Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Rekonstrukcja rządu - J. Gowin znów wicepremierem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tym bardziej się zastanawiam po co obecnie PiS-owi rekonstrukcja rządu, dzięki której istnieje możliwość powrotu do niego J. Gowina.

 Sprawa wydaje się przesądzona bo Pan J. Gowin znów chce być w rządzie a przypominam, że sam zrezygnował z udziału w nim i to w przedziwnych okolicznościach związanych z wyborami prezydenckimi. 

 
Wtedy zachował się kompletnie nielojalnie wobec Zjednoczonej Prawicy licząc, że gdyby w wyborach przegrał A. Duda to w przyszłości mógłby liczyć na jakieś "miękkie lądowanie" w innej konfiguracji koalicyjnej, która mogłaby powstać po nowych przedterminowych wyborach parlamentarnych. Mało tego! Jego ówczesna postawa mogła rzeczywiście pogrzebać szanse na zwycięstwo obecnego prezydenta. 
 
A teraz znów chce do rządu wiedząc, że jednak czekają ten rząd trzy lata nieprzerwanej pracy. Gdzie tu jego honor? Ano gdzieś w kosmicznej oddali!
 
Piszę to wszystko aby mieć czyste sumienie przestrzegając przed tym politykiem. Jest "czarną owcą" Zjednoczonej Prawicy i nie wiem czy jest wskazanym, aby znów zasiadał w tym rządzie. 
 
Owszem jest on prezesem Porozumienia wchodzącego w skład koalicji ZP, ale przecież nigdy - gdyby samodzielnie to ugrupowanie startowało w wyborach - partia Gowina nie weszłaby do Sejmu. Dostała się do niego tylko i wyłącznie dzięki startowania z list PiS-u. A pomimo tego - w odróżnieniu od Solidarnej Polski Z. Ziobry - J. Gowin co jakiś czas daje się poznać jako polityk, któremu "ciasno" jest w koalicji rządzącej. 
 
Tym bardziej się zastanawiam po co obecnie PiS-owi rekonstrukcja rządu, dzięki której istnieje możliwość powrotu do niego J. Gowina. Będzie znów niepewnym politycznie i "wąskim rządowym gardłem", które za co się zabierze to spartoli jak w przypadku szkolnictwa wyższego. Rozumiem, że reforma struktury ministerialnej, m.in. poprzez zmniejszenie liczby ministerstw, ma prowadzić do zwiększenia efektywności rządzenia i nijak jakoś nie jestem w stanie wyobrazić sobie Pana J. Gowina na jakimś - teraz jeszcze ważniejszym - ministerialnym stołku. 
 
Ale mam też zastrzeżenia w ogóle do tego czy potrzebna jest teraz rekonstrukcja rządu i zmniejszanie liczby ministerstw. Rodzi to niepotrzebne zgrzyty wśród ZP i sądzę, że wystarczyłaby wymiana niektórych ministrów  i to też minimalistyczna. 
 
Czy ten rząd naprawdę źle rządzi żeby to strukturalnie naprawiać? Czy zmniejszona liczba ministerstw rzeczywiście zwiększy jakość i efektywność ich działań oraz całości zarządzania państwem? Czy jest dziś czas na eksperymentowanie czy raczej na usprawnianie tego, co już funkcjonuje w miarę nieźle? Czy teraz mamy się skupiać na reformie rządu a nie na koniecznych i szybkich reformach funkcjonowania całości państwa? 
 
Na te pytania nie znam odpowiedzi, bo jak dotychczas cała dyskusja o rekonstrukcji rządu nie jest dyskusją publiczną a jedynie przebiega w zaciszu gabinetów ZP. Może jak poznamy argumentację dokonywanych zmian to zmienię swoje zdanie na ten temat. Na dziś jestem sceptyczny i jednak obawiam się, że wcale owa rekonstrukcja nie przyniesie tyle dobrego jak jest zapowiadane. 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Gowin trzyma kaczelnika
  za jedno jajeczko a Zbynio za drugie.
  Taka to "zjednoczona" "prawica". :)))))

  No ale to wszystko jest pewnie częścią jakiegoś "genialnego" planu.
 • @ Autor
  "Czy ten rząd naprawdę źle rządzi żeby to strukturalnie naprawiać?"

  Masz kask?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:10:03
  "Taka to "zjednoczona" "prawica". :)))))"

  Dobry opis "koalicji".

  Autor jednak kompletnie odleciał :-(
  Nawet jak przejrzy na oczy to wpisy chyba przez pół roku będę jeszcze prewencyjnie pałował.
  Jak mnie one bolą, jej :-(
 • @ Autor
  "Czy ten rząd naprawdę źle rządzi żeby to strukturalnie naprawiać?"

  A może zagraj w tenisa z Djokovicem...
 • @ Autor
  "Czy ten rząd naprawdę źle rządzi żeby to strukturalnie naprawiać?"

  Właśnie kaczelnik w radiu powiedział, że człowiek musi być dobry - w związku z tym liczy na poparcie ponadpartyjne w zakazie uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych - następne branże do upier...
  Jak myślisz znajdzie takie ponadpartyjne poparcie czy nie?
  A to tylko przykład z wiadomości, które akurat sobie leciały w tle jak przeglądałem neon....
 • Szanowny Autorze- oprzytomnij!
  Kryzys wywołany tak zwaną pandemią, pokazał, że większość rządów światowych, to tylko żałosne słupy światowej mafii syjonistycznej!
  Taki słupami są też obecne rządy PIS. Oni wykonują tylko polecenia swoich żydowskich mocodawców i nic od nich nie zależy!
  Czy warto więc bić pianę na ich temat: ten powiedział to, tamten tamto. Jeden zdradził drugiego, a może drugi zdradził pierwszego?
  Srutu tutu! Te wszystkie dywagacje są śmieszne i żałosne!
  Mamy do czynienia z aktorami odgrywającymi (nieudolnie) przypisane im role, reżyser siedzi za kulisami i ustawia ich jak chce, a durna publiczność na widowni myśli, że to wszystko naprawdę.
  Oprzytomnij Kolego i zacznij myśleć!
  Gowiny, Srowiny.....to tylok nic nie znaczące słupy
 • Gowin czarną owcą?
  Wielkie mi mecyje, troszkę czarniejszy od innych, bo tam nie ma owiec innych niż czarne.
 • Rząd naprawdę rządzi źle, mało, fatalnie
  tylko, czy nowy skład będzie lepszy?

  Zjednoczona prawica ma za krótkie ręce, aby reformować Polskę. Nie da rady nic zdziałać na miarę potrzeb. Widać to chociażby po klęsce w starciu z domiarem niesprawiedliwości.

  A Gowin jest zdrajcą, sabotażystą, i nie wiadomo z kim jest związany.

  Mi się zawsze wydawało, że jego propozycja skrócenia kadencji Dudy do dwu lat była przedstawiona z myślą, że za dwa lata sam będzie kandydował.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:10:03
  K..e, sam spróbuj przewodzić zgrai pretensjonalnych oportunistów. Już za samo to, że trwają razem, Jarkowi należy się szacunek. Nie będzie następcy.
 • @Jasiek 19:50:32
  bez problemu, po pierwszym gemie zostanie zdyskwalifikowany.
 • @władek 20:20:12
  w tej kwestii się zgadzam.
 • @interesariusz z PL 23:55:36
  Ja bym napewno nie potrafił ale przecież kaczelnik to geniusz polityczny :)
 • @interesariusz z PL 23:53:51
  //nie wiadomo z kim jest związany.//

  Jak nie wiadomo? Opus Dei, to taka krzyżówka mafi z lożą masońską.
 • @Jasiek 20:05:49
  Brawo Jarek.
  Ciekawe ze media piszą tylko o obdzieraniu ze skórek ..a nie wspominają o równie okrutnym uboju rytualnym.

  Siła lobby norkowego jest niewielka ale siła ubojowców rytualnych jest już ogromna ...to zamach na żydowski geszeft na interes nie tylko ekonomiczny ale i kulturowy globalnej mafii.
  Ubój rytualny w Polsce to krok w kierunku przerabiania Polski w Pollin jeden z wielu...

  To ciekawe jest że obrońcy praw zwierząt i ekolodzy nie prostują przeciw tym ewidentnym zbrodniom na zwierzętach.
  Chyba Jarka polubię za tę inicjatywę.
 • @Oscar 07:37:51
  Mnie bardziej przerażają zbrodnie na ludziach.
 • @interesariusz z PL 08:25:14
  Jedno nie wyklucza drugiego.
  Jak kocham zwierzęta ..co nie znaczy że nie kocham ludzi...
  ludzi tych uczciwych dobrych a nawet tych nie za mądrych ... ale nie znoszę kłamców, zdrajców, obłudników, złodziei.. wyzyskiwaczy..
 • @krzysztofjaw
  Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego Prezes na własnej piersi hoduje tego pasożyta Gowina? I drugiego pasożyta Glińskiego? Za tych dwóch mojego głosu już ta ekipa nie dostanie, bo ja głosowałem na PRAWICĘ, a nie na eskimosokomunę.
 • @kula Lis 69 08:45:32
  Kaczyński to "prawica"?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:53:34
  musi być "prawica", bo tacy jak Ty nie cierpią "lewicy", a podmianka słowa wystarczająco otumani.
 • @interesariusz z PL 09:02:43
  Ja akurat nie uznaję tych sztucznych podziałów. Żydowski wynalazek.

  Polityka może być dobra albo zła, może być dla ludzi albo dla nielicznych uprzywilejowanych. To są prawdziwe linie podziału
 • @Oscar 07:37:51
  "...to zamach na żydowski geszeft na interes nie tylko ekonomiczny ale i kulturowy globalnej mafii."

  Już widzę jak kaczelnik im może przyfikać.
  Jesteś pewien że "związki wyznaniowe" będą mogły, a Polacy nie?

  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:15:47
  "Ja akurat nie uznaję tych sztucznych podziałów. Żydowski wynalazek."

  No jak to sztucznych? Przecież liberalno-konserwatywna chrześcijańska demokracja narodowo obywatelska to sama natura ;-DDD

  Tak się zastanawiam czy rzeczywiście byłoby dobrze zakazać działania partii politycznych, ale czuję, że mój umysł jest w tej dziedzinie uwięziony jak w klatce i bez partii ani rusz ;-(((

  Pozdro!
 • @krzysztofjaw
  "Nikt tego nie rozumiał". Waszczykowski zdziwiony decyzją PiS. Mogę zdradzić, że na zamkniętych spotkaniach partyjnych mówiłem jasno: od Watykanu po Waszyngton i Vancouver nikt tego nie zrozumiał mówił w rozmowie z Interią Witold Waszczykowski, komentując rekonstrukcję rządu w 2017 roku. Waszczykowski pytany o powód rozstania z rządem, stwierdził, że "z takich samych powodów jak premier Beata Szydło, Antoni Macierewicz, Jan Szyszko, Konstanty Radziwiłł i tak dalej". Partia uznała, że z jakiegoś powodu trzeba wymienić jedną trzecią rządu, w tym premiera oraz najistotniejszych ministrów z punktu widzenia bezpieczeństwa. Uznano, że wykonaliśmy swoje zadanie i trzeba iść inną drogą. Obrać łagodniejszy punkt wobec Unii Europejskiej mówił.

  Na uwagę, że rekonstrukcja nastąpiła u szczytu popularności rządu Beaty Szydło, Waszczykowski stwierdził, że "od Watykanu po Waszyngton i Vancouver nikt tego nie zrozumiał". Ani za granicą, ani w Polsce. Dlaczego rząd mający takie sukcesy w latach 2016–2017 został tak drastycznie zrekonstruowany. Zrobiliśmy później fantastyczny wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego, mandaty zdobyło 27 ministrów. Sam zrobiłem doskonały wynik, głosowało na mnie ok. 170 tys. osób. I to w bardzo niechętnej PiS Łodzi stwierdził.


  Ps...Świat bez żydów byłby lepszy. Co tam Watykan czy Waszyngton! Kilka miesięcy wcześniej rozumieli to w B'nayi Brith i Chabad Lubavitch. Mocarstwo USA (jedyny sojusznik Jarka) upada, no to Jarek z obawy przed Władimirem zdecydował przeprosić Angelę. Nie po to PiS wygrał, aby goje mieli swój Rząd. Pierwszy skład był na zachętę, a drugi taki, o jakim eskimosi marzyli. W rządzie coraz więcej pejsów i oni decydują. PiS pod płaszczykiem patriotyzmu, rozchyla kieszenie dla samoobsługi starszyzny zza wzgórz Golan. Nasze kieszenie. Dla mnie kabaretem była obrona premier Szydło w Sejmie RP w głosowaniu za odwołaniem, bukiety kwiatów po pozytywnym dla niej głosowaniu, całowanie w rączkę, żeby wieczorem ją odwołać przez partię, która ją zaciekle broniła przed południem. To nie tylko Watykan czy Waszyngton zdębiał z powodu takiej decyzji. Oczywiście rozumiem, że każdy z czegoś musi żyć, więc Szydło przyjęła to z pokorą niewolniczą, bo tak na serio to powinna komuś dać po twarzy. Była to decyzja mało mądra, jeśli chodziło o ekspertyzę Morawieckiego i wzmocnienie elementu ekonomicznego, należało go np. nominować ministrem gospodarki. Do dziś mam żal do PiS o dewastacje rządu p. Szydło. No cóż wymieniono patriotów na cyganów o giętkim karku. Kto był inicjatorem tych zmian? czy nie czasami jaśnie panujący PAD, działający jak by po myśli dawnego WSW? Rząd Beaty Szydło był najlepszy, kto podpowiedział Jarkowi żeby go rozwiać u szczytu popularności i wstawić platformiarzy Morawieckiego na smyczy NWO, co teraz skutkuje katastrofą gospodarczą i kagańcowym terrorem? Pewnie jak w przypadku rozkojarzenia PADa w kluczowych decyzjach główną rolę odgrywali "życzliwi" doradcy z WSI, którzy nie raz rozpracowywali Kaczyńskiego, choćby podczas dymisji rządu PiS-LPR-Samoobrona. Obranie łagodniejszego kursu wobec Unii Neożydosowieckiej było błędem. Przy odrobinie twardości byłoby dzisiaj po wszystkim, a tak ciągle to nad nami wisi i pozwala żydokomuchom rozwalać nas od środka. Pycha kroczy przed upadkiem. Do dzisiaj nie rozumiem sensowności zmian w rządzie w tamtym czasie i bardziej, nawet uważam, że było to błędnym posunięciem i osłabiającym. A w BBN i u Dudy te same stare twarzyczki od pokoleń.. A aneksu brak. Ta spolegliwość wobec Angeli po r. 2017, sprowadzenia tabunów obcych, islamizacja Polski, 447, ściema koronowirusowa i jej następstwa odbije się na wyniku PiS. PiS zdaje się zapomniał jaka kara spotkała platfusy za nadęcie, kolesiostwo i ośmiorniczki, uparcie brnąc w tą samą stronę...A minister Waszczykowski musiał odejść, BY PREMIEREM ZOSTAŁ BANKSTER, bo "Napoleon" z Nowogrodzkiej chciał by premierem został M. MORAWIECKI (CZŁOWIEK LEJBY FOGELMANA - prawnik, senior partner w kancelarii Greenberg Traurig(ang, który zajmuje się prywatyzacjami, fuzjami i przejęciami przedsiębiorstw, reprezentował min. wiele dużych banków) A premier Szydło musiała odejść, bo nie chciała w spółek państwowych obsadzać kolesiami Morawieckiego, więc Morawiecki dążył do usunięcia premier Szydło. A usunięcie ministra Waszczykowskiego, było już tylko konsekwencją mianowania Morawieckiego na premiera Polski Na miejsce Waszczykowskiego, Morawiecki mianował swojego kolesia Czaputowicza z którym pracował w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.
 • @krzysztofjaw
  Twarda postawa negocjacyjna Ziobry i Solidarnej Polski? Terlecki w swoim stylu: "Trzeba znać swoje miejsce w szeregu". Trzeba znać swoje miejsce w szeregu - powiedział w piątek wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki, pytany o postawę lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro w negocjacjach o rekonstrukcji rządu. Przyznał, że „umiarkowanie” cieszy go powrót do rządu prezesa Porozumienia Jarosława Gowina.
  https://wpolityce.pl/polityka/517195-terlecki-o-ziobrze-i-sp-trzeba-znac-miejsce-w-szeregu
  Ps...Tylko Ziobro prezentuje spójny prawicowy przekaz. Ziobro to w tej chwili jedyna zapora przed banksterką i korpo, oby mu się udało. Kaczyński zmierza ku samozagładzie w lewackim stylu. Ziobro ma szansę stać się nowym liderem na prawicy jako samodzielne ugrupowanie. Reszta won. Panie Ziobro proszę nie ustępować. Ani kroku w tył tym starym dziadom. Jesteśmy z panem, ma pan wielkie poparcie Polaków! Butapren i alkoholik Terlecki będzie panu wyznaczał miejsce w szeregu? A ta ich szmaciana zagrywka z PSL/KUK. Zwykły szantaż. To umieją. Tak jak żydzi. Bacznie obserwuję to co zrobi PiS. Tylko Ziobro nie zatracił instynktu samozachowawczego. Kaczyński słuchając głupot gówniarza Moskala i podobnych stracił poparcie wyborców PiS i staje się taki jak PO i lewactwo. Po co nam taki PiS? Po nic. Plan kryptopeowca Morawieckiego, wejścia w koalicję z PSL, BRZYDZI mnie. Przemówienia Morawieckiego są nudne tam nie ma ognia żaru to technokrata bankier pod tym względem o Rydzyk ma rację, Ziobro ma większy potencjał. To już chyba wszyscy zauważyli, że Morawiecki nie ma nic ciekawego i ważnego do powiedzenia. Np. wczoraj wszyscy (bez opozycji) w programie B. Wildsteina byli w tej sprawie zgodni. Widać, że PiS schodzi na psy. Żadnych wartości i zasad. Wyborcy, którzy im zaufali czują się rozczarowani. Skoro Gowin dziś rządzi to dla Ziobry nie ma miejsca. Upadek PiS-u na rzecz ludzi z platformy gołym okiem jest widoczny. PiS w koalicji z „marksistami” od Gowina traci dużo. Jedynie Ziobro spełnia oczekiwania społeczne, wcześniej pokładane w PiS. Terlecki chyba zapomniał, że to ludzie będą decydować kto w jakim szeregu będzie. Nie ufamy już Kaczyńskiemu zapatrzonemu w Morawieckiego który prowadzi nas na lewackie manowce. Nie wiem co prezes widzi w Morawieckim. że tak na niego stawia? Terlecki czas pomyśleć o emeryturze. Publicznie pan upokarza ludzi, którzy dla dobra Polski zrobili i zaryzykowali jakieś 200 razy więcej niż pan. Jeśli coś rozwali ZP to pana arogancki język. Terlecki obyście się nie przeliczyli. Terlecki z pana wynikiem wyborczym naprawdę znałbym swoje miejsce w szeregu. Twardy elektorat nie jest zaczadzony bo potrzebuje świeżego powietrza, którym nie są skompromitowani politycy czy partie. Minister Ziobro jest lojalny i konsekwentny. Dlaczego PiS chce zostawić zdrajcę Gowina? Gowin to mydełko zdrada, Ziobro twardy zawodnik ale zaufanie ma. Taka jest różnica. Boją się Ziobry, a z Gowinem „wódkę piją”. Terlecki dla pana już nie powinno tam być miejsca. Brawo Ziobro. Ziobro na premiera, nie MM, który będzie latał, jak opętany do Brukseli ustalać co i z kim? Gowin jeszcze nie całkiem rozłożył szkolnictwo wyższe?, znowu do rządu? Brakuje do pierwszego.? Gowin wykończył uniwersytety, zamienił je w rodzaj ścieku neożydokomunistycznego, LGBT-ideologii niszczącej, likwidującej dosłownie naród. Odwrócenie tego szaleństwa jest absolutną koniecznością. Najważniejsze aby tow. Gowin nie dostał Szkolnictwa ani Resortu Gospodarczego czy też Kultury! W przeciwnym razie ten POdstępny krypto-POlszewik wzmocni esbeckie POdziemie i PO-komunistów ! Gowin do Młodych z Porozumienia TVP INFO godzina od 12.30 transmisja 11.09.2020 - prosi o pomoc użala się na prawicę, i mówi, że chce rozwalić Polskę ponieważ chce zwiększenia roli samorządów. Ewidentnie szkodzi Polsce. Dlatego Emilewicz buduje struktury w Poznaniu gdzie Marszałek jest z-cą Tuska w EPL. Czy macie ludzi analizujących ruchy swoich LUDZI? Chcecie to zobaczyć gdy będzie za późno?
 • @krzysztofjaw
  Po rekonstrukcji rządu Jarosław Gowin ma wrócić na fotel wicepremiera i objąć resort rozwoju informuje RMF FM. Według ustaleń rozgłośni taka decyzja zapadła ostatnio podczas rozmów polityków Zjednoczonej Prawicy. Ponowne wejście Gowina do rządu oznacza, że stanowisko straci Jadwiga Emiliewicz, która obecnie jest wicepremierem i ministrem rozwoju. RMF podaje, że najbardziej prawdopodobne są dwa scenariusze. Pierwszy zakłada wystąpienie Emilewicz z Porozumienia i powierzenie jej innego resortu jako osobie bezpartyjnej (nie może przejść do PiS, bo takiego manewru zakazuje umowa koalicyjna). Drugi scenariusz, według RMF ostatnio bardziej popularny, miałby polegać na powierzeniu Emilewicz funkcji ministra w kancelarii premiera. "Emilewicz przekonuje, że do biznesu nie pójdzie. Chce zostać ministrem" czytamy na stronie internetowej radia. W ramach rekonstrukcji rządu ma dojść m.in. do połączenia resortów edukacji i nauki oraz szkolnictwa wyższego. RMF podkreśla, że Gowin straci przez to wpływ na uniwersytety. Całą kontrolę nad tym sektorem mają przejąć politycy PiS. Stacja podaje, że lider Porozumienia miał walczyć także o przejęcie kontroli nad rozdzielaniem unijnych funduszy, ale odpowiedzialne za to Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ma zostać włączone do resortu finansów.

  Ps...To błąd. Po rozłożeniu i "zgenderyzowaniu" uczelni wyższych spokojnie może rozwalić podstawówki i szkoły średnie czyli MEN. Ma chłop praktykę i doświadczenie. Jak ten ... nie wiem jak go nazwać ... zajmie się rozwojem tak jak szkolnictwem wyższym to za kilka lat będziemy mieszkać w jaskiniach i zastanawiać się jak wynaleźć koło. Strach się bać, jak on zacznie rozwijać Polskę. No to znaczy o rozwoju zapomnieć, oby uniwersytety odzyskać! Jak można traktować nieudacznika Gowina śliniaka poważnie? Arytmetyka głosowań. Jak należy nazwać kogoś filozofie i V kolumno PO Gowin kto nachalnie pcha się go koryta j bez krzty honoru byle przy żłobie. Gowin to człowiek PO i już taki zostanie do końca swoich parszywych dni. Został tam jeszcze ktoś w tym rządzie z PiSu czy już wyłącznie sami z PO i Unii Wolności? A jeszcze z PSLem się Morawiecki dogaduje. W tym rządzie brakuje właściwie jeszcze tylko samego Tuska...Gowin to żyd i nikt nie wie co i kiedy w jego głowie zapiszczy. Największy szkodnik o wybujałym EGO. Kaczyński zamiast wypierdolić go razem z Sośnierzem i Wypijem, z prawicy to znowu będzie się z nimi układał. Pytam się po co i w jakim celu. Ale jak powszechnie wiadomo Kaczyński nie raz udowodnił, że na ludziach to on się kompletnie nie zna. Za trzy lata dzięki takim nieudacznikom w rządzeniu krajem PiS popłynie. No to już następna po szkolnictwie wyższym dziedzina do "zaorania". Gowin jak ten Trzaskowski, gdzie nie włoży swoje swoje trzy grosze to coś zdechnie. Jak nie kozy to ryby albo szkolnictwo wyższe..Teraz kolej na co? Człowiek orkierstra po kolei przejdzie przez wszystkie fuchy ministerialne
  Ten zdrajca zna się na każdej dziedzinie, czyli na niczym. Boże, widzisz, a nie grzmisz! On powinien zarządzać ministerstwem jogi. Z takim elastycznym kręgosłupem się nadaje. Ewentualnie, ministerstwem czystych podłóg, sami zgadnijcie dlaczego. Były minister Tuska powinien prowadzić szkolną izbę pamięci, zbierać łuski, mundurki, odmalowywać skrzynki, ustawiać żołnierzyki....
 • @krzysztofjaw
  Ostrzegam przed Gowinem-Judaszem i Reytanem tęczowej zarazy.To dzięki niemu o mało Duda nie przegrał z pederastą Trzaskowskim.Też dzięki niemu na polskich Uczelniach kwitnie gender i bolszewizm a normalni studenci i wykładowcy są prześladowani przez licznych dewiantów i wyznawców neomarksizmu. Won z Gowinem na śmietnik historii. Głupek wyjątkowy, czas najwyższy podziękować kretowi z PO za łajdacką postawę w czasie wyborów prezydenckich. Zwykły śmieć wielbiący życie na krzywy ryj. Patentowany nierób i nieuk. Precz z Gowinem do polityki tak się nadaje jak wół do karety.. Szczury zawsze uciekają z tonącego okrętu a tchórzliwe uciekają zanim okręt zatonie. Gowin był przekonany, że zatopił PiS i uciekł z rządu a tymczasem mimo jego intryg Duda został prezydentem. Teraz chce wrócić do rządu żeby znowu knuć i siać ferment. Trzeba nie mieć honoru, żeby znowu pchać się do rządu gdy się z niego uciekło w takich okolicznościach. Najwyraźniej dostał polecenie od swoich zleceniodawców, że ma wrócić. Pani Emilewicz okazała się być bardzo dobrym ministrem. To ona nosi spodnie a nie Gowin. Gowin to mydłek i manipulator. Ma zero kompetencji.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej