Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy poparcie dla PiS zanika w sercach prawicowców?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tymczasem minęło już ponad 5 lat rządów ZP a w wielu sprawach tak naprawdę nic się nie zmieniło i nie wszystkie zapowiedzi zostały zrealizowane.

 Tego do końca nie wiem, ale co rusz słyszę, że niedawni zwolennicy partii J. Kaczyńskiego mają coraz więcej wątpliwości związanych z funkcjonowaniem obecnego polskiego rządu. Zresztą ja też. 

 
Gdy przejmowali władzę w 2015 roku wszyscy po naszej stronie mieli nadzieję, że teraz wreszcie nastąpi powrót do korzeni tradycjonalizmu, chrześcijaństwa, rodziny, patriotyzmu, wolności, umiłowania własności czy narodowego odrodzenia Polski i Polaków. I chyba mieliśmy nadzieję na powrót do silnego państwa, które nie będzie się zniżało do poddańczych gestów wobec naszych bliższych i dalszych sąsiadów. 
 
Tymczasem minęło już ponad 5 lat rządów ZP a w wielu sprawach tak naprawdę nic się nie zmieniło i nie wszystkie zapowiedzi zostały zrealizowane. 
 
Owszem wiele się udało, szczególnie w sprawach socjalno-bytowych obywateli. Program 500+ i inne z plusem działają, choć jednym z efektów miało być zwiększenie przyrostu naturalnego Polaków, co raczej się nie spełniło. 
 
Gorzej z reformami polityczno-ustrojowo-systemowymi. Reforma sądów ledwie została zapoczątkowana a już napotkała na szeroki opór środowiska prawniczego, którego efektem było już sławetne veto prezydenta A. Dudy, co w dużej mierze skomplikowało cały proces reform. System ochrony zdrowia dalej kuleje, nie zniknęły kolejki do specjalistów i nie mówię tego w kontekście obecnej pandemii, ale właśnie przed nią niewiele się w tym obszarze zmieniło. Edukacja a szczególnie szkolnictwo wyższe dalej jest oblepione lewactwem i ciągle się słyszy o dyskryminacji naukowców o prawicowych poglądach. Na uczelniach i wydziałach humanistycznych królują zwolennicy gender, new age i innych tego typu ideologicznych bzdur.  Rządy PO-PSL pozostawiły za sobą mnóstwo nierozliczonych do dzisiaj mniejszych i większych afer i niemal nikt - oprócz "pionków w grze" w stylu szefa AmberGold i jego małżonki - nie poniósł za nie żadnej odpowiedzialności. Nie zadziałał - na co liczyliśmy - program CELA+. 
 
Czego jeszcze się nie doczekaliśmy? Ano np. publikacji słynnego Aneksu z Raportu o Likwidacji WSI,  wycofania ustawy o bratniej pomocy 1066, wyjaśnienia okoliczności śmierci bł. J. Popiełuszki czy też prawdy o tragedii smoleńskiej. Nie mówię już o np. degradacji stopni generalskich W. Jaruzelskiego czy  Cz. Kiszczaka. Wszystkiego tego oczekiwaliśmy od nowych, naszych władz. 
 
Jakby tego było mało to de facto rezygnując z przysługującego nam veta zgodziliśmy się na powiązanie funduszy unijnych z mityczną praworządnością. Co prawda jest to obarczone jakimiś warunkami, ale tak naprawdę w UE nikt sobie z nich nie robi kłopotów. Prezydencja niemiecka postawiła na swoim a my posłusznie się pod tym podpisaliśmy tracąc resztki naszej suwerenności. Oczywiście w imię możliwości uzyskania z UE ogromnych funduszy pomocowych, w tym funduszu covidowego, o których obecnie nam w TV przypomina premier M. Morawiecki. 
 
W międzyczasie J. Kaczyński wystrzelił z "ustawą futerkową", czym wielu zaskoczył a przedsiębiorców zupełnie. ZP tym samym straciła chyba najlepszego ministra rolnictwa J.K. Ardanowskiego a wielu z nas zaczęło się zastanawiać czy przypadkiem "zrównoważony rozwój" i "zielony ład" nie zaczął wygrywać z racjonalnością. Tym bardziej, że Polska zgodziła się pod pewnymi warunkami na nowy pakiet klimatyczny do roku 2030, który zakłada zwiększenie docelowego poziomu redukcji emisji gazów cieplarnianych, z uwzględnieniem emisji i pochłaniania emisji, do co najmniej 55 proc. do 2030 r. w stosunku do poziomu z 1990 r. Na pewno to nie jest korzystne dla polskich kopalni węgla kamiennego i brunatnego ani też dla całej polskiej gospodarki. Co prawda mamy z tego tytułu uzyskać największą pomoc rzędu ok. 6 mld Euro do końca roku 2030, ale jest to "kropla w morzu potrzeb". 
 
Trwają protesty Strajku Kobiet. Lewica uruchomiła swoje uliczne działa. Wulgarność i nienawiść sączy się na naszych ulicach. A tymczasem służby porządkowe niemal nie reagują. Wielu z nas zastanawia się jak długo polskie służby będą bierne i będą pozwalały na agresję, niszczenie naszych świętości choćby w postaci świątyń katolickich, profanowanie naszych symboli religijnych i patriotycznych. Oczywiście można się tłumaczyć, że protestanci na ulicach chcą zostać cierpiętnikami i tylko czekają, ba nawet proszą się o zdecydowaną reakcję władz, by potem rozesłać fotki z ataku znienawidzonej władzy PiS na bezbronnych obrońców demokracji, ale jak długo można im pobłażać? Zwykły szeregowy obywatel za znieważenie czy atak na policjanta bywa od razu zatrzymany a lewactwu uchodzi to na sucho. Aż prosi się o więcej zdecydowania. 
 
Na tym tle trochę lepiej wygląda nasza gospodarka - i znów odnoszę to do czasów sprzed pandemii. Uszczelniono system podatkowy, wprowadzono zerowy PIT dla młodych ludzi, wprowadzono JPK czy tzw. estoński CIT, który zacznie obowiązywać już w tym roku. Jak na razie mamy polską walutę i gotówkowy pieniądz. Gospodarka rosła w tempie 4,5% rocznie w roku 2019, co na tle krajów UE  było bardzo dobrym wynikiem. Zbliżaliśmy się do zrównoważonego budżetu państwa. Rosły konsumpcja i inwestycje, choć te ostatnie poprzez inwestycje rządowe i samorządowe. Delikatnie spadało bezrobocie (5,2% na koniec 2019 roku) i było utrzymywane na strukturalnym poziomie a inflacja utrzymywana była w założonej wysokości (3,4% na koniec 2019 roku). Dług publiczny (general government wg. metody unijnej) na koniec 2019 r. wyniósł 46% PKB, czyli poniżej bariery 60%. Zadłużenie zagraniczne Polski spadło w 2019 roku o 8 230 mln USD (z 362 192 mln USD na 353 962 mln USD).  Te wszystkie dane makroekonomiczne mogły napawać nas optymizmem, co do przyszłości rozwoju gospodarczego Polski. 
 
Oczywiście te dobre tendencje w gospodarce zahamowała pandemia koronawirusa. Dług publiczny ma wynieść w 2021 r. 64,7%. PKB, a na koniec 2020 r. - 62,2%, co i tak jest niezłym wynikiem wobec średniej unijnej wynoszącej w roku 2019 79,3% (a na pewno w 2020 i 2021 będzie jeszcze wyższa). Nie wiemy jeszcze jakie było bezrobocie w Polsce w 2020 roku, ale na pewno przekroczyło 6%. Deficyt budżetowy w roku 2020 wyniósł chyba około 5%  PKB, czyli blisko 110 mld zł, co jest dalekie od zakładanego jego zrównoważenia i przekracza próg ostrożnościowy wynoszący 3% PKB. Natomiast wedle szacunkowych danych GUS samo PKB w roku 2020 spadło o 2,8% w porównaniu do roku 2019, czyli w ubiegłym roku mieliśmy recesję gospodarczą, która i tak jest niższa niż w większości bogatych krajów UE. Eksperci szacują jednak, że PKB znów w Polsce wzrośnie w 2021 roku o 2,7% - zobaczymy, bo jak na razie pandemia trwa nadal.  
 
I w tym miejscu dochodzimy do analizy reakcji naszych władz na pandemię koronawirusa. O ile jeszcze w marcu czy kwietniu 2020 roku zostaliśmy całą tą pandemią zaskoczeni i zszokowani, o tyle teraz już po czasie możemy pokusić się o kilka wniosków. 
 
Po pierwsze. Wczesne tarcze antykryzysowe przyniosły oczekiwane efekty. Większość Polaków, którzy posiadają własne biznesy z nich skorzystała licząc na rychłe odchodzenie od obostrzeń. Tak się jednak nie staje, bo pandemia wciąż niby trwa a nasz rząd "dmucha niby na zimne". Czy słusznie? Wielu uważa, że nie i wielu ma już dość życia w społecznym zamknięciu. Podejmowane są różne inicjatywy, które - wbrew obowiązującym przepisom - angażują prywatny biznes do aktywności: hotele, restauracje, siłownie, stoki. itp.
 
Po drugie. Narodowy Program Szczepień. Mamy do dyspozycji szczepionki genetyczne mRNA z firm: Pfizer/BioNTech, Moderna oraz  CureVac i tzw. tradycyjne wektorowe od firm: AstraZeneca i Johnson&Johnson. Żadna z nich nie przeszła całościowych badań klinicznych, na które potrzeba minimum 5 lat a pandemia trwa od roku. Nie znaczy to oczywiście, że nie są skuteczne i bezpieczne, ale pewności nie mamy a tak naprawdę przeprowadza się wspomniane badania już w trakcie masowych na nas szczepień. Do tego doszło jeszcze zagadkowe wstrzymanie przez koncerny farmaceutyczne dostaw szczepionek na unijny rynek. 
 
Po trzecie. Wszechobecna propaganda przypominająca niektórym czasy PRL-u. W mediach rządowych nachalnie sączy się nam przekaz o konieczności restrykcji covidowych i o tym, że rząd nie popełnił żadnych błędów. One jednak przecież były i wiemy o tym bardzo dobrze. Choćby w obszarze dostaw na respiratory o czym niedawno pisałem. 
 
Zdaję sobie sprawę, że my wszyscy, także rząd stanęliśmy wobec całkowicie nowej sytuacji. Pandemia przemeblowała nam całe życie. Po prostu cierpimy jako ludzie. Ze względu na strach, samotność, niepewność jutra. Na cmentarzach coraz więcej chowa się starszych ludzi, pogrzeby są niemal każdego dnia i to niejedne. Powoli wymiera na naszych oczach starsze pokolenie. Czy o to chodziło twórcom koronawirusa? Wiem, zaraz zostanę okrzyknięty spiskowcem, ale fakty są jakie są i to z reguły starsi umierają na covid czy też powikłania z nim związane. A jak szczepionki będą wpływać na płodność? Tego też nie wiemy i wielu postrzega je jako element spiskowej depopulacji ludzi organizowanej przez nawiedzonych, bogatych ludzi w stylu B. Gatesa. 
 
Wiem, że w poście podjąłem wiele tematów, które - każdy z nich - zasługują chyba na oddzielną analizę, ale tak to wszystko widzę. Nie straciłem zupełnie jeszcze wiary w PiS. Gdybym miał dzisiaj głosować to pewnie znów bym na tę partię zagłosował, bo nie ma na dzisiaj żadnej innej alternatywy. 
 
Ale jak długo jeszcze we mnie i w innych wyborcach PiS-u ta wiara będzie iskrzyła na tyle, żeby nie zostać w domu podczas wyborów? 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Jaki Rząd jest, każdy widzi.
  Ale też każdy po swojemu.
  Inną optykę ma zaharowany pracownik tyrający po 12 godzin dziennie 6 dni w tygodniu.
  Inną młodociany goguś windowany na salony bo rodzina "ma stosunki".
  Jeszcze inną lewus który w życiu nic nie zrobił ale chętnie pluje na wszystko i wszystkich.
  Ot tak dla zasady.
  Choć bierze zasiłek z pomocy społecznej.
  Jaki Rząd jest?
  Czy wciąż nasz?
 • @Autor
  U prawicowca PiS może jedynie spowodować odruch wymiotny, a to z tej prostej przyczyny, że jest partią marksistowską.
 • @ Autor, All
  "Czy poparcie dla PiS zanika w sercach prawicowców?"

  Czy prawicowiec mógł kiedykolwiek popierać PiS?

  A zatem tradycyjnie: 1*

  Ukłony
 • odciac lewackie skrzydlo.
  W ZP należy odciąć lewackie skrzydło- gowinowcow, a do rządu powinni wejść Ruch Narodowy i ONR. Wtedy "repolonizacja Polski" nabrałaby rozpędu.
  W obecnej formie PiS nie wytrzyma dłużej próby czasu, każdy konserwatywny koalicjant czy z PSL czy od Kukiza jest ważny.
  Oczywiście dobrze znamy tricki lewactwa także a szczególnie neonowego, ze aby uniknąć błędów PiSu należny storpedować rzad i dopuścić do władzy tzw. opozycje: lewice i zboczeńców z lbgt albo ostatnio na prezydenta zwolennika pedałów(=pedofili ) trzaskowskiego.
  Polityka zagraniczna PiSu to tragedia, tym bardziej potrzeba kogoś, kto naprostuje ta abberacje w stosunku do wschodu. Białoruś, Noworosja i Rosja TAK, banderland NIE - kolejny argument za przyjęciem ONR i RN.
  tak to z grubsza widzę. Pozdrawiam Pana serdecznie.
  p.s. lewackie skrzydło po odcięciu oczywiście w ogień wrzucić.
 • @Jasiek 20:08:27
  Jednak Pis to stan umysłu . Pełne wyalienowanie od rzeczywistości . Salute .
 • @marek13 20:19:16
  Proszę nie mieszać ONR i RN z czymś tak obrzydliwym jak PIS . Należy wygrać wybory , a następnie wysłać całą magdalenkową hołotę pod TS . Salute . https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fpbs.twimg.com%2Fmedia%2FDy06b-oWkAAX74G.jpg&f=1&nofb=1
 • @Jan Twardowski 19:57:29
  "PiS (...) partią marksistowską."

  Ale tylko pod jednym względem.
  Tak jak zgodnie z teorią marksistowską, udany internacjonalizm proletariacki powinien prowadzić do komunizmu światowego, a ostatecznie do komunizmu bezpaństwowego, tak PiS-dzielcy - oraz cała reszta koncesjonowanej opozycji IIIŻydo-RP/Polin - wspierają, jeśli nie werbalnie to czynnie, likwidację państw narodowych i budowę NWO.

  Natomiast w przeciwieństwie do teorii i praktyki marksistowskiej pozbawiają społeczeństwa bazy ekonomicznej.
 • @
  ,,Trzeba było uważać" jak powiedział Kwinto.

  TW Balbina z resztą zgrai, nie pojawił się w 2015r.

  ,,Wolnych sobót" - KORniki takie hasełko kazali nabazgrać robotnikom (świetnie zarabiajacym) w 1980r na tablicach paździerzowych.

  37 lat później ta zgraja wyznaczyła wolne niedziele(!!!) akurat pracownikom handlu, a te były wolne w 1980r dla wszystkich branż, które oczywiście nie wymagały dyżuru w dni wolne od pracy, a gdy takie dyżury pełniło się, to za dodatkowym wynagrodzeniem. Wcześniej zlikwidowano ekstra stawki, które miały osłodzić pracę w nadgodzinach czy w dni wolne. Nie jestem zwolennikiem regulacji odgórnie takich kwestii, ale skoro jest teraz ,,socjalizm z ludzką twarzą" czyli z fizis TW Balbiny czy tam TW Oskara, to mówię o tych przywilejach polikwidowanych głupiej tłuszczy po 89r, której w takich momentach mówi się że tego wymaga ,,kapitalizm" (który akurat jest w ,,komunistycznych" Chinach).

  Pan to wygląda na zawodowego udawacza naiwnego.
  Względnie; jest pan zaczarowany.
  Zaczarowanych aka zaczadzonych w Polsce są tabuny, kopy, miliony, dziesiątki milionów.

  Ta cała Solidurność (PO&PiS) ma patent na rządy wygladający następująco: traktują Poliniaków jak upośledzone dzieci we mgle. Najwidoczniej takimi oni są.
 • @Oracz 21:20:36
  Dlatego A.Lepper musiał " się " powiesić . Salute .
 • @Rzeczpospolita 20:58:09
  "Baza ekonomiczna" u Marksa?
  Ową bazę stworzył Lenin - kopulować, kopulować, a potem się skrobać. Takie ówczesne owsiakowe "róbta co chceta".
  Dopiero Stalin się zorientował, że prowadzi to do depopulacji i że wyzwolenie seksualne zabiło zupełnie w społeczeństwie siłę wytwórczą i kto miał pracować, a potrzeby były. Przecież stalinowska stachanowszczyzna to zaniechanie marksistowskiego raju, gdzie wszyscy tylko kopulują.
  W czym zatem upatruje pan u Marksa bazy ekonomicznej?
 • Autor
  "Gdy przejmowali władzę w 2015 roku wszyscy po naszej stronie mieli nadzieję, że teraz wreszcie nastąpi powrót do korzeni tradycjonalizmu, chrześcijaństwa, rodziny, patriotyzmu, wolności, umiłowania własności czy narodowego odrodzenia Polski i Polaków. "
  Kto miał nadzieję?
  Chyba tylko nie dorozwoje, którzy głosowali na PiS.
  Banda złodzieju z PO się na żarła, musiała dokonać się zmiana. Przyszedł PiS. A za chwilę powstanie następny odprysk "pomagdalenkowy" i z błogosławieństwem KK bëdzie rąbał to co jeszcze zostało. Chyba że, ludzie w końcu przejrzą na oczy, ale po szczepionkach to wątpię.
 • Władzę PiS przejęła dzięki przestępstwu Falenty
  i jego podsłuchów w restauracjach. Jak twierdził Gertych, Kaczyński rządzi hakami, takim hakiem okazały się podsłuchy.

  Kogo kupili za nasze podatki? Popatrzmy na górali. Były to bastiony PiS, ale jak okazało się, że przez sezon zimowy 2020/2021 dudków nie będzie są gotowi odtańczyć zbójnickiego. Nie mówię iż nie było kilkuset ślepych ideowców, którym udało się wmówić, że PiS to Polska. Dziś gdy widać, do jakiej ruiny PiS nas doprowadził nawet w twardy elektorat PiS otrzeźwiał.
  Tylko, czy z faktu, że od dawna mówiło się, że PiS to tylko Przekręty i Szmal? Że to znaczące cofnięcie się w rozwoju? Nie, bo to tylko dowód na to, że Polacy wymagają edukacji od podstaw, ż Polacy dali się oszukać grupce cwanych oszustów. A to jednak nie buduje dumy narodowej. Daliśmy się kupić za 500 zł na miesiąc. Niska to cena.
 • @Repsol 20:33:29
  Obrzydliwe to jest glosowanie na tęczowego pajaca pod przykrywka antyPiS-u.
  doskonale wytłumaczył to Adam Zawrat w artykule: Kłamstwo przeminie,prawda nie zginie.

  https://adamzawrat.neon24.pl/post/156396,dlatego-r-trzaskowski-nie-moze-uzyskac-mojego-glosu
 • @Zawisza Niebieski 23:45:07
  PiS przejęło władzę, gdyż Polacy mieli dość rządów volksdeutschy a
  "przestępstwo Falenty" na szczęście uwidoczniło do końca, ze Polska rządzą złodzieje zorganizowani w struktury mafijne.
  Polacy dali oszukać się Falencie i wymagają edukacji od podstaw, oby tylko edukatorem nie był Zawisza Niebieski.
 • Co mnie razi.
  Jak już kiedyś PiS- ałem, lojalki nie podpisywałem.
  Nie muszę się z automatu zgadzać ze wszystkim.
  Pamiętam, parę lat temu, gdy prawie już pakował się do Warszawy powiedziałem znaczące słowa miejscowemu Posłowi.
  A dostał się tam ze wzgl. na przejście pierwszego z listy wyżej na stanowisko Marszałka Województwa.
  "Pamiętaj, skąd ci nogi wyrastają. Jeśli zapomnisz, zaczniesz się nadymać a tu zaczniemy mówić "on". To będzie koniec. Rozumiesz?".
  Coś przytaknął w ogólnym pośpiechu.
  Jeśli PiS całkiem zapomni, skąd mu nogi wyrastają i czyim głosom zawdzięcza sukces wyborczy oraz czyjemu złodziejstwu, to będzie koniec.
  Ułuda euro- pejs- kości z eurostołu, "salonu", stanie się zaczątkiem kolejnej ze zdrad narodowych.
  Pamiętaj Panie Pośle.
  Jakby co, lojalki nie podpisywałem.
  Nie tylko ja.
  Thin red line może zamienić się w red place.
  Wtedy grozi śmietnik i niesława- jak w wypadku totalniaków z volkspartei.
  Wtedy, kto wie co się wyłoni.
 • Każdy rząd się zużywa w praniu...a w pandemii zwłaszcza.
  Wyobraźcie sobie rządy liberałów w czasie pandemii..
  "piniendzy nie i nie bendzie" na 500+, na emerytury+, na tarcze+
  na nic niema "piniendzy" tylko kolesie mają się coraz lepiej.

  W bandzie solidaruchów to PIS jest ten mniej szkodliwy dla Polski.
  co nie zmienia faktu że i PIS i PO to wasale obcej agentury (tak powstali i tacy są powiązani z tą agenturalną pępowiną ).

  Jak się patrzy na rząd PIS to żyd na żydzie siedzi i żydem pogania.
  W Polsce Polacy potrzebują rządów Polaków a nie żydów.
  PO to też żydostwo tyle że liberalne...jego celem jest SIĘ bogacić.
  PIS to żydostwo nawrócone na katolicyzm.. jego cele są bardziej prospołeczne...
  Wojna między solidaruchami to wojna w żydowskiej rodzinie.

  Polsce potrzeba Polskiej opcji politycznej..
  takiej nie widać ..był Lepper samorodek ..ale go zamordowali.

  Moim zdaniem lepiej by Polska czekała na wolność pod butem PISu niż pod butem PO.
  A wolność idzie ..jak już mafia żydowska się żre we własnym obozie..
  (tu mam na myśli USA bo Polskie piekiełko jest bez znaczenia globalnego) to znaczy że mafia jest w stanie upadku.

  Teraz czekamy na to co wymyśli Biden i jaką politykę przyjmie.
  Już wstrzymał wycofywanie wojsk USA ze świata.
  Już przebąkuje to twardszym podejściu do "wrogów"
  Zobaczymy co powie po przeglądzie możliwości...
  bo intencje to jedno a możliwości to drugie.
  Ilość idiotów we władzach USA gwałtownie wzrosła po zmianie ekipy.
  Świat by utrzymać pokój musi wylobbować wojnę w USA.

  Polska musi tylko czekać.. na upadek UE i paneuropejską restytucję państw narodowych.
 • @Oscar 08:02:55
  "Już przebąkuje to twardszym podejściu do "wrogów"
  Zobaczymy co powie po przeglądzie możliwości...
  bo intencje to jedno a możliwości to drugie."

  Polityka jest sztuką uwzględniania możliwości. Dlatego się nie zmienia gdy zmienią się przywódcy, bo możliwości pozostają te same.

  Z dwoma wyjątkami, gdy na czele staje geniusz, mąż stanu, który widzi dalej i odkrywa nowe horyzonty. Albo gdy do władzy dochodzi szaleniec, który prowadzi kraj do ruiny.
 • @Oscar 08:02:55
  "Ilość idiotów we władzach USA gwałtownie wzrosła po zmianie ekipy."

  Idiotów jest pod dostatkiem w każdym kraju. Czego Ameryka potrzebuje, jest znajomość geografii.
 • @marek13 20:19:16
  Z wielu powodów uważa się, że minister Zbigniew Ziobro jest mocnym ogniwem PiSu i ZP. Tarcia są, bo być muszą? Dlaczego? Ogólnie sądownictwo (czyli wielu prawników np. sędziów, prokuratorów, adwokatów, komorników) w wielu przypadkach postępuje jak niestety w PRLu i w tym temacie cała Polska ma problem. Czy sądownictwo poprawiać ewolucyjnie, czy rewolucyjnie? Jak pokazały ostatnie 3 dekady ewolucyjnie się nie da zmienić polskiego wymiaru sprawiedliwości.. Możemy na to czekać i 100 lat i nic się nie zmieni. Tylko drastyczne zmiany tj wyrzucenie sędziów skorumpowanych z żydokomunistycznym rodowodem i nie tylko takich, oraz konsekwentne i szybkie działania ID SN mogą zmienić polskie sądy.
 • @Pedant 08:21:01
  "
  Z dwoma wyjątkami, gdy na czele staje geniusz, mąż stanu, który widzi dalej i odkrywa nowe horyzonty. Albo gdy do władzy dochodzi szaleniec, który prowadzi kraj do ruiny.
  "
  To prawda..
  obawiam się że mamy do czynienia w USA z tym drugim wariantem..
  (mieszanka mesjanizmu, głupoty i desperacji) .
 • "Czy poparcie dla PiS zanika w sercach prawicowców?"
  -----------------
  Na czym polega myk tzw. demonkratury - co to jej szkieletem nośnym są ci od smoły i siarki?
  Ano ludzie głosują przeciw komuś a nie za kimś. W tzw. demonkraturze nie ma pozytywnych programów - bo być takich nie może. Inaczej nie byłaby to tzw. demonkratura. Jeżeli teraz idzie się głosować na PiS - bo ten nie jest oficjalnie za pedalstwem i arabusami - to kiedyś - jak tylko szkoły i uniwersytety wypuszczą odpowiednią ilość intelektualnych zombi a stare pokolenie uszczupli biologia - to oni pójdą wtedy głosować za pedalstwem i arabusami - przeciwko PiS. Zawsze przeciwko - nie za!
  Wniosek?
  Ponadto nie dzieli się przez zero - więc nie dzieli się magdalenkowej ferajny - co to tam na stole - menora sobie stała - bo ona nie stała tam przypadkowo.
 • @kula Lis 69 08:45:19
  "
  ...z żydokomunistycznym rodowodem
  "
  a z żydoliberalnym rodowodem to już nie ?
  Dzisiaj problemem jest mafia żydoliberalna...
  komunistów już niema.. od dawna.

  To jakieś zafiksowanie mentalne na tle "komunistów"
  to degeneracja spowodowana masową propagandą nienawiści przez całe życie niektórych "opozycjonistów"
  Takie fixum dyrdum obserwujemy teraz w USA na punkcie Putina.
  Trzeba się leczyć z takich urojeniowych fixum dyrdum.

  Liberał to antykomunista a nie komunista... w sensie ideologicznym... bo zwolennik oligarchii a komuniści wyrzynali oligarchię.

  To tak jakby nazywać katolików ateistami...albo odwrotnie
  ...to czysty idiotyzm

  Nie warto używać najprymitywniejszej kalki propagandowej dla pożytecznych idiotów sprzed 30 lat... to kompromitujące.
 • @Oscar 09:01:18
  "Dzisiaj problemem jest mafia żydoliberalna...
  komunistów już niema.. od dawna."

  Nasz farbowany lis należy do mafii żydoantysemickiej, frankista herbowy.
 • @Oscar 09:01:18
  "To tak jakby nazywać katolików ateistami"

  A jakże, są tacy co tak mówią. Zacytuję Tomasza Polaka, byłego księdza, autora ksiązki "System Koscielny czyli przewagi Pana K."

  "S y s t e m k o ś c i e l n y j e s t w i e l k i m f a n t a z m a t e m – grą wyobraźni, która jednocześnie uwzniośla i degraduje wszystkie uczestniczące w niej podmioty i przedmioty, to jest ludzi wraz z tworzoną przez nich „ukościelnioną” kulturą materialną i duchową. W grze tej w przekonaniu jej uczestników chodzi o „świętość”.

  Bezwzględnie „święty” może być z jej perspektywy tylko Bóg. Ale świętość Boga nie daje się nigdzie doświadczać „sama w sobie” – ujawnia się właśnie przez uwznioślenie, a zarazem
  degradację ludzi uczestniczących w tej wielkiej grze, i jedynie w ten sposób.

  W konsekwencji także świętość Boga – czymkolwiek miałaby ewentualnie być „sama w sobie” – zostaje nieuchronnie sprowadzona do tego, co odniesienie do niej czyni z ludźmi, kiedy umieszcza ich w systemie kościelnym.

  Dlatego, choć widzialna powłoka systemu kościelnego jest kulturowo-religijna, j e g o j ą d r o j e s t a t e i s t y c z n e – mimo że system ten formalnie powołuje się na swoje źródło w Bogu"
 • @Pedant 09:26:12
  "Dlatego, choć widzialna powłoka systemu kościelnego jest kulturowo-religijna, j e g o j ą d r o j e s t a t e i s t y c z n e – mimo że system ten formalnie powołuje się na swoje źródło w Bogu"
  "

  czyli taka wydmuszka ..gdzie w dawną skorupę wlazły pasożyty i wyżarły środek całkowicie. (wilk w owczej tj. katolickiej skórze)
  To by pasowało do układanek które nieustannie układam.
 • @Oscar 09:32:24
  "To by pasowało do układanek które nieustannie układam."

  To niech Pan przeczyta książkę, i zrobi swoje uwagi, bo ja nie mam nerwów na to.

  Tomasz Polak, w swoim uprzednim wcieleniu nazywał się Węcławski i był księdzem rektorem u arcybiskupa Juliusza Paetza
 • No no, każdy miał nadzieję, ja nie !
  Już w 2006 !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=-ophiJY5qrE
 • @Oscar 09:01:18
  ------------------
  "...z żydokomunistycznym rodowodem
  "
  a z żydoliberalnym rodowodem to już nie ?
  Dzisiaj problemem jest mafia żydoliberalna...
  komunistów już niema.. od dawna."
  ----------------
  Panie @Oscar - to jedni i ci sami - tylko niszcząc kiedyś monarchię ubrali się w kubraczek z napisem - komunizm - a teraz niszcząc kapitalizm - ubrali się w kubraczek demoliberalizm. Oni muszą ciągle "wyzwalać" ludzi spod boskiego panowania. Wcześniej "wyzwalali" tzw. klasę robotniczą - aż ta się na nich wypięła, obecnie "wyzwalają" kobiety i wszelkiej maści zboczeńców - i te/ci też się na nich wypną - więc wtedy będą wyzwalać" zwierzęta, robaki i choćby chwasty na polu uprawnym - których zakażą wyrywać.
  Wniosek?
  Nieważne jest - jak nazywamy dziecko diabła - bo ono nadal nim pozostaje bez względu na to - jaki kubraczek w danym etapie mądrości sobie - ubierze. Stawka w tej grze jest człowiek i jego człowieczeństwo w ogóle.
 • ...
  Prawica w III RyPy?...

  Najpierw trzeba zdefiniować, czym jest owa prawicowość? Jakie ma atrybuty, kogo reprezentuje (oby nie interesy...), jakie ma troski?

  Bo jeśli prawicowość, to różańce, nadania ziemskie i przywilejów dla Krk (i "starszych w wierze braci" rodem z Pustyni Negev), zaradne egoistyczne robienie bezkarnych sukcesów (tak wyśmiewane - słusznie ale w sposób cuchnący dulszczyzną - przez niejakiego Owsiaka "róbta co chceta"), kryminalne demokratyzowanie, czyli skłócanie Polaków, to...

  To tu nie trzeba nic zmieniać. Demokratyczne PiS wraz z demokratyczną "opozycją", demokratycznie zgadzającą się ponad demokratycznymi podziałami, jest ugrupowaniem w pełni PRAWICOWYM. PiS jest tak nasiąkniętą "patriotyzmem" i "wartościami" partią (antypolską), że nawet nie trzeba już włączać w TV gadzinówki Tatełe Sromotnika (kumpla niejakiego sierżanta MoSSadu Danielsa - tak się pięknie modlą w TVPiSrael. A każde wydanie "wiadomości" w opłacanej abonamentem przez Polaków TV brzmi niczym przemowy ulubionego żyda tow. Hitlera: dr Goebbelsa...

  Prawicy w III RyPy nie ma. Podobnie jak Lewicy.

  Gdy się tak zastanowić, to najbardziej prawicową, narodowo polską, partią w historii Polski była PZPR i okres między 1945-1989.

  Kościół rzymski był wtedy czym być powinien dla Polaków (wiem, przesadzam, to i tak były szkodniki), betlejemki przez cały okres powstawały jak grzyby po deszczu.
  Państwo Polskie dbało o wszystkich (poza kryminalistami) Polaków.
  Nie dyskryminowało w zakresie edukacji i dostępu do medycyny nikogo (nawet kryminalistów).
  Polka miała własną, niepodlegającą pod lichwiarzy polską walutę.
  I była prawie że autarkią, w zakresie posiadanych zasobów naturalnych na to pozwalającym. Zasobów nie rozkradanych przez parchatą wolną (od odpowiedzialności karnej) niewidzialnego rynku.
  Ta Polska czasów PZPR miała własne bezpieczeństwo energetyczne i surowcowe, i żywnościowe. I wszelkie inne potrzebne zdrowemu narodowi do trwania w rozwoju. Może powolnym, ale rozwoju.

  Tak. Nie było w historii Polski partii politycznej bardziej PRAWICOWEJ niż PZPR.
  Dlatego została zniszczona. Razem z polskim państwem.
 • @Oscar 09:01:18
  //komunistów już niema..//

  Spadłeś na łeb z dywanu na podłogę?

  A cała Mumia Jewropejska, i reszta między-narodowych kryminalistów, to z jakiego elementu się składa, co?

  Dziś demokratyczny świat jest złożony z samych komunistów. Komunistów-zbrodniarzy, bronsztajnistów. Od arcy-zbrodniarza Lejby Bronszteina - pseudonim operacyjny "Trocki".
  Właśnie wprowadzają na całym demokratycznym globie "Czerwony Terror" (plandemiczny). Na początek poprzez "pełzający" faszyzm.
 • @Kmieć 10:42:19
  nie upadłem..
  dla mnie komunizm to zwalczanie oligarchii (nawet te całkiem malutkiej czyli średniej klasy geszeftów) oraz anty klerykalizm.
  To są ich główne programowe hasła.

  A neoliberalizm ? hołduje oligarchii, bogaceniu się po trupach słabszych, i jest antyklerykalny tu zgoda.

  Można powiedzieć że neoliberasty są komunistami tylko z punktu widzenia KK (bo zwalczają KK).. nas interesuje obiektywny punkt widzenia (wpływ na społeczeństwo a nie na KK) a nie zdegenerowana optyka KK.

  A to że ktoś kiedyś głosił jakąś wiarę a teraz głosi inną nie oznacza że
  że jest wyznawcą tej starej wiary...
 • @Oscar 10:55:04
  Ty, kanalio, talmudyzujesz.
  Umacniasz w świadomości bezwolnych i nieświadomych ludzi NOWOMOWĘ, która po orwellowsku odwraca znaczenia słów i pojęć.
  Tworzysz mętlik. Ty nawet nie jesteś "czarno-biały", ani tym bardziej nie reprezentujesz szerszego widzenia w różnych odcieniach szarości.
  Twój, kanalio, przekaz, to obraz jaki wyświetla analogowy telewizor z odłączonym kablem antenowym. Świadomych wkurwiasz, a pozostali myślą, że to taki program...

  To jest przekaz Oscara (i jeszcze paru tu na Neonie):

  http://connectedhome2go.files.wordpress.com/2007/06/tv-snow.jpg
 • @Kmieć 10:42:19
  "Na początek poprzez "pełzający" faszyzm"

  Co to jest faszyzm ?
  to Oligarchia plus KK plus socjal.
  Taki system mamy na zachodzie od czasów powojennych.
  W Europie czynnik KK się rozpłynął w niebyt (w USA nie).
  Od Regana zaczęto wprowadzać neoliberalizm czyli eliminować czynnik socjalny...i likwidować klasę średnią.
  czyli powojenny zachodni faszyzm przechodzi w neoliberalizm.
  komunizmu nie widać nigdzie.

  W PRLu był socjal i nie było ani oligarchii ani KK (w strukturach państw)
  PRL był państwem lewicowym i świeckim..
  .. i ten stan był najbliższy pożądanego..
  (państwo świeckie plus socjal dla słabszych i bez oligarchii oraz bez "nadzwyczajnych kast").
  Do tego trzeba wrócić ... PIS tego nie zrobi bo PIS jest zależny od woli KK.
  PO tego nie zrobi bo nie chce...(ich interesuje wyłącznie grabież).
  PSL to polityczna dziwka bez kręgosłupa.
  SLD się skurwiło z neoliberastami... to drugie PO)
  reszta to kanapy bez znaczenia.
 • @Oscar 08:02:55
  "Każdy rząd się zużywa w praniu..."-

  - no niestety. Władza demoralizuje każdego, nie ma wyjątków. :/
 • @JimA 11:17:25
  to też zgoda... ale nie tylko..
  władza wymaga podejmowania decyzji a te się różnym grupom nie podobają bo nie są dla nich korzystne...
  a w pandemii nie ma wyboru albo decyzje obiektywnie konieczne (i nienawiść tych co na nich tracą) albo decyzje populistyczne czyli złe to nienawiść wszystkich "bo rząd dopuścił do rozlania się epidemii"

  "Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"
  czyli nawet najlepsza wola i najlepsze umiejętności też prowadzą do krytyki i nienawiści... tych co nie dość zyskują.
  Najmniej nienawiści jest gdy mamy stały rozwój na wszystkich płaszczyznach..
  epidemia niszczy taki scenariusz... a opozycja robi wszystko by zaszkodzić władzy.. (taka gówniana i nieodpowiedzialna opozycja)
 • @Oscar 11:26:25
  ""Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"
  czyli nawet najlepsza wola i najlepsze umiejętności też prowadzą do krytyki i nienawiści... tych co nie dość zyskują.
  Najmniej nienawiści jest gdy mamy stały rozwój na wszystkich płaszczyznach..
  epidemia niszczy taki scenariusz... a opozycja robi wszystko by zaszkodzić władzy.. (taka gówniana i nieodpowiedzialna opozycja)"-

  - i tak i nie :), czyli zacznę od początku. Oczywiście, że się taki nie narodził...

  Odstąpiłbym od używania pojęcia "nienawiść"- po prostu bym odstąpił, jeśli mamy ambicje budowy rozwoju na wszystkich płaszczyznach. To się i tak dzieje ( stały rozwój), czy tego chcemy czynie. Tu żadne "kreatywne media" ani inne demony niczego nie wskórają.

  :) Myślę i mam nadzieję, że ludzkość (choć nie cierpię uogólnień), w końcu poradzi sobie z tym potworem; och, nie wiem jak, ale sobie poradzi, wcześniej czy później, co do tego jestem przekonany.
 • @JimA 14:31:50
  istnieje krytyka racjonalna z argumentami do dyskusji
  oraz krytyka emocjonalna która jest tylko wyrazem nienawiści..
  i wysila się na argumentacje...poza atakami osobistymi i inwektywami..

  są dwa "style" krytyki.
  nie popieram oczywiście tego drugiego.
 • @marek13 20:19:16
  Należaloby odciąż lewackie skrzydło wiecznego rewolucjonisty Che Guevarysty Macierewicza i lewusa Kaczyńskiego. Oraz pogonić karierowiczów. I żadnego posła by już nie było
 • @Repsol 20:33:29
  Szambo z perfumerią chciałby połączyć. A to tylko zepsuje perfumy a nie spowoduje, że gówno zacznie pachnieć.
  Nawet jakby PiSorów uznać za uczciwych spadkobierców sanacji, to między polską myslą narodową a sanacją, jest ideowa przepaść
 • @marek13 01:56:36
  Wstyd to głosowanie na takiego tchórzliwego ćwoka jak Duduż. Jak coś mu pokażą to cieszy się jak jakiś debil. Popychadło każdego kto popycha
 • @marek13 02:45:29
  I Kaczelnik zrobił premierem doradcę Tuska, wcześniej prezydentem pacynke z piątego szeregu unii wolności, wicperemierem zielonego lewusa Glińksiego oraz POpapranego Gowina. Taka to "nowa zmiana"
 • @kula Lis 69 08:45:19
  Pelna zgoda co do Solidarnej Polski, do ziobryststów można się najmniej czepiać w tym pisowskim bałaganie. Poprzez bezkompromisowe stanowisko co do eurokouchozu Ziobro jawi się jako hard core, to właśnie na nim powinno opierać się porozumienie Ruchu N. i ONR-u.
 • @Wican 16:34:02
  Przypominam Panu, ze Andrzej Duda jest prezydentem RP.
  Nie podoba się, ok, ale nie może Pan tak mówić o prezydencie.
  Andrzej Duda jest jaki jest ale jest Prezydentem Polski!
  Polska jest jaka jest, lepsza pewnie długo nie będzie a gorsza może się stać natychmiast, wystarczy, ze spełnią się marzenia kryptolewactwa neonowego: zagłosować na trzaskowskiego, spowodować paraliż państwa, dokonać przedterminowych wyborów, udawać zdziwienie- jak to, miała wygrać Konfederacja a władzę przejęła targowica i sodomici.
  "Kochaj swój kraj albo spierdalaj" - hasło z murów lat 90- wciąż aktualne.
 • @marek13 20:41:08
  Na pewno ?. https://medianarodowe.com/wp-content/uploads/2018/12/duda-i-menora.jpg
 • @Repsol 21:07:38
  Pisze do Repsola, wcina się Wican, zwracam mu uwagę, ze znieważa prezydenta RP, wskakuje Repsol ze swoimi głupkowatymi zdjęciami i pytaniami.
  NA PEWNO ANDRZEJ DUDA JEST PREZYDENTEM POLSKI I NIE WOLNO
  GO ZNIEWAŻAĆ.
  NA PEWNO.
  a teraz niech do dyskusji wejdzie kolejny lewak neonowy ruszkiewicz.
 • @marek13 21:20:04
  "@Repsol 21:07:38
  Pisze do Repsola, wcina się Wican, zwracam mu uwagę, ze znieważa prezydenta RP, wskakuje Repsol ... wejdzie kolejny lewak neonowy ruszkiewicz"

  Prywatne wymiany powinien Pan prowadzić pocztą. Nikt się Panu nie będzie "wcinać".
 • @Pedant 21:58:52
  "Prywatne wymiany powinien Pan prowadzić pocztą. Nikt się Panu nie będzie "wcinać"."

  Ja Pańskie uwagi na Neon24 też do prywatnych zaliczam.
 • @marek13 21:20:04
  "NA PEWNO ANDRZEJ DUDA JEST PREZYDENTEM POLSKI I NIE WOLNO
  GO ZNIEWAŻAĆ."

  Całkowicie się z Panem zgadzam.
 • @marek13 21:20:04
  Duda sam już sobie laurkę wystawił . Prawda ?. https://www.youtube.com/watch?v=NsI9jisS0Y0&feature=emb_logo
 • @AgnieszkaS 23:01:13
  https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/ef/4d/5ba91a8d17635_o_large.jpg Bez komentarza . :)))
 • @AgnieszkaS 23:01:13
  Czy w Krakowie na Kazimierzu namaszczony prezydenta Polski?
 • PiS jeśli będzie grzeczny to kolejne wybory wygra
  Na ambasadora wysyłają nam pedała z mężem i dziećmi. Kaczelnik, aby zrobić dobre wrażenie już wysłał Sasina i Kuchcińskiego w konkury do Rabieja?
  A następca Morawera zostanie Bieroń.
 • @marek13 20:41:08
  A to chciałby PiSdzielec zamordyzmu? Prezydent reprezentuje majestat Rzeczypospolitej. Przynajmniej powinien. Duduś to popyhadło. On kompromituje moje państwo. Lady Botox wola 'Adrian, noga". i Dudus biegnie na rozkazy. Śzeregowy posel wołał "Adrian noga" i Adian biegnie z notesem w zębach. Takiego dna, szanować nie można. A że Repsol i ja mamy w wielu kwestiach zbliżone poglądy? Ale mareczek się poplakal, bo pewnie obraca się w sekcie pisiackiej sekty i wierzy, ze takich jak on jest pelno. A przypomnę, że Duduś, mają cąły aparat państwa za sobą (czyli PiS dawał zasiłki), ledwo wygral z takim dnem jak Trzaskowski. I kazał się tchórzem. Bal się debaty poza TVPiS, bo kretyn sam od siebie niewiele powiedzieć potrafi.
  Nawet ośmieszyl Polske w Niemczech gdy zaprosić go chcieli do tamtejszej TV. A jego ludziki chcieli mieć wcześniej pytania. Wstyd dla Polaków, że takie zero zostało prezyentem. Maliniak z piątego szeregu mumi Wolności. 5 liga w UW to dla Kaczelnika ekstraliga
 • @AgnieszkaS 23:01:13
  Sio do swojego państwa. I Bidena proszę nie obrażać. PiSiki to tępaki i hipokryci. marek pewnie pierwszy byl z kpiących z Bula. A dno należy nazywać dnem i gówno gównem
 • @goat 23:54:00
  I jaka to miernota z Dudusia. mając za sobą aparat państwa i zasilki pisiackie z naszych podatków, mając wsparcie usraela, ledwo wygral z kims takim jak Trzaskowski. I stchórzył przedbato poa TVPiS. W TVPiS znał pytania, a i tak wypadał słabo. Czasami sprawia Duduż trochę cofniętego człowieczka
 • @Wican 11:20:12
  Takie coś to naprawdę tylko idiota mógł powiedzieć. Antypolski idiota. Czyli branża górnicza do likwidacji.
  "przed nami dekada szans na cywilizacyjną i ekonomiczną odbudowę, tworzenie świata lepszego niż dotychczas, sprawiedliwszego, bardziej zielonego, przestrzegającego zasad zrównoważonego rozwoju.
  Od prezydentów i premierów poprzez papieża - nowy, wspólny język."
 • @Wican 14:03:53
  Zgłosiłem administracji swój sprzeciw wobec pisaniu na Prezydenta Polski takich slow:
  "Wstyd to głosowanie na takiego tchórzliwego ćwoka jak Duduż. Jak coś mu pokażą to cieszy się jak jakiś debil. Popychadło każdego kto popycha".

  Jest wyraźna różnica miedzy krytyka a obrażaniem.
  Oczekuje odpowiedzi JAKIEJKOLWIEK, aby stało się jasne, jakie ma zdanie na ten temat administracja Neonu.
 • @marek13 15:18:58
  //Jest wyraźna różnica miedzy krytyka a obrażaniem. //

  Proszę wyrazić... Słucham...
 • Skutki polityki dyplojełopów z PiS
  4 na 30 państw które obdzwoniła już ekipa Bidena to był kontakt z władzami krajów azjatyckich. Polska w kolejności była 29. Wyprzedzili nas nie tylko sąsiedzi USA i wielkie mocarstwa ale też Filipiny, Tajlandia i Ukraina. Przy czym z Ukrainą rozmowa odbyła się na wyższym szczeblu.
 • @marek13 20:41:08
  Nie rozśmieszja mi tym swoim przypominaniem. Ja wiem, ze PiSiory maja pamięć rybek akwariowych. Ale taka łajdacka hipokryzja? PiSdzielcy ostro kpili z prezydenta Komorowskiego. Ja kpię z każdego przygłupa i szkodnika. PiSdzielcy nabijali się z Komorwskiego, ale on jednak był dwie igi nad popychłem każdego kto popycha Dudusiem. Sam sobie zapracował na kpiny, gdy idzie na wezwanie ambasador obcego państwa. Takiego skundlenia nie reprezentował żaden polski prezydent w historii. Włącznie z Bierutem. Jak kimś każdy pomiata, to nie interesuje mnie, że pasożyci przeforsowali jego wybór. Darmozjady zasiłkowe. PiSiory mu kupili tę prezydentujrę.
  Dno, dno i jeszcze raz dno. Zakłamywaniem nie zmieni się tej rzeczywistości.
 • @marek13 15:18:58
  A ja mam to gdzieś chłopcze. Fantyczny PiSdzielec i kapuś? Cóz, u was to norma. Nie potrafisz obronić tego dna, to pozostaje donosicielstwo. Nie odpisuj. Ja juz coraz rzadziej tutaj pisuję. trza walczyc o przeżycie w realu bo PISdzielcy niszcza Polaków. razem z kłamliwym dnem Dudusiem-plastusiem na czele.
  bez odbioru konfidencie. Cóż, w PiS sporo elementu powiazanego z UB. Zawsse geny w końcu wychodzą.
  I obrażanie? To tego chłystka możn aobrazić? napisz kapusiu od razu, żeby zablokowano Mosbacher, Kaczyńskiego, Trumpua, Nathanyahu, sporżaczki z USA, otd. Jeżeli zechca tu pisać. Bo nikt tak Dudusiem nie pomiatał jak oni. A że ma jeszcze obrońcę kapusia? Cóz, w polskiej tradycji konfidentów uwaza się za szmaty i rąk się im nie podaje. Kończę odpowiedź, a jako brzydzący sie kapusiami, żegnam oschle i z pełna pogardą.
 • @Franek Ganek 15:32:58
  Nikt tak Dudusia nie obraził jak Mosbacher która wołała go "do nogi". I leciał na wezwanie. Leciał też na wezwanie szeregowego posła
 • @Wican 15:56:54
  Jasne...
  Ale dajmy chłopakowi szansę... Niech wykaże po czym poznajemy obrażanie kogoś a po czym krytykowanie.
 • @marek13 21:20:04
  No napewno Polski ty żydku.
 • Konfidenci wokół Kaczelnika
  Widać jacy to z nich "antykomuniści"
  Były prezes NFOŚiGW oraz wieloletni prezes związanej z PiS spółki Srebrna Kazimierz Kujda złożył - jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w Biurze Lustracyjnym IPN - niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne"

  A ma ktoś namiary na pracę doktorką Kaczelnika? Albo na jego artykuły naukowe? Chętnie bym przeczytał. Jak na studia prawnicze trafił ktoś, kto miał problemy z promocją w szkole średniej i z dopuszczeniem do matury. A wtedy były inne czasy, nie tak jak dzisiaj. Wtedy studia coś znaczyły. Wszelakie. Jeżeli ktoś miałby namiary to prosiłbym o wysłanie tego na PW. Kliczki pracę doktorską znalazłem i nawet sobie przełożyłem. W Polsce kryteriów by nie spelniła. A to dziwne, bo na wschodzie edukacja na wyższym poziomie niz w Polsce
 • @Wican 15:56:13
  Odnoszę wrażenie, ze tracisz nerwy. zegnasz oschle i z pogarda, przezywasz od konfidentów jakbym podał na Ciebie do prokuratury.
  Normalny Ty jesteś?
  " Nie odpisuj. Ja juz coraz rzadziej tutaj pisuję."
  No ale skoro wciąż piszesz, to chyba można odpisać, nie?
  W tym antypisowskim szale z góry założyłeś, ze jechałem na Komorowskiego ("marek pewnie pierwszy byl z kpiących z Bula") i zacząłeś się bić z tym urojeniem. Niezły jesteś.
  Dalej obstaje, ze obrażasz Prezydenta, napominam Cie, masz to gdzieś, wiec może ktoś z administracji dotrze do Ciebie.
 • @Wican 16:21:43
  Wican! Tak trzymaj! 100, co ja gadam, 1000% racji. Takiego przydupasa jak Duduś, nie było w historii Polski. Dno DNA i jeszcze zamulone
 • @marek13 19:24:06
  Pewny jesteś . : https://i.wpimg.pl/450x0/i.wp.pl/a/f/jpeg/10360/kaczynski_karabin450.jpeg
 • @goat 20:36:01
  https://m.salon24.pl/806d6d0a27648ee02d860a247e8804e7,860,0,0,0.jpg Nowy ambasador USA w Polin , pzyjedzie z mężem i dziećmi . Zakład ?.
 • @Repsol 22:06:31
  Podobno ma nie być ambasadorem. Ile w tym prawdy?
 • @goat 22:46:10
  Jak ma męża i dzieci to nie ma dyskusji będzie Polińską hucpą zarządzał . Salute .
 • @krzysztofjaw
  Co tu tak cicho o zmierzchu . Prawda ? .
 • @Repsol 23:03:17
  Wicanowi się słowotok skończył a tobie obrazki.
  Ty tu jesteś podobno tez adminem? to wiele
  tłumaczy co do profilu tego portalu.
 • PiSdzielcy mają nową giwazdę
  W zamkniętym hotelu w Solcu wybuchł pożar. W zamkniętym z powodu rządowych pozaprawnych obostrzeń. Hotel zamknięty, ale było tam jakieś 100 osób, w tym sędzia TK Krystyna Pawłowicz. Po nią przyjechała limuzyna SOP. PiSdzielcy są zakłamani.
  I chyba Kaczor jest w zmowie z Budką. Gdy PiS zrobi coś podejrzanego, to Budka (albo ktoś z jego partii) im pomaga. Bo Polski Holding Hotelowy w tym tygodniu kupił hotel od bankrutującego właściwiela. Rzecznikiem tej państwowej firmy do wyprowadzania publicznych pieniędzy jest żoina wiceministra sw Szefernekera.
  "Brawo". Obecnie to tylko debil albo prostytutka może popierać PiS. Albo kompletny kretyn.
 • @goat 20:36:01
  Żadnym tak nie pomiatano. Nawet królem. Poniatowski nie był takim popychadłem, tylko coś próbował robić w trudnej sytuacji. A Duduś to dno. Przecież on na PiS już ogladać się nie musi. Trzeci raz prezydentem nie zostanie. I teraz miałby szansę stać się liderem, który stanie po stronie pracującego narodu. Ale widocznie to taki "leszcz" bez charakter i bez krztyny godności. Jak to próbując go bronić ośmieszyła Romaszewska? Jako babcia, broniła wnusia, tłumacząc że nie jest ciamajdą. A akurat każdy, kto był młody wie, że jeżeli w czyjejś obronie stawali rodzice lub dziadkowie, to ciamajdą jest. Zwłaszcza gdy jest dorosłym facetem. On jest przykładem, ze u niego charakter i intelektu roziwjał się może do 15 toku życia. A potem tylko nabierał wzrosu i wagi, ale nie charakteru i gosności. O honorze nawet nie warto wspominać, bo on nie ma pojęcia co to jest.
 • @Repsol 22:57:42
  Kaczelnik wtedy wyjdzie za Rabieja a Duduś zostanie tranwestytą. Nawet czarnym, bo może wtedy dadzą mu robotę pajaca w jakiejs amerykańksiej telewizji śniadaniowej
 • @marek13 23:37:27
  Mi nic się nie skońvczyło. na razie kapusiu nie obaliłeś ani jednego mojego stwierdzenia. Wyznawca Dudusia. jeszcze trafił mi się małolot intelekteualny. Nawet nie ma rozrywki z "orania" takiego typusia. I nie popłacz się przy obronie ciamajdy
 • Autor
  Witam. Zawsze jest tak, że nowy rząd musi walczyć z tym, co złego zrobił, lub czego nie zrobił poprzedni! Sprzątanie po "nieżondzie" ryżego matoła zajęło dużo czasu i pandemia pokazała, jak rząd daje radę w walce z nią!
  Moim zdaniem, j. Kaczyński powinien już leżeć w grobie albo w psychiatryku z powodu nawału spraw, które trzeba było załatwić! Oczywiscie nie życzę Prezesowi żle i śmierci, ale ma on odporność byka!!!
  Jak widać z sobotniej "prezentacji " duetu PO, to z taką narracją i pomysłami nie obejmą władzy jeszcze długo!Trzeba mieć więcej nadziei, że sprawy w Polsce, po zakończeniu pandemii, pójdą w dobrym kierunku i to da PIS zwycięstwo w 2023 r! W opozycji nie ma wyrażnego i inteligentnego lidera, dlatego nie wygrywają wyborów od kilku lat!!!Moim kandydatem na następcę Prezesa jest Premier Morawiecki!
 • Sąd Koleżeński Porozumienia: "Gowin nie może uważać się za prezesa"
  Krajowy Sąd Koleżeński Porozumienia Jarosława Gowina zadecydował, że nie może się już on "uważać za prezesa", a do czasu wyboru nowych władz tę funkcję pełnić ma Przewodniczący Konwencji Krajowej Adam Bielan napisano w oświadczeniu.
  https://niezalezna.pl/379147-sad-kolezenski-porozumienia-gowin-nie-moze-uwazac-sie-za-prezesa

  A to się gówinek pełniący funkcję Konia Trojańskiego mafii POpaprańców w PiS-ie mocno zdziwił. Jak zwykle takim jak on prawo się nie podoba i robi wszystko tak, by jego było na wierzchu. Oszust i krętacz już dawno powinien być wywalony z PiS-u działającego jako całość Prawicy. Z taką kreaturą nie powinno się robić żadnych uzgodnień. Należy sobie zdawać sprawę, że on w każdej chwili jest gotów wbić Polskiej Prawicy nóż w plecy, tak jak zrobił to w maju 2020 roku.
 • @Repsol 22:06:31
  Jest dementi, nie będzie i nie przyjedzie.
 • @Wican 13:33:11
  A, dalej Ci gluty lecą? myślałem, ze w realu walczysz z PiSem.
  Czy należy rozumieć, ze lempart pogoniła z manify do wirtualu?
  coraz bardziej się rozkręcasz, nie przezywaj drugiego, Wican.
  i nie przeżywaj tak, serducho siądzie.
  jeszcze raz: nie depczemy flagi, nie plujemy na godło, nie znieważamy prezydenta, nie mażemy sprajem po kościołach.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej