Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Ja się nie zaszczepię, ale to decyzja każdego z nas!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przychylam się do opinii, że ów wirus został wyprodukowany ludzką ręką. Nie wierzę w jakieś zwierzątka, u których ten wirus powstał i przeniósł się na ludzi. To jest po prostu niemożliwe, zwarzywszy na jego budowę i strukturę.

 Do tej pory unikałem jednoznacznej opinii w sprawie pandemii koronawirusa. Co nie znaczy, że tym się nie interesowałem i bagatelizowałem jego wpływ na zdrowie ludzi na całym świecie. Mamy do czynienia z faktem jego istnienia i nikt nie może tego podważyć. Narobił nam wiele szkód ze śmiertelnym żniwem na czele. Tyle tylko, że jego śmiertelność może być swobodnie porównywalna ze zwykłą sezonową grypą i temu też nikt nie może zaprzeczyć. 

 
Rozpętała się wielka światowa propagandowa machina windująca wirus SARS-CoV na największego zabójcę w nowej historii ludzkości. Jego skutkiem jest choroba nazwana  COVID-19, która zarówno może być bezobjawowa, jak i objawowa nieraz kończąca się niestety śmiercią. To też jest niezaprzeczalny fakt. 
 
Przychylam się do opinii, że ów wirus został wyprodukowany ludzką ręką. Nie czas i miejsce, aby to udowadniać, ale nie wierzę w jakieś zwierzątka, u których ten wirus powstał i przeniósł się na ludzi. To jest po prostu niemożliwe, zwarzywszy na jego budowę i strukturę. Pozostaje do sprawdzenia czy został on uwolniony celowo czy też przez przypadek i niechlujstwo. Nie wiem czy kiedykolwiek dowiemy się w tym obszarze prawdy. Takie jest moje zdanie.
 
Ale ten wirus istnieje i chyba wszyscy chcieliby, aby też ludzką ręką został jak najszybciej zneutralizowany i pokonany na tyle, aby można było powrócić do normalności. Bo niestety z jego powodu świat "stanął na głowie", stał się nienormalny w rozumieniu dotychczasowego naszego życia. Chyba wszystkie kraje na świecie wprowadziły ograniczenia wolności jednostek i ich grup. Zamknięte zostały szkoły, biznesy, nakazano nam noszenie maseczek oraz zachowanie tzw. dystansu społecznego i zakazano spotkań w większym gronie. A człowiek przecież jest istotą stadną i samotność jest jego największym wrogiem powodującym wiele schorzeń, też psychicznych. 
 
Nie wiem, czy zastosowane obostrzenia wobec nas są racjonalne. Być może tak a być może nie, ale winniśmy żądać, aby wszyscy, którzy mają taką możliwość robili wszystko w jednym celu: naszego powrotu do normalnego życia. I można tu wymienić rządy poszczególnych krajów jak i np. globalne firmy farmaceutyczne, które mają monopol na tworzenie preparatów przydatnych dla naszego zdrowia.  
 
I tutaj pojawia się moja wątpliwość. Firmy farmaceutyczne są firmami prywatnymi i nastawionymi na uzyskanie jak największego zysku, jego maksymalizację w krótkim i długim okresie. Najlepiej dla nich byłoby jakby wszyscy ludzie byli chorzy od urodzenia i potrzebowaliby leków na choroby przewlekłe. Stąd np. wydają one nieporównywalnie mniej środków na badania nad antybiotykami (które leczą i wyleczają) a skupiają się na badaniach nad lekami leczącymi choroby, które nieraz trwają latami a tak naprawdę nie są te leki w stanie wyleczyć a jedynie zaleczyć chorobę. Wtedy firma ma stały dopływ gotówki, ma powtarzalnych stałych klientów. 
 
Podobnie jest w przypadku koronawirusa SARS-CoV. Firmy farmaceutyczne skupiły się na szczepionkach niby przeciwdziałających zakażeniu  a nie leku na COVID-19, który mógłby swobodnie wyleczyć osoby, które na niego zachorowały. Logiczne przecież byłoby powstanie takiego leku albo wykorzystanie już istniejących substancji leczących, choćby w postaci Chlorochiny czy Amantadyny, która według wielu jest idealnym lekiem na COVID-19. Z tym, że jest tania i ogólnie od lat dostępna za przysłowiowe grosze a to dla firm farmaceutycznych mierny interes. I takim miernym interesem jest też dla niektórych lekarzy (też profesorów medycyny), którzy są lobbystami tychże firm farmaceutycznych i czerpią od nich niezłe gratyfikacje finansowe i nie tylko. Akurat to wiem z autopsji.
 
Obecnie Polska zakupiła szczepionki genetyczne mRNA z firm: Pfizer/BioNTech, Moderna oraz  CureVac i tzw. tradycyjne wektorowe od firm: AstraZeneca i Johnson&Johnson. 
 
W przypadku całkowicie nowych i dotychczas nie stosowanych szczepionek genetycznych, wykorzystuje się jeden lub więcej genów wirusa, w celu wywołania odpowiedzi immunologicznej organizmu. Oznacza to, że w preparacie znajduje się informacja genetyczna, w tym przypadku o budowie białka znajdującego się na kolcach wirusa, która powoduje, że komórki zaczynają to białko produkować. Zostaje ono przez organizm rozpoznane jako „obce”, co skutkuje wytworzeniem odpowiednich przeciwciał. W przeciwieństwie do tradycyjnych szczepionek, preparaty oparte na mRNA nie zawierają inaktywowanych wirusów ani nawet ich części, przez co mają być bezpieczniejsze. 
 
Tradycyjne szczepionki wektorowe opierają się na wykorzystaniu fragmentów innych wirusów do wywołania odpowiedzi immunologicznej przeciw konkretnemu wirusowi – w tym przypadku koronawirusowi SARS-COV-2. Podobnie jak szczepionki genetyczne, tak również szczepionki wektorowe są stosunkowo nową technologią. Były już szeroko badane w badaniach nad HIV oraz innymi chorobami, np. wirusem Ebola. W przypadku szczepionki opracowywanej przez AstraZeneca w celu wywołania odpowiedzi autoimmunologicznej organizmu wykorzystuje się nieaktywną cząstkę adenowirusa wywołującego przeziębienie u szympansów. Cząstka ta jest wektorem, czyli przenosi białko kolca SARS-CoV-2, co skutkuje wywołaniem reakcji układu odpornościowego. Z dostępnych badań wynika, że preparat opracowany przez AstraZeneca ma 90 proc. skuteczność [1]. 
 
Jest jeszcze jeden ważny aspekt. Według naukowców powstanie nawet chociaż trochę sprawdzonej szczepionki to proces trwający co najmniej 5 lat. To minimum. Pandemia koronowirusa jest od niemal roku. Jak więc można już dziś twierdzić, że opracowano szczepionkę skuteczną, gdy jak każdy wirus też ten cały czas mutuje? Pytanie wydaje się retoryczne, tym bardziej, że firmy farmaceutyczne uchyliły się od wypłaty odszkodowań za skutki uboczne stosowania szczepionek zrzucając to na rządy poszczególnych krajów, w tym m.in. na UE i Polskę. 
 
Osobiście nigdy nie szczepiłem się na grypę, bo każdego roku była to już jej kolejna mutacja i szczepienie wydawało mi się bezsensowne. Tym bardziej nie mam zamiaru być "królikiem doświadczalnym" w czasie obecnej pandemii. Nic nie wiemy na temat skuteczności i ewentualnych skutków ubocznych na obecne szczepionki przeciw SARS-COV-2. Być może w ostateczności zdecydowałbym się na szczepionkę wektorową. 
 
Ale to jest tylko moje zdanie. Każdy z nas podejmuje własne decyzje. Wiem, że strach często bywa motorem podejmowania decyzji. Czy będą one właściwe to dopiero dowiemy się za jakiś czas. Mam nadzieję, że jednak mimo wszystko praca firm farmaceutycznych nie poszła na marne i te osoby, które poddadzą się szczepieniu nie będą tego żałować. Oby!
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Kurde Krzysiek
  ...to Cię bolszewik Gawrylenko okrzyknie łajdakiem :)...
 • ----- a pozwolą się nie zaszczepić , przy takim planie ?.
  https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=pl&u=https://institute.global/policy/how-government-should-call-shots-getting-uk-vaccine-ready
 • @trybeus 19:40:35
  A któż to jest ten bolszewik?
  pzdr
 • Ja i moja rodzina
  znajomi także się nie zaszczepią. Czekamy na zaszczepienie całego rządu, jego doradców oraz na efekty tych szczepień.
 • @ninanonimowa 20:03:12
  Plan jest taki jaki jest, ale jesteśmy wolnymi ludźmi i cóż nam pozostaje? Ja nie zgadzam się na wszelkie paszporty czy chipy określające naszą przydatność społeczną. Jeżeli będzie trzeba to jestem gotów być rebeliantem. To lepsze niż całkowite zniewolenie.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 20:27:03
  Ja także mogę nim być. Pzdr!
 • @krzysztofjaw 20:24:01
  Gawrion
 • @krzysztofjaw 20:27:03
  Amigo komuna pełną mordą , każdy ma to posiadać . Dlatego takie zaświadczenia o wyszczepieniu można będzie kupić u lekarzy za odpowiednią motywację . Polak potrafi .Salute :) http://www.cessanis.com/wp-content/uploads/2014/08/ksiazeczka_szczepienie_Cessanis-1024x768.jpg
 • @kula Lis 69 20:26:11
  I to jest racjonalne. Zauważ, że dopiero masowe szczepienia są dla firm farmaceutycznym procesem badawczym przydatności szczepionek. Takie działania winny być wykonane przed wprowadzeniem tychże. Ale to by wymagało lat badań a na to firm nie było stać, bo czują kasę, którą teraz można zarobić. Osobiście dostaję torsji na ich praktyki. Już nie mówię o tym marketingu szczepionkowym, który wymusza - poprzez strach - na ludziach chęć zaszczepienia. To jest wedle mnie obrzydliwe.
  Pzdr
 • @trybeus 20:34:04
  Szanuję Gawriona. Stworzył portal, który w trudnych czasach zawsze był i jest po naszej, prawej stronie. Oczywiście nie zawsze podzielam jego opinie, ale nie można go za to krytykować w czambuł. Wielość opinii jest naszą zaletą i zawsze możemy się spierać pod jednym warunkiem: oby zależało nam na Polsce.
  Pzdr
 • @Repsol 20:52:55
  Nie wiem jak to będzie, ale ja nie zamierzam nosić żadnych zaświadczeń o zaszczepieniu.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 21:01:47
  To jest w tenkraju bez znaczenia . Polinskie procedury są takie jak w bantustanie . Kto określi co dostajemy ?. https://www.prawo.pl/zdrowie/dostarczanie-szczepionek-do-szpitali-zamrozone-czy-rozmrozone,505630.html Salute .
 • @krzysztofjaw 21:07:24
  No to nici z lotnisk , dworców , hoteli , delegacji , bankowości personalnej , oraz szpitali , przychodni , rent i emerytur tyle na początek . Salute .
 • @Repsol 21:13:15
  Aż tak to pójdzie? Nie sądzę, no chyba, że faktycznie zostaniemy całkowicie ubezwłasnowolnieni, ale w takim razie musimy walczyć o naszą wolność. A takich ludzi jest wielu, nie tylko ja, mam taka nadzieję.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 21:22:13
  Amigo kto ma walczyć , banda lemingów ?. Dobry dowcip . Salute :)))
 • @Berkeley72 21:32:52
  " I stąd me proszczepienne, NA PEWNO ZASADNE, OPINIE.// " . Jaki to język ?. Raczej dziwny , prawda ?. Salut :)))
 • Wg. PRZEPISÓW, odczyny poszczepienne, łącznie ze zgonami, występują w pierwszych 4 tygodniach, trucizny wtedy są "wymywane" całk
  Przypomnę, że na TV www.belarus24.by , dzisiaj OFICJALNIE ZALECANO by w obecne mrozy NIE NOSIĆ MASEK spacerując po mroźnej ulicy. Dlaczego? bo wdychane / wydychane przez nas bakterie i wirusy przymarzają do masek zwiększając ryzyko zakażenia (przy wielokrotnym tych masek użyciu).

  A na "wiernipolsce1" zapytano się OFICJALNIE dlaczego - ogólnie - z mym doświadczeniem życiowym, jestem PROSZCZEPIENNY.

  Ma odpowiedź może być interesująca i dla "neonowców":

  //Szczepienie polega NA WYMUSZENIU NA ORGANIZMIE JEGO TRENINGU, bardzo podobnego do tego jaki praktykują obecnie tzw. „morsy”: aby być odpornym na dłuższy pobyt w zimnej wodzie, wielokrotnie zanurzają się oni w niej na krótki okres czasu, WYMUSZAJĄC NA ORGANIZMIE jego KONTRREAKCJĘ na wyziębienie. To wynika z PRZECIWENTROPICZNEGO PRAWA BIOLOGII, intensywnie NIE DOSTRZEGANEGO przez tzw. (neo)darwinistów, laureatów Nagrody Nobla w to włączając.

  Nie trenowane – zwłaszcza w zw. „krytycznych okresach” w młodości, połączenia w korze mózgowej ssaków się nie rozwijają, jeśli np. młode kocięta przez pierwsze 3 miesiące ich życia przetrzyma się, w zasłaniających im dostęp do światła klapkach na oczach, po tym okresie życie w warunkach normalnych już im wzroku nie przywróci. I to zjawisko fizjologiczne leżu u podstawy, ruchu antyszczepienego, wynikającego z funkcjonalnej ŚLEPOTY (zwłaszcza wychowanych w tzw. "warunkach burżuazyjnego komfortu" ludzi) w zakresie spraw, które są całkowicie zrozumiałe dla osób wychowanych tak jak ja.

  (Pamiętam jak w wieku lat 10/11, czyli w styczniu 1953, mieszkając u dziadków w Zakopanem, czytałem Kalendarz Rolniczy na rok 1953, który oni akurat wtedy bezpłatnie dostali. I bardzo dobrze zapamiętałem w nim artykuł „Zimny wychów cieląt”, o dobrodziejstwie jakie taka „chłodna młodość” wywołuje u dorosłego bydła, które jest odporne na choroby. I idąc wtedy do szkoły w Z-nem, w blisko 20 stopniowym (dokładnie jak dzisiaj rano!) mrozie, ubrany tylko w gruby swetr z ostrej owczej wełny, sobie myślałem (dosłownie!) że jestem takie CIELĘ CHOWANE NA ZIMNO.

  I stąd me proszczepienne, NA PEWNO ZASADNE, OPINIE.//
 • @Berkeley72 21:45:32
  Bez zmian . Salut :)))
 • @Berkeley72 21:45:32
  a kto twierdzi, że wszystkim wstrzykują szczepionkę ?
 • @interesariusz z PL 23:07:26
  No i na koniec Amigo załapałeś o co ta gra idzie . Salute .
 • @Repsol 21:38:52 //Stąd me proszczepienne, NA PEWNO ZASADNE, OPINIE.// " . Jaki to język ?
  To jest język starożytnych filozofów STOIKAMI zwanych. Otóż posługując się rękoma, tak tłumaczyli oni metodę dochodzenia do WNIOSKÓW NIEPODWAŻALNYCH.

  Otóż początkowo nie znaną im sprawę symbolizowali przez zaciśniętą PIĘŚĆ jednej ręki. I pierwsze, POWIERZCHOWNE ich opinie o strukturze tej PIĘŚCI pokazywali w formie otwartej dłoni drugiej ręki, luźno przytykającej do badanego przez nich obiektu. W kolejnych przyłożeniach dłoni do "pięści" jej palce coraz ściślej ten "nieznany obiekt" obejmowały, aż po wielu próbach DŁOŃ CHWYTAŁA PIĘŚĆ całkowicie ją unieruchomiając.

  Wtedy stoicy twierdzili, że W PEŁNI UCHWYCILI ISTOTĘ badanego problemu.

  Z tydzień temu oglądałem video, na którym znany wirusolog, prof. Bagdadi (zdaje się z USA) obrazowo tłumaczył, po angielsku, jak limfocyty zwalczają cząstkę, rozpoznaną przez nie jako "wrogą", ANTYGENEM zwaną. I dokładnie, najprawdopodobniej nie znając "metody stoików", powtórzył ich kolejne ruchy dłońmi. Zaciśnięta PIĘŚĆ jednej jego ręki to był ANTYGEN, a dłoń drugiej jego ręki to były, początkowo tylko punktowo do tego "antygenu" przylegające, niedojrzałe PRZECIWCIAŁA, które swymi "lepkimi palcami" (w formie palców Bagdadiego) tę "pięść" coraz szczelniej obejmowały. Az do dokładnego jej UCHWYCENIA i zneutralizowania "groźby" jaką wroga cząstka stanowiła dla organizmu.

  Tak i ja postępuję, wobec trochę znanych mi osobiście antyszczepionkowców, od lat już dokładnie pięciu. A jak wygląda mój CHWYT OSTATECZNY tego problemu, to "Repsol" może przeczytać tutaj:

  https://zakop999pl.neon24.pl/post/159664,antyszczepionkowcy-to-ludzie-chorzy-na-atrofie-mozgu
 • Jeśli włade pisuarii chcą szczepić najpierw prokuratorów a później nauczycieli
  to każdy logicznie myślący prezessimusowski słup dialektyczny wie, że szczepienie jest dobre
 • @Berkeley72 21:45:32
  "Nie trenowane – zwłaszcza w zw. „krytycznych okresach” w młodości, połączenia w korze mózgowej ssaków się nie rozwijają, "
  To może trzeba zacząć trenować odporność. By ją zacząć, to trzeba spożywać nie wyjałowioną żywność, nie kąpać się dwa razy dziennie, nie żyć w otoczeniu zupełnie sterylnym. Wszystko z głową. Marchewkę, czy truskawkę jak się zje z piachem też nie zaszkodzi. O takich warzywach jak brukiew, czarna rzepa, lebioda i młoda pokrzywa to niestety ludzie zapomnieli i dlatego jest jak jest
 • @goat 14:20:06
  Nawet wywarł z jemioły dobrze pić. Na łąkach pod lasami jeszcze sporo dobra jest. Lub na ogrodach. Acz też coraz bardziej zanieczyszczone. Ale nawłoć, mniszek lekarski, bez, róże i głóg
 • Ofiara "pandemii"
  Właściwie to prowadzila śledztwo.
  Przenieść kobietę 300 km od domu. Z dnia na dzień. W domu zaś pozostaje dwójka dzieci i matka w podeszłym wieku. Powod? Pani prokurator usiłowała prowadzić śledztwo ws. kopertowych wyborów
 • @Wican 18:52:58
  I szklaneczkę dobrej księżycówki od czasu do czasu też nie zaszkodzi. Bo to co w sklepach z "voltami" to zatruć się można.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej