Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Pyrrusowe zwycięstwo (2)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Drzwi do budowy scentralizowanego Jednego Federacyjnego Państwa Europa (swoistej IV Rzeszy) zdaje się, że zostały już otwarte na oścież. Obym się mylił.

Patryk Jaki: 
 
"Tragedia całej sytuacji polega na tym, że wkrótce wszyscy, którzy dziś śmieją się z „weta”, pochowają się jak rozporządzenie zacznie funkcjonować. Będzie to tak potężna broń, że będzie mogła decydować o wyniku wyborów w kraju (...) Będzie można zablokować Polsce nawet wszystkie środki bo np. nie przyjmie kwot imigrantów. A do tego wkrótce będziemy płatnikiem netto (...) I niestety, wtedy żadne krzyki, że nie dotrzymują „wytycznych” nie pomogą, bo będzie podpis Polski pod rozporządzeniem. Mówię o tragedii, bo wcale się nie cieszę, że czas, tak jak po „lipcu” przyzna nam racje, bo będzie to jednocześnie dramatem Polski (...) "Chcę tylko, abyście wiedzieli, że naprawdę zrobiliśmy wszystko co można było, aby to powstrzymać. Zamawialiśmy opinie prawne krajowe, zagraniczne, robiliśmy konferencje, groźby, prośby - nic nie było w stanie powstrzymać premiera, który chciał to podpisać (...) 
Do czasu jego podpisu w lipcu, rozporządzenie od 2 lat nie było uchwalane(bo wszyscy wiedzieli ze to łamanie traktatów). Jednak po podpisie Polski w lipcu to co stało 2 lata, zostało w kilka tygodni zakończone. Wykorzystali katastrofalny błąd polskiej delegacji [1]".
 
Zbigniew Kuźmiuk: 
 
"Wczoraj w PE odbyła się debata dotycząca tzw. praworządności czyli wydatkowania przyszłych środków budżetowych bez korupcji, defraudacji i zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych.
Okazuje się, że ustalenia Rady z 10 i 11 grudnia nie tylko nie satysfakcjonują większości w PE, wręcz przeciwnie skłaniają do różnego rodzaju eksperymentów, których celem jest podważenie tych ustaleń.   
Wiodące frakcje polityczne podkreślają, że rozporządzenie w sprawie praworządności powinno wejść w życie już na początku nowego roku i być stosowane niezależnie od ustaleń Rady Europejskiej z 10 i 11 grudnia. Zabierałem głos w tej debacie i podkreślałem, że Służby prawne Rady mimo tego, że zwracały uwagę iż tekst rozporządzenia dotyczący tzw. praworządności jest sprzeczny z Traktatami, jednak nie zapobiegły jego przyjęciu przez prezydencję niemiecką i największe frakcje w PE (...) Musimy mieć świadomość, że konkluzje Rady, które wiążą mechanizm praworządności z wiązaniem przyszłych wydatków budżetowych z interesami finansowymi UE, nie satysfakcjonują największych grup politycznych w PE, chciałyby one ich powiązania z jakimikolwiek zastrzeżeniami dotyczącymi praworządności. O szerokie traktowanie tego rozporządzenia upominają się także europosłowie Platformy i Lewicy, upatrując w takim podejściu możliwości powrotu opozycji do władzy w Polsce" [2].
 
Jak widać czas na "chowanie się po kątach" przeciwników weta nadszedł nieprawdopodobnie szybko. Wystarczyło kilka dni, aby europarlamentarzyści "z wiodących frakcji" uznali, że te wynegocjowane dodatkowe konkluzje/wytyczne do rozporządzenia o warunkowości nie mają żadnego prawnego umocowania a mają jedynie charakter deklaracji politycznej i będą robić - przy wsparciu naszej totalnej opozycji - wszystko, aby je podważyć i żeby rozporządzenie było realizowane w pierwotnej i niekorzystnej dla Polski formie. Ta wczorajsza debata w PE potwierdza bowiem to, że osiągnięty 10 i 11 grudnia kompromis jest tak naprawdę w oczach lewackich elit unijnych nic nie wartym "świstkiem papieru" i będzie pomijany zgodnie z wolą Niemców a samo pierwotne rozporządzenie o warunkowości przyznawania środków unijnych od jakiejś niesprecyzowanej praworządności stanie się niebawem obowiązującym prawem. I to nowe prawo razem z obowiązującym w traktatach art. 7 będzie elementem nacisku i ingerencji elit unijnych w wewnętrzne sprawy państw członkowskich, czyli tak naprawdę w tej chwili będzie stosowane wobec Polski i Węgier. 
 
A tyle było mówione o tym, że ten mechanizm jest niezgodny z traktatami unijnymi i wstępnie za błąd uważano, że w ogóle można nad tym dyskutować. Niestety droga do dyskusji została otwarta już w lipcu kiedy to Polska pod naciskiem prezydencji niemieckiej zgodziła się na dwuznaczne zapisy, które umożliwiły prace nad przyjętym 5 listopada rozporządzeniem. Teraz Polska po raz drugi uległa i zgodziła się na wynegocjowane konkluzje/wytyczne do pozatraktatowego rozporządzenia, które jak widać nie będą miały w przyszłości - czego można przecież było się spodziewać - żadnego prawnego i realnego znaczenia. 
 
Nam pozostaje jedynie zaskarżenie rozporządzenia do TSUE, ale po nim nie można się spodziewać, iż wyda orzeczenie zgodnie z wolą Polski czy Węgier. Będzie odwrotnie i sądzę, że za dwa lata a może i wcześniej już ostatecznie nowe prawo będzie funkcjonowało odbierając nam resztki suwerenności. 
 
Być może nakreślony obraz jest zbyt pesymistyczny. Być może jednak osiągnięty kompromis był jedynym - biorąc pod uwagę siłę Polski i Węgier - jaki można było wynegocjować i że zrobiliśmy naprawdę wszystko dla Polski, co było możliwe w obecnych uwarunkowaniach. Być może mimo wszystko ustalenia konkluzji/wytycznych będą w jakiejś formie realizowane w praktyce. Taka nadzieja pozostaje, choć jest naprawdę nikła a drzwi do budowy scentralizowanego Jednego Federacyjnego Państwa Europa (swoistej IV Rzeszy) zdaje się, że zostały już otwarte na oścież.  Obym się mylił. 
 
P.S. 
Moim zdaniem trzeba było przeciągnąć negocjacje do końca roku, czyli do czasu zakończenia prezydencji niemieckiej a wtedy być może za nowej prezydencji możliwe byłoby uzyskanie lepszych dla naszego kraju efektów negocjacji. Albo jednak zawetować to wszystko i wtedy obowiązywałoby prowizorium budżetowe oparte na obecnej perspektywie finansowej. 
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com 

KOMENTARZE

 • Jako Naród jesteśmy w średniej europejskiej w temacie IQ,
  jako państwo zarządzane od 89 roku przez kiszczakową agenturę żydowską plasujemy się w dolnych rejonach klasyfikacji państw dla Obywateli, ale jako politycy, to pis jest poniżej każdego poziomu, dobija do DNA rowu Maryjańskiego, może nie ?
 • @provincjał 14:37:44
  I jeszcze coś z kulinarni, mieć ciasto i natychmiast je zjeść to dewiza słabych szachistów, jakieś podpowiedzi w kiblach im jedynie pozostały.
 • Autorze 5!
  Pyrrusowe zwycięstwo...niestety autorze
  Niepokojące wieści ws. unijnego szczytu. PE zmienia tytuł dokumentu? Dokument dot. budżetu, który Parlament Europejski ma zamiar przegłosować, ma inny tytuł, niż ten przyjęty przez Radę UE donosi europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Jak informuje Saryusz-Wolski ten sam dokument jest różnie tytułowany przez instytucje UE. Polityk przekazał, że Rada Unii Europejskiej przyjęła "Rozporządzenie PE i Rady ws ogólnego reżimu WARUNKOWOŚCI DLA OCHRONY BUDZETU Unii". Jednak Parlament Europejski inaczej określa to pismo. Z dokumentów wynika, że 16 XII 2020 PE zamierza głosować "Rozporządzenie ws. OCHRONY BUDŻETU Unii w przypadku OGÓLNYCH UCHYBIEŃ RZĄDÓW PRAWA w krajach członkowskich".

  "2 tytuły 1-go dokumentu? Wojna PE z Radą?" zastanawia się europoseł. Do sprawy odniósł się również lider Konfederacji Krzysztof Bosak. Jego zdaniem zmiana nazwy dokumentu nie jest przypadkiem.

  "Kwestia tych generalnych uchybień jest właśnie jednym z punktów spornych. Jasny sygnał, że część instytucji UE nie ma zamiaru stosować konkluzji Rady Europejskiej i uważa je nie tylko za niewiążące, ale wręcz za bezprawne" ocenia poseł.
  https://dorzeczy.pl/kraj/165009/niepokojace-wiesci-ws-unijnego-szczytu-pe-zmienia-tytul-dokumentu.html


  Ps...Jednak Soros ma kupę forsy. "Praworządność", czyli rządność po naszemu. Sowiecka Unia Europejska w pełni rozkwitu. Kolejna wersja dla ciemnego luda. Jest to oszustwo że w międzyczasie zmieniają umowę. Znowu widzimy ogólnik dzięki któremu można interpretować jak się chce. Karać narody za światopogląd inny niż lewicowy, pod nazwą ogólny brak praworządności. Przecież to każde dziecko wie, że będą chcieli oszukać i to była pomyłka. Przecież na to Morawiecki się zgodził. To jest część gry. Nic nie zostali oszukani tylko takie decyzje podjęto już wtedy. Niech się wreszcie przyznają. Długo tak jeszcze będziecie oszukiwać polskie społeczeństwo? Morawiecki był chwalony po negocjacjach przez Merkel, część niemieckich mediów też go pochwaliła. Polscy wysłannicy nie poinformowali nas o całości negocjacji i o wszystkich zapisach. Morawiecki już na wstępie po powrocie do Polski skłamał, że te ustalenia mają znaczenia prawa zamiast powiedzieć, że mają charakter polityczny czyli są odwołalne. Teraz będą kolejne kłamstwa. Niech pokażą całość wszystkich dokumentów włącznie z aneksami i pokażą pod czym się podpisała polska strona. Tylko twarde weto! Unia nas oszuka. Kwestią jest tylko kiedy i pod jakim pretekstem. Najpóźniej przed pierwszymi wyborami. Najwcześniej zaraz po wejściu w życie budżetu. Tylko potrzebny nowy pretekst może nowe nazewnictwo, może nowa kampania oczerniania i przyznawania sobie (Unii) racji moralnej. Tak zawsze było w historii z Niemcami i tak będzie tym razem. Nie brać kredytów z Unii, przygotowywać się do wyjścia. Wychodzimy z Unii.
 • @ Autor
  1.) 2008r. prymas H.Muszyński:

  „Brak ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, w moim przekonaniu, byłby dużą szkodą dla Polski” –https://ekai.pl/abp-muszynski-brak-ratyfikacji-traktatu-lizbonskiego-bylby-szkoda-dla-polski/

  2.) 2009r. TL podpisał L.Kaczyński

  3.) 20 lutego 2008 r. odbyło się w Monachium nieformalne spotkanie Parlamentu niemieckiego w celu omówienia Traktatu Lizbońskiego.

  Podczas tego spotkania wcześniej niezauważany ustęp Traktatu został wyciągnięty na światło dzienne przez prof Schachtschneidera, Wydział Humanistyczny, Uniwersytet w Norymberdze.

  Profesor Schachtschneider, wyjaśnił, że ten ukryty zapis traktatowy oznacza, że po ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego kara śmierci zostanie przywrócona do Europy.

  Kara śmierci będzie miała zastosowanie do przestępstw udziału w zamieszkach (Aufruhr), powstaniach (Aufstand) i w czasie nielegalnego strajku.

  Kara śmierci nie będzie dotyczyła, recydywistów, sprawców okrutnych mordów czy pedofili ale tylko przestępstw stricte politycznych. Zapis w Traktacie Lizbońskim pomimo prawa do życia pozwala zabijać, kiedy zagrożone zostają interesy elit politycznych.

  https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:yTcXKnitG7UJ:https://www.salon24.pl/u/almanzor/100613,kara-smierci-w-traktacie-lizbonskim+&cd=3&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=opera
 • @kula Lis 69 14:50:46
  Przecież rzyt nigdy prawdy nie powie, a bo to pierwszy raz skłamał ?
 • Polin się zbroi !
  Zobaczcie jakie samochody "dla wojska" kupił spłaszczak !!!

  https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-oto-nowe-auta-dla-wojska-internauci-pekaja-ze-smiechu,nId,4928262#iwa_source=worthsee

  Nosz w qrvę jego mać, rządzą nami debile do sześcianu !!!

  https://i.iplsc.com/fordy-rangery-dla-wojska-fot-18-dywizja-zmechanizowana-faceb/000AV11727UQ6KFE-C122-F4.jpg
 • Teraz
  Biden został już oficjalnie preziem Usraella, a demokraci zawsze zostawiali Niemcom większą swobodę ruchów w Europie. A Szkopom nie trzeba takich rzeczy 2 razy powtarzać. Będą mieli możliwości załstwienia seoich starych spraw. I załatwią.
  Głównie z nami.......
 • @provincjał 15:01:24
  MORAWIECKI nagrany u SOWY Z MAFIĄ PO...MORAWIECKI w 2013 roku spotkał się w restauracji "Sowa i Przyjaciele" z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą, prezesem PGE Krzysztofem Kilianem z PO (wieloletni przyjaciel Tuska) oraz jego zastępczyni B. Matuszewska.
  Morawiecki rozmawiał o formie pomocy finansowej dla byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO MORAWIECKI nagrany u SOWY z kolesiami z MAFII z PO , bywał tam ZATRZYMANY S. NOWAK min. u TUSKA.

  https://youtu.be/qdeaVfDa5eU

  newsweek.pl/co-wicepremier-morawiecki-mowil-na-tasmach-kelnerow-newsweek,artykuly,378726,1.html

  MORAWIECKI w kwietniu 2013 r. nagrany w restauracji Sowa z MAFIĄ z PO . Newsweek nr 6/2016 z 1-7.02.2016


  https://www.rp.pl/Afera-tasmowa/181019960-Mateusz-Morawiecki-o-klientach-banku-Ludzie-sa-tacy-glupi.html

  https://nczas.com/2018/10/01/morawiecki-moze-byc-szantazowany-to-bardzo-niebezpieczna-sytuacja-wraca-sprawa-tasm-kelnerow/

  https://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/33-okupacja-zydowska-w-polsce/856-rzady-zydow-w-polsce-mateusz-morawiecki

  To co zrobił PiS w Brukseli to klasyczny objaw schizofrenii. Ale skoro psychiatra jest z PO to też bym się nie leczył. Może minie. Na razie innych objawów nie ma.
 • Autorze
  Macierewicz w Radiu 24: Rezygnacja z WETA do budżetu UE To zniszczenie Polskiego PRAWA. Macierewicz przeciw Kaczyńskiemu:
  To zdrada i zamach stanu, brak weta zniszczy Polskę. To Unia zdecyduje na co wydać 700 mld. Macierewicz w radiu MARYJA:
  BRAK WETA TO ZDRADA STANU i Koniec POLSKI i zniszczenie SUWERENNOŚCI. Głos Polski - pos. Antoni Macierewicz

  https://youtu.be/ZqbDLIoZTiE
  Czy Polska zostanie całkowicie wyprzedana? Jakie są konsekwencje ogromnego długu publicznego? Przerażający dług publiczny 4 807 962 277 890 zł! Czy ktoś sprzedaje naszą przyszłość?...

  https://youtu.be/oo-xgS_J-BY
 • To
  Teraz pozostanie zgrzytanie zębów. Tak się kończy ,, Silna Polska 5£.,7£€***
 • "To były te decyzje, które dziś są źródłem jego kłopotów". Stankiewicz: Morawiecki się przestraszył
  https://dorzeczy.pl/kraj/155094/to-byly-te-decyzje-ktore-dzis-sa-zrodlem-jego-klopotow-stankiewicz-morawiecki-sie-przestraszyl.html
  Beata Szydło, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Mariusz Kamiński, Ziobro to PRZECIWNICY MORAWIECKIEGO.

  Ziemkiewicz o unijnym kompromisie: oddajemy nie tylko guzik, ale i całe gacie.

  https://dorzeczy.pl/kraj/164512/ziemkiewicz-o-unijnym-kompromisie-po-prostu-dalismy-ciala.html


  Ps...Panie Ziemkiewicz, trzeba widzieć szerszy kontekst, ciała to daliśmy zgadzając się na zjednoczenie Niemiec, bo "dobry Niemiec" w przyrodzie nie występuje, wtedy trzeba było domagać się reparacji, zapłacili by bez ociągania.....Niestety, w postępowaniu polityków PiS-u od samego początku brak jest stanowczości i konsekwencji! Tak było z reformowaniem sądownictwa, tak było ostatnio ze sławnym wetem, którego nie było! Więcej, w decyzjach PAD i prezesa mamy do czynienia z 100% lewackimi pomysłami jak prezydent wszystkich Polaków, wetowanie ustaw sądowniczych czy ostatnio zaproszenie komucha Kwiatkowskiego do jakiejś komisji medialnej! Prezes zaś zafundował nam "Piątkę dla zwierząt" i faworyzuje człowieka o miedzianym czole o nazwisku Gowin! Marnie to widzę!
 • @kula Lis 69 14:50:46
  Niestety wszystko idzie dla nas w złą stronę. Faktycznie pozostaje nam Polexit.
  Pozdrawiam
 • @provincjał 15:01:24
  J. Daniels oraz rabin Shmuley Boteach z Chabat Lubawicz i Morawiecki w Nowym Jorku (dwa tyg. później został premierem) Prime Minister Morawiecki with Rabbi Shmuley Boteach

  https://youtu.be/XIpM9l90tiI
 • @provincjał 15:01:24
  https://cdn.natemat.pl/be9d0003c6a0bde719c08b129076d44e,660,0,0,0.jpg

  Kolega Morawieckiego J. Daniels zawiadomił prokuraturę ws. Marszu Niepodległości 11Xl, że to faszyści.

  https://www.gazetaprawna.pl/galerie/1084603,duze-zdjecie,1,jonny-daniels-zawiadamia-prokurature-marsz-niepodleglosci.html
 • Waszczykowski: Przegraliśmy polską suwerenność. Morawiecki nas sprzedał
  https://dorzeczy.pl/kraj/164196/waszczykowski-jesli-to-prawda-to-przegralismy-polska-suwerennosc.html
  Chroń nas Panie Boże przed układami z Emiratami Niemieckimi. Waszczykowski ma rację! Morawiecki zobaczył trochę unijnej kasy i Niemiaszki mogą zrobić z nim co chcą. I już nie będzie nawijki o suwerenności. To smutne! A suwerenność to my straciliśmy dawno temu drogi panie pchając swoje zady do łunii jewropejsatej. Niepodległości to już nam faktycznie mało zostało po podpisaniu traktatu lizbońskiego. To "VETO" było tylko dla wyborców, to taki 'miś", który miał pokazać: Patrzcie jak dbamy o waszą Polskość i jak skamlą lewaki a pod stołem jak zwykle się już dogadali.
  Jeśli Buzek jest taki szczęśliwy z tego powodu to jest bardzo źle. Nie mogę w to uwierzyć. Pan Waszczykowski powinien powiedzieć jak przebiegła druga nocna zmiana - dotyczy obalenia rządu (propolskiego) pani Szydło. Jeżeli wie to co się działo za kulisami. Bo za ustąpienie i milczenie Kaczyński (wyglądający dziś w sejmie jak wujek Skrucz) obiecał im stanowiska w eurobagnie. Taka opowieść mogła by być bardzo interesująca. A to co się dzieje teraz jest pokłosiem tamtego zdarzenia. Słowo się rzekło, weto albo śmierć - a danego wyborcom słowa nie można się zrzec nie tracąc praw honorowych (vide: Kodeks Bodziewicza). Niecierpliwie czekamy na masowe sepuku... Wygląda na to, że mając atut w ręku PiS wypuścił zwycięstwo. Wytyczne można dowolnie zmieniać, a zawieranie dżentelmeńskich umów z lżydoewicą jest niemądre. Zabory i sowiecka okupacja odebrały dużej części Polaków poczucie własnej wartości i obarczyły cały naród postępowaniem tej grupy.
 • ZIOBRYŚCI nie wpuszczani do TVP
  https://nczas.com/2020/12/12/solidarna-polska-zamilczana-w-tvp-decyzja-zapadla-na-nowogrodzkiej/
 • Autorze
  Morawiecki zgodził się na ingerowanie Komisji Europejskiej (zarządzana przez Sorosa) w działalności prezydenta, parlamentu, rządu a nawet samorządów.

  https://wpolityce.pl/polityka/530512-macierewicz-to-otwiera-droge-do-likwidacji-niepodleglosci
  Polska już Landem Niemieckim. P. Lisicki z Dorzeczy: Morawiecki kłamie.
  Małżeństwa pederastwa będą obowiązywać w Polsce oraz adopcja dzieci przez pary pedałów, oraz będą tysiące muzułmanów.

  https://youtu.be/s4uFLjA8SiI
 • "Drzwi do budowy scentralizowanego
  Jednego Federacyjnego Państwa Europa (swoistej IV Rzeszy) zdaje się, że zostały już otwarte na oścież. Obym się mylił."
  ----------------
  To raczej nie budowa a likwidacja Białej Europy - i po raz kolejny światowe dziecko diabła wykorzystuje do tego Niemców.
 • "Matka jest kobietą, ojciec mężczyzną". Węgrzy wprowadzają poprawkę do konstytucji
  Węgierski parlament przyjął ustawę, która określa w Konstytucji definicję rodziny jako związku między mężczyzną i kobietą. Ustawa oznacza znaczące ograniczenie możliwości adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Projekt poprawki zaproponowany przez rządzącą na Węgrzech partię Fidesz, wprowadza do Konstytucji zapis definiujący rodzinę jako jednostkę społeczną opartą na małżeństwie kobiety i mężczyzny.

  W ustawie zapisano, że "podstawą więzi rodzinnej jest małżeństwo oraz relacja rodzica z dzieckiem. Matką jest kobieta, a ojcem mężczyzna".

  Ponadto dokument potwierdza, że Węgry chronią prawo dzieci do ich "tożsamości odpowiadającej płci urodzenia i wychowania zgodnego z systemem wartości opartym na kulturze chrześcijańskiej".

  Adopcja dzieci
  Jak zwraca uwagę agencja Reutera, poprawka oznacza też znaczące ograniczenie możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

  Dotychczas osoby homoseksualne mogły adoptować dzieci, starając się o adopcję jako osoby samotne.

  Po wprowadzeniu zmian, poza wyjątkami (adopcja dzieci przez osoby samotne czy przez członków rodziny), "podstawową zasadą ma być, że tylko małżeństwa mogą adoptować dzieci, to znaczy mężczyzna i kobieta, którzy są małżeństwem" tłumaczy minister sprawiedliwości Judit Varga.

  Ps...No i super! Już widać ból i skowyt lewactwa. I dobrze! U nas KOlaboranci nie dopuściliby do takiego zapisu w Konstytucji. No cóż, doczekaliśmy takie czasy, że profesorowie nie wiedzą, że matka to kobieta a ojciec to mężczyzna. To totalny upadek moralny. W cywilizowanym świecie ludzie wiedza że matka to kobieta ,a mężczyzna to ojciec, ale w lżydoewacko-liberalnym szambie jest inaczej. Tym żydolewackim zwyrodnialcom nawet psa nie można dać w opiekę bo jak im Facebook każe to zrobią z niego obiad na święto Rewolucji Pażdziernikowej. Doszło już do tego, że w tej zdziczałej żydolewackiej Europie jeszcze moralnie i kulturowo zdrowe kraje, muszą do konstytucji wpisywać to, co jest oczywiste i co jest zgodne z podstawowymi prawami natury. Polski KK jest tak postępowy, że uznaje małżeństwo za niebyłe po 25 latach związku i wychowaniu trójki dzieci. To jest dopiero postęp!
 • @krzysztofjaw 17:15:52 Morawiecki doskonale wiedział co podpisywał.
  Mateusz się dał zrobić w chuja już w lipcu. Teraz będzie wmawiać, że ktoś nas oszukał. Po prostu publikują to co zostało ustalone. Zawsze interpretuje się pod tytuł. Były tony wazeliny a teraz będzie ostre dymanko. Tylko idiota mógł myśleć, że brukselscy Izraelici, ot tak zrezygnują ze swego torciku. Fikasz to, znikasz...Historia niczego Polaków nie nauczyła IV rzesza jest faktem. Niemieckie służby znowu ograły Polaków. Podpisanie jakiegokolwiek dokumentu z lewacko-faszystowską unią, ma taką wartość, jak pakt o nieagresji podpisany z III Rzeszą i ZSRR przed II wojną światową. Z bandytami się walczy, a nie negocjuje.

  "PE zmienia tytuł dokumentu?" - no i zaczęło się! Dosłownie kilka dni po wiekopomnej decyzji PiS, która ponoć "zabezpieczyła" suwerenność Polski na lata! Ciekawe, co też wymyślą propagandziści! W polityce mówi się o "zużyciu rządzących"! Mnie z racji zawodowej bardziej pasuje "zmęczenie materiału" i z tym najpewniej mamy dziś do czynienia! To jest element teatru politycznego zorganizowanego przez partię rządząca. Bo inaczej trzeba by się przyznać że to właśnie podpisali, żadnego zwycięstwa nie było. Mogli by zostać rozszarpani przez jakaś część własnego elektoratu, wyszło by że przeciwnicy którzy opowiadali o tych negocjacjach i tym co jest realnie zawarte w tym dokumencie mieli rację. Teraz będą odgrywać kolejny kabaret. Lekceważą Morawieckiego na maksa! Bankster nadaje się tylko do lewych szczepionkowych interesów! No i do ogłaszania gojom Polakom, jaki to wspaniały interes załatwił! Czekałem z niecierpliwością, aż komunizm padnie, poczekam więc i na koniec Unii a może na wcześniejsze wyjście z niej Polski, tylko to może nam dać spokój. Ukąszenie marksistowskie w zady politykierów UE i zakulisowe rządy Niemiec dają skutki. Od dziesiątków lat czci się na Zachodzie Marksa, Juncker półtora roku temu pojechał złożyć kwiaty pod jego pomnikiem, ta banda osłabia Europę, wchodzi w koleiny ZSRR i kapituluje przed islamem, tzw. uchodźcami oraz chce wprowadzać tylnymi drzwiami superpaństwo. Rzygać się chce. Zupełnie abstrahując od aktualnej sytuacji politycznej w Polsce, jeśli UE będzie tak robić, to nie daję jej więcej niż 10-15 lat. Ludzie w końcu się otrząsną i nie zniosą takiego zamordyzmu w białych rękawiczkach.
 • Polska zaskarży do TSUE rozporządzenie ws. warunkowości. Minister ujawnia szczegóły
  Skorzystamy z prawa zaskarżenia do Trybunału Sprawiedliwości UE rozporządzenia ws. mechanizmu warunkowości, bo sprawa ta powinna być wyjaśniona pod każdym kątem poinformował podczas posiedzenia senackiej komisji spraw zagranicznych i UE minister ds. UE Konrad Szymański. Całość tu
  https://niezalezna.pl/369395-polska-zaskarzy-do-tsue-rozporzadzenie-ws-warunkowosci-minister-ujawnia-szczegoly

  Ps...Ale jak to? Przecież to rozporządzenie przyjął premier. Ogłosił to jako sukces. Teraz zaskarża do do unijnego żydolewackiego sądu? Tego samego sądu co służy żydolewakom z Unii? Czemu do sądu w UE a nie do polskiego rządowego sądu prawicowego?
 • Mechanizm praworządności. Złe wieści dla Polski i Węgier
  https://dorzeczy.pl/_thumb/64/d6/f9833bab35f3f3801d0b77c29f41.jpeg
  Parlament Europejski podważa wynegocjowane przez Polskę i Węgry ustalenia szczytu UE ws. mechanizmu "pieniądze za praworządność" informuje RMF FM. W zeszłym tygodniu podczas szczytu Rady Europejskiej Polska i Węgry zrezygnowały z weta, bo osiągnięto kompromis w sprawie nowego budżetu UE i funduszu odbudowy po pandemii. Według premiera Mateusza Morawieckiego Polska może liczyć na środki unijne w wysokości 770 mld zł. Zgodnie z polityczną deklaracją unijnych przywódców, mechanizm "pieniądze za praworządność" został odroczony o co najmniej dwa lata do czasu decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie zgodności tego mechanizmu z unijnym prawem. Tymczasem, jak informuje RMF FM, w środę w Parlamencie Europejskim będzie głosowana rezolucja, w której eurodeputowani grożą odmową ostatecznego zatwierdzenia sposobu wykonania budżetu UE, jeśli Komisja Europejska nie będzie stosować mechanizmu "pieniądze za praworządność" już od 1 stycznia 2021. PE zapowiada również, że zwróci się do TSUE o rozpoznanie sprawy mechanizmu warunkowości w trybie przyspieszonym. Według RMF oznaczałoby to, że zasada "pieniądze za praworządność" będzie mogła być stosowana o wiele wcześniej niż dopiero za dwa lata.

  Ps...Praworządność jest wtedy, gdy u władzy są lewaki. A ktoś się czegoś innego spodziewał. I wychodzi, że miękiszony z PiS znowu zostali wyruchani przez łunie...Szybko wyjdzie na jaw, że tym razem Ziobro miał rację. Jeśli się potwierdzi to jak rozumiem minister składa rezygnacje z urzędu a Polska składa weto. Proponuję rządowi, aby wreszcie wziął lewacką hołotę za pysk i zaprowadził porządek. Chcą praworządności, niech ją mają. A z kołchozu zwanego Unią Europejską, czas powoli wychodzić, żeby nie stać się niemieckim landem. W Brukseli urzędach nadają się do określenia czym jest żaba, czym marchewką i jak krzywy ma być banan albo jak wysoki ma być płomień do świecy, co te matoły nie rozumieją, że nie można mówić o jakiej praworządności, kiedy brak prawa, o jakiej praworządność chcą decydować, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej może Luksemburga logo, belgijskiego, najpierw ciołki stwórzcie wspólne prawo dla Europy, a nie wymuszać, albo interpretować według widzimisię, ale myślę że jak by już stworzyli wspólne prawo i konstytucję europejska to jak poprzednio francuz by zawetował, wiele lewaków biegających po ulicach i bab tego nie wiedzą, że Francja zawetowała wspólną konstytucję dla EU, tak samo będzie zespolonym prawem.
 • "DGP": Mechanizm praworządności zadziała szybciej, niż myśleliśmy?
  Rządy w Warszawie i Budapeszcie muszą się liczyć z wcześniejszym ryzykiem utraty europejskich pieniędzy informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Gazeta zwraca uwagę na konkluzje ze szczytu UE, w których zapisano, że wejście w życie rozporządzenia budżetowego ma zostać odroczone do czasu wydania wyroku w sprawie jego zgodności z traktatami przez Trybunał Sprawiedliwości UE. Skargę do TSUE zapowiedzieli premierzy Polski i Węgier – Mateusz Morawiecki i Viktor Orban. Dziennik pisze, że po wydaniu wyroku w Luksemburgu Bruksela będzie musiała jeszcze przygotować wytyczne dotyczące stosowania rozporządzenia, do czego również została zobowiązana w konkluzjach ze szczytu.

  "DGP" zwraca jednak uwagę, że sprawa może przyspieszyć i rządy w Warszawie i Budapeszcie wcześniej będą musiały zacząć liczyć się z ryzykiem utraty europejskich pieniędzy. Sugerowała to w zeszłym tygodniu Vera Jourova, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej. Moim zdaniem mówimy raczej o miesiącach niż latach oceniła.

  Jak czytamy w artykule, istnieje możliwość przyspieszenia sprawy, jeśli do TSUE wraz ze skargą trafi wniosek o rozpatrzenie jej w trybie przyspieszonym. Zgodnie z regulaminem trybunału taki wniosek może złożyć zarówno strona skarżąca, jak i strona pozwana wyjaśniono.

  Gazeta przypomina, że w sporze o praworządność z Polską TSUE już raz zdecydował się na podjęcie wniosku KE w trybie przyspieszonym. Chodziło o sprawę obniżenia wieku emerytalnego sędziów Sądu Najwyższego w 2018 r.


  Ps...Ten sukces Morawieckiego to porażka Polski...Ten z długim nosem nawet nie wie co mu jego pan kazał podpisać. Czy można uniknąć kociołka wnosząc skargę w sądzie dla ludożerców. A TSUE to marionetki Berlina. Tryb przyspieszony jest realizowany na zlecenie mocodawcy. Niemcy traktowali Gersdorf jak "swoją" mającą gwarantować realizację w Polsce niemieckich interesów.
 • Věra Jourová w „Financial Times”: Musimy chronić unijne fundusze przed „niewłaściwymi systemami politycznymi”
  https://media.wplm.pl/thumbs/c49/OTYwL3VfMS9jY19iMGJlOS9wLzIwMjAvMTIvMTYvODI1LzM2MC80Mjg1N2I5ZjQ4YTQ0ZWQ1YmQwOGE4ZDYxMWQ5NzUwYi5qcGVn.jpeg


  „Zaufanie europejskich podatników, że Unia Europejska potrafi chronić ich pieniądze zostanie poważnie nadszarpnięte, jeśli Bruksela nie będzie dysponować nowymi uprawnieniami do wstrzymywania funduszy krajom, które je niewłaściwie wykorzystują” ostrzegła komisarz UE odpowiedzialna za wartości i przejrzystość Věra Jourová w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „Financial Times”. Rzeka pieniędzy wynikająca z unijnego pakietu naprawczego o wartości 1,8 biliona euro stworzyła potrzebę dodatkowych zabezpieczeń przekonywała unijna komisarz. Według niej mechanizm praworządności pozwala Komisji Europejskiej wskazać kraje, które popełniły wykroczenia mogące bezpośrednio wpłynąć na zarządzanie funduszami unijnymi. Ma to dotyczyć, według niej, zarówno agencji zamówień publicznych, jak i sądów i prokuratur.
  Unia Europejska ma sporą pracę do wykonania, by przekonać obywateli, że właściwie wydaje ich pieniądze, usiłując ożywić nadszarpnięte przez pandemię koronawirusa gospodarki dodała Jourová. Jej zdaniem „gdy redystrybuuje się dodatkowe pieniądze, należy także stworzyć dodatkowe gwarancje, aby ludzie wierzyli, że je ochronisz”. Inaczej gotowość podatników by wpłacać do unijnego budżetu zmaleje
  podkreśliła. Jourová przyznała, że sposób, w jaki KE będzie korzystała ze swoich nowych uprawnień zostanie poddany „niezwykle surowej kontroli” ze strony państw członkowskich, Parlamentu Europejskiego i opinii publicznej. To będzie dla nas poważny sprawdzian, ale jestem pewna, że damy radę powiedziała. Według niej Bruksela będzie działać w sposób „precyzyjny i przejrzysty”. Komisja planuje rozpocząć analizę przestrzegania zasad przez państwa członkowskie, gdy tylko nowe rozporządzenie wejdzie w życie w nowym roku, pracując od pierwszego dnia, aby stworzyć szczegółowe wytyczne dotyczące funkcjonowania tych zasad zaznaczyła komisarz UE. Jak dodała „istnieje duże zapotrzebowanie na odpowiedzialność i przejrzystość ze strony instytucji UE”. A jednym z największych wymagań dotyczących odpowiedzialności jest: dajemy ci pieniądze, ale musisz się upewnić, że nie sfinansują one złych rzeczy, niewłaściwych ludzi oraz niewłaściwe systemy - mam na myśli systemy polityczne uważa Jourová. Komisarz UE wyraziła przy okazji nadzieję, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości nie będzie zwlekał zbytnio z decyzją czy mechanizm praworządności jest zgodny z traktatami. Mam nadzieje, że samo istnienie mechanizmu będzie zniechęcało państwa członkowskie do podejmowania złych decyzji. Chciałabym, by nie było wątpliwości, że jestem gotowa użyć tego narzędzia w razie potrzeby. Rządy prawa odegrały zasadniczą rolę w utrzymywaniu jedności bloku europejskiego. Jeśli mamy awarie w niektórych państwach członkowskich, degradacja systemu jest oczywista zaznaczyła.

  ft.com

  Ps...Zdumiewa fakt, że jakieś babsko mianowane przez polityków a nie wybrane w demokratycznych wyborach już uzurpuje sobie prawo decydowania jakie systemy polityczne są właściwe a jakie nie. Przerażające. UE w pigułce czyli mianowańcy polityczni bez żadnego mandatu demokratycznego porywają się do recenzowania rządów suwerennych państw, za którymi stoją miliony wyborców. Czyli teraz to eurokraci, a nie obywatele będą podejmować decyzję, który system jest właściwy, a który nie? Co to ma wspólnego z demokracją? Błędem była nasza zgoda na to. Właśnie ta kobiecina przekreśliła wszelkie porozumienia. Czas zrozumieć, że rozmowa z lewakami nie ma sensu. Nie ma też co liczyć na przeczekanie. To niebezpieczni szaleńcy jak Stalin i Hitler. Po wyglądzie i wypowiedziach widać, że proces leczenia główki nie powiódł się. Jak widać naocznie a zwłaszcza nausznie, bałwan może być też rodzaju żeńskiego. Zero absolutne. Ta służalcza Czeszka nie owija w bawełnę: „niewłaściwy system polityczny”?! co to za nowomowa? To doszło już do tego, że obywatele wolnego kraju w UE nie mają prawa demokratycznie wybrać władzy, która im najbardziej odpowiada?! Gdzie my kurwa jesteśmy, wrócił Związek Sowiecki? Kasa tylko dla wyznawców żydolewackiej ideologii. Czyżby ta była więźniarka za korupcję zsikała się ze złości? Uciekła do Brukseli. Makrela samych kryminalistów tam umieszcza/toleruje. Juncker, Lewandowski, Tuske, Jourova no i Ursula von der Leyen. Czeska żydówka, córka żydokomunistycznego bandyty z Czech sama geszefciara jakich mało chce rządzić europejskimi funduszami. Zapewne znowu chce kasę do cycków przytulić. No to do dzieła, w Niemczech sprzeniewierza się trzy razy środków ile w Polsce (dokładnie 0,38% w porównaniu do 0,14% w Polsce). Dalej, Ursula von der Leyen zdefraudowała kilkaset milionów Euro będąc ministrą ds. obrony Niemiec. Przekazać komisarz prokuraturze a Niemcom odebrać środki unijne i wdrożyć stosowne procedury. Baba nie potrafi? No to won z folwarku zwanego Unią.
 • PE przyjął rozporządzenie ws. warunkowości:
  Środki można wstrzymać za naruszenie praworządności utrudniające zarządzanie funduszami. Parlament Europejski przyjął w środę rozporządzenie dotyczące mechanizmu warunkowości w budżecie UE poinformował PE na swoich stronach internetowych. PE przyjął rozporządzenie ws. mechanizmu warunkowości. Jak przekazały PAP służby prasowe PE, głosowanie w tej sprawie nie było proceduralnie potrzebne z uwagi na to, że do projektu europosłowie nie zgłosili żadnych poprawek w wymaganym terminie. Na mocy nowego rozporządzenia płatności z budżetu UE mogą być wstrzymywane w stosunku do krajów, w których stwierdzone naruszenia zasad praworządności utrudniają zarządzanie funduszami UE napisano w komunikacie PE. Poinformowano też, że nowe rozporządzenie „ma zastosowanie do wszystkich funduszy UE (…) od 1 stycznia 2021 roku”.

  Ustalenia unijnego szczytu
  W ubiegłym tygodniu na szczycie UE w Brukseli doszło do porozumienia przywódców unijnych w sprawie budżetu UE i funduszu odbudowy. Przywódcy osiągnęli kompromis w sprawie konkluzji dotyczących mechanizmu warunkowości w budżecie UE. W konkluzjach znalazły się zapisy mówiące m.in., że budżet UE, włączając Next Generation EU (instrument odbudowy), musi być chroniony przeciwko wszelkiego rodzaju nadużyciom finansowym, korupcji, konfliktowi interesów, a samo ustalenie, że doszło do naruszenia zasady państwa prawnego nie wystarczy do uruchomienia mechanizmu blokowania środków finansowych dla państw członkowskich. Komisja Europejska która ma uruchamiać mechanizm blokowania środków unijnych opracuje i przyjmie wytyczne dotyczące sposobu w jaki będzie stosować rozporządzenie, w tym metodologii przeprowadzania swojej oceny.
  Rozporządzenie w sprawie mechanizmu warunkowości jest częścią pakietu unijnego budżetu na lata 2021-2027. Zgodnie z formalną unijną procedurą rozporządzenie będzie musiała jeszcze potwierdzić Rada UE, a następnie zostanie ono opublikowane w Dzienniku Urzędowym UE.

  PAP

  Ps...Morawiecki i Orban wykiwani w Brukseli. Czy ktoś myślał, że będzie inaczej? Unia to banda złodziei i co to honor, nie wiedzą. Von der leyen powiedziała, że konkluzje Rady Europejskiej nie zmieniają nic w mechanizmie praworządności ani w jego stosowaniu, brawo Morawiecki! Było Ziobry słuchać, miękiszonie. Mówmy dalej o zwycięstwie Morawieckiego, ciemny lud wszystko łyknie jak pelikan. Koń by się uśmiał z tego odtrąbionego ich „zwycięstwa”. Wszyscy was rozgrywają… Ech mitomani! czyli jesteśmy w ciemnej dupie! Pod pojemną formułę utrudnianie zarządzania funduszami można podciągnąć wszystko, szwabski cel został osiągnięty. Morawiecki zgodził się na pozatraktatowe rozporządzenie i to jest zdrada stanu. Ja zawsze mówiłem zostawić im otwartą furtkę, to wykorzystają to bez mydła! Tu żadne umowy nie pomogą jak potrafią nawet łamać traktaty o naiwniacy! Wejdzie w życie mechanizm ws. praworządności. PE przyjmując to rozporządzenie sam łamie praworządność. To rozporządzenie jest niezgodne z traktatami unijnymi i nie wywołuje żadnych skutków prawnych! I co jak widać Ziobro miał racje. Miękiszony wzięli się za negocjacje i zostali wyrolowani bez mydła. Morawiecki i Gowin aut za to. Kaczyński na emeryturę bo już nie przewiduje jak będzie. „Lisicki: Porozumienie unijne jest dla Polski porażką”

  https://youtu.be/rh0vh9o2-3k?t=43
 • Jaka jest i będzie Unia? Jakiej chcemy, a jaka jest możliwa?
  "Okres globalnej stabilności powoli dobiega powoli końca". Choć dyskusja na temat unijnego budżetu, Funduszu Odbudowy i mechanizmu warunkowości, jaka przetoczyła się przez Polskę nie dotyczyła bezpośrednio tego, jak wyobrażamy sobie relacje z Unią Europejską, to pośrednio pokazała, jak widzą je poszczególne partie. Warto temu poświęcić kilka zdań. Pod koniec listopada Bloomberg Economics oznajmił, że do 2035 roku Chiny staną się największą gospodarką świata, a Indie zajmą trzecie miejsce, wyprzedzając Japonię. Całość tu

  https://wpolityce.pl/polityka/531131-jaka-jest-i-bedzie-unia-jakiej-chcemy-a-jaka-jest-mozliwa


  Ps...Polska powinna wyjść z żydolewackiej, pedalskiej UE. Po co tkwić w takim razie w tym gównie? Zlikwidować 90% prawa krępującego gospodarkę, zlikwidowacć90% wyjątków w prawie karnym (zabójstwo to zabójstwo a nie pobicie ze skutkiem śmiertelnym), i obniżyć podatki!
 • Poza tematem..co autor na to...
  https://media.wplm.pl/thumbs/ba0/OTYwL3VfMS9jY19kOTk2Mi9wLzIwMjAvMTIvMTYvOTYwLzUyMC9hNGRhMjhjODM5N2E0YjY5ODM2ZWVkMDhhY2EzNDRkZi5qcGVn.jpeg


  Bodnar gra pod dyktando nastoletnich bojówkarzy Lempart? „Jestem za radykalną zmianą w konstytucji. Prawa wyborcze powinni mieć już 15-16 latkowie”. Adam Bodnar nie może się już doczekać, aż do urn wyborczych ruszą młodzi i często zmanipulowani uczestnicy zadym spod znaku „Strajku Kobiet”. Pewnie dlatego lansuje się na ruchu Lempart i Suchanow i ordynarnie podlizuje młodzieżowemu „elektoratowi” SK. Pewnie dlatego chciałby, by radykalnie zmieniono konstytucję i zapisano w niej, że prawa wyborcze otrzymują 15 - latkowie. Jestem za radykalną zmianą w konstytucji. Uważam, że prawa wyborcze powinni mieć już 15-16 latkowie . Młode pokolenie dojrzewa teraz szybciej, a dzięki mediom społecznościowym uczestniczy aktywnie w debacie publicznej
  stwierdził Adam Bodnar w dyskusji odbywającej się w ramach VIII edycji Tygodnia Konstytucyjnego.

  Postulaty Bodnara
  Podobne banały wygłasza więc Adam Bodnar w trakcie spotkań z młodzieżą. Jednocześnie podburzał dzieciaki do walki z obecną władzą. Rzecznik przypomniał licealistkom i licealistom, że do tego, żeby protestować, organizować się, składać petycje, zakładać stowarzyszenia nie trzeba mieć ukończonych 18 lat. I że on sam już kilka lat temu postulował przyznanie praw wyborczych 16-latkom. Główne parte polityczne o tym nie dyskutują, ale ich młodzieżówki już tak. Mieliśmy w Biurze RPO dwa seminaria na ten temat, a w marcu 2020 podczas konferencji na Uniwersytecie SWPS „Młodzi głosują” będę przedstawiał argumenty za tym rozwiązaniem mówił Adam Bodnar.

  Zmiana prawa
  Rzecznik uważa, że powinny zostać zmienione przepisy prawa mówiące o tym, że uczestnikiem zgromadzenia może być tylko osoba dorosła. Powinna być możliwość by organizatorem była także młodzież. Teraz jest tak, że kiedy np. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny organizuje demonstracje to musi prosić o pomoc starszego kolegę lub koleżankę, który podpisze odpowiednie dokumenty czytamy na stronie RPO. Adam Bodnar podpina się pod wszystkie, inspirowane politycznie i ideologicznie, protesty opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej. Uznaje za normę brutalność i wściekłość bojówkarzy „Strajku Kobiet”, chce pomagać rzekomym ofiarom policji. Dlaczego, z równą siłą i zaangażowaniem, nie broni praw katolików i większości społeczeństwa zastraszanej przez aktywistów LGBT i lewicowych terrorystów? Nie przeszkadzają mu nawoływania do linczów i agresywne działania? Taki z niego „państwowiec”?


  Ps...Pytam, jak to jest , że ten lewacki, zakłamany pogrobowiec POlszewii jeszcze jest na urzędzie? Taki to „niedorzecznik” to kukułcze jajo…marnuje tylko pieniądze podatnika, łże i szerzy nienawiść.. Ten nienawidzący polskiego patriotyzmu ukrożydowski politruk przyznałby prawa wyborcze i małpom gdyby tylko głosowały na żydobolszewię! Jasne, wyborca im głupszy tym lepszy, dla lewicy oczywiście. A w ogóle to może tylko w przedziale 15-30 lat dać prawo głosowania, jak szaleć to szaleć? Bodnar powinien zająć się najpierw wychowaniem a potem prawami wyborczymi dla nieletnich nożowników takich jak jego syn. To za czym ty jesteś pajacu nie ma znaczenia, w sprawie zmiany konstytucji twój głos liczy się tyle samo co głos np. zbieracza złomu. To szkoły powinny mieć też prawo wywalać leniwych 15-latków, którzy nie chcą nic robić, a firmy powinny mieć prawo brać ich do roboty w magazynie za najniższą krajową bez przywilejów dla młodocianych.
 • "Koniec iluzji. Przestrzegałem". Waszczykowski o słowach von der Leyen
  Mechanizm dot. praworządności nie będzie opóźniony i zacznie działać już od 1 stycznia – informuje szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. "Przestrzegałem" stwierdził były szef MSZ Witold Waszczykowski.
  Zgodnie z polityczną deklaracją unijnych przywódców, mechanizm "pieniądze za praworządność" został odroczony o co najmniej dwa lata do czasu decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie zgodności tego mechanizmu z unijnym prawem.

  Szefowa Komisji Europejskiej podważa jednak te ustalenia i podkreśla, że konkluzje Rady Europejskiej tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia. Z jej słów wynika, że Polska i Węgry nie mogą liczyć na opóźnienie mechanizmu dot. praworządności.

  "I koniec iluzji, że instytucje europejskie będą czekały dwa lata na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE. Od dawna przypominam, że Unia to nie klub altruistów. Tu toczy się konflikt ideologiczny, instytucjonalny i batalia o hegemonię największych państw" napisał Witold Waszczykowski na Twitterze. "Konkluzje zostały przyjęte na szczycie Rady Europejskiej przez 27 szefów państw i rządów Unii w obecności tej pani. Czyli biurokratyczna Komisja nie czuje się zobowiązana żadnymi ustaleniami podjętymi przez demokratycznie wybranych liderów. Przestrzegałem" stwierdził polityk.
 • Autorze Von der Leyen: „nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?”
  Ile trwał „sukces” Miękiszona Morawieckiego i jego totumfackiego Gowina? Coś koło tygodnia. Zaiste, „sukces”, niczym kariera w modelingu Marty Lempart. Jeśli ktoś oszuka cię jeden raz, jest oszustem ale jeśli oszuka cię dwa razy to ty jesteś durniem. No i jak samopoczucie chwalipięt Orbana i Morawieckiego? Trzeba było walnąć wetem i sprawa byłaby jasna. A tak możecie się wypchać. Straciliśmy twarz i suwerenność, zyskali bankierzy i lewactwo. Morawiecki jak się czujesz oszczany przez brukselskich urzędasów z KE i PE? Ja kiepsko. Polityk musi umieć twardo grać a nie być naiwny. Nasi ‘politycy’ są jak dzieci. Kupić ich można za świecidełka. Jak tak dalej pójdzie, zapłacimy wszyscy.

  Trzeba wrócić do korzeni. Co mówili nasi ojcowie i dziadowie? Jak świat światem nie będzie Niemiec Polakowi bratem. Kto jak kto ale JK powinien o tym pamiętać. Polska poradzi sobie bez dotacji ale bez suwerenności sobie nie poradzi, PiS przegrał jedno i drugie i ogłosił sukces. Ten rząd to sama propaganda i szkodliwe działanie. Ziobro miał racje! Oj, chyba większość sejmowa będzie musiała zagłosować przeciw ratyfikacji tej „umowy tysiąclecia”. Saryusz-Wolski przestrzegał bo zna praworządność PE aby nie zawierać umów z oszustami. Trzeba było słuchać mądrzejszego. Wszyscy zorientowani od początku trąbili, że tak będzie. Kolejny sukces PMM. Ile jeszcze schrzani zanim zostanie odwołany? Duo Morawiecki, JK a w całości PiS okazało się być głupie i naiwne (o ile to nie jest zdrada) jak dzieci. KE czyli Niemcy mają gdzieś Traktaty więc tylko naiwny Mateuszek mógł myśleć, że Konkluzje coś zablokują. Zamiast rzeki pieniędzy z Unii będą tylko wpłaty i nic w zamian bo nie ma praworządności! Jak sobie przypominam, Morawiecki walczył o stanowisko dla tej pani, chciałem przypomnieć jeden z „sukcesów” był dumny jak paw, że na nią zagłosował, utrącając Timmiego. Czy nie wiedział, że to nazistka?

  „Bendom pałować Polskie w UE” już słyszę jak TW Bolek się cieszy z oświadczeń niemieckich lub czeskich psiapsiółek! Ursula von der Leyen i Jourova wcielają w życie rozPOrządzenia I Sekretarza Wiganda!


  Komisja Europejska została kilkanaście lat temu w całości odwołana z powodu przekrętów. Lobbying pochłania miliardy euro, które nie wiadomo gdzie się rozchodzą. I oni mają pilnować interesów finansowych i praworządności, toż to hipokryzja i kuriozum. Mam już swoje lata, trochę widziałem. I te ich gadki przypominają mi wystąpienia I sekretarzy na partyjnych zjazdach. Czas rozpocząć exodus z tego żydolewackiego i pedalskiego eurokołchozu, stańmy na własne nogi, bo świat jest o wiele większy niż się wydaje i o wiele więcej jest możliwości rozwoju poza Europą.
 • Oto niemiecki mechanizm praworządności.
  Porażający raport antykorupcyjnej agendy Rady Europy: Niemcy powinny rozprawić się z korupcją w najwyższych kręgach rządowych. Zdaniem antykorupcyjnej agendy Rady Europy (GRECO) Niemcy powinny rozprawić się z korupcją w najwyższych kręgach rządowych. Dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” opisując opublikowany przez GRECO raport wskazuje, że w niemieckim rządzie brakuje przejrzystości co do tego, jak duży wpływ mają lobbyści na władze federalne. Niemcy mają wiele do poprawienia podkreśla „Zeit”. Należy na przykład ujawnić, z kim rozmawiali czołowi politycy i na jakie tematy komentuje raport tygodnik „Spiegel”. Według ekspertów z GRECO ministrów federalnych i parlamentarnych sekretarzy stanu w Niemczech powinny obowiązywać jasne zasady natychmiastowego ujawniania konfliktów między prywatnymi interesami, a ich urzędem. W odniesieniu do byłych czołowych polityków zajmujących wysokie stanowiska gospodarcze, raport sugeruje dłuższy okres przejściowy po odejściu z polityki - także dlatego, że są oni częściowo zaangażowani w lobbing. Postuluje się wprowadzenie kodeksu postępowania dla osób zajmujących wysokie stanowiska polityczne. Ma on pomóc „w zapobieganiu korupcji i regulować uczciwe obchodzenie się z prezentami i lobbystami”.
  Skrytykowano też zasady regulujące publiczny dostęp do dokumentów urzędowych. Jak czytamy w raporcie - koszty do 500 euro związane z wnioskiem mogą działać odstraszająco. Panel ekspertów Rady Europy wezwał do niezależnej analizy systemu. Antykorupcyjna agenda dostrzega również „potrzebę poprawy w odniesieniu do policji federalnej i federalnego urzędu kryminalnego”.

  Niemcy mają czas do 2020 r.
  Do końca kwietnia 2022 r. Niemcy mają złożyć raport, jak realizują zalecenia zawarte w opracowaniu. GRECO, czyli Grupa Państw Przeciwko Korupcji (Group of States against Corruption), została powołana przez Radę Europy w 1999 roku. Wśród członków Grupy znajduje się 45 krajów z Europy i Stany Zjednoczone. Siedzibą GRECO jest Strasburg.

  PAP


  Ps...Standardowo, złodziej krzyczy łap złodzieja. Kraj skorumpowany, z problemami z praworządnością, na siłę szuka problemów u innych.
  Gdyby Niemcy chcieli posprzątać u siebie, musieliby rozprawić się nie tylko z korupcją na szczytach władzy, ale także odsunąć od władzy agentkę STASI. Dla swojego i naszego dobra. A agentek/agentów STASI w Niemczech na wysokich stanowiskach jest pełno. Ostatnio jedna taka, Borchardt do krajowego TK (LVErfG) została powołana! Poczytajcie jaką rolę w Niemczech odgrywa obsadzone przez agentów STASI takie Amadeo Stiftung, kto kieruje i jaki wpływ ma Fundacja Amadeo (Amadeo Stiftung). Gniazdo żmij. Poczytajcie o aferach w niemieckim ministerstwie obrony w czasie, gdy kierowała nim Ursula von der Leyen. Kilkaset milionów(!) euro poszło do rodziny i firm z jej rodziną powiązanych. Gdyby nie bezprawie w Niemczech i podległość prokuratury politykom UvdL już dawno by była osądzona za korupcję. Jej szefowa również.
 • @provincjał 16:24:27
  Plaszczak to biurokratyczny kretyn, który złotówki sam nie zarobił. Całe życie na etacie politycznym. A mogliśmy mieć Nissana. Ale potem przyjechal Trump i uwalono Nissana. Wcisneli nam auto cywilne.
  Czyli Tarpany jeszcze wojsku posłużą.
  To jest sprawa dla komisji śledczej, CBA i prokuratury.
  Bo w papiera takie auto cywilne właśnie jest. Plaszczak aż takim debilem sie okazał. Ja zaczynam rozumieć, że jak przestał być szefem msw, to gliniarze flaszki otwierali. Bo takim debilem nie jest Brudziński ani nawet ułaskawiony przestępca Kamyńsky. Plaszczak to poziom Sasina w kretynizmie. Ale Kaczelnik lubi wierne miernoty. Przy nich, sam będąc głupkiem, może brylować
 • @krzysztofjaw 17:15:52
  "jak się pościelesz, tak się wyśpisz". piSdzielcy sami do tego doprowadzili
 • @kula Lis 69 17:35:33
  Ten przygłum od Geremka jednak jest bezczelny. San Escobar. Tego Waszcza t w debilizmie nikt nie pobije
 • @krzysztofjaw 17:15:52
  Dla mnie szarego człowieka Unia Europejska to WŚCIEKŁY PIES, ZSRR to przy niej miś uszatek dla tego nie wierzę UE.
 • @krzysztofjaw 17:15:52
  https://www.ksd.media.pl/images/multithumb_thumbs/b_340_225_16777215_00_images_130466702_3703205629737186_7438577188913108878_o.jpg

  Powtórzę jeszcze raz za Churchillem: „Niemców ma się albo pod butem, albo na gardle”.

  Polecam
  https://www.ksd.media.pl/publicystyka/3436-pod-butem-albo-na-gardle-red-mirooslaw-kokoszkiewicz-za-portalem-pn

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej