Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Niemiecka prezydencja UE - budowanie IV Rzeszy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zarówno lewacki atak na polską tożsamość narodową czy zwycięstwo J. Bidena w USA a tym samym chęć Niemiec do powrotu do roli europejskiego hegemona można było przewidzieć.

 Wielokrotnie pisałem, że współczesny kierunek rozwoju Unii Europejskiej zmierza do budowania przez Niemcy swoistej IV Rzeszy. Kiedyś walczyli zbrojnie z użyciem broni konwencjonalnej (I i II WŚ) a dziś chcą zdominować Europę przede wszystkim gospodarczo-politycznie z wykorzystaniem idei ich uwspółcześnionego projektu Mitteleuropy, gdzie szczególnie kraje naszej części Europy mają być  ich "wasalem". W tym projekcie nie ma miejsca na suwerenną, niepodległą i niezależną gospodarczo Polskę.

 
W swoim poście "Antypolska prezydencja Niemiec w UE" pisałem m.in.: 
 
"Nie są przypadkowe wypowiedzi Niemki Katriny Barley o "zagłodzeniu finansowym" Polski i Węgier, tak jak nie są przypadkowe ataki na Polskę w niemieckich lub proniemieckich mediach (...) Wszystko to dzieje się teraz, kiedy ważą się losy przyszłego budżetu UE i kierunku jej rozwoju (...)  Ale Niemcy działają perspektywicznie i jest dla nich nie do pomyślenia, że Polska mogłaby się wybić na niezależność gospodarczą. I właśnie gospodarka Polski jest dla Niemic celem ataku. Nasze inwestycje w postaci Przekopu Mierzi Wiślanej, Via Baltica, Via Carpatia czy oczywiście konkurencyjny dla nich CPK są "solą w oku" dla niemieckiej gospodarki. Ponadto Idea Trójmorza również dla Niemic jest nie do przyjęcia i to mimo tego, że udają, iż jej sprzyjają. W ogóle jakikolwiek wzrost znaczenia Polski na arenie europejskiej czy szerzej światowej jest dla nich niewyobrażalny. Mają zakodowany gen antypolskości i nie zmienia się to przez wieki i mimo politycznych zaklęć nie zmieni się to ani teraz ani w przyszłości (...) Być może pewnym otrzeźwieniem dla nich mogłoby być jasne żądanie Polski o zadośćuczynienie za zbrodnie, które Niemcy dokonały na naszym narodzie w czasie II WŚ" [1].
 
W innym tekście "J. Biden - Czy to koniec Trójmorza i powrót do niemieckiej Mitteleuropy?" napisałem też: 

"Pozbawieni "parasola ochronnego" w postaci USA (w przypadku zwycięstwa J. Bidena) możemy się spodziewać zachwiania lokalnych sojuszy zawieranych przez Polskę: V4 i Trójmorza. A to już zdecydowanie osłabi naszą pozycję międzynarodową. Dotychczasowy stosunek i wypowiedzi lewackiego prezydenta-elekta USA wobec Polski i Polaków są dla nas negatywne a nawet obrażające (...) Prezydent D. Trump zachowywał bardzo dużą rezerwę wobec dominacji Niemiec w UE i ich inklinacjom do realnego tworzenia kondominium rosyjsko-niemieckiego (...) Za czasów B. H. Obamy i chyba niemal przez całe 30 lecie Niemcy miały natomiast "zielone światło" dla realizacji swojej uwspółcześnionej idei  Mitteleuropy (...) Zmiana władzy w Polsce i prezydentura D. Trumpa wyraźnie zastopowały te niemieckie ciągotki, ale one dalej tkwią w świadomości politycznej Niemców i co gorsza: licząc na zmianę prezydenta w USA jeszcze w październiku Berlin zaproponował Waszyngtonowi, że będzie ich najlepszym sojusznikiem. Annegret Kramp-Karrenbauer, szefowa niemieckiej CDU i federalna minister obrony wygłosiła wówczas przemówienie w Steuben-Schurz Society, najstarszym niemieckim stowarzyszeniu promującym przyjaźń ze Stanami Zjednoczonymi. Zaznaczyła w nim, że Niemcy są gotowe do zmiany swej dotychczasowej polityki w kwestiach bezpieczeństwa, co nie tylko oznacza deklarację zwiększania własnego budżetu wojskowego, ale również zmianę głębszą polegającą na zmianie wektorów strategicznych sojuszy: kosztem Rosji i Chin Niemcy są zdecydowane powrócić do silnych relacji Berlina i Waszyngtonu, które dla niemieckiej polityk "są westbindung, czyli spoiwem, kotwicą która utrzymuje Niemcy w świecie wartości umownego Zachodu z konstytuującymi go demokracją i systemem rynkowym" (...) Ani przemówienie niemieckiej minister ani artykuł o tym nie wywołał jakiejś większej dyskusji w Polsce. Sprawa nie została zauważona a wynika z niej jedno: za kadencji J. Bidena możemy spodziewać się powrotu Niemiec jako europejskiego hegemona i największego sojusznika USA, co oczywiście odbędzie się kosztem Polski i degradacji znaczenia idei Trójmorza. Tym samym Niemcy powrócą do realizacji swojej polityki Mitteleuropy i będą miały najważniejszy wpływ na tzw. wschodnią flankę NATO. Sądzę, że administracja J. Bidena z ochotą przyjmie te niemieckie propozycje, co dla nas niestety oznacza powrót do roli wasala w zniemczonej Unii Europejskiej" [2]. 

W sytuacji gdy już niemal pewne jest objęcie prezydentury USA przez J. Bidena oraz gdy z końcem roku kończy się niemiecka prezydencja UE to Niemcy (czas ich goni) w ostatnich dniach przystąpiły do przyspieszenia działań, które mają na celu zbudowanie przez nich IV Rzeszy. Oczywiście chcą wymusić poddaństwo takich krajów jak Polska czy Węgry poprzez uzależnienie polityczno-ideologiczne wypłaty funduszy europejskich od mitycznej praworządności, co jest niezgodne z traktatami unijnymi. Do tego doszło jeszcze przyjęcie jakiejś "strategii" wobec LGBTIQ+, która w skrócie ma promować te środowiska wraz z możliwością np. adopcji dzieci przez pary "nienormatywne". "Strategia" ta przyjęta została na 5 lat a po upływie połowy tego okresu ma być sporządzony jakiś tam raport z realizacji owej "strategii" w poszczególnych krajach. Oczywiście i ta "strategia" nie ma nic wspólnego z zapisami traktatowymi.  
 
Polska nie może się zgodzić ani na jedno ani na drugie. Mamy w zanadrzu możliwość zawetowania budżetu, co już zapowiedział premier M. Morawiecki. Prawdopodobnie takie posunięcie wykonają też Węgry. A czy inne kraje? Zobaczymy, bo być może sama groźba veta wpłynie na wycofanie się niemieckiej prezydencji z forsowania warunkowania uzyskiwania funduszy od tej niejasnej praworządności. Mam jednak obawy, że jednak Niemcy - zważywszy na wynik wyborów w USA -  nie będą skłonne do ustępstw. Poza tym chcą też wykorzystać czas pandemii do wzrostu własnego znaczenia geopolitycznego i politycznego reglamentowania dystrybucji pomocy unijnej w ramach pandemicznego funduszu wsparcia. 
 
Wziąwszy to wszystko pod uwagę, to czekają nas ciężkie czasy i nie mam też złudzeń, że to, co dzieje się obecnie w Polsce było i jest reżyserowane przez wrogie nam zewnętrzne siły ze wskazaniem na Niemcy. Drobiazgowo przygotowane marsze Strajku Kobiet i to akurat teraz też nie są przypadkiem. Rozhuśtane lewicowe emocje na ulicach są dla UE argumentem, że Polska nie respektuje praw kobiet ani praw osób LGBTIQ+ a to już jest używane jako dowód polskiej niepraworządności. Podobnie prowokacje na Marszu Niepodległości również były zawczasu przygotowane. Komuś bardzo zależy, aby Polska wewnętrznie słabła aż do chwili upadku obecnego rządu w Polsce. 
 
Ale przecież zarówno zintensyfikowany lewacki atak na polską tożsamość narodową czy zwycięstwo J. Bidena w USA a tym samym chęć Niemiec do powrotu do roli europejskiego hegemona można było przewidzieć i zawczasu opracować różne scenariusze polskiej polityki, wewnętrznej i zagranicznej. My postawiliśmy wszystko na D. Trumpa a do tego nieprzemyślane wewnętrzne decyzje PiS-u (rekonstrukcja rządu, "piątka dla zwierząt", czas wyroku TK w sprawie aborcji) doprowadziły do sytuacji, w której nie tylko na zewnątrz mamy niemal samych wrogów to jeszcze wewnątrz mamy niestabilną sytuację społeczną. A na wszystko to nakłada się jeszcze pandemia koronawirusa. 
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • PiS bierze udział w tym ataku na polskość
  Wystarczy pooglądać sobie TVPiS. Poza tym, przywolini na ataki na kościoły i na przerywanie mszy. A teraz wielkie pieniądze idą na lewackich często artystów. Kult powiedział, ze niczego o tych .... nie chcą. Bo to pieniądze ukradzione polskim podatnikom.
 • Prawdziwy PiS
  Dla proliferów brak publikacji wyroku, dla rolników próba delegalizacji hodowli, dla patriotów blokowanie i pały, dla robiących rewolucje antykultury tygodnie bezkarności, dla UE dalsze ustępstwa, dla lewicowych artystów miliony...


  Oto PiS w działaniu a nie w słowach. PiSdzielce to część lewackiej antykultury. I to było dla mnie oczywiste. Kaczelnik ma poglądy zbliżone do Michnika. To w końcu uczeń Lipskiego
 • @Wican 13:06:18
  Jest to Pana dość jednostronne zdanie. Owszem J. Kaczyński miał nawet przyjacielskie kontakty z J.J. Lipskim, lewicowym masonem, ale nie posunąłbym się do stwierdzenia, że ma jego poglądy (dostosowane do współczesności). Raczej przychylam się do stwierdzenie, że można jego poglądy zdefiniować jako socjalistyczne, w międzywojennym rozumieniu piłsudczykowskie.

  Problem jest natomiast inny. Wydaje się, że J.K. przestał mieć realistyczny ogląd rzeczywistości. Otoczyny przydupasami popełnia ostatnio za dużo błędów. Osobiście nad tym boleję, tyle tylko, że jakoś nie widzę obecnie na polskiej scenie politycznej innej niż PiS formacji, która byłaby w stanie podjąć walkę z międzynarodowym lewactwem oraz zwyciężyć w wyborach parlamentarnych nie dopuszczając tym samym "starych" do władzy (PO i akolici).

  Oczywiście od zawsze słyszę, że taka postawa wyboru mniejszego zła jest błędna, ale ja uważam, że w obecnej sytuacji nie mamy wyjścia i jesteśmy zdani na PiS. Czy na zawsze? Oczywiście, że nie. Ale np. co robi Konfederacja, która mogłaby być w przyszłości patriotycznym zamiennikiem PiS? Sama się kompromituje i moim zdaniem jest zdana na klęskę, bo nie jest jednoznaczna ideowo - ścierają się w niej ludzie o bardzo różnym oglądzie rzeczywistości.

  Powiem tak. Głosowałem na PiS, choć dziś nad taką decyzją bym się głęboko zastanowił.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 13:48:49
  Ma takie poglady. Widac to w kwestii aborcji choćby. mając pełnię wladzy, nie zaostrzył prawa. PO miała pelnie władzy. Nie zliberalizowała tej kwestii. Bo liderzy maja poglądy zbieżne. kaczelnik to unientuzjasta, zwolennik TL i armii unijnej. I ja pamietam jego wrogość wobec srodowisko katolickich i narodowych. Zarówno za czasów PC, jak i obecnie to widąać. Kaczelnik jest wicepremierem od kwestii bezpieczeństwa. Lewusy mogą niszczyc kościoły a na prawice wysyła się pały. W tym na dziennikarzy.
  Moje spojrzenie jest oparte na rzeczywistości takiej, jaka ona jest. A nie że ktos sobie uzbdurał Kaczynskiego patriotę, konserwatystę i niepodległościowca. Kaczyński to klasyczny socjalista starej daty.
 • @Wican 13:06:18
  5* za komentarz
  _____________

  Jeden Kurski szefuje TVP, drugi w gadzinówce Michnika - oto władza i opozycja wymieniająca się miejscami, ale cały czas w tych samych żydowskich łapach.

  Co do instytucji Kościoła: należy pamiętać, że błogosławi jednym i drugim, ale nigdy narodowi polskiemu.
 • @ Autor
  Główne tezy dla polskiej polityki, także dla polityki zagranicznej, nakreślił Z.Brzeziński, wielki przyjaciel i polityczny mentor JPII. I nie są to moje spekulacje, ale oficjalna wypowiedź Z.Brzezińskiego przedrukowana przez tygodnik FORUM w 2010r – oczywiście jego przemyślenia są grubo wcześniejsze i jak zauważymy, polska polityka od 1989r realizowana jest dokładnie według jego wytycznych.

  Otóż wg Brzezińskiego polska polityka winna kierować się następującymi priorytetami (ich kolejność podaję wg Brzezińskiego):

  1. ścisły sojusz polityczny i współpraca RP z USA (w domyśle także z Izraelem – przyp. D.K.),
  2. zaangażowanie RP w działaniach militarnych w ramach NATO,
  3. zaangażowanie RP w strukturach UE i dbałość o dobrą pozycję w unii,
  4. dobre stosunki z Niemcami,
  5. dobre stosunki z Rosją.

  Realizacja punktów, 4 i 5, (czyli faktycznych stosunków politycznych z Niemcami i z Rosją) będzie w sposób oczywisty pochodną punktu 1. – będzie zgodna z wytycznymi polityki USA (PiS, L.Kaczyński, wcześniejszy rząd J.Olszewskiego oraz media je wspierające były i są zawsze antyrosyjskie).

  Punkty, 4 i 5 nie ulegną zmianie, gdy UE (tj. punkt 3.) zajmie kluczową pozycję (przesunie się na pozycję punktu 1. po ewentualnej utracie przez USA pozycji hegemona) zgodnie z polityką wcześniejszych rządów PO i po powrocie PO do władzy.

  Nie można nie uwzględniać, iż NRF od 1945r. znajduje się pod okupacja USA i polityka NRF musi posiadać aprobatę USA.

  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/116511,przyczyny-wspolczesnego-upadku-rp-wedlug-polityki-narodowej
 • @ Autor
  "A na wszystko to nakłada się jeszcze pandemia koronawirusa."

  Ona istnieje tylko w chorych głowach.

  1*
 • @krzysztofjaw 13:48:49
  "Głosowałem na PiS, choć dziś nad taką decyzją bym się głęboko zastanowił. "

  Czyli jest postęp :-)
  Dlaczego tak "szybko"?
  Serdecznie gratuluję.
 • @Rzeczpospolita 14:17:33
  {ierwszy akapit zgoda. Z drugim niekoniecznie. Różne były koleje losów w historii. Obecnych biskupów trza wypieprzyć na zbite ryje z ich pałaców. Wszystkich co do jednego.
  ja uwazam, ze Kaczelnik w jakis sposób współpracuje z Lempartopodobnymi. Przeciw PO. I ataki szły na kościoły i pomniki. Często to są zabytki. A jakoś chyba tylko w Poznaniu była akcja pod kurią. Ale część lewaków wymiękła
 • @Wican 14:08:29
  Dokładnie tak. W punkt 100% racji.
 • @Jasiek 14:35:51
  Tak jak Kula Lis. I tak zaglosuja na PiS. To bezwarunkowi fanatycy i wyznawcy piSizmu.
  A pandemia? Do szpitala pojechał dwutygodniowy chłopczyk. Obrzęk mózgu, powyższony poziom cukru (mimo podanej insuiny). Oczywiście, zmarł na covid.
  W KGHM górnik poparzył połowę twarzy. Najpierw pogotowie nie chcialo przyjechać to zadzownione po policję. I w końcu trafił do spzitala. Przez cąły dzien nic z nim nie zrobiono, nawet nie podano środków przeciwbólowych. Bo czekano na wynik testów.
  A z mojego podwórka. Wujek (po 70-tce) miał wysoka gorączkę. Zadzwoniono do spzitala to kazali zbijac temperaturę. I kilka dni domownicy na zmianę czuwali, przykładając zimne szmatki. W końcu karetka go zabrała. W szpitalu dostał sepsy i zmarł. Rodzina zaczęła domagac się sekcji to powiedziano że to niemozliwe i ze cialo trzeba spalić. Rodzina trafila na kwarantannę, więc nie mogli osobiście robić dymu. I spalili wujka, który nie chciał zostac spalonym. A w naszej tradycji, ostatnie życzenie jest ważne
 • @Wican 14:36:40
  "ja uwazam, ze Kaczelnik w jakis sposób współpracuje z Lempartopodobnymi."

  Najprostszy tok myślenia podpowiada, że oni są mu potrzebni do pokazania jaka jest opozycja w stosunku do PiS. To przekłada się z kolei na wzrost poparcia w słupkach.
  Ale jest możliwy i drugi scenariusz: cała klasa polityczna jest z obcego nadania, a niepodległość to fikcja. Brak armii, suwerenności prawnej, moralnej i monetarnej tylko potwierdzają ten plan. A zamiast Polski jest już tylko "Pivot area of Vistula"... :-(

  Ukłony
 • @krzysztofjaw 13:48:49
  Proszę się przejmować PISem nie Konfederacją, oni dadzą sobie radę.
  Zresztą czym się Konfederacja kompromituje?bo nie jest jednoznaczna ideowo?
 • @Wican 14:45:14
  "I spalili wujka, który nie chciał zostac spalonym. A w naszej tradycji, ostatnie życzenie jest ważne"

  To może oznaczać, że w tym świecie po drugiej stronie wyrok na wykonawców tego procederu już zapadł...
  A ten świat jest.
 • @zbig71 14:46:47
  "Proszę się przejmować PISem nie Konfederacją, oni dadzą sobie radę."

  Oby. Ale kaczelnik tak zamieszał, że już i oni zaczynają się gubić :-(

  Ukłony
 • @Wican 14:36:40
  Ale wezwał do obrony kościołów cywili, s mógł psiarnię i bezpiekę, których jest ministrem. Zresztą zrobił to tylko dlatego, bo wcześniej zrobił to Bąkiewicz, a kaczelnik przestraszył się konkurencji po prawej stronie. Jak zwykle zresztą.
 • @Jasiek 14:50:42
  Dlatego uważam, że od Jarosława Kaczyńskiego należy trzymać się z daleka. I nie wchodzić w żadne kontakty, chyba że chce się dkończyć jak Lepper.
 • Antyaborcyjna ustawa PiS-dzielców
  Banda rządzących PiS-dzielców zmieniła ustawę antyaborcyjną wprowadzając niemal całkowity zakaz aborcji w sytuacji, gdy w dotychczasowym stanie prawnym ilość wykonywanych w Polsce aborcji stanowiła zaledwie ułamek procenta w stosunku do ilości porodów. Rządząca banda dokonała zmiany ustawy świadomie i z premedytacją licząc właśnie na protesty "Strajku kobiet".
  Celem głównym tej wspólnej akcji PiS-dzielców i PO-paprańców było zagłuszenie rozszerzających się w Polsce protestów przeciwników fałszywej pandemii - to się powiodło.

  Warto popatrzeć na filmy pokazujące zachowanie policji w trakcie manifestacji antykowidowców (także na Marszu Niepodległości) i "Strajku kobiet". Widać wyraźnie, że żydostwo ponad pozornymi podziałami steruje całym tym procesem.
 • @Rzeczpospolita 14:33:45
  "Nie można nie uwzględniać, iż NRF od 1945r. znajduje się pod okupacja USA i polityka NRF musi posiadać aprobatę USA".

  W tej akurat kwestii całkowicie się z Panem zgadzam. Często na to wskazuje dr. R. Brzeski, specjalista w tych sprawach. Każdy Kanclerz Niemiec ponoć podpisuje glejt poddaństwa m.in. wobec USA, ale i UK oraz Francji.

  Co do reszty, to też częściowo się z Panem zgadzam, że USA wytyczała dotąd polską politykę, też zagraniczną i to niezależnie czy rządził Republikanin czy Demokrata. Np. za czasów B.H.Obamy był reset z Rosją i Polska czym prędzej się do tego dostosowywała (np. słynny list pojednania polskiego KK z cerkwią prawosławną czy wycofanie się z budowy Tarczy Antyrakietowej).

  Oceniając obiektywnie to tak naprawdę nie liczymy się na globalnej scenie politycznej a naszym w sumie nieszczęściem jest położenie i graniczenie z Niemcami oraz Rosją (teraz z Rosją mamy tylko skrawek granicy, ale w razie czego to Białoruś czy Ukraina swobodnie zostałyby wchłonięte przez Rosję). Niestety ci nasi sąsiedzi od zawsze byli naszymi wrogami i nie chodzi mi np. w szczególności o zwyklych Rosjan, ale o Moskwę jako ośrodek władzy. Natomiast Niemcy zarówno jako zwykli obywatele i ośrodek władzy maja jednak do nas ogólnie negatywne nastawienie.

  D. Trump miał duży dystans do hegemonii Niemiec w Europie i to było dla nas korzystne. Teraz będzie inaczej a do nowej sytuacji nasze władze nie są przygotowane. Dlatego jestem pesymistą w zakresie utrzymania przez nas choćby namiastki niepodległości. No chyba, że stanie się jakiś cud, ale czy stanie się?

  Pozdrawiam

  P.S.
  Co do wypowiedzi Z. Brzezińskiego to on nakreślił jednak atlantycki kierunek rozwoju Polski, ściśle z USA, więc jeżeli będą wiały inne wiatry z Ameryki to i nasze rządy się do nich dostosują.
 • @Jasiek 14:35:51
  Nigdy nie byłem fanatycznym zwolennikiem PiS-u i zawsze mówiłem, że jeżeli będzie zmierzał w niewłaściwym - wedle mnie - kierunku to będę krytyczny. I dzisiaj mam do niego wiele zastrzeżeń.
  Pozdrawiam
  P.S.
  Co do pandemii. Wirus jest i to nie ulega wątpliwości. Należy jednak zadawać sobie pytanie czy jego skutki nie zostały celowo wyolbrzymione.
 • "Niemiecka prezydencja UE - budowanie IV Rzeszy"
  -------------
  Tego jeszcze nie wiemy.
  Wniosek?
  Obserwujmy świrusowe restrykcje - bo jeżeli wygaszą pod pozorem świrusa - gospodarki świata oprócz chińskiej czy w ogóle azjatyckiej - to będzie znaczyć, że trwają przygotowania do komunizmu globalnego z Chinami - tym razem - na szpicy. Ta opcja jest korzystniejsza dla Polaków - niżby to Niemcy miały generować forsę na budowę w/w komunizmu globalnego - bo wtedy wschodnia granica Niemiec będzie tam - gdzie dziś graniczy Ukraina z Rosją.
 • @Jasiek 14:45:55
  Kaczelnik znowu sam się zakiwał. Przecież co by teraz nie zrobili, to tylko drażnia ludzi.
 • @zbig71 14:56:12
  Wezwal, bo zobaczył że kibice i narodowcy to robią. Często wbrew biskupom
 • @krzysztofjaw 18:05:36
  Przecież głosował pan na Dudę i PiS w ostatnich wyborach, kiedy wiadomo już, że: PiS odrzucił ustawę antyroszczeniową 19 Lipca 2019 roku. To chyba coś znaczy. Cały czas prowadzi politykę bezalternatywną, co teraz, gdy istnieje naprawdę spora szansa zmiany polityki w Waszyngtonie, może okazać się bardzo poważnym problemem. Bo amerykanie mogą zrobić kolejny reset z Rosją i kogo i z czyym tam PiS pośle? Może Fotygę? Czy Waszczykowskiego? Wolne żarty.....albo zaostrzyć kurs antyrosyjski wysyłając polaków na jakieś chore krucjaty, co skończyć się może zagładą Narodu......polskiego niestety.....
 • @Wican 19:08:59
  Jak zwykle ukradł pomysł z prawej strony.
 • @zbig71 19:44:06
  Zawodowiec. Za dzieciaka chciał robnąć księżyc, potem ukradł prawicę a teraz już nawet rabuje szczegółowe pomysły
 • @Wican 20:00:52
  No właśnie, a jeszcze w latach 80tych Kuroń bardzo gardłował, żeby ,,Dmowszczyzna,, się nie odrodziła!!!
  I to Kaczyński był jednym z gwarantów deklaracji Kuronia!!!!!
 • @Wican 20:00:52
  To fostaniemy dziś w dupę od Włochów?
  ;;;;))))))????
 • @krzysztofjaw 18:05:36
  "Wirus jest"

  Ba! Nawet żyrafa jest! ;-) Trzeba zatem ogłosić pandemię żyraf i zatrzymać gospodarkę, oraz wydać nakaz noszenia maseczek oraz testowania czy jest się żyrafą.
  Zaleta testów będzie taka, że przynajmniej na oko będzie można ocenić czy wynik testu jest fałszywie pozytywny czy fałszywie negatywny, a skuteczność maseczek będzie taka sama wobec żyraf jak i wirusa.
  I żaden "wredny" jutuber nie pokrzyżuje planów rządu, bo nie będzie przecież przeprowadzał testów na obecność żyrafy w soku Tymbarka czy w oleju silnikowym.

  A tak co do wirusa, to skąd wiadomo że jest? Ktoś go wyizolował, tego sarscow2?
  A może on istnieje tak samo jak istniała broń masowego rażenia w Iraku, czy samolot co walnął w Pentagon. No, a jakby się okazało, że nawet te co uderzyły w WTC to też hologramy były...
  Na nagraniu było widać, że jeden to nawet dziób przepchał na wylot jednej z wież, a to przecież niemożliwe jest... więc jak było?

  A pozdrowienia oczywiście uprzejmie odwzajemniam :-)
 • @Jasiek 20:29:04
  Zobacz, jak wiele zdarzeń podpina się pod koronawirusa, nawet śmierć biednego Arnolda Boczka, czyli Dariusza Gnatowskiego, podpięto pod Covid19. Oby ludzi trzymać w stresie.
 • @zbig71 20:14:42
  Mamy niezłych piłkarzy, ale brak dobrego trenera. Kiedy ostatnio Polak trenował w dobrej lidze? To był Kasperczak we Francji. I to jest problem. Brzęczek jako trener nic nie osiągnął. Nie potrafi podjąć odpowiednich deczji, gdy rywal wymyka się schematom. Tak samo mamy w boksie
 • @zbig71 21:27:26
  Wszystko obecnie to wina covida. I sporo frajerów to łyka
 • @Wican 21:33:47
  A widok Dudy, Morawera czy Kaczelnika w maskach nie rozbraja? Mnie od razu, dlatego jestem załamany jak ich widzę.
 • @zbig71 21:50:04
  Właśnie. Taki bezwarunkowy fanatyczny PiSior jak KrzysztofJaw nie radzi sobie z myśleniem przyczynowo-skutkowym. Pisze o jakiejś IV Rzeszy, jakby nie widząc, ze Niemcy też pod okupacją i robią to, czego sobie życzą Amerykanie.
 • @Wican 08:18:37
  On myśli, że jest rok 85. Tak jak Pisiory. Nie zauważyli, że minęło już ponad 40 lat
 • @zbig71 09:06:00
  Szkoda gadać. To są elementy dla niepodległej Polski stracone

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej