Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
700 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Po co te marsze?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Widząc te tłumy na marszach, obserwując ten strach w oczach rządzących i tych, dla których marazm i zniechęcenie Polaków jest wartością nadrzędną... Wierzę, że warto a moja nadzieja na ostateczne zwycięstwo rośnie!

Z wielkim smutkiem obserwuję konkluzje niektórych ludzi prawicy o bezsensowności organizowania marszów i demonstracji przeciwko obecnej władzy. Takie głosy uważam za niemal dywersję dla odbudowującej się oddolnie naszej Ojczyzny.
 

Tak. Przegraliśmy My wszyscy ostatnie 23 lata.  Gorycz jest w Nas wszystkich... mimo, że od tylu lat patrzyliśmy na upadek naszej Polski, serce nam krwawiło... ale zawsze mieliśmy nadzieję... że w końcu, że coś się stanie, że Polska Dusza się przebudzi, że tak, jak piękni 20-letni w Powstaniu Warszawskim, zbudzimy się i odbudujemy Nas, Naszą Ojczyznę... choćby skrwawieni i pokonani... wierzyliśmy, że wygramy...!
 

My, blogerzy od wielu lat zaangażowani (też przed 10.04.2010 roku) w pisanie, dyskusje i uświadamianie innym ważności polskich spraw też przegraliśmy. Ale przegrali również Ci, którzy od wieków oddawali swoje życie, swoje istnienie, byt i rzeczy materialne ku chwale i wolności swojej Ojczyzny. Przegrali patrioci: i Ci żywi i Ci umarli... w bitwie pod Grunwaldem, pod Moskwą, w kampanii wrześniowej, w obozach hitlerowskich i sowieckich, w Krakowie, na Wołyniu, w Katyniu...
 

I cóż? Stała się tragedia smoleńska! Nie był to oczywiście przypadek i przypadkiem nie było to, że zginęli znów najznamienitsi synowie i córy Naszej Ojczyzny z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. Był szok, wielka żałoba, znicze w Warszawie, pogrzeb na Wawelu, Solidarni 2010... było wszystko, co dawało nam wiarę w zwycięstwo... i znów przegraliśmy, bo Prezydentem został pro-rosyjski B. Komorowski a premierem po raz kolejny został pro-unijno-niemiecki D. Tusk.
 

Ale cóż z tego? Czy mamy się poddać?
 

Takie marsze i wewnętrznie w nich tkwiący duch patriotyzmu dają znów nadzieję i wiarę w zwycięstwo. Nie można odbierać nam tej nadziei! Dla nas wszystkich, zatomizowanych i rozproszonych po całej Polsce taka wspólnota gorących i prawdziwie polskich serc jest dziś naszym orężem. Innego nie mamy a widok i świadomość, że jest nas tylu tylko potęguje w nas chęć działania i wydobywa nas z marazmu i zniechęcenia!
 

My, blogerzy nie mamy nic... oprócz słowa. Wielu ludzi nie ma możliwości lub talentu do pisania, ale kocha Ojczyznę nieraz mocniej niż my. I dla nas i dla nich te wiece i demonstracje są jak łyk wody na pustyni, jak piękno słońca po wielodniowych deszczach, jak kwitnący kwiat na spalonej ziemi i... jak nawóz, który spowoduje, że ta ziemia znów odżyje i będzie rodzić swoje wspaniałe owoce.
 

Wierzę, że te owoce pojawią się bardzo szybko i będę dezawuował każdego, kto będzie próbował zabrać mi tę wiarę, tę nadzieję...
 

Widząc te tłumy na marszach, obserwując ten strach w oczach rządzących i tych, dla których marazm i zniechęcenie Polaków jest wartością nadrzędną... Wierzę, że warto a moja nadzieja na ostateczne zwycięstwo rośnie!
 

Zwyciężymy!
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

   

KOMENTARZE

 • @grzesiekZ 10:40:23
  Polakom zostały już tylko marsze, nie zauważyłeś ?
  Gdyby były niepotrzebne, Komorowski nie podpisałby wczoraj na cito noweli ustawy o zgromadzeniach. Poczekałby jeszcze...

  Dlaczego się pospieszył i zrobił to na miesiąc przed 11.11.???
  Dlaczego nie spieszył się z tym przed 29.09. ???

  Odpowiedzi są proste jak konstrukcja cepa.

  Odnośnie "Dokładnie tak samo jak w 80 i 89 roku " - nie myłli się tylko ten, kto nic nie robi...
  Samo życie jest ryzykiem, czyny tym bardziej.
 • @grzesiekZ 10:40:23
  Lata 80-te to było co innego. Wtedy walczyliśmy o demokrację. A teraz... też o demokrację i wolność, ale już z innych pozycji.

  Mamy obecnie fasadę demokracji, jej powolne przepoczwarzanie się w totalitaryzm i zamordyzm. Wtedy nie pozostaje nic innego jak właśnie demonstrowanie, wiecowanie, marsze, wiece.

  Zauważ, ze ta totalitaryzacja postępuje w całej Europie i w całej Europie... ludzie też demonstrują na ulicach. I dobrze. Musi wrzeć bo ta cała unia to jeden wielki neo-ZSRR czyli Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. My dodatkowo musimy borykać się z neo-sowietyzacją.

  Wiem, że nie chodzi Ci o samą demonstrację, tylko o tych, którzy się do niej doczepiają... Ale też zauważ, że np. ubiegłoroczny Maresz Niepodległości był inicjatywą oddolną. Teraz też tak będzie. A jeżeli się podczepiają to chyba już umiemy oddzielić ziarna od plew.

  Pozdrawiam
 • Nie zwyciężymy.
  Przykro mi to pisać. Ale mamy taką instytucję PAN od picia kawy.
  Już jest za późno. Jesteśmy poddanymi od chwili jak wmówiono nam, iż trójka jest liczbą parzystą i daje zrównoważoną trój-władzę. Z takim błędem można lądować w Smoleńsku, czy Mirosławcu. Po co te marsze i pisemne narzekanie, kiedy sami bezczynnie przyglądamy się zbrodni oczywistego błędu zwykłego dodawania? Matematyka nie kłamie w tak prostej sprawie. To, kto do cholery?
 • @grzesiekZ 15:24:03
  O przyczynach śmierci pod Smoleńskiem poszczególnych osób pisałem wielokrotnie.
  (polecam: http://krzysztofjaw.blogspot.com/2012/07/dlaczego-zgina-lech-kaczynski.html)

  Z pozostałymi konkluzjami się prawie zgadzam. Również jestem za eliminacją polityczną ellit postokragłostowłowych, ale na dziś choć namiastkę i możliwość integracji mamy jedynie na takich demonstracjach jak ostatnia, w miasteczkach pilęgniarek czy niedługo w Marszu Niepodległosci.

  Pozdrawiam
 • @grzesiekZ 16:44:30
  W swoich archiwach (nie opublikowanych) mam dalszy ciąg tej tabelki. Obejmuje ona kraje, którym zależało na eliminacji polskich elit oraz osoby, które ewentualnie mogłyby wiedzieć w Polsce o tym zamachu (o ile przyjmiemy, że był to zamach i wszyscy zginęli).

  Kłopoty zdrowotne nie pozwoli mi wtedy opublikować tej tabeli, ale obejmowała ona i np. USA, i Izrael, i Rosję i Polskę oraz osoby np. być może aczkolwiek nie na pewno A. Michnika, Dukaczewskiego, Palikota, Urbana, Komorowskiego.

  Sprawa geopolitycznego rozgrywania Polski jest chyba jasna.

  A co do poszukiwania źródeł zła to rzecz można skwitować odpowiedzią na trzy pytania:

  1) Komu zależy dziś na zniszczeniu polskiej państwowości i Polaków?
  2) Kto najbardziej zyskał i zyskuje na grabieży polskiego majątku i likwidacji polskiego przemysłu?
  3) Kto dąży do likwidacji państw europejskich i chrześcijańskiej tradycji w Polsce i Europie?

  Na te trzy pytania można dać podobne odpowiedzi: zgermanizowana Unia Europejska oraz zsyjonizowany tandem Izrael-USA. Jakoś Rosji tam nie widzę, choć oczywiście wiem, jakie zagrożenia mogą płynąć i z jej strony, ale dziś...

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej