Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
630 postów 1671 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Druga "Jałta" - tym razem dzielą Ukrainę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj szefowie Niemiec z dodatkiem Francji, przy uzgodnionym aplauzie Moskwy dokonują podziału Ukrainy. Niegdyś władcy świata dokonali podobnego podziału Europy w Jałcie.

W marcu ubiegłego roku napisałem bodajże sześć artykułów na temat istoty i przyszłości konfliktu na Ukrainie (zob. mój autorski blog) wskazując m.in., że w całym konflikcie nie chodzi o nic innego jak tylko o utrzymanie i rozszerzenie (Rosja) lub pozyskanie (UE, USA, międzynarodowe instytucje finansowe: prywatne i quasi państwowe) strefy wpływów, czyli chodzi o nic więcej jak tylko o władzę i pieniądze.

Wskazałem w nich, że wszystko rozgrywa się wokół możliwej, przyszłej eksploatacji zasobów naturalnych Ukrainy (w tym: Krymu i Morza Czarnego) i możliwości zagrabienia (niczym w Polsce po 1989 roku) jej przemysłu oraz zadłużeniowego drenowania przez międzynarodowe instytucje finansowe (prywatne banki, MFW, BŚ, EBC).

 

Starałem się w nich również pokazać, że Ukraina ma też ogromne znaczenie geopolityczne - z jednej strony - dla tworzenia przez Rosję i Niemcy Unii Euroazjatyckiej a - z drugiej strony - również geopolityczne znaczenie Ukrainy dla USA oraz także zniemczonej UE polegające na wciągnięciu jej w orbitę zachodnich wpływów unio-europejskich.

 

Jasno stwierdziłem w nich, że ani prezydentowi Władimirowi Putinowi, ani UE, ani USA, ani tym bardziej międzynarodowym instytucjom finansowym nie chodzi o los obywateli Krymu, czy też wschodniej lub zachodniej Ukrainy. Wówczas twierdziłem i to podtrzymuję, że zdaje sobie z tego sprawę W. Putin i uważa, że tak naprawdę ma wolną rękę w sprawie Krymu a nawet przyszłego losu całej Ukrainy lub też z pewnością jej wschodniej części.

 

Wspomniałem wtedy, że jest wielce prawdopodobne uzgodnienie na linii: Moskwa-Berlin-Waszyngton przyszłego podziału strefy wpływów na Ukrainie... pomiędzy Rosję, zniemczoną UE a amerykańskimi syjo-finansistami i politycznym rządem USA.

 

I obecnie mamy do czynienia z taką drugą Jałtą dotyczącą Ukrainy, z tym że główne arie zdrady Ukraińców wyśpiewują właśnie USA i Niemcy (UE) przy uciesze Rosji. I jakoś tak tylko symptomatyczne jest, że owa druga Jałta odbywa się w tym samym zimowym czasie co pierwsza, która pozbawiła Polskę wolności i niepodległości na dziesiątki lat. I tylko symptomatyczne jest, że znów mamy do czynienia z hipokryzją i zdradą - jak w przypadku Polski - sojuszników, którym tak wierzyła Ukraina i Ukraińcy.. 

 

Zaczęło się od ostrej ofensywy Rosji przeciw wschodnim prowincjom i miastom Ukrainy... aby zdobyć jak najwięcej przed ewentualnymi rozmowami pokojowymi. Później - pod koniec stycznia - Merkel w rozmowie telefonicznej z przebywającym na terenie amerykańskiej bazy wojskowej w Ramstein w Niemczech B. Obamą uzgodniła wspólny plan "pokojowego" i oczywiście niekorzystnego dla Ukrainy zakończenia konfliktu Rosja - Ukraina. Następnie teraz Merkel i jej francuski dodatek w postaci Hollanda uzgodnili z prezydentem Ukrainy pokojowy plan rozwiązania konfliktu, który de facto tworzy z Ukrainy państwo neutralne i daje wschodnim prowincjom zajętym przez separatystów możliwość sfederalizowania a więc uniezależnienia się od macierzystej Ukrainy. Takie więc przyjęte "porozumienie" wyklucza przynależność Ukrainy do NATO i UE o co walczyli Ukraińcy na Majdanie i co było głównym ich żądaniem i sprawiło - wobec antyeuropejskości ówczesnego prezydenta Ukrainy - odsunięcie go do władzy.

 

Dzisiaj szefowie Niemiec i Francji udali się do Moskwy na rozmowy z Putinem i wydaje mi się, że los Ukrainy został już przesądzony: Zachodnia Ukraina znajdzie się pod wpływem zniemczonej UE i może zostać swobodnie zdrenowana przez nich oraz syjonistów z USA i UK (w czym ma pomóc podobno L. Balcerowicz) a Wschodnia Ukraina  znajdzie się pod wpływem Rosji... o co tak zawzięcie walczył Putin. Być może nie stanie się to teraz, ale decyzje - nawet te odłożone w czasie - już zapadły...

 

I śmiesznym jest, że w tych ważnych rozmowach nie uczestniczy D. Tusk jako niby Polak i niby prezydent Europy. I śmieszna jest ta cała UE, w której jedyną mocą decyzyjną dysponują Niemcy i jej przywódczyni A. Merkel. I śmiesznym jest to, że poszczególne kraje Europy dają się mamić Niemcom i powierzają im ich reprezentowanie. I śmiesznym chichotem historii jest, że - pomimo tylu lat i tylu doświadczeń -  niektóre i znaczące narody świata w dalszym ciągu pozwalają, aby ponad ich "głowami" o ich przyszłości  decydowali nieliczni, im masońsko nieprzychylni oraz chcący po prostu ich społecznie i ekonomicznie wykorzystać oraz zdegradować.  .

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Porażka
  Jeżeli do wiążących porozumień dojdzie już teraz to jest to porażka w szczególności dla ludzi Ukrainy - i tych ze wschodu i tych w centrów i banderowców.
  Ciekawe co z tego wyniknie i czy Separatyści się na to zgodzą.
 • ------gdzie EPISKOPAT ??
  --TO !! RZEKOMO serce Narodu ?! - gdzie kościół ??

  Ps. ODWIECZNY WRÓG NARODU ! Watykan ma swoje PLANY !! . Od nas polskich katolików jak zwykle zaczęło się
  -----DRANG NACH OSTEN --
  SŁOWIANIE takich debili jak my ! powinni wyciąć byli dawno !!
 • @ninanonimowa 23:37:03
  Ninoczka!Ty zrob tak:spisz sobie te wszystkie watpliwosc pod wzgledem KK i jak ksiadz po koledzie przyjdzie zapytaj go.Wytlumaczy Ci.
 • Podzial Ukrainy
  Zdaje sie, ze nie obserwujesz dokladnie wiesci.
  Rosja nie chce podzialu Ukrainy. Dlatego Rosja NIE uznala referendum w Donbasie, o czym sobie zapomniales.
  Bajzel na Ukrainie zaczal sie w 1991 roku i Rosja nie miala z tym nic wspolnego, bo akurat sama byla rozwalana wlasnie przez USA.
  W 2008 roku pomaranczowa rewolucje na Ukrainie finansowal Soros do czego sam sie przyznal i byl z tego dumny.
  Rewolucja Pomaranczowa nie byla nadzwyczajnym osiagnieciem, wiec powtorzono ja w 2014 do czego tez sie Soros przyznaje. I Victoria Nuland, wice minister d/s zagranicznych USA.
  Na majdanie byl Kaczynski i paru innych ciekawych Polakow. Rosjan tam nie bylo.
  Tej bolszewickiej rewolucji na majdanie od poczatku nie popierala Rosja.
  Naturalnie, ze Rosja dba o swoje interesy i ma do tego nie tylko prawo ale i obowiazek wobec swoich obywateli.
  Takiego obowiazku nie ma Polska, bo zrzekla sie odpowiedzialnosci wobec Polakow nie tylko na Ukrainie ale i w Kazachstanie i w Gazie i w Libii.
  Zapominasz tez, ze na Krymie byly dwa referenda: pierwsze bylo nie o podziale Ukrainy tylko o prawie do mowienia po rosyjsku; Krym chcial autonomii kulturowej na co sie majdaniarze nie zgodzili.
  Dopiero po tym jak ciezko pobito delegacje z Krymu, ktora jechala na majdan - mieszkancy Krymu sie naprawde wystraszyli.
  Junta kijowska nawet nie probowala rozmawiac z Krymem, o co prosil parlament na Krymie i dlatego wyslal delegacje do Kijowa,
  Wtedy zdecydowali sie na drugie referendum; przylaczenie Krymu do Rosji.
  Z Donbasem nikt oprocz Rosji nie chcial rozmawiac. Ani w Niemczech ani w Minsku! Ani w Kijowie. Widac dyktatura to tez demokracja.

  Jesli popierales oderwanie serbskiego Kosowa od Serbii (bez referendum, za to po ciezkim bombardowaniu Prisztiny i wymordowaniu tysiecy Serbow) to bad konsekwentny i poprzyj prawo mieszkancow Krymu do wlasnego jezyka, wlasnej kultury a przede wszystkim do prawa spokojnego zycia bez obcych oligarchow okradajacych ludnosc.
  Na Krymie tez mieszkaja Polacy. Zgadnij jak glosowali.

  Rosja ma takie samo prawo do zapewnienia sobie strefy wplywow wzdluz swoich granic jak i USA!
  Trudno sobie wyobrazic, zeby Putin oficjalnie bronil prawa Rosji do decydowania o polityce Meksyku, ktorego USA okradlo z polowy terytorium. Rosja nie zbroi Kanadyjczykow przeciwko Obamie i nie przygorowuje przewrotu na Haiti gdzie Amerykanie dokonuja masowego mordu na mieszkancach (przy pomocy polskiego Gromu).
  A moze powinna odebrac sobie Alaske?
  Nalezy mierzyc wszystkich ta sama miarka i dokladnie obserwowac wydarzenia.
 • @Tiamat 04:18:17
  Masz racje ze nalezy mierzyc wszystkch ta sama miarka.
  Jeszcze wczoraj przekonywalem na forach zagranicznych ze chec wiekszej niezaleznosci jakiegos obszaru nie moze byc powodem do ingerencji zbrojnej i mordowanie ludzi w interesie spojnosci wiekszego obszaru.
  Ale po dluzszym namysle dochodze do wniosku ze tak wlasnie postepowal Putin na zakaukaziu.Czyli znowu punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia.
 • @Tiamat 04:18:17
  W zasadzie to zostało powiedziane wszystko, co istotne w tej kwestii.

  Rzeczywiście wątpliwości powstają w przypadki Czeczenii, ale też należałoby wyjaśnić, kto finansował ten ruch i czy to nie były te same siły, które obecnie doprowadziły do wojny domowej na Ukrainie, a dążące wtedy do rozdarcia terytorium byłego ZSRR.

  Natomiast można dodać jedno: z punktu widzenia Polskiej Racji Stanu - korzystne jest powstanie Noworosji jako odrębnego państwa.
  Banderowska Ukraina - duża i silna - to zagrożenie dla Polski i element niepokoju w regionie. To państwo jest sztucznym zlepkiem, gdzie spoiwem jest szowinistyczna zachłanność.
  Oddzielenie części wschodniej i południowej i przekazanie Zakarpacia Węgrom - to najlepsza droga do ostudzenia tych zapałów.

  Z kolei - lepiej Noworosja niż włączenie Zadnieprza do Rosji.
  Część zachodnia - ma żyzne ziemie i przy wytężonej pracy są w stanie dobrze prosperować - zwłaszcza po wyzbyciu się banderowców.
  A lekcja jaką dostali - będzie w pamięci.

  Z kolei EU - także dostała po łapach i nie będzie tak łatwo sięgać w tamtym kierunku. A dla USA to ostatnie podrygi marzeń o hegemonii światowej. Muszą liczyć się z implozją.
 • To nie Jałta tylko Cyrk
  Rosyjskie krówki Poroszenki

  Konflikt Moskwy z Kijowem się zaostrza, ale rosyjskie zakłady cukiernicze Petra Poroszenki mają się coraz lepiej. Po przerwie spowodowanej zatargami prawnymi do gry wraca fabryka Roshen w mieście Lipieck, jedno z największych przedsięwzięć ukraińskiego prezydenta-oligarchy w Rosji - pisze Russkaja Płanieta.

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/rosyjskie-krowki-poroszenki/kf1c9
 • Do nicka @Tiamat 04:18:17
  Słowianie ! nick Tiamat pisze cytuje !!!
  !
  Na majdanie byl Kaczynski i paru innych ciekawych Polakow. Rosjan tam nie było [ koniec cytatu ]
  !
  Słowianie ! to są powtarzane brednie takie same jak polskie obozy koncentracyjne !!!!!! OŚWIADCZAM !!!!
  ŻE NA MAJDANIE NIE BYŁO ,ŻADNEGO POLAKA !!!! owszem byli żydzi chazarowie i ukraińcy !!!!!!!!! z obywatelstwem polskim !!!
  !
  ! Apel ! Słowianie za każdym razem gdy przeczytacie że żydzi chazrowie ukraińcy są POLAKAMI to stanowczo PROTESTUJCIE !!!
  oni tylko maja obywatelstwo polskie !!! i nie maja żadnego prawa ani moralnego prawa by się się mienić POLAKAMI !!!!!
  !
  POLACY TO SŁOWIANIE LACHY !!!! reszta to nicość !!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Aryjczyk lach !
 • w skrócie chodzi o to.
  Pominąłeś istotną kwestię, że na granicy rosyjskiej będą stały niemieckie czołgi, a dokładniej mówiąc na granicy niemiecko rosyjskiej i temu służyło pozbawienie Polaków potencjału przemysłowego, militarnego i MORALNEGO poprzez wysyłanie resztek armii do gnębienia innych narodów i wspieranie niemieckich braci - faszystów ukraińskich.
 • @ninanonimowa 23:37:03
  Nina, gdzie Ty tu widzisz wpływy Watykanu? Zaś jeżeli chodzi o ten Drang nach Osten, to raczej nie Katolicyzm jest jego siłą a protestantyzm. Zgodzisz się ze mną, że to z tego zgniłego zachodu rozlazła się ta cała zgniła reformacja. To księża katoliccy są atakowani przez szatana, podczas gdy inni są preferowani, nagłaśniani przez niego.
 • @Jan Paweł 10:58:34
  To, że ninanonimowa przegina - to u kobiet normalne.
  Właśnie w takich przypadkach się mówi, że "jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije".
  Czyli potrzebny jest ktoś, kto wyprostuje kobiece przegięcia.
  Cóż, one tak mają.

  Natomiast w swych poglądach - ma dużo racji. Choćby prozelityzm KRK w odniesieniu do Cerkwi.
  Drugie, że tacy księża jak Życiński i wielu innych - raczej nie są nie byli atakowani.
  Atakowani byli tacy, jak Wielgus.

  I na koniec. Reformacja to próba odnowy KRK stymulowana sprawą sprzedaży odpustów.
  I warto wiedzieć, że ten nurt wynikał z Odrodzenia, a początkiem tegoż była bitwa pod Grunwaldem i później Sobór w Konstancji. To powody pewnego rozluźnienia ograniczeń mentalnych w Europie.
  Fakt, że Reformacja nie miała głębszych podstaw, co spowodowało szybkie zjudaizowanie (mimo formalnej niechęci do tej nacji).
 • @Tiamat 04:18:17
  Racjonalne wpisy nie są w cenie...prawda obiektywna ZAWSZE jest groźna....teraz moda na ...trzecią prawdą .g...o prawda. ps.ale wpis analityczny i ciekawy....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej