Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Covid-19. Chaos, kompletny chaos.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Teraz gaworzy się, że poluzowanie obostrzeń byłoby błędem, bo zniwelowałoby dotychczasowe osiągnięcia i proces obostrzeń zdałby się na nic. To trochę jest chore, bo jakbyśmy tak myśleli to tych obostrzeń nie zluzują nigdy.

 Być może trochę za ostro, ale tak czuję i myślę. Już dawno nie widziałem i nie słyszałem takiego buca jak prof. A. Horban. Ma szczepionkowe "klapki na oczach" i nie dociera do niego nic ponad to, że należy się szczepić. Nie jest otwarty na żadną dyskusję na ten temat. Traktuje swoje słowa - niczym mitoman lub megaloman - jako wyrocznię w sprawach Covid-19 i wirusa SARS-Cov-2. Nie przyjmuje żadnej krytyki a wprost przeciwnie - jest gburem w stosunku do osób inaczej myślących. Powiem więcej: stara się ich zdezawuować za wszelką cenę.  Nie wiem, czy taka osoba winna pełnić obecną funkcję jako przedstawiciel i ekspert rządu ds. obecnej pandemii. Uważam, że nie, bo blokuje wszystkich, którzy być może mają rację np. w sprawie Amantadyny. 

 
Jak na razie zaszczepienie nie eliminuje tego, że zaszczepiony nie zaraża. Owszem zaraża i pomimo szczepienia musi dalej przestrzegać wszelkich obostrzeń: noszenie maseczki, dystans, dezynfekcja. To tylko może negatywnie odnosić się do możliwości luzowania obostrzeń. Tak nie będzie i nie ma co słuchać prof. A. Horbana, który gaworzy, że jak się zaszczepi osoby 70+ to obostrzenia będą luzowane. Mimo szczepień i tak obostrzenia pozostaną i będą z nami na bardzo długo. Niegdyś podano info o tym, że zakażenia poniżej 5 tys. już spowodują luzowanie ograniczeń. I co? Ano nic. Obostrzenia pozostają, choć mówiło się o czerwonych czy zielonych strefach.  
 
"Polska walczy z II falą koronawirusa. Niecałe 2,5 tys. nowych przypadków. Najmniej od października. Zmarło 38 osób". To informacja z dzisiaj. 
 
Teraz gaworzy się, że poluzowanie obostrzeń byłoby błędem, bo zniwelowałoby dotychczasowe osiągnięcia i proces obostrzeń zdałby się na nic. To trochę jest chore, bo jakbyśmy tak myśleli to tych obostrzeń nie zluzują nigdy a nasza wolność zostałaby zredukowana do roli niewolniczej. 
 
Na razie mamy szum informacyjny. A to nie wróży nic dobrego. Podobno szefostwo firmy Pfizer nie będzie szczepiło swoją szczepionką własnych pracowników. Powód: bo mogą zachorować. Nie wiem, czy to prawda, ale w sieci krąży takie info. Jest dużo tzw. fake newsów i trudno tak naprawdę oddzielić fałsz od prawdy. Argentyna podobno zakupiła 20 mln szczepionek, ale wektorowych a nie mRNA. Tego też nie wiemy na pewno, bo tak naprawdę głosy umiarkowanych antyszczepionkowców (przynajmniej wobec szczepionek mRNA) są tłamszone przez hurra optymistów szczepionkowych. 
 
Jak na razie firmy produkujące szczepionki jak "jeden mąż" ograniczają dostawy szczepionek. Do Pfizera dołączyły Moderna i AstraZeneca, które zapowiadają, że nie są w stanie dostarczyć tylu szczepionek na jakie umówiły się z UE czy USA. Nie wiem czy to zupełny przypadek wynikający z dużego zapotrzebowania, czy też działanie polegające na chęci podniesienia cen, czy też świadomość, iż owe szczepionki są de facto mało skuteczne. To niestety pozostanie tajemnicą a możemy się o tym przekonać dopiero po fakcie i to w miarę po długim czasie. 
 
W związku z powyższym zrobił się straszny bałagan w Europie. Kraje, które nie zrobiły zapasów na drugie szczepienie szczepionkami mRNA są oburzone postawą firm farmaceutycznych. My jako Polska podobno takie zapasy zrobiliśmy, choć już dziś nie ma szczepionek dla wszystkich seniorów powyżej 70 roku życia. Tak, że owe ograniczenia dostaw też wpływają na możliwość szczepień naszych obywateli. 
 
Jakby tego wszystko było mało, to mamy do czynienia z mutacjami coronawirusa: brytyjską czy południowoafrykańską [1]  a tak naprawdę nie wiemy z iloma jeszcze. "Do tej pory zidentyfikowano kilkanaście tysięcy mutacji w SARS-CoV-2 po zsekwencjonowaniu ponad 200 tys. genomów wirusa  - mówi dr hab. Rafał Butowt, prof. UMK z Katedry Anatomii Prawidłowej Collegium Medicum UMK. - Jest to ogromna liczba, zważywszy że ten wirus ma genom RNA wielkości ok. 29 tys. nukleotydów. Niemniej ogromna większość z tych mutacji jest albo neutralna albo szkodliwa dla wirusa, w związku z tym nie utrzymują się w populacji wirusa zbyt długo" [2] . No dobrze, ale nie wiemy czy obecne szczepionki są w stanie tworzyć przeciwciała wobec wszystkich mutacji wirusa. Jak wynika z przeszłości rozprzestrzeniania się wirusa grypy to nie, niestety nie [3]. 
 
Pozostaje jeszcze wiele pytań. Też do metod leczenia Covid-19. Jakoś tak umilkły wszystkie media nad ozdrowieńczym działaniem krwi ozdrowieńców. Swego czasu była ogromna kampania medialna skierowana do tych, którzy przeszli chorobę, aby oddawali swoją krew, bo ona jest niezbędna do leczenia chorych. Teraz już nie? A co z Amantadyną, która przez hurra optymistów szczepionkowych jest delikatnie mówiąc "na cenzurowanym"? A co z Hydroksychlorochiną i Chlorochiną?  Dlaczego firmy farmaceutyczne skupiają się na szczepionkach a nie na lekach leczących tych, którzy już zachorowali? Chodzi o finanse? Pytanie zostawiam otwarte. 
 
Tak dla przypomnienia. Zupełnie inaczej było w przypadku leku Remdesivir, który jest koszmarnie drogi a kuracja kosztowała onegdaj nawet - jak wycenił to koncern farmaceutyczny Gilead - dla pięciodniowej kuracji około 9 tys. złotych. Dla dziesięciodniowej dwa razy więcej. Polska w październiku 2020 roku zapowiadała, iż kupi 80 tys. dawek tego leku [4]. Ile ich de facto kupiliśmy i kto odpowie za zakup leku, który okazał się zupełnie bezskuteczny w leczeniu Covid-19? [5]. Tego nie wie nikt!
 
Chciałbym być dobrze zrozumiany. Nie jestem fanatycznym antyszczepionkowcem. Chciałbym, aby obecnie stosowane szczepionki przyniosły pozytywne efekty. Chciałbym też, aby opracowano skuteczny lek na Covid-19. Ale mamy dziś jeden misz-masz i tak naprawdę nic nie wiemy. Jest jeden wielki chaos i tak naprawdę nie wiem, co z niego wyniknie. 
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Rozmowa z epidemiologiem
  Słuchając prof.Horbana można tylko spuścić zasłonę milczenia na ten bełkot jaki wydaje z siebie, ostatnio u red. Mazurka, dla porównania poziomu trzeba posłucha dr Hałata https://www.youtube.com/watch?v=VTZ_x3HBj7M
 • "Siódma pieczęć."(ew. "Strach")
  1) Nie wiem co się dzieje.
  Ty też nie wiesz nic.
  Zabić chcą nadzieję.
  Czy tez prawdę kryć.

  Z tyłu interesy.
  Mistrzów w brudnych grach.
  Zły się w Piekle cieszy.
  Ziemię dopadł strach.

  Ref)Strach(x3) panika.
  W nich myślenie wszelkie znika.
  Chaos wojna i zniszczenie.
  Świeżych grobów zatrzęsienie./x2

  2) Mądrzy głoszą brednie.
  Zdradę czuje lud.
  Każą coraz wredniej.
  Liczyć wciąż na cud.

  Lecz pytanie jedno.
  Wciąż mi w głowie gra.
  Kto nas wszystkich sprzedał?
  A dziś w chaos pcha.

  Ref)Strach...

  3)Firmy liczą zyski.
  U nas bilans strat.
  Kraje bankrutują.
  Kto wróg a kto brat?

  Bo Ktoś za tym stoi.
  Kto podpalił Świat.
  Ale niech się boi.
  Bo już w Otchłań wpadł.

  Ref)Strach.../x2

  Ref2)Strach(x3)panika.
  W nich myślenie każde znika.
  Siódma Pieczęć przełamana.
  Wnet Dzień Pomsty. Z Ręki Pana.
  Z Ręki Pana!

  AVE.
 • krzysztofjaw
  Po ludziach przyjdzie czas na zwierzęta? Naukowcy: Aby zatrzymać Covid-19 konieczne może być szczepienie zwierząt. W przyszłości może być konieczne szczepienie zwierząt domowych przeciwko Covid-19, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa napisali w najnowszym numerze naukowego pisma „Virulence” naukowcy z Wielkiej Brytanii i USA.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/536423-po-ludziach-przyjdzie-czas-na-zwierzeta


  Ps...Gates/Zuckerberg i ten od Amazona już pewnie wydają pieniążki na patenty i polityków, którzy zmuszą właścicieli zwierząt do szczepień. Chyba już tych naukawców (tak jak jest kwas siarkowy i siarkawy, chemik wie) porąbało. Ja nie będę się szczepił i wara od mojego psa!
 • @finka 22:49:26
  Nie dziw się bo Horban to prymitywny chałaciarz z tzw profesurą.
 • krzysztofjaw
  Bezczelność! Wiceminister Semeniuk: „Rozporządzenie jest wystarczającym dokumentem regulującym działania w czasie pandemii” [WIDEO]..W poniedziałek (25.01.2021) gościem Rozmowy RMF była Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Tak kuriozalnego wywiadu jeszcze nie widziałam. Semeniuk nie odpowiedziała na prawie żadne pytanie, a w pewnym momencie zaproponowała, że może zdzwonić się z prowadzącym wywiad redaktorem Marcinem Zaborskim po programie, żeby porozmawiać o stanie epidemii.

  – Nie odkładajmy tego na później. Rozmawiajmy teraz – zaapelował Zaborski. – Ja rozmawiam – oświadczyła rozradowana Semeniuk, po czym po raz kolejny nie odpowiedziała na pytanie.

  Semeniuk oświadczyła, że nie ma jeszcze żadnych decyzji, co do luzowania restrykcji, a „o tym wirusie będziemy mogli rozmawiać w perspektywie kilku lat”. Dopytywana o to, czy w Polsce zostały przeprowadzone jakiekolwiek badania określające liczbę zakażeń w restauracjach, stwierdziła, że „zamykane są te części gospodarki, w których sytuacja może wymknąć się spod kontroli”. Oczywiście żadnych badań nie przedstawiła. Wyjaśniając, dlaczego część zamkniętych firm została wyłączona z pomocy publicznej, Semeniuk stwierdziła, że nowo założone firmy nie są w stanie upadłości, a „gdybyśmy nie zawęzili ram czasowych założenia firmy, która kwalifikuje się do pomocy rządowej, to moglibyśmy ten worek z pieniędzmi cały czas rozwiązywać”. Oto logika naszego rządu: wydali rozporządzenie nakazujące zamknąć firmy, pozbawili ludzi możliwości zarobkowania, straszą gigantycznymi karami, nie chcą płacić odszkodowań, a na koniec wyłączyli zamknięte firmy z pomocy publicznej. I uważają, że zrobili słusznie! Semeniuk oświadczyła, że „zdrowa gospodarka to przede wszystkim zdrowe społeczeństwo”, więc rząd zamyka gospodarkę, żeby społeczeństwo było zdrowe. Stwierdziła też, że rozporządzenia rządu są wystarczającym dokumentem regulującym działania w czasie pandemii. Wyroki sądów administracyjnych wskazujące na bezprawność tych rozporządzeń skwitowała stwierdzeniem, że są to przypadki jednostkowe. Ten wywiad to przykład niesamowitej bezczelności. Uradowana wiceminister klepie trzy po trzy para piętnaście i najwyraźniej uważa, że jest to właściwa metoda komunikacji ze społeczeństwem. Tylko dla widzów o mocnych nerwach, aczkolwiek warto obejrzeć ten pokaz buty i lekceważenia, żeby mieć pełną świadomość, jak żenujący poziom reprezentuje obecna władza. To jest PO-bis! Olga Semeniuk gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

  https://youtu.be/5MWHEz8vDE4
  Źródło informacji i cytatów: YouTube

  Ps... Semeniuk? Dziwnie ukraińsko brzmi…Co ona robi w tym ministerstwie skoro jej kwalifikacje są równe zera. Baba niech idzie najpierw do odpowiedniej szkoły a potem niech się wypowiada. Ta chamska baba niech sobie rządzi w swojej Ukrainie, a tu jest tylko niechcianym desantem wywrotowym. Ale Polacy są czujni i już ją przejrzeli. Może sobie gadać co chce, byle mniej bezczelnie. I tak nikt jej nie słucha.
 • krzysztofjaw
  Prezydent Duda krytykuje przedsiębiorców otwierających biznesy: „Nie mogę tego zaaprobować”. W poniedziałek (25.02.2021) prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu tygodnikowi „Sieci”, w którym krytycznie odniósł się do akcji otwierania biznesów pomimo rządowego zakazu, wydanego w ramach tzw. walki z koronawirusem.

  – Nie mogę tego zaaprobować, ale rozumiem rozpacz ludzi. Rozejrzyjmy się jednak wokoło. Mamy godzinę policyjną we Francji, Włoszech, niektórych częściach Kanady. Tam też ludzie są zdesperowani. Problem jest globalny powiedział. Prezydent zaapelował o „wytrzymałość i rozsądek”. – Przecież nie chcemy nikomu celowo zaszkodzić, ani zrobić krzywdy. Zamknięcie pewnych branż: fitness, basenów, czy hoteli to bardzo trudne decyzje, ale podejmowane na podstawie szczegółowych badań – stwierdził.

  Mój komentarz: O jakich badaniach mówi prezydent Duda? Nie wiadomo. Zamykanie siłowni tłumaczono niskimi sufitami. Taką wersję przedstawił poseł i pełnomocnik rządu ds. CPK, Marcin Horała. Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller tłumaczył, że zamknięcie kin, teatrów czy galerii handlowych wynika z tego, że dojeżdża się do nich transportem publicznym. – Gdyby do siłowni, kin, czy teatrów można było dostać się z pominięciem transportu publicznego, to decyzja byłaby pewnie inna. Należy ograniczać liczbę kontaktów podkreślił Müller na antenie Polsat News.

  Logika działań podejmowanych przez rząd wygląda tak: zamykamy kina i siłownie, bo można zarazić się koronawirusem w transporcie publicznym. Ale transportu publicznego nie zamykamy. Do tego wmawiamy Polakom, że w siłowniach są niskie sufity, więc ludzie się zarażają. Następnie zamykamy stoki narciarskie, które w ogóle nie mają sufitów. A prezydent Duda oświadcza, że te nonsensy to wynik „szczegółowych badań”.

  Prezydent Duda stwierdził, że rozumie rozpacz ludzi, którzy otwierają biznesy pomimo zakazu. Doprawdy? Gdyby faktycznie rozumiał ich rozpacz, to nie śmiałby nawet słowem pisnąć przeciwko nim. Bardzo łatwo jest wymądrzać się siedząc w Pałacu Prezydenckim z gwarantowaną pensją oraz zapewnionym wiktem i opierunkiem. Gdyby premier Morawiecki zabrał prezydentowi Dudzie uposażenie, uniemożliwił mu ubieganie się o odszkodowanie, a następnie wyłączył go z pomocy publicznej, to prezydent Duda inaczej by śpiewał. Ale syty głodnego nie zrozumie. Jak nie mają na chleb, niech jedzą bułki, prawda?

  I jeszcze jedno: rządowy zakaz jest BEZPRAWIEM. Czyżby prezydent Duda jeszcze tego nie zauważył? Coś mało bystry ten nasz prezydent.

  Źródło cytatów: Twitter

  Ps...A z czego utrzymają rodziny i opłacą swoich pracowników? Nie ma na co czekać. Jak się nie otworzą to będzie taki kryzys gospodarczy, że jego skutki będziemy długo odczuwać. Andrzej Duda nie rozumie Polaków. On mieszka w pałacu, jada jak król i popija szampanem, a Polacy bankrutują i płacą mandaty, gdyż praca stała się nielegalna. Czuję też, że Andrzej Duda kogoś się boi. Czuję, że on nie jest wolny i boi się przeciwstawić. Boi się, że i jego wyrzucą z pracy, a ma za dużo do stracenia. Przecież właśnie o to chodzi. Im bliżej się przyglądnąć tym wszystkim obostrzeniom, zakazom, nakazom i przepisom, tym jaśniej się wyłania cel tego szaleństwa. Cel podły i wyrachowany jednocześnie. Małe i średnie firmy mają się zadłużyć upaść i oddać majątki za ułamek ich prawdziwej wartości. „Nie mogę tego zaaprobować”… Twierdzi prezydent wskazując na desperacką batalię ludzi broniących swego życia, egzystencji swoich rodzin i grona pracowników. Akceptuje natomiast rozbójnicze przejęcie majątków Polaków, często efekt wieloletnich a nawet wielopokoleniowych wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Jakoś nasuwa mi się analogia do „planu Balcerowicza” którego efekty są praktycznie nie do odrobienia a dzięki któremu możemy o polskim przemyśle mówić w czasie przeszłym, ciesząc się jak wiejskie głupki z możliwości pracy w cudzych montowniach.


  Ps.II... Nie istnieje żadna pandemia, tylko żydowska plandemia!

  1. choroby nie przewyższy corocznej fali grypy!
  2. Istnieją łatwe, tanie i skuteczne metody zapobiegania, lub złagodzenia przebiegu choroby!
  3. w Szwecji i Białorusi, nie stosujących żadnych izolacji nie ma więcej ofiar, niż w krajach zamkniętych!
  4. maski i szczepienia są kompletną, choć bardzo drogą, w niczym nie pomagającą, bzdurą!
  5. najlepszym sposobem pozbycia się sztucznie powstałej groźby jest immunizacja poprzez kontrolowane przeżycie tego zakażenia, przy pomocy znanych, tanich, naturalnych i skutecznie działających lekarstw!
  6. swoją zdradziecką i sprzedajną postawą prezydent świadomie utrzymuje stan blokady systemu opieki zdrowia i tym samym umożliwia śmierć dziesiątek tysięcy Polaków oraz kompletną ruinę polskiej gospodarki i polskiego społeczeństwa!
  7. jest zwykłą pucułowatą ukraińską, kanalią, która przez lata, wspólnie i w porozumieniu, zniszczyła wszystkie aspekty, dotąd zdrowo działającego państwa, usiłująca doszczętnie zrujnować jego egzystencję i która niegodna jest przebywania na wolności w Polsce i która niezwłocznie musi być postawiona przed sądem i natychmiast, wspólnie z jego bandyckimi współoprawcami, niezwłocznie i jaki ma być wyrok dopiszcie sobie sami! Na razie dywagacje o czymś innym, jest stratą czasu i nie ma żadnego sensu! Chodzi już przecież tylko i wyłącznie o nasze przetrwanie! I nie możemy się dalej przyglądać, jak nas ugotują na miękko!
 • Do @kula Lis 69 08:23:43
  Kula Lis pisze ! jest zwykłą pucułowatą ukraińską, kanalią, która przez lata, wspólnie i w porozumieniu, zniszczyła wszystkie aspekty, dotąd zdrowo działającego państwa, usiłująca doszczętnie zrujnować jego egzystencję i która niegodna jest przebywania na wolności w Polsce i która niezwłocznie musi być postawiona przed sądem.
  [ koniec cytatu Kuli Lisa ]

  Tka panie Kula LIS ! jest zwykłą pucołowatą ukraińską kanalią ! za która pan USILNIE LOBOWAŁ !!!! i każdego co nie był za ukraińską kanalią wyzywał pan od najgorszych.

  Ja kilkakrotnie apelowałem by głosować na Kosiniaka Kamysza ! nie nie żebym był zachwycony Kamyszem ale kierowałem się logiką ! bo Kosiniak nie byłby długopisem PIS a i nie wspierał by bezkrytycznie PIS


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • krzysztofjaw
  Udar mózgu i zaburzenia rytmu serca wśród reakcji po szczepieniu na Covid-19. Lista NOP opublikowana przez Ministerstwo Zdrowia. Do 22 stycznia 2021 roku w Polsce zaszczepiono na Covid 644 999 osób. Ministerstwo Zdrowia informuje o 283 niepożądanych odczynach poszczepiennych. Większość to zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia. Ale zdarzają się też reakcje dużo poważniejsze, w tym udar mózgu, zaburzenia rytmu serca i encefalopatia, czyli uszkodzenie mózgu. Oto kilka opisów z listy opublikowanej przez ministerstwo:

  1. drętwienie i obrzęk języka, trudność z przełykaniem śliny, duszność, osłabienie, bladość powłok, potliwość, pogorszenie kontaktu. Liczne choroby współistniejące -pacjent hospitalizowany!
  2. ból ręki, dreszcze, kaszel, osłabienie, ból mięśni. W 6-7 dniu po szczepieniu wystąpiły wymioty, ból brzucha, utrata węchu i smaku – pacjent niehospitalizowany!
  3. duszność nagła trwająca 40 minut po szczepieniu, tachykardia, nadciśnienie 170/90, spadek saturacji, cechy niedotlenienia mięśnia sercowego – pacjent niehospitalizowany!
  4. gorączka 40,5 °C, drgawki gorączkowe – pacjent niehospitalizowany
  5. ból ramienia, drżenie kończyn dolnych, uczucie gorąca, omdlenie z utratą przytomności – pacjent niehospitalizowany!
  6. napady padaczki – hospitalizacja!
  7. anafilaksja z utratą przytomności, zatrzymaniem oddechu, skurczem krtani!
  8. zaburzenia rytmu serca, zaburzenia komorowe, napady częstoskurczu komorowego, trzepotanie przedsionków – pacjent hospitalizowany
  9. udar mózgu – pacjent hospitalizowany!
  10. drętwienie, mrowienie, osłabienie po lewej stronie twarzy i lewej kończyny górnej –pacjent hospitalizowany!
  11. ok. tydzień po zaszczepieniu zaburzenia świadomości, zaburzenia orientacji auto i allopsychicznej, gorączka do 39 st. C, dreszcze, ból głowy. Nasilony odczyn w miejscu wstrzyknięcia o średnicy 6-9 cm, encefalopatia – pacjent niehospitalizowany!
  Aktualizowana lista NOP publikowana przez Ministerstwo Zdrowia tutaj

  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne
  W czwartek (21.01.2021) Justyna Socha ze Stowarzyszenia Stop-NOP poinformowała na Facebooku o pierwszym w Polsce zgonie w ciągu 24 godzin po podaniu szczepionki na Covid-19. Zgon nie został zgłoszony jako niepożądany odczyn poszczepienny. O sprawie została powiadomiona prokuratura.
 • Kupiliście już hantle jak proponuje doradca premiera?
  A, i otyli mają tylko 50% szans na przeżycie. A żeby schudli to zamknęli siłownie i kazali siedziec w domu. I nie ma co się przejmować, bo "umiera tylko 2 razy więcej ludzi niż normalnie".
  Horban to jest gość. Nie wiem co on bierze, ale musi to być silny towar.

  "W galeriach handlowych mają pozostać zamknięte tzw. wyspy” rzekła pani Semeniuk
  Czy to dlatego, że w przeciwieństwie do 99% sieciówek w galeriach, te „wyspy” wynajmowane są przez polskich drobnych przedsiębiorców?

  PiSiory skutecznie dobijają polskość. Oczywiście, POpaprańcy robiliby tak samo. Ale PiSiory likwidują polskość pod haslami narodowymi. Do reszty skompromitują słowo "naród'.
 • @kula Lis 69
  https://www.youtube.com/watch?v=4JDWJzKYfdc Salute Amigo .
 • @kula Lis 69 07:40:09
  Dokładnie,rządowi eksperci- marcowi docenci.
 • @Wican 15:00:24
  Magdalenkowe barachło . Salute .
 • @kula Lis 69 07:59:11
  https://www.youtube.com/watch?v=LQkTcPeZogk Salute Amigo .
 • @Repsol 23:06:54
  Kolejny zgon w Polsce po szczepieniu na Covid-19. NIZP-PZH: „Trwają badania i analizy tego przypadku”. W poniedziałek (25.01.2021) na ministerialnej liście niepożądanych odczynów poszczepiennych po szczepionce na Covid-19 pojawiła się informacja o kolejnym zgonie. Pacjentka z chorobami zasadniczymi, miażdżyca, nadciśnienie, niewydolność krążeniowa, wg lekarza zgon pacjentki nie pozostaje w związku z podaniem szczepionki. Niehospitalizowana napisano.

  https://wprawo.pl/wp-content/uploads/2021/01/zgon-szczepionka.png

  Po opublikowaniu wpisu na liście Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny poinformował na Twitterze, że nadal trwają badania i analizy dotyczące tego przypadku. Jeszcze trwają badania i analizy dot. tego przypadku. Nie potwierdzono, aby istniał bezpośredni związek tych przypadków ze szczepieniem.
  NIZP-PZH (@NIZP_PZH) January 26, 2021 Mamy zatem informację, że lekarz wyklucza związek zgonu ze szczepieniem i jednocześnie, że trwa analiza tego przypadku. Najpierw się wyklucza związek, a potem się go bada? To jakaś dziwna praktyka. Czyżby z automatu wykluczano, a dopiero po nagłośnieniu sprawy zaczyna się badać? Wygląda na to, że gdyby Stowarzyszenie STOP-NOP nie nagłaśniało informacji o nieprawidłowościach w zgłaszaniu NOP, to nie byłoby wpisów o zgonach na ministerialnej liście. STOP-NOP jako pierwsze poinformowało o zgonie mężczyzny, któremu podano szczepionkę bez świadomej zgody jego opiekuna prawnego. Jako pierwsze poinformowało też o zgonie kobiety, zaszczepionej wbrew woli rodziny. O ilu przypadkach nie dowiemy się nigdy?

  Źródło informacji: gov.pl


  Ps...Oczywiście, że nic się nie stało. Nie ma co przejmować się tym. Niektórzy seniorzy po prostu muszą umrzeć. A ta kobieta, ot tak, po prostu, po przyjęciu szczepionki, wzięła sobie i umarła. Chciała dostarczyć wody na młyn STOP-NOP. Złośliwe babsko. Mieszkańcom DPS-ów wciskają to gówno zupełnie bezprawnie, ale żeby pozostali seniorzy byli tak potwornie ogłupieni przez kłamliwą, zbrodniczą propagandę stojąc w kolejce po WŁASNĄ ŚMIERĆ (lub nieodwracalne kalectwo na zdrowiu przynoszące w rezultacie ten sam skutek) to przypomina już nawet nie Auschwitz, a tylko jego karykaturę. Tamci ludzie bez oporu szli do „kąpieli” bo faktycznie myśleli, że do niej idą..Mój kuzyn zmarł 17.03.2020 po czterech latach walki z nowotworem. Nie miał robionych żadnych testów ale lekarz w akt zgonu wpisał Covid-19. To oczywiście jest przestępstwo poświadczenia nieprawdy ale prokuratura nie chciała przyjąć zawiadomienia tłumacząc tą decyzję moim niemedycznym wykształceniem.
 • @finka 21:10:51
  „Trochę chronić, trochę pozakażać”. Szokujący wywiad z prof. Horbanem o koronawirusowej strategii rządu. We wtorek (26.01.2021) ukazał się w „Gazecie Prawnej” wywiad z prof. Andrzejem Horbanem, głównym doradcą premiera Morawieckiego do spraw Covid-19. To, co opowiada prof. Horban, jest tak szokujące, że nie sposób przejść obok tego wywiadu obojętnie.

  Oto kilka tez postawionych przez Horbana: 1) Covid to „byle co”, które „nie tyka zakaźnika”; 2) rząd celowo zdjął lockdown w lecie, żeby ludzie się zarażali; 3) „szczęśliwie się złożyło, że umiera tylko dwa razy więcej ludzi niż normalnie”; 4) jesteśmy w trzeciej fali pandemii; 5) „do czerwca zaszczepimy 70 proc. obywateli w całej Unii Europejskiej”; 6) „system szpitali jednoimiennych uratował sytuację na wiosnę”; 7) za wzrost zakażeń na jesieni odpowiedzialni są studenci; 8) „jesteśmy w tej chwili przyzwoicie zorganizowanym krajem europejskim, z przyzwoicie działającą ochroną zdrowia”.

  To nie są żarty, prof. Horban naprawdę to wszystko powiedział. W tym samym wywiadzie twierdzi, że Covid to „byle co” i jednocześnie opowiada, że w Polsce umiera na Covid 500-1000 osób dziennie. Gdyby prof. Horban był uprzejmy zajrzeć do informacji publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia to wiedziałby, że obecna umieralność na Covid wygląda następująco: 26.01 – 39 zgonów, 25.01 – 10 zgonów, 24.01 – 22 zgony, 23.01 – 82 zgony, 22.01 – 76 zgonów. W Polsce nigdy nie umierało na Covid 500-1000 osób dziennie! Według informacji Ministerstwa Zdrowia, na Covid zmarło w 2020 roku niecałe 5,5 tysiąca osób. Skąd Horban wziął swoje szacunki? Chyba z sufitu.

  Teraz fragment wywiadu o zakażeniach w lecie, gdy premier Morawiecki nawoływał do udziału w głosowaniu w wyborach prezydenckich i zapewniał, że wirus jest w odwrocie (wypowiedzi dziennikarza pogrubione): No i potem przyszło lato i już epidemię “olaliśmy”. Leczenie mamy opracowane, na szczepionki czekamy… …więc hulaj dusza piekła nie ma? I słusznie, poniekąd. Jak to? Dlatego, że się zakażają. To chyba niedobrze? Ci, którzy przechodzą chorobę łagodnie, niech się zakażają, bo im więcej przechoruje, tym większa bariera dla wirusa. Im więcej osób przejdzie łagodnie, tym większe korzyści społeczne. Taki wakacyjny minimodel szwedzki. Wszyscy tak robią. Nie można zapuszkować 450 mln Europejczyków w domach. Czyli mamy ciągłe balansowanie między izolacją a odmrożeniem, by część z nas jednak się zakaziła? Cały czas tak robimy. To normalna metoda postępowania z infekcjami przenoszonymi drogą oddechową. Latem to było świadome odpuszczenie, czy przez przypadek wyszło? Absolutnie świadomie. Trochę chronić, trochę pozakażać. Ryzykowne. Dopóki chorują ludzie młodzi, dla których to zwyczajny katar, to niech chorują. Nabiorą odporności….Podobno w dłuższym okresie wirus może mieć negatywny wpływ na mózg i serce? Proszę nie zrzucać na Covid wszystkich głupot, które ludzie opowiadają. Najbardziej bym chciała zobaczyć reakcję prof. Krzysztofa Simona na tę wypowiedź. Pamiętacie, jak latem Simon dostawał szału na widok ludzi na plażach i nazywał Polaków „dziczą”, która nie respektuje obostrzeń sanitarnych. – Jeśli ktoś się nie boi wirusa, to jest idiotą – grzmiał prof. Simon. Tymczasem prof. Horban oświadcza: „Niech się zakażają”. I do tego twierdzi, że rząd celowo zastosował strategię zwiększająca zakażenia. Jak to ma się do zapewnień rządu, że celem władzy zawsze było przeciwdziałanie zakażeniom?

  Przejdźmy teraz do tezy o tym, że „szczęśliwie się złożyło, że umiera tylko dwa razy więcej ludzi niż normalnie”. Dlaczego „szczęśliwie”? Bo mogło umierać pięć razy więcej – twierdzi prof. Horban. Jego teza oparta jest na założeniu, że za nadmiarowe zgony odpowiada Covid i „nierozpoznany Covid”. – W poprzednich latach umierało około tysiąca osób dziennie, a od trzech miesięcy po dwa tysiące. Połowa z tego nadmiarowego tysiąca to osoby z potwierdzonym Covid. Z tych pozostałych 500 nadmiarowych zgonów część umiera z powodu nierozpoznanego Covidu. (…) A inni umierają, bo system jest przeciążony. Ta sama liczba karetek, co kiedyś musi teraz obsłużyć przypadki koronawirusa. Więc pacjenci umierają, np. na zawał, zanim karetka dojedzie – mówi Horban.

  Przerażające jest to, że główny doradca premiera ds. Covid jeszcze nie zrozumiał, że to nie wirus jest masowym mordercą, ale covidocentryczna, a więc sparaliżowana służba zdrowia, która na skutek decyzji rządu zaprzestała leczenia. Ponad 70 tys. nadmiarowych zgonów, z czego niecałe 5,5 tys. to zgony na Covid. Ponad 23 tys. to zgony z przypisanym Covid, a w rzeczywistości zgony na inne choroby, których nie leczono ze względu na pozytywny wynik testu PCR. Polacy umierają, bo boją się pójść do lekarza, bo są diagnozowani przez telefon, bo zamknięto szpitale. Prof. Horban tego nie wie? A może udaje, że nie wie, aby chronić swoich rządowych mocodawców, których decyzje doprowadziły do tej hekatomby.

  Teraz czas na tezę o tym, że jesteśmy w trzeciej fali pandemii. Zaskoczony tym stwierdzeniem dziennikarz wskazał, że przecież „zachorowania spadają”. – Ale nie tak bardzo jakbyśmy chcieli, to przez wyjazdy na święta – oświadczył prof. Horban. Następnie stwierdził, że gdyby liczbę zakażeń z Izraela przełożyć na Polskę, to „powinno być 40 tys. przypadków” dziennie. Zapytany, dlaczego nie ma, odparł: Bo mamy lockdown.

  Po pierwsze – przed świętami było więcej „zachorowań” niż jest dziś. Po drugie – w Izraelu też mają lockdown. Po trzecie – minister Niedzielski tłumaczył, że mamy lockdown właśnie po to, żeby nie było trzeciej fali. Teraz prof. Horban oświadcza, że mamy trzecią falę, ale liczba „zachorowań” nie jest wysoka, bo mamy lockdown, a w Izraelu liczba jest wysoka, chociaż też mają lockdown. Czy ktoś jest w stanie to zrozumieć?

  Teza kolejna, czyli „do czerwca zaszczepimy 70 proc. obywateli w całej Unii Europejskiej”. Ciekawe czym? Szczepionek jest tyle, co kot napłakał. Rząd deklaruje, ze do końca marca zaszczepi 3 miliony Polaków. To jest 10% dorosłych obywateli. Nawet gdyby te mityczne 70% chciało się zaszczepić, to nie ma takiej możliwości. Ale prof. Horban jest ponad to. Zapytany, czy to nie jest „przesadny optymizm”, odparł: To realizm. Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.

  Teraz kolejna perełka, czyli teza, że „system szpitali jednoimiennych uratował sytuację na wiosnę”. W odpowiedzi pozwolę sobie zacytować wpis doktora Pawła Basiukiewicza, który tak opisał sytuację na wiosnę: Pamiętam jak firmy gastronomiczne podczas „hard lockdownu” przywoziły z dobrego serca jedzenie do naszego szpitala. Nikt nic nie robił, po SORze hulał wiatr, na oddziałach zbijaliśmy bąki, ale był dowóz kalorii i oklaski. Do tej pory nie rozumiem.

  Zrozumienie tego, co wyprawia władza, jest zadaniem ponad ludzkie siły. Zrozumienie tego, co opowiada prof. Horban, jest zadaniem jeszcze trudniejszym. Szpitale jednoimienne nie uratowały sytuacji. Wprost przeciwnie. Szpitale jednoimienne na wiosnę to początek odcinania Polaków od służby zdrowia. Efekty tego długu zdrowotnego możemy obserwować od jesieni w postaci gigantycznej liczby nadmiarowych zgonów. Czy to jest „ratowanie sytuacji”?

  A teraz wisienka na torcie, czyli teza, że za wzrost zakażeń na jesieni odpowiedzialni są studenci. – W październiku studenci zaczynają rok akademicki. Rodzic studenta ma już 50-60 lat i robi się problem – mamy 10-15 tys. diagnozowanych przypadków dziennie – oświadczył prof. Horban. Stacjonarny rok akademicki w 2020 roku trwał do 19 października. Od tego dnia wprowadzono na uczelniach nauczanie zdalne. Liczba stwierdzonych zakażeń wynosiła wtedy ok. 7-8 tys. dziennie. Natomiast w listopadzie, gdy studenci uczyli się już zdalnie, liczba stwierdzonych zakażeń dobiła do 24-27 tysięcy dziennie. To też wina studentów?

  Czas na tezę o przyzwoicie działającej służbie zdrowia. Nie wiem, jak prof. Horban rozumie określenie „przyzwoicie działająca”. Faktem jest, że większość spośród 70 tysięcy nadmiarowych zgonów w 2020 roku to skutek działania, a raczej niedziałania służby zdrowia. I tego nie zmieni zaklinanie rzeczywistości w wykonaniu rządu i prof. Horbana. Im dłużej będzie trwał paraliż służby zdrowia, tym będzie gorzej. Na polepszenie sytuacji nie mamy co liczyć, dopóki tacy eksperci, jak prof. Horban, będą mieć wpływ na nasz los.

  Takich kwiatków jest w wywiadzie z prof. Horbanem więcej. Co zdanie to sam sobie przeczy. Ignoruje rzeczywiste przyczyny gigantycznego skoku zgonów w Polsce. Nie wie, że wirus SARS-CoV-2 był we Włoszech już we wrześniu 2019 roku. Zapewnia, że szczepionka będzie skuteczna. Podaje szacunki z kosmosu. I na koniec zapewnia, że „poradzimy sobie z tą pandemią”. Jasne! Tylko, czy Polska i Polacy podźwigną się po tym „sukcesie”? Cały wywiad TUTAJ.

  https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/8076978,horban-koronawirus-szczepionki-obostrzenia-zakazy-szpitale-lockdown.html

  https://wprawo.pl/troche-chronic-troche-pozakazac-szokujacy-wywiad-z-prof-horbanem-o-koronawirusowej-strategii-rzadu/

  Ps..Facet chyba przeszedł tzw. bezobjawowego kowida ale ślady w głowie zostały i to bardzo poważne, czas go izolować. Nie trzeba być geniuszem żeby to stwierdzić. Do tej kolekcji ,,ekspertów” jeszcze trzeba dorzucić nijakiego Guta, Simona i Mateyę. Och jakie piękne mają te słowiańskie nazwiska i ta krynica polskości. Nienawiść do Polaków wprost bije od tego żmijowego plemienia. Tępy mimo profesury żydzie Horban najpierw zamykacie lasy, parki wreszcie ludzi w domach a teraz po 6 miesiącach myślenia doradca zdał sobie sprawę ze umierają otyli? Jaki Morawiecki tacy doradcy, tylko dlaczego za ignorancję i brak wiedzy cierpią miliony osób? Wygadywanie byle czego, przeczenie samemu sobie, brak logicznego myślenia, tak charakterystyczne dla proroków koronawirusa jest naprawdę przerażające, bo ci ludzie mają bardzo dotkliwy wpływ na nasze codzienne życie i coraz więcej wskazuje an to, że te wściekle debile mogą z nami zrobić, co zechcą. Natomiast „odpuszczenie” w lecie byłoby jak najbardziej na miejscu, gdyż koronawirus gwałtownie zanikł wraz z nadejściem ciepłych dni i wzrostem odporności ludzi. Sęk w tym, ze rząd niczego nie odpuszczał. To ludzie go olali razem z jego idiotyzmami o noszeniu maseczek.
 • @Repsol 23:06:54
  Szwecja: Cztery osoby zmarły po przyjęciu szczepionki przeciw Covid-19.
  W Szwecji cztery starsze i schorowane osoby zmarły po przyjęciu szczepionki na Covid-19. Łącznie zgłoszono podejrzenie wystąpienia 96 niepożądanych skutków u 38 zaszczepionych osób - poinformowała Szwedzka Agencji ds. Produktów Medycznych.

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8067670,szwecja-cztery-osoby-zmarly-szcepionka-covid-19.html

  Ratownik medyczny otrzymał pierwszą dawkę szczepionki. Przed drugą zachorował na COVID-19..Ratownik medyczny ze Szczytna (Warmińsko-mazurskie) zaszczepiony pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19, przed podaniem drugiej zachorował na koronawirusa. Dyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu podkreśla, że organizm potrzebuje czasu, by wytworzyć pełną ochronę.

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8067613,ratownik-medyczny-otrzymal-pierwsza-dawke-szczepionki-przed-druga-zachorowal-na-covid-19.html
 • @Repsol 20:59:09
  Szwecja: Cztery osoby zmarły po przyjęciu szczepionki przeciw Covid-19.
  W Szwecji cztery starsze i schorowane osoby zmarły po przyjęciu szczepionki na Covid-19. Łącznie zgłoszono podejrzenie wystąpienia 96 niepożądanych skutków u 38 zaszczepionych osób - poinformowała Szwedzka Agencji ds. Produktów Medycznych.

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8067670,szwecja-cztery-osoby-zmarly-szcepionka-covid-19.html

  Ratownik medyczny otrzymał pierwszą dawkę szczepionki. Przed drugą zachorował na COVID-19..Ratownik medyczny ze Szczytna (Warmińsko-mazurskie) zaszczepiony pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19, przed podaniem drugiej zachorował na koronawirusa. Dyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu podkreśla, że organizm potrzebuje czasu, by wytworzyć pełną ochronę.

  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8067613,ratownik-medyczny-otrzymal-pierwsza-dawke-szczepionki-przed-druga-zachorowal-na-covid-19.html
 • ...
  Nie ma żadnego wirusa SARS-COV2-cośtam ani tym bardziej nowej wywoływanej przez niego "choroby" covid.
  Nadal żadne ANI JEDNO laboratorium na świecie nie wyizolowało pełnego genomu TEGO wirusa i nie udowodniło w zgodzie z Postulatami Roberta Kocha, że jest on patogenem powodującym dolegliwości nieodróżnialne od silniejszego przeziębienia, czyli grypy!

  Kłamstwo plandemiczne wylewające się niczym warszawskie szambo Trzaskowskiego do Wisły i powtarzane w telaviwzorze setki razy na godzinę nie staje się poprzez to ani na jotę prawdą!

  Natomiast prawdziwe są covidowe obozy koncetracyjne dla trzeźwych na umyśle negacjonistów plandemicznych.
  Kilka miesięcy temu w sieci krążyły zdjęcia takiego obozu na Węgrzech, teraz niemiecka gadzinówka BILD oficjalnie chwali się, bezczelnie w żywe oczy, obozem w Niemcowni.

  Za Odrą wraca "nowe".

  https://www.youtube.com/watch?v=XjiLXBFvvPc

  P.S. Węgierki obóz od niemieckiego różni się tym, że Orban postawił na nowocześniejszą technologię budowy ogrodzeń i zasieków - z drutu żyletkowego. Makrela Engels stawia na starą, przetestowaną i sprawdzoną już przez Niemców technologię tradycyjnego drutu kolczastego.
 • @Kmieć 09:37:46
  https://www.wiedenroth-karikatur.de/KariAblage202004/PK200417_20190614_Impfzwang_Corona_Kampf_Rechts_Faschismus_Lager_Antifa.jpg
 • @finka 21:10:51
  https://media.wplm.pl/thumbs/f79/OTYwL3VfMS9jY184ZjAwNi9wLzIwMjEvMDEvMjcvMTIwMC83NjIvZWRhZGJiM2ZmODc1NDNmMGE0Mzc4ODdiYzFmZTAxYWQuanBlZw==.jpeg
  Tego żyda na pal posadzić jak Azje Tuhajbejowicza! Trzeba przywrócić karę śmierci i zastosować ją bezwzględnie na wszystkich parchach, którzy blokują amantadynę - oczywiście na tym parchu jako pierwszym.
  Czy ten żyd został już zbadany przez CBA? lobbysta koncernów farmaceutycznych. Dał świadectwo o swojej tępocie myśląc, że inni są tępi! Polacy mieli już okazję wyrobić sobie zdanie o tym żydowskim „profesorze” na podstawie jego licznych wystąpień. Czy ten żyd nie ma już demencji starczej? Jak można poważnie brać pod uwagę jego wypowiedzi aż wstyd, że to profesor. U Mazurka mówi, że zdemolował życie publiczne, a w sumie kowid groźny jest tylko dla najstarszych. Cytuje: „jesteśmy w czarnej dupie a najgorsze jest to, ze zaczynamy się w niej urządzać”. Żydzisko Horban nie jest żadnym ekspertem od zaistniałej sytuacji, ma swoją wąską specjalizację, która pozwoliła mu na zaistnienie i skonsumowanie swoich 5 minut … i to by było na tyle jeżeli chodzi o tego żyda. Poza tym jest kompletnym ignorantem a jego wypowiedzi o siłowniach i dźwiganiu hantli są tego najlepszym wyrazem. Skompromitowany medyku! daj już spokój ze swoim fałszywym doradztwem. Twoje doradztwo spowodowało, że służba zdrowia, gospodarka została doprowadzona do upadłości, 70tys zgonów z powodu braku pomocy lekarskiej.


  Odmrozić gospodarkę! Zaskarżać nielegalne kontrole. Mecenas Jacek Wilk kontrole i najazdy policji na otwierające się biznesy są nielegalne? Oglądajcie na WiN TV. Te nielegalne obostrzenia niech Pis sobie wsadzi w dupę! Czekajcie aż ruszy lawina pozwów zbiorowych. Prawo w nazwie i takie bezprawie… Wszyscy doradcy prezydenta Dudy powinni również ponieść konsekwencje bo większość jest beneficjentami Pfizera.

  Tego nie powiedzą Justyna Socha Stowarzyszenie STOP NOP - czytajcie: już 7 potwierdzonych zgonów po szczepieniu covid19.
 • Coraz więcej się odkrywa
  Kaczyński wycofał skargę z Trybunału Sprawiedliwości w Hadze na Rosję ws.zwrotu wraku samolotu z katastrofy pod Smoleńskiem...Tak zakończyła się dziesięcioletnia bajka pt.Zamach...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej