Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Środowisko Gazety Polskiej stworzyło medium społecznościowe

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj zaś o godzinie 17.00 wystartował nowy polski portal społecznościowy Albicla.com stworzony przez szeroko pojmowane środowisko Gazety Polskiej i jej portalu niezależna.pl.

 Niedawno pisałem [1], że w Polsce jest konieczność powstawania różnych polskich alternatyw dla światowych monopolistów mediów społecznościowych takich jak: YouTub, Facebook, Twitter czy Instagram. Zadeklarowałem też chęć współuczestnictwa w procesie powstawania takich niezależnych mediów bez cenzury oraz niejako zobowiązałem się, że takie inicjatywy będę - w miarę swoich możliwości - promował zarówno w sieci, jak i w realnej rzeczywistości. 

 
Zgodnie z tym zobowiązaniem jak dotąd przedstawiłem informację o przygotowaniach środowiska telewizji wRealu24 do budowy polskiego YouTuba [2], którego początkiem jest strona internetowa "Klub Wolnych Mediów" (https://klubwm.pl/), gdzie można się zapoznać ze wszystkimi szczegółami. 
 
Wczoraj zaś o godzinie 17.00 wystartował nowy polski portal społecznościowy Albicla.com stworzony przez szeroko pojmowane środowisko Gazety Polskiej i jej portalu niezależna.pl. "Liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 21 tysięcy osób. Jak poinformował redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz, jest też nowe angielskojęzyczne hasło - "Let AlBiCla - Let All Be Clear" ("Postawmy sprawę jasno") [3]". Ale to był stan na wczoraj wieczorem a dziś zapewne ta liczba jest większa. Sam się zarejestrowałem i czekam właśnie na e-mail potwierdzający rejestrację, bo z powodu dużego zainteresowania czas oczekiwania na rejestrację trochę się wydłużył. Drugą maksymą przyświecającą twórcom serwisu jest: „ABC – A Better Choice”, co w języku angielskim oznacza „lepszy wybór”. 
 
"Albicla ma być alternatywą dla serwisów, które tylko w teorii praktykują wolność słowa. Blokowanie w tych największych mediach prezydenta Donalda Trumpa oraz innych osób o konserwatywnych poglądach doprowadzi do tego, że za jakiś czas zaledwie grupka osób będzie miała monopol na przekazywanie informacji i kreowanie rzeczywistości w sieci – zauważa Ryszard Kapuściński, prezes klubów „Gazety Polskiej”. Dodaje też, że na portalu będą mogli rejestrować się ludzie z całego świata [3]".
 
Jak dziś napisał T. Sakiewicz: "W pierwszych godzinach funkcjonowania Albicli dziesiątki tysięcy ludzi stało się jego użytkownikami. To największy sukces tego typu portali w Polsce. Tak jak wspominałem nie wszystkie funkcjonalności są od razu gotowe, bo chcieliśmy uruchomić portal w ostatniej godzinie rządów lidera wolnego świata. Od nas teraz zależy czy ten świat będzie dalej wolny, szczególnie w internecie. Tak jak się spodziewaliśmy przeżywamy niebywały atak hakerów i trolli internetowych. Próbują nam przeszkadzać, jak się da, ale to świadczy też o naszej sile. Jednego im się nie udało: nie mogli nas przemilczeć. Problemy będą, bo od czego są wrogowie... Naruszyliśmy potężne interesy i dokonaliśmy wyłomu w ścianie ideologicznego frontu spychającego konserwatywną myśl na margines. Twórzmy wolny świat razem. Będzie z dnia na dzień coraz lepiej. Dziękuję wszystkim  użytkownikom za cierpliwość i zaangażowanie [4]"
 
Osobiście mam nadzieję, że portal ten odniesie sukces, też długookresowo i na stałe znajdzie swoje miejsce w sieci. 
 
Oczywiście wiem, że zaraz znajdą się malkontenci udowadniający, że tak naprawdę media T. Sakiewicza też stosują cenzurę i nowy portal będzie również cenzurowany pod względem treści. Tego nie wiem, ale wiem jedno: im więcej wolności w internecie tym lepiej i im więcej nowych portali społecznościowych łamiących monopol BigTech tym też lepiej. Natomiast cieszę się, że to już drugi - po węgierskim https://hundub.com/ - ogólnodostępny portal w naszej części Europy, która zdecydowanie bardziej - po doświadczeniach komunizmu - rozumie wolność niż społeczeństwa krajów Starej Europy i świata. 
 
[1] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2021/01/czas-na-polskie-pomysy-youtuba.html
[2] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2021/01/srodowisko-telewizji-wrealu24-tworzy.html
[3] https://niezalezna.pl/375785-let-all-be-clear-albicla-z-wlasnym-haslem-i-tysiacami-nowych-uzytkownikow
[4] https://niezalezna.pl/375809-sakiewicz-o-uruchomieniu-albiclacom-naruszylismy-potezne-interesy-i-dokonalismy-wylomu-w-scianie-ideologicznego-frontu
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... © Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Oczywiście wiem, że zaraz znajdą się malkontenci udowadniający, że tak naprawdę media T. Sakiewicza też stosują cenzurę...."

  Cenzura? A wtyczka dla SBU nie lepsza? ;-/

  Usilnie pozdrawiam.
 • //"Liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 21 tysięcy osób. //
  I to jeszcze przed notowanym w psychiatrii wiosennym obostrzeniem.
 • Polskich portali nam rzeczywiście trzeba
  ale jeśli jest to portal utworzony przez środowiska Gazety "Polskiej", przez niezależna.pl to na 100% nie jest to portal polski a portal PiSowski. Interes PiS nie jest zbieżny z interesem Polaków. Za przykład podajmy choćby aktualne niszczenie polskich drobnych przedsiębiorców.
  Jak działają media "uPiSowione", czyli te nad którymi przejął kontrolę PiS, wystarczy podać za przykład program 3 PR, gdzie narzuceni agenci PiS SMS sterowali tym co dziennikarz może powiedzieć a co nie. To rozwiązania rodem z czasów Gomółki. Wystarczy popatrzeć na TVPiS, które można porównać tylko do czasów telewizji "stanu wojennego" i mediów sterowanych przez Urbana.
 • Autor
  Czy to znaczy, że Pan opuści Neon24? Będziemy tęsknić.
 • @Zawisza Niebieski 12:37:37
  Jeszcze patrząc na Sakiewicza, to przecież ten człowiek reprezentuje interesy... przecież nie polskie.
 • @
  Czy tam będzie cenzura na wiadomą modłę? Pytanie raczej retoryczne, ale to można sprawdzić w praktyce - jak by ktoś bardzo chciał. Ja chyba się powstrzymam bo z dedukcją u mnie chyba nie najgorzej.
 • Kolejna
  Tuba propagandowa PiSu.
  Tak jak niepoprawni.pl
  Ale to dobrze, że coś takiego powstało, będzie z czego boki zrywać.
 • @Zawisza Niebieski 12:55:39
  Pewnie będzie dużo o ruskich agentach i bohaterstwie UPA.
 • ---------- KUL w Lublinie
  ----- Ojcem i Matką " gazety polskiej " , czyli ! OKUPACJI Polski ciąg dalszy.
 • @zbig71 13:06:13
  Pisdzielcy nakradli mld na tzw. repolonizacji i innych przewałach, teraz będą budować potężne imperium medialne na bazie przejetych lokalnych mediów przez Orlen. Wszystko to co robią ma byc podporządkowane utrzymania władzy, ponieważ boją się strasznie wiezień. Kłamstwa ohydne które produkują w sposób nachalny, obrzydliwy muszą kiedyś być rozliczone.
  Banderowcy, Ukry, tworzą kolejne medium społecznościowe w interesie środowiska Kaczynskiego a wiec ma trwać ideologia Jana Józefa Lipskiego czy Giedroycia, czyli wszystko dla światowego syjonizmu.
  Przecież Biden woli ideologie światowej mafii finansowej powierzyć w Polsce tzw. lewicy liberalnej, liberałom z H-2050 i PO, a wiec mocodawca tzw. polityków z Polski czyli usrael, będzie chciał powołać w Polsce swoich zaufanych kierowników.
  Rozgrywka będzie ciekawa.
 • portal o niewiadomych korzeniach
  Sama inicjatywa jest jak najbardziej wskazana i słuszna. Mam jednak mieszane uczucia co do niezawisłości i niezależności tych mediów od politycznych korporacyjnych zagranicznych molochów. Nawet "Polska chmura" na którą przeznaczone zostały olbrzymie pieniądze polskiego podatnika budowana jest przez Microsoft i inne amerykańsko- garbate molochy. Oni także będą miały wyłączny dostęp do w końcu polskich danych jak i będą tą chmurę obsługiwać. Poza tym jeżeli mówimy o "AlBiCla", jeżeli portal jest polski więc co z tym wspólnego ma niemiecka firma z Dortmundu "Tandberg Data Storage"?
  Jak widać już na wstępie jest dużo niejasności. Osobiście, gdyby taki prawdziwie polski portal powstał od razu bym się do niego zapisał. AlBicLa
  jednak jest niewiadomą więc trochę z zarejestrowaniem do tych mediów poczekam.
 • @Wrzodak Z. 14:25:40
  Śmieszno straszne jest to, że oni uchodzą za prawicę w Polsce.
 • Oczywiście, ze Sakiewicz to cenzor.
  Kto normlane u bezpiecznika ukraińskiego będzie się rejestrował? Podawać takiemu komus swoje dane osobowe?
  I jeszcze na dzien dobry się ośmieszał, bo ponoc przy rejestracji coś szajsbukowe wyskakiwało. Po prostu, Sakevycz widzi, że w jego merdiach kryzys. A władza w końcu się zmieni. Probuje więc wejść w niszę
 • @Zawisza Niebieski 12:37:37
  Wczoraj nawet film Stankiewicz o Smoleńsku zdjęli. Oni już wiedzą, ze był wypadek i to może im zaszkodzic? Dla prezesa i Macierewicza Trybunał
 • @Zawisza Niebieski 12:37:37
  Ambasadorem na Ukrianie ma zostać sekretarz Urbana z lat 80-tych. Wciąż przychodzi "nowe".
 • @Wrzodak Z. 14:25:40
  Dlatego Sakevycz wchodzi w nizę. Widzi, ze Orlen przejął merdia lokalne. Jak one staną się PiSiackie, to jego pisma nie mają szans
 • @zbig71 16:33:05
  Żyjemy w tak absurdalnych czasach gdzie osobom zdrowym wmawia się chorobę a chorych nie chce się leczyć. Gdzie płaci się tym co nie chcą pracować i zabrania się pracy tym, którzy chcą.
 • Dziwne że trzeba się rejestrować
  Na https://klubwm.pl/
  i Albicla.com
  Nie uznaję przymusów
  Nie wróżę także z fusów
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Wican 16:50:55
  Sakewycz jest tylko UPO-wskim słupem lewej kasy kaczelnika i jego braci, także sam nie zrobi nic, bo kasy brak a zarobic nie potrafi, liczy tylko właśnie na kasę kaczelnika.
 • @Wican 16:48:24
  "Wczoraj nawet film Stankiewicz o Smoleńsku zdjęli."

  Co się stało? Jak "zdjęli"?
 • @zbig71 16:33:05
  Prosta sprawa, w podziale PO-PiS PO uwłaszczyło się na elektoracie liberalnym, dążącym do równania poziomem życia z Europą Zachodnią, zaś PiS na konserwatywnym elektoracie prawicowym. Jedna i druga partia programowo z tymi elektoratami niewiele mają. Po prostu hasełka na plakatach, kilka mszy pod okiem kamer i Bóg na ustach tyle wystarczy. Ostatnio nawet mszę za matkę Kaczyński wykorzystał do walki politycznej. Jedynym bogiem tych ludzi jest władza, Przekręty i Szmal.
 • @Wican 16:48:24
  Znając działalność Macierewicza zaraz po wypadku wiemy, że gdyby cokolwiek miał, to by zaraz całemu światu ogłosił. Mimo wykopania z grobów wszystkich ofiar, on wie, że nic nie ma, jaka jest dziś jego rola? Jak to się w Japonii mówi o dyrektorach, którzy się nie sprawdzili, ma gabinet z widokiem na ocean. Kasę trzepie, ma gabinet i raz na jakiś czas pójdzie do PiSowskich mediów i powie, że już dochodzi. Gdyby raport opublikował, za taki raport można go pociągnąć do odpowiedzialności karnej.
 • @Zawisza Niebieski 19:11:10
  100%racji.
  Nie mam nic do dodania.
 • @Wican 16:48:24
  Temat poboczny, ale czy naprawdę Pan wierzy, że tragedia smoleńska to wypadek? Gratuluję naiwności.
  Pzdr
 • Wszyscy
  Tak ogólnie. Oczywiście można mieć zastrzeżenia do T. Sakiewicza. Sam takie mam. Ale jestem za powstawaniem czegokolwiek, co konkuruje z mediami BigTech. Nie przekreślam tej inicjatywy. Będę obserwował i tam publikował. Zobaczymy w praniu jak będzie. Mam nadzieję, że rzeczywiście będzie bez cenzury. Oby!
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 19:51:24
  "@Wican 16:48:24
  Temat poboczny, ale czy naprawdę Pan wierzy, że tragedia smoleńska to wypadek? Gratuluję naiwności. "

  Nie wierzy Pan w wypadki? Proszę mi wytłumaczyć, jak ten samolot mógł się nie rozbić, lądując w gęstej mgle, nad nierównym terenem, na zaniedbanym lotnisku?
 • Jednak, jak się okazuje regulamin Albicli mówi już coś innego. Znajdziemy tam zapis, że treści "sprzeczne z zasadami współżycia
  "będą usuwane. Jak słusznie zwrócili uwagę internauci, trudno w takim wypadku mówić o mediach społecznościowych bez cenzury. Różnić się może jedynie to, jakie treści będą uważane za sprzeczne z "dobrym obyczajem".

  Wolność słowa w internecie to ostatnio coraz głośniejszy temat. Czy potrzebujemy polskich mediów społecznościowych? Na ten temat szeroko wypowiadał się Kamil J. Dudek. Bardzo trudno jest wyznaczyć właściwe granice, ale polski rząd zadeklarował, że podejmie działania, które mają rozwiązać problem cenzury zagranicznych gigantów."
  (...)
  "Kontrowersji dostarcza przede wszystkim regulamin serwisu, który jak zauważyli użytkownicy, został skopiowany z Facebooka. Być może nikt, by nie zwrócić na to uwagi, biorąc pod uwagę, że mało kto bardzo dokładnie wczytuje się w tego typu dokumenty. Jednak w tym wypadku serwis Albicla skopiował cały regulamin wraz z hiperłączami prowadzącymi do serwisu Marka Zuckerberga.

  Reakcja internautów była natychmiastowa. Zarzucili oni polskiemu serwisowi amatorszczyznę i kradzież. I jakby tego było mało, to w regulaminie znalazło się wiele zapisów, które przeczą idei samego serwisu."
  Źródło:
  https://www.dobreprogramy.pl/Albicla-z-kolejnymi-problemami.-Kontrowersje-wokol-regulaminu-polskiego-Facebooka,News,112903.html
 • @krzysztofjaw 19:51:24
  On wierzy,ja wierzę,pan nie wierzysz itd itp itd itp
  Uważam że najwyższa pora aby przyczynę zdarzenie smoleńskiego ustalić w drodze referendum.W przeciwnym (nomen omen) wypadku nigdy z tego nie wybrniemy.
 • @Wrzodak Z. 14:25:40
  Człowieku, daj sobie na wstrzymanie! Dla zdrowia psychicznego!
 • @Pedant 18:37:58
  Miał być o 21 a puścili mecz. Stankiewicz na tt pisała tego dnia że naciski są. Ale na telegazecie wciąż w programie był. Dopiero wieczorem zniknął z telegazety. A obecnie telegazeta jest rzadko aktualizowana jak na poprzednie czasy. A tu zdążyli przed filmem. Film od kilku miesięcy był zapowiadany: "Stan zagrożenia". A tutaj zdjęli, tłumacząc się jakimiś kwestiami prawnymi. Mieli na to dobre pół roku a dopiero w ostatni dzień zauważyli? Ktoś podjął decyzję. I film został "półkownikiem"
 • @Zawisza Niebieski 19:15:39
  Ale za brak raportu chyba też. Jakiekolwiek wyniki by nie wyszły, to raport powinien być zwieńczeniem prac komisji. Ale skoro jeden z jego mega ekspertów Binienda uważa, że drzewo mokre łatwiej złamać niż suche. Że w swoich pseudowyliczeniach nie przewidział, ze brzoza była w ziemii tylko robił symulacje jakby dyndała w powietrzu. Jeszcze kilka kwiatków, bo raport Biniendy czytałem. Sądzę, ze fizyk znalazłby tam więcej kwiatków. I to był wielki ekspert. Gdy chciała go przesłuchać prokuratura to najpierw się zgodził, ale w ambasadzie amerykańskiej. A potem zwiał. CHyba ktos mu powiedział, że za składanie fałszywych zeznań, grozi... . Taki to był fachowiec. Prokurarura była gotowa go przesłuchać w ambasadzie amerykańskiej. Mógłby miec adwokata. A i tak sie bał
 • @krzysztofjaw 19:51:24
  Dowody. Komu to przyniosło korzyść? PiSowi bo stworzony został mit smoleński. A dowodów dalej nie ma. Macierewicz tylko zaciemniał sprawę a teraz nawet film Ewy Stankiewicz nie puścili. A przecież ona PiSiacka. Bali się, że dowiedziała się więcej niż Macierewicz ze swoją bandą?
 • @Pedant 20:11:42
  Ja w dzień katastrofy byłem po spzitalu. Po wypadku. Leżałem sobie w łóżku i zaraz do żony powiedziałem na szybko: polski burdel+ruski burdel+naciski na lądowanie+kiepska pogoda=katastrofa.
  Jeszcze be żadnej refleksji. Tak od razu
 • @ikulalibal 21:13:54
  To nie kwestia wiary. WInę się udowadnia. Jakoś PiS rządzi już kupę lat i wcale tematu nie drąży.. Gdyby był zamach zrobiony przez Rosjan to już by to ujawniono
 • @Wican 07:43:44
  Znalazłem artykuł o wstrzymaniu filmu Stankiewicz:

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/stan-zagrozenia-nie-zostal-wyemitowany-w-tvp-ewa-stankiewicz-komentuje/d32ms8m,79cfc278
 • @Pedant 09:07:12
  Czytałem te uzasadnienia. Wcześniej "wątpliwości natury prawnej" nie było? jak przygotowała film to wszystko powinno być sprawdzone. A tu w ostatniej chwili zablokowano film. Ktoś ma ługie łapy
 • @Wican 10:55:37
  "A tu w ostatniej chwili zablokowano film. Ktoś ma ługie łapy"

  Pani Stankiewicz się spóźniła. Motyw smoleński się zużył i przynosi więcej szkody niż pożytku.

  Trochę mi jej żal, tyle pracy na darmo i trzeba się wykreować na nowo. Inne tematy już są obsadzone i też zużyte, a nowe są ryzykowne i obosieczne.

  https://www.youtube.com/watch?v=H0tcLz0yxkk
 • @Pedant 11:26:01
  Niech zrobi film o aferze podkarpackiej, tylko musi się zwrócić do TVN po fundusze...
 • @Pedant 11:26:01
  /trochę mi jej żal, tyle pracy //

  i pieniędzy.Nie zapominajmy że każdy z tych: "filmów","reportaży","wywiadów z odnalezionym świadkiem","analiz niezależnych ekspertów" itd,kosztował jakieś pieniądze.W przypadku pani Ewy która jest reżyserem (scenarzystą i scenografem),oznacza to zarobek.

  A żałować nie trzeba.Ten zakaz emisji w TVP równie dobrze można traktować jako zaplanowaną kampanię reklamową.Film był pewnie wart tyle co poprzednie, ale atmosfera wokół niego sugeruje że zawiera powalające rewelacje.Takie od których Putin nie spał trzy noce a Rada Bezpieczeństwa ONZ-tu ogłosiła bezterminowy alert.
  Ojciec Dyrektor będzie płytki z filmem dołączał i sprzedawał z Naszym Dziennikiem.Która babcia toruńska zrezygnuje z zakupu?
 • @zbig71 11:53:00
  "Niech zrobi film o aferze podkarpackiej, tylko musi się zwrócić do TVN po fundusze..."

  Dowcipniś z Pana, złośliwy.
 • @zbig71 11:53:00
  //Niech zrobi film o aferze podkarpackiej,//

  Już jest nawet serial pt "Pętla".Cóż z tego kiedy okazuje sie że za wszystkim stali ruskie które zmanipulowali tak Polaków jak i poczciwych i naiwnych (bo tak ich zaprezentował Vega) Ukraińców.
  (przez chwilę był na yt ale już nie ma)
 • @Pedant 11:26:01
  Ale ktoś poniósł koszta. Jeżeli TVP to jest marnowanie środków i niegospodarność. Ale sejm co roku zawsze miliardy przyzna
 • @Pedant 12:10:23
  Serio piszę....
 • @ikulalibal 12:21:20
  No tak.....
  Nie mam telewizora, to nie wiem,
  A że ruskie agenty, no jakże inaczej!!!!!
 • Sakiewicz.
  A przypomnijcie mi proszę za cóż pan Sakiewicz parę lat temu został odznaczony przez słuzby bezpieczeństwa ukrainy najwyższym odznaczeniem tego kraju ? Nie podano oficjalnie za jakież to zasługi został odznaczony.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej