Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Co nas czeka bez gotówki i po rewolucji neomarksistowskiej?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nawet G. Orwell pisząc swój "Rok 1984" wydaje się dziś słabo przewidującym przyszłość ludzkości. To do czego dążą dziś nemorksistowscy totalitaryści jest o wiele bardziej przerażające.

"Firma PayPal, obsługująca przelewy bezgotówkowe, zablokowała konto chrześcijańskiej organizacji dobroczynnej "GiveSendGo", gdyż zbierano na niej fundusze na ochronę prawną uczestników protestów pod Kapitolem - poinformowała sama spółka. "GiveSendGo" reklamuje się jako pierwsza organizacja chrześcijańska tworząca zbiórki społeczne, która nie pobiera żadnej prowizji. Zamknięte zostało również konto należące do Ali Alexandra, jednego z organizatorów spotkania w Waszyngtonie (...) Już wcześniej PayPal zablokował konto należące do organizacji "Joy in Liberty" (dosłownie "Radość w Wolności"), ze względu na to, że opłaciła ona podróż części zwolenników Trumpa do Waszyngtonu. Nie ujawniono, czy chodzi o osoby biorące bezpośredni udział w zajściach, czy zwykłych demonstrantów. Tym samym PayPal staje się kolejnym gigantem, który rozpoczyna atak na Donalda Trumpa i jego najbliższe otoczenie. Wcześniej np. Twitter poinformował, że od piątku zawiesił ponad 70 000 kont, ze względu na "złamanie regulaminu" - w tym konto samego Trumpa. Szereg dużych amerykańskich firm, w tym AT&T Inc, American Express i Dow Inc, zapowiedziało, że odetnie finansowanie kampanii polityków republikańskich, którzy wypowiadali się o możliwych nieprawidłowościach podczas wyborów"[1].
 
Przytaczam powyższe, aby uzmysłowić Szanownym Czytelnikom, co może się zdarzyć, gdy w obrocie finansowym zabraknie gotówki a nasze transakcje wykonywane będą jedynie poprzez zapisy elektroniczne. W każdej bowiem chwili możemy być zablokowani przez banki i zamknięty przez nie może być nam dostęp do naszych pieniędzy. To nie żadne czarnowidztwo, ale realna groźba. 
 
A powodów do zablokowania naszego dostępu do kont w niedalekiej przyszłości może być wiele. Choćby to, że np. się nie zaszczepimy lub będziemy mieli za mało "punktów przydatności społecznej lub zaufania społecznego". Takie punkty już są przydzielane w Chinach a to one dziś stają się pierwszą potęgą świata [2]. Według chińskiej punktacji "jej wartość zawiera się w granicach od 350 do 950, a użytkownikowi przypisywana jest jedna z pięciu możliwych ocen opisowych: nie najlepsza (350–550), umiarkowana (550–600), dobra (600 650), doskonała (650–700) oraz super (700–950). Ci z najwyższą punktacją mogą liczyć na szereg udogodnień: brak konieczności pozostawiania depozytu podczas wynajmu roweru, samochodu lub mieszkania, szybsze zameldowanie w hotelu czy na lotnisku, a nawet lepszą ekspozycję na portalach randkowych. Dobry rating pomaga również w dostępie do usług publicznych. Można liczyć na szybsze załatwienie spraw wizowych czy mieć pierwszeństwo w przyjęciu do szpitala" [3]. Tak jest na razie, ale system totalnej inwigilacji obywateli chińskich jest cały czas udoskonalany i zmierza do całkowitego ubezwłasnowolnienia ludzi. 
 
To komunistyczne marzenie totalnego sterowania ludźmi i ich inwigilowania wreszcie dla neomarksistów spełnia się na naszych oczach i nie sądzę, żeby ten mechanizm nie podobał się lewackim światowym i neomarksistowskim elitom, choćby w UE czy obecnie w USA. Już niedługo takie punktacje mogą być wprowadzane w obrębie cywilizacji zachodniej, której upadek też dzieje się na naszych oczach. A najdoskonalszą formą nacisku na obywateli byłaby oczywiście możliwość zablokowania im dostępu do własnych pieniędzy a to może gwarantować jedynie wycofanie gotówki z obiegu. Wtedy wystarczyłby tylko przycisk "enter" i już byłoby po sprawie, czyli jeżeli ktoś miałby złą punktację "przydatności społecznej" mógłby pożegnać się z dostępem do własnych pieniędzy. Czy wobec takiej groźby obywatele postępowaliby wbrew obowiązującym lewackim standardom? Pytanie wydaje się retoryczne. 
 
Wobec powyższego nawet G. Orwell pisząc swój "Rok 1984" wydaje się dziś słabo przewidującym  przyszłość ludzkości. To do czego dążą dziś nemorksistowscy totalitaryści jest o wiele bardziej przerażające. Będą nami rządzić i sterować naszymi zrachowaniami wybrańcy a my będziemy niewolnikami pozbawionymi własności, rodziny, indywidualizmu. Będziemy tak postępować jak będą oni chcieli i od nas wymagali. Staniemy się bezwolnymi wykonawcami ich poleceń. A jeżeli zaczniemy się buntować to zostaniemy obywatelami ostatniej kategorii, którym nic się nie należy i którzy będą skazani na wegetację lub sami - jak w "Seksmisji" - będziemy tworzyli jakieś obozy wolnościowych  odszczepieńców.  
 
Wracając do gotówki. Trend na świecie jest taki, że coraz mniej transakcji wykonuje się gotówkowo. W Polsce jest to już poniżej 50% [4]. Oczywiście dla lewackich macherów, rządów i banków to sytuacja jak najbardziej pożądana, bo gotówka to wolność a jej brak spowoduje wiele niekorzystnych dla każdego z nas następstw, do których - abstrahując już od strategicznych celów neomarskistów - możemy zaliczyć [5]: 
 
– 100 % kontrolowanie nas przez Państwo i przez banki, przy czym żaden indywidualny zakup nie ujdzie ich uwadze,
– brak normalnego rozporządzania swoimi pieniędzmi i np. dawania ich komuś,
– automatyczne opodatkowanie każdej transakcji, i to co do każdego grosza, a nie będzie można się już obronić przed nieograniczonymi zakusami fiskalnymi władzy,
– w razie wybuchu jakiegokolwiek kryzysu finansowego, krachu na giełdzie, czy też wojny nie będzie można już pójść do bankomatu i wyjąć swoich pieniędzy, aby je uchronić przed stratą,
– dzięki likwidacji gotówki banki będą miały monopol na „strzyżenie” nas z naszych pieniędzy na koncie,
– w przypadku załamania się systemów bankowości elektronicznej stracić możemy cały swój dorobek życia, albo przez pewien czas nie będziemy mieć do niego dostępu, 
– jeśli władza będzie osłabiała wartość pieniądza i powodowała inflację to już nie będzie można się przed tym uchronić,
– likwidacja gotówki to skrajne uprzywilejowanie jednego rodzaju przedsiębiorców (tj. banków) kosztem wszystkich innych podmiotów i przyznanie im ogromnej władzy w stosunku do każdego z nas bez jakichkolwiek nawet pozoru demokratycznego wpływu obywateli na te podmioty,
– jeśli władza spróbuje wprowadzić tzw. wariant cypryjski (przymusowy skok Państwa na pieniądze wszystkich obywateli do wysokości pewnej kwoty) to już nie będziemy mogli się przed tym uchronić wyjmując gotówkę z bankomatu, bo jej nie będzie,
– jeśli będziemy niewygodni dla władzy to nasze konta mogą być automatycznie wyzerowane.
 
Własność prywatna i gotówka to więc nasze miecze w walce z lewackimi dążeniami do naszego zniewolenia. Musimy robić wszystko, aby nie dopuścić do tego, aby pozbawiano nas własności i zlikwidowano gotówkę w obiegu. Na szczęście obecny polski rząd deklaruje, iż nie zamierza likwidować gotówki, ale czy aby to nie jest "mydleniem nam oczu"?
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com 

KOMENTARZE

 • Mam pytanie: Kiedy ta rewolucja i brak gotówki nastąpi?
  Proszę podać jakąś przybliżoną date, aby móc się przygotować i zabezpieczyć. Pan rozumie, że to byłoby pomocne, bez tego to cała informacja jest absolutnie nie przydatna.
 • @Anna-PK 20:15:51
  Jeszcze się zdziwimy to bagno przyspiesza ze zmianami , niestety obecne niedojdy przy korycie też na to pozwalaja . Po to bankster został Premierem . Salute https://www.bitchute.com/video/50kEYqeY68wN/
 • @krzysztofjaw
  Salute 5*
 • @Anna-PK 20:15:51
  Pani Anno. Osobiście uważam, że już musimy się na taką ewentualność przygotowywać. Jeżeli zabraknie gotówki w obiegu narodzi się czarny rynek, m.in. kruszców jak złoto czy srebro. Poza tym nieruchomości: trzeba w nie inwestować, jeżeli dziś ma się jakiś zasób finansowy to bardzo dobra inwestycja. Rewolucja neomarksistowska przyspiesza na całym świecie a po zwycięstwie komunisty J. Bidena w USA to przyspieszenie jeszcze przyspieszy.

  Jak Pani myśli. Czy lewackim elitom nie podobają się punktacje ludzi, które odbywają się w Chinach. To ich marzenie. Do tego teraz dochodzi pandemia, która znów ograniczy nasze wolności.

  Mimo tego czarnego scenariusza uważam, że jednak prawda i normalność zwycięży, ale nie bez walki, naszej walki.

  Pzdr
 • @krzysztofjaw 20:46:05
  A zagrożenia wzrastają. Juz bodaj Visa czy jakaś instytucja "karciana" zablokowała Trumpa. Skoro mozna zablokować prezydenta USA to co dopiero szaraczków? Na Cyprze już nie tak dawno było to testowane
 • @krzysztofjaw 20:46:05
  " m.in. kruszców jak złoto czy srebro. Poza tym nieruchomości: trzeba w nie inwestować, jeżeli dziś ma się jakiś zasób finansowy to bardzo dobra inwestycja. Rewolucja neomarksistowska ..."

  Roosevelt, który wcale nie był marksistą skonfiskował złoto i zakazał jego posiadania. Na większe nieruchomości skuteczny jest podatek katastralny, ich nie da się schować. ;)
 • @Pedant 20:58:21
  Złoto można schować i czekać na lepsze czasy. I zawsze powstanie jakaś szara strefa. Chyba, ze wszyscy znajdą się na etatach?
 • @krzysztofjaw 20:46:05
  Amigo inwestuj w nieruchomości . Lawina już ruszyła z akcentem na priorytetowe inwestycje . Salute :))))) https://www.tvp.info/51722241/portugalia-nowe-prawo-umozliwia-wywlaszczanie-nieruchomosci-w-zwiazku-z-planem-odbudowy-gospodarki-po-koronakryzysie-tvp-info
 • @Wican 21:02:30
  "Złoto można schować i czekać na lepsze czasy."

  Fortuna kołem się toczy, są czasy gorsze potem nadchodzą lepsze. Złoto nie jest najważniejsze.

  Trzeba mieć dobro w swoim sercu, a nie szukać go w bogactwie.
 • @Pedant 21:09:27
  Dokładnie tak!

  95% internetu oraz informacji zawartych na tym blogu to śmieci ,nie przydatne normalnemu człowiekowi do niczego..

  Lewak-prawak, a może Hegel?

  Lewackie at&t i google twiter zablokowaly konta prawakom w tym trumpowi.

  Lewacki Stalin i prawacki Hitler - ludzie , kiedy Wy się obudzicie ze snu swojej głupoty.

  Pieniądze to wolność w gotówce wyrazona kapitalizmem , a brak pieniedzy to komunista dopuszcza do obrotu, ale nie chce..

  Pytanie jest tylko jedno : czemu wirus musi czyścić śmieci..?
 • @Pedant 21:09:27
  Takie piepprzenie. Jak nie ma co do gara włożyć, to inne priorytety się pojawiają. Zwłaszcza jak ma się bliskich
 • @CIApy 21:52:14
  Kapitalizm nie jest przeciwieństwem komunizmu. Może być kapitlaizm państwowy
 • Biorąc pod uwagę te wszystkie nadchodzące i nieuniknione
  problemy, co Pan osobiście zrobił aby zabezpieczyć się i zmniejszyć własne straty z powodu neomarksistowskiej rewolucji.
 • @Wican 21:57:51
  "Jak nie ma co do gara włożyć, to inne priorytety się pojawiają. "

  Też prawda.
 • @CIApy
  https://www.bitchute.com/video/50kEYqeY68wN/ Na pewno ?.
 • @Pedant 22:13:25
  I obawiam się, że kryzys może wyzwolić najgorsze instynkty. A tu nawet sportu amatorsko pouprawiać nie mogę. Ale sztangę sobie zrobiłem z pręta i starych felg. Ze starych opon zrobię tor przeszkód. mam miejsce i tylko to pozstało obecnie. Oraz współpraca z sąsiadami.
  Uważam, ze gdy nie będzie co do gara włożyć to umowy społeczne przestaną obowiązywać. Coś o tym mówił kilka lat temu stary Kissinger. Gdyby to nie on, to był stwierdził, ze to rojenia starego wariata
 • @krzysztofjaw 20:46:05 Był taki moment w historii swiata, kiedy
  konkwistadorzy hiszpańscy podbijali Amerykę Pd, to płacili kilogramami złota za kromkę chleba. Mieli złoto, a nie mieli co jeść.

  Stąd uwazam, że trzeba mieć działeczkę koło lasu i sadzić kartofle, a do kartofli przychodzą dziki, więc trzeba mieć też flintę. I tym sposobem można mieć danie z ziemniaków ze szperką.
 • @Anna-PK 22:34:22
  :))))) W Polin zezwolenie na broń to fikcja normalności . Salute .
 • @Anna-PK 22:34:22
  W Polsce nie tak łatwo o broń palną. Mozna jeszcze kupić łuk. Bloczkowy do polowań się nadaje. A ziemniaki? Trzeba plewić, wykopywać. Nie la większości ludzi. Oni pyry biorą z marketu
 • @Repsol 21:09:26
  No to już się zaczęło. Socjalistyczny rząd Portugalii będzie mógł wywłaszczać. No nieźle. Nie doczytałem tej wiadomości a ona grzebie moje polecanie inwestowania w nieruchomości. A do tego, jak ktoś tutaj wskazał, podatek katastralny. No to zostają nam kruszce, które możemy schować. To one będą żelazną walutą na czarnym rynku, gdy już pozbawią nas wszystkiego. Powrócimy do wymiany barterowej, albo pieniądza w postaci kruszcu. To już był a historia kołem się toczy.
  Pzdr
 • @Pedant 21:09:27
  Wie Pan. Można być dobrym człowiekiem a umrzeć z głodu. Oczywiście nie jestem za dążeniem za wszelką cenę do pomnażania posiadania, ale bez środków do życia nikt z nas nie przeżyje. To niestety brutalna prawda.
  pzdr
 • @Wican 21:58:18
  Dzisiaj mamy do czynienia z kapitalizmem państwowo-korporacyjnym.
  Pzdr
 • @Pedant 20:58:21
  Jeżeli złoto pochowamy to nam nie skonfiskują.
  Pzdr
 • @Wican 20:54:24
  MasterCard.
  pzdr
 • @Repsol 22:38:02 Dowiedziałam się od rodziny w Polsce, że
  aby korzystać ze zniżki kolejowej dla seniorów, to trzeba mieć legitymację, nie wystarczy być starym.
  Dzisiaj wyczytałam, że aby pojezdzić na nartach w górach, to trzeba mieć licencję (prawo jazdy?) Wszystkie te ograniczenia mogą wstrzymać też depopulację. Bez papierka nikt nie ośmieli się umrzeć.
 • @Wican 22:24:53 Lepiej się jednak nauczyć budować i stawiać sidła.
  W ciężkich czasach może się odezwą słowiańskie atawistyczne zwyczaje łowieckie.
 • @krzysztofjaw 22:44:15
  Ale to odmiana korporacji. Bo korporacjonizm to też współpraca władz z pracodawcami i pracownikami.
  Problem jest, że są firmy potężniejsze od państw
 • @Anna-PK 22:47:29
  To nie tak. Teraz aby pojeździć na nartach czy w ogole trenować jakis sport to trzeba być zawodnikiem. CHyba nawet kadry narodowej. Związek pływacki wszystkich zarejestrowanych zawodników wciągnął do reprezentacji.
  Tutaj tak było z nartami. Trzeba byc członkiem kadry narodowej. To Emilewicz z rodzinką zostali
 • @Anna-PK 22:47:29
  Tak tu było jest i będzie . Salute : https://www.youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw
 • @krzysztofjaw 22:41:56
  Albo giwera i zgrana banda. Żerowanie na innych. Acz robić jak nakazywał bodaj Tyberiusz: "Dobry pasterz strzyże swoje owce, ale ich nie zabija"
 • @Anna-PK 22:53:34
  Kto mialby ludzi nauczyć? Ile osób jest w stanie dzisiaj hodować zwierzaki? Bo jakby były pyry to mozna by świnki hodować. Kawałek łąki to kozę. Kozy sa tanie. Ale kto miałby świnkę zabić? Ludzie tego zostali oduczeni. A wydoić kozę? A coraz modniejszy weganizm, choć w polskich warunkach to trudna dieta (aby dostarczać organizmowi wszystkiego co potrzebne). Jak będzie krzys to najpierw Polacy rzucą się na innych Polaków,, aby ich obrobić.
 • @Wican 22:59:06
  Broń czarnoprochowa i łuk bloczkowy.
  Z tym człowiek czuje się pewniej.
 • @zbig71 23:07:08
  Tylko proch czeski. W Polsce już chyba się nie produkuje
 • @Wican 23:06:56
  Masz 100% racji. Oporządzić świnie, sarnę, nawet kurę to dla ludzi nie do wykonania. Zwykłego karpia nie potrafią zabić i oporządzić.
  A tak wszystkim podobał się zachodni świat, cywilizacja łacińska. Trzeba było na prawość powoli to co było i cieszyć się z tego co mieliśmy. A tak to za chwilę będziemy w czarnej dupie.
  Autor tym wpisem to niczego nie odkrył, każdy kto obserwuje co się dzieje i wyciąga wnioski to wie do czego to zmierza. Nie mogę zrozumieć tylko co ma do tego lewactwo, Marksizm. Przecież to wszystko co napisał to jest wymysł kapitalizmu, no może kapitalizmu-kanibalizmu.
 • @Wican 23:10:24
  Proch czarny można zrobić samemu, jest bardzo prosto. Składniki są w zasięgu każdej ręki
 • @goat 09:09:31
  Łatwo tego mogą zakazać.
 • @goat 09:07:05
  Dzisiaj taka moda, którą w Polsce zapoczątkował chyba Karoń. O wszystko oskarżać Marksa, który akurat bardziej zajmował się bytem niż swiadomoscia. I był racjonalny. CHoć współczesne lewactwo to bardziej postmodernizm. Ale cóż. W szkole mnie uczono, że hitleryzm czerpał z Nietschego. opiero na studiach zorientowałem się że to bzdura, a sam filozof faktycznie pogardzał myślą niemiecką, przeciwstawiając jej bardziej żywą Słowiańszczyznę
 • @goat 09:07:05
  Ja mieszkam na wsi. Z kurą czy kaczką sobie poradzę. Ze zwierzęciem już nie. Chociaż rozebrać bym potrafił. Kiełbasę też dobrą potrafię zrobić. I oczywiście, należy robić bimber. To też może być solidna waluta zastępcza.
 • @Wican 10:30:34
  ", należy robić bimber. To też może być solidna waluta zastępcza."
  To fakt, zgadzam się. Tylko pokaż mi teraz 20,30 Latków którzy by to potrafili. Zrobić zacier to nie problem, tylko zmontować dobrą "fabrykę" i prze destylować. A z tym może być już po górkę,co nie jednemu, by chałupy nie podpalić
 • @Wican 10:30:34
  Pamiętam jak za czasów komuny mój ojciec pędził bimber. Nawet chyba gdzieś w piwnicy mam starą instalację do jego pędzenia i jakieś tam notatki. Tak, że chyba by mi się udało za którymś razem :). Bimber to też byłaby niezła waluta, ale trzeba mieć i tak coś jeszcze innego w zanadrzu żeby choć kupić niezbędne składniki do zacieru.

  Naprawdę mam wrażenie, że w pewnym momencie powrócimy do czasów feudalnych lub nawet przedfeudalnych, z tym że już uwspółcześnionych nowymi warunkami, też w zakresie technologii. Jak napisałem: historia kołem się toczy.

  Świat coraz bardziej znajduje się w chaosie. A co z niego się wykluje to zobaczymy, choć na razie jestem pesymistą. No chyba, że stanie się jakiś cud.

  Pzdr
 • @krzysztofjaw 11:31:25
  Bimber też był ważny w niektórych regionach w czasie II wojny. I nawet trza było gdzieniegdzie, odpalać działkę dla Państwa Podziemnego.
  Feudalizm to juz obecnie mamy, z tym że uwspółcześniony
 • @goat 11:22:15
  Znajomy na studiach zrobił aparaturę wykorzystując chłodnicę samochoową.
  Mam kilku znajomych pędzących. W razie czego poratują technologią. Ja narazie robię obry ocet jabłkowy i cydr. Ale przejdę do bimbru z jabłek
 • Autor
  Dzięki za podjęcie tego tematu - bo wygląda na kluczowy element naszego zniewolenia w ramych rotszyldowskiego Nowego Wspaniałego Swiata...

  Gdy w latach 50. ub. wieku zamierzali przyśpieszyć jego intronizację, to spór w ich gronie między opcją bezpośredniej kontroli bezgotówkowej z kontrolą pośrednią poprzez karty płatnicze - wygrała ta druga opcja, odsuwając na dwa pokoelenia to, co teraz zamierzają nam zaaplikować.

  Bo ich plan zniewolenia krok po kroku nas wszystlkich jest rozłożony w czasie - tak byśmy się w nim nie zorientowali...

  A obrót pieniądzem elektronicznym - poprzez karty płatnicze i kredytowe - też pozwala na rejestrację każdej transakcji, a i możliwość wyłączenia karty "niegrzecznym" lub tylko niesubordynowanym proletom - jest cały czas dostępna rotszyldowskiej grupie trzymającej władzę...

  I prawie nikt w świcie zachodnim nie jest dziś w stanie schować swych transakcji przed okiem rotszyldowskiego matrixa, bo po prostu i nieprzypadkowo zbyt mało jest gotówki w obiegu.

  I tylko byłe demoludy, tak ciężko doświadczone komunizmem i nauczone
  "kombinatoryki" przetrwają ten szykowany całemu światu Armageddon, bo szara strefa na pewno będzie tu funkcjonować (być może z bezpośrednią wymianą towaru za towar i usługi za usługę, bez angażowania do tego rotszyldowskiego nadzoru pieniężnego).

  I to może być kolejna przesłanka do prawdziwości tych wszystkich przepowiedni, właśnie w tym regionie świata (a już szczególnie w Polsce) lokujących "źródło nowej nadzieji dla ludzkości" - po finalnym uporaniu się z rotszyldowską tyranią...

  Bo to tutaj przetrwa najwięcej normalności, którą usiłują nam teraz w ramach swej kolejnej rewolucyjnej utopii, odebrać...
  Pzdr.
 • W Ugandzie tweetter zbanował około 50 polityków.
  Uganda okazała się poważnym państwem i w odpowiedzi, zablokowała tt w całym państwie. Czyli można. Tam co prawda Murzyni, ale moze to bęzie ziemia swobodna?
 • Morawer na służbie obcych
  U Sowy był szczery. Twarz socjopaty, nie wyrażająca emocji. Kogo on przypomina?

  Gubernator H.Frank:
  „Polacy muszą być tak biedni, by sami chcieli dobrowolnie jechać na roboty do Niemiec, bez łapanek”.

  Rząd urzędujący w Warszawie:
  "Polacy muszą być tak biedni, by sami dobrowolnie chcieli się zaszczepić by móc iść do pracy i zarobić na chleb, bez łapanek".
 • @Wican 12:10:57
  "Ale przejdę do bimbru z jabłek"
  W ogóle z owoców, można wtedy bez cukru, tylko trzeba się trochę na trudzić, czasochłonne.
 • @goat 15:18:11
  Ja mam sporo jabłonek. Głównie poniemieckie, czyli nawet nie wiem jakie to gatunki. Prawie wszystkie słodkie.
  Znajomy posiada pole truskawkowe oraz sprzedaje czereśnie. Co mu nie zejdzie, przetwarza. I nagle po sezonie ma 40-60 itrów bimbru. Zależy od urodzaju. Smaczne robi. Kiedyś kupił od jakiegoś Ukrainca (na allegro go znalazł) 8000 butelek półlitrowych do wódki. I powoli robi zapasy. On nie handluje tym, tylko produkuje i składuje. Oraz załatwia sprawy po staremu. Za flaszkę
 • @Docent zza morza 13:58:54
  Pełna zgoda. My tu na Wschodzie i w Centralnej Europie, sierot po komunizmie mamy zdecydowanie trzeźwiejszy ogląd rzeczywistości. U nas jakos sobie poradzimy i kto wie, czy nie będziemy wzorem dla nowego świata powstałego po chaosie.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 15:32:51
  Bez jaj. Polacy bardzo szybko przyjmuja wzorce zachodnie. Pranie mózgu w skzołach i w merdiach. To jakis mit, ze kogos nawrócimy. To Polaków odwrócili
 • Nie ma tak źle. Ja daję rozwiązanie na taki problem, ale ludziska są ślepi.
  Gdy zachodzi blokowanie pieniędzy na widzimisię władców pieniądza, jako przyjęta norma, to takie narzędzie, przestaje nazywać się pieniądzem, tylko substytutem pieniądza, bo brakuje mu kompletu wszystkich nieodzownych funkcji. W tym przypadku traci on funkcję do własnych decyzji w sprawie dalszej ścieżki pieniądza na podstawie własnej woli. Z braku wszystkich funkcji w pieniądzu, ludzie zawsze znajdą pieniądz, który będzie posiadał wszystkie funkcje.
  Takim pieniądzem stanie się wtedy zmodyfikowana kryptowaluta, jeśli będzie ona oparta na podstawie towarów wstawionych na rynek przypisany. Rynek przypisany będzie kryptowalutę emitował wystawcy towaru, a u kupującego towar na rynku przypisanym, w jego portfelu kryptowaluta będzie niszczona. Opłata maningowa dla górników, pochodzić będzie z prowizji od systemowych przecen, automatycznie się dokonujących, na rynku przypisanym.
  Poza rynkiem przypisanym, taka stabilna wówczas kryptowaluta, w jednostkach wyrażonych setną częścią grama złota, będzie służyć do handlu poza rynkiem przypisanym, bo będzie wówczas tylko przesuwana pomiędzy portfelami. O tym jeszcze nikt nie wie, bo programiści nie zaglądają na neon24, tylko w jutup i giełdy. Ten konstrukt ja wymyśliłem już rok temu, i w końcu inteligentni ludzie o tym się dowiedzą, na właściwy czas, bo na teraz brak wiedzy o poprawnej ekonomii.
  Będzie więc każdy mógł mieć portfel niefiksującej w górę i dół i bezinflacyjnej kryptowaluty cgrAu. (centy gram złota), po wstawieniu czegokolwiek na portal handlowy rynku przypisanego, za dowolnie nadaną cenę, która sukcesywnie będzie się obniżać, aż ktoś kupi towar.
  Jak każdy sobie dobrze wstrzeli cenę, to mu towar zaraz się sprzeda. A jak zawyży, to jedynie system samoczynnie będzie z portfela kryptowalutowego pobierał przeceny z konta wystawcy towaru, plus prowizja dla górników. Ustalana wielkością rocznej stopy procentowej od przecen. Na rynku przypisanym, podobnie jak na giełdzie kryptowalutowej, rynek ma możliwość pobierania z portfela użytkownika, by robić przeceny. Zbędne nadwyżki swojej kryptowluty na rynku przypisanym, wstawi się dopiero w papierowy łolet. Gdy cena towaru przeceni się do zera, to system pociągnie więcej z konta niż cena początkowa i to będzie wtedy tym samym, co kredyt wzięty ze systemu. Ale to będzie potrzebne dla górników, by działały węzły sieci.
  Handel złotem będzie wtedy zarówno na rynku przypisanym zgodnie z jednostkami kryptowaluty, lub z ręki do ręki poza rynkiem.
  opis szczegółowy jest tu:
  https://mufineksposypkom.neon24.pl/post/158234,rynek-przypisany-w-oitp
  Taki system zniszczy wtedy system światowy, gdyby był oparty na złocie, bo wyciągnie z niego złoto i rozproszy się ono wśród ludzi. A dlatego, bo obydwie metody tezauryzacji na złoto lub kryptowalutę, będą jednakowo dobre.
  Ludzie mogą też przerabiać złom miedziany na monety, albo w postaci różnych innych kształtów z miedzianych części jak rurki, pręty, blaszki.
  Te ma Rzenia si Joni mistyczne, na pewno się nie udadzą, bo już tu i teraz podaje rozwiązanie jak głupotę odbierania ludziom pieniędzy, reglamentowania, lub przerywania przepływu pieniędzy, da się łatwo uciąć.
  Równie dobrze może powstać niezależna kryptowaluta, oparta na jednostce monetarnej w postaci grama srebra. grAg.
  Pliki kryptowaluty spinane w łańcuch,będą posiadały np dodatkowy znak rozpoznawczy z wartością chwilową na rynku przypisanym w momencie czasowym ich łączenia. Jak na razie temat ten jest w początkowej fazie pierwszych projektów, jeśli chodzi o niuans, by zrobić to na kryptowalucie.
 • Tekst dobry
  ale z Chinami to kula w płot. Ja też bardzo mało wiem o Chinach, bo zachodnie media starannie unikają tego tematu. Jednak słyszałem, że paradoksalnie jest tam więcej kapitalizmu niż w Europie. Ale zbyt wygodnie tam nie jest, bo podobno się tam pracuje od poniedziałku do niedzieli, bez dnia wolnego. Nie dotyczy urzędników państwowych, bo oni mają wolną niedzielę, a w sobotę się obijają.
  Wygląda na to, że biurokracja to taki rak ogólnoświatowy, walczył z nią nawet Stalin, ale też nie dał rady.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej