Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Donald Trump pożegnał się z Białym Domem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kończy się pewna epoka, w której jeszcze konserwatyści na całym świecie mogli liczyć na przychylność światowego mocarstwa jakim były USA za czasów Donalda Trumpa. Rozpoczyna się w USA epoka rewolucji neomarksistowskiej.

 Kończy się pewna epoka, w której jeszcze konserwatyści na całym świecie mogli liczyć na przychylność światowego mocarstwa jakim były USA za czasów Donalda Trumpa. Rozpoczyna się w USA epoka rewolucji neomarksistowskiej, która już zdominowała cały dotychczasowy świat cywilizacji zachodniej. Ostały się jeno jej resztki reprezentowane tylko przez władze nielicznych krajów takich jak np. Polska czy Węgry. 

 
Czy to znaczy, że społeczeństwo USA faktycznie przez najbliższe cztery lata stanie się ideologicznie Niemcami, Francją, Danią, Holandią czy Portugalią, Włochami i Hiszpanią? Uważam, że raczej nie. Na prezydenta D. Trumpa jednak głosowała niespełna połowa Amerykanów i oni zachowają swoje przekonania mimo spodziewanej lewackiej rewolucji w ich kraju. Wcale nie jest powiedziane, że w następnych wyborach nie wystartuje ponownie D. Trump i nie zyska poparcia pozwalającego mu na ponowne objęcie urzędu prezydenta. A być może pojawi się ktoś inny, który będzie w stanie zagospodarować konserwatywnych wyborców, którzy stanowili fundament powstania i rozwoju Stanów Zjednoczonych. 
 
To przyszłość a jak na razie czeka nas zmasowany atak lewaków na całym świecie. Oczywiście największe swoje siły zmobilizują wobec tych państw i społeczeństw, które w swojej tradycji i masie nie podzielają ich poglądów. Do tych krajów należy też Polska jako naród z tradycjami chrześcijańskimi, która opiera swoje wartości na tradycyjnym katolickim fundamencie, gdzie naród, państwo, rodzina, tradycja, patriotyzm, własność są najważniejsze. Czy przetrwamy ten atak? Nie wiem, ale wierzę, że tak, chociaż niestety i w Polsce myślenie neomarksistowskie  zyskuje coraz więcej nieświadomych konsekwencji zwolenników. 
 
Żałuję, że prezydent D. Trump przegrał wybory. Przychylam się do twierdzenia, że zwycięstwo J. Bidena było nieuczciwe i mieliśmy do czynienia ze sfałszowaniem wyborów, którego można dokonać jedynie w sytuacji, gdy poszczególni kandydaci mają zbliżony wynik wyborczy a tak było w tym przypadku. Ale D. Trump nie był w stanie udowodnić nieprawidłowości i stało się, co się stało - pożegnał się z prezydenturą USA. 
 
Nikt jednak nie może zaprzeczyć, że dla USA, jak i dla wolnego świata zrobił tyle, ile można było zrobić w obecnych uwarunkowaniach. Nie rozpoczął żadnej międzynarodowej wojny, doprowadził gospodarkę USA do przed pandemicznego rozkwitu, rozwiązywał konflikty politycznie a nie zbrojnie, przeciwstawił się chińskim dążeniom do dominacji światowej, realnie spoglądał na Niemcy i negował ich dążenia do dominacji nad Europą i też tonował takie same imperialistycznie dążenia Rosji pod wodzą W. Putina. Z naszego, polskiego punktu widzenia był nam przyjazny: zniósł wizy, traktował nas jako swojego sojusznika w UE,  wielokrotnie deklarował nam swoją przychylność rozmieszczając m.in. u nas swoje wojska, był przeciw budowie Nord Sream 2 oraz popierał rozwój Trójmorza jako przeciwwagę Niemiec w UE. Ogólnie oceniając - oprócz R. Regana - nie mieliśmy w czasach nowożytnych bardziej przyjaznego Polsce prezydenta USA. I jeszcze długo nie będziemy. No chyba, że komunistyczna wiceprezydent K. Harris narobi takiego bałaganu, że nawet wyborcy Demokratów będą już mieli dość jej rządów. A, że tak będzie to nie mam najmniejszych wątpliwości.
 
Reasumując. J. Biden będzie prezydentem USA tylko jedną kadencję, jeżeli dotrwa do jej końca. Tak naprawdę jego poczynaniami będzie kierować K. Harris. I to ona będzie kształtowała politykę USA przez najbliższe cztery lata. Będzie to prezydentura ideologicznie lewacka. Nie jest to dobre dla świata i dla Polski, ale jakoś przetrwamy ten okres i przetrwają go Amerykanie. Jestem pewien, że następnym prezydentem USA będzie Republikanin lub ktoś o konserwatywnym oglądzie rzeczywistości, choćby ponownie D. Trump jeżeli umiejętnie wykorzysta swoje poparcie do budowy swojego ruchu politycznego. 
 
Wykorzystajmy ten czas do walki o nasze narodowe wartości. Teraz tym bardziej - wobec braku oparcia w USA - staje się to naszą racją stanu i nie możemy tylko mówić, ale działać realnie!
 
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Konserwatyści mogli liczyć na przychylność?
  A fakty były takie, że baba przyslana przez Trumpa promowała lgbt i ichnią tęczę
 • @Wican 18:26:06
  Ok. Było tak, ale sam D. Trump był nam przychylny a nawet bardzo przychylny. Być może pani ambasador nie zawsze spełniała jego wymagania. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że D. Trump też był w jakiś sposób uzależniony od lobby żydowskiego, przy czym popierał akurat tych Żydów, którzy nie chcą NWO.
  Pzdr
 • Trump
  Zdradzony przez wielu Republikanów Trump rozważa stworzenie własnej partii. Gdyby ten pomysł został zrealizowany, odchodzący prezydent zarówno w Demokratach, jak i Republikanach, miałby wrogów.
 • Poczatek pozytywny
  Zimny prysznic dla Bibiego na początek - ambasador USA w Izraelu stał się "ambasadorem w Izraelu, Zachodnim Brzegu i Gazie" - sygnał, że rząd w Waszyngtonie nie uznaje tych terytoriów za należące do Izraela.
 • @AgnieszkaS 20:03:31
  Ma tych wrogów i teraz. Po obydwu stronach. Uważam, że ma szanse na stworzenie nowej siły w USA. Tyle tylko czy starczy mu sił i witalności? Oby!
  Pzdr
 • @Wican 20:31:51
  To może doprowadzić do nowej wojny w tym rejonie. Czy do tego będzie dążył nowy prezydent? Nie wiem, ale to są początkowe decyzje i trzeba poczekać na dalsze. Być może nowa administracja chce pokazać, że jest inna, ale musimy być ostrozni.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 20:53:44
  Do nowej wojny? Amerykanie odetną kroplówkę i Izrael ledwo dyszy. Lewicowi Żyzi i lewactwo w USA wcale nie sa proizraelscy.
  Ale coś nowego dzisiaj się zdarzyło. TVPiS dało z liścia swoim fanom, zwłaszcza z "sekty smoleńskiej" O 21 miał być film Ewy Stankiewicz i dzisiaj został wycofany i puścili mecz.
 • "Dobra zmiana"
  Prezydent Duda mianował ambasadorem w Moskwie sektretarza Jerzego Urbana, Krajewskiego. Wtedy gdy Uszaty był rzecznikiem rządu
 • @Wican 21:40:44
  Duda pięknie odznaczył Żorżetu jakimś medalem od boleści.
 • Ukoronowanego świrusa odpalono globalnie w konkretnym celu.
  Po zajumaniu głosów wyborczych Trumpowi na tzw. rympał - utwierdziłem się w tym przekonaniu, że pod kloszem plandemii - światowe dziecko diabła - chce zoperować USA - a potem resztę krajów - gdzie liczebnie dominuje jeszcze biały człowiek?
  Wniosek?
  Tłumacząc to na ludzki język - to pod kloszem plandemii zapanuje komunizm globalny (niemoskiewski) - gdzie przyspieszy się depopulację - z naciskiem na depopulację białej rasy w pierwszym rzędzie.
 • Najbardziej przyjazne
  Były rakiety wycelowane w Polskę zaczasów Regana właśnie. Były to rakiety antykomunistyczne, więc polskim antykomunistom nie zrobiłby krzywdy.
 • @krzysztofjaw 18:31:59
  Trump obiecał, że Polski nie skrzywdzi, a ustawę 447 podpisał.
  Przychylnie puści nas z torbami....
 • @zbig71 22:04:06
  A ona nawet na koniec ładnie mówiła. Że w Polsce nie ma łamania żadnych zasad, itd. Czyli wcześniej grała rlę. Reprezentowała pewne lobby i opieprzała Adrianka
 • @Wican 22:17:51
  Tak się zastanawiam, komu autor chce sprzedać taki kit tym tekstem? Bo nie wierzę, że pan Jaworucki nie wie o amerykańskich rakietach wycelowanych w Polskę, o 447, itd......
  Przejmuje się losem amerykanów, a czy oni przejmowali się naszym losem, jak ich państwo wprowadzało embargo na nasze produkty na przykład? Zresztą właśnie w Stanach narodziła się neokomuna, to mają to, co sobie wychodowali...
 • @krzysztofjaw 18:31:59
  Zwłaszcza kiedy podpisywał #JustAct #447 XD
 • Kolejny kwiatek
  Według projektu ustawy o służbie zagranicznej ambasador nie musi mieć wyższego wykształcenia.

  Pod jakiego nowego Pisiewicza jest ta ustawa pisana? Przecież obecnie, studia może miec każdy kto chce i potrafi czytać.
 • @Wican 07:04:10
  "Według projektu ustawy o służbie zagranicznej ambasador nie musi mieć wyższego wykształcenia."


  Najciekawsze jest,że ambasadorzy nie będą musieli znać obcych języków.

  https://www.rp.pl/Polityka/312299923-PiS-chce-zmienic-ustawe-o-sluzbie-zagranicznej.html

  Właściwie, aby rozprawić się z kastą dyplomatyczną, można by wykluczyć wszystkich co znają obce języki.
 • @Pedant 09:22:28
  Nie doczytałem. teraz rozumiem, ze jakis przygłup tak źle wczoraj przetłumaczył Trumpa. Jakby to Trum w przemówieniu w USA twierdził, że walczył za Polaków. Czy jakoś tak to szło w tym tłumaczeniu.
  W sumie logiczne. Skoro dysgraf może uczyć w szkole polskiego. Polonistka mojej córki z podstawówki obniżyło córcę pół oceny za "chamstwo". Wg pani nauczycielki powinno się pisać "hamstwo". Skoro ktoś taki naucza polskiego to po co w dyplomacji znajomość języków obcych? Jeszcze luzi z dyskalkulią dać na do nauczania matematyki
 • @Pedant 09:22:28
  "Zauważa, że jeden z przepisów nowelizacji obniżył wymagania dotyczące kadry kierowniczej w MSZ, od której przestało się wymagać znajomości dwóch języków i zaliczonego egzaminu dyplomatyczno-konsularnego. "
  /Polityka/

  Ambasadorzy nie będą musieli znać dwóch obcych języków - jeden obcy język im wystarczy.
 • @AgnieszkaS 09:48:51
  "Ambasadorzy nie będą musieli znać dwóch obcych języków - jeden obcy język im wystarczy."

  Ma być wymagany? Skąd Pani wie?

  Zresztą po co? Można zatrudnić tłumacza.
 • @Pedant 09:54:05
  Ta ustawa jest robiono pewnie pod konkretne osoby. Pewnie mają jeszcze trochę chętnych Pisiewiczów. Może Kuchciński dostanie placówkę?
 • @Wican 10:21:27
  Najlepiej w jakimś ukraińskim burdelu zmałolatkami
 • Zamieszki po inauguracji. Antifa zdemolowała biuro Demokratów i spaliła amerykańską flagę. "Nie chcemy Bidena, chcemy zemsty"
  https://media.wplm.pl/thumbs/eb6/OTYwL3VfMS9jY184MWY5Mi9wLzIwMjEvMDEvMjEvMTIwMC83NjEvYjk0MjM1YTZjMzA0NDYwNGI5MDU0Y2ZjZWFhY2JhMzIuanBlZw==.jpeg
  Nie takiego pierwszego wieczoru prezydentury spodziewał się Biden. Działacze Antify zaatakowali biuro Demokratów. Lewicowy ekstremiści znów niszczyli własność prywatną.


  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zdjęcie Sandersa z inauguracji Bidena hitem internetu! Znudzony polityk w towarzystwie… Stalina, Hanksa i w greckim tańcu

  Bojówkarze Antify zdemolowali biuro Demokratów w Portland. Pojawiły się hasła wymierzone w nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Doszło do starć z policją. Nie chcemy Bidena, chcemy zemsty krzyczano podczas zajść. W Denver publicznie spalono amerykańską flagę. W Seattle skrajna lewica demolowała budynki, w których prowadzono sklepy i inne prywatne firmy. Na działania skrajnej lewicy odpowiedziała amerykańska policja. Doszło do zatrzymań. W wielu miejscach demonstranci obrzucali funkcjonariuszy kamieniami i jajkami. Całość z filmami pod linkiem

  https://wpolityce.pl/swiat/535807-antifa-zdemolowala-biuro-demokratow-chcemy-zemsty


  Ps...Oto jaskrawy przykład na to, kto wszczynał burdy na Kapitolu. Lewactwo jest równe nazizmowi. Zawsze mówiłem, że zabawy demokratów z Antifą to jak głaskanie wściekłego psa…. Dzisiaj się łasi a jutro odgryzie ci rękę. Jeszcze trochę to Antifa zrobi Kristalnacht w posiadłości G. Sorosa. Teraz Biden nie może już chyba zrzucić winy za rozruchy przeciw farsie wyborczej naTrumpa? Wiadomo, żeTrump okazał mu pogardę, wyjechał i urządził własną imprezkę w wartej160mln.$ posiadłości na Florydzie

  Jakby ktoś coś chciał zrozumieć, ale na poważnie to proszę sobie poszukać filmików z Catherine Austin FITTS.
 • @zbig71 13:11:08
  Żyjemy w tak absurdalnych czasach gdzie osobom zdrowym wmawia się chorobę a chorych nie chce się leczyć. Gdzie płaci się tym co nie chcą pracować i zabrania się pracy tym, którzy chcą.
 • @Wican 16:44:27
  100%prawdy!!!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej