Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy "futerka" zmienią władzę w Polsce?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy w Polsce nie może być chociaż kilka lat spokojnie, bez konieczności kolejnych wyborów?

Już wcześniej wyraziłem swoje obiekcje co do sensowności przyjmowania w obecnym kształcie tzw. ustawy o ochronie zwierząt, którą uparcie forsuje prezes PiS J. Kaczyński [1]. I ostatnie dni tylko potwierdzają mój sceptycyzm.
 
Jestem zadziwiony, że PiS sprawę "futerek" stawia na "ostrzu noża" w stosunkach ze swoimi koalicjantami wymagając od nich dyscypliny w głosowaniu nad tą ustawą. Zresztą też jestem zadziwiony taką dyscypliną wśród samych posłów Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego takiej samej dyscypliny nie wymaga się w przypadku ustawy antyaborcyjnej przedkładając nadto li tylko klauzulę sumienia? Czy zwierzątka są ważniejsze od ludzi?
 
Wyrażałem też swoje wątpliwości co do zasadności potrzeby rekonstrukcji rządu. Podtrzymuję je i uważam, że w konsekwencji może dojść do rozpadu Zjednoczonej Prawicy [2]. 
 
W tych dwóch obszarach zarówno Porozumienie J. Gowina jak i Solidarna Polska Z. Ziobry mają inny punkt widzenia niż PiS, co na razie skończyło się jedynie zawieszeniem rozmów koalicyjnych, ale niestety z ultimatum dla koalicjantów PiS - albo nas poprzecie albo przedterminowe wybory: "Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zwieszone w związku z sytuacją jaką mamy w Sejmie, jeśli nasi koalicjanci - Solidarna Polska i Porozumienie - poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa ZP, to będzie można do nich wrócić - powiedział w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Rząd mniejszościowy niemożliwy, jeżeli zajdzie taka sytuacja to pójdziemy na wybory, oczywiście sami - dodał wicemarszałek" [3]
 
Czy w Polsce nie może być chociaż kilka lat spokojnie, bez konieczności kolejnych wyborów? Sądzę, że Polacy na razie mają ich już dość i oczekują teraz sprawnych rządów, dalej reformujących nasz kraj i tym razem intensywniej a do tego w sprawach dla nich ważnych: ochrona zdrowia, gospodarka w czasie i po pandemii, sądownictwo, polityka historyczna, obrona wartości (klauzula stambulska), bezpieczeństwo (w tym zdrowotne). To takie wymagania minimum i do nich wcale nie zalicza się ustawa o ochronie zwierząt. Po co więc ta heca z rekonstrukcją rządu i ustawą "futerkową", które - co było do przewidzenia - mogą poróżnić koalicjantów Zjednoczonej Prawicy? Dlaczego PiS samo sobie "strzela w kolano" i generuje konflikty mogące zakończyć się przedterminowymi wyborami? 
 
I obym nie był złym prorokiem, ale takie przedterminowe wybory wcale nie gwarantują takiego zwycięstwa PiS-u, które pozwalałoby na samodzielne rządy. A wtedy do władzy mogłaby dojść koalicja dzisiejszej totalnej opozycji. Czy naprawdę "futerka" mają przesądzić o przyszłości Polski i zmienić władzę w Polsce? To jakaś parodia jest i rzecz niezrozumiała. No chyba, że PiS-owi już znudziło się rządzenie...
 
[2] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/09/rekonstrukcja-rzadu-j-gowin-znow.html
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • //wcale nie gwarantują takiego zwycięstwa PiS-u, które pozwalałoby na samodzielne rządy. //
  Zwycięstwa? Nie będzie żadnego zwycięstwa. Góra 25%. Polacy są już zmęczeni bolszewikami.
 • Czy kot prezesa
  jest z futerkiem czy bez ?
 • "Czy "futerka" zmienią władzę w Polsce?"
  --------------
  Jeżeli magdalenkowa ferajna uznała, że czas na wybory - to one będą bez względu na pretekst - jakim są w tym wypadku - "futerka".
  Wniosek?
  Nie znamy taktyki i zamierzeń dzieci diabła skupionych w magdalenkowej ferajnie - wobec sierot po Polsce w atrapie Polski. Oczywiście możemy się tylko tych zamierzeń domyślać - jeżeli chodzi o obecny czas.
 • @ Autor
  "I obym nie był złym prorokiem, ale takie przedterminowe wybory wcale nie gwarantują takiego zwycięstwa PiS-u, które pozwalałoby na samodzielne rządy."

  Najlepiej jakby kamaryla kaczafiego i polszewiki całkowicie zniknęli z Polski. A Ty jeszcze o samodzielnych rządach...
  Nie wiem jaki trzeba mieć stan umysłu, żeby pisać takie rzeczy.

  Oczywiście wiesz, że za samo ostatnie zdanie daję pałę za wpis.

  Zamiast pozdrowień, po chrześcijańsku zatroskany o bliźniego, sugeruję Ci wizytę u psychiatry.
 • @demonkracja 21:37:42
  "Nie znamy taktyki i zamierzeń dzieci diabła skupionych w magdalenkowej ferajnie..."

  Joł, meeen! ;-)

  Ałtor martwiłby się o samodzielne rządy PiS nawet gdyby kaczelnik kaczafi zaczął paradować w tęczowej sukience, zakazał seksu hetero, nakazał ustawowo tylko weganizm i kazał zamknąć wszystkie kopalnie z powodu koronaświrusa.

  Ukłony
 • @ Autor
  Dlaczego nie odpowiadasz na pytania? Pislamski mózg się Ci wiesza? ;-)

  //krzysztofjaw.neon24.pl/post/157665,81-rocznica-agresji-sowietow-na-polske#comment_1718269
 • @ Autor, All
  "Czy "futerka" zmienią władzę w Polsce?"

  Oby.
  "Magdalenka" won!
 • @krzysztofjaw
  Cała Solidarna Polska przeciw "Piątce dla zwierząt"! Kaleta: Mam nadzieję, że różnice zdań w Zjednoczonej Prawicy nie będą przeszkodą. Mam nadzieję, że różnice zdań, które ujawniły się w obozie Zjednoczonej Prawicy przy pracach nad ustawą o ochronie zwierząt, nie będą przeszkodą w dalszym wspólnym zmienianiu Polski powiedział Sebastian Kaleta (Solidarna Polska).

  https://wpolityce.pl/polityka/518137-kaleta-mam-nadzieje-ze-roznice-zdan-nie-beda-przeszkoda


  Ps...Brawo „ziobryści”! Głos rozsądku na prawicy! Brawo z wsparcie Polski. Zamiast na Pisy, głosuję na Was. Brawo Ziobro! wszelkie ustawy podszyte lewactwem WON! Niestety, wspaniały budowniczy Dobrej Zmiany, J.Kaczyński wpadł w odmęty politycznego szaleństwa. Jednak przywódca partii rządzącej który jest starym kawalerem kochającym koty, jest gorszy na tym stanowisku niż ktoś mający dzieci. Ten pierwszy ceni bardziej zwierzęta niż ludzi i to wyraźnie widać. Cenię ludzi, którzy mają przekonania moralne promujące godność człowieka. Ludzie przed futrzakami. Brawo Solidarna Polska! Patrząc na marniutki dorobek ostatnich 3 lat. To zaczynam nabierać przekonania, że podmiana Szydło na Morawieckiego właśnie taki miało cel… podążanie naszego kraju drogą Irlandii i Hiszpanii. A gdzie jest Nasz Prezydent co przed wyborami wyginał się od 5 rano do 24 czyta, Balladynę czy co..
 • @krzysztofjaw
  Girzyński: Jeśli tym razem Ziobro zdecydowałby się odejść, to drugi raz szansy w PiS by nie dostał. Byłby to polityczny koniec. Mylisz się Panie Girzyński, właśnie teraz Zbigniew Ziobro i SP rosną w siłę…Panie Girzyński, a na kogo mają głosować prawicowi wyborcy jak nie na Ziobro? Tylko on pozostał, prezentując spójny przekaz dla patriotycznej części społeczeństwa. Ziobro zabierze wyborców PiS. PiS zrobił głupotę a wini Ziobro. Teraz w trudnej sytuacji Państwa robić aferę z norkami? To szczyt głupoty albo sabotaż na czyjś rozkaz. Czyj? USA? Żydów? Eurokołchozu? Bo na pewno nie Polaków. Nie liczy się dobra praca tylko ślepy posłuch a już to było w PRL,teraz straszenie i usunięcie z urzędu jeszcze powinni wilczy bilet dać, tego już nie można słuchać, jeden drugiego ma za durnia. Ziobro jest mózgiem reformy sądów, jak odejdzie kto zrobi porządek z wydawaczami wyroków? Za 3 lata PiS przegra wybory na własne życzenie. Ale przecież chcącemu nie dzieje się krzywda. Widać Kaczyńskiemu znudziło się rządzenie. To Ziobro ma nasz, prawicowców głos, PiS odlatuje w kosmos jak widzę, przegramy Polskę, jeśli się nie obudzą.
 • @krzysztofjaw
  Ostre słowa Suskiego: To nie jest koniec świata, to jest koniec koalicji. Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka. To jest koniec koalicji i prawdopodobnie rząd mniejszościowy - powiedział w piątek poseł PiS Marek Suski, odnosząc się do sytuacji Zjednoczonej Prawicy po głosowaniu nad nowelą o ochronie zwierząt. Podał też, że w jego ocenie posłowie PiS, którzy zagłosowali przeciwko nowelizacji ustawy, zostaną wykluczeni z partii.
  https://wpolityce.pl/polityka/518146-suski-ostro-byli-koalicjanci-powinni-pakowac-biurka

  Ps...To zróbcie jeszcze kota senatorem bo JK się tak usrało. Pora na lekturę zakończenia „Wesela”..

  Co za buta ok przedterminowe wybory i zobaczymy - już raz pycha zepchnęła PiS - historia lubi się powtarzać. Suski jest nierozgarnięty. Nie rozumie, że za chwilę to on będzie pakował biurko i odejdzie w niebyt, tam gdzie jego miejsce. Suski anusowłazie prezesa, to jest twój koniec w polityce, chociaż jeszcze tego nie ogarniasz! Oprócz waszych rodzin, nikt już na was nie odda głosu, zdrajcy polskiej racji stanu i grabarze rolnictwa. Wyborcy PiS są maksymalnie wkurzeni na Kaczyńskiego i klakierów z PiS. Czy J. Kaczyński jest zdrowy? Znowu szykuje jakiś armagedon, po którym PiS może pożegnać się z władzą. A Suski to jeden ze słabszych i bezbarwnych posłów PiS…Wreszcie lalkarz mógł poczuć się ważnym (choć nadal nie zasługuje). To jest dobry pretekst żeby pozbyć się ludzi (koalicjantów). Oni w przeciwieństwie do PiSu mają energię i siłę do zmian, PiS to wie. Mój ulubiony tytan intelektu się odnalazł. Jak tam „bracia młodsi” i Tomasz z Akwinu? Suski najlepiej jakbyś ty się spakował mącicielu jeden, już raz kombinowałeś w sejmie, że cię przewrócono. Suski to już dawno powinien się przymknąć ze swoimi komentarzami. Sam robi bałagan i sieje panikę. Za kogo ten słaby polityk się uważa? Jak rozwalicie koalicję to ja już na PiS nie zagłosuje. Koniec zaufania. Poseł Suski, to bezbarwna osoba powtarzająca co mu powiedzą mądrzejsi od niego. suski ty hipokryto jak się dokonuje aborcji i żywcem się rozrywa dziecko na kawałki to według was to nie jest okrucieństwo o to tak nie walczyliście tfuuu. Duchowa formacja pozwala mordować nienarodzone dzieci nie może ustawy przegłosować, a najbardziej ważna ustawa o zwierzętach na Cito przegłosowana ot dobrzy ludzie i moralność faryzeusza. Buta i arogancja, już tak było z Lepperem i Giertychem. Jak teraz PiS straci władzę to Kaczyński będzie świadkiem jak obrońcy praw zwierząt będą demolować pomniki Jego brata.
 • @krzysztofjaw
  Zwierzaki to zagłuszacz afery. Posłowie którzy przegłosowali poddaństwo, wszelkie koszty, oddanie terenów Polaków za stacjonowanie wojsk amerykańskich ponad prawem polskim, pobyt z bronią w ręku nawet cywili. Poczytajcie to.
 • @Jasiek 09:21:50
  Zwierzątka ważniejsze od ludzi. Czyżby PiS przeszedł na stronę tępej suchotnicy i żydolewaczki Spurek? PiS, zwierzęta humanizujecie a jak z ochroną życia poczętego, Judasze? Prezesie, pozbywasz się Ziobry a otaczasz Judaszami! Suski, a może tak 5tka przeciw aborcji i wsparcie dla dzieci i matek? Farmazony o formacji duchowej! Kastracja kotów im nie przeszkadza? Kanarki w klatce im nie przeszkadzają? Rybki w akwarium im nie przeszkadzają? Hodowle kur im nie przeszkadzają? Tresura psów nie przeszkadza? Zwłaszcza tych do wykrywania narkotyków! Może cofnąć przy pomocy ustawy wszelkie udomowienie zwierząt? Może zakazać zwracania się do konia per „Wio!”? A czasem nie wy powinniście się pakować za poddańczą umowę z amerykanami? Rozegrał zwykły poseł wszystkich ustawą piątka dla zwierząt i umowa wasalna z USA w jednym dniu. Ta przeszła bez echa. druk 573. PiS się właśnie skończył i to na własną prośbę. Szkoda. Teraz będzie 5 LGBT+ przez szaleństwo jednego cymbała.
 • @krzysztofjaw
  Dla zwierząt chcecie poświęcić losy Polski. Walnijcie się w łepetyny. Powtórka z 2007 roku, a co polską, co z nami ? Znowu żydolewactwo górą! Myślę, że Kaczyński boi się prawdziwych istotnych reform. Ta ustawa dot. zwierząt to pretekst do zerwania koalicji i pozorne zrzucenie odpowiedzialności na innych, sposób na ukrycie swojej nieudolności. Prawdziwe reformy kosztują a żydolewactwo jest agresywne. Szkoda Polski. Nie można poświęcać ludzi dla zwierząt. Czy oni się nie boją, że żydolewactwo po przejęciu władzy wypali ich ślady do korzeni. Już się nie podniosą. Kaczyński jest mistrzem w niszczeniu tego dobrego co zbudował. Już raz oddał nas w ręce żydolewackiej mafii. Ustawa futerkowa to przykrywka do rozwalenia dochodowej dla Polski branży uboju rytualnego, którą stopniowo przejmą u nas żydzi. Najpierw tylko dla ich gmin będzie ten ubój, ale znając ich, szybko sami przejmą ten biznes i rozszerzą na świat. Branża futerkowa dla budżetu była niedochodowa ale kilkanaście tys ludzi z niej żyło i nie wyciągało ręki do MOPsu. Co do Suskiego to odezwał się mędrzec-lalkarz. Wykształcenie podobne do tego, jakie posiada Jachira. Tyle, że poziom znacznie niższy. A co do utraty władzy przez PiS … Ja się nie boję jestem stary.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej