Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

R. Trzaskowski? - polemika z J. Ruszkiewiczem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przed tą polemiką muszę zaznaczyć, że obecnie różnimy się diametralnie w obszarze naszej wizji Polski

 Po opublikowaniu na portalu neon24.pl tekstu J. Ruszkiewicza pt. "Dlaczego należy zagłosować na Trzaskowskiego? [1]" niejako w kontrze opublikowałem post pt."Dlaczego znów zagłosuję na A. Dudę [2]", który prezentował moje argumenty za głosowaniem w drugiej turze na obecnego prezydenta.

Tym niemniej zobowiązałem się przedstawić szczegółową polemikę z tekstem J. Ruszkiewicza, z którym znamy się na blogach od lat i nie jest on przypadkową i nową osobą publikujących przez te lata na różnych przecież forach.

Przed tą polemiką muszę zaznaczyć, że obecnie różnimy się diametralnie w obszarze naszej wizji Polski i ja dziś uważam, że przed nami jest wybór cywilizacyjny: pomiędzy cywilizacją reprezentującą neomarksizm (marksizm kulturowy wprowadzany zgodnie ze Szkołą Frankfurcką i Manifestem z Ventotene oraz ideami A. Gramsciego i A. Spinellego)  a cywilizacją łacińską, chrześcijańską, na której fundamencie została zbudowana współczesna Europa, w tym Polska.

Po pierwsze.

J. Ruszkiewicz pisze bezpośrednio, że "PiS-PO to jedno zło" i chyba to stwierdzenie jest podstawą myślenia autora, które implikuje jego dalsze postrzeganie współczesnej polskiej sceny politycznej. 

Otóż ja osobiście uważam, że to założenie jest błędne, bo nie można utożsamiać tych partii i uważać, że mają jeden destrukcyjny dla Polski cel działania. Jest wprost przeciwnie. PO i jej akolici przez całe lata działali antypolsko począwszy od sławetnych Unii Demokratycznej/Unii Wolności i KLD z lat 90-tych XX wieku. Cezurą jest tu Okrągły Stół oraz rozmowy w Magdalence, które uważam za zdradę polskiej racji stanu. Po nich nastąpił powolny rozkład naszego państwa, który został zintensyfikowany przez 8 lat rządów PO-PSL, gdzie doprowadzono Polskę do stanu, gdzie jest tylko: "ch...j, dupa i kamieni kupa" a Polska jest państwem z kartonu.

Oczywiście można wskazywać, że ś.p. L. Kaczyński uczestniczył w tych niechlubnych rozmowach, ale począwszy do 1991 roku wraz z bratem stali się osobami mającymi - poprzez swoje PC a później PiS - inną wizję Polski niż okrągłostołowcy z UD/UW/KLD/PSL i innych ówcześnie partii, które doprowadziły do upadku rządu J. Olszewskiego w 1992 roku. Bracia Kaczyński od tamtej pory mieli a dziś ma J. Kaczyński niezmienne propolskie ideowe poglądy polityczne. Widać to po obecnych rządach wspieranych przez A. Dudę, dla których dobro i bezpieczeństwo oraz rozwój Polski są najważniejsze.

Po drugie.

Autor pisze, że "po dziwnych ruchach PiS, których do końca nie jestem w stanie zrozumieć, nastąpiła zmiana terminu wyborów a co najdziwniejsze zamiana kandydata PO-KO".

Takiego stwierdzenia w takim razie to ja nie pojmuję. Przecież wszyscy wiedzą, że zmiana terminu wyborów a tym samym umożliwienie wymiany kandydata została spowodowana destrukcyjnymi ruchami PO-KO, która poprzez obstrukcję Senatu i bunt samorządowców uniemożliwiła majowe wybory. Ponadto ta zmiana była też możliwa dzięki wolcie J. Gowina z koalicji ZP (PiS). PiS robił wszystko, aby te wybory odbyły się w maju 2020 roku i czynił wobec nich odpowiednie ustawowe ruchy m.in. wydrukował już karty wyborcze.

Po trzecie.

J. Ruszkiewicz stwierdza też, iż "uważam, że żaden z pretendentów nie jest godzien ubiegać się o ten zaszczytny urząd, nie mówiąc już o tym, żeby go sprawował, no ale mamy co mamy i musimy jakoś to zagospodarować" oraz wskazuje na to, że istnieje dziś szansa na wykorzystanie sytuacji dla Polski i jej wpływu na nią. Kontynuuje też ""przeciwnicy opcji Trzaskowskiego podkreślają, że będzie to oznaczało automatyczną likwidację wszystkich rozdanych przez PiS "plusów", przymusową masturbację dzieci a nawet paraliż i upadek państwa. To oczywiste bzdury dowodzące jedynie, że ci, którzy je głoszą nie mają żadnego pojęcia o tym jak funkcjonuje państwo. Prezydent nie ma takich prerogatyw a większość sejmowa i rząd są, póki co, w rękach Zjednoczonej "Prawicy" i to oni mają największy wpływ na stanowienie prawa. Ewentualny obstrukcjonizm prezydenta może dotyczyć jedynie nowych ustaw i to też w bardzo ograniczonym zakresie bo nawet Trybunał Konstytucyjny jest już pod kontrolą rządzącej partii. Ewentualne weta Prezydenta mogą jedynie wymusić większą staranność stanowienia prawa a nie jak do tej pory pisanie ustaw na kolanie, nocne głosowanie i natychmiastowy podPiS prezydenta. Tu oczywiście nie jestem wielkim optymistą bo PO PiS wielokrotnie udowodnił, że w sprawach ważnych i szkodliwych dla Polski głosują sprawnie i zgodnie. Taki ponadpartyjny "sojusz"".

Te stwierdzenia są tak ogólnikowe i w sumie sprzeczne ze sobą, że trudno się do nich odnieść, bowiem skoro - według autora - żaden z kandydatów nie jest godzien sprawować funkcji prezydenta Polski to jakim cudem wskazuje on, iż lepszy będzie R. Trzaskowski? Nie można też mówić, że abstrakcją jest wprowadzanie przez R. Trzaskowskiego ideologii LGBTQ+, bo to nie prerogatywa prezydenta a zresztą też nie jest właściwym negowanie roli prezydenta w ustawodawstwo, bowiem może on mieć własną inicjatywę ustawodawczą. Poza tym radzę się też zastanowić, że wybór R. Trzaskowskiego sprawi decyzyjny paraliż państwa, co w dobie kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią jest dla Polski bardzo groźne, bo przecież walka z kryzysem będzie właśnie wymagała wprowadzania nowych ustaw a destrukcja Senatu i prezydenta sprawi, iż nie będzie można szybko reagować na teraźniejsze i turbulentne zmiany życia gospodarczego. Zarzut, że obecny prezydent podpisywał wszystko zbyt szybko jest zupełnie nietrafiony dlatego, że taka jest dziś potrzeba chwili a dodatkowo wprowadzane programy przez PiS wcześniej już były zapowiadane przez prezydenta, więc jaki sens miałoby przedłużanie okresu podpisywania ustaw?

Po czwarte.

Autor zapytuje też - sugerując ich brak - jakie to reformy wprowadził rząd PiS, a które popierał prezydent A. Duda? 

Uważam, że działania rządu wspierane przez prezydenta są fundamentalne. Są one upodmiotowieniem Polaków realizowanym we wszystkich obszarach życia społeczno-gospodarczego.

Wzrost zamożności Polaków dzięki programom społecznym (500+, 300+, mieszkanie+, 13 emerytura, darmowe leki dla seniorów, zerowy PIT dla młodych i obniżony PIT dla pierwszej grupy podatkowej, bon turystyczny w wysokości 500 zł), a także gospodarczym (małe i duże inwestycje infrastrukturalne - mosty, drogi, linie kolejowe, przystanki autobusowe i kolejowe oraz prorozwojowe inwestycje centralne w postaci CPK, przekopu Mierzei Wiślanej, Balitic Pipe, Via Baltica, przyciągnięcie inwestycji zagranicznych, obniżanie podatków CIT, VAT, tworzenie warunków do powstawania w Polsce klasy średniej, radykalne podwyższenie płacy minimalnej) to zasługa też prezydenta. Na arenie międzynarodowej też zyskujemy choćby w postaci bardzo dobrej współpracy z USA, która też jest możliwa ze względu na życzliwe kontakty A. Dudy z prezydentem D. Trumpem, a to też jest ważne, tak samo jak znajomość języków obcych. Mogliśmy to zobaczyć w czasie niedawnej wizyty prezydenta A. Dudy w USA.

 
Z wielkim trudem, ale jednak zapoczątkowano też zmiany w sądownictwie. Idzie to opornie, bowiem "kasta sędziowska" broni usilnie swoich pozycji a nie została zlustrowana na początku lat 90-tych. Unowocześniona i rozbudowana została także polska armia (nowy sprzęt, WOT, ogólny wzrost liczby żołnierzy zawodowych), zwiększenie naszego bezpieczeństwa w postaci obecności wojsk amerykańskich w Polsce (tu znów się różnimy z autorem). Uzdrowiono polskie finanse publiczne, m.in. poprzez uszczelnienie luki VAT-owskiej, która była tolerowana  za rządów PO-PSL. Dokonano również zmiany modelu rozwoju gospodarczego Polski na korzyść rozwoju zrównoważonego, w sensie równego rozwoju w każdym miejscu Polski a nie tylko w wielkich aglomeracjach.  
 
To tak w skrócie...
 
Po piąte.
 
J. Ruszkiewicz słusznie zauważa, że "jedynym obszarem gdzie rola Prezydenta jest rzeczywiście stosunkowo duża jest polityka zagraniczna i na tym powinniśmy się skupić. Polska to nie samotna wyspa na bezludnej planecie. Żyjemy wśród innych narodów i musimy jakoś z nimi żyć". Pisze też negatywnie o współpracy Polski z USA oraz pośrednio gloryfikuje ponad nią współpracę z UE, co oznacza oczywiście - według mnie - inklinacje proniemieckie. Dodaje również, że ""PiSowi podobają się pieniądze z Brukseli, sami określają się jako zdeklarowani "Europejczycy" ale robią wszystko, żeby ich do siebie zrazić. Osobiście zawsze byłem przeciwnikiem wstępowania do UE ale skoro już tam jesteśmy to powinniśmy robić wszystko, żeby mieć tam coś do powiedzenia. PiS woli jednak całkowitą podległość USA i mrzonki o jakimś "trójmorzu"". Autor mówi też, że obecna polityka Polski jest "szczuciem" na Rosję.
 
I w tym miejscu też mamy odrębne wizje Polski, które radykalnie różnią mnie z autorem i wpływają na autora w taki sposób, że postrzega on negatywnie zarówno PiS, jak i prezydenta. Ja uważam, że dobra współpraca z USA jest dla Polski niezbędna i na niej winniśmy opierać nasze sojusze. Owszem, nie oznacza to, że mamy wobec tego mieć złe stosunki z UE, ale winniśmy mieć i jedne i drugie. Inaczej też od autora uważam, że właśnie ścisła współpraca z USA daje nam siłę przetargową w negocjacjach z UE, choćby w zakresie budżetu UE na kolejne siedem lat. I naprawdę nie jest tak, że mamy złą pozycję w UE. Jest raczej odwrotnie, bo akurat zarówno prezydent, jak i premier wypracowali sobie dość mocną tam pozycję, też dzięki temu, że mamy sojusznika w postaci USA. 
 
Nasze stanowiska więc nie mają w tym zakresie żadnej części wspólnej, bowiem ja osobiście upatruję rozwoju Polski we współpracy z USA i NATO na niekorzyść kondominium niemiecko-rosyjskiego. Nasze historyczne zaszłości nakazują nam ostrożność w kontakatach z tymi krajami i wcale nie jest tak, że "szczujemy na Rosję", ale realnie oceniamy niebezpieczeństwa. Budzenie się mocarstwowych ambicji putinowskiej Rosji jest aż nadto widoczne (Gruzja, Ukraina) i chyba nikt nie wątpi, że gdyby Putin miał taką możliwość to powróciłby do czasów ZSRR i Układu Warszawskiego. 
 
Poza tym projekt Trójmorza jest dla Polski strategiczny w zakresie jej bezpieczeństwa i rozwoju. I on też wzmacnia naszą pozycję w UE a tego chyba wszyscy chcemy. 
 
Po szóste.
 
Autor pisze, że ""Europejscy "sojusznicy" nie są już tak skorzy do napadania innych państw, zostanie więc Polska jako listek figowy bandyckich ekspedycji USA. Chyba nie chcemy, żeby polscy żołnierze atakowali Iran, Rosję czy Chiny? A to gwarantuje nam duet Duda-Kaczyński czyli Pałac i ZP"".

Udziału Polski w zagranicznych wojnach nikt z nas nie chce, ale żeby mieć sojuszników to trzeba też wykazywać się solidarnością z nimi. Nasza przynależność do NATO implikuje nas do pewnych zachowań, przy czym to nie jest tak, że tych zobowiązań nie realizują inni europejscy członkowie NATO. W wojskowych misjach uczestniczą tak jak Polska. 
 
Musimy sobie zdawać sprawę, że Polska nie jest żadnym mocarstwem. Nie posiadamy nawet broni jądrowej. Więc musimy nasze bezpieczeństwo opierać na sojuszach. Czy mamy na dziś inna alternatywę niż USA? Jaką?
 
I po siódme. 

Zdaniem autora "Trzaskowski jako prezydent będzie z pewnością chciał przygotować grunt pod powrót PO do władzy. Jak by to strasznie nie zabrzmiało to wcale nie musi być szkodliwe dla Polski. Trzaskowski, żeby zdobyć przychylność Polaków będzie musiał zrobić, nawet niechcący, coś dobrego dla kraju. A Polacy będą mieli czas, żeby w następnych wyborach wystawić silną, prawdziwe polską reprezentację i pogonić PO PiS na śmietnik historii. Czy potrafimy wykorzystać ten czas to już inna sprawa, jeśli nie to będziemy sami sobie winni" (...) Dlatego będę głosował na Trzaskowskiego i wszystkich do tego namawiam. Gdyby miał się sprawdzić mój scenariusz to Polska ma jeszcze jakąś szansę. Oddanie pełnej władzy PiS albo PO to gwarantowana likwidacja Państwa Polskiego". 

Znów J. Ruszkiewicz pisze sprzecznie, że nie można oddać pełni władzy ani PO ani PiS-owi a sam mówi, że wybór R. Trzaskowskiego i powrót do władzy PO nie byłby taki straszny. Czyż wtedy nie mielibyśmy sytuacji, że pełnię władzy miałoby PO (sejm, senat, rząd, prezydent)?
 
Mrzonką jest stwierdzenie, że R. Trzaskowski zrobi coś dobrego dla Polski. Jest wydmuszką lewackich elit dążących do likwidacji państw narodowych, rozbijania rodziny (choćby przez ideologię LGBTQ+), zaboru własności prywatnej i niszczących wiarę chrześcijańską oraz propagujących multi-kulti, gender, polipoprawność, neomarksistowską tolerancję "wyzwalającą", itd. Podobną mrzonką jest pogonienie na śmietnik historii PO i PiS, bowiem to partie ugruntowane lokalnie i zakorzenione w polskiej polityce.  
 
Rozumiem, że autor jest zwolennikiem Konfederacji i upatruje dla niej sukcesu w przypadku np. rozpadu koalicji rządowej i rozpisania nowych wyborów parlamentarnych, do czego usilnie będzie dążył R. Trzaskowski. Tak nie będzie a wprost przeciwnie: Konfederacja będzie pierwszym ugrupowaniem, które R. Trzaskowski będzie chciał zniszczyć. Przytoczę tu słowa jednej z jego zwolenniczek: "- Też nie toleruję Konfederacji. Ale skoro już są to jednak lepiej żeby zagłosowali na Trzaskowskiego niż na Dudę. Potem można to faszystowskie g... zdelegalizować, ale teraz trzeba ich głosów. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma". Taki los czeka niestety Konfederatów po zwycięstwie tegoż lewaka. 
 
Reasumując.
 
Parafrazując zatem autora to wybór R. Trzaskowskiego jest gwarancją likwidacji Państwa Polskiego. I trudno mi zrozumieć jak można na niego głosować.
 
Trudno mi było napisać wszystko, co już wcześniej w swoich tekstach promujących zagłosowanie na A. Dudę już pisywałem. Odniosłem się li tylko do słów J. Ruszkiewicza. W dalszym ciągu nie rozumiem jednak jego chęci głosowania na R. Trzaskowskiego, choćby ze względów ideowych, ale skoro już tak nienawidzi A. Dudy to może lepiej aby został w domu lub oddał głos nieważny wykreślając - zgodnie z własnym zdaniem o kandydatach - ich obu. 

[1] https://spiritolibero.neon24.pl/post/156191,dlaczego-nalezy-zaglosowac-na-trzaskowskiego
[2] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/06/dlaczego-znow-zagosuje-na-dude.html;   https://krzysztofjaw.neon24.pl/post/156201,dlaczego-znow-zaglosuje-na-a-dude

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Oj tam, oj tam..
  Obecnie mamy ostatnią fazę konfrontacji PO - KO /PiS. Przegrana PO - KO to rozpad obecnego systemu i konieczność budowy nowego.
  Stąd sięganie po wszelkie możliwe "zasoby".

  Jarek R. okazał się być głęboko usadowionym "śpiochem", który w "ostatniej godzinie grozy" został obudzony by walczyć o to, "aby było jak było".
  To stwierdzenie nie jest osobistym prztyczkiem, a raczej konstatacją sytuacyjną stanu, a obserwuję poczynania JR od dawna.
 • //L. Kaczyński uczestniczył w tych niechlubnych rozmowach
  , ale począwszy do 1991 roku wraz z bratem stali się osobami mającymi - poprzez swoje PC a później PiS - inną wizję Polski niż okrągłostołowcy//

  I po tych wszystkich doświadczeniach,nie kto inny a L.Kaczyński podpisał Traktat Lizboński który odebrał nam znaczną część niepodległości.
 • @ikulalibal 12:25:37
  TL podpisali wszyscy członkowie UE i sądzę, że nawet, gdyby nie podpisał go LK to i tak UE wymusiłaby takie podpisanie. L.K. zwlekał z podpisaniem i nastapiło to niemal na końcu stawki, gdy została jeszcze tylko Polska i Czechy.

  Pragnę przypomnieć, że np. w Irlandii powiedziano w referendum NIE i co? Ano przeprowadzono kolejne referendum gdzie padła odpowiedź TAK. Taka to już jest ta UE. Stąd od zawsze mówię, że lepiej jakby nas w niej nie było, ale to postulat przyszłościowy.

  Pozdraiwma
 • @krzysztofjaw 12:38:27
  Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński? Tak czy Nie ? "bo wszystko co nadto jest, od Złego pochodzi//
 • Z pewnością nie wiemy, czy Trzaskowski zrobi coś dobrego dla Polski
  Za to wiemy, że Duda zrobił wiele złego. Kompetencje prezydenta są niewielkie, to bardziej postać reprezentacyjna. Otrzymaną ustawę może zawetować, może skierować do PiSowskiego TK. Może sam ustawę zaproponować, ale i tak sejm ją przerobi. No i ma pilnować wizerunku Polski na świecie. Duda wizerunek ten całkowicie zawalił, zrobił z nas pośmiewisko, stąd powinien odejść.

  Biadolenie iż prezydentura Trzaskowskiego będzie tragedią dla Polski jest czystą propagandą niczym więcej. To będzie tragedia dla Kaczyńskiego, który dziś będąc nikim rządzi całym krajem. Ale to akurat dobre dla Polski, bo nie może być, by człowiek nie posiadający legitymacji wyborców rządził poprzez marionetki, jaką bez wątpienia był Duda.

  Dlatego ma rację Jarek, że trzeba zmienić prezydenta, by odciąć umożliwić kontrolę "władcy marionetek", by wreszcie prawo stanowił sejm, senat i zatwierdzał prezydent i ew. TK. Nie możemy pozwolić na to, by uzurpator rządził krajem przez swe marionetki.

  Wystarczy popatrzeć jak PiS chowa dziś Kaczyńskiego, by zamazać rzeczywisty, szkodliwy dla Polski stan rzeczy.
 • @krzysztofjaw 12:38:27
  "TL podpisali wszyscy członkowie UE i sądzę, że nawet, gdyby nie podpisał go LK to i tak UE wymusiłaby takie podpisanie."

  Może wymusiłaby, może nie. Co szkodziło spróbować?
 • @ikulalibal 12:41:33
  "Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński? Tak czy Nie ? "

  Moi znajomi z PiSu twierdzili, że to Tusk podpisał. Jak im pokazałem filmik z YouTube, to się poobrażali. Nie wiem dlaczego.
 • Prezydent Duda to najbardziej niebezpieczny prezydent w dziejach Polski
  Prezydent Duda na dalsze 5 lat to zagrożenie dla Polski i Polaków !
  to taki Mussolini bis ! miny stroi jak Mussolini ! wojsko kocha jak Mussolini ! i wkręci Polskę w wojnę tak samo jak Mussolini Włochy !


  Chcecie Dudę ? to będziecie mieli wojnę z Rosja o Krym ! a wojna z Rosją to 15-20 mln obywateli Polski zginie w pierwszym dniu wojny !!! a Duda wraz z kamarylą spierdol.. do USA !


  Każdy jest lepszy od Dudy ! Precz z PIS ! Precz z Szumowskim !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @krzysztofjaw 12:38:27
  "i tak UE wymusiłaby takie podpisanie"
  To po co nam taki dupowaty prezydent na którym ktoś może wymusić coś co jest skrajnie niekorzystne dla Polski?
  W takim momencie widać kto jest prawdziwym mężem stanu a kto zwykłym popychadłem.
 • @ikulalibal 12:41:33
  No podpisał ale się wahał i wahał jak ten baca.
  Siedzi baca na przyzbie i kołysze się na boki. Przechodził sąsiad i pyta; a co wy baco tak się bujocie?
  Ano, widzicie, jo się tak waham, bo my wcoraj z Maryśkom byli na weselu. Mnie pobili, o widzicie, limo mom podbite,
  Maryśkę zgwałcili, majtki podarli. A dzisiaj som poprawiny.
  Maryśka mówi, że idzie, a jo się tak waham i waham...
 • @ele 13:10:45
  "wojna z Rosją to 15-20 mln obywateli Polski zginie w pierwszym dniu wojny !!!"

  To gruba przesada. Współczesne wojny powodują straty setek tysięcy, i to w ciagu miesięcy. Nawet w przypadku użycia taktycznej broni jądrowej, celami są infrastruktura, zgrupowania wojsk itp ...

  Najgorsze co się może zdarzyć to załamanie gospodarcze, głód i chaos, powodujący wieksze straty z opóźnieniem - przykłady to Irak, Libia i Jemen.
 • @Zawisza Niebieski 12:49:20
  PiS z Dudą mieli tyle czasu i możliwości na prawdziwe zmiany uwalniające gospodarkę a także na blokadę ideologii LGBT etc. Skoro nie byli zdolni żeby je wprowadzić to WON!
  Za to skutecznie (obie strony) walczyli w imię obcych interesów - ustawa pozwalająca zajmować kierownicze stanowiska w służbach specjalnych OBCYM!!!
  Nie trzeba większego dowodu na to, że są to zwykli ZDRAJCY!!!
 • @Pedant 12:59:27
  //Jak im pokazałem filmik z YouTube, to się poobrażali.//

  A więc nie tylko "ja tam mam".W takim razie to jakaś prawidłowość.
  Wszyscy zwolennicy PIS w moim otoczeniu,nawiasem mówiąc przyzwoici i uczciwi ludzie, są na mnie lekko poobrażani i to już od 2007.Nie wiedzieć dlaczego wierzą w wersję że Samoobrona zerwała koalicję i PIS-owi nie został nic innego jak rozwiązać Sejm.Kiedy zobaczyli polecony przeze mnie filmik z Giertychem który z sejmowej trybuny mówi o prawdziwych przyczynach,obrazili sie na mnie.Poczuli się urażeni prawdą.
 • @Pedant 12:59:27
  Jak to dlaczego?
  PiS-owcy kochają żyć złudzeniami a ty im je odebrałeś.
  Pokaż im teraz to posiedzenie z głosowaniem w sprawie obsadzania stanowisk w służbach specjalnych przez obcych...
  Tylko uważaj bo mogą pobić.
 • @Pedant 13:26:06
  //Najgorsze co się może zdarzyć to załamanie gospodarcze, głód i chaos, powodujący wieksze straty z opóźnieniem - przykłady to Irak, Libia i Jemen.//

  Takie prognozy można było snuć wtedy kiedy wszyscy wierzyliśmy że USA to państwo rządzone przez pragmatyków.Ale teraz walka tamtejszych elit przybrała takie formy że każdy scenariusz jest możliwy.
  Przecież dwa dni temu w związku z "informacją" że ruscy płacą talibom za skalp zdjęty z amerykanów urzędnicy ruskiego MSZ mówili otwartym tekstem że to w zasadzie casus belli.W skutek tego amerykański wywiad oświadczył że nic nie wie o opłacanych talibach a strona (zbliżona do demokratów) w dalszym ciągu utrzymuje swoje.
  W takiej sytuacji można być pewnym czegokolwiek?
 • @Zawisza Niebieski 12:49:20
  "No i ma pilnować wizerunku Polski na świecie. Duda wizerunek ten całkowicie zawalił, zrobił z nas pośmiewisko, stąd powinien odejść".

  Może jakieś przykłady zamiast ogólnikowego hasła?

  "Wystarczy popatrzeć jak PiS chowa dziś Kaczyńskiego, by zamazać rzeczywisty, szkodliwy dla Polski stan rzeczy".

  Nie jest tak dokładnie. A kto prowadził spotkanie z młodymi z PiS-u. Czasem nie J. Kaczyński?

  Nie przeceniajmy też roli J. Kaczyńskiego. Owszem jest reżyserem PiS-u, ale czy to jest złe?

  Pozdrawiam
 • @ele 13:10:45
  "Chcecie Dudę ? to będziecie mieli wojnę z Rosja o Krym ! a wojna z Rosją to 15-20 mln obywateli Polski zginie w pierwszym dniu wojny !!! a Duda wraz z kamarylą spierdol.. do USA !"

  O czym Pan mówi. O jakiej wojnie? Uczestnictwo nasze w NATO raczej powstrzymuje W. Putina przed zakusami imperialistycznymi.

  Pozdrawiam

  P.S. Proszę o unikanie wulgarnego języka.
 • @Robik 13:33:35
  "PiS-owcy kochają żyć złudzeniami a ty im je odebrałeś."

  Moi znajomi z PO, jak im wykażę błędy, nie obrażają się tylko krzyczą. Inny styl. Raczej nie zmyślają faktów, natomiast sztywno trzymają się chorych doktryn, latami.
 • @ikulalibal 13:31:55
  R. Giertych był "szpionem", co widać teraz po jego poglądach i zachowaniu.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 13:50:46
  "R. Giertych był "szpionem", co widać teraz po jego poglądach i zachowaniu. "

  Co to szpion, którego można łatwo rozpoznać po pogladach i zachowaniu?

  Jeśli są jakieś "szpiony" w Pana otoczeniu, to takie co sączą Panu pomysły, które Panu bardzo podchodzą. Na przykład o "cywilizacji polskiej" :)

  Jeśłi bym miał podejrzewać Pana Giertycha o "agenturalność", to raczej dla klerykalnego skrzydła Watykanu. Ale mu się chyba znudziło i zmienił poglądy.
 • @krzysztofjaw 13:50:46
  To co widać teraz nie ma najmniejszego wpływu na to że kiedy przemawiał w Sejmie we wrześniu 2007 roku mówił prawdę.
  https://www.youtube.com/watch?v=qifu9znhd48

  Wszystko pamiętamy.I "doskonałe" PIS-owskie kadry a mianowicie:Radek Sikorski,Kazimierz Marcinkiewicz,Janusz Kaczmarek.
  Pamiętamy "aferę taśmową" https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_ta%C5%9Bmowa
  Pamiętamy aferę gruntową której sens polegał na tym że jej nie było.Wiemy też że prezydent Duda ułaskawił osoby odpowiedziane za jej sfalsyfikowanie.

  /16 listopada 2015 prezydent Andrzej Duda ułaskawił 4 osoby związane z aferą gruntową: Mariusza Kamińskiego, Macieja Wąsika, Grzegorza Postka i Krzysztofa Brendela[15]. Sąd Najwyższy w orzeczeniu z 31 maja 2017 uznał to ułaskawienie za bezprawne[16]. Natomiast 17 lipca 2018 Trybunał Konstytucyjny orzekł (przy zdaniu odrębnym Leona Kieresa), że konstytucyjne prawo łaski jako pojęcie szersze od ułaskawienia obejmuje również akty abolicji indywidualnej/
 • @krzysztofjaw 13:47:29
  Jak Duda ośmieszył wizerunek prezydenta RP nie raz pisałem. Wycieczka do USA do prezydenta miasteczka, fort Trumph, stawianie się na poziomie ambasadora USA, Polska to nie jest kraj sprawiedliwy do prezydenta Niemiec, wycieczka do Australii, to go ośmieszył Morawiecki, diabełki nad głowami polityków UE i wiele innych.

  Chowanie Kaczyńskiego było bardzo wyraźne w wyborach 2015, teraz też nie był podczas ogłaszania wyników. To, że pojawia się na wewnętrznych spotkaniach w PiS to jeszcze nic nie znacza.

  Kaczyński jest człowiekiem oderwanym od rzeczywistości, ale czy wydanie 70 mln zł, z tego co wiem gro zapłaci Poczta Polska na makulaturę, by spełnić wizję Kaczyńskiego to nie jest złe? Morawiecki i Sasin powinni stanąć za to przed Trybunałem Stanu, bo decyzje podejmowali niezgodnie z prawem. ale wiemy, że siłą napędową był Kaczyński.

  O tym, że Kaczyński jest hamulcem wyborczym PiS wiadomo po jego osobistych wynikach w wyborach parlamentarnych.
 • @krzysztofjaw 13:49:11
  "Uczestnictwo nasze w NATO raczej powstrzymuje W. Putina przed zakusami imperialistycznymi."
  Mój Boże!
  Jak panu nie wstyd?
  To stwierdzenie kompromituje pana totalnie.
  Brak mi po prostu słów.
  Czy nie widzi pan jakie imperium prowadzi bandycką politykę pozostawiając po sobie zgliszcza i płacz niewinnych dzieci i matek?
  Odpowie pan kiedyś za te kłamstwa przed tymi skrzywdzonymi ludźmi.
  Hańba!
 • Każdy, tylko nie ussa !!!
  Uważa się pan za katolika i wiara w cywilizację łacińska jest dla pana chyba bardzo ważna, to dlaczego duda i jego KOledzy na kolanach wchodzą tam gdzie szew jest z tyłu po środku, skala i ilość morderstw tego państwa POraża i my mamy "po bożemu" klaskać tym bydlakom z ussa ?
 • Autor
  Może nie na temat, ale zwracam się chyba do zorientowanych. Chodzi mi o ostatni pomysł PiS ,,twoja woda'' oczko +. Kogo mają na myśli pisząc ,,twoja'' jeżeli woda w Polsce należy do spółki ,,Wody Polskie'' , jak wieść niesie (nie wiem czy plotka) oddana pod zarząd jakiejś firmie izraelskiej. Oglądałem na YT wywiad z hodowcą ryb i ten narzekał że stawy są jego, ryby i rośliny jego ale woda w tych stawach jest w.w. spółki. Proszę więc o naukę. Zrobię sobie oczko, dostanę za to od PiS 5000 zł ale co z tą wodą, czy będę musiał prowadzić jakieś księgi i rozliczać się z tej wody, czy mogę sprawę załatwić typowo po polsku czyli wygrzebię dołek wleję wiadro wody z kranu (moja inwestycja bo woda płatna) i przytulę te 5 tysia.
 • @marek500 14:41:58
  Należy zwrócić uwagę, że ta "inwestycja" w większości przypadków trafi do majętnych właścicieli hacjend, bo nie wyobrażam sobie swojego oczka wodnego pod moim blokiem, czyli 5000 plus dla wybrańców z hajsem, nowy elektorat ?
 • @Robik 14:22:46
  A Gruzja? A Ukraina? Czy tam nie ginęli i nie giną ludzie?

  A za czasów D. Trumpa czy USA zaingerowały gdzieś zbrojnie oprócz kontynuacji tego, co zdarzyło się już wcześniej?

  Pozdrawiam
 • @marek500 14:41:58
  Przepraszam, ale nie jestem kompletnie zorientowany akurat w tym temacie, więc Panu nie pomogę, ale to też jest temat do "roztklimienia", więc może coś w przyszłości na ten temat skrobnę.
  Pozdrawiam
 • @ Autor
  Jeśli w ramach zaprowadzania republiki pislamu ŻW otrzyma prawo do przeprowadzania kontroli drogowych, to mam nadzieję, że pierwszą osobą jaką radośnie przetrzepią podczas kontroli będzie największy portalowy pisowski włazidoop Jewnorucki :-P

  https://autokult.pl/37953,zandarmeria-wojskowa-dostanie-nowe-uprawnienia-kontrola-kierowcow-i-licznikow-pojazdow

  Pała
 • @krzysztofjaw 12:38:27
  "Pragnę przypomnieć, że np. w Irlandii powiedziano w referendum NIE i co? "

  Pragnę przypomnieć, że można było zagłosować przeciwko wstępowaniu do UE, ale jak ostatni debile zrobiliśmy z siebie niemiecką kolonię.
  Jewnorucki też był za?
 • @Jasiek 15:09:21
  Nie ma sensu rzucać wyzwiskami a o żandarmerię się nie obawiaj - nie jeżdżę ciężarówkami, bo to chyba o nie chodzi.
  Pzdr
 • @Robik 13:22:41
  "W takim momencie widać kto jest prawdziwym mężem stanu a kto zwykłym popychadłem."

  I teraz PAD mówi z czułością o testamencie LK....
  A największy portalowy pisowski włazidoop Jewnorucki robi te ohydne wpisy.
  Niedobrze się robi.
  Pozdro!
 • @krzysztofjaw 13:50:46
  "R. Giertych był "szpionem", co widać teraz po jego poglądach i zachowaniu. "

  A co widać po wpisach Jewnoruckiego?
  Usraelitę?
 • @krzysztofjaw 15:05:41
  "A za czasów D. Trumpa czy USA zaingerowały gdzieś zbrojnie oprócz kontynuacji tego, co zdarzyło się już wcześniej? "

  Można się też wycofać....
 • @krzysztofjaw 15:12:24
  "Nie ma sensu rzucać wyzwiskami..."

  Jak tak ładnie pasuje ;-DDDD
 • @krzysztofjaw 13:49:11
  "Uczestnictwo nasze w NATO raczej powstrzymuje W. Putina przed zakusami imperialistycznymi. "

  Być może, jeśli je ma. (Finlandia czuje się bezpieczna a jest bliżej.)

  Nawet jeśli ma, to odtraszanie musi być właściwie wykalibrowane. Jeśli będzie przesadne, to wywoła nowy kryzys kubański, tyle że w przeciwną stronę.

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/07/18/o-krok-od-wojny-atomowej-kryzys-kubanski-w-1962-roku/
 • @krzysztofjaw 12:38:27
  Bzdura. Ale macie mit w tym PiSie. Trzeba było przeciągnąć kilka miesięcy. Do wyborów wUK. Ale lech Kaczyński to zwolennik TL i beznadizejny polityk albo zdrajca. Nie potrafił myśleć przyczynowo-skutkowo? To kiepskim byłby. A potrafił? To byłby ordynarny, zdrajcą.
 • @krzysztofjaw 13:50:46
  Szpionem to jest Antoni Macierewicz. Jakoś nie pozwał autora książki o sobie.
 • @Pedant 13:59:02
  Szpion to Macierewicz, jeżeli ktoś
 • @krzysztofjaw 15:05:41
  Za Trumpa morderstwa nie ustały. Trump to kłamca. Łamanie traktatów, to dla ów norma.
  A Gruzja sama zaatakowała. Ukraina? WOjna domowa. Dlaczego Krym się oderwał? Bo tam pojawiło sie rosyjskie wojsko naprawdę. A w Donbasie, to walczą robotnicy z ochotnikami z Rosji. A młodzi Ukraincy wieją na Zachód za robotą, a nie w głowie im owjna wywołana przez siły zewnętrzne
 • @Jasiek 15:17:59
  A Trump obiecywał wycofywanie. Znowu kłamał
 • @Wican 15:28:28
  "Bo tam pojawiło sie rosyjskie wojsko naprawdę."

  Boję się, że gdyby nie "zielone ludziki", to na Krymie byłby drugi Wołyń.

  Pozdro!
 • @Jasiek 15:23:45
  Głupie i chamskie wypowiedzi Dudy

  https://www.youtube.com/watch?v=QdYaAgNkfJI
 • @Jasiek 15:30:44
  Tamtejsze wojsko Ukrainy przeszło na strone Rosji. W zdecydowanej większości. I teraz jakbym pojechał na wczasy na Krym,m to po powrocie czepi sie mnie ABW
 • @Wican 15:33:27
  Dzięki za link.
  Ta druga tura to jakiś koszmar... :-(
 • @krzysztofjaw 15:05:41
  Tylko jeszcze bardziej się pan kompromituje.
  Zarówno przykład Gruzji jak i Ukrainy jest kompletnie chybiony.
  Na Ukrainie został dokonany zamach stanu sfinansowany przez USA z udziałem naszych PO-PiS-owców (znowu to wspólne działanie układu).
  Niech pan nie rżnie głupa.
  Również konflikt w Gruzji był prowokacją Stanów Zjednoczonych w której brały udział również i nasze kurduple.
  I jak pan jako katolik dla którego PRAWDA powinna być naczelnym drogowskazem przyrównuje to do prowadzonych non-stop wojen Stanów Zjednoczonych. Zrównywaniem całych państw równo z ziemią, mordami milionów ludzi również i CHRZEŚCIJAN!!!?
  A teraz Trump już TYLKO kontynuuje...
  O Boże, jaki on dobry panisko!
  To ile lat już trwa wojna w Afganistanie (wojska USA już kilkakrotnie się stamtąd wycofywały!)?
  Polska PiS-owsko PO-wska bierze udział w tych haniebnych zbrodniach.
  Jesteśmy okupantami wbrew woli tamtejszego narodu i tamtejszych władz! Hańbicie dobre imię naszego narodu!
  Wstyd a dla pana to nawet ciężki grzech stać po stronie agresorów.
 • @Wican 15:22:40
  Z wielkim bólem i z przystawionym pistoletem do głowy LK podpisał TL.

  https://i.postimg.cc/1tq89ZLm/kaczy-scy-UE-CETA.jpg
 • @Robik 15:49:48
  On naprawdę nie chciał tego podpisać!
  Tak wierzą wyznawcy kurdupla!

  https://i.postimg.cc/kGWwRzt9/Kacz-TL1-GQ.jpg
 • @Robik 15:54:46
  .
  https://i.postimg.cc/1tQ85dPD/TL-Konfederacja.jpg
 • @Wican 15:34:31
  "Tamtejsze wojsko Ukrainy przeszło na strone Rosji. W zdecydowanej większości."

  Prawie całe wojsko. Około połowy wróciło na Ukrainę, z żalem ale mieli tam rodziny. Donbas szturmowały tzw Bataliony Ochotnicze, w większości z Haliczyny.
 • @ Krzysztofjaw
  "w kontrze opublikowałem post pt."Dlaczego znów zagłosuję na A. Dudę [2]", który prezentował moje argumenty za głosowaniem w drugiej turze na obecnego prezydenta."
  Tam argumenty były co najmniej słabe
  "a cywilizacją łacińską, chrześcijańską, na której fundamencie została zbudowana współczesna Europa, w tym Polska."
  Cywilizacja łacińska, chrześcijańska dawno zdechła śmiercią naruralną, bo to nic dobrego
 • @HASKI 16:35:01
  Haski - to do Hagi, wały ochronne Niderlandy osłaniające sypać.
 • @Robik 15:45:12
  Już mnie mdli jak czytam różne "pierdolety/przepraszam za słownictwo/na."wojny gruzińskiej i jej "bohatera"który się kulom nie kłaniał!!
  Dodatkowo , wojsko rosyjskie wkroczyło do stolicy Osetii Cchinwalii dużo za późno....jak już gruzińscy zabójcy strzelając śpiącym ludziom do okien zdążyli wymordować 1700 cywilów w tym dzieci,starców nawet inwalidów na wózkach... oraz cały kontyngent pokojowy/rozjemczy na wzgórzu za miastem!!!!Palili samochody z uciekającymi Rodzinami,mordowali i grabili.
  Akurat się tym zainteresowałam parę lat temu i nawet tłumaczyłam 2 filmy nt.temat.
  Poniżej film, z którego fragmenty pochodzą z telefonów gruzińskich żołdaków, jak się chwalą i cieszą z morderstw.Są nawet czarnoskórzy "Gruzini".
  Opowiadają o mordach,zwykli prości ludzie Osetyńczycy,m.in. staruszek któremu Gruzini zamordowali syna, synową i 2 wnucząt, strzelając a samochód z nimi.. Został sam!
  W planach Saakaszwilego było zatrucie wodociągów w mieście!!!!

  https://youtu.be/PaGBd4O9YdM

  Radzę obejrzeć , a potem czcić "bohaterów" co się kulom nie kłaniali, bo dusze pomordowanych oskarżają przed Bogiem tych, którzy zza węgła/oceanu wydali rozkazy napaści ,tych którzy strzelali i tych którzy popierali!!!
  Będzie taki czas , że wszystko będzie wiadome i prawda wyjdzie na jaw.
 • @Zawisza Niebieski 14:12:15
  "Kaczyński jest człowiekiem oderwanym od rzeczywistości, ale czy wydanie 70 mln zł, z tego co wiem gro zapłaci Poczta Polska na makulaturę, by spełnić wizję Kaczyńskiego to nie jest złe? Morawiecki i Sasin powinni stanąć za to przed Trybunałem Stanu, bo decyzje podejmowali niezgodnie z prawem. ale wiemy, że siłą napędową był Kaczyński".

  O czym Pan mówi? O jakim Trybunale Stanu? Miały być wybory 10 maja i rząd się na nie przygotowywał zgodnie z prawem. Jedną z tych czynności był wydruk kart do głosowania. Zapewnienia były też takie, że M.K. Błońska nie zostanie zmieniona a PO-KO chce przesunąć wybory ze względów bezpieczeństwa zdrowotnego. 70 mln zł... A co miliardami, które ukradł lub stracił tandem PO-PSL? Albo kasa stracona w czasie prywatyzacji lat 90-tych i późniejszych.

  To do czego mogę mieć pretensje do PiS to to, że nie wprowadził jeszcze programu cela +, ale może i przyjdzie na to czas.

  Pozdrawiam

  P.S.
  Nie przekonują mnie Pana przykłady na ośmieszanie się A. Dudy
 • @Jasiek 15:11:48
  Osobiście byłem przeciw wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i zdania nie zmieniłem. Uważam, że długookresowo ten projekt musi upaść i wtedy powrócimy do czegoś na kształt EWG - swobodny przepływ ludzi, kapitału, usług i towarów.
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 15:17:59
  "Można się też wycofać....". Wycofanie się wojsk USA z różnych krajów jest procesem dość skomplikowanym, ale jest przeprowadzane systematycznie. D. Trump zapowiedział zresztą, że dla niego najważniejszy jest wewnętrzny interes USA a niestety wtedy, kiedy rządzą demokraci, to wtedy mieliśmy agresję USA na inne kraje.
  Pozdrawiam
 • @Pedant 15:20:47
  Teraz są inne realia niż podczas kryzysu kubańskiego 1 1962 roku a i ewentualna wojna rozgrywać się będzie na innych poziomach i zresztą trwa cały czas poprzez działania atakami cybernetycznymi.
  Pozdrawiam
 • druga tura
  Z USA to PiS ma taki przykry wybór, że albo da się klepać po karku i płacić za drogi i zbędny sprzęt i jeszcze się mile uśmiechać, albo potraktują nasz kraj jak Jugosławię, Irak czy w najlepszym przypadku Ukrainę.
 • @Robik 15:58:53
  Jestem i byłem przeciwko TL. Z tym, że dzisiaj mamy do wyboru A. Dudę i R. Trzaskowskiego. Jak Pan myśli kto jest większym unionistą? R. Trzaskowski zrobi z nas land niemiecki. Tego Pan chce? Ja nie! A przypomnę tylko, że dziś to Niemcy przejmują prezydencję w UE. Warto odnotować też fakt, że Niemcy przysłały na ambasadora do Polski gruba rybę - byłego szefa ichnich służb specjalnych. Jak Pan myśli, dlaczego? Jeżeli wygra Trzaskowski to dopiero będziemy mieli się z pyszna - koniec rozwoju Polski i powrót do niemieckiej idei Mitteleuropy.
  Pozdrawiam
 • druga tura i wybór
  PiS daleko od PO i Totalniaków nie odchodzi, ale pewne korekty, te które mógł zrobić, to zrobił.
  Przywrócił nam wiek emerytalny, poprawił warunki socjalne, nie da się już tak ugniatać UE jak by ta chciała, zablokował kolorową emigrację, co dla nas jest jednak b. ważne i próbuje powoli, ale jednak skutecznie, likwidować sobie państwo wybranej kasty sędziowskiej.
  Mamy zatem w wykonaniu PiS sporo plusów.
  Kto chce, to te plusy dostrzeże, komu one niemiłe, ten będzie judził i jątrzył
  Judził, od Juda, a Juda to po naszemu żyd.
  O Dudzie można powiedzieć –No body perfect, ale lepszego na dzień dzisiejszy nie mamy.
  Zatem to jedyny nasz kandydat i na niego trzeba głosować, by dużo, dużo gorszego nam nie wpakowali.
 • @krzysztofjaw 17:23:59
  "Teraz są inne realia niż podczas kryzysu kubańskiego 1 1962 roku"

  Bo tak Pan sobie wydumał? Długo Pan nad tym myślał? Otóż jesli by dzisiaj Rosjanie umieścili nadźwiękowe rakiety średniego zasięgu na Kubie, to by reakcja była taka sama. Jeśli wyrzutnie amerykańskie zostaną umieszczone kilka minut lotu od granic rosyjskich, to niewiadomo co będzie się działo.
 • @Pedant 13:59:02
  Nic nie zmienił, tylko postanowił przejść na jasną stronę mocy.
 • @Robik 14:22:46
  Po prostu autor naczytał się ,,W Śmieci,, ,,Od Rzeczy,, i Gazety (buchachacha!!!!) polskiej.
  A wiesz, co tam piszą? Tego nawet po tygodniowym melanżu bym nie wymyślił.
 • @trojanka 17:08:50
  100%racji!!!!
 • @zbig71 18:19:54
  Czytam dużo i to różnych periodyków. Oglądam też dużo i to w różnych stacjach i w internecie. Tak więc nie jestem spaczony tygodnikami czy stronami popierającymi A. Dudę. Będę na niego głosował ze względów racjonalnych i dla dobra Polski. To jest moje zdanie, które staram się wytłumaczyć. Proszę też o kulturalną dyskusję.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:40:39
  W porządku.
  Ja jednak nie będę głosował. Natomiast głosowanie na Dudę dla dobra Polski to jednak gruba przesada. Raczej dla dobra Polin, które prezydent Duda bardzo stara się wprowadzić w życie. Dla naszego nieszczęścia.
 • @Pedant 13:26:06
  Panie Pedant, nie ma przykładu użycia taktycznej broni jądrowej i skutków jej użycia. Użycie jej na kraj nie posiadający broni jądrowej będzie oczywistą zbrodnią, natomiast użycie jej wobec mocarstwa posiadającego broń jądrowa, równa się otwarciu wrót piekieł.
 • @Wican 15:34:31
  Byłem 2 tyg na Krymie w 2017 i 2018 roku i ABW MNIE SIĘ NIE CZEPIAŁO.
 • Autor
  //Znów J. Ruszkiewicz pisze sprzecznie, że nie można oddać pełni władzy ani PO ani PiS-owi a sam mówi, że wybór R. Trzaskowskiego i powrót do władzy PO nie byłby taki straszny. //
  Cała notka to nieudolna manipulacja moim tekstem a już wkładanie mi w usta coś czego nie napisałem jest zwykłym kłamstwem.
 • Mocne świadectwo fotograf IPN. Tak wyglądały MN za PO-PSL: Czemu puszczono na nas gaz? Bo wymachiwaliśmy flagą Polski?
  https://media.wplm.pl/thumbs/OTYwL3VfMS9jY183NzkwMC9wLzIwMjAvMDcvMDEvODI4LzUxMS80MzQ0YTBhZDUzZjU0MjIzYjJjY2RlZjdiYjZlMzBiMC5qcGVn.jpeg

  Politycy Platformy Obywatelskiej na czele z Rafałem Trzaskowskim i Donaldem Tuskiem, bez żenady próbują zabiegać o głosy wyborców Konfederacji, najwidoczniej licząc na to, że ci zapomną, jak to środowisko było traktowane za rządów PO-PSL. Patrioci, którzy przez lata brali udział w Marszach Niepodległości, mają jednak doskonałą pamięć i nie zapomnieli, jak policja za rządów PO-PSL strzelała do nich z gumowych kul, pałowała ich i używała wobec nich gazu łzawiącego. Dlaczego? Tylko dlatego, że są polskimi patriotami. Swoim świadectwem na Twitterze podzieliła się Marta Smolańska, fotograf IPN.
  https://wpolityce.pl/polityka/507329-mocne-swiadectwo-fotograf-ipn-czemu-puszczono-na-nas-gaz
 • PS.
  Nie powiedziałeś Krzysztofie nic nowego, zwykłe pisowskie bleblanie, mocno nieudolne zresztą. Trybuna Ludu prezentowała wyższy poziom.

  Ja napisałem co myślę, uzadadniłem najlepiej jak potrafiłem i z niczego się nie wycofuję.
  Dziękuję za poważne potraktowanie mojej notki.
 • @maricus 19:13:31
  "Panie Pedant, nie ma przykładu użycia taktycznej broni jądrowej i skutków jej użycia. Użycie jej na kraj nie posiadający broni jądrowej będzie oczywistą zbrodnią"

  Czy użycie w Japonii było zbrodnią? Jeśli w samoobronie, jest zbrodnią? Czy użycie na kraj gdzie jest umieszczona cudza broń jądrowa, jest zbrodnią?

  Nie mam wyrobionego zdania, ale niezależnie od moralnej oceny, jest to sytuacja, której należy unikać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:30:33
  Tak więc pozostajemy przy swoich zdaniach. Trudno :)
  Pozdrawiam
 • Zero wstydu! Trzaskowski przekonuje, że nigdy nie był "działaczem politycznym".
  https://media.wplm.pl/thumbs/OTYwL3VfMS9jY18zZDAyMC9wLzIwMjAvMDcvMDEvODI4LzUxMS85M2E2MWQ5NjU0MGI0NjAzYWM1MDQ3OTA2MjlmYzUwNy5qcGVn.jpeg

  Internauci łapią go za rękę i nie tylko w tej sprawie. Rafał Trzaskowski w dzisiejszej rozmowie z Szymonem Hołownią przekonywał, że nigdy nie był „działaczem politycznym”, a sam, jako prezydent będzie „osobą niezależną”, która nie będzie „od kogokolwiek brała jakiekolwiek wskazówki”. Internauci natychmiast złapali kandydata Platformy Obywatelskiej za rękę i przypomnieli, jak to jest z jego „niezależnością” i jego deklaracją o tym, że „nigdy nie był działaczem politycznym”. Przy okazji przypomniano jego niespełnione obietnice, które złożył warszawiakom, a które dotyczyły żłobków i likwidacji kopciuchów.


  https://wpolityce.pl/polityka/507331-internauci-demaskuja-klamstwa-trzaskowskiego-wideo

  Ps...Rodacy, głosowanie na tego donosiciela (donosił i redagował antypolskie rezolucje PE), jest dziś jak zdrada. Tak, zdrada Polski patriotycznej, chrześcijańskiej, o wolność której Polacy oddawali życie. Trzaskowski kontynuje dzieło Tuska, rozbiór Polski przez Niemcy i Rosję z pomocą Sorosa…. To są jaja co ten gość wyczynia czy mu się wydaje, że z durniami ma do czynienia chyba, że mówi do lemingów oni wszystko łykają to dobrze bo lemingów jest ograniczona ilość... No nie wiem, wyborcy Trzaskowskiego,mogą mu uwierzyć, to”gimbaza i kompletny mysz masz-od LGBT,po komuchów i lewactwa liberalnego”.My mu nie odpuścimy” łgarstw na POkaz”i POprzednich RZĄDÓW PO I PSL...
 • @Zawisza Niebieski 12:49:20
  a może jest tak, że Polska się rozleci razem z marionetkami JK.

  Wolę, aby uzurpator rządził krajem, niż motłoch.
 • @krzysztofjaw 15:05:41
  //A Gruzja? A Ukraina? Czy tam nie ginęli i nie giną ludzie? //

  Owszem, giną i wcale nie z winy Rosji tylko twojego ukochanego mocarstwa.

  Nawet żydzi już tak bezczelnie nie kłamią.
  Nie wstyd ci?
 • @ikulalibal 13:31:55
  Nigdy Gie z tych nie wierzyłem, dla mnie to wzorzec zakłamanego człowieka.
 • @krzysztofjaw
  boję się, że przy następnych wyborach, nie zobaczymy już twojego aplauzu dla pisu. Dostaniesz w dupsko szczepionkę przywiezioną z ameryki przez Dudę i wszystko się zmieni. Gdybyś się w przebłysku świadomości opierał, to za przyzwoleniem ustawy uchwalonej przez pis i zatwierdzonej przez Dudę zostaniesz zawiązany w kaftan i siła zaszczepiony i zaczipowany. . Nigdy nie będzie już tak jak wcześniej.
  Trzeba być pomylonym lub skrajnym masochistą, by głosować na swoich katów.
 • @Zawisza Niebieski 14:12:15
  Niestety, polscy wyborcy zawsze kierowali się uprzedzeniami, zamiast rozumem.

  Dlatego żyjemy w tak marnym kraju, w którym zaorano dorobek dwu pokoleń, bo tak się chciano głupio odegrać ... na sobie.

  To już dla rozwoju kraju był lepszy ruski okupant niż samostanowienie "Polaków".
 • @Robik 14:22:46
  "Czy nie widzi pan jakie imperium prowadzi bandycką politykę pozostawiając po sobie zgliszcza i płacz niewinnych dzieci i matek?"

  Ten człowiek jako główny portalowy pislamski włazidoop siedzi w kufrze kaczafiego tak głęboko, że nie widzi świata na oczy. Włażenie zaczyna akurat od głowy i gazy jelitowe kaczfiego powodują zatrucie drogą oddechową i upośledzają funkcje myślowe. Jak już czasem wyciąga głowę z kaczafiej d.... to kał pozostały na oczach utrudnia widzenie świata, ten pozostały w uszach powoduje, że nie słyszy argumentów, a ten pozostały na wąsach powoduje u niego miłe wspomnienia węchowe z pobytu w kaczafiej kloace.
  Jak sobie to wszystko wyobrażam, to niesmak mam taki jak po przeczytaniu jego wpisów i jego "argumentacji" w komentarzach.

  Ukłony
 • @kula Lis 69 19:39:17
  Kolejna ściema z tym "nie działaczem politycznym". Hipokryzja sięga zenitu.
  Pozdrawiam
 • @Pedant 19:32:43
  Użycie broni jądrowej na Hiroszimę i Nagasaki było oczywistą zbrodnią i nie była to broń taktyczna. Był to terroryzm słabo uzasadniony, który dotknął tysiące cywili. Czasami się zastanawiam, czy USA musiało opanować wyspy japońskie, po zniszczeniu jej floty i lotnictwa. To był już lezący na deskach przeciwnik. Oczywiście opanowanie wysp japońskich z punktu widzenia militarystów z Pentagonu, kongresu i białego domu było wówczas uzasadnione.
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/OTYwL3VfMS9jY182MTVjNi9wLzIwMjAvMDcvMDEvODE0LzQ3OS9lYzZmYmJiYTcyZjA0NTkzODhiNzhhM2Q1ZmQxMGY0NS5wbmc=.png
  Komedia! Hołownia z Trzaskowskim spijają sobie z dzióbków. Kandydat PO przystał na jego wszystkie postulaty. To aż nazbyt czytelne…Komedia! Szymon Hołownia spotkał się na Facebooku z Rafałem Trzaskowskim, aby usłyszeć od niego deklarację dot. czterech postulatów, które mają zdaniem publicysty „odpartyjnić prezydenturę”. Zaskoczenia nie było. Prezydent Warszawy zgodził się ze wszystkimi przedstawionymi postulatami. Ba! Stwierdził, że w sumie, to w wielu kwestiach od dawna zgadzał się z Hołownią i wiele podobnym rozwiązań jest w jego programie wyborczych.

  https://wpolityce.pl/polityka/507283-komedia-holownia-z-trzaskowskim-spijaja-sobie-z-dziobkow

  Ps...Pomiot ubeckoesbecki i tępy żyddTrzaskowski to niemiecki namiestnik na Polskę - kolejny konfident, folksdojcz z nominacji Tuska - razem z Hołownią są kandydatami byłych służb WSI..Zalała Trzaskowskiego woda, na dno poszedł jak kłoda, na zawsze się pogrążył, bo Hołownia nie zdążył. Jakim głupim trzeba być by wierzyć w cokolwiek co Rafałek obieca, przykład ma Warszawa a ludzie jak ćmy lecą w ogień. Natomiast Hołownia był aż nazbyt czytelny w swojej kampanii, że to ukryty POwiec. Hołownia twierdzi wybory go zniszczyły finansowo. Bez pomysłu na życie? Karierę? Poparcie za stołek czemu nie? Żadna mamona nie śmierdzi! Hołownia był od początku wystruganą przystawką do uskubania głosów osób niezdecydowanych i przekierowania na kandydata PO w II turze. On nie miał partii i zaplecza liczył na parę% i konfitury-poszło ok.. Hołownia to ukrożydek z tvn Michnika WSI i innych esbeków, był po to by zabierać glosy Dudzie, a chrzanił głupoty, Hołownia niech cię ukrożydzie szlag trafi, nawet do szkół matole nie idź! Staje się coraz bardziej oczywiste, ze Hołownia miał dostarczyć głosy na kandydata PO. Negatywny elektorat PO jest tak duży, że postanowili posiłkować się sklonowanymi przez Hołownię wyborcami. Wszystko zaaranżował TVN który wylansował Hołownię na „bezpartyjnego kandydata”. Szyte GRUBYMI NIĆMI!
 • Autor
  Skończyłem uważne czytanie wszystkich komentarzy i doszedłem do wniosku, że nie mam co więcej komentować.
  Twoje kłamstwa na temat Gruzji, Ukrainy czy roli USA na świecie zostały zdemaskowane i odpowiednio ocenione przez wielu komentatorów.
  Przykro mi to pisać ale zostałeś rozjechany jak żaba na szosie.
  Oczywiście twoje zdanie na temat świetności PiS i Dudy to twoja sprawa.
 • @krzysztofjaw 19:51:52
  "Hipokryzja sięga zenitu."

  A PAD nie poruszył sprawy 447, bo strona amerykańska tego nie zaproponowała...

  Która hipokryzja bardziej niebezpieczna dla Polski?
 • @maricus 19:56:16
  "Czasami się zastanawiam, czy USA musiało opanować wyspy japońskie, po zniszczeniu jej floty i lotnictwa. "

  Opanowanie wysp Honsiu i Hokkaido przez Pacyfik, byłoby niezwykle trudne, znacznie trudniejsze niż przeprawa przez kanał La Manche w czerwcu 1944.

  Natomiast zapomina się o roli Armii Czerwone, która rozbiła armię japońską w Mandżurii, zajęła Kuryle i przygotowywała się do inwazji na Hokkaido, przez paro-kilometrową cieśninę.

  Potrzebny był dodatkowy argument aby wymusić kapitulację przed Stanami.
 • @HASKI 19:52:43
  Byłem z Małżonką na kwaterze prywatnej nie z Putinem forumowy śmieciu i ludzki odpadzie po tzw POPach..
 • @Pedant 15:59:15
  Ja gdzieś czytałem, że na bodaj 18000 tamtejszego wojska, to ze 2000-3000 zachowało lojalność wobec Kijowa
 • @zbig71 18:19:54
  Tam to jest "rzeczywistość alternatywna". Inny świat niz znają normalni ludzie
 • @kula Lis 69 19:16:34
  Może jestes "słuzbistą"? Niezwiązanych ze słuzbami może się nie czepiają?
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/OTYwL3VfMS9jY18wZGZkZS9wLzIwMjAvMDcvMDEvODI1LzUwMC9lYzFmMzIxYzVkMGQ0ZjlhODNiZTdmYTI0YjVkNmEwZS5qcGVn.jpeg

  „Kasta” chce wpłynąć na wynik wyborów! Na 4 dni przed głosowaniem dojdzie do próby wyłączenia sędziów z SN, którzy mają uznać ważność głosowania. Plan jest prosty. 8 lipca Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, gdzie zasiada wielu zauszników byłej I Prezes Małgorzaty Gersdorf będzie rozpatrywała wnioski o wyłączenie m.in. kilkudziesięciu „nowych” sędziów Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. To ci sędziowie będą decydowali o ważności lipcowej elekcji prezydenckiej. „Kaście” marzy się, że zastąpią ich sędziowie podporządkowani skrajnie upolitycznionym stowarzyszeniom sędziowskim.

  https://wpolityce.pl/polityka/507289-kasta-chce-wplynac-na-wynik-wyborow

  Ps...Oni się bardzo proszą byśmy wywieźli ich na taczkach. Na bruk. Tam ich miejsce. Pani Prezes SN powinna bezzwłocznie zawiesić działalność Izby Pracy na czas nieokreślony i przekazać czasowo wszystkie pozwy w sprawie wyłączenia sędziów do zakresu czynności Izby Dyscyplinarnej SN. Złożyć wnioski z zabezpieczeniem przeciwko kaściarzom w izbie „pracy” i rozpatrzeć te wnioski 3 zawieszając ich wszystkich. Może by tak uznać pomieszczenia Izby Pracy uznać jako patogen i dokonać ich pełnej izolacji bakteriologicznej np dwutygodniowej? Zamknąć budynek Sądu i przeprowadzić, 3 dniową fumigacje w związku z wirusem. Jeżeli mało czasu to przeprowadzić alarm instalacji p.pożarowej z próbą gaszenia ćwiczebnego następnie do czasu uzupełnienia nowego czynnika gaśniczego budynek jest zamknięty dla użytkowników. Może być awaria sieci telefonicznej elektrycznej. Życie i bezpieczeństwo sędziów nawet jeśli to wredna ubecka kasta musi być chronione.
 • @HASKI 20:22:46
  Już ci śmieciu i odpadzie po POPach nie odpowiem.
 • Jeszcze tylko jedno pytanie
  Jak oceniasz Krzysztofie pomysł Dudy, żeby członkostwo Polski w Unii i NATO wpisać do Konstytucji?

  Proszę o wyczerpującą odpowiedź.
 • @HASKI 20:22:46
  Jak jesteś taki odważny pomiocie łyków z czworaków i śmieciu, to spotkaj się ze mną a dostaniesz to o co się prosisz, ubliżając mojej śp już Małżonce. Odwagi, podaj adres i miejsce a na pewno przyjadę by obić twe pomiotu łyka ryło którego żydokomuna pisać uczyła..Czekam.
 • @trojanka 17:08:50
  O ile dobrze pamiętam. Najpierw był Majdan, sława Ukrainie herojam sława, palenie upokarzanie i prześladowanie bierkutowców, władzę przyjęła samozwańcza hunta a dopiero potem był Krym i referendum.
 • @zbig71 18:19:54
  Hahaha i WPotylice.
 • @fretka 20:46:33
  Rosja, to w ogóle jakiś zacofany kraj, ksenofobia, strony porno dla dzieci zakazane..jak oni tam żyją w XXI wieku itp.
  Na ambasadzie USA w Moskwie, zawisła dumnie flaga LGBT, z okazji Miesiąca Dumy z LGBT ,nie wiem czy to ta sama, ale raczej by się nie ośmielili zdjąć z obcej placówki/bo to karalne/, ale przynieśli inną i podeptali!!
  To niedobra jest i szie nie mieści zw żadna rubryka!!
  Policja nie interweniowała, skandal :))))

  https://twitter.com/i/status/1278292437920886785

  oni się do "cywilizowanego" szwiata nie nadają!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:32:43
  "Jak oceniasz Krzysztofie pomysł Dudy, żeby członkostwo Polski w Unii i NATO wpisać do Konstytucji?"

  Nie ma co się rozpisywać: Jestem przeciw. Tego typu zapisy byłyby zupełnie niepotrzebne, bo trącające "przewodnią siłą partii i wiecznym sojuszem z ZSRR". Ale przecież mozna dyskutować. Winna być powołana Konstytuanta i ona winna przygotowywać nową Konstytucję a ludzi winni ją zatwierdzić w referendum.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 20:28:07
  Z kastą jest jak z kastą. "Do ostatniej kropli krwi będzie broniła swoich pozycji", ale już niedługo. Wolno, bo wolno, ale reformy idą naprzód.
  Pozdrawiam
 • @Jasiek 19:51:12
  Niech się pan zastanowi nad formą i treścią Pana komentarza. Po prostu chamstwo i obrzydlistwo. Nie będę z Panem więcej dyskutował bo reprezentuje Pan jeno pustkę i prymitywizm.

  P.S.
  Nie kasuje komentarza, ale go przytoczę (to o mnie). Niech każdy oceni:

  "Ten człowiek jako główny portalowy pislamski włazidoop siedzi w kufrze kaczafiego tak głęboko, że nie widzi świata na oczy. Włażenie zaczyna akurat od głowy i gazy jelitowe kaczfiego powodują zatrucie drogą oddechową i upośledzają funkcje myślowe. Jak już czasem wyciąga głowę z kaczafiej d.... to kał pozostały na oczach utrudnia widzenie świata, ten pozostały w uszach powoduje, że nie słyszy argumentów, a ten pozostały na wąsach powoduje u niego miłe wspomnienia węchowe z pobytu w kaczafiej kloace.
  Jak sobie to wszystko wyobrażam, to niesmak mam taki jak po przeczytaniu jego wpisów i jego "argumentacji" w komentarzach.
 • @krzysztofjaw 21:35:53
  //Nie ma co się rozpisywać: Jestem przeciw. //

  Tylko tyle?
  Przecież to tylko antypolski idiota i zdrajca może powiedzieć.

  Może zacznijmy nazywać rzeczy po imieniu?
 • Taka polemika
  o tzw. demonkraturze rodem z Piekła i jej funkcyjnych - to tak - jakby diabłu pod ogon zaglądać - czy mnie tam nie ma!
  Wniosek?
  Tzw. demonkratura odbywa się w każdym demonkraturowym kraju - tak naprawdę - ponad głowami tubylców. Tubylcy są tylko potrzebni nagminnie przy urnach - bo to zapewnia komfort czarciemu pomiotowi w przerobie tzw. suwerena - na szatańskie odchody. Oczywiście tubylcy idą głosować w swojej większości - przeciw - a nie - za - co mówi wszystko o tej, tzw. demonkraturze.
 • @Oświat 17:36:11
  doskonale Pan to ujął- taka jest rzeczywistość. ale będą tacy którzy zobaczą lekkie przecieki w statku i od razu wejdą do spróchniałej tratwy, albo- są tez tacy- od razu wyskoczą na środku oceanu. takim "orłom intelektu" oczywiście umożliwiamy jak najszybsze staniecie na rufie i mocnym kopem- realizacje ich marzeń.
  Polska wolna od volksdeutschy, pedofilii i islamistów!!!
 • @trojanka 21:06:10
  Coś mi się zdaję, że cała ta zaaranżowana zadyma na Ukrainie była po to, aby przyjąć Krym. Juszczenko chciał sprzedać Usarailitom Krym pod swoje bazy. W 2006 roku odbyły się wielotysięczne antynatowskie protesty w Feodosiji.
  https://en.wikipedia.org/wiki/2006_anti-NATO_protests_in_Feodosia
  Na stronie rządowej wisi przetarg na renowację szkoły w Sewastopolu. Klientem jest US Navy Engineering and Construction Command.
  https://cs13.pikabu.ru/post_img/2019/04/23/0/1555966964197190902.png
 • @Robik 13:25:12
  Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Mija 5 lat od wskazania i mianowania Andrzeja Dudy prezydentem Polski. Pięć lat zmarnowanych. Pięć lat nieróbstwa, propagandy, pokrzykiwania, służba ideologii antypolskiej polityki Jarosława Kaczyńskiego. A. Duda był i jest klasycznym ,,mężem” politycznym J. Kaczyńskiego, ponieważ to J. Kaczyński wyznaczał cele polityczne w Polsce, cele polityki, które bezwzględnie służą interesom określonych środowisk w USA i Izraela oraz służba banderowskiej Ukrainie. Służba tych panów, skupiała się przed wszystkim na prowadzeniu obrzydliwej, brutalnej wojnie medialnej i politycznej przeciwko Rosji w interesie określonych w/w środowisk z tzw. ,,zachodu”, a wszelkie wewnętrzne awantury polityczne miały na celu odwracać uwagę od spraw zasadniczych, czyli podstępne niszczenia państwowości polskiej na rzecz budowy rządów światowych.
  Pięć lat mija prezydentury A. Dudy, który nie miał i nie ma własnej filozofii Państwa Polskiego, nie wie, czy nie chce wiedzieć w jakim ustroju politycznym funkcjonuje, człowiek bez wizji, bez własnego zdania. A. Duda żyje w politycznym chaosie, politycznym matrixie, strasznie się męczy z powodu tego, że musi być aktorem – amatorem przed ludżmi i tylko w pewnych kręgach społecznych udaje mu się być wymuszonym, wiarygodnym aktorem i grać role, które są dla niego nie zrozumiałe.
  To Jarosław Kaczyński był przez te 5 lat faktycznym rezydentem Polski, a A. Duda takim słupem politycznym i przedłużeniem ręki J. Kaczyńskiego w budowie Państwa Polin.
  Nadmienić należy, że pierwszym posunięciem prezydentury A. Dudy było wsparcie finansowe banderowskich rządów na Ukrainie kwotą ponad 4 mld zł. W czyim interesie to zrobił, na pewno nie w interesie rodzin ofiar ludobójstwa banderowskiego na kresach.
  Przez pięć lat udawał, że pamięta o ludobójstwie na Polakach na kresach, ale praktycznie pacyfikował środowiska anty banderowskie w Polsce, które domagały się prawdy i rozliczeń ludobójstwa na kresach. A. Duda w tych sprawach nie zrobił NIC. Tak nie postępuje mąż stanu - Prezydent. Tak postępuje wyrafinowany szkodnik Narodu Polskiego.
  Andrzej Duda odpowiada za klęskę polityki wschodniej, której nie ma z powodu realizowania przez A. Dude polityki zagranicznej w Polsce w interesie określonych środowisk korporacyjnych z USA, czego dowodem jest podpisywania dokumentów na kolanach, w pół zgięty u swojego mocodawcy D. Trumpa. Dokumenty, które są szkodliwe i bez znaczenia dla Polski w przyszłości.
  Andrzej Duda jako zwierzchnik Sił Zbrojnych RP, praktycznie oddał swoje zwierzchnictwo na rzecz dowódców wojsk okupacyjnych w Polsce z USA w ramach NATO, gdzie w sposób podstępny oddal Wojsko Polskie w ręce okupanta z USA.
  Andrzej Duda nie reaguje na haniebne i szkodliwe zakupy przez skompromitowanych, marionetkowych ministrów obrony, uzbrojenia w fabrykach zbrojeniowych w USA oraz sprzętu wojskowego na rzecz wyposażenia Armii NATO-wskiej w Polsce. Zakupiony sprzęt z pieniędzy polskich podatników, to nic innego, jak ,,mordowanie” polskiego przemysłu zbrojeniowego, polskiej myśli technicznej. Zakupy sprzętu wojskowego odbywają się bez przetargu, bez offsetu, bez technologii, po zawyżonej cenie. To A. Duda wraz z MON przyczynia się do okradania Polski celem oczekiwanego wsparcia politycznego od swoich mocodawców z USA i Izraela.
  Zgoda A. Dudy na okupacje terytorium Polski przez wojska amerykańskie za pieniądze polskiego podatnika, budowy, tzw. ,,tarczy antyatomowej”, budowy obcych baz wojskowych na terytorium Polski za pieniądze polskiego podatnika w celu dalszego zwiększania obcych wojsk w Polsce, to w praktyce oznacza przyznania się do braku własnej strategii obronnej własnego terytorium oraz braku własnego wojska. Tak nie postępuje Prezydent, tak postępują rezydenci obcych interesów Polsce.
  Andrzej Duda, nie ma wiedzy, albo udaje, że jej nie ma o polityce energetycznej Polski. Patrzy z przymrużeniem oka, jak wyjątkowy szkodnik Piotr Naimski działa w interesie światowych korporacji energetycznych z USA, które stają się super monopolistami w dostawach do Polski drogiego gazu i ropy, kosztem własnego wydobycia. Wysokie koszty energetyczne , uderzają w gospodarkę narodową i gospodarkę rodzinną. To korporacyjne firmy światowe z USA stają się monopolistami energetycznymi w Polsce. Co to za zmiana??? Gdzie jawność życia politycznego w Polsce, dlaczego konsumenci nie mają prawa wiedzieć za jaką cenę firmy z USA sprowadzają gaz i ropę do Polski. Dlaczego takie oszustwo toleruje A. Duda?
  Andrzej Duda nie interesuje się polskimi zasobami naturalnymi ziemi. Od wielu lat trwa rabunek polskich zasobów naturalnych, rozdawane są na prawo i lewo koncesje na wydobywanie z polskiej ziemi zasobów naturalnych. A. Duda nie podjął się zadania inwentaryzacji Polskich zasobów naturalnych, jak również inwentaryzacji majątku narodowego, tego jeszcze nie rozkradzionego. Min. w tym celu było powołanie Narodowej Strategii Rozwoju przy prezydencie. Skończyło się to kompromitacją, ciałem bez uzasadnienia ekonomicznego, nieróbstwem, napychaniem kieszeni swojemu ojcu oraz znajomym. To ogromny wstyd, że nawet tak prostego postulatu nie potrafił zrealizować w interesie społecznym.
  Prezydent nie reagował na nepotyczne rządy w Polsce, gdzie karierowiczostwo, pycha, cenzura, korupcja na ogromną skalę, wyjątkowo kwitną.
  Reasumując, A. Duda dał się poznać jako człowiek nie samodzielny, czy to w polityce wewnętrznej czy zewnętrznej, bez wizji Państwa Polskiego, bez charyzmy Patrioty Polskiego. Jego wierno – poddańcze decyzje w sprawach międzynarodowych budzą przeraźliwy strach przed całkowitym oddaniem Polski na rzecz określonych środowisk politycznych z USA i Izraela. Mam wrażenie, że rządy w Polsce mają niepolską centralę, centrale po za Polską, że polityka Polska uprawiana jest nie za Polskie pieniądze.
  Wykonywanie przez A. Dudę poleceń tych środowisk w realizacji ich interesów w Polsce musi być rozliczone. Andrzej Duda wykonujący polecenia neo – konserwatystów z USA tzw. ,,jastrzębi wojennych”, dąży wraz z nimi do ewentualnej wojny z Rosją na naszym Polskim terytorium w interesie światowych korporacji przemysłu zbrojeniowego i energetycznego. Każda, choć trochę samodzielna władza oddala grożby wojen na swoim terytorium, oprócz A. Dudy, który wraz z kierującymi antypolską partią PIS, przybliża swoimi działaniami grożbę wojny.
  Jarosław Kaczyński wraz z swoim pomocnikiem Andrzejem Dudą z terytorium Polski chcą uczynić wielki poligon wojenny. Takie działania A. Dudy polegające na wspieraniu obcych interesów w Polsce, są działaniami wyjątkowo niebezpiecznymi dla istnienia Polski i Narodu Polskiego.
  Jarosław Kaczynski i jego pomocnik Andrzej Duda, to dwie marionetkowe postacie obcych rządów w Polsce, od zadań specjalnych obcego interesu. Taka polityka, robi z Polaków niewolników w ich własnym kraju a z Polski kraj satelicki. Dobitnie świadczy to, że Polska pod rządami Kaczyńskiego staje się ,,państwem teoretycznym”, Państwem bez mężów stanu, Państwem w dalszej perspektywie do całkowitej samolikwidacji o ile nic się nie zmieni 10 maja 2020 roku.
  Zygmunt Wrzodak – były członek Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, czł. Zarządu Regionu Mazowsze, Szef S Ursusa do 2001 roku, były poseł na sejm IV i V kadencji, min. czł. sejmowej komisji obrony narodowej.
  Sk-ice 25.03.2020 rok.
 • @Wrzodak Z. 23:24:52
  Wykonywanie przez A. Dudę poleceń tych środowisk w realizacji ich interesów w Polsce musi być rozliczone. Andrzej Duda wykonujący polecenia neo – konserwatystów z USA tzw. ,,jastrzębi wojennych”, dąży wraz z nimi do ewentualnej wojny z Rosją na naszym Polskim terytorium.............

  i dla tego Putin kazał zbudować siły powietrzno kosmiczne i rakiety hipersoniczne, żeby nie z bliskiej zagranicy a z kosmosu walczyć z amerykanami w Polsce.

  Zygmunt Wrzodak – były członek Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, czł. Zarządu Regionu Mazowsze, Szef S Ursusa....

  Czy to nie ten gościu co rozwalił Ursus od środka i z resztą NSZZ Solidarności rozwalał Polskę strajkami w interesie USA i światowych banksterów?
 • 1*
  Ruszkiewicz ma rację

  Dojna zmiana ma ciąg na żłób vel koryto nie mniejsze niż PO.

  UWŁASZCZENIE na spółce Telegraf, srebrne wieże, milionowe apanaże dla watażków - vide Sadurska, JASIŃSKI, Obajtek...setki pasożytów na SSP(spółkach skarbu państwa) w charakterze doradców za milionowe gaże.
 • @krzysztofjaw 21:41:54
  "Nie kasuje komentarza, ale go przytoczę (to o mnie). Niech każdy oceni"

  Pana wpis już został oceniony :-)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:46:49
  "Może zacznijmy nazywać rzeczy po imieniu?"

  Autor już wiele razy nadmienił, że stara się być krytyczny wobec PiS :-)

  Pozdro!

  Ps.

  Przegiąłem? ;-)
 • @Jasiek 07:24:26
  Troszkę :)
 • WAŻNE ZDJĘCIE. I jedno pytanie do wyborców Konfederacji i Bosaka.
  https://media.wplm.pl/thumbs/OTYwL3VfMS9jY180YTQ0Ni9wLzIwMjAvMDcvMDIvNDAwMC8yMTkzLzJhMmY2NDI4MGNmMzRkODFiZGEwYzc5NDM0OWNjY2Y0LmpwZWc=.jpeg
  Naprawdę dacie sobie wmówić, że Duda i Trzaskowski to "wszystko jedno"?
  https://youtu.be/H-R8LUcKflM
  https://wpolityce.pl/polityka/507369-wazne-zdjecie-i-pytanie-do-wyborcow-konfederacji-i-bosaka

  Ps...Taniec z Gwiazdami prawicy? Naprawdę myślicie, że TVN promował by PRAWICOWEGO polityka? Czy raczej takiego na którego który ma udawać Prawicowego a na prawdę jest ich jak Kukiz napompowany u Wojewódzkiego?
 • „Nikt ci tyle nie da co Trzaskowski obieca”
  Bosak wystartował i zebrał sporo%, ale nie czuje się liderem środowisk patriotycznych. Nie próbuje nawet ogarnąć swego elektoratu i wskazać mu kierunek. Czeka na propozycję PO dla siebie a resztę ma dupie. Środowiska patriotyczne nie mają silnego i godnego zaufania lidera, a taki Bosak zabłysnął i już zgasł. Brak określenia się stawia ich wiarygodność pod znakiem zapytania jako konformistów a nie prawicę. PO obiecuje Hołowni konfitury a Bosak dalej czeka na konkretne propozycje, to póki co milczy jak zesrawszy się. W polityce nic za darmo. A jak zachowają się porzuceni przez niego narodowcy to przekonamy się.
 • @kula Lis 69 07:35:24
  Kula, proszę, włącz logikę:

  "Naprawdę dacie sobie wmówić, że Duda i Trzaskowski to "wszystko jedno"? "

  Nie. Duda to większe zło, bo to automatyczna zamiana Polski w Polin.
  Wybór Trzaskowskiego to przynajmniej częściowe zwalczanie się dwóch przeciwnych obozów.
  PiS już miał jedną kadencję i wszystko spier...lił. Łącznie z 500+. Nawet służby specjalne oddali obcym. A do tego kwestie IPN i 447. To zdrajcy. I nigdy nie zmienię zdania. W przypadku Dudy dochodzi jeszcze weto, aneks i frankowicze.

  ------
  "Naprawdę myślicie, że TVN promował by PRAWICOWEGO polityka?"

  To nie była promocja, tylko użycie. A użyli go po to, żeby urwać głosów PiS. Tylko tyle. Skończy się kampania to zapomną o Bosaku i K.

  ---------

  No a ponadto Czaskosky nie jest taki groźny jak się wydaje, bo prezydent w zasadzie sam nic nie może. Może tylko wetować. Skutecznej inicjatywy ustawodawczej od czasów prezydentury Jaruzelskiego nikt w Polsce chyba nie pamięta...

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:27:18
  "Troszkę :)"

  A to nie zaszkodzi ;-)))
 • @reflexión 23:53:01
  każdy może budować, tylko nie kaczor,
  przecież on praw obywatelskich nie ma,

  no bo kurduple praw mieć u nas nie mogą,

  prawda, jakie to przewidujące i mądre ?
 • @kula Lis 69 07:45:29
  czy czasem nie powinieneś dodać non do konformistów?
 • @Jasiek 07:49:37
  Wybór Trzaskowskiego to przynajmniej częściowe zwalczanie się dwóch przeciwnych obozów.

  A co z państwami ościennymi i ich agenturą? Proponujesz rozbiory Polski?
 • @interesariusz z PL 08:10:16
  "każdy może budować, tylko nie kaczor,"

  Co buduje? Nie polin czasem?
  Wszystko spier... łącznie z 500+ i CELA+ (nie wiesz czy ktoś z polszewii siedzi?). A na koniec ujebali 10% gospodarki w 3 miechy koronaświrusem i oddali służby specjalne obcym. Dodaj do tego kwestie 447 i IPN.
  Jakim trzeba być kretynem żeby tego nie widzieć?

  I odpowiem ci jedno: zwłaszcza kaczor nie może budować. Każdy też nie. Do tego potrzeba tych co się znają na gospodarce i nie są zdrajcami.
  A zadaniem Czaskoskego nie jest budowa tylko obstrukcja kretynizmów PiS. Do tego może się nada.

  Oczywiście uprzejmie pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 08:13:54
  "A co z państwami ościennymi i ich agenturą? Proponujesz rozbiory Polski?"

  Proponuję opóźnienie we wdrożeniu Polin.

  Tyle na razie możemy zrobić.
 • @ All
  Idę do Leonardo.
  Temu "ałtorowu" już nie będę nabijał komentów.

  Dziękuję za wymianę opinii
 • @interesariusz z PL 08:13:54
  "A co z państwami ościennymi i ich agenturą? Proponujesz rozbiory Polski?"
  Ja tam proponuję rozbiór Rosji.
  Z Kaczorem i Dudą uda się to na pewno!
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/OTYwL3VfMS9jY18zZDAyMC9wLzIwMjAvMDcvMDEvODI4LzUxMS85M2E2MWQ5NjU0MGI0NjAzYWM1MDQ3OTA2MjlmYzUwNy5qcGVn.jpeg
  Zero wstydu! Trzaskowski przekonuje, że nigdy nie był "działaczem politycznym". Internauci łapią go za rękę i nie tylko w tej sprawie. Rafał Trzaskowski w dzisiejszej rozmowie z Szymonem Hołownią przekonywał, że nigdy nie był „działaczem politycznym”, a sam, jako prezydent będzie „osobą niezależną”, która nie będzie „od kogokolwiek brała jakiekolwiek wskazówki”. Internauci natychmiast złapali kandydata Platformy Obywatelskiej za rękę i przypomnieli, jak to jest z jego „niezależnością” i jego deklaracją o tym, że „nigdy nie był działaczem politycznym”. Przy okazji przypomniano jego niespełnione obietnice, które złożył warszawiakom, a które dotyczyły żłobków i likwidacji kopciuchów.

  To niewiarygodne, jak łatwo Trzaskowskiemu przychodzi mamienie swoich wyborców kolejnymi obietnicami i deklaracjami o swojej wiarygodności. Czy wyborcy nabiorą się kolejny raz na piękne słówka kandydata Platformy Obywatelskiej?

  https://wpolityce.pl/polityka/507331-internauci-demaskuja-klamstwa-trzaskowskiego-wideo
 • @HASKI 20:34:04
  Faktycznie. Ja w wojsku byłem w latach 90tych. Jeszcze trochę starych trepów funkcjonowało. Podobieństwo zauważalne
 • @krzysztofjaw 21:35:53
  Ale kto ma to zrobić? Doktor nauk prawnych Duda dal wyjątkowo głupie pomysły w tej kwestii. Niech więc lepiej PiSIory przy tym nie mieszają. To nie na ich głowy
 • @Jasiek 08:17:44
  Zwłaszcza, że klasycznych rozbiorów raczej nikt nie chce. Żydzi chcą brać całość
 • Dubler Kidawy ten Trzaskowski specjalnie nie różni się od Błońskiej. Kłamstwo to jego pierwsze imię.
  Należy raczej poszukać przypadku w którym powiedział prawdę. Czy kandydat Trzaskowski był kiedykolwiek leczony przez psychiatrów? Jeśli tak, to czy jest leczony nadal? Jeśli nie, to dlaczego? Bo Trzaśnięty koleś bredzi byle co jak kasta w sukienkach z orłami. On na każdym kroku zdradza objawy ciężkiej ociężałości umysłowej i intelektualnej, chamstwa, burłactwa i pogardy dla ludzi. Kłamali, kłamią i kłamać będą… żydolewactwo zbudowane jest na kłamstwie oni nienawidzą prawdy…. to dzieci ZŁEGO! Uny nigdy też nie był pastuchem kóz, ani łajnospławem z Czajki? Zastanawiam się, czy był by w stanie wyprzeć swojej żony i dzieci, gdyby mu to mogło dodać punktów do wygranej? Pasierb Geremka z matki eskimoski nie ma nic do zaoferowania Polakom oprócz kłamstw rano, w południe i wieczorem! Ktoś, kto jeździł na spotkania Grupy Bilderberg ma czelność mówić o niezależności! Nie ma grubszych smyczy niż Grupy Bilderberg, stypendia Sorosa, niemieckie granty. Trzaskowski działa jako obca marionetka. Trzaskowski to kłamca i oszust. Oszukuje warszawiaków i im to nie przeszkadza to ich sprawa, ale ja się na to nie piszę. Donosiciel to też on. Pisał przeciw Polsce donosy i rezolucję przeciw Polsce. Rodacy, głosowanie na tego donosiciela (donosił i redagował antypolskie rezolucje PE), jest dziś jak zdrada. Tak, zdrada Polski patriotycznej, chrześcijańskiej, o wolność której Polacy oddawali życie. Ci z PO tak mają, że kłamstwo goni kłamstwo. Trzaskowski wiedzie obecnie w tym prym. Czy w PO jest choć jeden człowiek który nie plami się kłamstwami i oszustwem? Ja takiego tam nie widzę. A PO = wylęgarnia i przechowalnia kłamców, złodziei, pedofili ochranianych przez skorumpowanych sędziów i prokuratorów. Na pohybel czerwonej zarazie. GORĄCO POLECAM OBEJRZEĆ TĄ GRAFIKĘ… jeśli chodzi o temat posowieckiej dziczy - tam gdzie ta dzicz tam wygrał sowiet Trzaskowski …
  https://twitter.com/5Commando/status/12783742795544903768
  KŁAMCA SOWIECKI - https://twitter.com/5Commando/status/1278374279554490376
 • @krzysztofjaw
  https://media.wplm.pl/thumbs/OTYwL3VfMS9jY181MDRjMy9wLzIwMjAvMDcvMDEvMTIwMC84OTIvZjFjNGU4MmRiMWU5NDNkNWE0Y2YwNzhmODE4OWQ5NzEuanBlZw==.jpeg

  O. Piętka: Polska schizofrenia katolicka? "Wybierają do parlamentu ludzi na wskroś niewierzących, często wojujących z Kościołem i z religią katolicką"..Apel - ku zadumie i przestrodze Wszystkich zasługujących na wielki szacunek, z zachowaniem należnych tytułów: czy zasadne jest pytanie o schizofrenię w obszarze naszego życia religijnego i narodowego, katolickiego i polskiego…

  Przez „schizofrenię” rozumiem rozszczepienie jaźni, czyli świadomości własnej osobowości, w naszym przypadku chrześcijańskiej – katolickiej, narodowej – polskiej…

  Będąc bacznym obserwatorem życia religijnego w naszej Ojczyźnie, i nie tylko, pozwolę sobie zauważyć, że wielu z nas owładnęła choroba schizofrenii religijnej, w naszym przypadku polskiej schizofrenii katolickiej, która co najgorsze uzewnętrznia się w życiu osobistym, rodzinnym, narodowym… Stąd moje publiczne zabranie głosu: „Polska schizofrenia katolicka?”. Ale powyższy tytuł, nie bez przyczyny kończy się znakiem zapytania…(?). Dlaczego…?

  Bo chcę by to, co teraz będę pisał było NIEPRAWDZIWE…, jeśli nie teraz, to w bliższej i dalszej przyszłości…!

  Spokojnie, schizofrenia nie jest katolicka, tj. powszechna, chociaż coraz więcej katolików ulega manierze samodestrukcji. Samodestrukcja to działania przeciwko sobie. Staje się to ewenementem na skalę polską.

  W świecie przyrody nie spotyka się stworzeń, które działałyby przeciwko sobie. Niestety, wyjątek stanowi człowiek. I tak, liberalni ateiści, i nie tylko… promują aborcję, eutanazję i homo-związki, choć przecież wiedzą, że na dłuższą metę prowadzi to zagłady rodzaju ludzkiego. Można by pominąć milczeniem tego typu zachowania i propagandę różnego rodzaju genderystów, gdyby nie fakt, że ową skłonność do samozniszczenia przejawiają także ludzie wierzący. Tymczasem, zdrowa wspólnota działa w swoim żywotnym interesie; wyznaje naturalną zasadę: Primum, non nocere sibi. Po pierwsze, nie szkodzić sobie.

  Za czasów tzw. Komuny prawie wszyscy obywatele „krajów demokracji ludowej” gremialnie szli do wyborów i gremialnie wybierali do władz różnego szczebla – w większości członków partii komunistycznej, choć przecież wiedzieli, że komunistom nie po drodze z Kościołem katolickim, ani z nimi – katolickimi wyborcami.

  Kiedy poprzedni system słusznie przeminął, wszyscy odetchnęli. Zapełniły się po brzegi kościoły. Statystyki dominicantes i comunicantes (uczestniczący w niedzielnych Mszach Świętych i przystępujących do Komunii Świętej) poszybowały w górę. Po kilku latach okazało się, że nowa wolność i nowa demokracja są niemniej bałamutne od czerwonych haseł na partyjnych transparentach. Zamiast starych narzędzi – gołego sierpa i młota, wynaleziono nowe, bardziej subtelne, choć nie mniej dotkliwe narzędzia przekonywania. Wynaleziono też białe rękawiczki, żeby nie było śladów – na duszy…

  I można, by nad tym przejść do porządku dziennego, gdyby nie postawa ludzi deklarujących się jako wierzący. Ci, podobnie jak ich ojcowie i dziadowie także chodzą na wybory. Owszem, czynią to mniej gremialnie, ale w dużej mierze wybierają tak samo jak ich przodkowie: głosują przeciwko sobie. Wybierają do parlamentu ludzi na wskroś niewierzących, często wojujących z Kościołem i z religią katolicką; głosują na bluźnierców i profanów, na ludzi, którzy propagują nie-prawości i wynaturzenie. Aktywistów LBGT, którzy narzucają nam tzw. „nowoczesny model rodziny” (notabene: nic nowego pod słońcem, to już było i zostało opisane w biblijnej Księdze Rodzaju, rozdział 19), którego na pamięć przywołuje Sodoma i Gomora – miasta, które stały się odstraszają-cym przykładem groźnej kary Bożej za grzechy niemoralności ich mieszkańców. Według statystyk, w Polsce ochrzczonych jest 87% ludności w obrządku katolickim, tj. około 33 miliony Polaków. Połowa z nich uczestniczy w życiu publicznym i politycznym naszego kraju. W ostatnich wyborach parlamentarnych ponad połowa wyborców, ponad 10 mln osób, zagłosowała za ludźmi i za partiami, które sprzeciwiają się wartościom chrześcijańskim i społecznej nauce Kościoła. Za prawicą i wartościami chrześcijańskim opowiedziało się niespełna 8 milionów Polaków. Takiego wyboru dokonali „nowocześni” i liberalni Polacy-katolicy głosując na przeciwników religii, Boga i Kościoła.

  Św. Paweł podkreśla z naciskiem: „Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego” (1 Kor 6, 9-10), jak również ci, którzy „nadto chwalą tych, którzy to czynią” (Rz 1,32), też nie odziedziczą królestwa Bożego – jeśli jedni i drudzy się nie nawrócą…! Nie może być tak, że ktoś w ciągu dnia maszeruje w „sodomskich paradach”, a wieczorem idzie do kościoła…, i co najgorsze, że tym się jeszcze chwali… Tego typu postępowania nie da się pogodzić z Dekalogiem i Ewangelią. Ale też nie sposób pogodzić wyborów polskich katolików z pryncypiami wiary chrześcijańskiej. Tymczasem, to z ich nadania znaleźli się na Wiejskiej w Warszawie – komuniści, aktywiści LGBT, ludzie o orientacji homoseksualnej, bluźniercy i profani Najświętszego Sakramentu, Przenajświętszego Serca Jezusowego, Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski z Jasnej Góry? Ci wszyscy zostali posłami, senatorami z nadania polskich chrześcijan.

  Czy rzeczywiście, takiego wyboru dokonali prawdziwi wyznawcy Chrystusa?

  Chrześcijaninem się jest, a nie bywa. Chrześcijanina z Krwi i Ciała poznaje się po jego jednoznacznej postawie życiowej. Po TAK – TAK bądź po NIE – NIE, bez kompromisów: ALE – ALE… „a co nadto jest od Złego pochodzi” (por. Mt.5,37).

  Prawdziwy chrześcijanin został już opisany na początku Biblii, w Księdze Rodzaju. To pierwszy Adam przed upadkiem – człowiek stworzony na podobieństwo i obraz Boga. Kolejnym wyobrażeniem człowieka stał się Nowy Adam – Jezus Chrystus. Chrześcijanin to alter Christus. Nowy Człowiek. Zrodzony z wody i Ducha (J 3, 5). Dojrzewał i wzrastał przez całe Życie – w Eucharystii, Pokucie, Bierzmowaniu, Małżeństwie, Kapłaństwie…

  Chrześcijanin czyni to, co mówi. Mówi to, co myśli. Według słów Ewangelii. Według natchnień Ducha. Taki jest prawdziwym chrześcijaninem. Prawdziwym Polakiem. Polska nie może być krajem ze starego dowcipu. Opowiadał pewien zagraniczny turysta, który podróżował z Hiszpanii – via Francja i Niemcy – do Polski. Kiedy był jeszcze na terytorium Półwyspu Iberyjskiego, w jego samochodowym radiu słyszał muzykę hiszpańską – flamenco, Bolero Ravela. Gdy w Pirenejach przekroczył granicę z Francją, w radiu rozbrzmiewała muzyka francuska – Edith Piaf, Charles Aznavour. Kiedy przybył do Niemiec, usłyszał niemieckie szlagiery, bawarskie akordeony i dęte orkiestry z Tyrolu. Turysta przekroczył kolejną granicę. Z głośników dudnił głośno rock’n’roll – po angielsku. Do jakiego kraju dojechał? Do Polski…

  A jaka muzyka gra w naszych sercach? Jakie są nasze wybory? Wybory stacji radiowej, telewizyjnej? Decyzje życiowe? Kogo wybieramy do naszego parlamentu, samorządu? Ludzi o podobnych przekonaniach, tej samej wiary? Prawdziwych chrześcijan? Czy tylko tych, co podczas wyborów modlą się pod przysłowiową figurą, żeby ich wyborcy widzieli – w asyście telewizyjnych operatorów i dziennikarzy? A może wybieramy zdeklarowanych ateuszy, ludzi o moralności sprzecznej z przykazaniami Boga i prawami natury?

  I nie chodzi tu o orientacje polityczne…, tu chodzi, że się powtórzę o Chrystusowe TAK– TAK, NIE – NIE, bez kompromisów: ALE – ALE…

  Polska schizofrenia. Katolicka. Ale tę chorobę można wyleczyć. Trzeba tylko posłuchać Ewangelii. Uwierzyć Chrystusowi. Kierować się w życiu kryteriami chrześcijańskimi. Wtedy o wynik możemy być spokojni… Wtedy naprawdę będziemy u siebie. W Polsce. W Europie. W Państwie Bożym. Nie będą nami rządzić OBCY.

  PS. Nie wrzucajmy wszystkiego do przysłowiowego „jednego worka”…Pamiętając wszak o tym, że należy odróżnić błędy od tych, którzy je popełniają i nie potępiać błądzących, lecz ich błędy… A za NICH się modlić…, bo to też nasi bracia i siostry…

  Zresztą, wszyscy póki jeszcze mamy czas czyńmy dobrze…!

  o. Stanisław M. Piętka OFMConv - Prezes Narodowy MI

  Ps....Doskonały tekst Wszystkie wskazane grzechy prowadzą do zaprzaństwa wobec Boga Kto się zapiera Chrystusa, tego i On zaprze się przed swoim Ojcem To są proste i zasadnicze wybory konsekwencji grzechów. Chciałbym takie słowa usłyszeć w moim kościele. Niestety, w moim kościele mówi się na kazaniach przeważnie o niczym - żeby nikogo/nawet grzeszników/ nie urazić. Niestety, ale od dekady ponad połowa duchownych i księży głosuje na to diable gówno zwane PO. Tfu! Ojcze Piętka ostatnio z kolegą zastanawialiśmy się jak to możliwe, że w społeczeństwie, którego 90% populacji ma się za wierzących osoby jawnie walczące z Kościołem i jego nauką dostają prawie 50%? Ojcze czysta prawda proszę o więcej i głośniej, aby ten naród usłyszał od gór do morza od wschodu do zachodu. Jest wiele przykładów, chodzi co niedziela do kościoła a wiesza sobie na własnej bramie piewców LGBT i innych przebierańców. Śmieją się z ludzi wsi ale ci ludzie mają kręgosłup i twardo stąpają po ziemi mają charakter twardy, czego nie można powiedzieć o innych.
 • „Trzaskowski musi robić bolesny szpagat”. Mentzen w #Jedziemy: Mogą się pojawić potworki
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15936710481d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3727f7ad4a0e6551b7348d5364415b1657e.jpg
  Rafał Trzaskowski jest w tej niekomfortowej sytuacji, że musi robić bolesny szpagat pomiędzy staraniem się o głosy środowisk lewicowych i staraniem się głosy Konfederacji, ponieważ potrzebuje ich do tego, żeby wygrać w drugiej turze z prezydentem Dudą. W związku z tym mogą się w wyniku tego szpagatu pojawić takie potworki, jak np. ukryte poparcie, puszczenie oczka w stronę środowisk radykalnej lewicy. Myślę, że nie bez powodu w ciągu ostatnich dni w ogóle nie eksponuje tego wątku - mówił w programie Michała Rachonia #Jedziemy dr Sławomir Mentzen (Konfederacja). Trwa kampania wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski walczą o głosy wyborców. Na razie w sondażach prowadzi urzędujący prezydent, więc w sztabie Trzaskowskiego mocno wrze, a w światopoglądowym starciu obu kandydatów nie brakuje kwestii dotyczących m.in. podejścia do związków partnerskich.


  https://twitter.com/i/status/1278571814621532161
  Pytany o to, jak patrzy na wszystko, co dzieje się w przestrzeni związanej z pojęciem LGBT i jak rozumieć zapisy w programie Rafała Trzaskowskiego dotyczące pojęcia: "równość małżeńska", "związki partnerskie", dr Sławomir Mentzen (Konfederacja) stwierdził, że "prawdopodobnie to ukłon w stronę środowisk lewicowych". Rafał Trzaskowski jest w tej niekomfortowej sytuacji, że musi robić bolesny szpagat pomiędzy staraniem się o głosy środowisk lewicowych i staraniem się głosy Konfederacji, ponieważ potrzebuje ich do tego, żeby wygrać w drugiej turze z prezydentem Dudą. W związku z tym mogą się w wyniku tego szpagatu pojawić takie potworki, jak np. ukryte poparcie, puszczenie oczka w stronę środowisk radykalnej lewicy. Myślę, że nie bez powodu w ciągu ostatnich dni w ogóle nie eksponuje tego wątku mówił w programie Michała Rachonia #Jedziemy, wskazując zarazem, że w przypadku obu kandydatów najistotniejszy nie jest program pozytywny. onfederacja zapowiedziała, że żadnego kandydata nie poprze, ale zalecamy naszym wyborcom, żeby używali swojego rozumu oraz sumienia, które bez wątpienia mają , i zagłosują w taki sposób, który uważają za słuszny stwierdził.


  Ps...Pełna racja: Wszystko rozbije się o ciche wsparcie, podskórne ustalenia, dyskretne nakłanianie mas partyjnych Konfederacji przez liderów (Bosak, Braun). Będą zmuszani, by wskazywać tak, jak wskazali im sponsorzy partii. Inna sprawa, czy to będzie skuteczne. W każdym razie liderzy Konfederacji stają przed Historią nadzy. Ich sumienia mogą zostać obciążone do końca życia, jak sumienia Targowiczan, albo pozostać czyste i dumne, jak sumienie Rejtana. Wybór należy do nich. Konfederacja powinna być bardziej zdecydowana. Po chuj czekać z deklaracją. Wygląda, jakby chcieli sprawdzić, co im ten łajdak obieca. A Bosak niech się nie przecenia, prawdziwi patrioci pójdą na wybory a Bosak niech sobie wbije do tej swojej łepetynki, że jak Trzaskowski zostanie wybrany, to pół roku nie minie jak Konfederacja zostanie zdelegalizowana.
 • Wiarygodność Trzaskowskiego jest na poziomie poparcia, z jakim wybory skończył Biedroń
  Wiarygodność Rafała Trzaskowskiego jest na poziomie poparcia, z jakim wybory skończył np. Robert Biedroń. Trzeba też pamiętać o tym, że jako kandydat Trzaskowski jest najgorszym spośród kandydatów PO, którzy ubiegali się o urząd prezydenta RP, czyli jego mistrzów i nauczycieli Donalda Tuska oraz Bronisława Komorowskiego powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości, członek sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, poseł Krzysztof Sobolewski.
  https://niezalezna.pl/338439-sobolewski-wiarygodnosc-trzaskowskiego-jest-na-poziomie-poparcia-z-jakim-wybory-skonczyl-biedron

  Ps...Dla zaczadziałych lewacką propagandą bezmyślnych lemingów, może być prezydentem największy kryminalista, zboczeniec i antypolski szkodnik, byle tylko nie był znienawidzony przez nich mądry, uczciwy, sprawiedliwy Polak patriota prezydent A.Duda. Ubecja w natarciu, nie dać się! Zniszczyć ją 12-tego, długopisami. Niech żyje Polska! Mam pretensję do warszawskich radnych PiS. Nie potrafią w przekonujący sposób pokazać całej obłudy Trzaskowskiego, kontrastu miedzy jego wyborczymi obietnicami a realem powyborczym. Kłamcę trzeba punktować krok po kroku, wyśmiewać jego deklaracje w toczącej się kampanii przez pryzmat tego co obiecywał a co realizuje w Warszawie. Taka akcja powinna być na wzór "plakatów Szumowskiego" prowadzona codziennie na wszystkich przystankach ZTM. I dodatkowo zdjęcie rozbitego autobusu przez kierowcę niemieckiej firmy ARRIVA ( z wytłuszczeniem - niemieckiej ). Niech każdy warszafski CIUL wie co zawdzięcza Trzaskowskiemu. Również aktualne meldunki o spuście ścieków do Wisły! Należy również pamiętać, że w jesieni ma być druga fala koronowirusa Covid-19, co wtedy zrobi Trzaskowski? Umrze połowa Polaków przy nim jak powoła taką Ukrainkę Lis po mężu Kopacz na 1 metr co to miała z córką i zięciem Ukraińcem pomiotem banderowca wyjechać do Kanady a jakoś siedzi w Polsce, czeka na pracę Ministra Zdrowia?
 • Autor
  Dziękuję za ten wyczerpujący wpis,ale moim zdaniem, lewizna , porąbani liberałowie i wszelakiej maści wrogowie Polski nie podzielą pana opinii, bo mają wdrukowane opinie i inne do nich nie trafiają!!!
 • Kontrowersyjne słowa Bońka zamiast przeprosin. "Obrażeni są ci, którzy mają szczekać i warczeć"
  Zbigniew Boniek spróbował wyjaśnić swój bulwersujący wpis dzielący Polaków na lepszych i gorszych, ale tylko się pogrążył. "Nie sądzę, aby ludzie ze wsi, emeryci czy z podstawowym wykształceniem poczuli się obrażeni. Obrażeni są aktywni, którzy mają za zadanie szczekać i warczeć" stwierdził prezes PZPN.

  https://niezalezna.pl/338507-kontrowersyjne-slowa-bonka-zamiast-przeprosin-obrazeni-sa-ci-ktorzy-maja-szczekac-i-warczec

  Ps...Tak to jest z chama zrobić pana. Zawsze uważałem tego piłkarza za prymitywa. Przecież to jego wyższe wykształcenie to fikcja. On nawet z kartki przeczytać nie potrafi, jak pustak z dyplomem Kidawa, etc... Dzieci w podstawowej są mądrzejsze od nich po dyplomach! Niestety ale wóda uszkadza mózg, jeśli go jeszcze ma.
 • @ikulalibal 12:25:37
  Jeżeli chesz pisać na poważnie, to najpierw dowiedz się jak było a potem napisz prawdę!!! Prezydent Św.p. prof. Lech Kaczyński musiał podpisać ten traktat, bo to był ostatni krok jewrokałchoza do odebrania części niezależności państw UE!!!
 • @ikulalibal 12:41:33
  Czy ty się zapisałeś do satanistów???
 • @Zawisza Niebieski 12:49:20
  Powinienieś po drugiej turze wyborów i wygranej A, Dudy iść na wódę z Ruszkiewiczem i z rozpaczy zalać pałę!!!
 • @ele 13:10:45
  Co ty "patrioto" bierzesz, że piszesz takie BZDURY???
 • @zibi 09:26:20
  Musi to chłop pańszczyzny na Rusi.
  Polski prezydent powinien pilnować polskich interesów.
  L.Kaczynski pilnował głównie interesów Izraela.
 • @zibi 09:29:07
  Dla ciebie PAN Ruszkiewicz.
 • "Nie ma nic gorszego dla Polski" - mówił Schetyna o Konfederacji. A teraz? "To nie jest to samo"
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15936746401d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372deb8f55a5a9ac98ab8175c40c0909f84.jpg

  Trwają umizgi polityków Koalicji Obywatelskiej do wyborców Krzysztofa Bosaka. Pytany w RMF FM o to , jak KO zamierza przyciągnąć elektorat Konfederacji, Grzegorz Schetyna nagle zmienił o nich zdanie. Kiedyś twierdził, że nie ma dla Polski nic gorszego i są to "dzieci Kaczyńskiego", dziś tłumaczy, że Bosaka popierają... zupełnie inni wyborcy. Prowadzący rozmowę przypomniał Schetynie, co mówił o Konfederacji w maju zeszłego roku: To przeciwnicy, oni są wyhodowani przez PiS, to polityczne dzieci Kaczyńskiego, nie ma nic gorszego dla Polski. Były szef PO, który jest teraz, jak sam się nazywa "szeregowym posłem", stwierdził, że wyborcy Konfederacji "to nie jest to samo", co w 2019 roku. Tam jest sporo elektoratu, który był przy Pawle Kukizie. To nie są wyborcy jednorodni tłumaczył Schetyna. Oni są różni. Tam są wyborcy narodowi, ale tam jest dużo wyborców przedsiębiorców wolnościowych. Rozmawiałem z wieloma z nich podczas kampanii, oni są bardzo twardzi, ale nie przesądzali, że będą głosować na Andrzeja Dudę przekonywał Schetyna.


  Ps...Bosak i Konfederacja bez przejęcia władzy w 2015 roku przez p. Dudę i PiS dalej byliby w piwnicy. Widzicie Narodowcy? Teraz was polubili. 2 tura tura się zbliża, więc przestaliście (na chwilę) być dla nich faszystami, bo czyż nie tak lewackie i niby liberalne środowiska was nazywały? Oni by dziś nawet gówno zjedli i się uśmiechali, byle się dorwać do władzy. Kto głosuje na ta padlinę? Szkoda tylko że tacy głupcy rządzili w latach 2008-2015. Jak by ta Polska wyglądała przy wygranej ubeckoesbeckiego miotu, prymitywa, kryptocioty i żyda Trzaskowskiego pokazuje senat, gdzie pod wodzą koperciarza Grodzkiego totalniacy opóźniają i komplikują realizację inicjatyw rządzących na każdym kroku. Trzy lata zastoju i ciągłych kłótni tak by to wyglądało.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:13:34
  "Obecnie mamy ostatnią fazę konfrontacji PO - KO /PiS. Przegrana PO - KO to rozpad obecnego systemu i konieczność budowy nowego.
  Stąd sięganie po wszelkie możliwe "zasoby"."-

  - i to przecież nie tylko w Polsce. Bitwa z "demokratami" trwa na całym świecie.

  "Jarek R. okazał się być głęboko usadowionym "śpiochem", który w "ostatniej godzinie grozy" został obudzony by walczyć o to, "aby było jak było".
  To stwierdzenie nie jest osobistym prztyczkiem, a raczej konstatacją sytuacyjną stanu, a obserwuję poczynania JR od dawna."-

  - Proszę zauważyć, że bloger "Jasiek", też ostatnio mocno nerwowy...
 • @zibi 09:26:20
  Tak wygląda ZMUSZONY człowiek tuż po podpisaniu traktatu likwidującego polską niepodległość!
  Ból i rozpacz w jego oczach są bardzo wymowne!

  https://i.postimg.cc/kGWwRzt9/Kacz-TL1-GQ.jpg
 • Brudna "ekologia" w Warszawie pod rządami PO. Przez dwa lata 191 zrzutów ścieków do Wisły ponad ilość dozwoloną
  MPWiK dokonał przez dwa lata 191 zrzutów ścieków ponad ilość dozwoloną w pozwoleniach wodno-prawnych – poinformował Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.
  https://wpolityce.pl/polityka/507385-ekologia-w-stolicy-zrzuty-sciekow-ponad-dozwolona-ilosc

  Ps..Niemcy dbają o zdrowe życie Polaków. Gdzie ekolodzy? Gdyby to się zdarzyło w mieście zarządzanym przez Zjednoczoną Prawicę, mielibyśmy pewnie pikietę z transparentami albo jakiś happening. Coś mi się wydaje, że ekolodzy przyjęli moratorium na protesty, jeśli dotyczy to PO w związku z wyborami prezydenckimi. Nieźle! Zrzuty co drugi dzień! Właściwie ta oczyszczalnia za grubą kasę jest niepotrzebna! Ubeckoesbecki miocie, prymitywie, kryptocioto, nieudaczniku, etc...żydzie z dr sorosowym Trzaskowski nawet nad gównem nie potrafisz zapanować i chętnie nim się dzielisz z połową Polski. Ja uważam, że powinni Warsiawę otoczyć wysokim murem i niech wtedy spuszczają te ścieki, aż się przeleją, bo na tyle zasługuje warsiawskie lewactwo, inteligencja szpagatowa. Po tym zalaniu wylezie wszelkie robactwo, nie chce myśleć gdzie dzieci będą się bawić, bo nie wyjdą na skwery lemingi do czynu społecznego jak wasi rodzice za komuny latać z łopatami i zbierać te gówna.
 • @kula Lis 69 10:41:51
  5* za komentarz. Gorzej bo oni to przecież wywożą pod Białystok?... czyli trują dwa miejsca.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:13:34
  Taka ciekawostka: na 100 największych miast w Polsce Andrzej Duda wygrał w 57, zaś Rafał Trzaskowski w 43.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:13:34
  Trzaskowski obiecuje, że jak zostanie prezydentem zadba o sieć komisariatów. Przypomnę, że w ciągu ostatnich 4 lat rząd PiS przywrócił 127 z 418 zlikwidowanych przez rząd PO i PSL posterunków i komisariatów! Jak Trzaskowski był ministrem komisariaty były likwidowane!
 • Trzaskowski za ustawą o związkach partnerskich. Przedstawi projekt z homomałżeństwami i adopcją?
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15936774131d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37209f10b418f403f419249516441a65d83.jpg

  Politycy opozycji unikali jak ognia odpowiedzi na pytanie, czy w programie Rafała Trzaskowskiego znajdą się związki partnerskie. Tuż przed wyborami kandydat Koalicji Obywatelskiej opublikował w końcu program, w którym zapewnił, że jak zostanie prezydentem, to przedstawi w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich, zgodny z założeniami poselskiego projektu złożonego do Sejmu w poprzedniej kadencji. Takie projekty były dwa jeden autorstwa PO, drugi Nowoczesnej obie partie wchodzą w skład KO. W tym drugim projekcie widnieje zapis o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. W ramach przysługującej mi inicjatywy ustawodawczej przedstawię projekt ustawy o związkach partnerskich, zgodny z założeniami poselskiego projektu złożonego do Sejmu w poprzedniej kadencji napisał Rafał Trzaskowski w swoim programie, który opublikował kilka dni przed wyborami. W poprzedniej kadencji Sejmu złożono dwa projekty ustawy o związkach partnerskich. Jeden autorstwa PO, a drugi Nowoczesnej, która jest teraz częścią Koalicji Obywatelskiej. Kandydat na prezydenta nie sprecyzował jednak, do którego projektu odnosi się w swoim programie. W projekcie autorstwa PO przepisy normujące związek partnerski jest bardzo podobny do tych, które normują małżeństwo. Artykuł 4.1 projektu zakłada, że związek może zostać zawarty w formie aktu notarialnego lub w Urzędzie Stanu cywilnego. Według propozycji PO związek miałby ustać tylko w wypadku śmierci któregoś z partnerów, złożenia obustronnego oświadczenia o chęci wystąpienia ze związku oraz po upływie 3 miesięcy po stwierdzeniu przez Sąd rozpadu pożycia. Bardziej liberalny jest projekt Nowoczesnej. Jego autorzy zaznaczają, że to zaledwie wstęp do wprowadzenia "pełnej równości małżeńskiej" w Polsce. Pełna realizacja art. 18, 30, 32 oraz 47 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wymaga wprowadzenia w Polsce równości małżeńskiej, a więc możliwości zawarcia małżeństwa zarówno przez pary różnopłciowe, jak i jednopłciowe głosi jeden z zapisów projektu. Politycy Nowoczesnej zawarli w nim również kwestię adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
  Art. 16 ustawy dopuszcza możliwość przysposobienia inaczej adopcji biologicznych dzieci partnera lub partnerki. Jest też mowa o "pełnej ceremonii" czyli ślubie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Więcej na ten temat mówił Michał Rachoń w programie #Jedziemy w TVP Info.
  https://twitter.com/i/status/1278567835065778176

  Ps..Ten ubeckoesbecki miot Trzaskowski ma tych samych oficerów prowadzących co pedalska ciota Biedroń..POKOmuna z tęczowym godłem LGBT+...Póki co stosują się do instrukcji Grupińskiego.... wszystko po wyborach bo co by powiedział "ciemny lud" w Świebodzinie?? Notabene lubuskie to ostoja bandziorów z POKO ..Polacy mają prawo wiedzieć, że wybierając Rafała Trzaskowskiego stawiają na jednego z głównych „genderystów” w Polsce, tzn. aktywistę ideologii gender zwanej również ideologią LGBT. Po czym poznać, że Trzaskowski kłamie? Po tym, że otwiera usta. Wyborcy którzy zagłosują na Trzaskowskiego w wyborach, będą mieć na sumieniach nieszczęśliwe dzieci adaptowane przez związki jednopłciowe. Komsomolec żydolewackiej i pedalskiej Europy nadaje się co najwyżej na upamiętnianie (filmowanie ) spędów zboczeńców z lgbt! Dla lewackich zboków, żeby życie miało smaczek, raz dziewczynka raz chłopaczek ..Art 53 konstytucji. Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania. Art 72 konstytucji Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją. Co ty na to warszawski szambonórze? rzaskowski - to świecki kandydat na prezydenta: .... - nie pozwolił swojemu synowi przystąpić do pierwszej komunii, a swoim dzieciom uczęszczać na lekcje religii..... - jest zwolennikiem LGBT, Gender, "Multi kulti" ..... - jest za przyjmowaniem imigrantów - uchodźców do Polski...... - jest za likwidacją 500+ ..... - dla " dobra " Polaków donosił i pomagał UE napisać rezolucję przeciwko własnemu krajowi, co jest ewenementem na skalę światową ..... - jest przeciwny budowie CPK i poleca w zamian lotnisko w Berlinie..... - jest przeciwny budowie kanału na Mierzei Wiślanej - bo to szkodzi interesom Rosji ....... OTO PRAWDZIWE OBLICZE PRZYSZŁEGO PREZYDENTA - TRZASKOWSKIEGO - precz z taką zakałą! Trzaskowski pytam poważnie, czy bierze pan pod uwagę związek partnerski z kozą? Od tej odpowiedzi zależy moje głosowanie! Trzaskowski i mowa miłości:

  https://pbs.twimg.com/media/EbB7AshXYAAzkzF?format=jpg&name=900x900

  https://pbs.twimg.com/media/EbB7AsiXQAMjkEf?format=jpg&name=medium
 • @Robik 10:27:33
  Tak dla przypomnienia:
  "Powinniśmy zagwarantować obecność w NATO i Unii Europejskiej w konstytucji" - stwierdził prezydent Andrzej Duda.
  Unia Europejska po wieczne czasy!
 • @krzysztofjaw Apel do pedałów
  Dzięki rodzinie gdzie mamy mężczyznę i kobietę jako małżeństwo jest szansa, że społeczeństwo przetrwa ze względu na walory rozpłodowe takiego związku. Dlatego takie małżeństwo powinno mieć zawsze fory nad innymi związkami i to nie jest pogląd religijny, prawicowy czy lewicowy, ale zdroworozsądkowy. Ja w szkole średniej miałem kolegę pedała. Lubiłem go, bo miał fajny charakter, a i także nie pokazywał w żaden sposób, że jest pedałem. Zarówno pod względem osobistym jak i politycznym. Ale to było dawno, wtedy kiedy jeszcze nikt nie słyszał o ideologii LGTB. Uważam, że aby zapobiec metodzie małych kroczków, zwanej także "planem Rabieja", trzeba być czynnym także w kwestiach semantycznych, bo wszystko tak na prawdę zaczyna się od słów, a prawo, czy mentalność to pokłosie tychże. Bardzo ciekawi mnie co dzieje się z tym moim kolegą? Czy nasiąknął tą ideologią i po tamtym sympatycznym chłopaku nic nie zostało? Całkiem to możliwe. Uważam, że ta ideologia, a także ludzie ją tworzący, sami z siebie i na własne życzenie nastawiają ludzi do siebie wrogo. Przecież to jest prosta jak budowa cepa, że mniejszość, jeśli jest agresywna i domaga się nienależnych im przywilejów, przy okazji bezustannie obrażając tę większość, jest postrzegana źle i jest to najdelikatniejsze określenie. W konstytucji jest napisane, że rodzina, to związek m/k. I gdyby nie było to zapisane w konstytucji, to także każdy kto ma klepki i rozumuje w kontekście dobra całego społeczeństwa wie, że takie prawo jest optymalne dla społeczeństwa. Nawet gdyby nie było religii, to byłoby tak samo. Rodzina w obecnym kształcie konstytucyjnym zawsze, ale to zawsze powinna mieć fory nad innymi związkami i to jest podstawowa prawda natury. A to czy te inne związki maja gorzej, lepiej, trochę lepiej, trochę gorzej, to już kwestia drugorzędna. Oczywiście dla tych ludzi - jeśli są egoistami społecznymi - pierwszorzędna, ale to nie jest możliwe aby wszyscy z nich dali się zwieść na manowce ideologii LGTB i niemożliwe jest, że wszyscy mają tak wąskie horyzonty jakie prezentuje ideologia LGTB. Uważam, że musza tam być ludzie światli o szerokich horyzontach - jednak z jakichś powodów są niewidoczni i należałoby to zmienić. Kiedy ja chodziłem do szkoły średniej to nie przypominam sobie aby w tamtym czasie jakoś specjalnie gorzej traktowano homoseksualistów niż dziś. Ja natomiast dziś uważam za niemożliwe kolegowanie się z pedałem (tak jak było w szkole średniej), choćby był on fajny z charakteru właśnie ze względu na wszędobylską i nachalną homopropagandę, której kiedyś nie było. To taka zagwozdka dla pedałów, którzy jeszcze myślą. Zastanówcie się do czego wy doprowadzicie. Wy naprawdę myślicie, że kiedyś będzie tak cudownie, że plan Rabieja będzie ukończony, a na ziemi zapanuje idylla i wszyscy będziemy żyć niczym w Edenie? Jak można być tak infantylnym? To prędzej czy później tak walnie, że będziemy wszyscy zbierać z ziemi swoje szczątki mówiąc przenośnią. Gdyby nie było agresywnej ideologii LGTB, to rzeczywiście można by się było zastanowić czy nie ułatwić życia tym ludziom np. poprzez możliwość dziedziczenia bez podatku, wprowadzenia wspólnoty majątkowej, udzielanie info na temat zdrowia w szpitalu itp. rzeczy, które ułatwiają codzienność. Ale przy tej ideologii jest to kompletnie niewykonalne i wręcz zabronione przez rozum, ponieważ każdy kto myśli ma w głowie plan Rabieja i traktuje te prawne ułatwienia jako mały kroczek do przodu. Reasumując. Uważam, że ta ideologia szkodzi tym ludziom i im szybciej doprowadzą do jej zaniku tym szybciej wszystko wróci do normalności. W Polsce nie ma żadnej nagonki na homoseksualistów, jest jedynie obrona przed agresywną mniejszością. Państwo jedynie co powinno robić, to pilnować by nie doprowadzić do wewnętrznych zamieszek, czyli pilnować by nie wychodzić poza słowa do czynów i stanowczo karać niezgodne z prawem czyny. Jeśli się tego w porę nie zatrzyma, to agresja będzie się poszerzać. Na chwilę obecną stroną agresywną to jest LGTB.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:13:34
  Neomarksiści niszczyli wrogi im system zaczynając od ataku na fundamenty takie jak wiara, rodzina i patriotyzm.
 • Wpadka posła Szłapki w TVN24 już jest hitem! "Rafał Trzaskowski jest tchórzem" - wypalił
  Takich słów z ust posła Adama Szłapki nigdy byśmy się nie spodziewali. "Rafał Trzaskowski boi się konfrontacji, jest tchórzem" mówił szef Nowoczesnej i polityk KO w TVN24. Adam Szłapka był gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24. Polityk KO mówił o debacie TVN, na którą przez wcześniejsze zobowiązania nie może stawić się prezydent Andrzej Duda. W pewnym momencie z ust Szłapki padły zaskakujące słowa, których nikt się nie spodziewał. Rafał Trzaskowski boi się konfrontacji, jest tchórzem, nie przyszedł na debatę dzisiaj wypalił polityk. Nagranie momentalnie stało się hitem na Twitterze.
 • Prezydent ostro: "Nie chcę polityki dziadostwa, dbania o elitę i napychania kieszeni warszawce"
  Chcę, żeby była kontynuowana polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę, nie polityka napychania kieszeni warszawskiemu salonowi mówił na spotkaniu z mieszkańcami Łobza (woj. zachodniopomorskie) prezydent Andrzej Duda. Zdaniem prezydenta "wielkie inwestycje prowadzone dla rozwoju polskiej gospodarki na Pomorzu służą wzmocnieniu suwerenności i tworzą miejsca pracy". Wskazał m.in. na rozbudowę gazoportu w Świnoujściu i "rozbudowę nowej instalacji do przetwarzania propanu w zakładach chemicznych w Policach". "Te inwestycje pchają nas na przód. Gazoport w Świnoujściu wzmacnia naszą suwerenność i bezpieczeństwo energetyczne, a zakłady chemiczne Police to supernowoczesna instalacja pozwalająca eksportować produkty, nawozy do różnych krajów i będą wzmacniając naszą gospodarkę mówił. Duda zaznaczył, że "chce realizować taką politykę, żeby Polska się rozwijała w sposób odważny, zdecydowany, żebyśmy realizowali inwestycje lokalne". Jak podkreślił "na Pomorzu jest odczuwane, ile linii kolejowych i połączeń jest odtwarzanych". "To jest polityka rewitalizacji tych terenów, które ucierpiały na skutek likwidacji PGR-ów. Tej straszliwej zbrodni, która została dokonana na tej ziemi, ilu ludzi zmarło przez to, ilu ludzi stracił sens życia, ilu ran nie udało się do dzisiaj zaleczyć" ocenił Duda. "Żeby nic takiego nie mogło nastąpić, musi być polityka ukierunkowana na człowieka na jego prawa i wolności" oświadczył. Podczas spotkania w Zachodniopomorskim prezydent podkreślił, że do momentu wprowadzenia przez PiS programu 500+ w Polsce było 800 tys. dzieci, które żyły w skrajnym ubóstwie, a to rozwiązanie zredukowało biedę o ponad 90 proc. "To jest prawdziwa polityka prorodzinna" podkreślał i dodał, że od 2015 r. liczba osób żyjącym w skrajnym ubóstwie zmniejszyła się o 1,2 mln. "W skrajnym ubóstwie dzisiaj w Polsce żyje najmniej ludzi w naszej dotychczasowej historii". "Takie są fakty i takie są efekty ostatnich pięciu lat" dodał. "Chcę, żeby ta polityka była kontynuowana polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę, nie polityka napychania kieszeni warszawskiemu salonowi, tzw. warszawce, czyli grupie najbogatszych ludzi, prominentnych, którzy się bogacili bardzo często kosztem reszty społeczeństwa" mówił Andrzej Duda. Prezydent zadawał też pytania tym, którzy rządzili do 2015 r. "Gdzie jest 50 miliardów złotych VAT-u rocznie? Gdzie? Zamiast trafiać do ludzi, zamiast wspierać politykę, zamiast realizować politykę dla człowieka, to te pieniądze znikały, nie wracały do Polskiego systemu podatkowego, do budżetu państwa. Ktoś na to pozwalał. Zbyt łatwo było to zlikwidować w ogromnej części, zbyt łatwo było załatać tę lukę VAT. Oni po prostu pozwalali na to, żeby nas okradano. Pozwalali na złodziejstwo. Nigdy więcej to nie może wrócić" podkreślał.

  Ps...Duda wygra bo taka jest na dziś Polska Racja Stanu. A 12. 07 okaże się ilu jest Polaków a ile POzostałości POsowieckich, lewackich i pedalskich kundlach. Co do linii kolejowych to trwa modernizacja aż furczy, tu w Opolu, linia Gliwice Opole, nowe mosty, torowiska, cała infrastruktura budowana nie jak za PO/PSL zwijana. Można przyjechać i zobaczyć.
 • Karty dla związków jednopłciowych - nie za jego rządów. Duda: "Nigdy ich nie podpiszę"
  Żadnych kart dla związków jednopłciowych nie podpisywałem i nigdy nie podpiszę zadeklarował prezydent Andrzej Duda, który spotkał się z mieszkańcami miejscowości Łobez (woj. zachodniopomorskie). To ja podpisałem Kartę Rodziny i to ja zobowiązałem się rodzinę chronić mówił. Chcę nadal prowadzić taką politykę, dbania o człowieka, dbania o rodzinę, dbania o państwa bieżące sprawy dodał prezydent. Dzieci muszą być absolutnie chronione przed wszelkiego rodzaju eksperymentami, których próbuje się na nich dokonywać agresywną seksualizacją czy jakimś adoptowaniem przez pary jednopłciowe. Absolutnie nie może być na to zgody, nawet najmniejszej. Ale taką politykę gwarantuję dzisiaj tylko ja, bo to ja podpisałem Kartę Rodziny i to ja zobowiązałem się rodzinę chronić" podkreślił ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. "Ja żadnych kart dla związków jednopłciowych nie podpisywałem i nigdy nie podpiszę, nigdy" podkreślił. "Chcę nadal prowadzić taką politykę, dbania o człowieka, dbania o rodzinę, dbania o państwa bieżące sprawy" dodał prezydent. Całość tu
  https://niezalezna.pl/338545-karty-dla-zwiazkow-jednoplciowych-nie-za-jego-rzadow-duda-nigdy-ich-nie-podpisze
 • Trzaskowski pochwalił się rozmową z Obamą. Internauci kpią: „Jak były prezydent z niedoszłym”
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15936401241d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3727a776a65a0c0f795c7aa1135dfffdcf9.jpg

  Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski poinformował, że rozmawiał z byłym prezydentem USA Barackiem Obamą. Rozmowa dotyczyła demokracji w Polsce, znaczenia naszego kraju w zjednoczonej Europie oraz sojuszu polsko-amerykańskiego dodał. Internauci wykpili to, czym pochwalił się Trzaskowski. O rozmowie z Obamą Trzaskowski poinformował na Twitterze: Dziś rozmawiałem z @BarackObama o demokracji w Polsce, o znaczeniu naszego kraju dla zjednoczonej Europy, a także o tym, jak kluczową sprawą jest sojusz polsko-amerykański. Zaufanie między naszymi narodami to fundament relacji transatlantyckich. Rafał Trzaskowski (@trzaskowski_) July 1, 2020 ... Internauci wykpili kandydata KO na prezydenta pisząc, że rozmowa którą odbył, nie ma żadnego znaczenia. Barack Obama był prezydentem USA w latach 2008-2016. Jako kandydat na prezydenta rozmawiałeś z byłym prezydentem, który nie ma wpływu na działania rządu w USA, gratulacje Rafał! Sukces takiej skali jakby Joe Biden porozmawiał z Kwaśniewskim, a najlepiej jakby się wódeczki razem napili. Więcej kpin tu
  https://niezalezna.pl/338483-trzaskowski-pochwalil-sie-rozmowa-z-obama-internauci-kpia-jak-byly-prezydent-z-niedoszlym
  Ps...Rozmowa idioty z "użytecznym idiotą"..Do czego oni się jeszcze posuną. Ponoć postawił sobie zdjęcie Bambo i udawał rozmowę. Ze zdjęciem gadał. On pewnie nie wie kim był czarnuch i lewak ze sfałszowanym życiorysem/aktem urodzenia Obama i w jakiej niesławie zakończył kadencję. Islamista, marksista przejdzie do historii jako jeden z najgorszych. Przez 8 lat niszczył USA - no cóż pokrewna dusza.. Dlaczego Trzaskowski nie pochwalił się rozmową z Clintonem z czerwca 2019 roku w Warszawie? Bo Clinton pokazał klasę polityka i wypowiadał się w interesie USA, a nie demokratów. Clinton stwierdził, że premier Morawiecki jest najlepszym polskim premierem od 30 lat, a Polska dynamicznie rozwija się od wyborów 2015 roku. Po tym wystąpieniu (na zaproszenie PO) doszło do spotkania Morawieckiego z Clintonem, a media popierające totalitarną opozycję udały, że Clintona w Polsce nie było. Trzaskowski ma jednak problemy z angielskim albo to nie on tłumaczył na j. polski. Z wersji angielskiej wynika bowiem, że ktoś rzucił mu koło ratunkowe rozmowy z Obamą za które jest wdzięczny/docenia (I appriciate the opportunity....) a nie jak to jest w wersji polskiej (dziś rozmawiałem) niby, że to normalka iż mają regularne pogawędki Barak-Rafał tak jak np Trump-Duda. Niech porozmawia po francusku o.. Monice Lewinsky i tylko tyle może. Rafałek aspiruje do osiągnięć Rysia Swetru. Jednak inteligencją nie da rady Małgosi, ale idzie w dobrym kierunku. Lepiej by się pochwalił z jakiej to szlacheckiego rodu pochodzi. Obstawiam Szymszela z nocy i dni bo nawet POdobny.
 • Trzaskowski przed wyborami "boi się pytań"? Do ratusza wpłynęły dwa wnioski o informację
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15936846501d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372d23cd9bf7499809ac8d5c4afc72ad260.jpg
  Jak zauważyli warszawscy radni PiS, w czerwcu miała odbyć się sesja absolutoryjna, którą przeniesiono jednak na okres po wyborach. Trzaskowski nie tyle obawia się o absolutorium, ale boi się pytań mówił Cezary Jurkiewicz, szef klubu radnych PiS. Trudne pytanie jednak padły samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o informację od prezydenta stolicy ws. poniedziałkowych podtopień, a także procedur bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej. W czwartek odbywa się sesja Rady Warszawy. Przed jej rozpoczęciem przewodniczący klubu radnych PiS w radzie Warszawy Cezary Jurkiewicz przypomniał, że w czerwcu miała się odbyć sesja absolutoryjna, która została przeniesiona na okres powyborczy. Jego zdaniem, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie tyle obawia się o swoje absolutorium, ile boi się pytań, na które musiałby odpowiedzieć. W związku z tym radni pytali o najważniejsze ich zdaniem kwestie dotyczące bieżących wydarzeń w stolicy. Radny Maciej Binkowski pytał o wypadek autobusu, który miał miejsce w ubiegłym tygodniu w Warszawie. Prezydent, ratusz, zapewniali o tym, że kierowców komunikacji miejskiej obowiązują żelazne dyscypliny, reżim kontroli na spożycie alkoholu i zażywanie narkotyków, że przestrzegany jest czas pracy mówił i podkreślił, że okazało się, iż kierowca autobusu był wielokrotnie karany za wykroczenia drogowe, a w dniu wypadku był pod wpływem narkotyków. Radny dopytywał o kontrole i bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej w Warszawie. Wystarczyłyby wyrywkowe kontrole wykonywane okresowo tak, żeby samym faktem ich dokonywania odstraszać potencjalnych zainteresowanych takimi używkami przekonywał. Zapowiedział, że radni PiS złożą wniosek z prośbą o informacje prezydenta m.st. Warszawy na temat procedur bezpieczeństwa w jednostkach podlegających miastu, a wiec w spółkach miejskich oraz w podmiotach zewnętrznych. Interesują nas kierowcy autobusów, motorniczy, maszyniści, wszystkie osoby, w których rękach spoczywa bezpieczeństwo pasażerów podkreślił. "Mamy dość nieobecności pana prezydenta Rafał Trzaskowskiego w stolicy, mamy dość lekceważenia ważnych tematów, mamy dość tego, że nie angażuje się i reaguje na tragedie, z którymi mamy do czynienia" - mówiła radna i zarazem wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Z kolei radny Wiktor Klimiuk podniósł kwestię likwidacji tzw. janosikowego. Przypomniał, że z taką inicjatywą wyszły ostatnio niektóre samorządy, co jak mówił oznaczałoby wstrzymanie wypłat dla biedniejszych samorządów. Dzisiaj składamy stanowisko, że jako Rada Warszawy czujemy się solidarni ze wszystkimi w Polsce i jesteśmy gotowi partycypować zapowiedział. Jego zdaniem niektóre wydatki w stolicy, np. na promocje, nie są potrzebne. Natomiast radny Tomasz Herbich, w kontekście poniedziałkowej ulewy, pytał o usprawnienia procesu odprowadzania wody gromadzącej się na ulicach Warszawy w trakcie intensywnych burz i zapowiedział złożenie wniosku o informację prezydenta w tej sprawie. Przypomniał, że siedem lat temu w mieście miała miejsce podobna sytuacja i przekonywał, że od tego czasu nic się nie zmieniło nadal burze powodują podtopienia na terenie Warszawy. To rodzi pytania podkreślił. Jak mówił, miasto musi być przygotowane na takie zjawiska atmosferyczne. To są zjawiska, za które musi odpowiadać Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaznaczył. W poniedziałek ulewne deszcze przeszły nad stolicą. Wiele ulic i instytucji zostało zalanych. W środę posłowie PiS Jacek Ozdoba i Sebastian Kaleta udali się z kontrolą poselską do MPWiK . Wszystko jest transparentne i jawne oznajmiła prezes MPWiK. W ubiegły czwartek na S8 przy moście Grota-Roweckiego doszło do wypadku miejskiego autobusu linii 186. Autobus, należący do prywatnej firmy Arriva, spadł z wiaduktu i zawisł nad Wisłostradą. Zginęła pasażerka w wieku ok. 70 lat, a ok. 20 osób zostało rannych. Kierowca autobusu prowadził pod wpływem amfetaminy. Prokuratura postawiła mu m.in. zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyźnie grozi kara 15 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. We wtorek w miejscu katastrofy autobusu pracowała komisja powypadkowa z udziałem przedstawicieli Policji, stołecznego Biura Polityki Mobilności i Transportu, Zarządu Transportu Miejskiego i GDDKiA, czyli zarządcy drogi. Z uwagi na prowadzone w tej sprawie śledztwo członkowie komisji nie mogą ujawnić wszystkich ustaleń.
 • "Fontanny" na ulicach Warszawy?
  https://media.wplm.pl/thumbs/OTYwL3VfMS9jY19kNjE2Yy9wLzIwMjAvMDcvMDIvODI1LzU1MC8zMTI2ZjlhMmNlNTc0ODA2OTcxZTVjNDdlOTczZDBiMy5qcGVn.jpeg

  Ekspert podkreśla: "To były ścieki. Jakiś idiota próbuje z nas zrobić idiotów. To była woda z gównem"..Poniedziałkowa ulewa w Warszawie sparaliżowała miasto. Stolica praktycznie znalazła się pod wodą. Zalane zostały liczne ulice, w wielu miejscach nie działała sygnalizacja. Zamknięta została też stacja metra Ratusz Arsenał. Inżynier Janusz Waś, ekspert ds. systemów kanalizacyjnych, na antenie Polskiego Radia 24 powiedział wprost: „to nie była woda. I to bardzo wyraźnie trzeba podkreślić. To były ścieki”. Podczas poniedziałkowej ulewy na Warszawę spadło 2,5 mln metrów sześciennych wody. Inż. Janusz Waś podkreślił, że w stolicy „nie ma systemu kanalizacyjnego, który by to przyjął”. To skutek wieloletnich zaniedbań. Rozwiązanie tego problemu to wyzwanie na miarę budowy metra ocenił ekspert. Już na samym początku rozmowy ekspert sprostował słowa prowadzącego o fontannach wody na ulicach. o nie była woda, to bardzo wyraźnie trzeba podkreślić. To były ścieki podkreślił Janusz Waś. Nazwijmy rzeczy po imieniu, bo mam już dosyć poprawności. To bezczelne kłamstwo, na które wszyscy fachowcy dostają podwyższonego ciśnienia. Nie ma innej drogi odprowadzenia deszczówki w Warszawie, jak poprzez kanalizację ogólnospławną. Tą, którą normalnie płyną ścieki. Rozdzielenie tej deszczówki od ścieków może nastąpić wyłącznie w oczyszczalni ścieków. To, co wybijało ze studzienek – gołym okiem było widać, że nie jest to woda, tylko szare, brunatne medium, na dodatek okropnie śmierdzące. Tym zostało oblane wszystko: ludzie, samochody, rowerzyści, autobusy. Na dobrą sprawę powinno się wszystko zdezynfekować, albo opłukać czystym deszczem, bo wszędzie wlazły te bakterie, które normalnie bytują w ściekach zaznaczył ekspert. Podkreślam: ścieki wywalały tymi studzienkami, nie woda deszczowa. To się miesza w kanalizacji. Jakiś idiota próbuje z nas zrobić idiotów i twierdzi, że to deszczówka. Jak się pomiesza wodę z gównem to jest ściek, kurczę blade podkreślił zirytowany Janusz Waś odnosząc się do wypowiedzi włodarzy stolicy. Całość tu

  https://wpolityce.pl/polityka/507413-fontanny-na-ulicach-warszawy-ekspert-to-byly-scieki
  Ps...Tak to jest, jak zamiast na kanalizację wydaje się kasę na tęczowe badziewia, czy TW Panny, jak buduje się osiedla bez odpowiedniej kanalizacji, a lewa kasa za pozwolenia wpływa do wpływowych kieszeni. A potem gówno wypływa…„Fontanny” w Warszawie! Jak betonuje się gdzie się da tereny zielone, parkingi wystarczyłoby zrobić ażurowe ,żeby woda miała gdzie wsiąkać, a tak to płynie ulicami? Niech Warszawiacy nadal głosują na Trzaskowskiego to szambo ich zaleje. Cóż, ciągnie swój do swego. Nikt nie wini Trzaskowskiego za ulewy i burze. Chodzi o to, jak on sobie radzi z sytuacjami awaryjnymi i kryzysowymi. Widać wyraźnie, że nie radzi. Więc niech jego wyborcy (zwłaszcza w Warszawie) przestaną się do niego modlić albo oddadzą głos na Dudę (który sobie radzi w sytuacjach podbramkowych), albo niech nie przeszkadzają tym, którzy chcą na Dudę głosować. W projekcie oprócz wody perfumowanej są maseczki do twarzy na bazie fekaliów. Te z Morza Martwego przy nich podobno „wymiękają”.
 • Kogo chce oszukać wiceszef Platformy?
  Trzaskowski: Wprowadzę zasadę bezpartyjności kancelarii. To my zwróciliśmy się do Obamy. Jako prezydent wprowadzę zasadę bezpartyjności swojej kancelarii, każdy kto znajdzie tam zatrudnienie będzie musiał złożyć legitymację partyjną - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski. Kandydat KO, zapytany przez dziennikarzy, przyznał że to jego sztab zwrócił się do Baracka Obamy z prośbą o rozmowę. Całość tu

  https://wpolityce.pl/polityka/507403-serio-trzaskowski-bede-mial-bezpartyjna-kancelarie

  Ps...Bezpartyjny Trzaskowski, to jak bezpartyjny Koperciarz z senatu. Polityczny hochsztapler i cwaniak z bazaru Różyckiego, naganiacz do stolika i gry w trzy karty tylko z tym kojarzy mi się ubeckoesbecki miot Trzaskowski! Najpierw szczylu z Powiśla wprowadź zasadę zero gówien z Czajki do Wisły. Nie ma gorszego zagrożenia dla Polski jak Trzaskowski. On mówi tylko prawdę jak się pomyli. Jego dziadek przyjechał do Polski po 1945 z ZSRR jako pełniący obowiązek Polaka z NKWD czyli POP..... Skoro sympatyzuje z demokratami, to czemu z Bidenem nie rozmawiał? Nie chciał odebrać telefonu od gównianego prezydenta Warszawy? Na koniec... UWAGA, bo kłamca i szkodnik wylansowany przez mafię może zostać prezydentem i z wyższością decydować o naszych losach! Prezydentura naszego kraju może przebiegać tak fatalnie, jak zarządzanie w stolicy, gdzie nie zrealizowano żadnych obietnic hojnie składanych przez Trzaskowskiego jedynie dla potrzeb wyborczych. Działał tam tak, jak inspektor Clouseau z „Różowej Pantery” prowadził śledztwa - czego się nie tknął, to coraz większa katastrofa. Żałował na infrastrukturę i remonty, ale na ideologiczny tęczowy „rozkurz” szastał pieniędzmi od pierwszej chwili! Zamiast realizacji obietnic był „Tęczowy” tramwaj, finansowanie LGBT+, deklaracja udzielania „homoślubów”, deprawacji w szkołach (seksualizacja, „latarnicy” itp.) Tolerował przestępczą „reprywatyzację” przez co 40.000 ludzi wyrzucono z mieszkań, były tuszowane problemy z „Czajką”, awaria zaniedbanej sieci ciepłowniczej, niedrożna kanalizacja, zagłodzone kozy na łęgu, kosztowna „plaża” nad Wisłą i „strefa relaksu” w centrum. Poprzednio „totalsi” rujnowali kraj, a teraz planują cofnąć to, co udało się potem nadrobić i osiągnąć, oraz zrobić z nas pariasów UE. Przecież po sparaliżowaniu przez nich senatu, nasz kraj nie zniósł by teraz kolejnego „hamulcowego” jako prezydenta, przestał by normalnie funkcjonować i zatrzymał się w rozwoju. Niezależnie od sympatii politycznych, jeśli zależy Wam na Polsce, chcecie żyć godnie i bezpiecznie, być dumni z naszego kraju to otwórzcie oczy i nie pomagajcie szkodnikom ponownie dorwać się do władzy. Głupio dokonanego wyboru nie da się cofnąć, nie ryzykujcie stawiając na konfrontacyjnych, amoralnych przebierańców i wilki w owczej skórze, bo pięknie obiecują, choć nie zamierzają tego realizować i nic pozytywnego nie zrobili. Im chodzi tylko o interesy swoje oraz swoich mafijnych mocodawców. Nie dajmy się podejść i oszukać, wybierzmy największe dobro jakim jest przyszłość naszej Ojczyzny, kierujmy się sumieniem i rozumem, nie trującą propagandą z obcych, choć polskojęzycznych mediów!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:43:47
  Czy :pan ruszkiewicz ma konia, sukmanę i szablę???
 • Prezydent ułaskawił gwałciciela dziecka? Pomagał pedofilowi? Bzdura! Sprawdź jak media i opozycja cynicznie manipulują tragedią
  https://media.wplm.pl/thumbs/OTYwL3VfMS9jY182MGIyMy9wLzIwMjAvMDcvMDIvODI1LzUwMC9jNTg2NTRmOGE1MWE0YjJiYjM5MTgzZTBhNTI4OGUzYy5qcGVn.jpeg

  „Gazeta Wyborcza” przekonuje, że Andrzej Duda ułaskawił pedofila, który „zgwałcił” swoją nieletnią córkę. To kompletna bzdura. Pedofil, który w chwili popełnienia swojego ohydnego czynu był alkoholikiem, odbył całą karę pozbawienia wolności. Nie doszło też do gwałtu, co oczywiście nie zmienia faktu, że mężczyzna był winny, a jego czyn wyjątkowo okrutny. Prezydent zgodził się jedynie na skrócenie okresu, w którym sprawca nie może kontaktować się z rodziną. Tego i to wielokrotnie domagała się córka i żona mężczyzny. „Prezydent pomógł pedofilowi”, „Prezydencka łaska dla pedofila” i „prezydent ułaskawił pedofila” - takie tytułu pojawiły się dzisiaj i wczoraj m.in. w „Gazecie Wyborczej” oraz w brukowcu „Fakt”. Nawet pobieżna analiza tej sprawy w jasny sposób pokazuje, że doszło do medialnej i politycznej prowokacji wymierzonej w prezydenta.

  Nie było ułaskawienia
  Najważniejszą kwestią, która jest wartą wyjaśnienia, to sprawa „ułaskawienia”. Do takiego nigdy nie doszło. Sprawca swoich ohydnych czynów nie został ułaskawiony przez Andrzeja Dudę. Trafił do więzienia i odbył całą karę. Prezydent zgodził się jednak, by skrócić mężczyźnie okres izolacji od innych członków rodziny. Dlaczego? Domagały się tego same ofiary! Po odbyciu kary sprawca nawiązał z córką i żoną kontakt. Podjął pracę i zbliżył się do rodziny.** To oczywiście nie zaciera przestępstwa, ale rzuca zupełnie inne światło na tę sprawę.

  Ofiary pojednały się z oprawcą
  Ważną rolą w decyzji prezydenta była postawa samych ofiar przestępcy. To one zainicjowały proces prawny, który doprowadził do skrócenia mężczyźnie zakazu kontaktowania się z rodziną.

  Ułaskawienie nie dotyczy więc kary pozbawienia wolności, a wyłącznie skrócenia orzeczonego na sześć lat zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi, czyli pełnoletnią dziś córką i jej matką. To one same wystąpiły z wnioskiem o skrócenie tego zakazu. Pokrzywdzone argumentowały, że mężczyzna pracuje, pomaga finansowo swojej rodzinie i wspiera ją w życiu codziennym. Nie pije również alkoholu, co było wcześniej przyczyną konfliktów rodzinnych. Córka skazanego, dziś już dorosła osoba, deklaruje, że w pełni wybaczyła ojcu, a orzeczony wobec niego zakaz kontaktowania się z rodziną działa na jej niekorzyść. Jej matka wskazuje, że zakaz, który miał ją chronić, stoi na przeszkodzie jej planom życiowym, które wiąże ze skazanym

  – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

  Doszło do pojednania
  Śledczy przekonują też, że obie panie argumentują, iż zakaz kontaktów nadmiernie ingeruje w ich sprawy rodzinne, a one same „czują się ofiarami agresji ze strony służb państwa polskiego”.

  Podkreślają, że między nimi a skazanym doszło do dobrowolnego, autentycznego pojednania i pragną żyć razem w spokoju. (…) Skazany po wyjściu na wolność realizował obowiązek wynikający z orzeczonego wobec niego zakazu kontaktu w zdecydowanej części tj. 4 lat 6 miesięcy. Celem zastosowanego środka karnego było wyłącznie zadbanie o bezpieczeństwo osób, których zakaz kontaktowania się dotyczył, a to właśnie one wniosły o jego skrócenie poprzez akt łaski przypomina Prokuratura Krajowa.

  Do gwałtu nie doszło...
  Sprawa, która trafiła do Kancelarii Prezydenta już w 2018 roku jest przedstawiana jako „gwałt” na nieletniej. Sytuacja jest jednak o wiele bardziej skomplikowana, także z punktu widzenia prawa karnego. Obrzydliwy czyn, którego dopuścił się sprawca na własnej córce będzie ją prześladował przez całe życie, ale w odpowiedzi na medialne manipulacje należy napisać prawdę. Nie doszło do obcowania płciowego między tym mężczyzną, a córką. Mowa jest o „innych czynnościach seksualnych”. Nie zmienia to dramatu tej młodej kobiety i z punktu widzenia moralnego nie ma to aż tak dużego znaczenia, ale w tak poważnym temacie, media, powinny trzymać się faktów, a nie manipulować nimi dla politycznych korzyści.

  Kto żeruje na sprawie prezydenckiego aktu łaski?
  „Gazeta Wyborcza” i „Fakt” uderzają w prezydenta Andrzeja Dudę, który pochylił się nad prośbami skrzywdzonej kobiety i jej matki. To one czuły się pokrzywdzone w sprawie zakazu kontaktów z tym mężczyzną. Chciały normalnie funkcjonować, zapomnieć o tej tragedii i żyć normalnie. Prośby obu kobiet zyskały pozytywną opinię sądów, które zajmowały się sprawą moletowania. Na wniosek kobiet, także prokuratura, przychyliła się do ich próśb. Sprawa trafiła do Kancelarii Prezydenta już dwa lata temu. Andrzej Duda podjął decyzję trudną, ale słuszną, gdyż podyktowaną potrzebą ofiar dawnego przestępstwa. Dlaczego ta trudna sprawa zyskała dziś światło dzienne? Skąd wściekły atak mediów zblatowanych z opozycją? Czy trauma obu kobiet nic dla nich nie znaczy? Prośba o normalne życie, w skleconej z trudem rodzinie, to tylko nieistotny epizod w medialnej ustawce mediów i opozycji? Wiele na to wskazuje, gdy czyta się komentarze polityków opozycji, którzy jawnie manipulują faktami i na nowo „gwałcą” traumę skrzywdzonych kobiet.

  Obrzydlistwo!!BIELANska Fabryka Ściemy na pełnych obrotach: media zarzucają Dudzie, że ułaskawił pedofila, który zgwałcił córkę - a Duda na wiecu nagle otoczony grupką malutkich dzieci! Są granice politycznej zgnilizny? #ObrońcaPedofili napisała w haniebnym komentarzu Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska.
  Czy pani Adamowicz i jej koledzy oraz koleżanki z Koalicji Obywatelskiej, mediów i Soku z Buraka celowo kłamią, twierdząc, że „prezydent ułaskawił pedofila”? Czy świadomie wykorzystują do tego wizerunki dzieci? Niestety, wiele na to wskazuje.
  https://wpolityce.pl/polityka/507416-ujawniamy-duda-ulaskawil-pedofila-tak-manipuluja-media


  Ps...Adamowicz to prawdziwa wykręcona sucz. Zwierzęta mają więcej empatii i zasad niż krwawa wdowa co z rękojeści noża wbitego w kałdun męża zrobiła trampolinę do tak ohydnej kariery politycznej. Tymczasem w ojczyźnie Donalda i Rafała, uwierzyli w pełną swawolę i teraz jest klops..

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-06-29/skandal-pedofilski-w-niemczech-nawet-30-tys-podejrzanych-osob/
 • Polski patriota
  https://i.postimg.cc/TwNS8cwg/Duda-konstytucja.jpg
 • @krzysztofjaw
  Przed momentem deklarował się jako uczestnik Marszu Niepodległości, by natychmiast deklarować się na rzecz LGBT ! Coś nie tak widocznie kolejna wciągnięta kreska "robi swoje"! Jaki jest, już każdy wie. Kandydat Koalicji Obywatelskiej puszcza oko do środowisk LGBT. Myślę, że ta sprawa oczywiście ma wpływ na decyzje wyborców. Dobrze, że Trzaskowski stawia sprawę jasno. Opowiada się wprost za tzw. małżeństwami homoseksualnymi, bo to o to tak naprawdę chodzi, a w dalszej kolejności za adopcją dzieci przez pary jednopłciowe. To jest działanie, które jest wprost sprzeczne z polską konstytucją. Myślę, że dla wielu wyborców, dla których te sprawy są ważne, jest to tylko potwierdzenie, że głos Rafała Trzaskowskiego, to nie jest dobry wybór dla Polski i dla polskich rodzin. Trzaskowski najlepiej się czuje z tęczową flagą i towarzystwem przebierańców. W ratuszu zatrudnia nawet nie wiadomo Ile płci.
 • @krzysztofjaw
  Gdzie są granice ściemy i hipokryzji? On by z diabłem poszedł aby wygrać wybory. Tego nikt się nie spodziewał! Trzaskowski deklaruje: Pójdę na Marsz Niepodległości, jeśli...jeśli nie będzie wykorzystywany politycznie podkreślił, dopytywany przez Monikę Olejnik. o niezwykle zaskakująca deklaracja, biorąc pod uwagę fakt dotychczasowych działań i słów Trzaskowskiego o Marszu Niepodległości. Wczoraj prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zaznaczył, że Trzaskowski "wielokrotnie mówił, żeby zdelegalizować Marsz Niepodległości". Podkreślił, że "nie można głosować na osoby, które ze środowiskiem patriotycznym, czy w ogóle z myślą patriotyczną, narodową, propolską nie są związane". Taką osobą na pewno jest pan Rafał Trzaskowski. Wielokrotnie umizgiwał się do środowisk politycznych w Niemczech, wielokrotnie bardziej cenił Brukselę, niż Warszawę, to jego środowisko donosiło na Polskę w Brukseli, w Unii Europejskiej. Na takich ludzi, na takiego prezydenta Polska nie może sobie pozwolić podkreślił prezes Marszu Niepodległości. Oto jedna z wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego z czasów, gdy zasiadał w Sejmie z ramienia Platformy Obywatelskiej:

  https://twitter.com/i/status/1278781979346046976


  Ten tępy z dr sorosowym ubeckoesbecki miot i żyd po mame
  Trzaskowski gotów jest teraz zadeklarować właściwie wszystko, bo i tak nie będzie to miało później żadnego znaczenia. Mamusia "Justyna" agentka milicji obywatelskiej od 1960 roku dobrze synka wychowała. Trzaskowski popiera MO, TW i służby specjalne. Należy policzyć ilu tych kanalii zatrudnionych jest w stołecznym ratuszu. Trzaskowski to komuch pełną gębą jak i całe PO. Tam roi się od byłych oficerów służb specjalnych PRL, od tajnych współpracowników SB i UB oraz od członków PZPR. Niech odpowie czy to prawda, że wypalał papierosem oczy JPII na obrazku - to widać będzie kim naprawdę jest- odważy się czy stchórzy a może ktoś przypomni.
 • @krzysztofjaw
  Rafał Trzaskowski: To jest moja trzecia parada LGBT. Prawdą jest, że ja mam dosyć liberalne poglądy jak na Platformę Obywatelską.

  Andrzej Duda: To jest nasza flaga biało czerwona. Nigdy nie biała i już nigdy nie czerwona.
  https://twitter.com/i/status/1278598856167522304

  Pytanie jest proste: czy chcecie, aby ćpun i cham Nitras i Sok z Buraka trafili do Pałacu Prezydenckiego? Fizyczny atak posła PO na ministra. Sprawa musi trafić do prokuratury. A Nitras już dawno powinien znikać z życia publicznego. Każdy kto legitymizuje takie chuligaństwo jest na poziomie Soku z Buraka. Jeśli ktoś wierzy, że Rafał Trzaskowski ma poglądy liberalne gospodarczo, to niech spojrzy jakimi ludźmi się otacza i komu daje pieniądze. To komuniści z krwi i kości. Moje pytanie do liberalnego skrzydła w Konfederacji: chcecie popierać komuchów? Z Wikipedii usunięto wiadomości kim była matka Trzaskowskiego. Kilka dni temu jeszcze można było o tym poczytać. Dziś wybielony życiorys. Słyszałem, że Rafal Trzaskowski zamierza dziś rozmawiać telefonicznie z Kazimierzem Marcinkiewiczem. O szacunku dla kobiet.
 • @krzysztofjaw
  Trzaskowski rozmawiał z Obamą..
  https://pbs.twimg.com/media/Eb3wy_oXgAAvevj?format=jpg&name=360x360
 • @krzysztofjaw
  Polacy mają prawo wiedzieć, że wybierając Rafała Trzaskowskiego stawiają na jednego z głównych „genderystów” w Polsce, tzn. aktywistę ideologii gender zwanej również ideologią LGBT. Jego korzenie to matka TW i babka oficer UB. Wystawienie Kandydatury Trzaskowskiego na prezydenta RP to próba naplucia Polakom w twarz i chęć upodlenia narodu polskiego! No i jak coś takiego załganego, cynicznego, służalczego obcym, może zostać prezydentem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej? No jak? Nijak na to nie można pozwolić, jeśli My Polacy chcemy zachować swoją godność! To sprawa Honoru Polskiego i Honoru Polaka! Jakim trzeba być tępym aby uwierzyć w kłamstwa PO-Trzaska
  Za głos gotowy wyszlifować gałę każdemu! hehe.."Obietnice są po to by je nie realizować" to dewiza PO. Żąda władzy RT jest tak wielka że jest on zadeklarować największe świństwo i tak się upodlić byle tylko zdobyć te kilka głosów. Liczy on na naiwność adresatów, tylokrotnie już okłamywanych i oszukiwanych. Trzeba też pamiętać, że RT ma duże kłopoty z pamięcią, więc nie liczcie że ta pusta obietnica zostanie zmaterializowana..U RT cel uświęca środki, wiec mówi co mu ślina na język przyniesie aby tylko wygrać Potem Wam powie,że " Obietnice wyborcze są nie po to by je realizować" albo powie że zapomniał. Kochani; obietnica 100 mln. Wałęsy, czy nie podniesienie wieku emerytury Tuska są dowodami na takie postępowanie. Ten kłamca trzaskowski wypiera się ciągle, że kiedy najeżdżał na młodych demokratów to nie był posłem, bezczelny łgarz, co złe to nie on i jego partia. To kto, może PiS blokował MN i na rozkaz PiS kopano młodych idących z flagą biało-czerwoną na MN? A kto Antife niemiecką zwoził autobusami do stolicy Polski na Marsze Niepodległości ty kłamliwy oszuście? Trzymaj się żydobolszewiku z dala od Polaków i naszej Ojczyzny, won z Polski lizotyłku szwabów i kacapów, kto kazał znicze po morderstwie w Smoleńsku 10.04 zapalane przez Polaków usuwać Straży Miejskiej, nie ty wtedy byłeś kacapie w Ratuszu z HGW? Tyle bezczelności w sobie może mieć tylko czerwony szmaciarz kochający swastykę i sierp i młot. RT wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej to pańska partia w 2011 doprowadziła do tego :
  https://www.youtube.com/watch?v=7G3cN6Bdn_8
 • @krzysztofjaw
  Ciekawe czy Trzaskowski dla wygranej w wyborach zje spod siebie ?
  Jeżeli Bilderberg tego wymaga to zrobi to! Zobaczycie. Gratuluje kandydata na Prezydenta...Kidawa i Trzaskowski to stan umysłu .. PO.. Wyjątkowo sprzedajna łajza RT. Widać geny mamusi (eks-kablary SB "Justyna") dają znać. Ciekawe co ta gnida jeszcze zadeklaruje? Tzn również, że u "doradców" gnidy czyli eks-agentów GRU dominuje przekonanie, że ich słup inaczej nie ma szans. On -ta łajza- może jeszcze podpalić Reichstag w Berlinie, aby tylko załapać się na prezydencki stolec. Co za sprzedajna szmata. W Wieśławku na ogrodzeniu jednej z posesji wisi duży szyld zakładu pogrzebowego. Na lewej części szyldu umieszczono baner RT i można przeczytać: Rafał Trzaskowski pogrzebowy, usługi całodobowe... Jedyne skojarzenie jakie się nasuwa, to grabarz Polski i Polaków. Zapytajcie Rafałka, ile w dzieciństwie zarobił na serialu telewizyjnym dla niby dzieci, w którym grał, i dlaczego tego gniota nie można nigdzie w sieci znaleźć, zaś sam Rafałek słowem się o tym nie zająknie? Potrzebna była duża i łatwa kasa na dobre szkoły dla synusia, to tatuś z mamusią… wiadomo.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej