Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Tyle lat pracy i wszystko stracić

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Konsensus jest potrzebny dla nas wszystkich i miejmy nadzieję, że zostanie osiągnięty. Inaczej trudno będzie przyszłym pokoleniom wytłumaczyć co się stało, że mając szansę na reformę Polski zmarnowaliśmy, straciliśmy ją bezpowrotnie

 Wczoraj spotkałem starszą, znajomą osobę, która od zawsze głosowała na PiS i była gotowa bronić decyzji J. Kaczyńskiego do ostatniego tchu. Tym razem - wiedząc o moich poglądach - przywitała mnie słowami: "J. Kaczyński już kompletnie zwariował. Niedawno na własne życzenie stracił Senat a teraz bezsensownie rozwala koalicję rządową. Chyba już czas na emeryturę". Nie potrafiłem jej zaoponować, bo sam mam takie odczucia. 

 
Ale wypowiedź mojej znajomej, prostej kobiety wydaje się symptomatyczna, bo sądzę, że wielu dotychczasowych niemal fanatycznych zwolenników J. Kaczyńskiego i jego PiS-u zauważa, że w przypadku ustawy o ochronie zwierząt ich idol - delikatnie mówiąc - odpłynął w jakąś niezrozumiałą dla nich siną dal. Ci ludzie - niech będzie prosty pisowski lud - w dużej części czują, że coś jest nie tak, że nie po to głosowali na PiS czy zmobilizowani na prezydenta A. Dudę, żeby teraz te ich wysiłki były marnowane bezsensowną decyzją J. Kaczyńskiego stawiającą na szali całą "dobrą zmianę". I to w imię zwierzątek, co nie jest sprawą najważniejszą dla zwykłych ludzi. Mało tego! Nie tyle nawet, że nie najważniejszą, ale abstrakcyjną. Podobnie zresztą postrzegają bezsensowne tarcia w koalicji związane z rekonstrukcją rządu, które też tu, "na dole" są niezrozumiałe i zupełnie oderwane od realnej rzeczywistości.
 
Oczywiście, że - jak już wielokrotnie podkreślałem - sprawa "futerek" jest prawdopodobnie tylko pretekstem umożliwiającym PiS-owi oczyszczenie z nawarstwiających się kłopotów z koalicjantami, którzy w trakcie rozmów koalicyjnych być może zbyt dużo żądali i stawiali niemożliwe do przyjęcia przez PiS warunki nowej umowy PiS-ZP-SP. Tym niemniej w świadomości ludzi pozostanie jednak tylko taki fakt, że oto zwierzątka i ich los zaprzepaściły możliwość dalszego rządzenia przez Zjednoczoną Prawicę i doprowadził do tego nie kto inny jak J. Kaczyński. 
 
Nie wiem. Być może wszystkiego nie wiemy i J. Kaczyński ma już rozpisane ruchy na przyszłość, ale tym bardziej takie jego postępowanie budzi zdziwienie elektoratu a nawet szok. Trudno jest zrozumieć, że tyle lat wytrwałej i wytężonej pracy dla Polski, tyle lat wyrzeczeń i nieraz tragicznych zdarzeń, może przez taką błahostkę pójść na marne. Wydaje się to małostkowe i jakieś kompletnie absurdalne. 
 
Teraz mamy dwa dni względnego spokoju. Jest czas na przemyślenia i trochę refleksji. W tygodniu padło wiele niepotrzebnych słów zaogniających konflikt wewnątrz koalicji ZP, podjęto wiele działań zbyt pochopnych. Może w ciągu tej soboty i niedzieli emocje opadną i wszystkie strony konfliktu na prawicy dostrzegą, że dla dobra Polski lepiej jednak się porozumieć i trochę się cofając osiągnąć konsensus. Jest on potrzebny dla nas wszystkich i miejmy nadzieję, że zostanie osiągnięty. Inaczej trudno będzie przyszłym pokoleniom wytłumaczyć co się stało, że mając szansę na reformę Polski zmarnowaliśmy, straciliśmy ją bezpowrotnie.   
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @
  Wygląda na to ,że jeśli dojdzie
  do przedterminowych wyborów ,
  może nawet w tym roku , to frekwencja
  nie przekroczy 50 % a sam PiS nawet 30 %
  czyli nie będzie za bardzo komu rządzić
  bo aktualna opozycja też nie ma żadnych pomysłów
  na lepsze zarządzanie , w tej sytuacji
  1-2 lata bez rządu mogłoby zostać
  wykorzystane na opracowanie jakiejś
  nowej strategii zarządzania Polską
  przede wszystkim ustalenie jakie resorty
  wzmocnić a jakich się pozbyć
  i weryfikacja kandydatów do sejmu i senatu
  by umożliwiać ten zaszczyt tylko ludziom
  odpowiedzialnym i z jakimś dorobkiem
  ( naukowym albo zawodowym )
  dobrze by było gdyby np 1/5 posłów
  musiała zostać wybrana nie z list partyjnych
  ale z jakichś społecznych inicjatyw
  w ramach tych JOW , zresztą są naukowcy ,
  prawnicy , pedagodzy , przedsiębiorcy
  czyli ludzie o najwyższych kompetencjach
  do zaprezentowania najlepszych pomysłów
 • @puuuq 11:47:09
  Teraz rządzi Żorżeta, to i po kolejnych wyborach też da radę.
 • @ Autor
  "J. Kaczyński już kompletnie zwariował. Niedawno na własne życzenie stracił Senat a teraz bezsensownie rozwala koalicję rządową. Chyba już czas na emeryturę"

  Ja o sprawie zdanie mam inne. Sprawa pojawiła się w okolicach 17 września. To wskazuje na ruch kremlowskich szachistów, którzy być może chcą uwalić koalicję chodzącą na usraelskiej smyczy. Potem nowe wybory, dosypanie głosów gdzie trzeba i powołanie rządu, który nie będzie robił z Polski harcownika odciągającego uwagę Rosji od Chin podczas konfliktu na Pacyfiku. Jeśli ta opcja nie wypali, to możliwe są dalsze scenariusze łącznie z prewencyjnym zdmuchnięciem Polski przed poważniejszym konfliktem.
  Ale ja wolę dosypanie głosów... ;-DDD
  Także to pitolenie o szansach na reformy Polski, to wiesz komu możesz opowiadać.
  Zrobiłem wpis. Jak możesz i masz czas to proszę, wpadnij:

  https://jasiek.neon24.pl/post/157754,futra-wojna-swirus-chiny

  Zawzięcie pozdrawiam
 • @ Autor
  "przywitała mnie słowami: "J. Kaczyński już kompletnie zwariował."

  Kwiatuszek dla znajomej:

  @--->>>>>>>------------------------
 • "Tylu zacnych ludzi dało się ogłupić...". Ziemkiewicz: To boli najbardziej
  Czułbym się norwidowskim "milczącym faryzeuszem" nie walcząc z tym jak się da – przyznaje publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz.
  W nocy z czwartku na piątek Sejm przyjął nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra. Przeciw głosowało 38 posłów z klubu PiS, w tym cała Solidarna Polska. Nowelę wielokrotnie krytykował Rafał Ziemkiewicz, oceniając że zawarte w niej przepisy są "zupełnie nieprzemyślane".

  Dziś publicysta tygodnika "Do Rzeczy" po raz kolejny zabrał głos w tej sprawie. We wpisie zamieszczonym na Twitterze przyznał, iż najbardziej boli go to, że "tylu zacnych ludzi dało się ogłupić lewicy". "'Dręczenie zwierząt na fermach' to taka sama 'trzecia prawda tischnerowska' jak 'strefy wolne od LGBT' i codzienne pobicia homoseksualistów (też są zdjęcia)" ocenił. Ziemkiewicz dodał, że PiS nie tylko niszczy w ten sposób rolnictwo, ale też spełnia marzenie Gramsciego: "prawica" będzie wygrywać wybory, ale rządzić lewica. "A że nasza lewica ma swą centralę i lojalność gdzie indziej, oznacza to wpychanie Polski ponownie w kolonialną zależność" dodał. Publicysta zakończył swój wpis stwierdzeniem, iż czułby się norwidowskim "milczącym faryzeuszem" nie walcząc z tym jak się da.

  Ps...Panie Ziemkiewicz, piszesz to co czują Polacy. Dziękujemy i zgadzamy się z Tobą. Kaczyński nas oszukał. PiS realizuje program RAZEM duńskiego żyda i komucha Zanberga.. Nielogiczność tej ustawy wynika z faktu, że hodowla zwierząt dla futer jest teraz nielegalna ale hodowla dla spożycia mięsa jest całkowicie legalna. Z punku widzenia zwierząt to nie ma znaczenia, jednak ta ustawa jest podobno "humanitarna" i oczywiście, jakżeby nie inaczej postępowa. Tym samym to prawo przypomina inne żydolewackie ustawy (do tej pory Niemcy i UE fundowała nam takie "postępowe" ustawodawstwo) których celem jest, na przykład, promocja "zielonej energii". Wszystkie te "zielone technologie" wymagają naturalnych składników których produkcja wymaga zwiększenia wydobycia różnych rzadkich minerałów i tym samym niszczenia środowiska naturalnego. Nie wspomnę już o tym, że na przykład baterie używane w samochodach napędzanych "czystą" energią mają żywotność około 8 lat i składowanie tych toksycznych materiałów będzie ogromnym problemem. Ale wmawia się nam, że to jest postęp i ktokolwiek próbuje myśleć i zadawać pytania jest szkodnikiem, jest zacofany i nie kocha ludzkości. To zwykły temat zastępczy (choć przelał czarę goryczy - dość procedowania ustaw w 1 dzień). Morawiecki w Brukseli wbrew prośbie Ziobry podpisał budżet, który jak się okazuje zależy od praworządności. I Polska dostanie ochłapy lub wszystko ale na kolanach! PiSowi stanowisko Ziobry (ostrzega przed lewactwem i konsekwencjami) się nie podoba dlaczego?
  Czyżby PiS coś ukrywał? Program młodzieżówki PiS-u, który pobłogosławił Kaczyński mówi jasno: nie ma znaczenia, czy działamy jak lewica lub prawica, ważne, żebyśmy rządzili. Za 5 lat PiS będzie promował związki partnerskie. Dzieje się dokładnie to samo co z brytyjską Partią Konserwatywną.
 • @krzysztofjaw
  "Chcę bardzo mocno i w pewnym sensie z gniewem powiedzieć...". Prezydent zabrał głos ws. "Piątki dla zwierząt". Chcę bardzo mocno i w pewnym sensie z gniewem powiedzieć, że padło wiele absolutnie fałszywych, nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny były paść z ust nikogo w Polsce - mówił dziś prezydent Andrzej Duda. Chcę bardzo mocno i w pewnym sensie z gniewem powiedzieć, że padło wiele absolutnie fałszywych, nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny były paść z ust nikogo w Polsce oświadczył dziś Andrzej Duda. Prezydent zapowiedział, że przy decyzji odnośnie do dalszych losów ustawy o ochronie zwierząt będzie miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, dobrostanu zwierząt, ale także byt i jakość życia polskich rolników.

  Ps...Ostatnie dni dobitnie udowodniły, że rządzą nami mentalni komuniści. Nawet za PRL-u nie likwidowano w ciągu 24h całej gałęzi gospodarki, tymczasem ze środy na czwartek PiS z PO i Lewicą, w chorym lewackim amoku, likwidują branżę hodowlaną i uderzają w całe polskie rolnictwo. Przez starcze fanaberie Kaczyńskiego Sejm przyjął lewacką ustawę. Wiadomo, że lewactwo przyjęło taktykę małych kroków. Tak jak celem lewactwa nie są związki partnerskie, a docelowo małżeństwa homoseksualne i animalne z adopcją dzieci i możliwością wyboru przez nie płci, a nawet dla niektórych legalizacja pedofilii, zoofilii, a może i nekrofilii, tak też zakaz hodowli zwierząt futerkowych jest tylko pierwszym krokiem w realizacji lewackiego planu. Im chodzi o całkowity zakaz jedzenia mięsa, produkcji mleka i jajek oraz prawa zwierząt na równi z prawami człowieka. Podobnie z ekoterrorystami. Gdzie się nie ruszysz, wszędzie jakieś lewackie parki narodowe, rezerwaty, natury 2000, że nawet ogniska nie rozpalisz. Nad Wigrami można było posiedzieć w kawiarence, poopalać się na pomoście, a teraz park narodowy i po jakiego czorta, skoro i tak tam przychodzą ludzie tylko pomost skasowali. Cała nadzieja w panu Prezydencie dr nauk prawnych Andrzeju Dudzie. Panie Prezydencie, oczekujemy weta. Nie wolno decydować co kto ma hodować; nie może byle kto wchodzić na moją posiadłość. Bo to jest totalitaryzm. Prosimy o weto.
 • Wedlug premiera historio-bankstera Polska jest korporacja i to NIE należąca do nas Polaków ale do akcjonariuszy.
  https://www.salon24.pl/u/alamira/1077830,przelomowy-moment-w-historii-polski
 • @krzysztofjaw
  Prof. Kucharczyk: Przedziwna asymetria miłosierdzia, chroni się zwierzęta a zabija dzieci. Rozczuliłem się, gdy słyszałem posła Marka Suskiego, który mówił, jak to wielkim zaszczytem jest dla niego to, że może w Sejmie przedstawić projekt Piątki dla Zwierząt. A ja przypomnę, że ten sam poseł Suski za „pierwszego” PiS-u, gdy był procedowany projekt wpisania ochrony życia do konstytucji biegał między posłami swojej partii i zbierał projekt tej nowelizacji, by czasem nie trafiły przed niepowołane oczy mówi portalowi DoRzeczy.pl prof. Grzegorz Kucharczyk, Katedra Historyczna Polskiej Akademii Nauk. W Polsce polityczne przesilenie, rząd znalazł się na zakręcie. Koalicja najprawdopodobniej przestała istnieć, a prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zawiesił polityków własnego ugrupowania. Wszystko przez głosowanie przeciwko tzw. Piątce dla Zwierząt. Szlachetność wobec wszelkich istot jest pożądana, ale w sprawach obyczajowych i życia ludzkiego takiej dyscypliny w Prawie i Sprawiedliwości nie ma

  Prof. Grzegorz Kucharczyk: No nie ma, uderza to, że wciąż nie rozwiązana została choćby sprawa aborcji tak zwanej eugenicznej. To znaczy Trybunał Konstytucyjny ma się tą sprawą zająć, ale tu uderza przedziwna asymetria miłosierdzia.

  To znaczy?

  Rozczuliłem się, gdy słyszałem posła Marka Suskiego, który mówił, jak to wielkim zaszczytem jest dla niego to, że może w Sejmie przedstawić projekt Piątki dla Zwierząt. A ja przypomnę, że ten sam poseł Suski za „pierwszego” PiS-u, gdy był procedowany projekt wpisania ochrony życia do konstytucji biegał między posłami swojej partii i zbierał projekt tej nowelizacji, by czasem nie trafiły przed niepowołane oczy. Jak słyszę dziennikarzy bliskich partii rządzącej, słyszę ich słowa takie uderzające w tony „franciszkańskie”, mówienie o „Braciach Mniejszych” jestem wzruszony. I chyba nie jestem tak dobrym człowiekiem.

  Jednak dbałość o dobro zwierząt, żeby nie działa im się krzywda, jest chyba rzeczą pożądaną. Przypomnę, że w państwach totalitarnych najwięksi zwyrodnialcy i mordercy byli szkoleni w okrucieństwie właśnie na zwierzętach?

  Oczywiście, że tak i nikt normalny nie popiera bezsensownego cierpienia, czy zadawania bólu. Jednak należy zachować właściwą miarę rzeczy. Nie może być tak, że świat płacze i wzrusza się losem zwierząt, a jako prawo człowieka uznaje zabicie dziecka nienarodzonego. Kardynał Roberst Sarah pisze w swej książce, że świat dziś kłóci się o rzeczy drugorzędne. Bo z całym szacunkiem dla wszystkich Bożych stworzeń, to człowiek jest koroną stworzenia. Nie zauważanie mordowania i cierpienia nienarodzonych dzieci, które są zabijane tylko dlatego, że istnieje nawet nie choroba, ale podejrzenie choroby, a jednoczesna troska o zwierzątka jest dowodem na tą wspomnianą asymetrię miłosierdzia. Do tego warto też wspomnieć, że bywali w historii przywódcy, którzy bardzo kochali zwierzęta, a jednocześnie nie mieli problemu z mordowaniem ludzi. Oczywiście nie chcę tu robić żadnych porównań. I podkreślam – wszelkie zadawanie bezsensownego bólu, cierpienia, jakiejkolwiek istocie jest złe, i nikt normalny nie może się za tym opowiadać. Ale stawianie zwierzęcia nad człowiekiem jest już absurdem, stawianiem świata na głowie. Niczym Szymon Hołownia, który wymyślił, że człowiek będzie sądzony także przez zwierzęta.

  Hołownia, niegdyś katolicki publicysta kpił też z wizyty dyplomatycznej prezydenta RP w Watykanie, nazywając ją „turystyką religijną”, podczas gdy wielu polityków, nawet komunistycznych jeździ do Ojca Świętego jako głowy państwa watykańskiego. Jednak czy nie jest tak, że tak, jak katolicki publicysta idzie na pozycje lewicowe, również prawicowy do niedawna PiS idzie na pozycje takie, jak ugrupowania chadeckie w Europie Zachodniej? Na Zachodzie jest widoczny trend bezobjawowych partii chrześcijańskich dla bezobjawowych chrześcijan. Jak będzie w Polsce, dużo zależy od kondycji Kościoła katolickiego. Jeśli będzie postępował kryzys, to i ugrupowania prawicowe będą jak CDU w Niemczech, gdzie litera C od Chrześcijańska Demokracja będzie jedynie nic nie znaczącym dodatkiem

  Źródło: DoRzeczy.pl

  Ps...Ten wywiad z prof. Kucharczykiem powinien być przedrukowany przez wszystkie gazety i rozgłośnie w Polsce. Dziękuję Ci Profesorze za taką normalną, mądrą, rzeczową wypowiedź. Święte słowa...od kiedy to zwierzęta są ważniejsze od człowieka? 5 dla zwierząt na kilometr jedzie chęcią przypodobania się żydolewactwu...jako zwolennik prawicy kompletnie tego nie rozumiem. PiS przed wyborami był narodowo religijno maryjny a po wyborach przepoczwarzył się w liberalno lewacko tęczowy. Porażająca rzeczywistość czasów ostatecznych. Popieranie LGBT walka o prawa zwierząt i temat klimatu i ....kompletna znieczulica gdy chodzi o aborcję. "Przedziwna asymetria miłosierdzia, chroni się zwierzęta a zabija dzieci" - to nie żadna tam "asymetria"! To skrajne, żydolewackie zdziczenie! Jak się okazuje dotknęło już nawet PiS! Hołownia "nowoczesny katolik" o Sądzie Ostatecznym: Zwierzęta mnie będą sądzić; świnie, które zjadłem. I Wy PiSiory ramię w ramię głosujecie w sejmie z takimi skurwielami (peło, lewica, nowoczesna, zieloni, czerwoni, hołownie to ten sam sort), nie wstyd Wam? Zwierzę musi być piękne, dorodne i ma żyć tak długo, dopóki nie będzie nadawało się do uboju. I tak jest w hodowli. Że też te wszystkie wegańskie skurwysyny nie mają tyle empatii do kwestii aborcji dzieci nienarodzonych. Czy PiSiory nie widzicie, że to jest jedna z bitew w wojnie cywilizacyjnej. Wirus lewactwa rozprzestrzenia się już wśród członków PiS. Przyszłość wygląda następująco albo pełna empatia dla zwierząt czego chce lewactwo czyli zrównanie praw zwierząt do praw ludzi (zakaz zabijania, wykorzystywania zwierząt do badań a nawet posiadania), skutki tego są niewyobrażalne, następnie prawa dla roślin bo rośliny niby też czują, lub podejście konserwatywne czyli człowiek ma władzę nad światem daną mu przez Boga i kropka. Jeszcze jedno, dlaczego psiarze i kociarze sterylizujecie biedne zwierzaki, hipokryci! Jaro wyciąłeś jajca lub macicę swojemu kotu? "Zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych" -- A więc zamykamy Cyrk, ZOO, ośrodki jeździeckie i parkury, wyścigi konne, kuligi, tresury psów oprócz policyjnych i dla niewidomych, pokazy psów, kotów, gołębi i chuj wie czego jeszcze, koniec z polowaniami (pozostają tylko te tzw. higieniczne i populacyjne), oczywiście koniec pomysłów o delfinariach w Polsce, posiadanie w domu akwarium z rybkami i terrarium też bym zaliczył pod widowisko, itp, itd.......Żydolewackie bojówki będą teraz bezkarnie wbijać na chatę i rekwirować pod byle pretekstem czyjeś zwierzęta. Lewacka paranoja wygrała ogromną bitwę cywilizacyjną jak pod Stalingradem i teraz pisiory będą już tylko się cofać w ustępstwach. Ziobro spierdalaj z tego tonącego statku bo tylko w Was nadzieja na Niepodległą Polskę. Jaro ma chyba raka i jak Hitler w Berlinie powziął decyzję że "po mnie to i koniec świata" i rozpierdala wszystko co sam stworzył.
 • @krzysztofjaw
  W książce „The Reemergence Of Civil Society In Eastern Europe And The Soviet Union” Rau poświecił kilka stron na podziękowania Sorosowi
  Człowiek Sorosa z PiSu (tak jak Trzaskowski) został szefem polskiego MSZ! „Rau to stypendysta Sorosa”

  https://nczas.com/2020/08/21/czlowiek-sorosa-zostal-szefem-polskiego-msz-rau-to-jego-stypendysta-i-wielki-fan/
 • @krzysztofjaw
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16006700291d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  PILNE! Co ze Zjednoczoną Prawicą? Jest decyzja Kaczyńskiego! "To koniec". Jeśli żadna strona w ostatniej chwili nie ustąpi, kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości zatwierdzi dziś na spotkaniu zaczynającym się o godz. 13 decyzję swego prezesa o zerwaniu koalicji z Solidarną Polską. PiS utworzy rząd mniejszościowy poinformował onet.pl powołując się na kilka źródeł wewnątrz partii. Informację o wyrzuceniu z koalicji rządzącej stronnictwa Zbigniewa Ziobro portal potwierdził "w kierownictwie PiS" oraz "w bliskim otoczeniu premiera Mateusza Morawieckiego". Oficjalna decyzja zostanie zatwierdzona przez kierownictwo partii o godz. 13. Wówczas mija ultimatum, które Ziobro otrzymał od samego Jarosława Kaczyńskiego. Nic nie wskazuje na to, by lider Solidarnej Polski zmienił zdanie i poparł kontrowersyjny projekt ustawy o bezkarności urzędników. A tylko to mogłoby zatrzymać rozpad koalicji rządzącej zaznacza onet.pl. My nie zmienimy zdania. Z pewnością nie będzie to łatwe i przyjemne rozstanie zapewniają posłowie Solidarnej Polski. Nie wiadomo natomiast, co z koalicją z Porozumieniem Jarosława Gowina. Rozmówcy "Onetu" twierdzą, że jeszcze wczoraj wieczorem nie zapadła żadna decyzja w tej sprawie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej