Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czas na polskie pomysły: YouTuba, Facebooka i Twittera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Coraz więcej osób w Polsce zachęca do stworzenia polskiego YouTuba, FB i Twittera. I dobrze, bo właśnie konkurencja może ukrócić lewackie zapędy cenzorskie tych monopolistów a ewentualna utrata rynku i dochodów może być się dla nich najboleśniejsza

 Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zbudowana przez gigantów medialnych pozycja monopolistyczna na rynku mediów społecznościowych pozwala im na stosowanie niejasnych zasad bytności w tych mediach. A jako, że ich właściciele to lewacy z krwi i kości to konserwatyści i prawicowcy są coraz bardziej wykluczani z ich platform. Być może dla niektórych jest to normalne, ale obecne stosowanie cenzury jest antywolnościowe i nie ma nic wspólnego z onegdaj internetowym wolnym przepływem informacji, o którym kiedyś gaworzyli założyciele tych gigantów. Teraz, gdy już zyskali monopol postępują tak, jakby byli właścicielami naszych dusz i umysłów. Nie możemy na to pozwolić!

 
Coraz więcej osób w Polsce zachęca do stworzenia polskiego YouTuba, FB i Twittera [1]. I dobrze, bo właśnie konkurencja może ukrócić lewackie zapędy cenzorskie tych monopolistów a ewentualna utrata rynku i dochodów może okazać się dla nich najboleśniejsza. Bo przecież nikt nie może wątpić, że takie przedsięwzięcia długookresowo na pewno będą dochodowe i tym samym zmniejszą te dochody wskazanym monopolistom. Tym bardziej, że mogą się owe przedsięwzięcia okazać międzynarodowe. 
 
Spotkałem się z wyrażaniem takich marzeń o polskich mediach na wielu portalach, które zintensyfikowały się  po jawnej cenzurze jaką zastosowały ostatnio te giganty medialne wobec D. Trumpa, ale i wcześniej, gdy nawet polskie niezależne telewizje internetowe były i są blokowane przez YT. 
 
Paradoksalnie efektem tego blokowania jest m.in. to, że dynamicznie rozwijająca się telewizja internetowa wRealu zaczęła budować polski odpowiednik YouTube. I chwała jej za to. Kibicuję jej w tym dziele z całego serca! Mam nadzieję, że uda się im zbudować takie forum jak najszybciej, bo skończyły się czasy tylko mówienia a nadeszły działania i ich wspierania.
 
Pozostaje jeszcze polski FB i Twitter, ale skoro taki mały kraj jak Węgry zbudował swoją sieć społecznościową a'la FB pod nazwą HUNDUB (https://hundub.com/) to dlaczego tak duży i jeden z ludnościowo największych krajów w UE jakim jest Polska nie ma zrobić tego samego? Na Węgrzech podobno jest już około miliona zarejestrowanych tam użytkowników a kraj ten liczy jedynie niespełna 10 milionów ludzi czyli około cztery razy mniej od Polski. Gdyby tak odnieść ten stosunek do ewentualnego polskiego medium społecznościowego, to mogłoby ono liczyć na co najmniej 4 miliony użytkowników. I byłoby to medium - tak jak na Węgrzech - bez cenzury, ale z jednym zastrzeżeniem: nie można byłoby publikować treści promujących nazizm i komunizm. 
 
Oczywiście jak wspomniałem tego typu portale społecznościowe wcale nie musiałyby się zamykać do rynku polskiego, ale mogłyby też stawać się powoli mediami o zasięgu międzynarodowym. I to mediami wolnymi od cenzury! Może - jak to kiedyś było w przepowiedniach - to z Polski popłynie odnowa w duchu wolności i prawdy? 
 
Polecam też przeczytanie artykułu na niezależna.pl [2], który wskazuje, że już dziś możemy się uniezależnić od monopolistów medialnych korzystając z takich serwisów jak: Gab, MeWe, Parler czy Rumble. 
 
Polacy swoimi umiejętnościami i wiedzą informatyczną wcale nie ustępują tym, którzy technicznie tworzyli globalne media społecznościowe. Mało tego! Uważam, że ich niejednokrotnie przewyższają! Zatem wierzę, że znajdą się wśród nas tacy, którzy podejmą się zbudowania polskiego FB czy Twittera a może nawet wymyślą zupełnie coś innego. Ja - z racji swojego doświadczenia zawodowego - osobiście deklarują organizacyjną pomoc w kwestiach np. pozyskania funduszy czy formalno-prawnego stworzenia podwalin funkcjonowania i rozwoju takiej firmy. Nie jestem informatykiem, ale w sprawach prawno-organizacyjno-ekonomiczno-finansowych jestem do dyspozycji. Kontakt na mój e-mail. Do dzieła! Realizujmy nasze marzenia i wykorzystujmy naszą wiedzę i umiejętności do uratowania wolności! 
 
[1] Na przykład bloger Apoloniusz na niepoprawnych w komentarzu do mojego tekstu: https://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/skonczyla-sie-demokracja-i-konczy-sie-nasza-cywilizacja 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @
  Zgadzam się z panem w kwestii utworzenia Polskich odpowiedników FB, czy Twittera. Nie rozumię jednak dlaczego pan rozgranicza cały czas na lewicę i prawicę. Jak można coś dzielić, jak tego nie ma. Wyżej wymienione media społecznościowe są kosmopolityczne, zarządzane i pod kontrolą kosmopolitów. Wiéc, wszystko co zagraża ich wizji, będą usuwali. Dlaczego nie usuwają stron KK, chociaż jak pan twierdzi jest on nierozerwalnie sklejony z Polską "prawicą"? Bo KK jest też kosmopolityczny, a nie nacjonalistyczny, narodowy. Niech pan zweryfikuje trochę swój światopogląd
 • Polski internet? Ejże!
  czy to aby nie próba odcięcia Polaków od internetu?
  Nie tak dawno PIS-owskie medium i jego odbiorcy, zapowiedzi rosyjskich władz o budowie własnego netu, ocenili właśnie jak próbę odcięcia Rosjan od międzynarodowej sieci internetu.

  luty 2019
  " Kreml odetnie Rosjanom internet. Wraca żelazna kurtyna, powstanie rosyjskojęzyczny Runet "
  https://niezalezna.pl/258813-kreml-odetnie-rosjanom-internet-wraca-zelazna-kurtyna-powstanie-rosyjskojezyczny-runet

  Jak zatem ocenić to co zapowiada autor ? Jako groźbę? czy jakoś inaczej.
 • @ Autor, All
  "Czas na polskie pomysły: YouTuba, Facebooka i Twittera"

  Mam! Mam! Krzyś będzie udelektowany: PiSTube, PiSbook i PiStwitt ;-P

  Usilnie pozdrawiam.

  Pałeczka :-)
 • Była Nasza Klasa
  Poza tym, czy autor słyszał o Parler? Już ich załątwiają. Google ich wywaliło, Amazon z serwerów również
 • @goat 00:22:16
  Trzeba byłoby chyba stworzyć własny internet. Tak to Amazon wywali z serwerów momentalnie. Parler to spotyka teraz.
 • @ikulalibal 03:37:25
  Zwłaszcza, ze PiSiacki rząd, któego wyznawcą jest autor zaprasza i zwalnia z podatków internetowe potęgi. I sam Pinokio-Mateuszek mówił, że przecież w pandemii niektóre firmy zarabiają: Microsoft, Aple czy Amazon
 • @Jasiek 05:45:32
  Autor nie wie o czym pisze. Był rozwijający się Parler. I wywalili już ich z google, app, amazon zawiesił współpracę. Bo przecież tam piszą ponoć "ekstremiści, prawicowi populiści, rasiści, antysemici.
  To samo spotyka teraz Gab bo tam"biali suprematyści, neonaziści i zwolennicy teorii spiskowych".
  System sie domyka i trzeba przejść na kartki i kurierów.
 • @Wican 11:31:36
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16104465231d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Grupa Wyszehradzka zbanowana na facebooku! Za...słowa o prawie wolności wypowiedzi w sieci...Jeszcze internauci nie ochłonęli po zawieszeniu na stałe konta twittera Prezydenta USA Donalda Trumpa, a zbanowano konto Grupy Wyszehradzkiej na fb!
  "Decyzja FB jest zaskakująca i rozczarowująca. Głównymi treściami, które udostępniamy, są bezpośrednie cytaty liderów V4, a także zdjęcia architektury naszych miast i przyrody w naszym regionie. Mamy nadzieję, że Facebook niezwłocznie sprawdzi i przywróci nasze konto." - napisano na twitterze grupy w reakcji na cenzurę.

  Co było przyczyną uznania facebookowego konta Grupy Wyszehradzkiej za "niespełniające standardów społeczności" portalu? Gdy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze - głosi stare przysłowie. Otóż, Grupa Wyszehradzka wspomniała o planowanych karach finansowych dla Social Mediów łamiących prawo do wolności słowa. To nie spodobało się facebookowym cenzorom i zbanowali grupę.

  Tym bardziej staje się oczywiste, że potrzebne jest prawo, które ukróci tego typu praktyki. Powstaje jednak pytanie, jak to możliwe, że zakładany - jeśli wierzyć filmowi Social Network - w masońskim centrum facebook coraz bardziej ośmiela się kneblować już nie tylko osoby prywatne, ale i publiczne czy - jak widać - całe formacje geopolityczne. Czyżby dostali na to pozwolenie, a jeśli tak - to od kogo? Czego można się spodziewać w przyszłości?

  Źródło: wGospodarce.pl, facebook
 • @kula Lis 69 12:00:18
  A Talibów chyba nie banują.
  Trump powinien wykorzystać swój majątek do stworzenia niezależnych społecznościówek i niezależnych przeglądarek
 • @Wican 12:47:50
  Wican-jest pan optymistą skoro zakłada że jest coś (w tym wypadku majątek) pewnego na tym świecie.
  Tymczasem wczoraj światowa federacja golfa czy jak to się nazywa,zapowiedziała że nigdy nie będzie grała na boiskach Trumpa.
  Trump jest właścicielem licznych położonych w różnych punktach planety terenów do gry w golfa.Bojkot golfowego gangu może okazać się dla niego bolesny.A przecież to jeszcze nie koniec i nie wiadomo czy inni np instytucje finansowe, też nie ogłoszą własnych antytrampowskich sankcji w związku z którymi okaże się że Tramp nie ma już majątku.
 • @ikulalibal 13:02:31
  Ale po akcji zwykle następuje reakcja
 • W ogóle ministrowie PiS się rozwijają.
  Emilewicz z całą rodziną dołączyła do kadry narodowej narciarzy. A gdzie nocowali? "U starszej cioci".
 • @ikulalibal 13:02:31
  "Bojkot golfowego gangu może okazać się dla niego bolesny."

  Od razu mi się skojarzyło z przyznaniem przez "sportowy światek" igrzysk w Moskwie. Niby przywilej, ale koszt może spowodować bankructwo/upadek niejednego państwa....

  Ukłony
 • @
  Wbrew pozorom "coś" już OD DAWNA mamy. GG czyli dawniej Gadu-Gadu.
  Działa (NADAL!), nawet (nieduże) obrazki można przesyłać.
  Istnieje w wersjach (klienta) na Win$, Linuxa, Androida (może nawet Mac, nie wiem), i są klienty "fabryczne" ("ciężkie", z reklamami), i OpenSource.
 • @laurentp 20:49:46
  "Wbrew pozorom "coś" już OD DAWNA mamy. GG czyli dawniej Gadu-Gadu."

  No i super, ale... to jednak działa w pewnym środowisku i w oparciu o pewną infrastrukturę. Do tego żeby to zbudować w pełni suwerennie droga jeszcze niesamowicie daleka.
  Potrzebne byłyby własne komputery, telefony, infrastruktura to łącząca a do tego środowisko programowe, żeby można było mieć własny system operacyjny i formaty plików tekstowych, dźwiękowych, filmowych, zdjęć.
  A to oznacza także produkcję kamer, aparatów i urządzeń to wszytko odtwarzających....
  No i pojawia się problem języka programowania....
  Przydałaby się także możliwość streamingu i komunikatory sieciowe.
  Krytyczna infrastruktura mogłaby się opierać np na światłowodach, ale co ze smartfonami to nawet najmniejszego pojęcia nie mam - nawet jak zacząć.
  No i zostaje jeszcze problem, tego że nie jesteśmy nawet jako kraj samotną wyspą i potrzebna byłaby jakaś komunikacja z "ciemnościami zewnętrznymi" na zachodzie i mądrością Wschodu...
  Dopiero jak o tym wszystkim myślę, to zdaję sobie sprawę z tego jak bardzo jesteśmy uzależnieni od usraelitów.
  Nawet system bankowy zależy od tych urządzeń i infrastruktury.
  Ludzie, firmy i instytucje muszą jakoś robić przelewy, płacić kartami, kupować i rezerwować (loty, promy, kina, restauracje, usługi)
  Czasem ktoś też by chciał kupić coś na amazonie, aliexpres...
  Mój mały rozumek czuje się przytłoczony tymi okolicznościami.
  Proszę o jakieś pocieszenie....

  Ukłony
 • @Wican 11:35:55
  "System sie domyka i trzeba przejść na kartki i kurierów."

  Aż mi w to wszystko ciężko uwierzyć.
  Dziękuję za info - o tych rzeczach nawet nie miałem pojęcia.

  Ukłony
 • krzysztofjaw
  DOPÓKI będzie trwał konszacht „okrągłostołowy”, DOPÓTY nie da się osuszyć Polski z czerwono-różowego bagna. To największe zło blokujące demokratyczny, wolny rozwój naszego kraju.
 • krzysztofjaw
  Nie ma co liczyć na opamiętanie się tej żydolewackiej hołoty. Trzeba ich atakować ich własną bronią. Nieustannie i wszędzie. Najlepiej finansowo. Rezygnować z Twittera, Facebooka, Instagramu i reszty tych zakłamanych żydolewackich śmieci. Zainstalujcie sobie blocker skryptów i zablokujcie wszystkie serwisy Google. Wtedy przekonacie się jaka to ośmiornica, że bez tego oficjalny Internet prawie nie działa. To różne gazety i portale żywią tego raka. Dziwi mnie to, że w ogóle wiele rządów w Europie i na świecie wykorzystuje te prywatne platformy jako środki przekazu informacji. Generalnie wszystko jest oznaczane tymi znaczkami wszędzie. To jest po prostu dawanie im zarobić i tania reklama. Czystka wolności słowa: swobodny przepływ informacji i prawo do wyrażania opinii przestały być cnotami, definiującymi zachodnią cywilizację. Żyjemy pod oblężeniem dezinformacji, kłamstwa i propagandy żydokomuny.
  https://naoku.info/czystka-wolnosci-slowa/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej