Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Szkoda Z. Ziobry i J. K. Ardanowskiego oraz "dobrej zmiany"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeżeli zaś dojdzie do nowych wyborów, to jestem pełen obaw co do ich ostatecznego wyniku. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że PiS może nie uzyskać wyniku, który predestynowałby go do sprawowania samodzielnej władzy

 Tych dwóch ministrów uważam za jednych z najlepszych w obecnym rządzie i szkoda, że w nowym rozdaniu PiS-u nie będzie już dla nich miejsca. Oczywiście dymisja Z. Ziobry oznacza nowe wybory parlamentarne a dymisja J. K. Ardanowskiego jest naturalna, skoro został zawieszony w prawach członka PiS. 

 
W dalszym ciągu uważam, że obecne zawirowania w ZP i możliwość jej definitywnego rozpadu są błędem Jarosława Kaczyńskiego, który może zaprzepaścić możliwość dalszego reformowania państwa w duchu "dobrej zmiany".  I trudno będzie przyszłym pokoleniom wytłumaczyć dlaczego takiej szansy Polska nie wykorzystała. 
 
Mimo tego, co prowokacyjnie napisałem w swej ostatniej notce [1], to zdaję sobie sprawę, że tak naprawdę "futerka" są tylko pozornym powodem rozpadu koalicji i tarcia w jej szeregach są już od dawna a szczególnie od czasu zapowiedzi rekonstrukcji rządu i zapowiedzi przez PiS zmniejszenia liczby ministerstw. Ostatnio też ważkim powodem rozbratu Z. Ziobry z  PiS (M. Morawieckim) stała sią ustawa covidowa i zapowiedź braku urzędniczej odpowiedzialności w czasie pandemii, na której zapisy minister sprawiedliwości i prokurator generalny nie mogli i nie mogą się zgodzić. Zresztą o konflikcie tych dwóch Panów mówi się od dawna. 
 
Nie mam żadnych powodów żeby płakać po J. Gowinie i jego Porozumieniu bo od zawsze uważałem, że ich uczestnictwo w ZP to była i jest pomyłka. Wystarczy tylko wspomnieć co J. Gowin wyprawiał w przypadku wyborów prezydenckich. Natomiast Solidarna Polska Z. Ziobry przez te pięć lat była zawsze lojalna wobec PiS i dziwię się, że tego PiS dziś nie docenia. 
 
Jeżeli zaś dojdzie do nowych wyborów, to jestem pełen obaw co do ich ostatecznego wyniku. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że PiS może nie uzyskać wyniku, który predestynowałby go do sprawowania samodzielnej władzy a to może oznaczać, że do władzy wróci koalicja totalnej opozycji PO-KO z przystawkami w postaci choćby ruchów: Trzaskowskiego i Hołowni. To byłoby fatalne dla Polski i takiego rozwiązania sobie nie wyobrażam. 
 
Oczywiście można sobie wyobrazić, że celem tego zamieszania jest zdyscyplinowanie przez PiS swoich koalicjantów i po tej dzisiejszej "burzy" za kilka dni dowiemy się, że jednak koalicja ZP przetrwała i będzie dalej rządzić. Ale czy jest to możliwe,  zważywszy, że J. Kaczyński postawił już sprawę "na ostrzu noża"? Szczerze wątpię. 
 
Może też i powstać taka sytuacja, że w koalicji zostanie Porozumienie J. Gowina i przystąpi do niej część posłów PSL-Kukiz'15 (KP) w takiej ilości, że możliwe będą rządy większościowe. Ale to tylko gdybanie i chyba mało realne. 
 
Reasumując. Nowe wybory są niepotrzebne jak i niepotrzebne jest obecne przesilenie polityczne. Oby nie skończyło się to dla PiS-u jak w 2007 roku, kiedy od raz niepotrzebnie straconej władzy dochodzili do niej przez 8 lat ciężkiej pracy w opozycji. Teraz może być jeszcze gorzej i tej władzy mogą już nie odzyskać. 
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Kaczor znowu zrobił w ciula swoją sektę?...
  Jak mi psiklo... :))))
  Już chyba Polski nie zbawi...
 • Dziś jeszcze pi-siury głośno nie wyją
  bo są w zbyt wielkim szoku.
  Zaczną jutro.
  Był tu kiedyś taki idiota (teraz podszywa się pod jozia z londynka), który twierdził, że PiS będzie rządził wiecznie.
  Jak mu mówiłem, że jest idiotą to mi nie wierzył... :))))
 • A
  Jakie to osiągnięcia mają ci dwaj ministrowie? Można prosić o przykłady?
  Jakby do koryta dostała by się totalna opozycja, to ciekawe, czy Żorżeta by została, czy amerykańce daliby kogoś innego.....
 • W rzeczywistości mamy dość poważnie wyglądający zgrzyt
  Między Kaczelnikiem i Tadeuszem R. który wspiera swego przyjaciela, barona futerkowego, z którego finansów korzystał, choćby przy tworzeniu filmów. O co chodzi "kaczelnikowi", trudno dziś powiedzieć, może o dyscyplinowanie podwładnych, którzy ostatnio się rozbisurmanili np, nie popierając ustawy dającej bezkarność "przestępcom koronowirusowym"? Jak wiadomo, bez tej ustawy zarówno "Pinokiowi" jak i "Carycy Katarzynie" grozi trybunał stanu.

  Czy Kaczelnik jest tak oderwany od rzeczywistości, że pójdzie kolejnym razem ścieżką z roku 2007?

  Prawda, że PiSiaczki są mocno zdezorientowane, bo wybrać między Kaczelnikiem a Tadeuszem R. przerasta ich możliwości poznawcze świata. Dziś ciężko rozstrzygać co się dzieje, może chodzi o przekręty o których jeszcze nie wiemy? Po prostu trzeba czekać, czas jak zwykle pokaże.

  Zaś Ziobro to największy szkodnik sądownictwa. Sprowadził je do poziomu czasów PZPR, gdzie partia decyduje o decyzjach prokuratury. Szereg afer zamiecionych pod dywan, jak Miś Antosia, jak posłaniec Pinokia i Glapińskiego, ten pedofil łudząco podobny do Kuchcińskiego i wiele innych. Pójście w wysokie podnoszenie kar, podczas gdy nie wysokość kary a jej nieuchronność ogranicza przestępstwa. Nie mówiąc już o wykorzystywaniu organów dla spraw własnych i przestępstw PiS.
  Ten człowiek nigdy nie powinien mieć nic wspólnego z sądownictwem, nie ma podstawowych cech jak uczciwość by tym się zajmować. Ale nie wierzę, by coś złego mu się stało. Zbyt mocno potrzebny jest ludziom spod znaku "Przekręty i Szmal" Jak wiemy, Szumowski, Morawiecki, Sasin potrzebują osłony uległej prokuratury.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:58:03
  Z dużym szacunkiem, muszę jednak życzyć powrotu do zdrowia.
 • @Casey 02:08:59
  Nigdy nie czułem się lepiej :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:32:40
  a potrafisz przewidzieć co będzie z Polską jak PIS straci władzę ?
  kto będzie rządził ?
  Podpowiem ..."płezydent Warszawy" i gówno zleje nie tylko warszawę ale cały kraj.
  Jeżeli tego życzysz Polsce a tylko taki scenariusz jest realny..to albo jesteś idiotą albo szują.
  Bajania że zwycięży jakaś kanapa stworzona przez służby specjalne świadczą raczej o idiotyzmie.

  Na dzisiaj dopóki hegemonem w Polsce jest globalna mafia żydowska opcje są dwie PIS lub PO.
  Inne opcje pojawią się po wyborach w USA, wojnie domowej w USA i upadku globalnej mafii żydowskiej..
  ale to jest proces który zacznie się za chwilę ale musi potrwać co najmniej kilka miesięcy.
  Jak upadnie USA to Europa się uwolni od "atlantyckich kajdanów"
  i zmiecie swoją odnogę globalnej mafii bardzo szybko (takie nastroje chodzą po zwykłych ludziach w Europie).
  Zmienią się szybciutko władze krajowe, zmienią się władze UE...
  znikną dzisiejsi krzykacze o agresji Rosji ... zmieni się polityka Europy na jakąś wolną racjonalną logiczną (teraz jest Orwellowska bo wiadomo rządzi mafia).
  Wtedy i w Polsce nastaną zmiany mafia będzie miała inne większe kłopoty niż Polska ...staną się możliwe programy demokratyzacji Polski czyli uwalenia dyktatu i bezkarności "nadzwyczajnej kasty". nacjonalizacji Banku centralnego i wielu innych ważnych reform które dzisiaj są ZAKAZANE...i bronione przez mafię poprzez swoją agenturę .

  Polityka zagraniczna stanie się wolna a nie jak dzisiaj w całości dyktowana przez globalną mafię.
  Ambasada USA czy Izraela przestanie mieć znaczenie dla decyzji Polskiego parlamentu czy rządu..

  Wtedy dopiero Polska odzyska własną twarz... i nie wiadomo jaka będzie to twarz... polskich owieczek spod ambony czy polskiego ludu pracującego... w każdym razie będzie to Polska twarz a nie gęba malowana Polakom przez globalną mafię żydowska.
 • @Oscar 07:25:48
  .. i nie będzie to gęba żyda, banderowca czy innego nie mówiącego "r" "polaka".
 • Przygotowania do kolorowej rewolucji w USA
  https://www.sott.net/article/441546-The-treasonous-plan-to-undercut-Trump-in-the-US-election

  Kolorowa rewolucja (twór demokratów) to tylko pierwszy krok który podzieli USA i zniszczy potęgę USA.
  Na gruncie kolorowej rewolucji eksploduje realna oddolna rewolucja o charakterze socjalistycznym która zmiecie mafię, republikanów i demokratów.
  Mechanizm będzie prosty demokraci poprą oddolną rewolucję na terenach Republikanów a republikanie poprą oddolną rewolucję na terenach demokratów...a te oddolne rewolucje o wspólnych socjalistycznych celach
  uwalą władze i demokratów i republikanów i rozwalą wszelką oligarchię
  a w szale zwycięstwa pewnie i każdą większą własność na wzór komunistyczny..
  Istnieje poważne ryzyko powstania komunistycznych Stanów nie zjednoczonych.
  Może Kuba im wybije z głowy komunizm i zaproponuje nowoczesny socjalizm taki podobny do PRLu... zamordowanego przez solidaruchów.
 • @Oscar 08:18:45
  .. w przypadku rewolucji komunistycznej na świecie będzie szok..bo znikną nagle FED, Intel, MicroSoft, Google, Twitter, Pejsbook, Amuzon, Apple, Boeing, SWIFT, globalne serwery internetowe.., globalne banki, giełda w NY...
  Rosja i Chiny są jakoś przygotowane na tę okoliczność bo im USA zakłada nieustające embarga ..ale UE Europejska nie jest kompletnie gotowa bo nikt jej embarga nie zakłada.

  Potrzeba będzie kilku lat by świat się pozbierał gospodarczo po tej rewolucji komunistycznej
  gdy rewolucja skończy się na rewolucji socjalistycznej to firmy nie znikną tylko zostaną znacjonalizowane i ich polityka ulegnie zmianie.
 • @Oscar 07:25:48
  A ziemia jest płaska, podparta piekłem, a nad nią po kryształowych obręczach przesuwają się gwiazdy. Piękna wizja tylko nierealna. Nawet jak USA w dzisiejszym kształcie upadnie to przy władzy zostaną ci którzy dysponują kapitałem. Jedyną szansą na spełnienie Pana wizji jest wymordowanie wszystkich bogaczy, ale to już się zaczyna kojarzyć z pewną rewolucją która nie jest najlepiej wspominana na świecie. Niestety ale światem rządzi pieniądz, a jego posiadacze dobrze sobie poradzą w każdej sytuacji. A jeżeli chodzi o to co będzie z Polską jak PiS straci władzę to powiem Panu że nic nie będzie. Tak jak za PRL nie było ważne kto będzie pierwszym sekretarzem. Nawet jak wygra konfederacja czy SLD to i tak będą wykonywać wytyczne zza oceanu, a polska racja stanu będzie drugorzędna. Jedyne co się zmieni to bajki które będą nam opowiadać rządzący.
 • @Oscar 08:27:03
  //znikną nagle FED, Intel, MicroSoft, Google, Twitter, Pejsbook, Amuzon, Apple, Boeing, SWIFT, globalne serwery internetowe.., globalne banki, giełda w NY...//
  Ty naprawdę nie masz zielonego pojęcia o tym co się dzieje na świecie. Wymienione przez ciebie podmioty są opoką i narzędziem rewolucji bolszewickiej.
 • @Oscar 07:25:48
  //Jeżeli tego życzysz Polsce a tylko taki scenariusz jest realny..to albo jesteś idiotą albo szują.//

  Co jeszcze musi zrobić kaczelnik ze swoją bandą, żebyś uwierzył, że to najwięksi szkodnicy w historii Polski?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:32:40
  IM i Jemu nigdy nie chodziło o Polskę, jeno polin i israel, na wieki !
 • @Zawisza Niebieski 22:51:20
  Dlaczego futrzaki rozwalają KOalicję a nie POdPISnie umowy z najeźdźcami z ussa, czy cena za przykrycie tego faktu nie jest za niska, jak taka sprawa rozwala psiss, to co by było gdyby pisss zajął się naprawdę za rozje.any vat za tuska i gdzie się podział, ten vat a tak kotki i norki wymościły PObyt narkomanów na wieki, kiedy następny Grunwald ?
 • @marek500 08:32:33
  Jak rewolucja w USA dojdzie do komunistycznej ściany to żaden oligarcha nie przetrwa nawet właściciel dwóch sklepów czy kilku mieszkań nie przetrwają.
  Takie są prawa zrewoltowanego tłumu biedoty pozbawianej przez lata szans życiowych.
  Dolar oczywiście przestanie być walutą komunistycznych USA...a długi dolarowe USA zostaną unieważnione bo komunistyczne USA oczywiście nie będzie spadkobiercą Oligarchicznego globalnego USA.

  To wszystko oczywiście przewidywanie możliwej przyszłości..
  a życie jak wiadomo zawsze jest bogatsze od ludzkiego umysłu.
  Ludzki umysł aproksymuje przyszłość liniowo i retrospektywnie..
  a życie jest kręte jak świński ogon...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:41:22
  A czego by nie zrobiło PO ?
 • @Oscar 09:09:35
  I w tym wszystkim nie ma armi USA? Popraw swoją wizję.
 • @Oscar 09:09:35
  Masz rację unicestwią ,,właścicieli dwóch sklepów'', obszarników itp., ale ci co kręcą dzisiejszą rzeczywistością na pewno dobrze zadbali o swoje bezpieczeństwo. Jak się uspokoi i wróci ,,prawdziwa demokracja'' to znów wypłyną i znów zaczną układać świat pod siebie. Zresztą nic nowego, ludzkość od swoich początków tak działa. Upadają imperia i idee, rodzą się nowe. Fakt że od czasu do czasu objawiają się jednostki zdolne do porwania tłumów, lecz w bardzo krótkim czasie wszystko wraca do ,,normalności'' czyli przekupstwa, układów, nepotyzmu itp.
 • @zbig71 09:32:20
  Armia USA oczywiście jest...w mojej wizji..
  Armia się podzieli na zwolenników jednej lub drugiej strony w pierwszej fazie rewolucji (Pentagon jest bliżej Trampa a CIA bliżej demokratów)..
  na etapie rewolucji komunistycznej armia poprzez rewolucjonistów (proste szarże a tych jest przecież najwięcej...oficerowie znikną uciekną lub pójdą do piachu jako kapitalistyczne sługusy chyba że zbratają się z żołnierskim pospólstwem)..

  Armia USA poza granicami USA się rozpadnie bo nie będzie miał jej kto wyżywić....kraje "żywiciele" czyli "goszczące" czyli okupowane pewnie na własny koszt wyślą USArmy do domu statkami bez broni..
  a tam nowe siły zaprawione w mordowaniu tubylców włączą się w wir rewolucji..
 • Tu przykład jak USA drażnią Rosją
  Certyfikatami SSL.
  https://cont.ws/@gros59/1785813

  Wszyscy na świecie są uzależnieni od tych certyfikatów to kolejny zapomniany monopol globalny USA...który szybko zostanie zastąpiony certyfikatami rozproszonymi...razem z likwidacją monopoli przeglądarek.
 • Czy PiS zakaże Polakom jedzenie mięsa?
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16003775761d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Jeżeli, tak jak twierdzi PiS głosem Jarosława Kaczyńskiego, niedopuszczalne jest hodowanie zwierząt futerkowych, to na tej samej zasadzie niedopuszczalne jest (co od lat nieustannie głoszą weganie) hodowanie świń, krów, kur i innych zwierząt na mięso do jedzenia.
  Można się więc spodziewać, że po wprowadzeniu zakazu hodowania zwierząt futerkowych, PiS zakaże hodowli innych zwierząt. Zapewne tak jak dziś usłyszymy o tym, że ''dobrzy ludzie'' nie jedzą mięsa i nie zgadzają się na cierpienie świnek, krówek i kurek. A chór klakierów partii rządzącej będzie się zachwycał zaletami diety wegańskiej i ograniczeniem emisji CO2 do atmosfery w wyniku likwidacji hodowli zwierząt. Można też oczekiwać i tego, że wszyscy mięsożercy zostaną uznani za ruską agenturę. Tak jak dziś marksiści przyklaskują temu, że PiS niszczy część polskiego rolnictwa, tak zapewne z entuzjazmem lewica przyjmie zakaz wszelkiej hodowli, o którego od lat domagają się weganie i lewicowi publicyści np. z „Krytyki Politycznej". Już w PRL komuna skutecznie rozbiła z Polaków wegan. Tak jak w proponowanej ustawie nie wolno okrutnie zarzynać zwierząt o ile się jest Polakiem, a można, gdy się jest żydem albo islamistą (w trakcie uboju rytualnego), tak zapewne, gdy PiS będzie zakazywał hodowli świń, krów czy kur na mięso, zakaz ten będzie obowiązywał Polaków, a przywilej jedzenia mięsa będą mieli Żydzi. Taką logikę prawodawczą widać w radosnej PiSowskiej legislacji. W swoim stosunku do zwierząt i ludzi, PiS wyznaje specyficzną hierarchię bo dla PiS życie norek jest zdecydowanie dużo ważniejsze niż życie nienarodzonych dzieci. W trakcie swoich rządów mający pełnię władzy PiS kilkukrotnie nie dopuszczał do debaty sejmowej nad projektami ograniczającymi mordowanie nienarodzonych dzieci. Widać, że w opinii Jarosława Kaczyńskiego dobrych ludzi nie bulwersuje mordowanie nienarodzonych dzieci, tylko zabijanie norek, które po raz drugi PiS chce zakazać. Jarosław Kaczyński jest przekonany, że jego ustawę „z całą pewnością poprą w Polsce wszyscy dobrzy ludzie". Lider PiS uważa, że nowe regulacje ochrony zwierząt "mają charakter humanitarny". Ochrona życia nienarodzonych dzieci jakoś w PiSowskim ''humanitaryzmie'' się nie mieści. W ustawie o wyższości życia norek nad życiem nienarodzonych dzieci zwanym "piątka dla zwierząt" zakazano hodowli zwierząt futerkowych i w ramach uprzywilejowania żydów i islamistów pozostawiono „ubój rytualny jedynie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych". Jak można przeczytać w relacji TVN24, szef Forum Młodych PiS Michał Moskal stwierdził, że „miarą naszego człowieczeństwa, jest to, w jaki sposób traktujemy zwierzęta". Szkoda, że dla działaczy PiS miarą ich człowieczeństwa nie jest sprzeciw wobec mordowania nienarodzonych dzieci. W projekcie PiS jest też mowa o całkowitym zakazie wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, czyli jak się czyta literalnie przepisy, zakazane będą wyścigi koni, jazda konna czy organizacje rekonstrukcji historycznych z wykorzystaniem rekonstruktorów na koniach (ułanów, husarzy, rycerzy). Warto więc, zanim PiS zabroni jeść mięsa, nacieszyć się jego smakiem. Potem zostanie nam tylko genetycznie modyfikowana soja (z upraw z nasion od globalnych koncernów) i produkowane przez globalne koncerny chemiczne substytuty aminokwasów, które by nie chorować muszą dziś brać weganie.

  Jan Bodakowski
 • @Oscar 10:04:38
  Armia za granicą weźmie dobie sama, bo jest uzbrojona. Podjedzie ci taki Abrams pod Biedronkę czy Lidla i ktoś podskoczy? Parę strzałów ostrzegawczych i biorą cały sklep. To samo z hurtowniami itd.
 • Zbigniew Ziobro do dymisji i przyspieszone wybory? "To byłby wielki prezent dla PO"
  Gdyby dziś ktoś próbował doprowadzić do dymisji ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, to zrobiłby wielki prezent dla PO. Oni tylko zacierają ręce i czekają na taki gest, który doprowadzi do tego, że to nie Zbigniew Ziobro będzie kierował ministerstwem sprawiedliwości i polską prokuraturą - powiedział na konferencji prasowej wiceminister Michał Wójcik. Podczas konferencji posłowie Solidarnej Polski komentowali kryzys Zjednoczonej Prawicy z powodu głosowania nad nowelizacją ustawy wprowadzającej m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra. Odnieśli się też do ich sprzeciwu wobec ustawy bezkarnościowej. Jak zadeklarowali, zagłosują przeciwko niej. Solidarna Polska nigdy nie głosowała i nie zagłosuje za ustawą, która narusza konstytucyjną zasadę równości wszystkich wobec prawa. Nie ma na to zgody - powiedział Michał Wójcik. Od rana pojawiają się wypowiedzi w różnych mediach, jakoby Ziobro był niewrażliwy na sprawy dotyczące zwierząt. To jest podkreślił Wójcik. Jeśli chodzi o prawa zwierząt zawsze tak, ale zwierzę nie może być ponad człowiekiem, to człowiek jest ponad zwierzęciem - podkreślił. Mamy prawo, jako Solidarna Polska mieć swoje uwagi do projektu i je złożyliśmy. Nie może być tak, żeby uderzać w polską wieś, polskich rolników. To są ludzie, przed którymi możemy schylić głowę i dziękować za to, co robią dla Polski i Polaków przekonywał wiceminister sprawiedliwości. Nie możemy się zgodzić i nie zgodziliśmy się, żeby powiedzieć tak, mają być nowe przepisy i mają być natychmiast wprowadzone bez vacatio legis, doprowadzając do sytuacji, w której rolnicy mogą popaść w bardzo poważne problemy. Nie ma na to zgody. Ubolewamy, że nie było pogłębionej dyskusji w tym zakresie zaznaczył. Pięć lat temu zdecydowaliśmy jako Solidarna Polska, żeby być razem z naszymi partnerami, z naszymi przyjaciółmi z PiS i Porozumienia w jednej koalicji. Zawarliśmy porozumienie, żeby zmieniać Polskę po nieudanych rządach PO i PSL. Polacy chcieli zmian. Przez pięć lat byliśmy lojalnym partnerem, uczestniczyliśmy w tysiącach głosowań i zawsze lojalnie głosowaliśmy. Udało się zmienić Polskę. Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy wiele reform, w tym reformę wymiaru sprawiedliwości. Symbolem tych zmian jest minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro podkreślił Wójcik. Z kolei wiceminister Sebastian Kaleta, odnosząc się do planu przyspieszonych wyborów, powiedział, że "są prezentem dla PO, dla LGBT, na które czekają mafie lekowe i paliwowe".
 • "Rozmowy Bez Cenzury" - Wojna futerkowa to już koniec koalicji rządzącej (WIDEO)
  W dzisiejszym wydaniu programu ks. Ryszard Halwa rozmawia z prezesem Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, Bogusławem Rogalskim na temat ustawy o hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego bydła, które stało się kością niezgody i może doprowadzić do rozbicia koalicji w obozie rządzącym.

  https://youtu.be/T5eezt_nEyg
 • @zbig71 10:20:36
  hehehe tak się nie da...
  bez zaopatrzenia z zewnątrz szybko zostaną bez paliwa, bez prądu, bez wody, bez żarcia bez łączności bez amunicji...... bez możliwości wystawienia głowy poza fortyfikacje ...
  Nie da się codziennie ograbić jednej biedronki... niestarczy w okolicy biedronek.. a ludzie się wk..wią... i szybko zrobią skuteczną dywersję..

  Tak można przez miesiąc ale potem już wyłącznie wróg dookoła...odcinający wszystkie drogi dojazdu i zasilania w energię i wodę.
 • MOCNE stanowisko KEP w sprawie konwencji stambulskiej! Czy PiS po 60 dniach "przygotowań" w końcu ją wypowie?
  Do niedawna żyliśmy w błogim przekonaniu, że polska rodzina nie tylko obroni się sama w razie potrzeby, ale nie będzie tej obrony potrzebowała, bo nikt nie poważy się jej zagrozić. Tymczasem, ostatnie dni ukazują, jak bardzo się myliliśmy, bo wystarczyło tajemnicze szkolenie w Ratuszu, by na polskich ulicach pojawiły się osoby, których celem jest wywołanie skandalu obyczajowego oraz zniszczenia moralnego. W tej sytuacji, najpierw pojawiła się inicjatywa obronna w postaci projektu ustawy Stop LGBT, a następnie zabrali głos polscy biskupi.
  Tak dla rodziny

  17 września 2020 roku, Konferencja Episkopatu Polski opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, którym zamyka temat Konwencji Stambulskiej, przypominając zgodne stanowisko biskupów Europy Środkowej w tej sprawie. Pasterze Kościoła katolickiego odrzucają ten dokument, jasno wskazując na zagrożenia, które przynosi.

  Stają po stronie małżeństwa, sakramentalnego związku kobiety i mężczyzny, a także w obronie praw kobiet i mężczyzn, według ich uzupełniającego się powołania.

  - Tymczasem małżeństwo, czyli trwały związek kobiety i mężczyzny, oraz ich dopełniające się role: macierzyństwo i ojcostwo, które stanowią również polskie wartości konstytucyjne, nie są stereotypami kulturowymi, ale fundamentem życia człowieka i społeczeństwa, zgodnie z wolą samego Stwórcy - czytamy.

  Nie dla ideologii gender

  Biskupi przywracają treść pojęciu dyskryminacji, nadużywanym w liberalnych i lewicujących wypowiedziach.

  - Całkowicie słusznie Konwencja Stambulska pragnie walczyć z dyskryminacjami wynikającymi z różnicy płci (ang. sex, franc. sexe), czyli biologicznych różnic między kobietą a mężczyzną. Jednakże obok tego Konwencja wprowadza elementy ideologii gender, mówiąc o konieczności zwalczania różnego rodzaju dyskryminacji związanych z gender (franc. genre). Wielokrotnie występujące w tym dokumencie pojęcie gender – tłumaczone na język polski jako „płeć społeczno-kulturowa” – oznacza, według Konwencji, „społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn” (por. Konwencja Stambulska, art. 3 lit. c) - napisano.

  Nie dla rzeczywistej przemocy

  Dla Pasterzy jest oczywiste, że nie można pozwolić na to, co godzi w dobro rodziny.

  - Wspieramy również – i zachęcamy, aby wspierać – wszelkie zmiany w polskim prawie karnym, które służą jeszcze większej ochronie i bezpieczeństwu życia rodzinnego. Przypominamy, że głównymi źródłami kryzysowych zjawisk w życiu rodzinnym, przechodzących niekiedy w patologię i przemoc, są: alkoholizm, narkomania i inne uzależnienia, a także pornografizacja kultury masowej oraz związane z nią uprzedmiotowienie kobiety i dehumanizacja życia seksualnego - zaznaczono.

  Nie dla rewolucji moralnej i duchowej

  Kościół wypowiada się jasno, dlatego jest prześladowany przez rewolucjonistów wszelkiej maści. Nie ominęły go również zapisy Konwencji Stambulskiej, o czym wspomnieli biskupi

  - Co więcej, w Konwencji Stambulskiej jest mowa również o tym, że jedną z przyczyn przemocy wobec kobiet i przemocy domowej jest religia i tradycja (por. tamże, art. 12 ust. 5). Dlatego też Konwencja domaga się od państw ją przyjmujących, aby promowały „zmianę społecznych i kulturowych wzorców zachowań kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet lub na stereotypowych rolach kobiet i mężczyzn” (por. tamże, art. 12 ust. 1), oraz aby wprowadziły „do programów nauczania na wszystkich etapach edukacji (…) treści dotyczące równości kobiet i mężczyzn [a także] niestereotypowych ról społeczno-kulturowych” (por. tamże, art. 14 ust. 1) - podkreślono.

  Na takie stwierdzenia i żądania nie można się zgodzić. Kościół wypowiedział się przejrzyście i dobitnie, nie sposób tego przemilczeć, zapomnieć, przekreślić.

  Aleksandra Pietkiewicz
 • @Oscar 10:30:18
  W Europie jedynym godnym przeciwnikiem mogą być rodzime armie, bo tylko one mają dostęp do broni. No i policja z nimi sprzymierzona. I to tyle, reszta się nie liczy. Także o jakim wrogu dookoła piszesz? Co innego Stany, tam ludzie mają broń.
  Odetnij drogę dojazdu uzbrojonemu Abramsowi, to będziesz pamiętał ruskie miesiące takie odcinanie.
 • @zbig71 12:51:35
  Wystarczy wroga ludność nawet bez broni...
  To cywile obsługują elektrownie, wodociągi, transport żywności...dystrybucje leków..itd.
  a uzbrojenie cywilów (po szkoleniu wojskowym) przeciw grabieży ze strony otoczonego z każdej strony zabarykadowanemu wrogowi to też nie problem.
  Wojsko bez zaplecza logistycznego zdycha po miesiącu..
  a amerykańskie wojsko bez Coca Coli, frytek, hamburgerów zdycha jeszcze wcześniej.

  W bazach Europejskich siedzą głównie utuczone dupki i pedały z zaplecza technicznego a nie oddziały frontowe.
 • @Oscar 13:55:32
  I ta wroga ludność po ednej serii dostanie łopaty i wykopie to, co armia chce.
  Skąd wiesz, kto stacjonuje w Europie
 • @zbig71 16:02:57
  Nie ma walk niema wojny to nikt tu nie trzyma prawdziwego wojska..
  Europa to wielkie zaplecze logistyczne , lotnicze, rakietowe, ...transportowe..
  Wojsko stoi dookoła Iranu na Bliskim wschodzie tam słychać strzelaninę i wybuchają miny tam każdy patrol to wyzwanie i zagrożenie życia .
 • @Oscar 16:46:48
  To jasne, ale jakaś rotacja i tu ma miejsce. A o ilu rzeczach nie wiemy....
 • @zbig71 18:16:48
  Gdyby ropokradom zabrać latające zabawki to nawet Czesi by im doope skopali. O Ruskich, Chińczykach czy Persach nawet nie wspomnę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:41:22
  Zabrać im kasę. Oni sprzedają ojczyznę za kilka stów miesięcznie. Bardzo tani są. Do tegp ograniczeni, bo nawet nie zauważają, że aby coś dać, to trzeba zabrać. Ich ekonomia to Hogwart
 • @Oscar 09:10:43
  Nie nazywało by siębie patriotami, niepodległościowcami. Po prostu. Bardziej zakłamanej bandy niz PiSdzielce nigdy przy korycie w III RyPy nie było.
 • @Oscar 13:55:32
  A co na to lekarze? A, nie mozna się dostać i Oscarowi się pogorszyło? Amerykanie mają bazy w ponad 70 państwach świata. Sporo rejonów, to ludność nastawiona wrogo. Nie tak sprzedajna jak niektórzy Polacy, który za zasiłki sprzedają ojczyznę. I wciąż trwają
 • @krzysztofjaw
  Warto by zwykli ludzie zrozumieli jedną rzecz: Kaczyński i Morawiecki są z inteligenckich lewicujących rodzin. Dlatego się rozumieją, mimo że jeden jest antykapitalistycznym prawnikiem, a drugi historykiem-bankowcem. Od dziecka wytrenowani w żonglowaniu teorią. Oderwani od ludzi. A Prezydent Andrzej Duda 12 dzień milczy na temat wychodzącej z jego obozu politycznego ustawy o zniszczeniu polskich hodowli, przetwórstwa i eksportu mięsa. Znajduje czas na błahe polemiki z dziennikarzami, życzenia dla żydów i komentowanie sportu, ale nie na to. Źle to wróży...
 • Zbigniew Ziobro do dymisji i przyspieszone wybory?
  "To byłby wielki prezent dla PO"...Gdyby dziś ktoś próbował doprowadzić do dymisji ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, to zrobiłby wielki prezent dla PO. Oni tylko zacierają ręce i czekają na taki gest, który doprowadzi do tego, że to nie Zbigniew Ziobro będzie kierował ministerstwem sprawiedliwości i polską prokuraturą - powiedział na konferencji prasowej wiceminister Michał Wójcik.
  Podczas konferencji posłowie Solidarnej Polski komentowali kryzys Zjednoczonej Prawicy z powodu głosowania nad nowelizacją ustawy wprowadzającej m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra. Odnieśli się też do ich sprzeciwu wobec ustawy bezkarnościowej. Jak zadeklarowali, zagłosują przeciwko niej.

  - Solidarna Polska nigdy nie głosowała i nie zagłosuje za ustawą, która narusza konstytucyjną zasadę równości wszystkich wobec prawa. Nie ma na to zgody - powiedział Michał Wójcik.

  - Od rana pojawiają się wypowiedzi w różnych mediach, jakoby Ziobro był niewrażliwy na sprawy dotyczące zwierząt. To jest kłamstwo - podkreślił Wójcik. - Jeśli chodzi o prawa zwierząt zawsze tak, ale zwierzę nie może być ponad człowiekiem, to człowiek jest ponad zwierzęciem - podkreślił.

  - Mamy prawo, jako Solidarna Polska mieć swoje uwagi do projektu i je złożyliśmy. Nie może być tak, żeby uderzać w polską wieś, polskich rolników. To są ludzie, przed którymi możemy schylić głowę i dziękować za to, co robią dla Polski i Polaków - przekonywał wiceminister sprawiedliwości.

  - Nie możemy się zgodzić i nie zgodziliśmy się, żeby powiedzieć tak, mają być nowe przepisy i mają być natychmiast wprowadzone bez vacatio legis, doprowadzając do sytuacji, w której rolnicy mogą popaść w bardzo poważne problemy. Nie ma na to zgody. Ubolewamy, że nie było pogłębionej dyskusji w tym zakresie - zaznaczył.

  - Pięć lat temu zdecydowaliśmy jako Solidarna Polska, żeby być razem z naszymi partnerami, z naszymi przyjaciółmi z PiS i Porozumienia w jednej koalicji. Zawarliśmy porozumienie, żeby zmieniać Polskę po nieudanych rządach PO i PSL. Polacy chcieli zmian. Przez pięć lat byliśmy lojalnym partnerem, uczestniczyliśmy w tysiącach głosowań i zawsze lojalnie głosowaliśmy. Udało się zmienić Polskę. Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy wiele reform, w tym reformę wymiaru sprawiedliwości. Symbolem tych zmian jest minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro - podkreślił Wójcik.

  Z kolei wiceminister Sebastian Kaleta, odnosząc się do planu przyspieszonych wyborów, powiedział, że "są prezentem dla PO, dla LGBT, na które czekają mafie lekowe i paliwowe".
 • @krzysztofjaw
  W budżecie nie ma już kasy dlatego Kaczyński wrzucił tą kość do obgryzania, żeby odwrócić uwagę od wprowadzanych wszelkiego rodzaju podatków. Podatek cukrowy, akcyza na używane samochody, brak rewaloryzacji kwotowej tylko procentowa to tylko przykład łupienia obywateli. Kwota wolna dla posłów wynosi 30tys.zł. A dla nas 8tys. Zadłużenie Polski wzrosło w tym roku o ponad 200 mld zł. przez PiSowski WIRUSOWY STAN WOJENNY. Kaczyński z Morawieckim zadłuża Polaków w tempie 120 mld.na rok. Przez pięć lat zadłużyli kraj na 600 MILIARDÓW. W latach 1990-2015 Polska też się zadłużała, ale w wolniejszym tempie - 36 miliardów na rok. Zadłużenie obecne to ponad 1, 5 biliona PLN. To więcej niż Grecja! Wiceprezes PiS LIPIŃSKI członkiem zarządu NBP. Miesięcznie będzie zarabiał 50 tys. A tu KRYZYS. Aż 60% pod postacią różnych ukrytych opłat ZDZIERA PAŃSTWO.
  + 24% VAT - podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT),
  -podatek dochodowy od osób prawnych (CIT),
  -podatek od spadków i darowizn,
  -podatek od czynności cywilnoprawnych,
  -podatek rolny,
  -podatek leśny,
  -podatek od nieruchomości,
  -podatek od środków transportowych,
  -podatek tonażowy,
  -podatek od wydobycia niektórych kopalin,
  -zryczałtowany podatek od wartości sprzedanej produkcji (tzw. podatek od produkcji okrętowej).
  -podatek akcyzowy,
  -podatek od gier.
  Nie zapominajmy o inflacji!

  https://independenttrader.pl/jak-panstwo-sciaga-haracz-z-polakow.html

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/najwyzszy-dlug-publiczny-w-historii-polski-na-2021-r-15-biliona-zlotych/9jjwvcf

  Kompromis na szczycie UNII to błąd MORAWIECKIEGO. Minie kilka miesięcy i wtedy dopiero się zacznie…": Patryk JAKI SOLIDARNA POLSKA ZIOBRY. ZIOBRO w TV.TRWAM: DOSTANIEMY pieniądze z UNI jak wprowadzimy MAŁZENSTWA PEDERASTÓW adopcje DZIECI dla PEDOFILÓW, ABORCJĘ, PEDOFILIĘ, Pederastwo, KAZIROCTWO, przyjmiemy MUZUŁMAŃSKI KALIFAT i zamkniemy KOŚCIOŁY. A DŁUGI Włoch i Hiszpanii i Grecji staną się DŁUGAMI POLAKÓW. Wazelina pinokio nas sprzedał. Żadnych srebrników. Otrzymamy 700 mld, a potem pod byle pretekstem (np. nie ma takiej edukacji jak chce UE), będzie je można nam odebrać” – mówi PATRYK JAKI EUROPOSEŁ PiSu.
  https://youtu.be/pZo87A_y-4A
 • @krzysztofjaw
  Co ma przykryć dym z ustawą futerkową …oto co ma przykryć ustawa futerkowa …….

  Zaczęło się od uchwalenia podatku cukrowego, który od 1 stycznia uderzy w polskich przedsiębiorców i konsumentów. Potem dowiedzieliśmy się, że od 1 października wchodzi tzw. opłata mocowa, która podwyższy nam rachunki za prąd. Później spadł na nas cały grad fatalnych informacji o kolejnych podwyżkach podatków - rząd przygotowuje podatek deszczowy (średnio 1350 zł od nieruchomości), opłatę depozytową (od wymiany oleju silnikowego), przygotowywana jest opłata reprograficzna (na tablety, smartfony i smart TV), do tego władza chce przyspieszyć podwyższenie akcyzy na piwa smakowe (już od 2022r.), w międzyczasie premier Morawiecki w Brukseli oficjalnie zgodził się na 5 nowych unijnych podatków (podatek od plastiku, podatek od emisji CO2, podatek od transakcji finansowych, podatek od tworzyw sztucznych, podatek od śladu węglowego) a w ostatnich dniach informowaliśmy Was jeszcze o zamiarze opodatkowania spółek komandytowych oraz o wyjątkowo parszywym projekcie, czyli likwidacji ulgi abolicyjnej przez co Polacy pracujący za granicą będą… płacić wyższe podatki dla rządu PiS. Gdy sądziliśmy, że gorzej być już nie może, to nadeszły informacje o planach podwyższenia akcyzy na używane samochody (tak, aby nie opłacało się ich sprowadzać) oraz pełnego oskładkowanie umów-zlecenia, co sprawi, że ludzie zatrudnieni na takich umowach będą mieć ok. 30 procent niższe wynagrodzenia!
 • Prawdopodobne pokłosie
  Pies spuszczony (zgodnie z ustawą) z łańcucha, pogryzł dzieci sąsiadów. Sąsiad pobił do nieprzytomności właściciela psa, a jego żonę ranił. Dzieci i właściciel psa z żoną w szpitalu, sąsiad - areszt.
 • @krzysztofjaw będzie veto..
  Jaki będzie los ustawy o ochronie zwierząt? Prezydent Duda: "Na pierwszym miejscu jest byt rolnika, jakość jego życia i jego rodziny". Prezydent Andrzej Duda podczas Dożynek Prezydenckich odniósł się do prac parlamentarnych nad ustawą o ochronie zwierząt.

  Trwa dyskusja na temat ustawy o ochronie zwierząt. Chcę podkreślić – trwa dyskusja – albowiem prace parlamentarne nad tą ustawą jeszcze się nie zakończyły. Ale chcę bardzo mocno, i w pewnym sensie z gniewem, powiedzieć, że padło wiele absolutnie nieprawdziwych, fałszywych słów, które nigdy nie powinny były paść z ust nikogo w Polsce – zwłaszcza takich, którzy na rolnictwie się nie znają, nie rozumieją go, a bardzo często nigdy nie widzieli w jaki sposób realizowana jest hodowla zwierząt mówił prezydent.

  Jeżeli prawdziwy rolnik, mający gospodarstwo, chowa zwierzęta, prowadzi hodowlę, to to jest kwestia racji jego bytu, aby te zwierzęta były dobrze traktowane, aby te zwierzęta żyły w jak najlepszych warunkach – w takich, aby w efekcie przyniosły mu jak najlepszy dochód, bo przecież po to je hoduje. To jest racja jego bytu i jego rodziny podkreślał.

  Przecież wszyscy doskonale wiedzą, ci którzy znają wieś, którzy znają specyfikę pracy rolniczej, że rolnik nie pójdzie na spoczynek, dopóki jego inwentarz nie będzie opatrzony, nie będzie nakarmiony, nie będzie zabezpieczony wskazywała głowa państwa.

  Prace nad ustawą jeszcze się nie zakończyły, ale ja obiecuję, choć oczywiście dobrostan zwierząt jest dla mnie bardzo ważny – to, aby był traktowane humanitarnie, aby żyły w jak najlepszych warunkach, ale nie można w tym wszystkim zapominać o tym, że na pierwszym miejscu jest byt rolnika, jakość jego życia i jego rodziny. O tym także w czasie każdych prac legislacyjnych, parlamentarnych trzeba pamiętać przypomniał prezydent.

  Obiecuję z tego miejsca polskim rolnikom, spokojnie obserwując prace parlamentarne, proszę o zachowanie spokoju. Prace trwają, jeszcze się nie zakończyły. Praca w ostatecznej postaci oczywiście przyjdzie do mnie, kiedy te prace się zakończą. Po to, żebym podjął decyzję, co do jej dalszych losów. Przy podejmowaniu tej decyzji będą miał oczywiście na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, kwestie dobrostanu zwierząt – te wszystkie, które są ważne, ale będę miał tutaj także na względzie byt i jakość życia polskich rolników. Możecie być państwo tego pewni zapewnił Andrzej Duda.

  Ps...Dziękuję panu Prezydentowi Dudzie za dobre rozwiązanie. Będziesz miał okazję poprzeć słowa czynami wetując ustawę “futerkową”. Nie mogą ludźmi rządzić futerkowce. NAJPIERW CZŁOWIEK NIE TAK JAK CHCE LEWACTWO-dehumanizacji człowieka( aborcja, in Vitro, eutanazja). BRAWO! Smarkateria miejska z młodzieżówki PiS podpuściła Prezesa i w skandalicznej atmosferze wydano bubel prawny w aureoli humanitarnej ustawy kosztem tysięcy rolników. Nie wiem, czy wszystkie sempiternowłazy, w rodzaju pazernego Sakiewicza, to usłyszały, ale dzięki Bogu przy dementywnym zwierzakomaniaku Kaczyńskim mamy normalnego Prezydenta. Mam nadzieję, że Kaczyński wraz z bezmyślnymi przydupasami politycznymi i schlebcami będzie musiał odszczekać to co do tej pory zrobił z tą ustawą. Bo zakaz hodowli to tylko zasłona dymna. Ustawa wprowadza zwierzchnią kontrolę lewicowych organizacji pozarządowych i prawo do odbierania zwierząt - jak rolnik nie zapłaci im łapówki to skonfiskują.
 • Ardanowski: Te ideologie to zagrożenie
  Są ideologie, które kwestionują rolę rolnictwa, rolę człowieka jako pana stworzenia, pracę rolników; to zagrożenie, z którym my, rolnicy, nie jesteśmy sobie w stanie poradzić powiedział dziś minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas Dożynek Prezydenckich. Minister rolnictwa mówił, że jest "poruszony i wzruszony" wcześniejszym przemówieniem prezydenta Andrzeja Dudy. "Bardzo serdecznie za nie dziękuję" powiedział. Podkreślił, że dożynki są świętem polskiej wsi, podczas których dziękuje się Bogu i ludziom. Zaznaczył, że w tym roku podziękowania są szczególne, bo "pomimo bardzo złych prognoz, które mówiły o tym, że kolejny rok suszy zniszczy polskie rolnictwo, ziemia wydała plon obfity". Żywności w Polsce nie zabraknie. Możemy dzielić się nią również z innymi ludźmi na świecie, gdzie żywności brakuje powiedział Ardanowski. Przypomniał, że tradycja Dożynek Prezydenckich jest tym czasem i miejscem szczególnego podziękowania rolnikom. Przypomniał, że prezydent jeżdżąc po Polsce i spotykając się z rolnikami podkreślał historyczną rolę polskich chłopów. Jak dodał, "utwierdza nas to w przekonaniu, że lud wiejski wiernie stoi przy Rzeczpospolitej i przy wartościach, które ją konstytuują". Dziękujemy za to wszystko co wieś wnosi, ale jednocześnie widzimy, ile jeszcze trzeba uczynić, ile jeszcze mądrej, racjonalnej troski państwa, czyli mądrze rozumianej polityki trzeba, by wieś wykorzystała swój potencjał, by była dobrym miejscem do życia powiedział Ardanowski. Zwrócił uwagę, że rolnictwo od tysięcy lat było traktowane jako szlachetna działalności człowieka, za którą należy się szacunek. To na naszych oczach jest kwestionowane. Kiedyś symbolem dobrobytu był kraj mlekiem i miodem płynący, teraz są ideologie, które mówią, że mleko jest efektem gwałtu na krowach i cierpieniach przy doju, a miód jest produktem, który człowiek kradnie pszczołom mówił minister. Jego zdaniem to pokazuje, w jaki sposób zmienia się podejście do rolnictwa. Są ideologie, które kwestionują rolę rolnictwa, rolę człowieka, który jest panem stworzenia, dehumanizują ludzi. To jest to zagrożenie, z którym my, rolnicy, sobie nie jesteśmy w stanie poradzić, bo to w sposób zasadniczy, poprzez fałszywą aksjologię, poprzez błędne wartościowanie dobra i zła, stawia rolników w sytuacji tych, którzy mają się tłumaczyć, których praca jest kwestionowana ocenił Ardanowski. Dodał też, że są to zagrożenia, z którymi mierzą się także inne kraje na świecie.
 • "Piątka dla zwierząt" niewystarczająca dla Lewicy.
  Anna Maria Żukowska przyznała, że Lewica będzie postulować o zakaz chowu zwierząt w klatkach. Trzymanie kur w klatkach… Ranią sobie pióra. Nie ma dla tego naszego przyzwolenia mówiła. Dopytywana, czy klatki powinny być wyeliminowane również z ogrodów zoologicznych, przyznała, że „nie”. - To zupełnie co innego - przekonywała Żukowska. Poseł Dariusz Joński pytany, czy Senat zamierza wdrożyć do projektu nowelizacji poprawki, odparł, że Koalicja Obywatelska będzie dopominać się o chipowanie zwierząt i zakaz wykorzystywania koni w drodze do Morskiego Oka. Zaproponowaliśmy całościowe rozwiązania dla rolników, przedsiębiorców, którzy poniosą straty. Przygotowaliśmy specjalną delegację dla ministra rolnictwa, która mogłaby oceniać, komu taka pomoc powinna być przydzielona - dodał Joński.
 • @kula Lis 69 15:09:28
  "Są ideologie, które kwestionują rolę rolnictwa, rolę człowieka jako pana stworzenia"

  Nie ma potrzeby powoływać się na tę specyficzną interpretację Biblii. Wystarczy zwykła świecka biologia - człowiek jest zwierzęciem wszystkożernym i potrzebuje jeść mięso. Ma do tego takie samo naturalne prawo jak inne zwierzęta które tego potrzebują.

  Za niedługo zakażą nam tępienia szczurów (inteligentnych i emocjonalnych stworzeń) a na koniec będziemy musieli dopuszczać do siebie komary, wszy i pluskwy.
 • @kula Lis 69 15:12:42
  "Anna Maria Żukowska przyznała, że Lewica będzie postulować o zakaz chowu zwierząt w klatkach. "

  To nie jest żadna "lewica". To są tęczowi dekadenci, których sprawiedliwość społeczna nie obchodzi, tylko przywileje i rozpusta.
 • @krzysztofjaw
  No to muszą być niezłe kwity na pupila Kaczyńskiego, M. Morawieckiego (człowieka Lejby Fogelmana) i jego kolesi w spółkach kontrolowanych przez polskie państwo, skoro Kaczyński decyduje się usunąć z ministerstwa sprawiedliwości Z. Ziobrę i tym samym utratę większości sejmowej. Prokurator Czyżewski: Premier Morawiecki to agent WSI, papiery na niego są w Berlinie. I stąd ma 70 mln zł w nieruchomościach.

  gazetawarszawska.net/videos/3691-prokurator-andrzej-m-czyzewski-kariery-panow-morawieckich-sa-zwiazane-z-oficerami-wsi

  Macierewicz szukał materiałów obciążających Morawieckiego jako agenta WSI.

  https://www.newsweek.pl/polska/polityka/macierewicz-chcial-obciazyc-teczkami-mateusza-morawieckiego-i-jego-ojca/k5q7nhv

  17 lat temu Mateusz MORAWIECKI wraz z żoną okazyjnie kupili od Kościoła Katolickiego 15 ha gruntów za 700tys. Dziś działka warta jest STO razy WIĘCEJ czyli 70 mln zł. Ks. płk Sławomir Żarski, który sprzedał kościelne grunty, w 2018 roku awansował na generała.
  https://www.money.pl/gospodarka/dzialka-morawieckiego-ksiadz-ktory-sprzedal-grunty-premierowi-awansowal-na-generala-6383268380354177a.html
 • Nikt teraz nie bąknie, że minister sprawiedliwości jest tylko magistrem.
  Czarnek nowym ministrem sprawiedliwości? Źródła w PiS: Decyzja zapadła. Jak dowiedział się portal DoRzeczy.pl, zapadła już decyzja ws. mianowania wiceszefa sejmowej komisji sprawiedliwości Przemysława Czarnka na nowego szefa resortu sprawiedliwości. To oznacza zmianę na tym stanowisku. Obecnie ministrem sprawiedliwości jest Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski. Przemysław Czarnek, były wojewoda lubelski, a obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości, był wymieniany wśród potencjalnych kandydatów na stanowisko ministra sprawiedliwości. O tym, że to on może zastąpić Zbigniewa Ziobrę informował "Wprost". Informację, że zapadła już decyzja ws. powierzenia mu tej funkcji, portal DoRzeczy.pl potwierdził w dwóch, wiarygodnych źródłach. Zmiana szefa tego resortu to efekt zerwania koalicji rządowej. Spór zaostrzył się po głosowaniu ws. "Piątki dla zwierząt" autorstwa PiS. Posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry zagłosowali przeciw rozwiązaniom. Z kolei działacze Porozumienia Jarosława Gowina w większości wstrzymali się od głosu. Projekt poparła jedynie wicepremier Jadwiga Emilewicz. Jestem członkiem partii rządzącej. Jeśli partia proponowałaby mi funkcję, która wakuje i byłaby zgodna z moimi kompetencjami, trzeba by było propozycję rozważyć. Zaznaczam, że sama już propozycja jest zaszczytem. Powtarzam: dopiero jeśli funkcja będzie miała wakat, a partia zaproponuje mi funkcję, to wtedy będzie można mówić o konkretach przekazał DoRzeczy.pl Przemysław Czarnek. Na poniedziałek zapowiedziano spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. W przyszłym tygodniu należy się spodziewać decyzji ws. przyszłości zarówno Zjednoczonej Prawicy, jak i rekonstrukcji rządu. Z naszych ustaleń wynika, że decyzja ws. dymisji Ziobry i powołania na jego miejsce Czarnka może jeszcze ulec zmianie, jeśli dojdzie do przełomu w rozmowach między PiS-em a Solidarną Polską.

  Ps...A z Czarnkiem to już tylko kolejna próba manipulacji wyborcami. Nie uda się, skreślam PiS, na zawsze. Wszystkim naiwniakom którzy myślą, że Czarnek będzie nowym, lepszym szeryfem chcę zwrócić uwagę na osobę gówniarza i lewaka Michała Moskala wg mnie gwoździa do trumny PiS. Mówi się że Moskal ma od jakiegoś czasu duży wpływ na prezesa i to m.in jemu zawdzięczamy ten cyrk ze zwierzątkami. Jeżeli to prawda to możecie zapomnieć o twardej linii wobec lewackich ekstremistów i LGBT, ponieważ Czarnek nie przeciwstawi się prezesowi. Radzę zastanowić się czy to ciągle jeszcze jest ten stary, dobry PiS i dobrze zapoznać się z poglądami gówniarza i lewaka Moskala:

  https://dorzeczy.pl/kraj/151463/wojna-kulturowa-nie-ma-sensu.html
 • @kula Lis 69 10:45:24
  Kwotę wolną od podatku, PiS wprowadził dla bezrobotnych, w wysokości 8000zł, jak jaśnie hrabia raczył wkleić, informację niepełną (dezinformację). Kwota wolna od podatku dla pracujących to nadal ~3200zł

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej