Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

"Tęczowa" agresja. Teraz atak na Św. JPII. Jak się bronić?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Drobiazgowe przestrzeganie i egzekwowanie prawa oraz kontrofensywa/kontrrewolucja kulturowa winny iść ze sobą w parze i tylko tak jesteśmy w stanie powstrzymać ten neomarksistowski rewolucyjny walec niszczący naszą Polskę.

 Cywilizacyjny lewacki atak na nasze największe świętości narodowe trwa w najlepsze. Tym razem - po profanacji Matki Boskiej Częstochowskiej, Jezusa Chrystusa i Mszy Świętej - nadszedł czas na naszego świętego papieża Jana Pawła II. W Warszawie i Dębicy na Jego pomnikach rozwieszono sześciokolorowe szmaty symbolizujące ideologię LGBTQ+ [1]. 

 
Oczywiście jest to jawna prowokacja, ale też element zintegrowanego działania lewackich liderów, którzy inspirują swoje bojówki do działań mających na celu zniszczenie podstaw naszej narodowej tożsamości, fundamentów naszej chrześcijańskiej cywilizacji. 
 
Ostatnio często o tym piszę, ale mimo wszystko trzeba to nagłaśniać, wskazując jednocześnie cele ich działań oraz metody osiągania przez nich tych celów. 
 
Powtarzam też, że nie możemy być bierni wobec tych barbarzyńskich i chuligańskich ekscesów, niezależnie od tego, jak nasze reakcje będą przedstawiane w polskich czy zagranicznych mediach. Musimy korzystać drobiazgowo z istniejącego prawa a w szczególności tego dotyczącego obrazy uczuć religijnych i siania zgorszenia. Nie mówię już o przypadkach agresji wobec ludzi (np. policjantów, katolików) czy rzeczy (np. samochodów), bo to winno być ścigane bez żadnego wyjątku. Każdy jest równy wobec prawa i takiego jego stosowania oczekuję od państwa polskiego. 
 
Ale... samo stosowanie prawa nie wystarczy aby powstrzymać ten lewacki walec ideologiczny, który dziś chce przejechać przez Polskę i uczynić z naszego kraju coś na wzór tego, co stało się ze społeczeństwami i krajami Starej Europy. Tam już zdołano przeprowadzić rewolucję kulturową, czego skutkiem są: wszechogarniająca politpoprawność, tolerancja represywna (nietolerancja mniejszości wobec większości), cenzura prewencyjna i autocenzura, gender, zniszczenie rodziny i chrześcijańskich podstaw funkcjonowania, wyrugowanie Boga z przestrzeni publicznej, zgoda na powszechną i niczym nie skrępowaną aborcję czy eutanazję, małżeństwa jednopłciowe z możliwością adopcji dzieci, seksualizacja dzieci od najmłodszych lat, bezmyślność pozbawionych indywidualizmu mas społecznych i strach przed tym indywidualizmem, itd. Tam już media, firmy producenckie, agencje artystyczne, firmy fonograficzne, wydawnictwa, instytucje kultury, festiwale, teatry, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe są pod władaniem idei lewacko-liberalnych i takie też namiastki mamy już i w Polsce [2].
 
Musimy sobie zdawać sprawę, że skoro tam już ich ta neomarksistowska rewolucja kulturowa wygrała, to dzisiaj na celowniku jest właśnie przede wszystkim Polska i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Ale atak jest na Polskę jako największy w UE kraj konserwatywny i katolicki. Jeżeli - oby to nie nastąpiło - przegramy w Polsce to w pozostałych, mniejszych krajach takich jak Węgry ta rewolucja - aby je opanować - będzie miała już prościej . 
 
Co prawda np. Pan T. Sakiewicz odnosząc się do tej wytoczonej nam wojny cywilizacyjnej pisze, że: "Czy jest to groźne? Jest. Czy wygrają? Moim zdaniem nie. Połamią sobie na Polsce zęby, tak jak bolszewicy sto lat temu. Polacy są bardzo cierpliwi, ale widzieli już niejedno. A na pewno nie lubią, gdy coś robi się na siłę. Ta rewolucja upadnie jak wszystkie inne marksistowskie ruchawki. Zostanie po niej jedynie wstyd wśród tych, którzy dali się nią omamić"[3], to ja już takim optymistą nie jestem i zgadzam się z Panią redaktor M. Nykiel, która stwierdza, że: "jeśli prawica nie odbije popkultury, przegra wszystko" [2]. 
 
Owszem chciałbym, aby T. Sakiewicz miał rację, ale żeby tak się stało, to właśnie musimy zacząć odbijać z rąk lewackich wszystko to, co straciliśmy lub tracimy w obszarze tzw. marksistowskiej nadbudowy: kulturę (w tym też popkulturę), sztukę, naukę, media, instytucje wychowania i kształcenia, prawo (m.in. sądy), moralność (słabość KK). Musimy przeprowadzić kontrofensywę wobec lewackiej filozofii i ideologii politycznej i społecznej. 
 
Te dwa kierunki działań, czyli drobiazgowe przestrzeganie i egzekwowanie prawa oraz kontrofensywa/kontrrewolucja kulturowa winny iść ze sobą w parze i tylko tak jesteśmy w stanie powstrzymać ten neomarksistowski rewolucyjny walec niszczący naszą Polskę. 
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... © Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • AUTOR
  A TO, ŻE PAPIEŻ JAN PAWEŁ II PONIŻAŁ BOGA OJCA ORAZ BOGA SYNA NIE MA WIĘKSZEGO ZNACZENIA?

  Krzysztofie, gdybyś znał Naukę Nowego Przymierza to nigdy byś papieża Jana Pawła II nie nazwał świętym!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • Ja bym tak się nie skandalizował
  Papa Wojtyla, zanim został świętym, zasłużył sobie na sympatię środowisk LGBT, pod jego skrzydłami (a także jego następców) tęczowi w Kościele mieli się dobrze. I cały czas mają się dobrze. Świadczy o tym choćby odrzucenie przez PiS kandydatury ks Isakowicza.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:24:45
  Ostatnimi czasy szanowny Krzysztof zdecydowanie odlatuje w strefy odległe od zwykłego logicznego postrzegania świata. Skupił się na ortodoksyjnym jego rozumieniu. Znaczy- starzeje się.
 • @zadziwiony 22:04:50
  Kurcze... Jestem ciut starszy od niego. Sądzisz, że też już się starzeję?...
 • BUAHAHAHAHAH
  No po prostu oplułem monitor ze śmiechu

  "musimy zacząć odbijać z rąk lewackich wszystko to, co straciliśmy lub tracimy w obszarze tzw. marksistowskiej nadbudowy: kulturę (w tym też popkulturę), sztukę, naukę, media, instytucje wychowania i kształcenia, prawo (m.in. sądy), moralność (słabość KK). Musimy przeprowadzić kontrofensywę wobec lewackiej filozofii i ideologii politycznej i społecznej. "

  Na pewno odbijecie. Rewelacyjnymi filmami typu "Smoleńsk" czy inną gnojówką Zanussiego, porywającymi powieściami Wolskiego, analizami socjologiczno-politycznymi "arcymistrza riserczu" knura Ziemkiewicza, głębią publicystyki Gazety Polskiej i Od Rzeczy, edukującą naród i podnoszącą go w rozwoju intelektualno-duchowym telewizją publiczna i prześmiesznymi programi satyrycznymi typu "W Tyle Wizji", w którym prezentowany jest dowcip klasy olimpijskiej.
  Nauką pokieruje tytan intelektu (prawie) profesor Zybertowicz, a przykładem moralności jak zwykle zaświeci nieodżałowany Kościół Katolicki (np. udzielając drugiego ślubu prezesowi w końcu "pluralistycznej, apolitycznej i rzetelnej" TVP a także mocno prący do rozliczenia się z pedofilią we własnych szeregach, powstrzymując niepotrzebnie jątrzących pieniaczy w typie księdza Isakowicza-Zaleskiego). Przykład poszanowania publicznych środków, rzetelności i przejrzystości działań rządu zostanie dany z kolei przez kryształowych ministrów Sasina i Szumowskiego. A to dopiero początek początku i maleńki ułamek dobra jakie spada na nas z tej krynicy odnowy moralnej, bo dalej mi się po prostu już nie chce, "szkoda strzępić ryja"
 • @krzysztofjaw
  Do kurwy nędzy, Komendant Policji tłumaczy się w senacie, że próbuje zaprowadzić porządek przed chuliganerią? Gdzie Ja żyję? Złodziej zostaje szefem komisji, marszałek senatu sprawę kopert zamiata pod dywan a posłanka lewicy porównuje działanie prewencyjne Policji do pogromu w Kielcach czy Jedwabnego. Ta niezbyt kumata posłanka powinna się dowiedzieć, że pogrom kielecki to sprawa żydokomunistów/ prowokacja /. Ale kto jej to powie, w szkole podstawowej jeszcze jest za wcześnie na ten temat a rodzice to prości , zastrachani ludźmi byli. Odezwał się Gross, tak ten sam co kapował kolegów na SB w 1968r i prof. Środa która uważa, że nasze zwierzęta powinny mieć dowody i brać udział w '' głosowaniu '', a pomnik Bohaterów Getta bez lgbt... czy cykor, czy ratusz nie pozwala, przecież ci bohaterowie też byli ludźmi? Wspomniany pomnik pokazuje skąd idą wytyczne i finansowanie, więc gdyby go tęczowi "ozłocili", to skończyłby się hajs na dalsze ekscesy. Mamy dość ciągłego łamania prawa przez niby -lgbtowców. To zwykli chuligani, którzy wiedzą, że jak dotychczas, kolorowa szmata pozwala im na wszystko. Nie! Ta anarchia musi się skończyć! Policja do boju, sądy do roboty. Przypomnieć sobie KK i walić maksymalne kary! Wystarczy oczyścić sądy które powinny nie uderzać pałami a potężnymi karami finansowymi dla takiego marginesu. Tak aby nie byli w stanie do 4 pokolenia spłacić długu. A pan prezydent chyba za bardzo stał się politykiem a nie powiernikiem własnych obietnic. Kiedy będzie rewolucja w sądach kiedy.
 • @SolidarnyX 04:35:44
  //Co ma św. Jan Paweł II do odrzucenia przez PiS kandydatury ks. Isakowicza? Powagi trochę proszę!//
  Oj, czytasz po łebkach.

  //tak i mógł nie wiedzieć//
  Wiedział wiedział! :)
  Z Paetzem "pieścił" się prawie trzy lata.
 • @krzysztofjaw
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15972577061d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3729a80042526732c82f503925c922e13f3.jpg
  Michał Szutowicz "Margot" ma kolejnych obrońców. Jest apel naukowców, a wśród nich... Gross i Środa. Michał Szutowicz "Margot" ma swoich obrońców już nie tylko wśród polityków totalnej opozycji. Za aktywistą LGBT wstawili się też naukowcy z całego świata. Zrobili to w apelu, który opublikowała "Gazeta Wyborcza". Na liście podpisów znalazły się nazwiska m.in. Magdaleny Środy i Jana Tomasza Grossa.

  https://niezalezna.pl/345910-michal-sz-margot-ma-kolejnych-obroncow-jest-apel-naukowcow-a-wsrod-nich-gross-i-sroda

  Ps... Z nich naukowcy jak z koziej dupy trąba. Od kiedy to na uniwersytetach są naukowcy i co takiego ci niby naukowcy ostatnio odkryli, albo wynaleźli? Neomarksistowska międzynarodówka wytacza do boju kolejne armaty. Z Węgrami sobie nie poradzili a tu otwiera im się kolejny front w Polsce. To jest dobry moment na kontratak, na rozpowszechnianie informacji o atakach bojówek LGBT, o ich żądaniu bezkarności i dążeniu do bycia ponad prawem. Materiały wideo związane ze sprawą Michała Szutowicza warto opatrzyć komentarzem i przetłumaczyć, tak aby można było łatwo pobrać je i rozpowszechniać w sieci. Policja może też zaskarżać media które publikują kłamliwe, szkalujące informacje i zmuszać drogą sądową do sprostowań. Najwyższy czas na usunięcie z państwowych uczelni studiów gender tak jak zrobili Węgrzy, niech sobie to robią za pieniądze Sorosa i niech będzie wiadomo kto im za to płaci. Co mnie zaskoczyło i rozśmieszyło! Michnik któremu brakuje w GW na wypłaty prosi rząd o wsparcie z Tarczy i DOSTAJE - no to może publikować Apel. Czy jest na świecie precedens by opluwany - płacił plującemu? Ci ludzie to antypolskie szmaty, zboczeńcy i ciemnogród więc należy ich olać. Takiego bydła obecnie pełno jest na świecie. Nie mogą zabłysnąć osiągnięciami to robią z siebie debili. Sami żydzi... Wstawiają się za swoim. Fakty nie mają znaczenia. Jak zwykle..Same lewackie i antypolskie jewrejstwo... przyjaciele Adama Michnika. Oto lista owej lewicowej kasty naukowej, należy te nazwiska zapamiętać i zapisać bo są to tak zwani gracze: Natalia Aleksiun, Touro College, Nowy Jork Gadi Algazi, Uniwersytet w Tel Awiwie Alessandro Amenta, Università degli Studi di Roma Tor Vergata, Rzym Magdalena Arczewska, Uniwersytet Warszawski Marion Aubrée, CRBC-CNRS Éric Aunoble, Université de Genève Maurice Aymard, EHESS, Paryż Carine Barbier, CNRS Maurizio Barracco, działacz kultury, prezydent Banco di Napoli, Tomasz Basiuk, Uniwersytet Warszawski Daniel Beauvois, Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne Annette Becker, Université Paris-Nanterre Marine Bellégo, Université de Paris Alain Blum, EHESS, Paryż Thierry Bonnot, CNRS Hamit Bozarslan, EHESS, Paryż Daniel Boyarin, University of California, Berkeley Marion Brachet, EHESS, Paryż Claudia Breger, Columbia University Jonathan Brent, YIVO Institute for Jewish Research; Bard College Giovanna Brogi, Università degli Studi di Milano (em.) Hinnerk Bruhns, CNRS (em.) Estelle Bunout, Université de Lorraine; Université de Luxembourg Darcy Buerkle, Smith College Northampton, MA André Burguière, EHESS, Paryż Claire Bustarret, CNRS Judith Butler, University of California, Berkeley; European Graduate School Juliette Cadiot, EHESS, Paryż Claude Calame, EHESS, Paryż Jane Caplan, University of Oxford; Bryn Mawr College; Birkbeck, University of London Marion Carel, EHESS, Paryż Jean-Pierre Cavaillé, EHESS, Paryż Pierre-Antoine Chardel, Institut Mines-Télécom Business School (IMT-BS) Roger Chartier, Collège de France mmanuel Chavez, EHESS, Paryż Bożena Chołuj, Uniwersytet Warszawski Noam Chomsky, Massachusetts Institute of Technology (MIT ); University of Arizona Salem Claire, EHESS, Paryż Arthur Clech, Université Paris-Sorbonne (Paris IV); Centre d'études des mondes russe, caucasien et cntre-européen (CERCEC) Elizabeth S. Cohen, York University (em.), Toronto Thomas V Cohen, York University (em.), Toronto Yves Cohen, EHESS, Paryż Manuela Consonni, Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie Paul Corner, Università degli Studi di Siena Chandler Davis, University of Toronto John A. Davis, University of Connecticut (em.); Warwick University Mikhal Dekel, City University of New York Isabelle Delaunay Brigitte Derlon, EHESS, Paryż Emmanuel Désveaux, EHESS, Paryż Benjamin Dubrulle, EHESS/CéSor, Paryż Oswald Ducrot, EHESS, Paryż Magdalena Dudkiewicz, Uniwersytet Warszawski Christophe Duhamelle, EHESS, Paryż Richard Dyer, King’s College London Laura Engelstein, Yale University Yasmine Ergas, School of International and Public Affairs, Columbia University Roberto Esposito, Scuola Normale Superiore, Piza Patricia Falguières, EHESS, Paryż Barbara Fatyga, Uniwersytet Warszawski Kristian Feigelson, Université Sorbonne Nouvelle Vinzia Fiorino, Università di Pisa Giovanna Fiume, Università degli Studi di Palermo Anna Foa, Sapienza Università di Roma Paolo Frascà, University of Toronto Judith Friedlander, Hunter College, City University of New York Małgorzata Fuszara, Uniwersytet Warszawski Dianella Gagliani, Università degli studi di Bologna Lucyna Gebert, Sapienza Università di Roma Jean Michel Gerassi Mary Gibson, John Jay College, City University of New York Carlo Ginzburg, University of California, Los Angeles (em.); Scuola Normale Superiore, Piza Michał Głowiński, IBL PAN Ewa Gniazdowska, Uniwersytet Warszawski Jan Grabowski, University of Ottawa James N. Green, Brown University Jan Tomasz Gross, Princeton University Atina Grossmann, Cooper Union, Nowy Jork Agnieszka Grudzinska, Université Paris-Sorbonne (Paris IV) Irena Grudzińska-Gross, Instytut Slawistyki, PAN Nebiha Guiga, EHESS-CESPRA/Universität Heidelberg-ZEGK Halkawt Hakem, INALCO, Paryż Marie-Elisabeth Handman, EHESS (em.), Paryż Robert Harvey, Stony Brook University Galit Hasan-Roken, Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie Michał Herer, Uniwersytet Warszawski Aleksandra Herman, Uniwersytet Warszawski Dagmar Herzog, City University of New York Susannah Heschel, Darthmouth College Tamat Hess, Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie Katie Hindmarch-Watson, Johns Hopkins University Eva Hoffman, University College London Elżbieta Janicka, Instytut Slawistyki PAN Krystyna Janicka, Instytut Filozofii i Socjologii PAN Paolo Jedlowski, Università della Calabria Véronique Jobert, Université de Paris-Sorbonne (em.) Jessica Marie Johnson, Johns Hopkins University Christian Jouhaud, EHESS, Paryż Venance Journé, CNRS Marion Kaplan, New York University Temma Kaplan, Rutgers School of Arts and Sciences (em.), State University of New Jersey Yosef Kaplan, Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie (em.) Krzysztof Kiciński, Uniwersytet Warszawski (em.) Alain Kirman, EHESS, Paryż Jacek Kochanowski, Uniwersytet Warszawski Bogmil Koss, Université Laval (em.), Québec Katarzyna Kubacka-Seweryn, działaczka kultury, nauczycielka Jacek Kurczewski, Uniwersytet Warszawski (em.) Ewa Kuryluk, artystka, historyczka sztuki Morgane Labbé, EHESS, Paryż Smaïn Laacher, Université de Strasbourg; Président du Conseil scientifique de la Délégation Interministérielle à la Lutte Contre le Racisme, l'Antisémitisme et la Haine anti-LGBT (DILCRAH). Rose-Marie Lagrave, EHESS, Paryż Nicole Lapierre, CNRS (em.) Piotr Laskowski, Uniwersytet Warszawski Karine Le Bail, CNRS Elisabeth Lebovici, krytyczka sztuki, Paryż Michèle Le Doeuff, CNRS Richard B. Lee, University of Toronto Tamer el-Leighy, Johns Hopkins University Judith Lenglart, EHESS, Paryż Marc Le Pape, CNRS Institut des mondes africains Mathieu Lericq, Sorbonne Université (Eur'ORBEM), Paryż Annick Louis, Université de Besançon; EHESS, Paryż Judith Lyon-Caen, EHESS, Paryż Paweł Maciejko, Johns Hopkins University Brunello Mantelli, Università della Calabria Antoine Marès, Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne, były dyrektor Institut d'études slaves, Paryż Luigi Marinelli, Sapienza Università di Roma Jan Marsalek, Akademia Nauk Republiki Czeskiej Julia Maspero, EHESS, Paryż Geneviève Massard-Guilbaud, EHESS, Paryż Małgorzata Mazurek, Columbia University Yitzhak Melamed, Johns Hopkins University Jean Mercenier, Université Panthéon-Assas, Paryż Eric Michaud, EHESS, Paryż Małgorzata Mieszkowska, Uniwersytet Warszawski Łukasz Mikołajewski, Uniwersytet Warszawski Georges Mink, CNRS (em.) Marie-Elisabeth Mitsou, EHESS, Paryż Chantal Mouffe, University of Westminster Francine Muel-Dreyfus, EHESS, Paryż Véronique Nahoum-Grappe, EHESS, Paryż Ron Naiweld, CNRS Barbara Niederer, CNRS Mary Nolan, New York University (em.) Stanisław Obirek, Uniwersytet Warszawski Claus Offe, Hertie School of Governance (em.), Berlin Albert Ogien, CNRS (em.) Ilana Pardes, Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie Marta Petrusewicz, Università della Calabria Francesco Piperno, Università della Calabria Gianfranco Poggi, Università degli Studi di Trento; University of Virginia (em.); European University Institute Danièle Poublan, EHESS, Paryż Valérie Pozner, CNRS Christophe Prochasson, EHESS, Paryż Laura Quercioli Mincer, Università degli Studi di Genova Christelle Rabier, EHESS, Paryż Anson Rabinbach, Princeton University (em.) Joanna Rączaszek-Leonardi, Uniwersytet Warszawski Philip J. Regal, University of Minnesota (em.) Jacques Revel, EHESS (em., dyrektor EHESS w latach 1995-2004), Paryż Dinah Ribard, EHESS, Paryż Leo Riegert, Jr., Kenyon College Lucy Riall, European University Institute Shoshana Ronen, Uniwersytet Warszawski Lyndal Roper, University of Oxford Mark Roseman, Indiana University Eve Rosenhaft, University of Liverpool Esther Rowland, Barnard College, Columbia University (em.) Clara Royer, Sorbonne Université Joseph Rykwert, University of Pennsylvania (em.) Anna Saignes, Université Grenoble Alpes Monique de Saint-Martin, EHESS/IRIS, Paryż Danielle Santa Brígida, dyrektorka Instituto Plurais wraz z całym zespołem Instytutu. Esther Saraga, The Open University Jean-Frédéric Schaub, EHESS, Paryż Joan W. Scott, Institute for Advanced Study, Princeton Andrzej Seweryn, dyrektor Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie; sociétaire honoraire of Comedie Franciase; Conservatoire national supérieur d'art dramatique, Paryż Clara Sfez, EHESS, Paryż Todd Sheppard, Johns Hopkins University Jean-Christophe Sidoit, EHESS, Paryż Renate Siebert, Università della Calabria (em.) Hannah Skoda, University of Oxford Moshe Sluhovsky, Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie Magdalena Środa, Uniwersytet Warszawski Christine Stansell, University of Chicago Maria Stavrinaki, Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne Katrin Stoll, Imre Kertész Kolleg, Friedrich-Schiller-Universität, Jena Guy G. Stroumsa, Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie (em.), University of Oxford (em.) Sarah Stroumsa, Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie Ania Szczepanska, Paris 1 Panthéon-Sorbonne Katarzyna Szenajch, Uniwersytet Warszawski Agnieszka Szmidt, Université de Lorraine Jean-Charles Szurek, CNRS (em.) Tarik Tazdaït, CNRS Nicholas Terpstra, University of Toronto Irène Théry, EHESS, Paryż Detelina Tocheva, CNRS Houari Touati, EHESS, Paryż Dimitri Toubkis, EHESS, Paryż Charles Urjewicz, INALCO (em.) Scott Ury, Uniwersytet w Tel Awiwie Krystyna Vinaver, EHESS, Paryż Bernard Vincent, EHESS (em.), Paryż Sophie Wahnich, CNRS Bartłomiej Walczak, Uniwersytet Warszawski Ewa Zarzycka-Bérard, CNRS Natalie Zemon Davis, University of Toronto
 • @krzysztofjaw
  Kiedyś naukowca poznawało się po prezencji i sam wygląd świadczył o klasie człowieka. Było to dawno dawno temu. Po wyczyszczeniu narodu przez okupantów pozostali tylko potomkowie miernot. Jak ktoś nie wierzy w genetykę proszę popatrzeć na te dwie twarzyczki. Przecież to klasyczny przykład. W 1920 roku dziadkowie pokonali czerwoną zarazę w setną rocznicę 2020 trzeba pokonać tęczową zarazę! Antypolskie kanalie popierają antypolskiego tęczowego żydowskiego bandytę. Żyda Bartmana aka Bartoszewskiego, agenta SS i Gestapo po powszechniaku też nazywano profesorem. Samochwalcze środowisko fałszerzy nie ma umiaru w pogardzie dla rzeczywistości. Dobrze zapamiętajmy, jaki jest rodowód ideowy, kim są pobratymcy polityczni tego ugrupowania. W "obronie" przestępcy, zawsze odezwa się jeszcze większe MENDY społeczne jak ten przestępca. Nie ma się co dziwić, że te środowiska są ze sobą ściśle powiązane mentalnie. Gross to potomek SSmana i prostytutki żydowskiej, Środa to potomek sowieckiego komisarza i polskiej prostytutki. A antypolska szmata Gross, który dostał tytuł za obsrywanie i szkalowanie Polski za eskimoskie szekle oraz sfeminizowana idiotka, Środa której się własna córka wstydzi i nie utrzymuje z matką kontaktów, zwana profesorem od płodzenia dzieci przez jednopłciowe osobniki. Staje się nader oczywiste, jakie środowisko promuje szkodliwą dla Polski działalność anarchistyczną, utrudniającą funkcjonowanie Państwa i godzącą w naszą tradycję. Ta cała Środa ani urody ani talentu nie ma do niczego. Jak można toto nazywać naukowcem? PAN i MEN powinien się zabrać za takich badaczy i ich usunąć z grona profesorów bo przynoszą wstyd Polskiej Nauce!
 • @krzysztofjaw
  Ta tęczowa zaraza LGBT to jak imigranci. Przeważnie młode, nieogarnięte i głupawe byczki i samice. Ktoś starszy nimi steruje. Homoseksualizm nie może być uwarunkowany genetycznie! Przez odbyt nie da się przekazać genów. LGBT to nazizm XXI wieku i każda metoda jest dobra, żeby się tego gówna pozbyć z Polski. Nie można do tego dopuścić aby nieliczna grupa dewiantów i zboczeńców narzucała swoją popaprańczą ideologię. Na prawdę wojny nie wygrywa się za pomocą haseł, tylko niszcząc tak bezwzględnego wroga jakim jest chazarobolszewia, lewactwo i dewiacyjne lgbt. W Rosji nawet jak dwóch trzech krzyczy na ulicach to Putin robi wywózki na Sybir, bo musi być ład i porządek, a w Polsce bandyci robią z Warszawy uliczne burdele, zadymy, chamstwo uliczne bezkarnie. Do roboty nygusów zagnać. Tęczowa rewolucja powinna codziennie dostawać wpierdol i być zaganiana do roboty - wystarczy w rolnictwie, nie w kamieniołomach. Do picia na polu czarna kawa kubkiem z wiadra - wtedy nauczą się szacunku do normalnego życia i czasu na głupoty nie będzie, bo trzeba będzie się wyspać na jutro. Jak dobrze że nie wybraliśmy ubeckoesbeckiego miotu, kryptopedalskiej cioty, lewaka i żyda Trzaskowskiego na prezydenta. Gdyby wygrał wybory, mielibyśmy za prezydenta obrońcę agresywnej i perwersyjnej patologii. Promotorem i orędownikiem takich obscenicznych osobników jak aktywista LGBT+ na balkonie na warszawskim Nowym Świecie w dniu rocznicy Powstania Warszawskiego, czy wcześniej agresywny "Margot" z nożem w ręku, na warszawskiej ulicy Wilczej, był i jest Rafał Trzaskowski i PO. Trzaskowski a przedtem HGW hojnie wspierali milionami złotych dotacji organizacje LGBT+. Ten obrzydliwiec i ekshibicjonista z balkonu na Nowym Świecie, zainkasował za swój "występ" podczas Marszu Powstania Warszawskiego, sporą kwotę pieniędzy, z budżetu miasta Warszawy pod rządami "Rafałka z LGBT+". Szczegóły programu edukacji seksualnej lgbt

  https://www.comprehensivesexualityeducation.org/polish/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:24:45
  Krytyka publiczna i otwarta głowy: rzymskiego powszechnego imperium, jest tożsama z natychmiastową ,,ekskomuniką". Tyle formalnie i na papierze. Faktem jest że wygłoszona pod imieniem i nazwiskiem. Plus za odwagę. Proponuję iść za ciosem i wygłosić to samo w kancelarii parafialnej, podając dowód tożsamości. Skończyć ten szpagat.
 • Autor
  A ja co raz bardziej jestem przekonany że jest to temat zastępczy ,,naszej'' władzy i służb. Nie wierzę w spontaniczne akcje tych środowisk. Zdecydowana większość tych środowisk to normalnie żyjący, pracujący ludzie, w zdecydowanej większości katolicy. Sytuacja na świecie i w Polsce jest coraz bardziej niepewna i władza musi zająć umysły plebsu jakimś durnym ale chwytnym problemem. Jak by władza chciała to całe to środowisko spacyfikowali by bez problemu mając do tego jeszcze poparcie motłochu. Myślę że niewielu z tego środowiska przyszło by do głowy profanowanie pewnych symboli narodowych (choć w/g mnie zawieszenie tęczowej flagi na jakimś pomniku jest nieakceptowalnym idiotyzmem ale nie profanacją). Przy dzisiejszym wszechobecnym monitoringu, taki przygłup chcący wejść na jakiś pomnik byłby w minutę zgarnięty przez policję lub straż miejską. Nikt jednak temu nie zapobiega, bo chodzi o to żeby gonić króliczka a nie po to żeby go złapać.
 • @SolidarnyX 04:35:44
  Nie wiedział? jan Paweł II lansował miernoty, które po pochebiały. A stąd już bliska droga do działań jego kapciowego Dziwisza
 • @kula Lis 69 06:08:34
  A zbok Kuchciński wciąż jest posłem. Ot, POPIS w praktyce
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:30:02
  A Michalik? Wiem to od księdza, którego Michalik wyświęcał. Michalik to pedał.
 • @krzysztofjaw to zorganizowana grupa przestępcza stosująca terrorystyczne metody.
  Przypominam! To nie jest tęczowa flaga tylko kolorowa szmata, która może służyć co najwyżej do wycierania butów! Te kolorowe szmaty nie należy nazywać flagami. To zwykłe szmaty. Flagi państwowe zasługują na szacunek. Nawet europejska nie jest flagą tylko symbolem, bo wbrew planom lewaków Europa i unia państw narodowych nigdy nie będzie federacją europejską z pseudo flagą UE. Czy w Polsce jest jeszcze policja? Czy może są tylko dewianci w mundurkach? LGBT, tak jak NSDAP w przedwojennych Niemczech, to bojówki korzystające z poparcia polityków opozycji. Terror i dewastacja mienia jest ich bronią. Wygląda na to, że judeobolszewickie POtomki stalinowskich zbrodniarzy wypowiedzieli Polsce wojnę. Chyba czas ich POtraktować tak jak się wroga traktuje na wojnie…Myślę ,że już pora aby tą tęczową zarazę unicestwić. Żadnego pobłażania dla tych tęczowych bandytów. Zboczeńcy robią co chcą. Gzie jest państwo Polskie. Niestety, takie są efekty pobłażania takim zachowaniom przez „aparat” Państwa. Niech nikt nie myśli, że to koniec tych skandalicznych i haniebnych zachowań. Oni tak długo będą ignorować prawo, dobre obyczaje, przyjęte normy społeczne - jak długo ci co mają realizować i stosować prawo - będą im na to pozwalać! Brak zdecydowanej reakcji, powoduje rozzuchwalenie tych gnojów i gnojówek. Należy im porządnie skopać dupy za każdym razem, to się zastanowią nad tym, gdzie wieszać te swoje chorągiewki. Proponuję powiesić ręcznik w paski na meczecie albo synagodze. Najlepiej dorzucić jakieś obraźliwe hasełko albo plaster nieczystego schabu. Dalej sprawy potoczą się gładko i będziemy wreszcie mieli święty spokój. Jak są takimi chojrakami niech uderzą do muzułmanów i powieszą taką flagę na którymś z posągów Mahometa… Szybko by się tam z takimi rozprawiono. Proponuję Leosi by powiesiła szmatkę ala tęcza na drzwiach do meczetu…..jak taka odważna. Gdzie Zakład Oczyszczania Miasta? Gdzie Oddziały Miejskie do Walki z Epidemią i Zarazą? Do których niewątpliwie zalicza się tęczowa dżuma, która już tak długo rozłazi się po Kraju jak ten smród PO gaciach?. Jak długo jeszcze - Panie i Panowie, radni m. st. Warszawy?
 • @SolidarnyX
  Prowokacje bandyty żydowskiego Michała Szutowskiego oskarżonego o pobicie i zdewastowanie mienia znane już były od dawna. Warto sobie odświeżyć ten film sprzed roku.

  https://youtu.be/Pw6wFBc7HfI
 • @SolidarnyX 08:10:28
  //Co ma św. Jan Paweł II do odrzucenia przez PiS kandydatury ks. Isakowicza?//

  Tak napisałeś? To znaczy, że nie rozumiesz co ja napisałem. Nie próbuj na mnie takich nędznych chwytów erystycznych albo naucz się czytać ze zrozumieniem.
 • @SolidarnyX Czy państwo polskie jest bezsilne wobec zboczeńców?
  Czy my w Polsce mamy rząd, prokuraturę i policję z jajami, czy tylko pedały i lesby rządzą tym krajem? Porażająca bezwładność władzy. Jeśli rząd PiS nie wie to podpowiadam, że centrala antypolska jest na Czerskiej w GW. Stamtąd są KOD, UBywatele i LGTB. Ponadto należy wprowadzić ustawę zabraniająca finansowanie fundacjom od Sorosa. Panie Kamiński za co niby są te dodatki dla policjantów -za obserwację? Czy mamy sami reagować jak mahometanie?
 • @Oracz 08:09:06
  //Proponuję iść za ciosem i wygłosić to samo w kancelarii parafialnej, podając dowód tożsamości. Skończyć ten szpagat.//
  Jaki szpagat? Przez przyjęcie sakramentów stałem się członkiem kk co nie odbiera mi wcale prawa do krytyki hierarchii. Oni mają mi służyć a nie ja im.
 • @SolidarnyX 08:10:28
  //CAŁOŚĆ tej miałkości, którą napisałeś :)
  //

  Jeśli przypominanie o praktykach krycia pedałów i pedofili przez hierarchię kościelną (a papież jest najwyższym hierarchą) nazywasz "miałkością" to gratuluję :)) Ty jakiś stary moher jesteś czy rozbrykany wikary?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:36:28
  Niektórzy nie rozumieją, co dla katolika powinno być nieomylne. na pewno, nie obyczajowość kleru. Tutaj należy potępiać. Jest uczciwy w tek kwestii ksiądz Isakowicz, ale jego się boją. Najlepiej niech pedała Charamsę dadzą do komisji
 • @krzysztofjaw
  Wielowieyska usprawiedliwia agresję Michała Szutowicza? „Ich siejące nienawiść szczekaczki wyprowadzały z równowagi mieszkańców”. ”Fundamentaliści objeżdżający miasta furgonetką osiągnęli cel. Ich siejące nienawiść szczekaczki wyprowadzały z równowagi mieszkańców, ale policja nic z tym nie robiła. Kierowca nagrywał za to wszystkie wściekłe, bezsilne reakcje ludzi” - napisała Dominika Wielowieyska na łamach „Gazety Wyborczej”, wydając się tłumaczyć agresję Michała Szutowicza. Całość tu
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/513127-wielowieyska-usprawiedliwia-agresje-michala-sz

  Ps.. Według tej brzydkiej jak noc listopadowa żydówki, której by nawet mój pies nie obszczał Wielowieyskiej, /Wielowieyska czemu wy żydzi tak się wstydzicie swoich prawdziwych nazwisk/ jeżeli jej facjata mi się nie spodoba to mogę z nią zrobić co chcę i będę usprawiedliwiony. Dobrze wiedzieć!
 • @kula Lis 69 08:46:24
  hahahaha. Konfabulacja.
 • @SolidarnyX 08:15:15
  Chyba trochę nie zrozumiałeś. Ja nie popieram tych akcji bo wiem że nie jest to oddolna inicjatywa tych środowisk. Napatrzyłem się przez swoje życie na różne protesty, i uwierz mi że w większości były inspirowane za niezłą kasę przez grupy agitatorów. Nie wiem kto jest teraz najbardziej zainteresowany kontynuowaniem tych zadym, ale wątpię czy to są środowiska LGBT. A może chodzi o wywołanie presji na zmianę konstytucji. Przecież przy okazji zmiany przepisu konstytucji że ,,małżeństwo jest związkiem ludzi dwóch płci, można powstawiać w innych punktach przecinki lub jakieś ,,i'' ,,lub'' i tym podobne które zmienią znaczenie tych przepisów. Oczywiście to tylko luźny przykład. Zainteresowanych może być więcej, nawet przeciwnicy KK bo wiedzą że w tej instytucji jest spora nadreprezentacja kochających inaczej. Może kiedyś poznamy tych ,,inicjatorów'' i ich interesy. Przecież każdy racjonalnie myślący (ci inaczej kochający też) wie że tego typy chucpy przyniosą tylko zwiększenie wrogości społeczeństwa polskiego wobec LGBT i nie będzie zgody na wprowadzanie jakiś specjalnych praw.
 • @SolidarnyX 09:15:47
  Wasza partia sprawuje władzę
 • Przesada,
  uprzątnąć flagi,
  a jak się złapie na gorącym uczynku, kazać zdjąć,
  ewentualnie mandat za śmiecenie,

  i nie zawracać nam wszystkim głowy, my nie wyjdziemy, aby manifestować swoją normalność, zresztą po co, komu ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:24:45
  po prostu pisiacy mają zamysł polityczny, którego ksiądz nie podziela.
 • @Gringo 22:27:14
  z całą pewnością, gringo, nie będę czytał po jankesku.
 • @Uchoigielne 23:41:19
  widzę, że nie schodzę z twoich myśli, to chyba dobrze, no nie?
 • @kula Lis 69 06:08:34
  Pisałem,

  tej hańby, iż Grodzki jest twarzą państwa (jedną z trzech pierwszych osób), Polacy już z siebie nie zmyją.

  Osobnik pomawiany/oskarżany o to, że wykonując zawód osoby zaufania publicznego, lekarza, piastując stanowisko w publicznej służbie zdrowia, decydował o tym, kto ma przeżyć na podstawie kopert. Hańba. Jemu, i NAM.
 • @SolidarnyX 09:12:49
  Czyli jednak jesteś gimbaza, która jeszcze nie opanowała czytania ze zrozumieniem.
  Oszczędz już sobie tych komprmitacji. Pamiętaj, że inni też to czytają i co sobie pomyślą?
 • @marek500 08:09:12
  mi tam bardziej żal pisiorka ---- Neptunka na Helu
 • @krzysztofjaw
  "Szarpie się nas, wyzywa, pluje się na nas". Emocjonalne słowa Komendanta Głównego Policji.

  https://dorzeczy.pl/kraj/150280/szarpie-sie-nas-wyzywa-pluje-sie-na-nas-emocjonalne-slowa-komendanta-glownego-policji.html

  Ps...Komendant policji powinien podać się do dymisji bo beczy jak eunuch i nie potrafi poradzić sobie z hołotą. Co to za policja która pozwala się opluwać. Jeszcze chwila i policjantowi pozostaną jak nauczycielowi tylko trzy zaklęcia- proszę , bardzo proszę błagam. Skoro Policja w tak słabej formie to może warto ją wysłać na szkolenie z taktyki miejskiej finansowane przez Trzaskowskiego. Panie komendancie, macie na wyposażeniu "argumenty" aby się obronić przed takimi zachowaniami, dlaczego zachowujecie się jak cioty. Nie wolno dać się poniżać. Broń gładkolufowa i prać do nich ewentualnie oddział z psami i do przodu! W demokracji stosowanie prawa musi być bezwzględne stosowane gdyż inaczej system demokratyczny ulegnie deformacji i degradacji i jako taki musi przerodzić się w określoną dopuszczalną opresję. Ja proponuję, że skoro "tęczowi pajace" porównują policję polską do białoruskiej milicji lub niemieckiej z lat 30, to może czas im pokazać, jak takie jednostki siłowe działają. Przynajmniej oskarżenia byłyby uzasadnione a nie z dupy wzięte. A płaczący Komendant Główny nie pomaga. Albo PiS odda jaja Policji z depozytu albo Międzynarodówka odbierze nam Polskę przy okazji zrobi z nas faszystów i na koniec karze płacić za niepopełnione zbrodnie jak ta niemiecka z Jedwabnego oraz za mienie bezspadkowe po polskich wyznawcach Mojżesza. Policja jest tu tylko narzędziem. Prawdziwym winowajcą pobłażliwości wobec agresywnych, antypolskich zboczeńców jest PiS, który sprawuje nad policją polityczną kontrolę. Po PiS jest winien sytuacji, w której Policja, zamiast być przez Polaków postrzegana pozytywnie jako godny zaufania obrońca prawa i porządku, jest znienawidzona i pogardzana jako stojąca po stronie zboczeńców seksualnych, lewaków, Ukraińców, murzynów, żydów prześladowca Polaków tropiący "faszyzm", "antysemityzm" czy "mowę nienawiści". A przy tym wykonawca absurdalnych, antypolskich zarządzeń "przeciwepidemicznych". Przy czym oczywiście policja pod zarządem PiS różni się od policji pod zarządem PO-SLD-PSL tylko w szczegółach. Antypolski kierunek jest cały czas utrzymywany! Panie komendancie, winę ponoszą politycy. Nie zawsze policja wszystkich muszą osłaniać i we wszystkim uczestniczyć. Wycofajcie się. Polacy sami sobie wytłumaczą na ulicy i zrobią porządek z lgbt i chamstwem na ulicach. Wytłumaczą to również niektórym politykom lewicy i POKO. Tylko żeby nie byli później przez policję ścigani i ciągani po sądach. Oczywiście wiele osób skończy w szpitalu, ale ludzie między sobą muszą sobie wytłumaczyć czego chcą. Tak jest np. w USA gdzie policja nie zawsze wkracza między tłukących się przeciwników. Tylko ustawowy zakaz propagowania lgbt wraz z symbolami w rodzaju tęczowych szmat,drakońskie kary finansowe za nielegalne zbiegowiska oraz profanację miejsc kultu religijnego i prokuratorskie zarzuty z urzędu za obraźliwe ataki słowne i fizyczne na policjanta.Czas łagodnej perswazji niczego nie zmienił,czas na "zero tolerancji dla tęczowych przestępców" i bezwzględną egzekucję prawa. Polska racja stanu musi być broniona jak niepodległość.
 • @SolidarnyX 08:10:28
  ,,A dziad wiedział - nie powiedział, a to było tak:"

  O sekscesach ,,żyjących w czystości" kapłanów KRK wie każdy dorosły człowiek, może z wyjątkiem półgłówków, czyli osób w dość znacznym stopniu upośledzenia umysłowego. Inni półgłówków taktycznie udają. Oczywiście nie każdy kapłan owego przybytku musi mieć kochankę w postaci pani od parzenia ksieżowskiej herbatki, ale znane są przypadki, że takich kochanek jest więcej niż jedna (nie tak dawno temu jedna zamachnęła się na drugą, w przypływie zazdrości, z nożem w ręku). Natomiast robienie z Wojtyły niedorajdy, podobnie jak dawniej w ZSRR robiło się świętego z towarzysza Stalina, na zasadzie: ,,gdyby tylko wiedział (o katorgach na Łubiance) to natychmiast by tego zakazał!" jest robieniem durni że wszystkich czytających te dyrdymały, a nie tylko J.Ruszkiewicza.

  Przypominam że osobistym protegowanym Wojtyły był nie lada seksualny zboczeniec rodem z Meksyku, niejaki Marcial Maciel Degollado. A kluczem do pojęcia jego nietykalności, były pieniądze jakie pozyskiwał z karteli narkotykowych i cześć z nich słał na użytek ,,całego kościoła świętego" tj do Rzymu. Podobnie rzeczy mają się z albańską zakonnicą która defraudowała datki ,,na biednych i chorych", pozwalając im konać z głodu i chorób, a nawet z powodu takiej przypadłości jak rozlanie treści ropiejącego wyrostka robaczkowego, jednak pieniędzmi dzieliła się z kim należy, jak również odkładała sobie na czarną godzinę dziesiątki milionów dolarów.
 • @Oracz 09:40:38
  Zgłaszam się na półgłówka,

  nic nie wiem o "sekscesach" kapłanów, i nie podejrzewam ich o to,
  oczywiście, jak w każdej grupie społecznej zdarzają się czarne owce,
  ale większość owiec NIE jest czarna.
 • @kula Lis 69 06:44:39
  Pracowicie wymienił Pan "naukowców" świeckich z inteligencją bezobjawową a o kapłanach Kościoła Katolickiego zapomniał. Przecież to oni przede wszystkim powinni bronić nakazów moralnych, które głoszą i mają do tego celu potężne, finansowane z naszych podatków media - tv "Trwam", radio "Maryja", kilka gazet. Z tych mediów pod adresem zboczeńców bezczeszczących religię katolicką i św. Jana Pawła II ani słowa potępienia nie słychać.
 • @marek500 08:09:12
  Zgadzam się z tym poglądem. Pan Kula na pewno też ma rację, ale chyba zapomina, że komentuje Autora, który na Dudę głosował naiwnie wierząc w jego półgębkiem rzucane obietnice zrobienia porządku z tęczowym marginesem. My się szarpiemy o bzdety a tam pewnie realizacja ustawy 447 idzie pełną parą.
 • @SolidarnyX 09:43:52
  Nie znam cię, jesteś spadem od Gavrylenki a to zawsze jest podejrzane :)
  Notek nie piszesz, w komentarzach używasz bardzo słabych chwytów erystycznych, nie jest znany żaden twój dorobek w sieci. Taki "gość z nikąd".
  Muszę cię jednak ostrzec, że komentatorzy na NEon są wyjątkowo bystrzy i na dłuższą metę nie dają się oszukiwać.

  W tej "dyskusji" udowodniłeś, że próbujesz manipulować moją wypowiedzią. Przeskakujesz z JP II na PiS, pomijając, że między nimi wymieniłem następców Wojtyły i obecną hierarchię kościelną w Polsce, która najprawdopodobniej wpłynęła na decyzję PiS. A jeśli nie wpływała to PiS odgadł ich oczekiwania.

  Następnym razem postaraj się trochę lepiej :)
 • @SolidarnyX 09:51:00
  Wielce szanowny pan, tym razem taktycznie postanowił udawać ułomnego. Po pierwsze: Josif Dżugaszfili zwany Stalinem, był bardzo zdolnym budowniczym i organizatorem, oprócz tego że wykazywał cechy choroby umysłowej i zespół cech osobowości psychopatycznej.
  Nie tylko przeprowadził dawną carską Rosję od kraju rolniczego, do kraju industrialnego, z pomocą bardzo sprytnych sztuczek z banksterami z USA, dając pod zastaw pożyczek Krym, którego nie musiał oddawać. Uparł się też, że stolica naszego biednego (pod panowaniem kościółka, jego pretorian i jednoczenie agentury CIA) kraju będzie odbudowana i tak też się stało.

  Porównanie do ,,budowniczego mostów" czyli ponitex maximus'a, tu Wojtyły, jest li tylko na polu udawania półgłówków przez wiernych mu pretorian. Tak tu jak i nawet w dzisiejszej Rosji (właściwie WNP) nie brak takich którzy tę postać (postaci) gloryfikują, nie zważając na nic.

  Pan Wojtyła przeszedł przez kolejne stopnie, także i wtajemniczenia, ale i hierarchii w KRK. Po licznych obserwacjach wypełniania przezeń etykiety jaką stosują wolnomulący, nie mam co do tego wątpliwości. A biorąc pod uwagę czynność nazywaną w Pismach ,,nierządem", a opisującą każde oddawanie czci nie Temu komu ta cześć się należy, ale bóstwom, ludziom, czy przedmiotom, nie wyłączając części trupów, jakie mogę mieć opory w czynieniu porównań między naiwnymi? ,,Gdyby tylko wiedział.."
  Lepiej się łudzić i ponieść tego konsekwencje?

  Może najwyższa pora samemu się czegoś dowiedzieć, zamiast udawać pierwszego naiwnego?
 • @interesariusz z PL 09:24:21
  Sensowny komentarz. Nie nasz cyrk nie nasze małpy. Niech sobie pokrzyczą, a jak łamią przepisy porządkowe lub prawo to mandat. Im bardziej będziemy się podniecać tymi szopkami tym bardziej będziemy dostarczać im paliwa dla tych głupot. Ja ich traktuję jako normalnych obywateli i uważam że nie trzeba tworzyć jakiś odrębnych praw dotyczących tej grupy. Te postulaty z odwiedzinami w szpitalu czy dziedziczeniu są bzdurami, bo wystarczy wpisać osobę uprawnioną do udzielania jej informacji i lekarz czy szpital musi udzielić informacji. To samo ze spadkami, wystarczy spisać testament i po problemie. Co do małżeństw to niestety ale w/g mnie nie powinno być zgody. Ani nasze prawo , ani wiara tego nie dopuszcza. Chcą zawierać związki to niech zawierają ale w Las Vegas. Zresztą ,,prawdziwa miłość'' nie potrzebuje potwierdzenia na piśmie.
 • @SolidarnyX 10:14:38
  Nie zrobisz kariery między ludźmi, którzy rozumieją co czytają.
  Może przeproś się z Gavrylenką? :))))

  //tak samo strzelasz w stronę Jana Pawła II? - zapomnij :)//

  Ja nie muszę w niego "strzelać", sam robił to doskonale. Niechętnie wypowiadam się na jego temat bo nie chcę urazić uczuć tych, którzy leżą plackiem przed jego "świętością".
 • @SolidarnyX 10:22:08
  Nie kompromituj się. Czy sekta każe?
 • @SolidarnyX 10:22:08
  I na tym kończę. Już wiem z kim mam wątpliwą przyjemność. Żegnam.
 • @SolidarnyX 10:40:34
  To, że ty nie widzisz argumentów to nie znaczy, że ich nie ma.

  //to teraz "wypraszanie" //
  A broń Panie Boże! Napisałem tak jedynie w twoim interesie. Na portalu zawsze przyda się ktoś taki jak ty :)))
 • @SolidarnyX 10:32:37
  Udawanie półgłówka przechodzi w fazę: hard. Do tego język kojarzony z meliną alkoholową. No nic, byli są i będą tu pretorianie Rzymu i śfiętych ojców, stosujący tego rodzaju słownictwo i w ogóle sposób bycia, że wymienię: Repsol, Franek G. czy ten do którego te słowa kieruję.

  Wy najlepiej świadczycie o waszych śfiętych-natychmiast, ale ja i tak za źródło prawdy mam sługi Boga i spisane przez Nich przekazy, a nie wasze szambo wylewające się, co drugie otwarcie publiczne ust. Szanownego, czy czigodnego pana, proszę do siebie nie brać. Użyłem tego sformułowania celowo, po tych prostackich inwektywach skierowanych do mnie, w celu podkreślenia kontrastu między nami.
 • @SolidarnyX 10:41:43
  Nier ma większych trolli niż PiSiory. Łżesz po PiSiacku i wrzeszczysz "łap złodzieja"? Idź do przygłupów od Sakevycza. Tu zbyt dużo ludzi rozumnych. A u Was Skoro trolle musża być z samego ministerstwa? Takich debili tam zatrudniają
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:46:08
  Przygłupich błaznow potrzeba. Na poziomie Kamińskiego-zakłamanego jełopa i qrewki (to charakter a nie zawód)
 • @SolidarnyX 10:55:26
  To wasze qrewki niech sobie swoich zdradzieckich mord nie wycierają innymi
 • @SolidarnyX 10:32:37
  Piotrowski, współwinny zabójstwa, to dla mnie żaden bohater. To jest analogiczny bohater do tych, którzy dnia pierwszego września 1939r usłyszeli przeczytaną przez kapelanów odezwę biskupów rzymskich do żołnierzy pana Hitlera, by bili dzielnie katolików z państwa osciennego, bo to Bogu miłe. W tym przypadku niejaki Piotrowski dał się nabrać na ten sam szatański numer. W ogóle cała trójka oskarżonych. A nie były to takie prymitywy, jak ci, którzy posługują się tego rodzaju argumentacją. Każdy miał wyższe wykształcenie i nawet spore uzdolnienia (jeden z zabójców był elektronikiem), znaczy że byli to faceci o szerokim spektrum uzdolnień skoro pracowali w aparacie bezpieczeństwa. Niestety ulegli jakiejś demagogii. W zasadzie tej samej co groo świata tzw ,,chrześcijańskiego", że zabójstwo jest drogą do celu i ,,Bogu miłe". Lepiej posłuchać jakiegoś przebierańca okutanego w długie szaty niż Mesjasza, który nauczał: ,,nie dobywajcie broni" oraz ,,kto mieczem wojuje od miecza ginie".
  Oni przynajmniej ponieśli konsekwencję swojego czynu, a macierz nierządnic? Jej się błogosławienie wojsk Hitlera nie odbiło nawet małą czkawką!
 • @SolidarnyX 10:55:26
  //nie wycieraj - //

  Znajdź sobie inny obiekt zainteresowań a mnie lepiej omijaj. Taka mała prośba :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:00:58
  to ktoś od banderowskiej bezpieki Sakevycza? Choć za głupi na poziom agentury. Nawet tak tępej jak PiSiacko-banderowska
 • @Oracz 11:00:52
  Aleś ty zakłamany. Z Prus atakowali luteranie, ale cóz. Oracz i kłamstwo= jedna ferajna
 • @Wican 10:59:41
  //Przygłupich błaznow potrzeba .Na poziomie Kamińskiego-//

  Nie porównywał bym go z Kamińskim, ten jest jedyny w swojej "klasie".

  Ale może jeszcze Solidarny się wyrobi? Zawsze trzeba dać szansę :)
 • @Wican 11:02:44
  //to ktoś od banderowskiej bezpieki Sakevycza?//

  Mejbi? :))
  W każdym razie pisior. To nie ulega wątpliwości. Zwróć uwagę na wrzutki typu "POpierasz", tak jakby ktoś był tu fanem POpaprańcow.
 • @Wican 11:03:29
  Niestety znów psychologia/psychiatria z PROJEKCJĄ, dała o sobie znać że w znacznym obszarze nie myli się. Zapomniałem przy okazji wymienienia tutejszych trolli turbokatolickich wymienić Wic(c)ana i ten się postanowił przypomnieć. Co mnie obchodzą tereny Prus, skoro 40% żołnierzy Hitlera (o ile nie więcej) to byli katolicy, a krzepiącą do zabójstw odezwę wystosowali katoliccy biskupi i tacy katoliccy kapelanie to im przeczytali zanim padł pierwszy wystrzał?

  A druga sprawa: świat chrześcijański zorganizował szatan rękami, nogami i jadaczkami faryzeuszy, a głównie: ucznia szefa sanhedrynu: Gamamiela, czyli ,,apostoła" samostanowionego, trojga imon: Paweł, Saul, Szaweł, oraz jego przybocznych. I tenże świat chrześcijański naśladuje królestwo szatana - wybudowane na kłamstwie, więc skłócone wewnętrznie, a jako takie nie ostanie się w dniu Sądu. Co innego teraz, pod panowaniem w/w księcia tego świata - kłamcy i zabójcy. A i samych naśladowców fałszywego nauczyciela tu wbród. W ogóle nie zrażają się tym, że potykają się o własne nogi. Najważniejsze żeby nauczać i przewodzić ślepym.
 • @Oracz 11:16:55
  40% to nie większość. Ale być może Oracz ma inne podejście. Drugi akapit to bajki gorsze niż Sapkowskiego. Do bajek Tolkiena nie porównuje bo to inna liga
 • @SolidarnyX 11:17:43
  Czyli jesteś antykatolickim sekciarzem, chłopcze? Bo kimś taki jest twó nowy idol Oracz
 • @SolidarnyX 11:22:01
  Prowokowałes w stylu wyznawców Sakiewki
 • @SolidarnyX 11:17:43
  Jeśli jest się inżynierem-elektronikiem, ale także i pracownikiem policji specjalnego typu, tzw służby bezpieczeństwa, to wskazuje to na szereg różnych zdolności. I nawet uzdolnieni ludzie ulegają demagogii i popełniają ciężkie błędy, a co dopiero szeregowe półgłówki, które stanowią chyba z połowę pogłowia.

  Na sam przód trzebaby zdać sobie sprawę z własnych zdolności lub ich braku. A u ,,klęczonów" obowiązuje reguła jak u kaczki: alleluja i w pieriod! Innymi słowy: ani kroku wstecz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:24:45
  Szczerze? To jestem wściekły, że ks. Isakowicza tak poniżono. Czyżby to jeszcze efekt jego publikacji na temat TW w Kościele Krakowskim?
  Dlatego cały czas jestem za lustracją, też w środowiskach kościelnych.
  Pozdrawiam
 • @zadziwiony 22:04:50
  Może i się starzeję, ale piszę jak myślę i staram się rozumieć świat trochę szerzej a to już jest przywara upływającego czasu, zwana doświdczeniem i dystensem do siebie.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 06:08:34
  No i dożyliśmy czasów, kiedy to policjant musi się tłumaczyć z przestrzegania prawa. Orwell w całej okazałości.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 06:44:39
  Warto zapamiętać te nazwiska.
  Pozdrawiam
 • @SolidarnyX 11:26:45
  To ty się ośmieszasz, ale cóż. Tępy PiSior nie zauważa podstaw
 • @Oracz 11:27:46
  Jak w policji to tępota
 • @krzysztofjaw 11:33:52
  Ale wciąż popierasz PiS
 • @marek500 08:09:12
  "Nikt jednak temu nie zapobiega, bo chodzi o to żeby gonić króliczka a nie po to żeby go złapać". Wierzę, że jednak tak nie jest o czym świadczą te wszystkie międzynarodowe lamenty lewaków nad zatrzymaniem Margot.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 11:38:38
  dawno temu dożyliśmy. Gdy milicjant musiał pałować chuligana
 • @krzysztofjaw 11:41:17
  tov tylko kit pisiorków
 • @marek500 09:08:41
  "Nie wiem kto jest teraz najbardziej zainteresowany kontynuowaniem tych zadym, ale wątpię czy to są środowiska LGBT".

  Według mnie odpowiedź jest jasna: ideolodzy neomarksizmu. Ci sami, którzy przeprowadzali rewolucję kulturową w Starej Unii. Można zacząć od G. Sorosa i jego fundacji i tak dalej dojść do kłębka NWO. I to wcale nie jest teoria spiskowa.

  Pozdrawiam
 • @SolidarnyX 09:15:47
  Też uważam, że służby i państwo winno być bardziej ostre wobec tych wybryków, też tych typowo chuligańskich.
  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 09:30:29
  O Grodzkim nawet nie chce mi się pisać, choć kiedyś przygotowałem tekst na jego temat i chyba nie doczeka się publikacji, bo to osobnik nie warty splunięcia.
  Pozdrawiam
 • @viridiana 09:59:13
  Tak głosowałem na A. Dudę. Czy - wobec tego lewackiego szturmu - wyobraża Pan sobie teraz prezydenta w postaci lewaka R. Trzaskowskiego?
  Pozdrawiam
 • @marek500 10:23:53
  Akurat tu podzielam Pana zdanie i Pana ocenę wpisu interesariusza z PL.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 11:46:38
  Nie uważa Pan że tych ideologów, Sorosa i NWO jest trochę za dużo ? Takie mieszanie w różnych krajach wymaga chyba więcej dyskrecji. A może ci o których Pan pisze to zasłona dymna, a za sznurki pociąga zupełnie ktoś inny. Tak czy inaczej to najpewniej te protesty są organizowane przez grupy zorganizowanych i dobrze opłacanych prowokatorów (i najpewniej hetero).
 • @kula Lis 69 08:32:18
  Jaka to bezwładność władzy! Władza wie i akceptuje. Ten budynek za red. Otoką Frąckiewiczem jest nieodpłatnie użyczany przez miasto dla lewactwa. Wcześniej było głośno o finansowaniu przez Trzaskowskiego bojówek lewackich ze środków publicznych. Przypominam, że komitet wyborczy Dudy zaoferował Trzaskowskiemu pomoc w zbieraniu głosów przed wyborami.
 • @ Autor - 1*
  JPII – przemówienie do parlamentarzystów austriackich,
  Rzym, 23 marca 1997 roku.

  „Kościół nie może nigdy pozwolić na nadużywanie go do antyeuropejskiej demagogii oraz podsycania antyeuropejskich nastrojów. Dla zjednoczonej Europy nie ma bowiem alternatywy.”

  JP II – do korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej.
  Rzym, 10 I 1998

  „Rozszerzenie Unii Europejskiej na Wschód, a także dążenie do stabilizacji monetarnej powinny prowadzić do coraz ściślejszego wzajemnego powiązania narodów (…)”

  JPII - Kraków 2003r.

  "Unia potrzebna Polsce, Polska potrzebna Unii"
 • @krzysztofjaw 11:54:37
  Doskonale, skoro prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości nadal jest Ziobro a prezydent jedynie konserwatorem tego patologicznego układu, gdzie jedna dupa siedzi na dwóch najważniejszych dla prawodawstwa i praworządności stołkach. Jeśli lewactwo bezkarnie szaleje, to przede wszystkim wina Ziobry i hierarchii kościelnej. W czym by Trzaskowski zaszkodził przymykając oczy na prowokacje kolorowych szmat? Przecież Duda robi dokładnie to samo.
 • *****
  //Czy wygrają? Moim zdaniem nie. //
  Tu Sakiewicz może się mylić bo
  jeśli unijne dotacje uzależni się
  od pełnego poszanowania celów lgbt
  to albo Polexit albo panowie się żenią
  i adoptują dzieci czyli pieniądz może
  tu przesądzić bo niby czemu
  zdecydowana większość ma ponosić
  jakieś straty tylko z uwagi na fanaberie
  ludzi lgbt czyli zdecydowanej mniejszości
  Ludzkość jest na tyle stabilna ,że
  żadne gender czy lgbt nie jest w stanie
  jej zaszkodzić , przy czym jest raczej
  pewne ,że stoją za tym , wspierają te ruchy
  jakieś środowiska , którym zależy
  na depopulacji bo żadnych innych
  korzyści albo strat z tego nie ma
  jak z każdej innej anomalii
 • @SolidarnyX 14:51:26
  100/100, komentarz zbyteczny. Pzdr.
 • @krzysztofjaw 11:51:56
  Zgadzam się z tobą, to miot poubecki. Pzdr.
 • @krzysztofjaw 11:38:38
  100/100 bez komentarza. Pzdr.
 • @krzysztofjaw
  Pedalska ciota, matkobijca, gwałciciel brata Robert Biedroń jedzie z misją na Białoruś. "Ta wizyta ma na celu zorientować się w sytuacji, która jest trudna"..Przewodniczący delegacji Parlamentu Europejskiego ds. relacji z Białorusią, europoseł i pedalska ciota, matkobijca, gwałciciel brata, lewak Robert Biedroń zapowiedział, że w piątek uda się z wizytą na Białoruś. Jej celem ma być spotkanie z zatrzymanymi przez białoruskie władze obywatelami UE i przedstawicielami białoruskiego rządu.

  https://wpolityce.pl/polityka/513285-biedron-jedzie-ze-wsparciem-na-bialorus

  Ps...Ta wizyta to pierwsza sankcja UE dla Białorusi. Chyba teraz szybko oprzytomnieją i się uspokoją a za parę lat podziękują Łukaszence. Biedroń na Białorusi? Jedzie zobaczyć Wielkie Pały? Dostanie po plecach, to się obudzi. Temu umęczonemu społeczeństwu jeszcze tylko tęczowego matkobijcy, gwałciciela brata, lewaka brakowało! Może dobiorą się do żopy….Koniecznie niech jedzie! I rzuca kamieniami w OMON. Będzie miał super w ciupie. 50 nowych Kolegów! w jeden dzień..Białorusini-jedzie tam aby „pedałować”, zróbcie mu „tanią jatkę” od „śmiszkowej” strony. Towarzysz pedalska ciota, matkobijca, gwałciciel brata, lewak Biedroń jedzie na Białoruś aby postawić ultimatum : ALBO PRZETERMINOWANA NIESTRAWNA KISZKA STOLCOWA, albo sex oralny z komisarzami. Mam nadzieje, że przyjrzy się z bliska i osobiście pracy tamtejszej policji i nabierze szacunku do naszej. Podniecały go zawsze pały. Partner Śmiszek będzie zazdrosny? Będzie się działo. Wiadomo pałki będą w użyciu. Policyjna pała w odbycie. Dupsko będzie bolało. OMON się już oto postara..PO Amsterdamie Brukseli Berlinie za nasze pieniądze teraz trochę egzotyki na wschodzie, też za nie swoje pieniądze. Każdy powód jest dobry. Niech zabierze tęczowe szmaty i zawiesi je na pomnikach Lenina, które tam jeszcze stoją. Może go milicja nie „ubogaci”. A Białorusinom niech opowie, jak się przegrywa wybory. Na Białorusi pedały i pedalskie cioty trafiają do karnej kolonii na 20 lat. Już po miesiącu w karnej kolonii taki Margot z lgbt coś tam, no po prostu czubek, szczekałby jak pies, bo nim jest.
 • @krzysztofjaw 11:38:38
  Gdy Bóg będzie na pierwszym miejscu dla Polaków, to inne sprawy też będą na pierwszym miejscu.

  Ale tego nie będzie za PiS-u, tylko za Narodowców.
 • @krzysztofjaw 11:57:18
  Potrzebny taki pasterz dla Polski, jaki był kardynał 1000 lecia Wyszyński, czy błogosławiony ksiądz Popieuszko.

  Którzy mieli charyzmę, a Polacy ich kochali i Ci wielcy patrioci i obrońcy naszej katolickiej wiary, poprowadzili by nas, przeciw euro-burdelowej tęczowej zarazie.
 • autor
  Margot i nie przemyślał tego dobrze. Bo jeśli kiedyś uzna, że się pomylił ze zmianą płci to przecież jaja same mu nie odrosną.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej