Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Antypolska prezydencja Niemiec w UE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie są przypadkowe wypowiedzi Niemki Katriny Barley o "zagłodzeniu finansowym" Polski i Węgier, tak jak nie są przypadkowe ataki na Polskę w niemieckich lub proniemieckich mediach

Tak jak się spodziewałem i o tym pisałem prezydencja Niemiec w UE jest i będzie antypolska. 
 
Oj... jak bolą naszych zachodnich sąsiadów nasze przedsięwzięcia gospodarcze i wzrost konkurencyjności naszej gospodarki, szczególnie w obszarze dużych inwestycji. Przestajemy być ich wasalem, do czego byli przyzwyczajeni za chyba wszystkich rządów III RP za wyjątkiem krótkiego okresu lat 2005-2007 i od 2015, kiedy rządzi PiS. Przez te niemal 30 lat realizowali swoją własną politykę opartą na idei Mitteleuropy [1], z której nie zrezygnowali po dziś dzień. Kiedyś walczyli zbrojnie z użyciem broni konwencjonalnej (I i II WŚ) a dziś chcą zdominować Europę przede wszystkim gospodarczo z wykorzystaniem ich projektu współczesnej Unii Europejskiej. 
 
Nie są przypadkowe wypowiedzi Niemki Katriny Barley o "zagłodzeniu finansowym" Polski i Węgier, tak jak nie są przypadkowe ataki na Polskę w niemieckich lub proniemieckich mediach, tak jak mieliśmy do czynienia dzisiaj, gdy niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" napisał skrajną nieprawdę o LGBT w Polsce: "Nienawiść, samobójstwa, prześladowania ze strony policji" [2].
 
Wszystko to dzieje się teraz, kiedy ważą się losy przyszłego budżetu UE i kierunku jej rozwoju a same Niemcy mają najgorszą sytuację polityczno-gospodarczą od lat. To właśnie tam ruchy neonazistowskie gromadzą coraz więcej zwolenników a antysemityzm jest na porządku dziennym. To właśnie tam jest coraz więcej terrorystycznych enklaw islamskich, z którymi niemieckie państwo nie może sobie poradzić. To właśnie tam nie ma wolności wypowiedzi i wolności mediów, które sprowadzone zostały do roli propagandowej tuby rządowej. W porównaniu do Niemiec Polska jest ostoją wolności i demokracji. 
 
Ale Niemcy działają perspektywicznie i jest dla nich nie do pomyślenia, że Polska mogłaby się wybić na niezależność gospodarczą. I właśnie gospodarka Polski jest dla Niemic celem ataku. Nasze inwestycje w postaci Przekopu Mierzi Wiślanej, Via Baltica, Via Carpatia czy oczywiście konkurencyjny dla nich CPK są "solą w oku" dla niemieckiej gospodarki. Ponadto Idea Trójmorza również dla Niemic jest nie do przyjęcia i to mimo tego, że udają, iż jej sprzyjają. W ogóle jakikolwiek wzrost znaczenia Polski na arenie europejskiej czy szerzej światowej jest dla nich niewyobrażalny. Mają zakodowany gen antypolskości i nie zmienia się to przez wieki i mimo politycznych zaklęć nie zmieni się to ani teraz ani w przyszłości. 
 
Być może pewnym otrzeźwieniem dla nich mogłoby być jasne żądanie Polski o zadośćuczynienie za zbrodnie, które Niemcy dokonały na naszym narodzie w czasie II WŚ. Więc apeluję do obecnych władz, aby jak najszybciej zostały zakończone prace sejmowe mające na celu wyliczenie rzeczywistych szkód, które Niemcy wyrządziły Polsce i wreszcie zwrócenie się do nich o te reparacje wojenne. Być może nie będziemy w stanie wszystkiego odzyskać, ale sam fakt międzynarodowego nagłośnienia tej sprawy może być dla Polski bardzo korzystny i sprawić, że Niemcy stonują swoje antypolskie działania. Bo chyba wszyscy zauważają, że dziś Niemcy taką antypolską politykę prowadzą i to we wszystkich możliwych obszarach: od PE i UE, poprzez media aż do umieszczenia w Polsce wątpliwej proweniencji swojego ambasadora.  
 
  
 
[1] Mitteleuropa (niem. Mitteleuropa ‘środkowa Europa’) – niemieckie słowo oznaczające Europę Środkową, mające znaczenie geograficzne[1], czasem używane także w innych językach i mające kilka różnych znaczeń. Oznacza także, jako pojęcie historyczne, polityczny program będący celem wojennym Niemiec podczas I wojny światowej, zakładający dominację Cesarstwa Niemieckiego nad Europą Środkową i jej eksploatację przez Niemcy, aneksję terytoriów zamieszkanych w większości przez ludność nieniemiecką oraz stopniową germanizację ludów podbitych. Koncepcja Mitteleuropy (jedności regionu środkowoeuropejskiego) powstała w XIX wieku w Austro-Węgrzech. Została wyrażona po raz pierwszy w 1848 przez austriackiego ministra Feliksa zu Schwarzenberga. Za Wikipedią: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Łukaszenko się odcina przygranicznym wrogom.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020100513157153-zrodlo-telewizja-panstwowa-bialorusi-zmienila-nazwy-ukrainy-polski-i-litwy-sputnik/

  Teraz w TV Białoruskiej Litwa i Ukraina to "byle republiki ZSRR"
  a Polska to "Polska rzeczpospolita Ludowa".

  Można powiedzieć że to pierwsza zapowiedź wyzwolenia spod mafijnej dyktatury.
  Solidaruchów (kolaboranci Hitlera w kwestii rozbiorów Czechosłowacji) , Szaulistów (kolaboranci Hitlera) i banderowców (kolaboranci Hitlera) musi szlag trafiać.
 • A to podli niewdzięcznicy!
  Jak mogą i to właśnie w chwili kiedy na dziele (a nie bezpłodnym ględzeniem) udowadniamy jak droga jest nam praworządność i inne europejskie wartości.Na Białorusi.
  Wprost nie wiem co mam myśleć o tej Katrinie Barley .Jeszcze gotowa nie uznać wyboru naszego nowego wice premiera i powołać jakiś rząd na uchodźstwie.
 • Autor !
  Miłościwie nam panujący sami na to ciężko zapracowali przy aplauzie części ogłupionych mas. Winni są wszyscy, tylko nie oni. Dla autora pała !
 • autor
  Niemcy plują na Polskę (Katerina Barley). Na to wychodzi A.Dulkiewicz i pluje na własny kraj mocniej niż Niemcy (porównując obecną sytuację do III Rzeszy). Nigdy nie zrozumiem tych niemieckich pachołków.
  *****
 • A jaką politykę prowadzą
  nasi "przyjaciele" z usraela? Propolską? Zgadzam się z Autorem co do sedna wypowiedzi, o polonofobii wszechobecnej w UE pod berlińskim przewodem.
  Ale co dla nas za róznica , czy Tusk każe nam przepłacać za gaz ziemny po doliczeniu soczystej marży przez Berlin, czy Benek N. każe nam kupować za 200% ceny gaz od hegemona?
  Nie lepiej byłoby kupić towar bezpośrednio od najtańszego dostawcy?
  Napisał Pan prawdę , ale tylko w 50%-pominął Pan działania drugiego okupanta. Nie dostrzega Pan , czy wybiórczo atakuje jednego wroga?
 • all
  Polska ma tylko 2 wyjścia:
  1. Iść dalej kolejny raz za "oświeconymi Europejczykami" - i jak historia uczy - stracić wszystko.
  2. Wrócić do Boga. Jesli ktoś ma wątpliwości, niech popatrzy na przeszłość. Bez tego nie da się zobaczyć przyszłości.
 • @Jozio z Londynu 19:34:03
  //1. Iść dalej kolejny raz za "oświeconymi Europejczykami" - i jak historia uczy - stracić wszystko//

  Jak to "stracić wszystko"? przecież "UNIA EUROPEJSKA TO MY" -jak słusznie zauważył nasz prezydent A.Duda.
  https://dorzeczy.pl/kraj/101505/prezydent-europa-to-my-unia-europejska-to-my.html
 • Autor jako znany PISuar zwala nieudacznictwo i sabotarz gospodarczy
  nierzadu polskiego na Niemcy.PIS prowadzi antypolska ulegla poddancza polityke zagraniczna co powie obcy kapital to dla PISu jest rozkazem i nie wazne czy to idzie z Berlina Brukseli czy Waszyngtonu PISdzielcy czolgaja sie jak glizdy,a juz nie wspomne na pouczania Mosbacherowny generalnego gubernatora na Polske w roli niby Ambasadora.W niepodleglym kraju to taka szmatalocha to juz dawno by byla persona non grata i by wylecila na zbita morde za to co robi.
  PISdzielcynadstawiaja wszedie doopy a pozniej nazekaja ze ich ktos dyma.
 • "Antypolska prezydencja Niemiec w UE"
  ---------------
  No dobrze - a polityka wewnętrzna magdalenkowej ferajny od czasu, kiedy Bolek wyrżnął komuną o glebę - to jest propolska?
  Wniosek?
  Od zawsze polityka tych - co to ich ojcem jest diabeł - była i jest antypolska, podparta nieziemska nienawiścią do wszystkiego - co z Polską się kojarzy. Teraz - jeżeli wiemy, kto kiedyś zafundował Niemcom pana, towarzysza Hitlera - to wiemy wiele.
 • A kto dal 80 bnaiek odebranych Polakom
  Mercedesowi? Takie nędzne podlizywanie się nie pomogło? Po prostu, PiSiory są uznawani za zwykłe szmaty do pomiatania. Stąd takie odzywki. I niestety, obrywa cała Polska za szkodliwo politykę PiSiorków
 • Wbrew pozorom
  Walka toczy się nie na niwie gospodarczej lecz kulturalnej. Stopniowo tracimy nasza odrębność kulturową. Przypomnę, że przejęcie ziem Łużyc i Pomorza Zach byle NRD przez Niemców trwało 6 wieków (700-1300). Wszystkie tzw rządy post ... zabijają Polską kulturę i to co dla nas oczywiste tj świadomość narodowa, język, życie kulturalne może być zwykłym anachronizmem dla młodego pokolenia. Walczyć trzeba o polskość środków masowego przekazu nawet gdy to kosztuje trochę więcej wysiłku niż massmedia ....
 • @Polantek 21:18:03
  ----------
  "Wbrew pozorom..."
  ----------
  Słuszne spostrzeżenie Panie @Polantek. Nie chodzi tylko o forsę, chociaż za pomocą forsy niszczy się wszystko - co polskie.
 • Ech. Muszę dołączyć do komentów polantka i demonkracji.
  Przepraszam Panie Krzysztofie.
  Ale muszę i to nie u siebie opieprzyć paru uczestników "dyskusji" bo.
  Parę tekstów na temat.
  Reszta , zjazdy w odległe obszary jaźni z przewagą chęci dowalenia gospodarzowi bloga. plus cytaty z Łukaszenki(ten o sojuszu Solidaruchów z Hitlerem, zakrztuszający:)) Cóż, przegapił moment zorganizowania zdradzieckiej Magdalenki u siebie i teraz ma...

  Ale do meritum. Czy w ciągu znanej nam historii nowożytnej bo nie wiem nic o tej zakulisowej, istniała jakaś propolska polityka Niemiec?
  Ich stosunek do Polski i Polaków dyktował chwilowy układ sił ale Drang nach Osten był cały czas.
  Deklaracje, układy i umowy z Polską traktowali jak biali kolonizatorzy Afryki układy z lokalnymi kacykami.
  Chwilowe obiecanki, jakaś niby wymiana, jakiś niby handel.
  A w ostatecznym rozliczeniu grabież, podbój i sprzedanie w kajdany.
  I niech się nie czepiają Pedanty i inne fikumiku...
  Co z tego że był jakiś barter, Hansa i inne układy?
  Żeby je złamać.
  Polscy Królowie osobiście czy też z pomocą doradców popełniali straszliwe błędy.
  Trzeba było wykorzystać choćby rozbicie Germanców na państewka.
  Najechać gdy Rzeczpospolita miała czym i "ucywilizować" choćby przy milczącej aprobacie Rzymu, Madrytu i Londynu
  Zapłonęłoby trochę stosów, splądrowano by parę banków, skarbców.
  A możliwe że w nasze ręce wpadłyby dokumenty z tajnych kancelarii z umowami np. z caratem. Tudzież ze sprzyjającymi nam trzema stolicami wyżej. Świetne narzędzie szantażu politycznego.
  Z trójki "Bóg, Honor, Ojczyzna", zgubiła nas zbytnia wiara w poszanowanie i atencję Europy dla Polskiego Honoru.
  Czy kiedykolwiek była?
  Czy też trzęsienie porami, żeby tylko Sobieski w Wiedniu nie został?
  Cały czas liczył się tylko zysk i siła zbrojna tudzież trucie niewygodnych albo przewroty u sąsiadów rękoma kupionej opozycji. I tak do dziś.
  Ale...
  Co ja, PiSior, nienawistnik, faszist, antisemit, komunist, nacjonalist i.t.d.
  (kolejność dowolna).
  Nuu. Co my możemy wiedzieć o zabijaniu:)
 • @brian 06:53:54
  Jednak sie doucz. W nowożytnej historii to nawet mieliśmy Unię z Saksonią. Eh, PiSior znaczy nieuk
 • @brian 06:53:54
  Obecne państeo polskie podkopuje i spiskuje przeciwko państwu Białoruskiemu i jego legalnie wybranemu prezydentowi. To nie miejmy pretensji, że i Niemcy mogą wykorzystywać np:UE, aby nas zdominować w tym, lub tamtym obszarze.
  Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.....
 • Z jednej strony jest to rzeczywiście bezczelność, takie odgrażanie sie Polsce!!
  Z drugiej ciekawe jest być może to, że pieniądze z UE dla Polski pójdą w ten czy inny sposób , pośredni/ bo "zwolnią pieniądze na inne cele/ i w całości na "zabezpieczenie" komfortowego życia w bazach USA na terenie Polski, zakupu horrendalnie drogiego gazu , realizację inwestycji służącej wyłącznie komfortowi wuja Sama i realizacji jego celów militarnych ,z terenu Polski itp. czyli dla "sojuszników" PISU zza wielkiej wody.
  Jak wiadomo relacje USA UE są dość szorstkie ostatnio.
  USA musi koniecznie przejąć Europę bo już mało miejsc zostało gdzie można poskubać, wtrynić w dużej ilości swoje "surowce energetyczne i broń", wydrenować genialne młode pokolenie /informatycy, matematycy, mechanicy/ jak Polacy/itp.
  Polska powinna wyjść z UE i pozostać tylko w relacjach z USA! Kolejnym stanem być nie może , bo każdy stan musi być dofinansowywany przez rząd USA!i dług rooośnie jak lawina w górach.
  A to nie o to chodzi tylko o coś wręcz przeciwnego!!
 • Polacy
  Hitlera już nie ma, ale Niemcy wciąż mają się świetnie, dalej uważają się za nadludzi! Z Polski zrobili sobie kolonię, w której się panoszą, chcą dyktować nam jak kiedyś Moskwa, jak mamy żyć. Dlaczego w Niemczech nie mogą działać media z innych państw? Choć tak pisząc uczciwie, czy wierzycie Państwo, że po 1945 r. Niemcami rządzą jeszcze Niemcy? A może warto przypomnieć komu zawdzięczamy to wyprzedanie mediów niemieckim koncernom. Gdzie jest drugi taki kraj, który pozwala na indoktrynację obywateli przez obce media? Kiedy wreszcie zapowiadana przez rząd decentralizacja mediów w Polsce.
  Odpady z Niemiec do Polski. Nielegalny transport zatrzymano w Zgorzelcu. Dlaczego nie zawrócono do Niemiec tego samochodu? Polacy siebie nie szanują i nie walczą o własne sprawy, to szkopy tłuką nas po tyłkach, bo im na to pozwalamy. "Tak się gra, jak przeciwnik pozwala". Gdybym był Niemcem robił bym dokładnie to samo. I pomyślałbym: do Polski śmieci nie wwiozę, muszę próbować np. do Czech. Po prostu musimy zacząć siebie na wzajem szanować i dbać o własne sprawy, a nie o Bangladesz, czy inną Białoruś. Świat ma w dupie szlachetność Polaków. "Przewoźnikowi i osobie zarządzającej transportem grozi 13 tys. zł kary, a odbiorcy towaru - do 500 tys. zł" = ci pierwsi powinni dostać karę po milionie złotych a karę odbiorcy powinny jeszcze jego wnuki spłacać... To tylko próba. Niedługo do Polski wjedzie, dzięki zgodzie szefa GIOŚ, 40 tys. ton (a podobno nawet 140 tys. ton) odpadów z Niemiec. A legalnych(?) odpadów niemieckich pełno w lasach przygranicznych, wywożą gotówkę przywożą odpady. Zdecydowanie karać tych pseudoprzedsiębiorców gdyż to są zwyczajni przestępcy którzy niszczą nasz kraj. Firmy potem twierdzą, że nie mają środków na utylizację i problem zostaje w gminie. Karać według procedur niemieckich jak stamtąd przywożą.
 • @kula Lis 69 11:51:55
  cytat:
  " Polacy siebie nie szanują i nie walczą o własne sprawy,"...
  No właśnie!!
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/polsko-ty-h-kontrowersyjny-ukrainiec-znowu-szokuje/
 • 5*
  Niemcy i ich podłość względem Polski ma tu wielu zwolenników.

  Ale ja mam to gdzieś. Otóż JAK ŚWIAT ŚWIATEM, NIEMCY NIGDY NIE BĘDĄ DLA POLAKA BRATEM.

  Niemiecki Trybunał Konstytucyjny: Ziemie Zachodnie Polski należą do Rzeszy, która istnieje:

  Warto przypomnieć nieco zapomniane, "wspaniałe" wydarzenie. Zjednoczenie stref okupacyjnych: angielskiej, francuskiej i amerykańskiej oraz Protektoratu Saary przez aliantów zachodnich nastąpiło 23 maja 1949. Pomimo tego, że Niemcy zdaje się do końca XXI wieku od 1945 r. są (i będą pod cichą okupacją Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej), Federalny Trybunał Konstytucyjny Niemiec orzekł: Ziemie Zachodnie Polski należą do Rzeszy. Dr Rafał Brzeski, specjalista od służb specjalnych (szkolił m.in. brytyjskich funkcjonariuszy służb) i wojny informacyjnej, dziennikarz, przez wiele lat mieszkający w Wielkiej Brytanii, propagator kontrwywiadu obywatelskiego, w swoim wykładzie na YouTube z 2018 r. przypomina orzeczenia: - z 25 września 1952 roku niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe, który stwierdza, że Rzesza Niemiecka istnieje nadal jako „jedność państwowoprawna”; - orzeczenie z 17 sierpnia 1956 roku, które potwierdza, że Rzesza Niemiecka „pomimo załamania w 1945 roku nie uległa likwidacji”; - kolejne orzeczenie z 31 lipca 1973 roku, które ponownie stwierdza, że „Rzesza Niemiecka nie przestała istnieć pomimo bezwarunkowej kapitulacji sił zbrojnych w maju 1945 roku i sprawowania przez cztery lata obcej władzy na jej dawnym terytorium”.

  *** Niemcy mają ustawę zasadniczą, ale nie mają konstytucji. Bez wątpienia w interesie Polski jest podtrzymanie obecnej sytuacji, aby wojska amerykańskie wciąż przebywały na terenie Niemiec. Obecnie przebywają tam w liczbie 35.000 osób. Należy pamiętać, że chronią one Niemców przed nimi samymi. Potężni ludzie tego świata doskonale wiedzą, że naród niemiecki jest nieobliczalny, dlatego też w Niemczech władze okupacyjne nie pozwoliły na istnienie instytucji referendum ogólnokrajowego. Pomimo tego: „Niemcy domagają się coraz więcej referendów. W latach 1990 - 2010 wszczęto 269 postępowań na rzecz referendum; było to 10 razy tyle, co przez poprzednie 43 lata”.

  Źródło: https://www.dw.com/pl/niemcy-chc%C4%85-upowszechni%C4%87-referendum/a-15558087

  Poniżej niemieckie źródła na temat interesującego nas orzeczenia: "Daß das Deutsche Reich den Zusammenbruch 1945 überdauert hat und weder mit der Kapitulation noch durch die Ausübung fremder Staatsgewalt in Deutschland durch die Alliierten noch später untergegangen ist; es besitzt nach wie vor Rechtsfähigkeit, ist allerdings als Gesamtstaat mangels Organisation nicht handlungsfähig. Die BRD ist nicht ‚Rechtsnachfolger‘ des Deutschen Reiches, sondern als Staat identisch mit dem Staat ‚Deutsches Reich‘, – in Bezug auf seine räumliche Ausdehnung allerdings ‚teilidentisch‘.“ — Urteil des Bundesverfassungsgerichtes vom 31. Juli 1973 zu den Grundlagenverträgen".

  O pomoc poprosiłem Google Tłumacza: Jest to utrzymywane (patrz, na przykład, BVerfG, 1956-08-17, 1 BvB 2/51, BVerfG 5, 85 ), że Rzesza Niemiecka przetrwała upadek w 1945 r. Ani z kapitulacją, ani został później zniszczony przez sprawowanie przez aliantów zagranicznej władzy państwowej w Niemczech; nadal ma zdolność prawną, ale nie jest w stanie działać jako stan ogólny z powodu braku organizacji. RFN nie jest „następcą prawnym” Rzeszy Niemieckiej, lecz państwem identycznym z państwem „Rzeszy Niemieckiej”, jednak pod względem zakresu przestrzennego „częściowo identycznym”. ”- Wyrok Federalnego Trybunału Konstytucyjnego z dnia 31 lipca 1973 r. W sprawie podstawowych traktatów.

  Źródło: Deutschland (ethnografisch) | Deutsche-Geschichte-Wiki... FANDOM
  https://geschichte.fandom.com/wiki/Deutschland_(ethnografisch) Dla niedowiarków: proszę powyższy niemiecki cytat skopiować i wkleić w wyszukiwarkę.

  Pojawi się dużo ciekawych odniesień. Ps. Na niemieckiej Wikipedii (https://de.wikipedia.org/wiki/Ostgebiete_des_Deutschen_Reiches) znajdziemy taki wpis: "W wyborach powszechnych w 1949 roku Socjaldemokratyczna Partia Niemiec prowadziła kampanię z plakatem, który nawet zignorował polski korytarz z 1920 roku. 8 czerwca 1963 r. Willy Brandt , ówczesny burmistrz Berlina Zachodniego , wykrzyknął: „Niemieckiej Ostpolitik nie wolno nigdy robić za plecami przesiedleńców. Ci, którzy uważają linię Odra-Nysa za granicę akceptowaną przez naszych ludzi, kłamią Polakom ”. [19] [19] - Pruska gazeta ogólna , nr 13, 3 kwietnia 2010 r. / Preußische Allgemeine Zeitung, Nr. 13, 3. April 2010.

  Komentarz:

  Komentarz: Oczywiście Zjednoczenie Niemiec w 1990 r. i traktatu "dwa plus cztery" na mocy prawa międzynarodowego przeniosło przynależność "ziem odzyskanych" na Polskę jak Kaliningradu na rzecz Rosji, należy również pamiętać o traktacie granicznym z 14 listopada 1990 r., który wszedł w życie 16 stycznia 1992 r., co po stronie niemieckiej ma zamykać temat polskich ziem zachodnich, a nowelizacja niemieckiej ustawy zasadniczej z 23 września 1990 r. w preamlbule stwierdza, że „jedność [...] Niemiec jest kompletna”...

  Jednakże "nieformalne usta Putina" Władymir Żyrinowski i polakożerca w jednej osobie w rozmowie z niemieckim naukowcem i dziennikarzem stwierdza (film do zobaczenia na youtubowym kanale Bald.tv), że:

  - ziemie zachodnie Polski są niemieckie. W takiej sytuacji, w obliczu aktu 447 i wciąż nierozwiązanego dramatu katastrofy smoleńskiej, w obliczu ataków Brukseli na Polskę, łatwo zauważyć, że wojna się nie skończyła


  POLECAM WYKŁAD DR RAFAŁA BRZESKIEGO pt.: Czego się bać?

  Choćby od piątej do dwudziestej minuty: https://www.youtube.com/watch?v=lgyTjwpRlF8
 • @Romuald Kałwa 13:24:17
  Niemcy. Naród zbrodniarzy. Niestety 99 % Niemców korzystało z grabieży i mordów w czasie II wojny światowej. To są fakty i trzeźwy osąd tego dał Nikas Frank, ostrzegając przed Niemcami. Tu nie ma wyjątku. Od 1100 lat ci ludzie prą na wschód mieczem, ale i instytucjami.
 • @trojanka 12:23:47
  Igor Isajew POSIADA POLSKIE obywatelstwo! Czy tego bydlaka banderowca nie można uciszyć?…Czy władze które dały mu możliwość pobytu w Polsce nie mogą tego cofnąć?! Nie można w nieskończoność tolerować Azjatę, który żre polski chleb i pluje na kraj który zezwolił mu na pobyt. Kto rekomendował i kiedy mu nadano nasze polskie obywatelstwo. W jaki sposób i od kogo możemy uzyskać te informacje?
  Masz Pan szczęście że prok. Młynarczyk poszedł zbierać szczaw,
  inaczej pewne oskarżenie o „mowę nienawiści”. Obywatelstwo zostało nadane więc także może zostać odebrane. Tak postępują kraje jak Wielka Brytania, która odebrała niedawno obywatelstwo islamistom i ich wydaliła. Tak samo postępuje Australia, która odbiera obywatelstwo i wydala z kraju imigrantów, którzy popełnili przestępstwo kryminalne powyżej ustalonej kary odsiadki. Trzeba tylko chcieć. A w tym przypadku działalność antypolska i obelgi pod adresem Polski i Polaków są na porządku dziennym. Jak najbardziej należy też wyciągnąć konsekwencje służbowe wobec tych urzędników, którzy przyznali obywatelstwo polskie bo takich przypadków jest zapewne więcej a normalne państwo nie może sobie pozwalać na instalowanie na swoim terytorium podobnych osobników. A gdzie jest słynny prokurator, biegły i wytrawny tropiciel mowy nienawiści w Polsce? Bo, gdybym to ja napisał: Ukraino, ty KURWO to jak nic, już siedziałbym przed prokuratorskim obliczem. A tak, moc statusu świętych krów, jakim cieszy się pewna biedna, „prześladowana” mniejszość w Polsce, po raz kolejny wprawiła mnie w osłupienie! Ihoruszka się wściekła bo jej „oblubieńca”, czyli prokuratora-harcmistrza Macieja Młynarczyka „uwalili”. Ale nić to Ihoruszka, udaj się ‚panienko” pod siedzibę PiS tam na pewno znajdziesz jakiegoś wielbiciela swoich „wdzięków”…A takich prokuratorów zajmującymi się takimi sprawami jest jeszcze około …setki. Obejrzyjcie sobie na YT relacje z procesu rapera „Stopy” i zachowanie sądu a zwłaszcza prokuratora.
 • @kula Lis 69 13:59:51
  Są dwa rodzaje "drang nach.."
  Jeden naturalny oddolny gdy obywatele się przesiedlają w jakimś kierunku...zwykle z powodów ekonomicznych (Polacy na zmywaki, banderowcy do Polski na zmywaki.. islamiści w pogoni za socjalem ..)
  Ten rodzaj naturalnej migracji "drag nach.." jest jednak mocno zależny od drugiego rodzaju..
  Ten drugi rodzaj to polityka rządzących...która najczęściej nie ma nic wspólnego z narodem zwłaszcza w historii (władza absolutna monarchów).

  Niemcy od wiek~w uprawiali ten drugi rodzaj ekspansji (podboje)
  ale Polacy też ciągle leźli na wschód i siła podbijali tereny a czasem dostawali w d..pę....
  Nasi władcy wcale nie byli lepsi ..może tylko mniej skuteczni.

  Natomiast migracja naturalna miała miejsce w czasach zjednoczonej Europy ..wschodniej po przewodnia rolą Carów Rosji.
  To była taka UE wschodnio-Europejska gdzie ludzie migrowali bo nie było granic... na wschodzie były przestrzenie..

  Teraz jesteśmy w Unii zachodnio-Europejskiej pod przewodnią rolą globalnej mafii żydowskiej.... ta Unia est znacznie bardziej opresyjna
  gospodarczo (wysysanie grabież zasobów)..
  To fazy krwawej przejdziemy niebawem jak będziemy się chcieli z tej łupieżczej Unii wydostać... przepychanki już widać gołym okiem.

  Jeśli tamta Unia wschodnioEuropejska to były zabory (na życzenie części Polaków ówczesnych "elyt" przecież)...
  to ta dzisiejsza Unia zachodnioeurpejska jest taka sama też na życzenie "elyt" głównie głównie żydowskich oraz z KK oraz ich pożytecznych idiotów spod ambony... to obecnie też jesteśmy pod zaborami tyle że zachodnimi..
 • @Wican 09:46:14
  Tetricus
  malignum.
  I co z tego?

  Ogólny bilans świadczy o albo hipernaiwności albo o wszechobecnych zdrajcach i wiecznej obcej agenturze w Rzplitej.
  A jak już się czepiać to prosz bardz: pierwsza unia(PERSONALNA jak i dalsze)trwała 9 lat. Druga 54 lata. Trzecia z kadłubowym Księstwem Warszawskim 8 lat.
  Raptem 71 lat wobec całej reszty.
  Z czym do ludzi.
  Wieki Drang nach Osten kontra 71 lat w odcinkach i z pojedyńczym państewkiem.
  Może i nieuk pisiorski ale nie głupek nie umiejący wykonać rachunków historycznych.
 • @ Autor
  Panie żydo-katoliku, czyżby Pan zapomniał?

  List biskupów polskich z 1965r. - „Przebaczamy i prosimy o wybaczenie …” - był pierwszym aktem polityki Kościoła zmierzającej do wprowadzenia Polski w przyszłości do opanowanego przez Międzynarodowego Żyda i syjonistów obozu Zachodu.

  Ukoronowaniem tej polityki, ukoronowaniem otwarcia granic Polski na likwidację narodowej gospodarki przez żydowski kapitał z NRF (i z USA) była msza pojednania w Krzyżowej w 1989r. Myślą przewodnią homilii wygłoszonej przez biskupa opolskiego, A.Nossola, były słowa: „Iść razem – pojednani w prawdzie i miłości”. Dokąd to pojednanie nas zawiodło, jakie korzyści odnieśliśmy, to już Pan dzisiaj widzi, ale czy rozumie? Wątpię
 • @ Autor
  "Być może pewnym otrzeźwieniem dla nich mogłoby być jasne żądanie Polski o zadośćuczynienie za zbrodnie, które Niemcy dokonały na naszym narodzie w czasie II WŚ. Więc apeluję do obecnych władz, aby jak najszybciej zostały zakończone prace sejmowe mające na celu wyliczenie rzeczywistych szkód, które Niemcy wyrządziły Polsce i wreszcie zwrócenie się do nich o te reparacje wojenne."

  Pan i pańscy PiS-dzielcy możecie teraz pocałować się we własną d...

  Posądzani o antyniemieckość Kaczyńscy nie doprowadzili do zawarcia z Niemcami układu gwarantującego nienaruszalność naszej zachodniej granicy i regulującego sprawy roszczeń oraz mniejszości narodowych. Mogli to zrobić, zawieszając wszelkie rozmowy na temat przyszłości UE, jeśli Niemcy nie przystąpią do podpisania takiego układu.

  Jednak na Berlińskim szczycie UE w 2007 r. Kaczyńscy przyjęli wszystkie niemieckie propozycje, mimo wcześniejszych szumnych zapowiedzi, że „nie oddadzą Niemcom (UE) nawet guzika”. W tym kontekście ugodowa względem UE postawa PO wydaje się być jej „polityczną uczciwością”.

  Druga okazja do wyegzekwowania reparacji, praw polskiej mniejszości w NRF oraz umiędzynarodowionego traktatu granicznego to podpisanie traktatu lizbońskiego - ta okazja została również zaprzepaszczona.

  A tacy jak Pan głosują na PiS-dzielców.

  PiS-dzielcy - to nie wulgaryzm, ale konstrukcja gramatyczna zapożyczona od rzeczownika "spół-dzielcy".
 • @Jozio z Londynu 19:34:03
  "2. Wrócić do Boga. Jesli ktoś ma wątpliwości, niech popatrzy na przeszłość. Bez tego nie da się zobaczyć przyszłości."

  Joziu z Londynu,
  powiedzieć żeś porąbaniec, to powiedzieć ci komplement.

  "1. Iść dalej kolejny raz za "oświeconymi Europejczykami""

  J.Glemp, 2003r.:
  „Wierzę, że taka jest wola Boża, że Bóg chce, abyśmy weszli do wspólnej Europy. Byłoby źle, gdyby tak się nie stało. Wierzę, że to jest Boży zamysł.”

  2008r. prymas H.Muszyński:
  „Brak ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, w moim przekonaniu, byłby dużą szkodą dla Polski” – https://ekai.pl/abp-muszynski-brak-ratyfikacji-traktatu-lizbonskiego-bylby-szkoda-dla-polski/

  Widzisz jaki z ciebie baran?
 • @brian 16:17:58
  Ale trwały. I współczesni to musieli oceniać dobrze. Skoro wciąż stawiali na taką dynastię. I doucz się chłopcze. Ile wojen toczyliśmy z Bawarią? A z Hesją? Inna sprawa, że PiSdzielce to rowa liżą Niemcom. 80 baniek Mercedesowi. I tylko zwykła qrwa albo głupek może wciąż popierać POPiS
 • @zakzbig 21:01:07
  Pełna zgoda!
 • @trojanka 12:23:47
  Kiedy wreszcie rząd zrozumie, że trzeba walnąć pięścią w stół i zastosować wobec naszej targowicy artykuł o zdradzie dyplomatycznej? Jak nie ukrócimy własnej V kolumny, to czarno widzę naszą przyszłość.
 • @kula Lis 69 15:33:40
  Drogi Panie "kula Lis 69",
  przecież ten "nasz" rząd to także nasz targowica.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej