gospodarczco-biznesowych przez co najmniej 10 lat (i winno dotyczyć także ich rodzin). Dekomunizacja i lustracja była konieczna a skutki ich braku odczuwamy do dziś.

  PiS jest częścią układu, ale czy dziś mamy inny wybór? Jeżeli chcemy coś zmienić musimy budować elity od nowa a zajmie to co najmniej 10 lat a stanowić ją będą dzisiejsi młodzi patriotyczni Polacy. Obyśmy tylko nie pozwolili aby ich oszukano jak nas.

  Pozdrawiam
 • To jest pikuś
  Dziś gościem w zetce był rychu czarnecki - żonka w spółce pzu, synek w polskiej grupie zbrojeniowej, drugi synek poseł... To się nazywa ustawka. Z drugiej jednak strony lepiej załatwiać dobrą robotę rodzinie lub żonie niż swoim kochasiom tak jak el comediante antonio maciarewicz. W robieniu wałków piss jest jeszcze bardziej zachłanne i bezczelnie niż po.
 • @Wiktor Smol 17:15:26
  . Profesor działa zgodnie z prawem.

  "środowiska ludzi lepiej ustawionych" w konstytucji mają nadmiar pieniędzy i coś z tym fantem muszą zrobić.

  Czwarta władza ludu, jest odsunięta matematycznie w art. 10 konstytucji, od równowagi 3 władzy, dlatego z biedy i głupoty musi wystawać słoma z butów.

  Poważnie, przed osądami profesorów, naprawmy system równowagi demokracji, jak wspomniał Autor " Obyśmy tylko nie pozwolili aby ich oszukano jak nas."
  Pozdrawiam
 • @czerwony baron 18:16:54
  Ha, ha! El comediante!
  Na dodatek niektórym kochasiom niemalże nieletnim.
  El comediante pajacuje i może wygląda na komedianta, ale według mnie jest to najbardziej obleśna i niebezpieczna kreatura i największy manipulant w całym tym okupacyjnym rządzie.
 • @Lotna 18:50:29
  http://www.ceneo.pl/8471365
 • @RomanKa 22:43:22
  :))
 • @
  cyt://W normalnym państwie, gdzie publiczne środki przeznaczane na działalność danych organizacji pozarządowych wydawane są w sposób transparentny taka informacja nie powinna nikogo dziwić a nawet budzić sympatię.//

  NGO'sy to rak na tkance narodowej. To destrukcyjny wpływ obcych ponadnarodowych żydowskich organizacji na Polskę.

  Sama nazwa (pozarządowe) to swojego rodzaju zamach na państwa narodowe ponieważ ich działalność prowadzi w konsekwencji do trwałych podziałów w społeczeństwach.

  Przykłady
  cyt: //Fundacja im. Róży Luksemburg zajmuje się edukacją obywatelską. Ideowo jest związana z partią Die Linke (w swoim programie odwołuje się do haseł Karola Marksa) mającą własny klub parlamentarny w Bundestagu
  Od 2003 fundacja ma biura zagraniczne w Johannesburgu, Moskwie i Warszawie.
  W Polsce finansują:
  Polskie Towarzystwo Hegla i Marksa
  Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego
  Kampania Przeciw Homofobii
  Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu" w Polsce
  Fundacja na Rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu
  Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
  Żydowski Instytut Historyczny
  Centrum Edukacji Obywatelskiej
  Demokratyczna Unia Kobiet
  Forum Dialogu Publicznego
  Fundacja Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL
  Fundacja Izabeli Jarugi-Nowackiej
  Fundacja Współpracy Kobiet NEWW – Polska
  Fundacja "Replika" (mniejszości seksualne)
  Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk
  Instytut Podkarpacki
  Klub Współczesnej Myśli Politycznej (Longin Pastusiak)
  Fundacja Instytut Wydawniczy „Książka i Prasa”
  Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ)
  Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Warszawa w Europie
  Związek Zawodowy Górników w Polsce
  ATTAC Polska
  i inne
  http://www.rls.pl/partnerzy

  Skąd ci lewacy mają kasę?
  https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/raport2015
  cyt: "W 2015 roku uzyskaliśmy łączne przychody w wysokości 410 618,67 zł.
  Pieniądze na pierwsze 6 miesięcy działalności (lipiec – grudzień 2015) otrzymaliśmy z 3 źródeł instytucjonalnych:
  Europejskiej Fundacji Klimatycznej (Holandia) 65 912,00 zł
  brytyjskiej organizacji 38Degrees 115 845,50 zł
  niemieckiej organizacji Campact 83 996,75 zł
  Otrzymaliśmy również indywidualną darowiznę od Pani Anny Manser na kwotę 87 516,58 zł."

  Nie trzeba długo szukać w sieci, żeby się dowiedzieć, że Akcja Demokracja jest sponsorowana przez Wielki Kapitał, np. niemiecka organizacja Campact (krzewiciel demokracji) jest sponsorowana min przez amerykańską fundację Hewlett-Packard.
 • @Arjanek 10:02:18
  .
  Szkoda że Polacy nie chcą "Za Darmo" zrównoważonej demokracji?

  Niestety, demokrację z trójką parzystą trzeba ostro finansować:)
 • Kret przeprasza złodziei
  Wiadomym było, że to kret. Niewiadomym jakie ma zadanie.
  A to przepraszanie złodziei, to w jego interesie, ale nie tylko.
  Szczytem jest to, że jako obrony używają twierdzenia, że to nie są pieniądze rządowe, tylko społeczne, a czy mają zgodę społeczeństwa na to okradanie tegoż społeczeństwa?
  Złodziejskie fundacje (za zgodą rządu) okradają społeczeństwo na dziesiątki miljardów rocznie.
 • @Arjanek 10:02:18
  NGO'sy to rak na tkance narodowej. To destrukcyjny wpływ obcych ponadnarodowych żydowskich organizacji na Polskę.

  Sama nazwa (pozarządowe) to swojego rodzaju zamach na państwa narodowe ponieważ ich działalność prowadzi w konsekwencji do trwałych podziałów w społeczeństwach."

  Zgoda 100%.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej