Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Skończyła się demokracja i kończy się nasza cywilizacja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy mamy jakąś szansę na przetrwanie i powrót do konserwatywnej normalności?

 Wraz z wyborem nowego prezydenta USA i zablokowaniem kont społecznościowych D. Trumpa skończyła się tak naprawdę demokracja w tym rozumieniu jakie towarzyszyło nam, gdy o nią walczyliśmy. 

 
Oczywiście te ostatnie wydarzenia w USA są pokłosiem wielu lat budowania przez neoliberalną lewicę (neomarksistów) nowego społeczeństwa, w którym już nie liczy się indywidualna wolność i własność, ale wszechobecny państwowo-korporacyjny monopol, który dzieli społeczeństwo na władców i spauperyzowanych oraz zatomizowanych niewolników bez poczucia jakiejkolwiek wspólnoty. A tymi niewolnikami staje się 90% ludzi kierowanych i sterowanych przez 10% grupę nadzorczą. Mamy być nihilistycznymi i egoistycznymi konsumentami dóbr i to ma nam wystarczać do życia i przeżycia.
 
Zostaliśmy w ogromnej większości - poprzez system edukacji - pozbawieni umiejętności logicznego postrzegania świata. Nie potrafimy wyciągać wniosków z dziejących się wydarzeń i bezrefleksyjnie przyjmujemy medialną papkę, którą serwują nam włodarze wszelakich mediów, zarówno tych tradycyjnych, jak i elektronicznych. Stworzyli oni imperia i potrafią z nich korzystać, choćby poprzez cenzurę tych, którzy jeszcze w imię starych zasad i wartości walczą o prawdę i o nas wszystkich. 
 
Kiedyś, gdy powstawał internet nawet sobie nie wyobrażaliśmy, że po latach może stać się miejscem ograniczania wolności. Wtedy zachłysnęliśmy się nim jako nowym medium swobodnego przepływu informacji. I tak rzeczywiście było, bo na początku jawił się on nam jako ostoja wolności bez cenzury, dzięki której umożliwiono nam komunikowanie się w skali globalnej. Mieliśmy możliwość swobodnej wypowiedzi i poznawania wszelakich opinii innych ludzi. Na tej kanwie powstawały firmy, które stworzyły media społecznościowe, od których powoli stawaliśmy się uzależnieni. I to do tego stopnia, że wyrosły nowe pokolenia, które już bez internetu czy smartfonów nie potrafią sobie wyobrazić codziennego funkcjonowania. I to uzależnienie wykorzystują obecni włodarze firm technologicznych do kształtowania umysłów ludzi na modłę współczesnego lewactwa. I cenzurują to wszystko, co jest z tą ich lewacką wizją świata sprzeczne a co broni tradycyjnych, konserwatywnych ludzkich wartości, na których została zbudowana nasza cywilizacja. 
 
W Europie zmierzch cywilizacji zachodniej następuje od lat 60-tych XX wieku. Podobnie jest w USA, przy czym do tej pory jeszcze mogliśmy mieć nadzieję, że w tym kraju - będącym największą demokracją światową - możemy mieć oparcie w naszej walce o tradycyjną Europę. Teraz tak naprawdę z kręgów tejże cywilizacji Polska i Węgry zostały same i nie wróżę nam już niczego dobrego. Prawdopodobnie powolnie poddamy się naciskom europejskich elit unijnych i prędzej czy później staniemy się tak wyjałowieni z wartości jak społeczeństwa Starej Europy. Zresztą widzimy na co dzień jak próbuje się z nas wyplenić chrześcijaństwo, które było fundamentem powstania i rozwoju krajów naszego kontynentu. Podobnie atakuje się naród jako wspólnotę, która do niedawna spajała poszczególne kraje. Atakuje się rodzinę, tradycję i pozbawia wolności oraz własności, likwidując klasę średnią. 
 
Czy mamy jakąś szansę na przetrwanie i powrót do konserwatywnej normalności?  
 
Może tak, ale podstawą musi być przywrócenie wolności... i to w sensie takich samych praw społeczno-prawno-politycznych dla każdego człowieka, jak i wolności gospodarczej. Ta ostatnia może nawet staje się ważniejsza, bowiem, gdy będzie wolność gospodarcza, to człowiek może dążyć  i będzie dążył do tej pierwszej wolności obejmującej jego prawa ogólne. 
 
Innym warunkiem jest przywrócenie poczucia wspólnoty, w tym religijnej, rodzinnej i narodowej. Tylko takie wspólnoty dają nam szanse na odbudowę i przeciwstawienie się lewackiej walce o nasze dusze i umysły. I tylko takie wspólnoty mogą stanowić skuteczną oręż w tej wojnie. 
 
Powtórzę. Skończyła się już demokracja w takim rozumieniu jaką ją znaliśmy i jaką sobie wyobrażaliśmy. Oczywiście może zachowane zostaną takie jej zewnętrzne atrybuty jak wybory, ale cóż z tego jak takie wybory są już sterowane przez wielkie korporacje (też medialne) a nawet mogą być przez nie fałszowane? Więc tak naprawdę są one zbędne. Może jednak czeka nas powrót do monarchii, która w przyszłości może prowadzić znów do zdrowej republiki?
 
Możemy jednak przeciwstawić się końcu naszej cywilizacji i oby nam się udało. 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Czy mamy jakąś szansę na przetrwanie i powrót do konserwatywnej normalności?"

  Trzeba bardziej wspierać PiS! ;-P

  "...skończyła się tak naprawdę demokracja w tym rozumieniu jakie towarzyszyło nam, gdy o nią walczyliśmy. "

  Wmówiono nam, że walczymy o demokrację, bo tak naprawdę to osłabialiśmy blok antyglobalistyczny... :-(
 • //zablokowaniem kont społecznościowych D. Trumpa//
  Zablokowaniem? o czy my pieprzysz człowieczku?

  Tam się dzieją straszne rzeczy.FBI poszukuje uczestników protestu.Drukuje się ich wizerunki i zachęca postronnych do ujawniania tożsamości poszukiwanych za co obiecuje wysoką nagrodę.Córki donoszą na matki a bratanice na wujów.Zatrzymanym grozi długoletnie wiezienie albowiem udział w wiadomym proteście zakwalifikowany jest jako terroryzm.
  A tobie mały człowieczku starcza odwagi na uskarżać się z powody blokowania kont?
  Żenada.
  Ale też uczciwszego podsumowania nie należało się spodziewać po PIS-iaku.
 • @Jasiek 19:41:21
  Cmentarny oddech " Demokracji " . Salute .
 • @Jasiek 19:41:21
  W sumie walczyliśmy o zasady republikańskie. Dziś demokracja nic nie znaczy.
  Pzdr
 • @ikulalibal 19:49:12
  Po co ta agresja? Wiem, że w USA dzieje się obecnie bardzo źle. I to potwierdzam, ale niech nie zaślepia cię nienawiść tylko dlatego, że ktoś np. jak ja przyznaje się, że głosował na PiS i A. Dudę. Z tym, że ostatnio pisałem, że nie wiem czy już nie ostatni raz.
  Pzdr
 • @Repsol 19:59:06
  Zostaje nam monarchia lub autorytaryzm polityczny z wolnością gospodarczą. Może i to ostatnie jest dobrym pomysłem?
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 20:25:50
  Monarchia to personalna odpowiedzialność , kto z magdalenkowego bydła na to pozwoli ?. Salute :)
 • @krzysztofjaw 20:24:57
  //Wiem, że w USA dzieje się obecnie bardzo źle. //

  "Źle" ?Co to za niestosowny eufemizm?
  Zidentyfikowanych uczestników protestu pracodawcy zwalniają z pracy nie czekając na wyroki sądowe.To barbarzyństw a nie jakieś tam "źle"
  https://www.fox13memphis.com/news/trending/chaos-capitol-participants-identified-riots-lose-jobs/UEXTIIUXWVD45OFT3LWVDQ5AKY/

  Osiłek Szwarceneger porównuje kapitolski protest do Krzyształowej Nocy.A pan zaledwie powiadasz "źle".

  Co do cholery robi "nasz pan premier" ? Przecież potrafi tak gorliwie bronić demonstrantów.
  Gdzie nota wyrażająca pana prezydentowe "zaniepokojenie" ?
  Gdzie wogóle "nasza" klasa rządząca? dlaczego nabrała wody w te swoje parszywe mordy?
 • @ikulalibal 20:50:27
  Skończył?
  To założy namordnik i do kąta.
 • Autor chyba nie za bardzo wie co tam się dzieje
  Abstrahując już od tego, ze Ameryka od dawna jest oligarchią a nie demokracją. Stamtąd wszelakie dewiacje przychodziły do Europy. I mianowana przez Trumpa Lady Botox też taka była.
  Poza tym, nasz konserwatyzm i amerykański to nie jesto to samo. Zresztą, w Polsce od ponad 100 lat nie ma czego konserwować.
  A PiS jest ekspozyturą wszelakiego zachodniego tałatajstwa. Od początku do końca. To świat o którym marzył J.J. Lipski. A totalniacki PiS? Chcą wprowadzić syatwę, że nie będzie mozna odmówić przyjęcia mandatów. Takich parszywych pomysłów to chyba nikt u nas wcześniej nie miał.
 • @krzysztofjaw 20:23:22
  Republikańskie? Od co najmniej połowy lat 80-tych tylko frajerzy nie wiedzieli jak to się skończy. I banda prostackich Solidarnościowców rzuciła się na zewnętrzne znamiona władzy.
 • @krzysztofjaw 20:25:50
  Kto miałby to wprowadzić? Pierdoły, które boją się Lady Botox? Czy wulgarnej Lempart?
  Musi nastąpić episizacja, depozacja. I to trzeba by wyrwać z korzeniami
 • @krzysztofjaw 20:23:22
  Skończyła się demokracja i kończy się nasza cywilizacja.

  Raczej się skończyło udawanie demokracji i nastaje dzieło spustoszenia.
 • @Wican 20:59:14
  Amen . Amigo .
 • @Wican 20:57:30
  Będąc na studiach miałem tą niemiłą okazję wysłuchać wykładu J. J. Lipskiego. Już wtedy nie miałem do niego zaufania a później to tylko się potęgowało. Ale wtedy to były inne czasy.

  Czy Pan w połowie lat 80-tych już wiedział jak to się wszystko skończy? Ja nie i większość mojego pokolenia też nie. Cieszyliśmy się, że komuna się skończyła, chociaż ja osobiście byłem przeciwnikiem Okrągłego Stołu i szybko się zorientowałem, że to wszystko ściema dla ludu. Nigdy też nie byłem zwolennikiem Planu Balcerowicza i już wtedy go krytykowałem. Ale to już żal po fakcie i mieliśmy III RP, czyli PRL-bis.

  I jeszcze jedno. To nie jest tak, że jestem fanatycznym zwolennikiem PiS i podoba mi się ten projekt z mandatami. Jest zgoła inaczej. Niemniej jaki dziś mamy wybór? Nie wyobrażam sobie powrotu do władzy PO, PSL, SLD lub innych tego typu szubrawców.

  pzdr
 • @krzysztofjaw
  Przeczytać dokładnie:

  https://www.timesofisrael.com/jared-kushners-family-is-a-legend-in-this-belarus-town/
  Ale to nie jest cała prawda: Banda Bielskiego


  https://pl.wikipedia.org/wiki/Otriad_Bielskich

  Aaron Bielski Moskwa czerwiec 2019:

  https://www.gettyimages.dk/detail/news-photo/citizen-aron-bielski-former-member-of-the-bielski-partisans-news-photo/1147951435
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:55:08
  Nie mogłeś przepuścić okazji aby nie zaprezentować nam swojej "mądrości"..
 • A moze cos bardziej konkretnego dla "epidemii" zlodziejstwa i oszustwa.
  Dla Reprezentanta Narodowego vide Polityka (Urzednika) odpowiedzialnosc za „niewlasciwe decyzje” (delikatnie mowiac) 25 lat pozbawienia wolnosci i calkowity przepadek mienia miaterialnego calej jego (jej) rodziny NATYCHMIAST przestaje byc smieszne…i moze szybko „odebrac nagrode swoja”…za „stalowymi firankami”…

  Dla Sedziow, Lekarzy i Nauczycieli mam inne „ciekawsze” do zlozenia publicznie DEKLARACJE…by Sedziom, Lekarzom i Nauczycielom nie przyszlo do glowy ZLE wydawac wyroki, ZLE leczyc ani ZLE nauczac…a z „ekonomistami” sam sobie bez zadnego problemu poradze…bez pomocnikow…

  To moze na tyle…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com
  (Niezalezny Uniwersytet Internetowy)

  P.S. Rzadko tu zagladam i jesli sa jakies pytania, to prosze na moj E-mail jasiek80@outlook.com
 • Dla malkontentów, prozą.
  To czego doświadczaliśmy to tylko gra pozorów.
  Pozory wolności.
  Pozory rynku.
  Pozory swobody przepływu informacji.
  Pozory państw prawa.
  Pozory prawa do swobody (okradania narodów)
  Pozory bezpłatnej służby zdrowia.
  Pozory dobrobytu.
  Pozory prawdy.
  Pozory, pozory, pozory...
  Ale to nie mogło trwać wiecznie.
  Tak jak pisałem w tekście o tzw. UE, system oparty o megakłamstwa musiał w końcu runąć pod własnym ciężarem.
  Stany dotąd były dla reszty Świata wzorem tzw "demokracji". Miejscem narodzin mitu i paru przypadków "od zera do milionera".
  Upadek symbolu coś znaczy.
  Kolaps?
  Czy ostateczne opadnięcie zasłony?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:55:08
  Namordniki to wyznawcy kaczyzmu niech noszą, skoro lubią
 • @krzysztofjaw 22:22:03
  Ja byłem za młody. Ale moi rodzice tak. Mój ojciec za wydarzenia w 1970 musiał zmienic miejsce zamieszkania. Na szczęście ktoś ze znajomych miał znajomych na milicji i w prokuraturze. W stanie wojennym dał się jeszcze wkręcić. Ale już pod koniec stanu wojennego wiedział co jest grano. A to był chłop po zawodówce. Pod koniec stanu wojennego, zrozumiał, że robotnicy są dymani. Jeszcze trochę się udzielał, ale bardziej na zasadzie koleżeństwa z robotniczymi naiwniakami.
  Zresztą, każda osoba wykształcona wtedy powinna wiedzieć co się święci. Tzw. przewroty w PRL były sterowane odgórnie.
  Może największy sponstan był w 1956. A potem? 1968 i próbowa dojścia do władzy Morczara, ale bardziej grupy Zambrowskiego.
  1970 to obalenie Gomułki. Stan wojenny to obalenie poprzedniej ekipy. Mój tata, jako zwykły robotnik, mógł nie znać wielu rzeczy. Ale jak ktoś, wykształcoby (wówcas to jednak znaczyło też posiadanie wiedzy) dał się na to nabrać? Albo agent, albo kretyn. Obie kwestie dyskwalifikują
 • @Wican 08:43:21
  JK nie lubi, ale Morawieckiego wspiera.
  Ciekawe.
 • @krzysztofjaw
  Mosbacher kończy swoją misję w Polsce. Zostanie odznaczona przez prezydenta Dudę.
  https://niezalezna.pl/373985-mosbacher-konczy-swoja-misje-w-polsce-zostanie-odznaczona-przez-prezydenta-dude


  Ps...Czy ten order to za obronę TVN-u pedałów i lgbt? Skandal i zdrada! To się w głowie nie mieści! Odznaczenie? Za co? To jakaś kpina, państwo Polskie przed każdym na kolanach. A żydzi wyrazili zgodę na odznaczenie a jeszcze Berlin i eurokołchoz musi zgodę wydać. Czy prezydentowi Dudzie coś się PO kręciło? Dekoracja jest za zasługi dla kraju, a nie za dywersję. Czy każdy dywersyjny żyd, bo innych nie ma musi być profesorem i musi być odznaczony w Polsce? Czy prezydent Trump ją odznaczy za jej zdradę i opuszczenie go przez nią nie tylko podczas wyborów. I to jest lojalność wobec własnego Prezydenta! Szkoda, że Prezydent Trump nie będzie mógł pełnić nadal funkcji prezydenta USA. No cóż "ród gałganów ma wielkie wpływy polityczne" - (Dickens) a ród głupców jest niezliczony.
 • Prawda to tu się nie przebija
  Bo mają pałę zamiast kija
  lewacy skuteczni gdy w grupie
  Bo sami siedzą jak na słupie

  Komuna zawsze niszczy środki
  Będą biegać za ich wychodki
  Tam nie trzeba sprzątać po sobie
  Obudzą się w diabelskim żłobie
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:53:36
  CHyba Wojtas. Ale Wojtasowa logika jest pokrętna, jak to z parchami bywa.
  Kaczelnik zapatrzony w Morawera jak w obraz. jak w wymarzonego syna. A ten kadzi Kaczelnikowi, aż do obrzydzenia.
 • @Wican 11:57:12
  Oj, dupku, dupku. Kiedy ty zmądrzejesz...
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:59:36
  Nie na Twoja głowę te kwestie," parchu" pisiacki. Zawsze na służbie zdrady?
  Ty cymbale jesteś wspólnikiem tych, którzy niszczą obecnie polskie średnie i małe firmy. Ale cóz, liczysz się załapać na szabesgoja czy pitol juz dawno przygotowany?
 • Żywię nadzieję że "nasze władze"
  swoim utartym obyczajem uznają demokratycznie wybranym prezydentem USA Donalda Trumpa,nie zaś Bidena który wydźwignął się na stanowisko w drodze masowych wyborczych falsyfikacji.
  "Nasze władze" z powodzeniem demonstrowały swoje przywiązanie do czystości wyborczych procedur w odniesieniu do Wenezueli https://www.rp.pl/Dyplomacja/190209764-Polska-uznaje-Guaido-jako-tymczasowego-prezydenta-Wenezueli.html
  a także Białorusi https://www.rp.pl/Bialorus/200929737-Polska-nie-uznaje-Lukaszenki-za-prezydenta-Bialorusi.html

  Nawet nie dopuszczam do siebie myśli że w przypadku amerykańskich pseudowyborów "nasze władze" zachowają małoduszną obojętność i nie zajmą jednoznacznego stanowiska.
 • @nana 13:18:26
  //Z tym wężem w postawie pionowej to coś ci się pomerdało//

  nana jest po prostu tragicznie głupia.Obczytała się tandetnych wydawnictw harekrysznowców i wydało jej się że jest mądra.Nie jest.
  Gdyby była wiedziałaby że "pionowy wąż" to stary temat dociekań.

  /There is a debate about whether the serpent in Eden should be viewed figuratively or as a literal animal. According to one midrashic interpretation in Rabbinic literature, the serpent represents sexual desire;[13] another interpretation is that the snake is the yetzer hara. Modern Rabbinic ideas include interpreting the story as a psychological allegory where Adam represents reasoning faculties, Eve the emotional faculties, and the serpent the hedonic sexual/physical faculties.[14] Voltaire, drawing on Socinian influences, wrote: "It was so decidedly a real serpent, that all its species, which had before walked on their feet, were condemned to crawl on their bellies. No serpent, no animal of any kind, is called Satan, or Belzebub, or Devil, in the Pentateuch."[15]

  20th-century scholars such as W. O. E. Oesterley (1921) were cognizant of the differences between the role of the Edenic serpent in the Hebrew Bible and its connections with the "ancient serpent" in the New Testament.[16] Modern historiographers of Satan such as Henry Ansgar Kelly (2006) and Wray and Mobley (2007) speak of the "evolution of Satan",[17] or "development of Satan".[18]

  According to Gerhard von Rad, Old Testament scholar, Lutheran theologian and University of Heidelberg professor, who applied form criticism as a supplement to the documentary hypothesis of the Hebrew Bible, the snake in the Eden's narrative was more an expedient to represent the impulse to temptation of mankind (that is, disobeying God's law) rather than an evil spirit or the personification of the Devil, as the later Christian literature erroneously depicted it; moreover, von Rad himself states that the snake is neither a supernatural being nor a demon, but one of the wild animals created by God (Genesis 3:1), and the only thing that differentiates it from the others in Eden is the ability to speak:

  The serpent which now enters the narrative is marked as one of God's created animals (ch. 2.19). In the narrator's mind, therefore, it is not the symbol of a "demonic" power and certainly not of Satan. What distinguishes it a little from the rest of the animals is exclusively his greater cleverness. [...] The mention of the snake here is almost incidental; at any rate, in the "temptation" by it the concern is with a completely unmythical process, presented in such a way because the narrator is obviously anxious to shift the responsibility as little as possible from man. It is a question only of man and his guilt; therefore the narrator has carefully guarded against objectifying evil in any way, and therefore he has personified it as little as possible as a power coming from without. That he transferred the impulse to temptation outside man was almost more a necessity for the story than an attempt at making evil something existing outside man. [...] In the history of religions the snake indeed is the sinister, strange animal par excellence [...], and one can also assume that long before, a myth was once at the basis of our narrative. But as it lies now before us, transparent and lucid, it is anything but a myth.
  — Gerhard von Rad, Genesis: A Commentary (1973, Revised edition), pp. 87-88, The Old Testament Library, Westminster John Knox Press, Philadelphia, Pennsylvania, ISBN 0-664-20957-2. /


  //Dzięki temu rządowi, którym sobie ikulalibal wyciera, ma ikulalibal prąd w gniazdkach, wodę w kranach //

  Tak.Wiem.
  Minie zima przyjdzie lato
  podziękuję PIS-owi za to


  //Dla nas ważne jest utrzymać to, co udało się uzyskać od ussa//

  A co uzyskaliśmy-że zapytam.Retorycznie rzecz jasna.

  //żeby nas szkopi nie okroili. //

  "Geografia to wyrok" jak skonstatował Napoleon Bonaparte.
  I chyba słusznie skonstatował bo z im większej perspektywy obserwuje się historię tym wyraźniej widać że wszystko jest zmienne;cywilizacje,religie,prawa,obyczaje itd.I tylko jedno jest niezmienne-geografia.Kto myśli że można funkcjonować ignorując geograficzne realia jest niemądry.
 • @nana 13:18:26
  @nana 13:18:26
  Pani Nano - nie poznaję Pani.
  Zawsze ceniłem Pani komentarze za wyważenie i ciekawe spojrzenie a tu takie niemiłe zaskoczenie.
  Atakuje Pani Ikulalibala (człowieka posiadającego największą wiedzę z tych tu piszących) tylko dlatego, że poczuła się urażona argumentami z którymi merytorycznie nie mogła sobie poradzić. Trochę żal.
 • @ikulalibal 19:49:12
  Amerykanin i Rosjanin chwalili się, gdzie panuje większa wolność słowa. - Ja - mówi Rosjanin - mogę stanąć na Placu Czerwonym, krzyknąć, że Putin to łobuz i gangster, i nic mi nie zrobią. - Phi - prycha Amerykanin. - Wielki mi wyczyn. Ja też mogę stanąć przed Kapitolem, krzyknąć, że Putin to łobuz i gangster, i też mi nic nie zrobią.
 • @krzysztofjaw 20:25:50
  "Zostaje nam monarchia lub autorytaryzm polityczny z wolnością gospodarczą. Może i to ostatnie jest dobrym pomysłem?"

  Przecież już jest to ostatnie. Kamaryla kaczelnika to autorytaryści, a wolność gospodarcza to szara strefa ;-P
 • @krzysztofjaw 22:22:03
  "Niemniej jaki dziś mamy wybór? Nie wyobrażam sobie powrotu do władzy PO, PSL, SLD lub innych tego typu szubrawców. "

  A szubrawce pislamscy to jaki typ?
 • @Jasiek 19:10:32
  Siema.
  Przecież to "tatarska" dupa.
  No co Ty?;-)
 • @Franek Ganek 19:52:05
  Pozdro!
 • @krzysztofjaw 20:24:57
  "...ktoś np. jak ja przyznaje się, że głosował na PiS i A. Dudę. Z tym, że ostatnio pisałem, że nie wiem czy już nie ostatni raz."

  A czy Krzyś zechciałby uprzejmie Jasiowi wyjaśnić, co musiałby jeszcze PiS zrobić Krzysiowi, żeby Krzyś już na pewno wiedział, że jednak to był ten ostatni raz?

  Zawzięcie pozdrawiam
 • "FBI ma dobrą pamięć i długie ręce"
  w związku z tym odnajdzie wszystkich uczestników capitolskich wydarzeń-obiecał Departament Sprawiedliwości

  https://www.youtube.com/watch?v=pzTOdORVEnw

  https://www.theverge.com/2021/1/12/22227633/doj-fbi-evidence-capitol-trump-riot-attack


  53 letniego zwolennika Trumpa pracownika banku Christopher Georgia, chyba już znaleźli bo dziś żona odnalazła w piwnicy jego zwłoki.

  https://www.thesun.co.uk/news/13720543/christopher-stanton-georgia-dead-basement-capitol-riot-arrest/


  PS
  ciekawe czy wedle autora te wydarzenia ciągle mieszczą się w granicach pojęcia "źle się dzieje" czy jesteśmy świadkami ewidentnych represji politycznych
 • @goodness 21:12:08
  Demokracja to rządy większości, a mniejszości musiały obejść się smakiem z tego względu, że większość ma rację i to jest zdrowe, ale przyszedł czas demokracji liberalnej która dała prawa najmniejszym grupom równe większości i zaczął się burdel, każdy uzurpuje sobie takie samo prawo, choć większość nie działała przeciwko mniejszościom, a raczej serwowała prawa uniwersalne dla wszystkich, i w ten sposób lewactwo dorywa się do władzy w wielu państwach, tworząc w nich lewackie dyktatury, likwidując wolność jaką wymuszała demokracja. Upadek świata postępuje co rusz wymuszany przez lewactwo a lewactwo to współczesny komunizm, z którym walczyliśmy tyle lat. Co się z nami stało, że do tego dopuściliśmy.
 • @kula Lis 69 17:36:00
  "Demokracja to rządy większości, a mniejszości musiały obejść się smakiem z tego względu, że większość ma rację i to jest zdrowe"

  Wiekszość nie jest zdolna rządzić, bo nie jest dość sprytna.

  W demokracji zawsze będzie rządzić jakaś mniejszość, która jest w stanie kontrolować większość pod przykrywką demokracji.
 • Biden: Nasza demokracja przetrwała dzięki niezawisłym sędziom - tego krzysztofjaw przeboleć nie może ...
  "Atak na instytucje
  Myślał, że może obsadzić sądy przyjaznymi mu sędziami, którzy będą go popierać, bez względu na wszystko. To byli sędziowie Trumpa, jego sędziowie. Posunął się nawet do stwierdzenia, że potrzebuje dziewięciu sędziów Sądu Najwyższego, ponieważ uważał, że wybory mogą zakończyć się w Sądzie Najwyższym, a oni wręczą mu wygraną w wyborach.

  Był zaskoczony, naprawdę zaskoczony, że wyznaczeni przez niego sędziowie nie zastosowali się do jego życzenia i zamiast tego postąpili uczciwie, działając zgodnie z konstytucją i utrzymując rządy prawa, nie raz, nie dwa, nie trzy, ale ponad sześćdziesiąt razy. Pozwólcie, że powtórzę. Ponad sześćdziesiąt razy. Ponad sześćdziesiąt spraw w różnych stanach, a następnie w Sądzie Najwyższym, sędziowie, w tym ludzie uważani za „jego sędziów, sędziów Trumpa”, aby użyć jego słów, rozpatrzyli zarzuty, jakie złożył Trump i uznali je za bezpodstawne. Żaden z tych sędziów nie znalazł nic, co mogłoby zakwestionować te wybory lub poddać je w wątpliwość."
  Źródło:
  https://oko.press/biden-nasza-demokracja-przetrwala-dzieki-niezawislym-sedziom-przemowienie-slowo-w-slowo/

  i jeszcze:

  "To historyczny moment dla amerykańskiej demokracji. Donald Trump został wczoraj (14 stycznia) pierwszym prezydentem USA, wobec którego dwukrotnie przegłosowano impeachment (czyli postawienie w stan oskarżenia przed Senatem). Tymczasem na Kapitolu zbierają się żołnierze w ramach przygotowań do zaprzysiężenia nowego prezydenta."
  Źródło:
  https://www.euractiv.pl/section/demokracja/news/impeachment-parler-inauguracja-pence-kongres-trump-biden-wybory-usa-impeachment-aktualizacja/
 • @Pedant 17:41:50
  „Demos” wcale nie oznacza ludu jak nam wmawiano w szkołach. Lud to po grecku „ochlos” . Demos to ta warstwa społeczna, która posiadała niewolników .

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej