Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Obecny czas to początek przyszłej naszej walki o wolność!?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nigdy nie było moim celem atakowanie w czambuł rządu a jedynie wskazanie, że tak naprawdę gra idzie o większą stawkę, która jest obszarem decyzyjnym poza naszym krajem.

Moje kilka ostatnich styczniowych postów wzbudziło szereg komentarzy. Pisałem o końcu demokracji, o konieczności utrzymania gotówki w obiegu i niezbędności posiadania własnej waluty by w końcu wspomnieć o żalu po D. Trumpie i o tym, że mam szereg wątpliwości dotyczących obecnej pandemii i jestem nieufny wobec szczepionek i ogólnie tego wszystkiego, co w związku z tą pandemią się dzieje. Nawet pokusiłem się dotknąć spraw metafizycznych związanych z wiarą i opętaniem przez zło dzisiejszego świata. 
 
Opinie i komentarze były bardzo różne: od pochwały za odwagę do posądzenia mnie o sprzyjanie totalnej opozycji w walce z obecnym rządem. Ten ostatni argument traktuję jako bardzo chybiony, bo ktokolwiek i kiedykolwiek mnie czytał to wie, że z totalną opozycją łączy mnie tyle co słonia z żabą. Ale też nigdy nie określałem się jako fanatyk PiS-u i zawsze pisałem, że jeżeli będzie trzeba to będę pierwszy w krytyce niewłaściwych posunięć obecnej władzy. I nie dlatego, że zmieniłem swoje poglądy, ale ze względu na chęć wskazywania uchybień, które należałoby naprawić dla dobra Polski i przyszłych pokoleń Polaków. 
 
Nigdy nie było moim celem atakowanie w czambuł rządu a jedynie wskazanie, że tak naprawdę gra idzie o większą stawkę, która jest obszarem decyzyjnym poza naszym krajem. My się poddajemy ogólnej panice i postępujemy tak naprawdę jak wszystkie rządy, których kraje dotknęła pandemia. Czy słusznie? Nie wiem. Dowiemy się tego dopiero po czasie. Obecna sytuacja już wymyka się z naszej rodzimej walki politycznej. Teraz mamy do czynienia z wojną cywilizacyjną i atakiem korporacji i ograniczania przez nie naszej globalnej wolności. Proponowałbym więc na chwilę zapomnieć o naszym grajdole i spojrzeć na obecną sytuację globalnie. To z czym mamy do czynienia dzisiaj to wojna z nami, zwykłymi ludźmi na szeroką skalę.  
 
Rewolucja neobolszewicka przyspiesza w zawrotnym tempie. I to niestety w skali światowej, bo jedynej i ostatniej ostoi wolnego świata w postaci D. Trumpa już nie ma. A na nim jeszcze można było opierać jakieś pokłady nadziei na utrzymanie - nawet w ograniczonym zakresie - naszej wolności. Teraz pozostaje nam jedynie opór. J. Biden i K. Harris ochoczo i szybko przystąpili do owej rewolucji. I jestem pewien, że ten wojenny bolszewicki terror jaki zapowiada się w USA będzie przez nie eksportowany na cały świat. A Polska będzie pod ciągłym obstrzałem. 
 
Zgadzam się w ocenie sytuacji jaką przedstawił w ostatnim cotygodniowym komentarzu W. Gadowski, który stwierdził, że największą zasługą D. Trumpa jest to, że odchodząc uwidocznił faktyczne plany globalistów, które zmierzają do całkowitego naszego zniewolenia [1]. Tak jest w istocie: wielkie koncerny wspólnie z uzależnionymi od nich władzami konkretnych państw szykują nam G. Orwella do n-tej potęgi. I naprawdę tak na to winniśmy patrzeć a nie skupiać się na naszym politycznym podwórku. 
 
Owszem nasza różnej maści totalna opozycja chce wykorzystać powstałą sytuację międzynarodową dla własnych celów, ale te cele są zbieżne z celami neobolszewickiej światowej rewolucji, gdzie władza będzie skupiona - jak w Chinach - na nielicznych, którzy będą zarządzali miliardami ludzi. Czy jesteśmy się w stanie obronić? Tego nie wiem, ale wierzę, że ostatecznie tak. Zależy to od naszej postawy w sytuacji "noża na gardle", która zbliża się do nas wielkimi krokami.  
 
Cały czas bowiem wspomina się o paszportach immunologicznych (zaszczepieni - ok, nie zaszczepieni - be), chipach RIF, punktacjach przydatności społecznej ludzi (funkcjonują już w Chinach), liberalno-lewackiej wolności do wszystkiego, w tym swobodnej aborcji i eutanazji oraz wyboru własnej płci i tożsamości płciowej.  Do tego dochodzi też tworzenie restrykcyjnych praw wobec ludzi, którzy w czasie obecnej pandemii mają wątpliwości: np. na Słowacji bez świadectwa badań na obecność koronoawirusa już niemal nie można wychodzić z domu, w Niemczech straszą obozami dla opornych. W Chinach już zapewne są. W USA zapowiedziano czystki i parytety płciowo-kolorystyczne w armii oraz legalizację meksykańskich imigrantów. 
 
Globalne zaś firmy chciałyby mieć władzę nad nami, co pokazują cały czas, m.in. w sferze mediów społecznościowych, gdzie można było zablokować prezydenta D. Trumpa czy w obszarze farmaceutycznym, gdzie firmy mogły tak sobie ograniczyć dostawy szczepionek. No i firmy finansowe zadłużające i ubezwłasnowolniające tym samym rządy i zwykłych ludzi. A na dokładkę mitomańskie dążenia właścicieli tych globalnych firm oraz też spekulantów finansowych np. w postaci G. Sorosa, któremu towarzyszą inni, wielcy właściciele w stylu  M. Zuckerberga. 
 
Moim zdaniem właśnie tak globalnie trzeba patrzeć na to, co się dzisiaj dzieje na świecie. Nasze wewnętrzne animozje przy tym nic nie znaczą i nie można traktować ludzi, którzy tak myślą jako o tych, którzy chcieliby upadku obecnego rządu. Ja bym nie chciał, ale warto byłoby, aby w kręgach władzy znaleźli się ludzie rozumiejący szerzej dzisiejszy świat i to, co się dzisiaj w nim dokonuje, bo inaczej przyjdzie nam w przyszłości walczyć o naszą indywidualną wolność. I to masowo!
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com 

KOMENTARZE

 • Akurat
  Przytoczył tu kolega niejskiego Gadowskiego....
  Tow. Gafowski też jedt trochě za PiSem, a trochę nie....
  To taki manipulator, aby mniej wyrobionych zachęcać do rządu i Kaczyńskiego.
  Nie wstyd panu????
 • @krzysztofjaw
  Link nie działa :( file:///C:/Users/hp/Desktop/Blogger.htm
 • @Repsol 20:40:49
  To podaję jeszcze raz: https://youtu.be/EGasNolB2zg
 • W tytule widzę zbędne słowo.
  "Początek". Jaki, urwał, początek!? Ta gra trwa już od pewnego czasu. Więc nie początek, tylko kontynuacja, żeby to wciórności. Tfu.
 • @zbig71 20:37:25
  No nie! Pan się myli. Oglądam W. Gadowskiego co tydzień. Nie zawsze się z nim zgadzam, ale nie można o nim powiedzieć, że jest pro-pisowski. Ostatnio raczej wprost odwrotnie. Atakuje rząd i zwraca uwagę na wszystko, co źle robi. Jest on dla mnie jednym z tych ludzi, którzy pozwalają mi spojrzeć na rzeczywistość z różnych punktów widzenia. A to jest przydatne do wyrobienia swojego zdania.

  Staram się poznawać opinie i poglądy nawet tych, którzy mają coś konkretnego do powiedzenia a z którymi nie muszę się zgadzać. Naprawdę to pozwala na kształtowanie racjonalnego poglądu na rzeczywistość.

  Być może Pana zaskoczę, ale z drugiej ręki (nie płacąc broń Boże) nawet czytam GW czy oglądam TVN. Warto wiedzieć nawet co myślą moi wrogowie. To takie zboczenie dziennikarskie, bo kiedyś takowym byłem. Dzisiaj już nie i prezentuję tylko moje poglądy. Jeżeli się na kogoś powołuję, to znaczy, że w danej akurat rzeczy się z nim zgadzam. W tej akurat tak.

  Pzdr
 • @krzysztofjaw 20:48:26
  Widziałem ten film , ciekawe co o tym sądzi " Dobra zmiana " . Jak na razie TVP milczy . Dziwne czasy nastały . Salute .
 • @zbig71 20:37:25
  Ale autor robi tak samo. Niby krytykuje, ale jednak za PiSem. Nie jest tu jedynym.
 • Wkrótce już nie będzie czego zbierać.
  Ja w żadnej koalicji z PiSiorami walczył nie będę. Trzeba pogonić całą bandę czworga. Kto do tego doprowadził, miałby odzyskiwać to co sam stracił?
  PiS dobił wszystko najgorzej. Bo zlodziejstwa, nieudolność przykrywał przymiotnikami: "patriotyczny, narodowy, konserwatywny". To oświata zarządzana przez PSiackich ministrów wypuściła lewackich gowniarzy z podstawówek
 • @Wican 21:04:12
  Divide et impera , ktoś rządzący rozgrywa to stado baranów. Salute .
 • @Wican 21:04:12
  Albo złodzieje , albo niedorobieni masz wybór ?. Śmiać się , czy płakać ?. Salute .
 • Na razie babopodobny ogr Lempart
  daje policji kolejne ultimatum na uwolnienie Suchanow. Tego czegoś, które ponoć molestowało Margota. Klementyna trochę nabbrudziła w siedzibie TS
 • //Zgadzam się w ocenie sytuacji jaką przedstawił
  w ostatnim cotygodniowym komentarzu W. Gadowski //

  A ja nie tylko się nie zgadzam, ale właśnie ostatni komentarz Gadowskiego utwierdził mnie w przekonaniu po jakiej stronie konfliktu stoi ten pan.
  Dotychczas postrzegany był przeze mnie jako cwaniaczek,łowca lajków i naiwnej klienteli na swoje gówno warte książki.
  Po opinii jaką wydał Nowalnemu jest dla mnie jasne że Gadowski "pracuje" na globalistów.Oczywiście w ramach swoich mikrych szczurzych możliwości.


  //Rewolucja neobolszewicka przyspiesza w zawrotnym tempie//

  No to super.
  Skoro światowa oligarchia walczy o interesy ludu pracującego miast i wsi
  nareszcie możemy się zając się tym czym lubimy.Na przykład oglądaniem tureckich seriali.
 • teraz już wiem, że przemiany są złe
  bo są neobolszewickie, co prawda nie wiem, co to znaczy, ale muszą być złe, skoro są określane modnym słowem służącym za inwektywę powszechnego zastosowania.
 • @Repsol 21:07:42
  Wczoraj Kaczelnik uruchomil swoje ogry i Gollumy, prowokując konflikt aborcyjny. Lempart i reszta byli przygotowani id razu ruszyli.
  Po drodze pobili dziewczynę z MediówNarodowych i uszkodzili (albo ukradli) sprzęt.. Już im ktos powiedział, że dewastacja budynków ich ośmiesza. A jeszcze w mordę można dostać jak gdzieś pojawią się kibice i narodowcy. A oni Trybunału bronić nie będą, więc tam bezpieczniej
 • Bolszewików dawno nie ma a niektórzy wciąż o tym samym.
  Już nawet nie widząc nic dziwnego w tym "ruskim" określeniu, który powstał w określonej sytuacji
 • @Wican 21:15:02
  Tak samo jak o PRL-u niby już nie istnieje a Aneks WSI dalej przed hołotą , utajniony . Salute .
 • @krzysztofjaw 20:57:22
  Niestety, nie mylę się.
  Kiedyś ten alkocholik Gadwski skrytykował piosenkarkę rosyjską za to, że śpiewała przed otwarciem Olimpiady w Soczi. Za to, że śpiewała dla....Putina...
  Niech ren pijak Gadowski odstawi Stoliczną.
 • "Obecny czas to początek przyszłej naszej walki o wolność!?"
  ----------------
  Na to jest już za późno?
  Wniosek?
  Zaczęła się depopulacja - bo odczłowieczanie trwa już nie od dziś.
 • Ogólnie
  Dziwię się niektórym komentatorom, którzy posuwają się do krytyki W. Gadowskiego, którą mogę określić jako "poniżej pasa". Wyzywanie go od alkoholików i szczurowatości nie przystoi na tym portalu, tym bardziej, że są to tylko nic nie warte insynuacje. Po co takie komentarze? Z zazdrości, że ma szerokie grono odbiorców?

  A niech ma i na to sobie swoją działalnością zasłużył. Wolałbym, aby treść komentarzy dotyczyła przesłania mojej notki.

  Pzdr
 • @krzysztofjaw 22:22:49
  //Dziwię się niektórym komentatorom, którzy posuwają się do krytyki W. Gadowskiego, którą mogę określić jako "poniżej pasa". Wyzywanie go od alkoholików i szczurowatości nie przystoi na tym portalu, tym bardziej, że są to tylko nic nie warte insynuacje.//

  Wypraszam sobie.Moja opinia o Gadowskim nie jest żadną insynuacją.
  Po tym jak wygłosił "pean" na temat Nowalnego z całą odpowiedzialnością stwierdzam że nie powiedział słowa prawdy.To nie są "insynuacje" to są fakty.Podkreślam to z całą stanowczością jako "znawca Nowalnego":Gadowski nie powiedział o Nowalnym słowa prawdy choć miał pełne szanse na to żeby żeby powiedzieć .Materiałów na temat Analnego jest od cholery.Jak mam to nazwać Gadowskiego jak nie szczurem?
 • @krzysztofjaw 22:22:49
  Amigo , no tak a Aneksie WSI cisza ma być . Cenzurowanie wybiórcze ?. Salute .
 • @krzysztofjaw 20:57:22
  "Nie zawsze się z nim zgadzam, ale nie można o nim powiedzieć, że jest pro-pisowski. Ostatnio raczej wprost odwrotnie. Atakuje rząd i zwraca uwagę na wszystko, co źle robi. "

  Zawsze na koniec mówi - PiS jest do kitu ale inni są gorsi więc głosujcie na PiS.
 • @Pedant 23:12:15
  Zachęcanie do poparcia PiS na zasadzie :jedzcie dorsze... niestety dowodzi braku alternatywy.
  Bo ruchy lub powstanie ruchów rozsądkowo/ rewolucyjnych byłoby celowo marginalizowane medialnie.
  Ktoś powie, jak to?
  Rozsądek i rewolucja w parze?
  Gdy nienormalność jest w parze z owczym pędem do urwiska, rozsądek Musi Być Rewolucyjny bądź nawet kontr.
  Tak mówiono o alternatywnych portalach i polskim YT.
  Może powstaną narodowe plus automatyczne tłumaczenia lektorskie.
  Może mniej a potem bardziej masowe "abszczije nacziało" coś zdziała.
  Nawet ponad granicami umęczonej i zindoktrynowanej Europy.
  Podawałem, półironicznie pomysł na program z założenia obrotowy Partii o nazwie Punkt Widzenia Zależy Od Punktu Siedzenia(z siedzeniem w pierdlu za "nijebłagażdanost' " włącznie).
  Dbającej wyłącznie o interesy swych członków - wyborców.
  Byłyby szanse na masowość plus zakrzyczenie narodowym socjalizmem.
  Ale to byłoby jedyne ugrupowanie nie przebierające się w szmaty już teraz krwawego klauna powiewającego najpierw tęczową poten narodowymi flagami.
  Twarz Jockera?
  Być może.
  Tamci mają Antifę. Z Polski musiała by wyjść Iskra (powiedzmy "Spark of Freedom") SF.
  Science Fiction?
  Czy masowy bunt Proli.
  W obronie przed zgnojeniem w dole w krainie wiecznego deszczu, pod czarnym niebem.
  Czy Dick miał profetyczną rację?
  Obyśmy nie musieli robić tego ruchu i zrywu.
  A samozachowawczy instynkt rządów coś jeszcze znaczy.
  Też mają rodziny, przyjaciół, niekoniecznie w establish- mendzie.
  Czy Życie zwycięży?
  Musi!
  AVE.
 • @Wican 21:10:17
  Trzeba podziękować Prezesowi PiS, że na to pozwala bo boi się masonów w Eurognojowisku.
 • @brian 05:14:42 Jeżeli rząd policji zabrania pałować to policja nic nie może
  Sprawa jest dość skomplikowana ze względu na istotę sporu. We Francji, Holandii itp. krajach Europy zachodniej zamieszki odbywają się z powodu lockdownów i obostrzeń epidemicznych a nie z powodu zaostrzenia prawa aborcyjnego. Cała Europa zachodnia przyjęła już swobodną aborcję bez granic, Polska jeszcze się broni i idzie pod prąd tym obrzydliwym lewackim trendom i ideologii śmierci, a zatem nasza policja nie może rozpędzać tych demonstracji metodami francuskimi, bo UE nie zaakceptuje przyczyny takiej pacyfikacji, ponieważ jest na wskroś lewacka i popiera aborcję. Dlatego metody naszej policji są tak niestandardowe. Kaczyński ma tego świadomość.
 • @Repsol
  Zaczęło się kiedyś od wynoszenia chuligana Frasyniuka leżącego na trasie pochodu. Dzisiaj bezkarnie oblewano farbą policjanta(kę ?). Troje przestępców (sic!) napadło na Trybunał Konstytucyjny i zamiast ich skuć natychmiast, delikatnie ich wyprowadzono. Ta „kurtuazja” i strach władzy przed użyciem adekwatnych środków, jest przeciw skuteczny, rozzuchwala wrogą łobuzerię i w efekcie doprowadzi do przelewu krwi.
 • Tylko 4,
  Albowiem konstatacja zdecydowanie spóźniona. Wielu z nas przedstawia taki ogląd rzeczywistości już od dawna.
 • @krzysztofjaw
  A co do Kaczyńskich, to już ich własny ojciec przestrzegał przed oddawaniem im władzy.... Znał ich przecież dobrze.
 • @ikulalibal 22:33:43
  Zgadzam się z tą opinią. Nawalny to koń trojański międzynarodówki w Rosji.
  Inną sprawą jest czy to ma dla nas Polaków jakiekolwiek znaczenie. Ja uważam , że im więcej biegunów na świecie tym lepiej. Zajęci walkami między sobą nam dadzą więcej spokoju.
 • @kula Lis 69 07:10:56
  ----------------
  " Ta „kurtuazja” i strach władzy przed użyciem adekwatnych środków, jest przeciw skuteczny, rozzuchwala wrogą łobuzerię i w efekcie doprowadzi do przelewu krwi."
  ----------------
  To nie strach - to ustawka między swoimi. Polaków (tubylców) policja leje pałami bez opamiętania czy strzela do nich gumowymi kulami - więc niczym ona nie ustępuje policji francuskiej czy innej. Odnosi się nieraz wrażenie, że ta policja to już z samych banderssynów - się składa.
 • @kula Lis 69 06:54:47
  " Cała Europa zachodnia przyjęła już swobodną aborcję bez granic"

  To nieprawda. Najczęściej aborcja na życzenie jest dozwolona bez specjalnych ograniczeń tylko do 12 tygodnia ciąży, czyli do czasu zanim płód nie rozwinął się dostatecznie aby mógł być uznanym za istotę ludzką.
 • Autor
  Skoro pisze Pan o "jedynej i ostatniej ostoi wolnego świata w postaci D. Trumpa" to nie dziwne, że - jak to mówi - dotknięcie "spraw metafizycznych związanych z wiarą i opętaniem przez zło dzisiejszego świata" uznaje za "pokusę".

  //Nigdy nie było moim celem atakowanie w czambuł rządu a jedynie wskazanie, że tak naprawdę gra idzie o większą stawkę, która jest obszarem decyzyjnym poza naszym krajem.//

  Nie, to nie leży tylko poza naszym krajem ale poza tym światem...
  Stoi u drzwi i kołacze.
 • @krzysztofjaw 22:22:49
  Bo Gadowski to prostak. prostacki przekaz to i mnóstwo odbiorców. W dodatku załgany
 • Gwoli ścisłości trzeba to przeczytać
  https://wpolityce.pl/polityka/536922-j-kaczynski-wolnosci-trzeba-bronic-i-bedziemy-to-robili
 • @zadziwiony 12:19:55
  "Gwoli ścisłości trzeba to przeczytać"

  Ciekawe:

  "... lewica to dziś nie tylko ci, którzy się tak sami określają, ale tez i przez tych, którzy tak się nie określają, którzy tak naprawdę przeszli na tę drugą stronę, że można mówić nie o lewicy, a o lewactwie. To, że są tam być może jeszcze ludzie, którzy mają trochę inny pogląd, jest zupełnie bez znaczenia.

  Będziemy się temu przeciwstawiać, będą odpowiednie ustawy. Ale z kolei sądy nie chcą stosować ustaw, to jest kwestionowanie już nie wolności, tylko demokracji."

  "Musi być tak, że każdy, kto podniesie rękę na wolność, na przykład na uczelni, będzie wiedział, że poniesie tego konsekwencje. Wiem oczywiście, że egzekwowanie tego będzie niełatwe, będzie związane z konfliktami, ale wolności naprawdę trzeba bronić. To jest wartość zupełnie fundamentalna."
 • @krzysztofjaw 22:22:49
  Piszę o tym, że facio, który chce uchodzić za poważnego dziennikarza pieprzy głodne kawałki o piosenkarce, co ,,śpiewała dla Putina,, nie można traktować poważnie. Sakiewszczyzna to nie niezależne dziennikarswo tylko propagandówa i to w najgorszym stylu.
  A o alkocholiźmie Gadowskiego w Warszawie mówi się od dawna.
 • @zbig71 19:02:21
  //facio, który chce uchodzić za poważnego dziennikarza pieprzy głodne kawałki o piosenkarce, co ,,śpiewała dla Putina,, nie można traktować poważnie//

  I żeby jeszcze "śpiewała dla Putina" -ale nie.
  Zwyczajnie występowała w klipie nakręconym na okoliczność kampanii prezydenckiej w 2004 r. (w klipie "fragmentarycznie" wystęuje kabareciarz dość podobny do Putina)

  https://www.youtube.com/watch?v=zk_VszbZa_s
 • @ikulalibal 19:20:22
  No wlłaśnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej