Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Zagłosujmy na godną Polskę, niepodległą i suwerenną

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wybierzmy w najbliższych wyborach rozwój i niepodległość Polski a nie jej uwiąd i utratę!

 Czy będzie jeszcze Państwo Polskie jeżeli - nie daj Boże - kandydat PO-KO Rafał Trzaskowski  zyskałaby prezydenturę? Nie! Państwo polskie powoli niknęłoby i stawało się jednym z landów niemieckich lub też zostałoby podporządkowane kondominium niemiecko-rosyjskiemu.

 
Bo jakież to negatywne konsekwencje dla Polski przyniosłoby jego zwycięstwo? 
 
Nastąpiłoby załamanie ustrojowe państwa, gdzie prezydent nie potrafiłby współpracować z rządem i wszelkimi swoimi działaniami dążyłby do jego rozpadu. A tego po R. Trzaskowskim można się niemal w 100% spodziewać, skoro sam mówi, że będzie wypalał żelazem to, co zrobił dotychczas PiS.  Byłyby wetowane niemal wszystkie ustawy rządowe, które w jakikolwiek sposób byłyby dla PiS-u i Polaków ważne. Powstałaby inercja decyzyjna państwa oraz chaos ustrojowy, co skutkować mogłoby rozpadem koalicji rządzącej i rozpisaniem nowych wyborów parlamentarnych, których wynik mógłby być dla obecnej władzy niekorzystny... A wtedy do władzy mogłoby znów powrócić PO w koalicji z np. Lewicą i PSL-em. I mielibyśmy powtórkę z fatalnych i antypolskich rządów PO-PSL i cofnięcie Polski do stanu sprzed 2015 roku. 
 
Regionalizacja Polski (rozbicie dzielnicowe), likwidacja IPN i urzędów wojewódzkich jako instytucji państwowych, tęczowy i lewacki komunistyczno-kulturowy terror a także promocja dewiantów LGBTQ, zatwierdzenie małżeństw jednopłciowych z przyszłościową możliwością adopcji dzieci, państwo federacyjne, likwidacja wszelkiego socjalu danego ludziom przez PiS (ZP), znów wydłużenie czasu pracy do 67 lat, dalsze wyprzedawanie polskiego majątku (śmieszne, nie?), powrót do złodziejstwa aktywów naszego majątku, likwidacja darmowego PIT-u dla ludzi młodych, likwidacja złotówki (a to jest koszmar, bo własna waluta stabilizuje państwo w okresach kryzysu), być może (wypowiedzi totalniaków są różne i niespójne) odejście od 500+ i brak szkolnej wyprawki+ czy też likwidacja trzynastej emerytury i renty oraz darmowych leków dla seniorów. 
 
Tak może się stać, gdyby to R. Trzaskowski wygrał najbliższe wybory i gdyby w konsekwencji do władzy wróciło PO. Mielibyśmy powolną likwidację polskiego Państwa, utratę polskiej suwerenności i niepodległości oraz ponownie zrobiono by z nas tanią siłę roboczą dla Niemców i niektórych krajów Starej Europy. A wiązałoby się to z zaprzestaniem rozwoju ekonomiczno-gospodarczego Polski, co jest dla krajów Starej Europy (w tym Niemiec) bardzo niekorzystne: stąd m.in. chęć zaniechania budowy CPK, "skoro taki jest w Niemczech". A może po co nam rozbudowa i budowa nowego terminala LNG skoro gaz możemy sprowadzać z Rosji, albo po co nam przekop Mierzei Wiślanej skoro to jest akt wrogi Rosji? Takich pytań możemy zadawać więcej, choćby w odniesieniu do Baltic Pipe czy Via Baltica i Via Carpatia.
 
Czy w razie wygranej R. Trzaskowskiego będziemy więc jeszcze żyli w naszym wolnym i coraz zasobniejszym państwie?  Każdy - niezależnie od prezentowanych przez siebie poglądów - kto w jakikolwiek sposób czuje się Polakiem, ma polskość w duszy oraz  pragnie lepszej przyszłości dla siebie, swoich dzieci i wnuków... winien stawiać sobie to pytanie każdego dnia, ono winno nawet nękać i zmuszać do szukania odpowiedzi.
 
Bo tak naprawdę - o czym wielokrotnie pisałem w postach i komentarzach - w tegorocznych wyborach prezydenckich nie będziemy dokonywać wyboru pomiędzy A. Dudą a R. Trzaskowskim... Będziemy decydowali o przetrwaniu substancji narodowej, polskiej państwowości, godnego polskiego narodu, polskiej własności, polskiej ziemi i lasów, polskich zasobów naturalnych - będziemy decydowali o przyszłym istnieniu Polski! Będzie to nasz cywilizacyjny wybór pomiędzy Polską będącą zlaicyzowanym sztucznym regionem (województwem, gubernią?) zniemczonej już Unii Europejskiej a godną, niepodległą i suwerenną Polską. 
 
Cztery lata rządów ZP (PiS) oraz pięcioletnia kadencja prezydenta A. Dudy pokazały, że w 2015 roku mądrze wybraliśmy i dziś też mam taką nadzieję, że znów zwyciężmy i to jeszcze z lepszym procentowo wynikiem niż w 2015 roku. Może uda się pokonać rywali już w pierwszej turze dającej zwycięstwo obecnemu prezydentowi. Zewrzyjmy nasze siły, choćby tylko na te letnie wybory. To są znów najważniejsze wybory w okresie tak zwanej "wolnej Polski". Zaufajmy jeszcze raz PiS-wi i A. Dudzie, nawet gdy mamy wiele wobec nich zastrzeżeń. Oni są najbardziej wiarygodni i realizujący przedwyborcze obietnice... w przeciwieństwie do PO i jej akolitów czy też samego R. Trzaskowskiego (obietnice warszawskie).
 
Podstawą suwerennego państwa jest też oczywiście jego międzynarodowe znaczenie. Dziś mamy sojusznika w postaci USA a jestem pewny, że wygrana R. Trzaskowskiego zmieniłaby optykę polskich sojuszy strategicznych na korzyść Niemiec i Francji kosztem właśnie współpracy z największym mocarstwem świata. Wiązałoby się to zapewne z porzuceniem idei Trójmorza i rozpadem porozumienia V4 a to geostrategicznie dla Polski byłoby katastrofą. 
 
Wybierzmy w najbliższych wyborach rozwój i niepodległość Polski a nie jej uwiąd i utratę!
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Wiązałoby się to zapewne z porzuceniem idei Trójmorza i rozpadem porozumienia V4..."

  A z jakiej partii był debil, który zaprosił Niemcy do V4?

  Pałeczka :-)
 • @ Autor
  "Bo tak naprawdę - o czym wielokrotnie pisałem w postach i komentarzach - w tegorocznych wyborach prezydenckich nie będziemy dokonywać wyboru pomiędzy A. Dudą a R. Trzaskowskim... "

  A wszystko dlatego, że trzódka katoowieczek pasiona przez swoich judeochrześcijańskich ojczulków ma telewizory zamiast mózgów.
  Wpis udowadnia, że Autor też.

  Szczęść Jahwe ;-P
 • @ Autor
  "Zagłosujmy na godną Polskę, niepodległą i suwerenną"

  Zobaczymy jak godnie, niepodlegle i suwerennie będzie się zachowywał PAD w USA.
  Próbki mieliśmy już wcześniej... :-(
 • @ Autor
  Przyznaję Ci tytuł pierwszego portalowego pislamskiego włazidupa.
 • Wiesz co autorze
  Myślałem, że ty tak pleciesz z własnych odczuć, ale po tym tekście nie mam wątpliwości jesteś propagandzistą. Ten tekst trąci taką propagandą jaką pamiętam z czasów, gdy w szkole kazano nam czytać Trybunę Ludu, a ja wolałem Ekspres Warszawski jako brukowiec i Politykę.

  Wszystkie te tezy wykluczają głosowanie za Dudą. Duda to zależność od USA i Izraela, Duda to podpisywanie bubli ustawowych przepychanych kolanem nocą, by rano za wraz z podaniem kapciuszów prezesowi, "panie prezesie zadanie wykonane", Duda to śmieszność Polski na arenie międzynarodowej. Duda to dalej postępująca ruina Polski.

  Wszyscy, tylko nie Duda. bo to marionetka.
 • Brak słów.
  " Podstawą suwerennego państwa jest też oczywiście jego międzynarodowe znaczenie. Dziś mamy sojusznika w postaci USA a jestem pewny, że wygrana R. Trzaskowskiego zmieniłaby optykę polskich sojuszy strategicznych na korzyść Niemiec i Francji

  == kosztem właśnie współpracy z największym mocarstwem świata ==."

  Czy to jest istna kpina ? kiepski żart ? albo jeszcze inna przypadłość.
  Jak można coś takiego wypisywać ?

  W tym zdaniu brakuje określenia ważnego przymiotnika:

  " kosztem współpracy z największym ❗zbrodniczym ❗ mocarstwem świata " mało tego, z mocarstwem rabującym cudzą ropę w Iraku i w Syrii, okupującym Afganistan, Irak i Syrię i narzucajacym swoją wolę pod presją sankcji państwom Unii Europejskiej.

  Suwerenna Polska ? Gdzie są tej suwerenności atrybuty ?

  Gdy o polityce decydują zagraniczne ośrodki i amerykańskie presje a w rządzie i w partii współrządzącej są ludzie bardziej dbający o interesy izraela, upa-ukrainy i głównie USA. Ciągłe prowokowanie ze strony USA i wasala Polin Rosję, to ma nam gwarantować bezpieczeństwo ?
  Każdy nawet mało rozgarnięty wie, że w razie agresji USA na Rosję to Polska pod uderzeniem nuklearnym zniknie z powierzchni , wyparuje.
  Tego pan Polakom życzy ? ❗❗❗

  Kogo Pan chce tymi wywodami ogłupić ? I komu ma to służyć ! .?

  Bo z pewnoscią nie nam Polakom i Polsce.

  Ps. A jakie Rosja ma do Polski pretensje ?, terytorialne ?, czy ma powód by utrzymywać i karmić dodakowe 38 milionów ludzi brac na swoje barki żydów, upa-spadkobierców w pisie i wśród nich tysiące takich jak pan rusofobów !

  Trochę to wygląda jednak na nieprzemyślany bardzo kiepski żart z pana strony.

  Salution :))))) ✔
 • autor
  Szanowny Panie
  tak jak ten portal jest podobno portalem wszystkich Polakow , tak prezydent w zamysle mial /ma byc prezydentem wszystkich Polakow
  Pomijam chwilowo kwestie tego iz zgodnie z teza jednego z tutej piszacych blogerow , nie mamy doczynienia z wyborami tylko z glosowaniem > Roznica stosunkowo prosta do objecia rozumem .
  W pewnym momencie kampanii milosciwie nam panujacego okazalo sie iz jest on o co od dawna go podejrzewano prezydentem stronictwa w skrocie zwanego pis
  Statystycznie wyliczona liczba 30 % zwolenikow pisu , ktora daje w wyniku chorego systemu parlamentarnego wiekszosc umozliwiajaca przepychanie wszelkich ustaw , jest zaprzeczeniem demokracji .
  Prezydentura w Polsce w zamysle miala byc takim antidotum na tego typu sytuacje . Co jest widzimy .
  Nie pojde na pierwsza ture wyborow , bowiem jest to sprzeczne z moim pogladem . Jestem przekonany , ze dojdzie do drugiej tury a wtedy zaglosuje na przeciwnika Dudy aby chociaz "teoretycznie " przywrocic jakas rownowage polityczna .
  Wiem , ze zwyciestwo kontrkandydata Dudy w krotkiej perspektywie moze doprowadzic do przedterminowych wyborow i kolejnego sejmu zlozonego z kilku partii i barwnych koalicji .
  Chyba , ze ma Pan racje i w takiej sytuacji pis polaczy sily z konfederacja . W co niestety bardzo watpie
  Szacunek za kosekwencje i wytrwalosc w prezentowaniu swoich pogladow , ma Pan pelne prawo miec swoje zdanie i je prezentowac . Czasami nie do konca rozumiem przeslanie tego portalu
 • Trzaskowski obiecał:
  " Zawetuje każdą ustawę, która podniesie wiek emerytalny lub zniesie 500 plus "
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-prezydenckie-kampania-trwa-ostatni-weekend-wyborczy/ry01x19

  Należy mu wierzyć.Jest przecież polskim politykiem.
 • @Leonardo da Vinci 16:28:18
  "" kosztem współpracy z największym ❗zbrodniczym ❗ mocarstwem świata " mało tego, z mocarstwem rabującym cudzą ropę w Iraku i w Syrii, okupującym Afganistan, Irak i Syrię i narzucajacym swoją wolę pod presją sankcji państwom Unii Europejskiej. "

  W TVPiS nie powiedzieli to autor tego nie wie...

  Pozdro!
 • No to po kolei...
  //Czy będzie jeszcze Państwo Polskie jeżeli - nie daj Boże - kandydat PO-KO Rafał Trzaskowski zyskałaby prezydenturę? Nie! Państwo polskie powoli niknęłoby i stawało się jednym z landów niemieckich lub też zostałoby podporządkowane kondominium niemiecko-rosyjskiemu.//

  No to znaczy, że Trzaskowski dałby jednak trochę czasu na ogarnięcie się Polaków. Wybór Dudy to galop do Polin.

  //Nastąpiłoby załamanie ustrojowe państwa, gdzie prezydent nie potrafiłby współpracować z rządem i wszelkimi swoimi działaniami dążyłby do jego rozpadu//

  Oskarżanie kandydata o "dążenie do rozpadu państwa" to poważny zarzut. Brak uzasadnienia. Stawianie tamy pisowskiemu zawłaszczeniu państwa to nie "dążenie do rozpadu". Niech się PO PiS żre, Polacy mogą tylko na tym skorzystać.

  //Powstałaby inercja decyzyjna państwa oraz chaos ustrojowy, co skutkować mogłoby rozpadem koalicji rządzącej i rozpisaniem nowych wyborów parlamentarnych, których wynik mógłby być dla obecnej władzy niekorzystny...//

  I bardzo dobrze, że może być niekorzystny! PO PiS ma zniknąć a jego główni macherzy trafić na długie lata do więzienia.

  //tęczowy i lewacki komunistyczno-kulturowy terror a także promocja dewiantów LGBTQ, zatwierdzenie małżeństw jednopłciowych z przyszłościową możliwością adopcji dzieci, państwo federacyjne, likwidacja wszelkiego socjalu... //

  Bzdury! Prezydent RP nie ma takich uprawnień a póki co rządzi jeszcze PiS i to oni pilnują pedalskich parad bo obywatele dawno już by zrobili porządek.

  //Podstawą suwerennego państwa jest też oczywiście jego międzynarodowe znaczenie. //

  Dokładnie!
  Upadek prestiżu Polski, po rządach PO, która obrała "niemiecką drogę", upokarzającą Polaków, nabrał gwałtownego przyśpieszenia gdy staliśmy się podnóżkiem uSSraela.
  O ile przez politykę PO straciliśmy resztki niezależności gospodarczej to dzięki PiS straciliśmy jakąkolwiek niezależność polityczną. Nawet państwa wasalne na zachodzie Europy z nas się śmieją bo Polska przekroczyła już wszelkie granice upodlenia. Wezwanie Dudy do USA na parę dni przed wyborami jest tego dobitnym przykładem.

  Krzysztofie, oceniam cię jako bardzo inteligentnego faceta. Więc po co to robisz? Im bliżej wyborów tym głupszy tekst.
  Mam nadzieję, że chociaż coś z tego masz...
  Pozdrawiam.

  PS. Oczywiście 1*
 • @Zawisza Niebieski 16:22:47
  Kolego Zawiszo, uważam, że ten tekst powinien jak najszybciej trafić na jedynkę i zostać tam do wyborów.
  Jest zbyt ważny, żeby się plątał na prawym słupku.
 • @ Autor - 1*
  Panie Autor,
  czy Pan nie miał w ostatni czasie czołowego zderzenia z trotuarem?
  __________________________

  Wybory bezalternatywne – syjonista za syjonistę - https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/155987,wybory-bezalternatywne-syjonista-za-syjoniste
 • @Aga-Jaga 17:37:44
  Ja mam w łazience bidet więc też dam sobie radę :))
 • @Aga-Jaga 18:10:08
  :D))))
 • Po przeczytaniu
  tytułu, *myślałem że autor jedna stanie w końcu po polskiej stronie. Ale pote m przeczytałem całość. Cóż, Duda to upodlenie naszego państwa a nie godność. Teraz dostał wezwanie i znowu będzie się płaszczyl. Wstydu ciąg dalszy.
 • Krzysztof Jaworucki
  Zaciśnij zęby, choćbyś sam jeden miał tu zostać
  Stój mocno i twardo powtarzaj im:
  Polak jestem!

  *****
 • @Jasiek 16:06:25
  //Przyznaję Ci tytuł pierwszego portalowego pislamskiego włazidupa"

  Husky jednak był przykładem uSSraelskiego upodlenia Polski nie do przeskoczenia.
  Ja jestem bardzo tolerancyjny ale to co teraz sprzedaje ten pisek to urąga wszelkim standardom. Autor przynajmniej prezentuje jakiś akceptowalny poziom.
 • Tytuł to clickbait.
  Autor pisze tak jakby przez ostatnie 5 lat był w stanie hibernacji albo co gorsza urodził się 5 lat temu. Godność, wolność i suwerenność? Za PiS to my z kolan wstaliśmy... ale plackiem na pysk. Przy wyborze Duda - Trzaskowski na wybory nie idę ale imo każdy (nawet pedał) lepszy niż Juda bo nie będzie długopisem prezesa. Oczywiście *1 bo nie ma ujemnuch ocen.
 • @Jasiek 16:06:25
  Brawo! Hahaha! Jest jeszcze Husky na Neonie? Jeśli tak to 3 pierwsze miejsca ex aequo z Huskim i interesariuszem. ;-)
 • @Rolnik67 18:31:03
  Husky chyba korzysta z konta Joszki z Londonistanu
 • Suwerenność?
  Kiedyś po instrukcje jeździli do Moskwy dzisiaj do USraela. To jest tak śmieszne że aż nie wiem jak skomentować. Na 3 dni przed wyborami "prezydent" wezwany w trybie pilnym przez Trumpa. To nie jest polski rząd tylko rząc kompradorski.
 • Ewentualne wygranie
  Trzskowskiego - będzie tylko wskazywało wyższy stopień przerobienia - sierot po Polsce w atrapie Polski na szatańskie odchody - niżby wygrał Duda. Tak naprawdę wygrałyby wtedy TVN-y i POLSAT-y a przegrała tzw. TVP - nic więcej.
  Wniosek?
  Tak naprawdę żadnej mocy sprawczej nie mają sieroty po Polsce w atrapie Polski - przy urnach wyborczych - też nie. Też nie!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:54:40
  Po głębokim zastanowieniu się uznałem twoje racje. Już nie raz przekonałem się, że czytelnicy Neon to ludzie inteligentni, potrafią oddzielić ziarno od plew. Już raz było tak, że pan Ryszard wypromował zupełne badziewie, ale po przeczytaniu dyskusji pod tekstem uznałem jego rację :) Dlatego by nie być posądzony o stronniczość, poddaję tekst pod rozwagę czytelników Neon. Ostatecznie naszą dewizą jest iż u nas dyskutują Polacy bez względu na ich poglądy. Tak uczciwie powinno być. A ja swój pogląd wyraziłem jako komentator, od czasów słusznie "poległej" "Trybuny Ludu" takiego tekstu nie czytałem. Komunistyczna retoryka nam wraca, a że Duda reprezentuje środowiska które budowały nam "komunizm", temu chyba nikt myślący nie powinien zaprzeczyć.
 • @Zawisza Niebieski 18:39:25
  Poczytaj Zawiszo, teksty w merdiach Sakiewicza. Przypomni się Trybuna. W GaPol jest Piotr Lisiewicz. Kiedyś zdarzyło nam się wypić co nieco. I on naprawdę wierzy w te "sukcesy" PiS. I że cała opozycja to wykonuje polecenia Putina. On uważa, że to rzeczywistość. Jeden z moich bliskich kolegów z nim rozmawiał w maju. I był przerażony. Lisiewicz wierzy w PiSiackie bajki
 • @Jozio z Londynu 18:23:21
  https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2017/03/Daniels_Duda-225x300.jpg Tak powtarzaj za nim. Salut :)))
 • @Autor
  Czyli należy zapomnieć o tym ?. https://medianarodowe.com/wp-content/uploads/2018/12/duda-i-menora.jpg Salute.
 • Większość komentatorów
  Spodziewałem się krytyki, więc dopowiem tak.

  Polska nie jest supermocarstwem i potrzebuje sojuszy. Nie stać nas na jakąkolwiek neutralność, bo nie mamy ani kapitału finansowego ani broni jądrowej. Mamy za to takie a nie inne geopolityczne położenie. Ono jest dla nas i klątwą i szansą.

  Klątwą bo mamy wschodnich i zachodnich sąsiadów, którzy od wieków byli naszymi wrogami i chcieli nas na stałe wymazać z mapy Europy. Sądzę, że swojego stosunku do nas nie zmienili.

  Szansą bo leżymy w Centrum Europy i możemy to wykorzystać np. poprzez Trójmorze razem z V4. Ale to zależy jedynie od tego czy jednak poddamy się kondominium rosyjsko-niemieckiemu czy też nie.

  Poza tym jesteśmy krajem o bardzo dużych zasobach naturalnych, zalesionym pięknym oraz samowystarczalnym żywnościowo.

  Kontynuując.

  Mamy wobec tego alternatywę sojuszniczą: albo kondominium niemiecko-rosyjskie i stworzenie Eurazji albo tandem USA/Izrael.

  Jest to wybór między dżumą a cholerą i zdaję sobie z tego sprawę. Z dwojga złego wolę to drugie, bo chociaż możemy zachować naszą suwerenność i nieodległość, choć może ograniczoną, ale jednak. Kondominium rosyjsko-niemieckie zakończy się - w dłuższym okresie czasu - dla Polski jej końcem. Mamy tego przykłady w naszej 1000 letniej historii.

  R. Trzaskowski to wybór likwidacji Polski i jej wasalizacji przez naszych od wieków największych wrogów. A. Duda gwarantuje nam jej pozostanie i stopniowe wewnętrzne wzmacnianie.

  Sztuką jest to czy sojusz z USA potrafimy wykorzystać dla własnych interesów i po to, by się autentycznie wzmocnić. Czy jesteśmy w stanie zbudować silne państwo, które liczyłoby się w świecie.

  To zależy tylko od nas.

  Ja chcę dać szansę A. Dudzie. Nie wiem... może będę żałował. Ale wiem jedno: nigdy, przenigdy nie zagłosowałbym na R. Trzaskowskiego. A dlaczego w szczególności? Choćby dlatego, że jestem katolikiem i moralnie nie mógłbym zagłosować na kogoś kto propaguje idee LGBTQ+, gender czy new age. O reszcie powodów już napisałem.

  Pozdrawiam wszystkich
 • @krzysztofjaw 19:03:22
  Dlatego że jestem katolikiem żaden z w/w gnomów szansy nie dostanie . Salute .
 • -1 *
  PiS i Duda to anty POLSKIE i z maską przykrywającą ich fałszywe chrześcijaństwo bo pod nią kryją się anty chrześcijanie kolaboranci żydowscy. Szkodliwa dla Polski zaraza.

  Judzą do wojny z Rosją, miliardami z naszych podatków wspierają bandytów jak nazi-AZOV i reżim bandetowski w Kijowie który na Ukrainie pobudował pomniki banderowcom tym zwyrodniałym bestialcom którzy mordowali Polaków. 

  Tak PIS i PO to to samo zło. Wywodzą się z tego samego korzenia AWS. 

  Im szybciej Polacy dostrzegą kogo interesy reprezentuje Duda PIS i PO tym lepiej będzie dla dobra Polski i dla naszego bezpieczeństwa.

  Bez przeprowadzenia referendum sprowadzili na Polską Ziemię obce wojska USA, tak  jak niegdyś nasi nieodpowiedzialni przodkowie Krzyżaków,  
  PiS dokonał bezprawia instslując w Polsce obce wojska i jeszcze obciąży budżet Polski kosztami miliardowych opłat za ich stacjonowanie.

  Zabawa kosztem Polski przy pomocy USA_manów w wojenkę przeciwko Rosji to jawny brak odpowiedzialności ze strony judy i pisowsmich sługusów.
 • Jakie wybory?
  Jak można podniecać się jakimiś "wyborami" po ostatnich doświadczeniach z covid-19??
  Wydarzenia te pokazały, że rządy krajowe w Polsce i na świecie to żałośni figuranci, ludzie pozbawieni jakiegokolwiek znaczenia, popychadła gotowe wykonać każde polecenie starszych i mądrzejszych, nawet najgłupsze i najpodlejsze dla ludzi!
  To nie żadne wybory, tylko casting na aktorów do odgrywania teatralnych ról, ról bez żadnego realnego znaczenia!
  Czy rolę prezydenta będzie odgrywał Duda, czy Sruda, Trzaskowski czy Malinowski albo jeszcze inny słup, jakie to ma znaczenie?
  Każdy z nich wykona w podskokach polecenia reżysera, gdyż aktor jest od grania, jak dupa od srania (takie ulubione powiedzenia miał których z reżyserów, chyba Wajda)
 • @Jozio z Londynu 18:23:21
  "Stój mocno i twardo powtarzaj im:
  Polak jestem!"

  Bycie Polakiem nie wyklucza bycia matołem, szabesgojem albo kryptoneotrockistą czy zwykłym pislamskim włazidupem.
  Nikt tu nie kwestionuje obywatelstwa kompromitującego się autora.
  Więc po co ten wtręt?
 • @Rolnik67 18:31:03
  "Jest jeszcze Husky na Neonie?"

  Z tego co wiem to wyleciał - musi szczekać gdzie indziej ;-DDD

  Pozdro!
 • nie jest tak różowo
  "Dzięki" rządom PO a teraz PiS i to w szczególności, Polska wdepnęła w wielkie gówno. Nie będę o tym dyskutował ale w polityce polskiej i jej strategii dzieje się katastrofa która może kosztować przejęciem państwa przez siły obce. Co gorszego może jeszcze kraj spotkać? Tego na pierwszy rzut oka jeszcze nie widać ale to następuje i niedługo przybierze szybkości.
  Z nazwy Polska będzie Polską i hymn pozostanie ten sam ale zmieni właścicieli a poprzedni będą tu tylko sprzątać. Sprzątać będzie te 95% niezaangażowanych w życie kraju ""cwaniaczków" Polaków którzy widzą tylko swój próg domu bo te bogatsze 5% da sobie i tak radę. Będą brylowali po obcych salonach jak pseudo polscy książęta w czasie zaborów.
  Taka jest brutalna prawda.
 • @krzysztofjaw 19:03:22
  "R. Trzaskowski to wybór likwidacji Polski i jej wasalizacji przez naszych od wieków największych wrogów. A. Duda gwarantuje nam jej pozostanie i stopniowe wewnętrzne wzmacnianie."

  Poprzez wzrost zadłużenia, wyprzedaż zasobów, zamianę Polski w Palestynę, ujadanie na Rosję, podwyższanie opodatkowania, napędzanie inflacji, wpuszczanie obcej agentury, uwalanie gospodarki medialną pandemią czy może w jeszcze jakiś inny sposób?

  Poza tym czy ciągłe bujanie między CIAskoskym a PADliną nie jest objawem odtelewizyjnego zdebilenia?
 • @Jasiek 19:17:50
  100/100 Salute. https://kresy.pl/wydarzenia/polska/zelenski-polska-odnowi-pomnik-oun-upa-w-monastyrzu/
 • @krzysztofjaw 19:03:22
  "Ja chcę dać szansę A. Dudzie. Nie wiem... może będę żałował."

  Już ją miał. Błaźnił się na arenie międzynarodowej i zawetował chyba najważniejszą ustawę. Zachowanie się w sprawie 447 i IPN to zdrada Ojczyzny.
  Kiedy przestaniesz pisać jak debil?
 • @Jasiek 19:28:57
  Duda to popychadło bez charakteru. Zrobi co mu każą. On gwarantuje że wszystko podpisze. Chyba, że zabroni Angela albo botox
 • @Repsol 19:29:52
  Dzięki za link.
  Za samą propozycję czegoś takiego jest wydalenie ambasadora i zerwanie stosunków. A ten jeszcze wali szejkhendy do zdjęć....

  Pozdro!
 • @Wican 19:35:03
  "Duda to popychadło bez charakteru. Zrobi co mu każą."

  No a dla autora jego poparcie to głos na wolną, niepodległą i suwerenną Polskę.
  Ręce opadają.

  Pozdro!
 • @Jozio z Londynu 18:23:21
  Spadaj żydowski śmieciu.
  Pan Krzysztof pewnie jest Polakiem (choć zagubionym), ty nie!
 • @Jozio z Londynu 18:23:21
  PS. A jak tam donos twojego "zięcia" zabiedzonego Krystiana? Kiedy PiS wsadzi nas do więzienia?
  Wy chazary w donosicielstwie na Polaków jesteście niezrownani.

  Spadaj śmieciu albo ktoś ci pomoże.
 • @Jasiek 16:36:22
  Jak można być dumnym z sojuszu z bandytą ?

  Po 1945 roku amerykańscy żołdacy popełnili niezliczone zbrodnie, rabowali, gwałcili, torturowali i okupywali i okupują ciągle różne kraje.

  Teraz nie chcą uznać MTK w Hadze do spraw ludobójstwa i zbrodni przeciwko ludzkości.

  Wręcz grożą sędziom i prokuratorom represjami, sankcjami.

  Czy to jest kraj który jest godzien by Polska uważała USA, tych amerykańskich złodziei, bandytów i morderców, gwalcicieli i okupantów za sojusznika ?.
  Takiego sojusznika mieć to wstyd i hańba a nie powód do dumy.

  Tylko zdrajcy i kolaboranci mogą nazywać łotrów sojusznikami i przyznawać się do nich gdyż sami są nie lepsi od oprawców którymi się chwalą.

  Pozdr. :)
 • Z dedykacją dla P.T.Autora
  Montaż słowno-muzyczny na motywach poezji Juliana Tuwima-:)
  https://www.youtube.com/watch?v=dYZ9U2J5tq0&t=9s
 • @Repsol 19:02:22
  Autor ma oczy szeroko zamknięte...
  Pozdrówka
 • @krzysztofjaw 19:03:22
  //Mamy wobec tego alternatywę sojuszniczą: albo kondominium niemiecko-rosyjskie i stworzenie Eurazji albo tandem USA/Izrael//

  A ja wolę POLSKĘ.

  Przykro mi to pisać ale masz duszę niewolnika. Do Polaka dużo ci brakuje.
 • Krzysztfjaw
  Tekst kompromitacja. Nie nadaje się do wytarcia dupy. Czy pan jest idiotą z tytułem, czy zadaniowym propagandzistą. Nie dziwi mnie już nic. Autorytet moralno-etyczny JP II i wszystko jasne
 • @Monaco 19:50:11
  "Teraz nie chcą uznać MTK w Hadze do spraw ludobójstwa i zbrodni przeciwko ludzkości.

  Wręcz grożą sędziom i prokuratorom represjami, sankcjami."

  "Przodująca" demokracja... :-(

  Pozdro!
 • @Jasiek 19:33:28
  //Kiedy przestaniesz pisać jak debil?//

  To prawda, pisze niepoważne. Ale my tu nie walczymy z ludźmi tylko z głupimi pomysłami.
  Autor ma ciągle szansę, żeby się nawrócić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:01:49
  "Autor ma ciągle szansę, żeby się nawrócić."

  On poprze PADa...

  Pozdro!
 • @Wican 18:44:45
  Jakoś nie tęsknię za tamtejszymi "smakami literackimi", choć przecież czas budowy "komunizmu" to moje dzieciństwo. Za Gomółki jeszcze w pieluch sikałem, ale Gierek? To czas mojej pełnej świadomości dziecka i początki buntu młodzieńczego. Dlatego Trybunę Ludu traktowałem jako coś, co się czyta przewracając strony patykiem. A dziś mam lepsze możliwości niż patykiem przekładanie "wybitnych myśli ideologicznych potomków budowniczych komunizmu", jak Sakiewicz.
 • @Zawisza Niebieski 16:22:47
  Nie jestem żadnym propagandzistą. Mam swoje zdanie i konsekwentnie go prezentuję. Zdaję sobie sprawę z wad i zalet A. Dudy i go wybieram, bo dla mnie jest to tylko jeden wybór. Gdyby K. Bosak miał jakieś szanse to bym może się zastanowił pod warunkiem, że odciąłby się od JKM.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 20:18:11
  Ot, moralność Kalego. Bosak ma się odciąć od JKM, ale Duda od wspierania banderowców i żydowskich wyłudzaczy nie musi. Co groźniejsze dla Polski?
 • @Jasiek 19:17:50
  Zbyt mocno i emocjonalnie podchodzi Pan do mojej osoby. Radzę trochę otrzeźwieć. Osobiście się z Panem nie zgadzam w ocenie PiS-u i A. Dudy.
  Napisałem już dlaczego.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 19:03:22
  Niestety myslisz się. Dziś PiS negocjuje sprawy zwrotu majątków, Duda z pewnością o te sprawy zostanie zapytany, jedzie do USA chwytając się jak tonący brzytwy, ale jego pozycja jest taka, że ambasador USA jak uczniaka go poucza. Nie mówię o materiale dla narodu głupiego, którym próbowano całą sprawę zatuszować, czyli nie było notki z ambasady USA w sprawie wypowiedzi na temat środowisk homoseksualnych i kancelaria prezydenta też na to nie odpowiadała, bo tak dyplomację prowadzą tylko PiSowskie "dyplomatołki". W wypowiedzi ambasador USA padły słowa, że USA jest za tolerancją dla osób o innych preferencjach niż heteroseksualnych. To jest zruganiem Dudy jak dzieciaka, co szybę w oknie zbił i pokazuje jaką pozycję w USA mamy i w jakim stopniu wojska USA będą nas broniły a nie swojego interesu. Na obronę interesu niemieckiego Niemcy nie liczą, stąd wyganiają wojska USA ze swojego kraju, zaś nasze "dyplomatołki PiS'" myślą iż żołnierz amerykański będzie ginął za Polskę. Nie będzie, na pewno.

  Więc jeśli Pan czuje się Polakiem, to niech pan szanuje Polaków, to naprawdę mądrzy ludzie, choć czasami za 500+ dadzą się kupić. No cóż "no one is perfect".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:55:30
  Jestem realistą a nie w duszy niewolnikiem. Wolę naprawdę wystrzegać się Rosji i Niemiec i ich odwiecznej wspólnoty interesów antypolskich.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 20:28:01
  "Zbyt mocno i emocjonalnie podchodzi Pan do mojej osoby."

  Bo zbyt głupio, wręcz debilnie podchodzi Pan do kwestii wyborów.

  "Osobiście się z Panem nie zgadzam w ocenie PiS-u i A. Dudy.
  Napisałem już dlaczego."

  Kwestie 447 i IPN oraz weto nie podlegają żadnym ocenom. Powinny być powodem do natychmiastowej eliminacji zdrajców. Obiektywnej, a nie jakiejś dyrdymałowo - osobistej.

  "Radzę trochę otrzeźwieć."

  I to pisze ktoś zawężający wybory do kwestii Duda czy Trzaskowski?
 • @krzysztofjaw 20:18:11
  Panie Krzysztofie, obaj jesteśmy inteligentnymi osobami. nie tak jak to co wyleciało z tego portalu, potrafi Pan kulturalnie dyskutować na argumenty. Za to Pana szanuję, ale to co Pan tu uczynił w tym tekście to oczy stanęły mi w słup, naprawdę nie wiedziałem co z tym zrobić. Czasy Gierka stanęły mi przed oczami. Nie potrafię sobie odpowiedzieć, czy napisał Pan to dlatego, że wali się Pana świat a szanse Dudy na wygraną coraz bardziej nikłe, czy też po prostu płacą panu za to. Trzaskowski i Duda to polityczne stwory dość bliskie sobie. Jednak Duda nie ma już tej świeżości, nadziei, że coś nowego przyniesie, jest po prostu wykonawcą woli zleceniodawców a jego zleceniodawcami jest "wyjazdowe posiedzenie Knesetu na krakowskim Kazimierzu". Trzaskowski niesie z sobą nowość, taką jak Duda niósł w starciu z Komorowskim. Opcja z "długoPiSem" się nie sprawdziła, przepychali zupełnie nieprzemyślane buble ustawowe. Polacy muszą postawić sito odsiewające buble. Senat nie wystarcza, bo PiS blokowo odrzuca wszystkie, nawet te dobre poprawki, co one nie ich. Głupota tych ludzi jest porażająca. Pierwszą reformą jaką należy dokonać to zlikwidować "dyscyplinę partyjną". Bo po co nam tylu posłów, gdy mają głosować pod dyktando "oficera prowadzącego"?
  Stanowczo wolałbym, gdyby była to osoba spoza układu PO-PiS, ale wygląda na to, że nie jest to możliwe. Dla dobra Polski, by PiS nie doprowadził do jej całkowitego unicestwienia Duda musi odejść.
 • @Zawisza Niebieski 20:29:01
  Sądzę, że po to go wezwali. Boją się, że następca może mieć charakter. Sikorskiego nie trawie, * ale on potrafiłby sprawę przeciągać.
  Obawiam się, że Duda podpisze wszystko co mu podsuną. Inaczej może utracić mandat współczesnych niebios
 • @Zawisza Niebieski 20:29:01
  Sierzan też napisal"przepros"
 • @krzysztofjaw 19:03:22
  A dlaczego Polska nie może być państwem neutralnym?
  Ciągle od wieków zawieramy sojusze a i tak na końcu jeżdżą po nas z jednej czy z drugiej strony jak po burej suce.
 • @Wican 21:20:16
  Duda jest w sytuacji "osaczonego zwierza" wierzył, że na drugą turę przejdzie gładko okazało się, że nie. Trzaskowski ma powiew świeżości, jak Duda z Komorowskim. Sztab dudy to idioci, po jaką cholerę wpakowali go na tematy LGBT?
  Duda jedzie w pozycji klęczącej, bo tu go nawet ambasador USA jak dziecię z błotem równa, tam albo podPiSze co mu dadzą do podpisania albo zrobią z niego pośmiewisko i będziemy mieli szkółkę narciarską "Andrzeja Dudy".

  On jest groźny dla Polski z wielu poziomów. Po pierwsze w drugiej kadencji PiS nie będzie miała na niego bata, a on z nadania Izraela a nie Kaczyńskiego. Po drugie jakie szkody przyniesie Polsce w USA. Pytanie, czy podPiSy Dudy będą odwracalne i jakie będą tego koszty.
 • @krzysztofjaw 20:40:49
  "Wolę naprawdę wystrzegać się Rosji i Niemiec i ich odwiecznej wspólnoty interesów antypolskich."

  Następny debilizm?
  Od kiedy jest ta "odwieczność"?
  To Ruscy tworzyli marchie , "Drang nach Osten" i Generalną Gubernię?
  Nawet będąc pod okupacją bolszewików dali nam broń do ręki.
  Tylko dla takiego pislamsko-usraelskiego włazidupa ciężko jest przyznać skąd się w Rosji wzięli bolszewicy a wcześniej Katarzyna Wielka....
 • @Zawisza Niebieski 21:32:19
  "Po pierwsze w drugiej kadencji PiS nie będzie miała na niego bata, a on z nadania Izraela a nie Kaczyńskiego. Po drugie jakie szkody przyniesie Polsce w USA. Pytanie, czy podPiSy Dudy będą odwracalne i jakie będą tego koszty."

  Tak szczerze pisząc to biorąc pod uwagę to, co napisałeś nie wiem czy przy lotnisku znów nie wyrośnie jakaś "pancerna brzoza" ....
  Po takich mocodawcach wszystkiego się można spodziewać .

  Pozdro!
 • @Zawisza Niebieski 21:32:19
  Oni nawet nie uczą się na własnych błędach. Już kiedyś z pomysłu Kamińskiego i Bielana, użyli jakiś gejów. I potem Lech Kaczyński musiał ich zaprosić.
  Oni wszystko robią pod kątem narodu głupiego. I nie zauważają, że są tematy, które zagranicy się nie podobają. A potem się dziwią. I teraz problem. Jak Duda podpisze os złego, to ktoś to wyciągnie. Choć przed druga tura.
  Kto miałby odwrócić podpisy Dudy? Byłby tyrany na forum NATO. Musiałyby upaś USA
 • @Jasiek 21:32:57
  Poza tym, czy Palatyn Renski nas atakował? Czy Bawaria? Niemcy zostały sprusaczone. Inne były tradycje u Akbrecha Niedźwiedzia, a inne na południu gdzie wyższa kultura bo przesiąknięta światem romanskim.
  A Zofia, po chrzcie prawosławnym Katarzyna, była po Kądzieli ponoć potomkinią Albrechta Niedzwiedzia
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:47:38
  A ja nie rozumiem tych slow oburzenia.
  Moze wystarczyloby podac autorowi komende: SPOCZNIJ !
 • @Jasiek 19:28:57
  Mam słabość do Twoich komentarzy.
  Piszesz tak jakbym chciał a nie mogę...

  Pozdrawiam :)
 • @krzysztofjaw 19:03:22
  Podobno to prawda, ze jestesmy krajem o bardzo duzych zasobach naturalnych, wielu jednak Polakow ciekawi, na kogo one czekaja?...
  Elity skromnie milcza na temat ich ew.eksploatacji...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:54:15
  Autor mnie natchnął (tudzież wk...) ;-)

  Uprzejmie odwzajemniam pozdrowienia.
 • @krzysztofjaw 20:18:11
  //Nie jestem żadnym propagandzistą. Mam swoje zdanie i konsekwentnie go prezentuję. Zdaję sobie sprawę z wad i zalet//

  To dobrze, że zdajesz sobie sprawę z wad.
  Teraz może czas na zalety?
  Spraw się po polsku, żeby cie nie poniewierali...
 • @Wican 21:41:50
  "Niemcy zostały sprusaczone."

  To też jest dziwne zjawisko... Skąd w tych prusakach taka zawziętość się wzięła.

  Ukłony
 • @morgan 21:43:35
  "Moze wystarczyloby podac autorowi komende: SPOCZNIJ !"

  A może to jeszcze sprawa szekli? ;-)

  Kwiatuszek:

  @--->>>>>>>----------------------
 • @krzysztofjaw 20:40:49
  //Jestem realistą a nie w duszy niewolnikiem. Wolę naprawdę wystrzegać się Rosji i Niemiec i ich odwiecznej wspólnoty interesów antypolskich.//

  Zgoda! To są bandyci ale przy okazji nasi sąsiedzi i z nimi musimy żyć. USA nas oleją jak tylko im się opłaci.
  Nie wciskaj głupot.
 • @Jasiek 20:56:07
  //Powinny być powodem do natychmiastowej eliminacji zdrajców//

  Długi sznur i wysoka latarnia.
 • @Jasiek 22:04:40
  "To też jest dziwne zjawisko... Skąd w tych prusakach taka zawziętość się wzięła."

  Od Krzyżaków :)
 • @Jasiek 22:04:40
  Prusy najpierw zostały skalwinizowane. Hugenoci rozpropagowali tzw. W pruski dryl. Ich władcy znakomicie potrafili wykorzystywać potencjał państwa. A do rozbiorów, był on niewielki. Wojnę siedmioletnia przetrwali cudem. Uratowała ich śmierć carycy Elżbieta. To tzw. cud domu brandenburskiego
 • @lorenco 21:21:52
  //A dlaczego Polska nie może być państwem neutralnym?
  Ciągle od wieków zawieramy sojusze a i tak na końcu jeżdżą po nas z jednej czy z drugiej strony jak po burej suce.//

  No właśnie, dlaczego?
  Ten argument zawsze kwestionują żydki.
  Polska neutralna nie mieści im się w pale.
 • @Pedant 22:16:18
  Przyjęli dość sporo hugenotow
 • @Pedant 22:16:18
  Dobre ;-DDD

  Ukłony
 • @morgan 21:43:35
  Niestety, nie mam takich uprawnień...
  Mogę tylko wołać o rozum.
 • @Wican 22:16:38
  No dobra - przyznam się: dla mnie jesteś Panem Profesorem.
  A autor niech się jeszcze uczy ;-)

  Dzięki za odpowiedź.
  Ukłony
 • @Jasiek 22:34:17
  Bez przesady. Są kwestie na których się znam a w innych jestem dyletantem
 • @Wican 22:37:44
  Jak każdy profesor :-)
  A co do cudu domu brandenburskiego to cysorz Fryderyk II nawet na obrazie wygląda na zaskoczonego:

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/43/Frederick_II_of_Prussia_Coloured_drawing.png/440px-Frederick_II_of_Prussia_Coloured_drawing.png
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:21:51
  Ha!
  -------------------------------------------------------------------------
  Państwo neutralne – państwo, które zadeklarowało neutralność w określonym konflikcie zbrojnym. Państwo neutralne ma obowiązek nieuczestniczenia w konflikcie zbrojnym oraz nieudzielania pomocy żadnej ze stron konfliktu. Na jego terytorium nie mogą stacjonować oddziały wojskowe państw wojujących. Zakazany jest też werbunek do armii walczących w konflikcie. Z kolei państwa pozostające w konflikcie zobowiązane są do nienaruszania integralności terytorialnej tego państwa. Wszelkie oddziały państw wojujących, które przekroczą granicę państwa neutralnego powinny zostać rozbrojone i internowane.
  -------------------------------------------------------------------------
  No i więcej:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Państwo_neutralne
  Tyle, co przeżyliśmy jako państwo "przechodnie" na przestrzeni wieków z czterech stron nachodzone ( tu taki dowcip: jak jeden na nią właził, to drugi z niej schodził, jak drugi z niej schodził, to trzeci właził; i tak włazili na tę górę Kalwaryję:))
  W/g prawa międzynarodowego, naszą neutralność, jak sądzę uznałaby i Rosja i Niemcy i Czechy i Słowacja, zapewne Białoruś.
  Reszta sąsiadów raczej nie.
 • Po
  Przeczytaniu tego tekstu jestem skłonny w drugiej turze iść i zagłosować na Trzaskowskiego. Żaden propagandzista z PO-KO nie był w stanie mnie do tego zmusić, ale po tekście autora, z którego wylewa się taka sama wazelina, jaka jest w PiS-e względem USA.
  Po tym tekście trzeba będzie w drugiej turze oddać głos na Trzaskowskiego.
 • @zbig71 22:53:47
  "Przeczytaniu tego tekstu jestem skłonny w drugiej turze iść i zagłosować na Trzaskowskiego. "

  I proszę, wyobraź sobie, że to miałoby ręce i nogi z tego względu, że przynajmniej dwa obozy zdrajców i zaprzańców by się jakoś (przynajmniej częściowo) blokowały.
  Oczywiście nie wiadomo co mogliby nawywijać, ale jednak jakieś hamulce by były...
  Wiem, to jest straszne, ale wiem też, że telewizor zamiast mózgu ma też bardzo wielu wyborców. Za wielu.
  A przecież oprócz PADliny i CIAskoskego są jeszcze Bosak, Jakubiak, Żółtek....

  Ukłony
 • @Jasiek 23:07:30
  Niemcy chcą rozwodu z USA. I gdy na urzędzie będzie Trzaskowski, to i on dążyłby to schłodzenia stosunków z koniokradami.
  Bosak, Jakubiak i Żółtek to najrozsądniej mówiący kandydaci.
 • @zbig71 23:34:44
  Może nam się nie udać bo żydowskie lobby popierające Człowieka z Budyniu jest mocne.
  Ale właśnie dlatego trzeba głosować przeciwko niemu. Co by nie było.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:51:52
  I tak zwani Polacy katolicy głosują na gościa, którego popiera najbardziej antypolskie lobby.
  Ciemnota, czy schizofrenia?
 • @zbig71 00:19:50
  "I tak zwani Polacy katolicy głosują na gościa, którego popiera najbardziej antypolskie lobby.
  Ciemnota, czy schizofrenia?"

  Ani ciemnota ani schiz... jedni i drudzy wierzą w... Jahwe :-(
  Myślę, że to nie przypadek. Zaczęło się już od chrztu i hebrajskich napisów na Szczerbcu. Potem unia brzeska, prymas tysiąclecia, santo subito, a na koniec "Jędrek, łapaj hostyję!" i ani mru, mru o 447...
  Rezultat to np stan umysłu Autora ;-(
 • @Jasiek 00:49:13
  Bo ja wiem?
  Znam też Polaków katolików, którzy głosu na Dudę nie oddadzą na pewno.
  Także nie jest to takie proste.
 • @krzysztofjaw 19:03:22
  Sztuką wykorzystanie sojuszu z USA?
  No dobra, ale jak wykorzystać taki sojusz z gostkiem, który jest przed tym USA cały czas na kolanach?
 • @zbig71 01:06:34
  "No dobra, ale jak wykorzystać taki sojusz z gostkiem, który jest przed tym USA cały czas na kolanach?"

  Ciekawe czy doczekamy się odpowiedzi.. :-)
 • 1*
  "Zagłosujmy na godną Polskę, niepodległą i suwerenną"
  Tyle kłamstwa w jednym krótkim zdaniu.
  Jeśli jesteś naprawdę katolikiem to musisz iść teraz do spowiedzi.
  Tylko kompletny idiota może głosować na człowieka z Unii Wolności.
 • @krzysztofjaw 20:40:49
  "Jestem realistą a nie w duszy niewolnikiem. Wolę naprawdę wystrzegać się Rosji i Niemiec i ich odwiecznej wspólnoty interesów antypolskich.
  Pzdr"
  Powiedz człowieku co ci zrobili Rosjanie? To nasza polityka zawsze szła na kurs kolizyjny z Rosją, nie odwrotnie
 • @Robik 01:40:10
  Według prawniczki p. Ewy Rzeuskiej zbliżające się wybory prezydenckie będą nielegalne ponieważ łamią konstytucję w wielu aspektach.
  Najśmnieszniejszą rzeczą jest to, że mamy w tej chwili jednego legalnego kandydata - Trzaskowskiego.
  Tylko on jeden zebrał podpisy już PO poprzednich wyborach (tych co się nie odbyły) a pozostali kandydaci NIELEGALNIE przepisali sobie podpisy z poprzednich wyborów.
  W tej chwili mamy NOWE wybory a nie jakąś II turę czy dogrywkę!
  Więcej pod:
  https://youtu.be/eij9rggo6C4?t=3465
 • @Zawisza Niebieski 16:22:47
  "Wszyscy, tylko nie Duda. bo to marionetka."- nooo a inni (oprócz pajaców) nie?! Człowieku, ogarnij się! :)
 • @rowszan 16:34:42
  Moje zdanie jest takie: "Zagłosujmy na godną Polskę, niepodległą i suwerenną"- czyli wreszcie na siebie- KAŻDY NA SIEBIE!- przecież jesteśmy: godni, niepodlegli i suwerenni! Może wreszcie czas, pierwszy raz po wojnie (IIWW), na taki eksperyment skoro te wcześniejsze- "demokratyczne głosowania" się nie sprawdzają i wciąż jesteśmy niezadowoleni? Co mamy do stracenia? ;)
  PS. Wychodzi na to, że każdy Polak "powinien" należeć do jednej z dwu partii... No ale nie należy /niektórzy wręcz brzydzą się przynależnością/; więc chrzanić tę partyjną "demokrację". "Nie idę na "wybory"- Wybieram siebie" :)
 • @krzysztofjaw 19:03:22
  "Polska nie jest supermocarstwem i potrzebuje sojuszy."
  Ile to już lat po wojnie i nadal nie jesteśmy mocarstwem?! Rosja i Niemcy są, hameryka tyż. Co z nami jest nie kaman? Ano proste: zawsze się znajdzie jakiś Krzyś, który nam skrzydełka podetnie mówiąc, że "KONIECZNIE POTRZEBUJEMY SOJUSZY!!!"- a argument siły zawsze jest ten sam: BO ZABRAKNIE CIEPŁEJ WODY!!! albo internetuuuuu. I KAŻDY POLAK WTEDY BUUUUUU i w te pędy do urny.
  "Polska nie jest supermocarstwem i potrzebuje sojuszy."- NO I CO Z TEGO, ŻE NIE JEST SUPERMOCARSTWEM? Po pierwsze. Hę?! Kto w Polsce ma ambicje, żeby Polska była "supermocarstwem"? Pan ma? Skąd w ogóle ten "supermocarstwowy" gon?! Dlaczego alternatywą jest:"... kogoś kto propaguje idee LGBTQ+, gender czy new age."???!!!
  Sami się wpuszczacie w maliny kompletnie niepotrzebnie. Dylematy jak z braci Grimm albo otchłań albo piekło. Kto Wam tak każe?!
  skomentowałem.
 • @JimA 05:25:48
  ""Nie idę na "wybory"- Wybieram siebie" :)
  Nie musisz czekać na dzień wyborów żeby wybrać siebie.
  Jeśli nie pójdziesz na wybory to politycy w ogóle się tym nie zmartwią.
  W tych wyborach mamy do wyboru więcej niż dwie partie.
 • @władek 19:10:30
  No dokładnie! niezależnie od tego czy covid jest prawdziwy czy nie. A grypa będzie w listopadzie... zacznie się i nie daj boże kichnij! Nawet byle zajkoski Cię anuluje...
 • @Jasiek 19:33:28
  "Kiedy przestaniesz pisać jak debil?"
  Yyyy drogi Jasieku/Jaśku, ya Pana nie poznaję, czty to nie Pan, sznofny blogerze dba/ba, żeby nie było po chamsku na "Portalu Polaków"?
  Tak tylko pytam. :)
  Bo swoje z danie każdy może mieć, ja się nie wtrącam, byle z klasą, kulturą i w krawacie...
  :)))) zgłosić naruszenie? ;)
 • @Zawisza Niebieski 21:18:33
  "Panie Krzysztofie, obaj jesteśmy inteligentnymi osobami."- po doczytaniu do tego miejsca mam wątpliwości. Tak.
 • @Robik 05:47:06
  :) No a dalej potoczyło się jak zwykle.
  Tak, ja nie czekam na wybory i nie interesuje mnie czy ktoś się zmartwi czy nie. Trochę Pan jeszcze nie rozumie o czym piszę, ale przyjdzie dzień, że przyzna mi Pan rację. To i tak jest nieważne, bo ja nie zbieram partii ani nawet "kółka zwolenników".
  Kto to jest "polityk"? Albo "polityczka"? ;))) A możee "co to jest"?
 • @JimA 06:00:28
  Możesz próbować izolować się od polityki/polityków ale polityka i tak Ciebie dopadnie.
  Nie jest prawdą, że na skali naszych interesów narodowych wszyscy ci startujący w najbliższych wyborach politycy znajdują się w tym samym punkcie.
  Niegłosowanie jest aktem przyznania władzy nad Polakami (nad Tobą również) najgorszemu z kandydatów.
  Dziwię się, że nie rozumiesz takiej oczywistości.
  Sprawiasz wrażenie jakbyś chciał nam powiedzieć, że potrafisz żyć własnym życiem a decyzje polityków nie miały na Twoje życie żadnego wpływu. Nikt nie jest samotną wyspą - Ty również.
  Może kiedyś to zrozumiesz, oby nie za późno!
 • @Robik 06:13:40
  "Niegłosowanie jest aktem przyznania władzy nad Polakami (nad Tobą również) najgorszemu z kandydatów."- Nie. Wtedy w pełni wykorzystuję i stosuję indywidualnie i bezpośrednio art 4 Konstytucji. A nawet gdyby go nie było... to też bym tak zrobił.
  Pozdrawiam.
 • @JimA 06:00:28
  Spadaj stąd z powrotem na niepopki i dupy nie zawracaj.
  Tam sobie idiotów szukaj.
  Wypad.
 • @JimA 06:23:48
  Twoja odpowiedź jest kompletnie fałszywa i właśnie art. 4 potwierdza, że się mylisz.
  Nie zgadzasz się z moim stwierdzeniem które zacytowałeś powyżej:
  "Niegłosowanie jest aktem przyznania władzy nad Polakami (nad Tobą również) najgorszemu z kandydatów."
  Co znaczy "NIE" kiedy to jest oczywista prawda.
  Podobnie jest w głosowaniu - trzy opcje do wyboru; za, przeciw, wstrzymał się. Można oczywiście jeszcze wyjść podczas głosowania ale o ostatecznym wyniku decyduje każdy, również ten który uchyla się od głosowania. Naprawdę dziwne jest to, że tego nie rozumiesz.
  Niegłosowanie w wyborach to powiedzenie; róbcie co chcecie, ja zaakceptuję każdy wynik.
  I na koniec.
  Art.4 Konstytucji:
  "1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
  2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio."
  Jaki to ma związek z Twoją decyzją o niegłosowaniu?
  Właśnie potwierdza to to co napisałem powyżej; w wyborach naród wybierze swoją władzę i prawo jakie ta władza ustanowi będzie dotyczyło wszystkich - tych co głosowali a także tych co nie głosowali.
  Wyobraź sobie sytuację kiedy w dziesięcioosobowe grono głosuje nad wprowadzeniem jakiegoś drakońskiego opodatkowania. Głosy są podzielone niemal równo z nieznaczną przewagą przeciwników nowego podatku.
  Ty zaś namawiasz grupę trzech osób od uchylenia się od tego głosowania i nowy podatek wchodzi w życie. Z pewnością nie możesz powiedzieć, że nie jesteś odpowiedzialny za uchwalenie tego podatku mimo iż w ogóle nie głosowałeś.
 • @JimA 05:25:48
  do stracenia to My na aktulnym etapie nic nie mamy , mamy do zyskania siebie , swoja godnosc poprzez zaprezentowanie jakiejs postwawy
  Ja nikomu nie narzucam jaka koncepcja na Polske jest dobra , nie pisze o swojej przynaleznosci bo jej nie mam . Mam siebie swoja rodzine , swoje otoczenie , swoj kraj . W sposob dla mnie mozliwy staram sie zyc w zgodzie z tym otaczajacym mnie swiatem . Polska jest czescia swiata ktory jest w ogromnym zawirowaniu . Dzieje sie "cos" co ma i bedzie mialo wplyw na nas na Polske czy tego chcemy czy nie . Z punktu widzenia systemu jest obojetne czy wezmiesz udzial w glosowaniu czy nie ,woboru nie masz : )))) . Moim zdaniem biorac nie biorac udzialu zawsze dokonasz jakiegos wyboru .Co to sa te popki co to pisze JR. i przy okazji brawa za zwrocona uwage . Jakas silna "nierownowaga" zapanowala pod tym postem
 • @zbig71 22:53:47
  I pozbywasz się Rafałka z Warszawy
 • @zbig71 00:19:50
  Oj tam. Dzisiejski księża to często fani Ziuka. A Hlond nie chciał go pochowac
 • @zbig71 01:02:32
  Ale chyba przedobrzyli. Znam trzech PiSiorow, którzy mieli głosować na Dudę. Ale mają dosyć propagandy TVP lub Krzysztofow. I dwóch z nich zagłosuje na Piotrowskiego, jeden na Bosaka. Jeszcze się okaże, że będzie druga tura ale bez Dudy
 • @Robik 06:13:40
  ---------------
  "Niegłosowanie jest aktem przyznania władzy nad Polakami (nad Tobą również) najgorszemu z kandydatów."
  ----------------
  To tak nie działa w tzw. demonkraturze!
  To jak działa?
  Ano w tzw. demonkraturze cele określa się w ciszy gabinetów - niejednokrotnie owe gabinety są poza tymi państwami, których te cele dotyczą. Potem jest opracowywana taktyka osiągnięcia danego celu w danym państwie - biorąc pod uwagę stopień ogłupienia/spedalenia danych tubylców - i też odbywa się to w ciszy gabinetów. Oczywiście proces ogłupiania/spedalania danych tubylców trwa niezależnie od tzw. demonkraturowych wyborów.
  Wniosek?
  Tzw. wybory - i tzw. kandydaci - to tylko taki demonkraturowy cyrk w celu:
  1. W zależności kto wygrywa - czarci pomiot wie - jaki jest stopień ogłupienia/spedalenia tubylców.
  2. W ramach - chcieliśta - to tera mota i morda w kubeł do nastęnych tzw. wyborów.
  Na koniec - w tzw. demonkraturze ci - co ich widać - stanowią tylko dekoracje tzw. demonkratury - natomiast prawdziwi decydenci są niewidoczni. Niewidoczni!
 • @goat 01:50:24
  Dokładnie. A myśmy historyczny spór z Rosją rozstrzygnęli. Oni wygrali i nie mamy żadnych punktów realnie spornych. Zadnych
 • @JimA 05:53:02
  "Kiedy przestaniesz pisać jak debil?"
  "zgłosić naruszenie? ;)"

  A zgłaszaj, zgłaszaj - przecież stoi jak stado byków, że krytykuję pisanie, a nie personę.

  3m się mocno
 • @Wican 08:39:15
  No właśnie. Czy PiS zadeklarował, że jak w II turze znajdzie się Bosak z Trzaskowskim to PiS przerzuci swoje głosy na Bosaka?
  Też mam takie przeczucie, że Duduś polegnie już w I turze.
 • Autor
  Panie Krzysztofie niech się Pan nie kompromituje, bo właśnie ten sojusz z USA i rządy PiS gwarantują nam utratę resztek suwerenności i wolności. Już jesteśmy, jeżeli chodzi o suwerenność , na poziomie zaborów. Ale niech się Pan nie boi, Duda i tak wygra. W tym głowa pewnych sił i USA . Jednak jak by jakimś cudem wygrał Trzaskowski czy inny, to wbrew tym Pana alarmistycznym artykułom nic się nie zmieni. Nadal będziemy sługusami USA (nie sojusznikami. Sojusznicy współpracują, sługusy bez szemrania wypełniają polecenia), nadal będą obowiązywały dotychczasowe zasady ,,współpracy'' i umowy. W Polsce ma być system dwubiegunowy, teoretycznie zwalczający się, ale obojętnie która opcja będzie przy żłobie ma działać w interesie jednego hegemona. Może więc Pan spokojnie otwierać szampana bo PiS wygra, nawet jak przegra.
 • @Robik 08:58:53
  Obyś był złotousty...
 • @marek500 08:59:21
  To był kiedyś niezły bloger. I zobacz jak upadł...
 • @Wican 08:34:39
  Ciekawe, kto będzie na jego miejsce?
 • @Wican 08:39:15
  Byłoby nieźle oglądać fejs Kaczelnika w takiej sytuacji.
 • @Jasiek 08:45:45
  Jo, jo, to tekst jest debilny, a nie autor. No pięknie panie Jaś Q. Zajadow ze śmiechu dostałem, idąc dalej tym tokiem winny jest komputer, nóż i skarpa... Kiedy Panu się tak porobiło??? Ale taką mentalność mają wyborcy, no gratulacje. Haha ...
 • @Robik 08:58:53
  "Też mam takie przeczucie, że Duduś polegnie już w I turze."

  A mi w dodatku chodzi po głowie możliwość, że jeszcze przed I turą. I to dosłownie. Dlaczego? Bo ktoś może zorganizować powtórkę z "pancernej brzozy" podczas lotu do USA. Po wajchowych można wszystkiego się spodziewać.
  A wtedy albo przełożenie wyborów po raz drugi, albo poparcie przez PiS kogoś innego... nie wiem jak to jest rozstrzygnięte w polskim prawie, ale drugie przełożenie to byłaby niezła wtopa.

  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:25:06
  A tobie co z rana odwala???
  Hi
 • @JimA 09:35:13
  Napisałem, co napisałem. Cytat masz. Więc nie kombinuj jak koń pod górę, albo jak... JimA w komentach ;-(
 • Niestety
  Pan Krzysztof stracił pamięć i zdolność logicznego myślenia.
 • @Robik 06:56:41
  No postaram się odpowiedzieć ale wieczorem... Poczekaj, odpiszę.
 • @zadziwiony 09:37:25
  Podejrzewam, że to szekloza ;-)
  Pozdro!
 • @Jasiek 16:02:26
  Napisz, co bierzesz, bo inni też chcą móc pisać takie BZDURY!!!
 • @krzysztofjaw 19:03:22
  Pan będzie głosował na Dudę nie dlatego, że jest Polakiem i Katolikiem tylko dlatego, że Bóg Pana ukarał, rozum odbierając.
 • @Zawisza Niebieski 16:22:47
  Będą wybory w Rosji, to będziesz miał okazję się wykazać!!!
 • @Jasiek 09:38:37
  Krzysztof cofnął się do drugiej połowy 92roku.
 • @rowszan 16:34:42
  Czy ty jesteś Polakiem???
 • @rowszan 07:19:15
  Nierównowaga to mało powiedziane! Ale tak to jest w czerwonej demokracji. Nie popki tylko niepopki, skrót od niepoprawni pl. W ogóle tam nie piszę, ale imc ruszkiewicz ma złą niedzielę od rana. ☺️☺️☺️☺️☺️
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:47:38
  Głosuj na Putina!!!
 • @Jasiek 09:37:17
  Osiemnaście.
 • @zbig71 09:42:34
  Też możliwe...
  Pozdro!
 • @Monaco 19:10:28
  Czy ty jesteś żydem???
 • @zibi 09:42:35
  "Czy ty jesteś Polakiem???"

  Dlaczego zadajesz głupie pytania?
  Zacznij jeszcze szafować hasłami "Bóg, Honor, Ojczyzna".
 • @zibi 09:43:50
  Znów udało ci się dorwać do komputera z internetem? Lekarze mają dziś wolne, czy zastrzyków nie dowieźli na czas?
 • @zibi 09:46:20
  "Czy ty jesteś żydem???"

  To ty judzisz.
 • @Jasiek 09:35:41
  Jeśli polegnie to wam tęczowe zrobią jesień średniowiecza, ale wy to lubicie, długo żeście się z tym ukrywali.
 • @JimA 09:50:21
  Dżim, przestań już rzeźbić.
 • @Zawisza Niebieski 20:29:01
  Duda nie będzie "pytany". Będzie nakłoniony do żwawego respektowania bezprawnych żydowskich roszczeń czemu oczywiście skwapliwie przyklaśnie. W zamian za to Trump się postara przedłużyć jego kadencję. Jakiż to problem w dzisiejszych czasach sfałszować wybory? A na straży żydowskich interesów postawi te 9,5 tysiąca amerykańskich żołdaków. Utrzymanie w Polsce jednego kosztuje obecnie 150 zł dziennie. Proszę sobie przemnożyć tę kwotę. O infrastrukturze już nie wspomnę.
 • @zbig71 22:53:47
  Może nie będzie takiej konieczności. Spora liczba osób pójdzie do urny z butami w ręce.
 • @zbig71 01:06:34
  Przesadza Pan, jest znacznie niżej niż wysokość kolan.
 • @zibi 09:42:35
  a jakie jest twoje zdanie na ten temat ?
 • @viridiana 09:57:54
  "Spora liczba osób pójdzie do urny z butami w ręce."

  Też tak myślę.
  Powstaje jednak pytanie, czy wyniki nie są już rozpisane, a sondaże nie są tego wskazaniem. Raz już Konfederatom wyników ujęli przy liczeniu głosów ... :-(

  Kwiatuszek:

  @--->>>>>>>--------------------
 • @Jasiek 09:35:41
  A wówczas byłby następny pretekst do pochówku na Wawelu i okrągły rok miesięcznic, hi, hi.
 • @Jasiek 09:52:37
  Bo?
 • @Jasiek 09:37:17
  Olej trolla. On czasami tak zaśmieca dyskusje.
 • @viridiana 10:05:57
  ok zamiast posmiechujkow jakis konkret .
  Jest druga tura i wedlug ciebie kto staje naprzeciw Dudy ??
  prosze podalas kandydata , namawiamy naszych rodakow do glosowania na tego kandydata -On wygrywa z Duda i co wtedy
  Co bedzie robil np wezmy niech to bedzie Zoltek - prosze
  bedzie pisal na neonie odezwy ?
  moze bedzie negowal ustawy - to byloby dobre - senat jedne , prezydent drugie
  moze wobec zwyciestwa innego kandydata niz Duda , Kaczynski ma juz przygotowany scenariusz z kim
  Z Bosakiem ?
  Z Kosiniakiem Kamyszem ?
  co wtedy jakies scenariusze ??
 • @viridiana 09:59:58
  To prawda, bo gość pełza.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:25:06
  Duda was, wszystkich kandydatów miażdży w każdej mieścinie nie dlatego, że jest wielki, tylko dlatego, że wy jesteście mali, żadni, drobne cwaniaki za marki, euro, ruble, dolary, funty itd. No taka prawda. Obiektywnie. A ty jak masz zły dzień to idź się połóż, prześpij, może będziesz miał sen o koronie.
 • @rowszan 10:15:30
  Kaczyński zawsze w końcu sam się okiwa. A jego scenariusze się nie sprawdzają. Chyba że dostanie gotowca z ambasady. Teraz należy doprowadzić do pata. A każdy, kto poza Duda, a będzie vetowal. Choćby dla pozoru roznic
 • @viridiana 10:05:57
  Nie galopuj.
 • @JimA 10:22:22
  Bzdury. Najbardziej miałki jest Duda właśnie, nim pomiatają sierżant armii izraelskiej i wybotoksowana baba z NY.
  PiSowi udało się przekupić część społeczeństwa za ich własne pieniądze, oraz za pomocą państwowej telewizji zniszczyć jakąkolwiek debatę publiczną.
 • @JimA 10:22:22
  Zapomniałeś o szeklach . Salute : https://salonpolityczny.plportal.pl/artykuly/politycznie-komentatorzy-z-zycia-sejmu-nowe-ustawodawstwo/zdrajcy-z-pis-oddaja-polske-w
 • @Repsol 11:01:45
  Nie zapomniałem. Dlatego mam takie zdanie jakie mam. Nie idę na wybory, głosuję na siebie.
  Pozdro
 • @zbig71 10:32:21
  Nic dziwnego, ta debata publiczna jest pokroju tej powyżej.
 • Trzask Off. Trzaskowski zostanie z tym francuskim jak Himilsbach z angielskim.
  TvN24 pokazuje Trzaskowskiego w Olsztynie, przecież to spore miasto a jest może 300 osób. To "pieczątka Sorosa", to jest dziecko Rosemary. Za tą "dermą" szkolnego lizusa, kryje się zło, najgorszy rodzaj cynizmu. Pizda w rurkach twierdzi, że za nim stoi 40 letni Jelcz. Turlanie się po podłodze ze śmiechu. Każdy normalny facet rozpozna, że to Star.

  https://twitter.com/i/status/1274455079077187585
 • Dwaj bolszewicy w Brukseli piją winko i zajadają kalmarki. Mumia Lenina się porzygała.
  https://pbs.twimg.com/media/Ea-hO0zWkAE0m5E?format=jpg&name=900x900
 • @krzysztofjaw
  Parlament Rumunii zakazał propagowania ideologii gender we wszystkich instytucjach zajmujących się edukacją.
 • @JimA 11:14:37
  Nieprawda. Tu nikt w trakcie dyskusji nikogo nie zbanował, każdy może się wypowiedzieć.
  A w TVP?
 • @krzysztofjaw
  Hej Trzaskowski mówiłeś dzisiaj, że 4 lata temu nie byłeś posłem. To ja w takim razie pytam się, kto w grudniu 2016 razem z kolegami okupował salę plenarną? Twój hologram?
  https://pbs.twimg.com/media/Ea9tVt6WsAAPYpR?format=jpg&name=small
  - Tymczasem w Sorkwitach, wsi mazurskiej liczącej 725 mieszkańców, przypadkowo przechodzący dziennikarz zadał Rafauowi pytanie po francusku. Głosował pan przeciw obniżeniu wieku emerytalnego.
  - Nie byłem wtedy posłem.
  - Był pan.
  - Może i byłem, ale nie głosowałem.
  - Głosował pan. Proszę, jest pan na zdjęciu.
  - Ce n'était pas moi!
  - Hę?
  - Nie wiem, jak to powiedzieć po polsku.

  Jeżeli Rafu nie pamięta, że 4 lata temu był posłem, dopiero Sławek Nitras musi mu to uświadomić. Później prostując info, mówi, że jednak był posłem, ale nie pamięta głosowania, na temat obniżenia wieku emerytalnego. To jak ten gość może pamiętać, co komu i kiedy obiecał?
 • @krzysztofjaw
  Kidawa była bardziej francuska od Trzaskowskiego. Poddała się nim walka się zaczęła. A Szymon Hołownia w Białymstoku najpierw najeżdżał przez kilka minut głównie na Andrzeja Dudę, żeby płynnie przejść kilka minut później do tekstu: "Jako prezydent będą miał szacunek dla każdego człowieka". Zagadka. Ile przykazań złamał?
 • Mam pytanie do Polskiej Policji. Dlaczego pozwalacie zaburzać mir domowy? Jakim prawem ci osobnicy są bezkarni??
  To się dzieje pod domem Prezesa Kaczyńskiego, tak opozycja z Trzaskowskim na czele, ośmiela osoby niebezpieczne! Jeszcze głupio naśmiewają się z ochrony PJK! Lepiej dla was by nie doszło do tragedii, bo będziecie mieć krew na rękach! Powiedzcie mi jak nazwać takich ludzi którzy idą pod dom starszego człowieka i wykrzykują takie słowa? chamska hołota?

  https://twitter.com/i/status/1274408089471668226
 • Poprawiłem ci ten spot Traskowski
  https://twitter.com/i/status/1274296459442229248
 • @zbig71 11:22:13
  Nikt nie zbanowal bo tu się ciężko pracuje i zarabia na klikalnosci a tam kosztuje ciężką kasę czas antenowy nieprzeznaczony na reklamy. Żadna stacja by sobie nie pozwoliła na takie pierdoly jak tu w nieskończoność. Nawet na żywo czat u Roli się ogranicza, bo ileż można?! A jeszcze niech dołączy interesariusz albo iku..., to będzie 2010 tysięcy wejść i o to tutaj chodzi.
 • @kula Lis 69 11:25:22
 • @kula Lis 69 11:33:20
  4 plagi trzaskowskiego: lgbt, euro, uchodźcy i covid. Jak chcą to niech głosują.
 • @JimA 11:36:20
  Pan Jaworucki nikogo nie zbanował, bo rozumie, na czym polega wolność słowa.
  A nie na klikalności.
  Na tę ciężką kasę składają się wszyscy podatnicy.
 • @ autor
  Pomimo faktu dystansowania sie ostatnio do polityki i polityków .muszę stwierdzić ze w sporej częsci zgadzam sie z takim przedstawieniem sytuacji jaki prezentujesz odnosnie wyborow prezydenta.. Tak naprawde wiekszosc ludzi budowala system jaki obecnie jest nawet ci którzy sa zdecydowanymi oponętami dlatego ucieczka od racjonalnosci to droga donikad Sam fakt Ze obecny prezydent zadeklarował postawe anty- Lgbt wyraznie werbalizujac ten problem swiadczy o postawie normalnosci w ocenie swiata .Polityka jest niestety lawirowaniem miedzy wieloma nurtami i niema czesto mozliwosci zajecia jednoznacznej postawy wynika to z wielopoziomowego uwiklania w globalny system.Moze nawet bylo by lepiej by tych wyborow nie bylo .w obecnej niestabilnej sytuacji .czy Duda jest antyrosyjski jak niektórzy pisza ,tego tak naprawde nie wiemy w obliczu ekspansji chińskiejwszystko moze byc elementem taktyki ..
 • @kula Lis 69 11:21:44
  "Parlament Rumunii zakazał propagowania ideologii gender we wszystkich instytucjach zajmujących się edukacją."

  No widzisz, a PiS i Duda tego NIE zrobili!
  Za to dużo i mundrze gadają...
 • @zbig71 11:49:06
  Nie muszą się na to zgadzać :) Niestety, Polacy nie lubią czytać, nie czytają ani Biblii ani Konstytucji, dlatego jest jak jest.
 • No
  I wymiotło lewactwo.
 • @kula Lis 69 11:21:44
  "Parlament Rumunii zakazał propagowania ideologii gender we wszystkich instytucjach zajmujących się edukacją."

  Jaki to ma związek z PiSem?
 • @Pedant 12:45:29
  Prosty, PIS zrobi to samo!
 • @Pedant 12:45:29
  Jak to jaki?
  Na przykładzie Rumunii widzimy, że jeśli władzy naprawdę zależy na zablokowaniu ideologii gender to prawdziwie "godna, niepodległa i suwerenna" władza to ROBI.
  PiS i Duda tylko są mocni w gębie a w rzeczywistości sprzyjają temu ruchowi.
  Po czynach poznacie ich...
 • @zibi 09:43:50
  Czy ja ci jeszcze nie mówiłem, żebyś stąd spadał?
 • @JimA 12:55:27
  To w ciągu swojego 5-letniego panowania Duda był tak zajęty, że nie mógł tego zrobić?
  Sam w to nie wierzysz. Nie było takiej woli.
 • @Jasiek 09:47:22
  Zostaw go.
  To chazarski dureń. Skończył 4 klasy podstawówki, sam zeznał.
 • @JimA 11:59:03
  Mój pies jak słyszy słowo trzaskowski to podnosi tylną łapę i sika.
 • @JimA 10:22:22
  Znasz bajkę o wężu?
  Sssss....j.
 • @kula Lis 69 11:20:11
  Nie chlej o tej godzinie.
 • @kula Lis 69 11:32:13
  Co? Chcą ubić kaczora na czerninę?
  Ale jaja... Oczywiście kacze.
 • @kula Lis 69 13:08:08
  "Mój pies jak słyszy słowo trzaskowski to podnosi tylną łapę i sika."
  Ty za to na słowo Duda popuszczasz w gacie ze szczęścia.
  To jak się czujesz kiedy cały PO-PiS jednomyślnie głosował w Komisji żeby obcy (nie Polacy) mogli zajmować kierownicze stanowiska w polskich służbach specjalnych?
  Jedynie poseł Konfederacji głosował przeciwko temu!
  Czy potrzebujesz lepszego dowodu na zdradę polskich interesów przez rządzący układ PO-PiS-owy?
  Hańba! Po trzykroć hańba!
 • @Robik 13:18:23
  Zostaw Kulę Lisa.
  Stary sklerotyk i spamer.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:21:36
  Była dobra okazja na zadanie pytania ponieważ na swoim blogu usuwa on wszystkie niewygodne pytania.
 • Ukryta ironia autora
  .
  "Państwo polskie powoli zniknęłoby i stawało się jednym z landów niemieckich"

  przecie wie, że nie ma żadnego państwa Polska więcej, jest terytorium UE o tej nazwie

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  przy czym, żeby dobić naród polski, obecnie "dobrze wybrane" kadry otrzymały od zwych zleceniodawców nakaz realizacji progrramu z ustawy kongresu "447" pod nadzorem wojsk okupacyjnych USA

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Dowcipny tekst autora, śmiała ironia.
 • @Robik 13:18:23
  Nie ma chyba drugiego takiego państwa na świecie którego władze w tak jawny i ostentacyjny sposób zdradzałoby narodowe interesy.
  Oni już nawet nie próbują się z tym ukrywać!
 • @Robik 13:28:16
  Gdyby jednak okazało się, że Duda wejdzie do II tury z Trzaskowskim to istnieje jeszcze jeden powód dla którego zwolennicy Konfederacji powinni zagłosować na Trzaskowskiego.
  Byłby to mocny sygnał wysłany w kierunku PiS-u żeby nie tylko w gębie ale w praktyce zaczęli realizować pro-narodowe ustawy.
  W kontekście czekających nas wyborów do Sejmu wielu posłom PiS strach zajrzałby w oczy.
 • Pomiot ubeckoesbecki i żydowski
  Trzaskowski ma "ewidentnie problemy z pamięcią". Ta maskotka mu ją odświeży?

  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15927340011d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372bb1c4b47eae0507f02590c753c3390ea.jpg Maskotka w kształcie liczby 67 będzie przypominać, że kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w 2016 r. był przeciwny obniżeniu wieku emerytalnego, który koalicja PO-PSL podwyższyła – poinformowali rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan i europoseł Elżbieta Rafalska. "Po to, żeby Trzaskowski już nigdy nie zapomniał, jak głosował w tej bardzo ważnej sprawie, na każdym wiecu, na którym będzie występował, będzie gościć nasz bohater" wyjaśnił. Podczas konferencji prasowej w siedzibie sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, Bielan przypomniał, że w piątek Trzaskowski najpierw wypierał się, że 4 lata temu był w ogóle posłem, potem zmienił zdanie, ale nie przypomniał sobie takiego głosowania, a w końcu zmienił zdanie po raz trzeci i przyznał, że pamięta, że głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego, ale teraz zmienił zdanie w tej sprawie. Bielan ocenił, że Trzaskowski ma "ewidentnie problemy z pamięcią", a Rafalska, że kandydat KO jest niewiarygodny i "konfabulował", zapewniając, że nie podpisze ustawy podwyższającej wiek emerytalny. Rzecznik sztabu Dudy zaprezentował maskotkę z liczbą 67 i zapowiedział, że będzie ona towarzyszyła Trzaskowskiemu na jego spotkaniach z wyborcami. "Po to, żeby Trzaskowski już nigdy nie zapomniał, jak głosował w tej bardzo ważnej sprawie, na każdym wiecu, na którym będzie występował, będzie gościć nasz bohater" wyjaśnił. Przypomniał, że w jednym z wywiadów Trzaskowski uznał podwyższenie wieku emerytalnego za "modernizację Polski", a po prezentacji wypowiedzi Trzaskowskiego z 2015 i 2016 r. relacjonował, że obecny kandydat KO "uważał, że nie można obniżyć wieku emerytalnego". "Apelował do nas, do świeżo rządzącej Zjednoczonej Prawicy, o odejście od naszej obietnicy wyborczej, apelował publicznie, żebyśmy złamali słowo dane Polakom, gdy zapowiadaliśmy to w kampanii w 2015 r." przypomniał Bielan. Polityk pokazał też wyniki głosowania sejmowego z 2016 w sprawie obniżenia wieku emerytalnego i oświadczył: "będziemy cały czas przypominać Rafałowi Trzaskowskiemu to głosowanie, żeby pamiętał, jak haniebnie zachował się w momencie, kiedy ta ustawa trafiła do parlamentu". Odnosząc się do fragmentu wiecu w Bydgoszczy, podczas którego Trzaskowski zapewniał, że nie podpisze ustawy, która by podwyższała wiek emerytalny, Bielan pytał: "Czy można wierzyć politykowi Platformy Obywatelskiej, politykowi formacji, która przez wiele lat kłamała przed wyborami w 2011 r., że nie podwyższy wieku emerytalnego, a potem, po wyborach, gdy miała pełną władzę, gdy miała swojego prezydenta i swoją większość w Sejmie i Senacie natychmiast to zrobiła?".


  Ps...Przecież on ma początki sklerozy. Nie wie co robił i bo mówił tydzień temu. A powtarza po Dudzie obietnice. Starałem się dowiedzieć jak z domu nazywa się żona Rafała Trzaskowskiego i nigdzie tej informacji nie ma jest cała masa artykułów ją wychwalających ale o jej rodzinie cisza napisano tylko, że jej ojciec to adwokat ale nazwiska ojca niet. Coś to dziwne. A istnieje ścisłe powiązanie rodziny Trzaskowskiego z komunistą Cyrankiewiczem i z Drobnerem: Okazuje się, że przodek znanego komunisty Józefa Cyrankiewicza, który jak się okazuje w rzeczywistości nazywał się Cygankiewicz, mieszkał pod tym samym adresem co Abraham Drobner (z matką Keilą), który to przecież nikt inny, ale dziadek Władysławy z Drobnerów Fersterowej, której syn Marian Ferster to ojczym… tak, tak, RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO! Pisze o tym ten sam znany genealog pan Minakowski
  https://minakowski.pl/jozef-cyrankiewicz-to-w-istocie-cygankiewicz-z-krowodrzy/

  Karta ludności Krakowa z informacją, że w tym samym domu mieszkają przodkowie żyda komunisty Cyrankiewicza i Rafała Trzaskowskiego (konkretnie: Drobnerowie)

  https://minakowski.pl/wp-content/uploads/2020/06/drobner-768x587.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:21:36
  A kim ty jesteś, ponoć zdegenerowanym alkoholikiem, pisał tu już ktoś o tej twojej nieuleczalnej przypadłości.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:12:14
  Ja nie alkoholik jak ty, popijam przed snem drinka lub koniaczek.
 • @kula Lis 69 11:32:13
  I znów pokazałeś moralność Kalego. To Twoi ziomale protestowali pod domem Jaruzel a wtedy było ok
 • @kula Lis 69 13:52:56
  I na trzeźwo takie bzdury głosisz? Coś nie tak z główka?
 • @Zawisza Niebieski 20:29:01
  ""Więc jeśli Pan czuje się Polakiem, to niech pan szanuje Polaków, to naprawdę mądrzy ludzie, choć czasami za 500+ dadzą się kupić. No cóż "no one is perfect"".

  Polacy są faktycznie mądrzy, ale z Pana punktu widzenia tylko niespełna 10% chce głosować na K. Bosaka. A co z resztą, która chce głosować na A. Dudę? Pomijam tutaj wyborców R. Trzaskowskiego, więc Pan uważa, że Ci co glosują na A. Dudę są głupi? Sądzę, że nie.

  Ja wiem, że A. Duda jest przez Pana demonizowany, ale wydaje mi się, że takim demonem Polski może stać się R. Trzaskowski i to w dużej mierze jednak przez taką do niego nienawiść jaką prezentuje część wyborców Konfederacji. Dla mnie jest to przykre, bo osobiście uważam się za nacjonalistę polskiego (w dobrym tego słowa znaczeniu - nie szowinistę).

  Pozdrawiam
 • @zbig71 22:53:47
  Jeżeli Pan uważa, że mój tekst skłoni Pana do głosowania na Trzaskowskiego to chociaż niech Pan w ogóle w II turze nie pójdzie na wybory. To byłby jakiś wyraz dezaprobaty wobec kandydatów. Mnie nikt nie zmusi nigdy do takiego głosowania na strasznie niebezpiecznego R. Trzaskowskiego.
  Pozdrawiam
 • @Wican 14:07:13
  Kulawy Lis nie odpowiada na niewygodne pytania.
  Jeśli jego ulubieńcy w jawny sposób dopuszczają się ZDRADY państwa to on tego nie komentuje tylko ucieka od problemu.
  Ale czego możnaby się spodziewać po Kulawym Lisie?
  Jemu się wydaje, że on taki chytry a on tylko niepełnosprawny.
  Nie znęcajmy się więc nad tym wybrakowanym stworzeniem.
 • @Jasiek 23:07:30
  Z tych trzech z końca stawki najbardziej mi się podoba Jakubiak.
  Pzdr
 • @Robik 14:12:58
  Zamij się pomiocie Kiszczaka.
 • @Wican 14:04:13
  Mieli rację, bo Jaruzel to nie Jaruzej tylko chazarska matrioszka.
 • @kula Lis 69 14:17:40
  Biedny człowiek z ciebie.
  Naprawdę ci współczuję.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:06:50
  "To był kiedyś niezły bloger. I zobacz jak upadł...".

  Szanowny Panie Jarku,
  każdy mój tekst jest moim własnym i żadnego się nie wypieram. Mam stałe poglądy od 1992 roku i tylko nieznacznie wpływa na nie rzeczywistość. Ja wiem, że pisałem i będę pisał o negatywnym wpływie Żydów na Polskę w jej dziejach i tak jest do dzisiaj. Nie oznacza to jednak, że teraz mając do wyboru A. Dudę i R. Trzaskowskiego będę głosował na tego drugiego. Uważam, że jest dla Polski bardziej niebezpieczny niż A. Duda.
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 14:13:06
  "Z tych trzech z końca stawki najbardziej mi się podoba Jakubiak."

  O! :-)
  Jednak można ....
  Czuję się zaskoczony.
 • @kula Lis 69 14:19:56
  A kim jest Kalkstein? Prezentujesz typowa etykę sytuacyjna. Kadlcik i Daniels to twoje ziomki
 • @kula Lis 69 14:18:57
  Kula, kuźwa co to ma być:

  "swój pusty lewacki łeb"
  "Zamij się pomiocie Kiszczaka."

  Wolność słowa, czy obrażania?
 • @kula Lis 69 13:51:38
  //ponoć zdegenerowanym alkoholikiem, pisał tu już ktoś o tej twojej nieuleczalnej przypadłości.//

  A kto pisał? Taki sam debil jak ty?

  Jak ciebie czytam to odnoszę wrażenie, że czasami mylisz tabletki.
  Nudzisz się? To idź na ryby i doopy nam nie zawracaj wrzutkami od Sakevycza.
 • @kula Lis 69 14:18:57
  Lewusem akurat jesteś Ty. Typowy jakobin. Acz ci co duża krzyczą, to często w życiu pierdół. Weź sobie porządna książkę, weź leki. Zaszkodzić już nie moze
 • @kula Lis 69 11:33:20
  Ogólnie dziękuję za wsparcie, bo jakoś tak osamotniony jestem :)
  Pzdr
 • @krzysztofjaw 14:07:40
  Panie Krzysztofie, żyjemy w zaklętym kręgu jak nie PiS to KO i na odwrót. Konfederacja jest jedynym przedstawicielem prawicy na naszej scenie politycznej, ale to skrajne ugrupowanie, Polakom bliżej ku środkowi, gdzie obwarował się KO-PiS. I mimo, że Bosak mówi mądrze, okazał się dojrzałym politykiem przegrywa z nawet z Hołownią. Niestety PiS popsuł obraz prawicy, którą Polacy widzą jako "śmiesznych skrajnych katolików" klęczących przed przydrożnymi kapliczkami a nie jako ludzi, którzy mogą poprowadzić kraj. Stąd ma Pan ten efekt. To co ciągle powtarzam, potrzeba pracy u podstaw, pozytywizmu, by przebudować myślenie Polaków i wyrwać się z zaklętego kręgu KO-PiS.
 • @krzysztofjaw 14:07:40
  //więc Pan uważa, że Ci co glosują na A. Dudę są głupi?//

  Nie, to nie głupcy. To antypolskie mendy, swołocz i zwykli idioci. No i jeszcze oszukane mohery.
 • @kula Lis 69 13:49:37
  " dziadek Władysławy z Drobnerów Fersterowej, której syn Marian Ferster to ojczym… tak, tak, RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO!"

  No to przebiliście Himmlera i Goebbelsa. Skażenie rasy następuje przez ojczyma. Brawo, brawo! To jest wasza oficjalna linia?
 • @krzysztofjaw 14:24:38
  "Mam stałe poglądy od 1992 roku i tylko nieznacznie wpływa na nie rzeczywistość."

  No to gratuluję. Ja zmieniałem poglądy co najmniej parę razy od tego czasu. Także pod wpływem rzeczywistości.
 • @Zawisza Niebieski 14:30:29
  "To co ciągle powtarzam, potrzeba pracy u podstaw, pozytywizmu, by przebudować myślenie Polaków i wyrwać się z zaklętego kręgu KO-PiS."

  Cała nadzieja w młodych, gdy leśne dziadki wymrą.
 • @Jasiek 14:27:19
  Wszystko razem do kupy.
 • @Robik 14:22:49
  Współczuj sobie dzieciaku kiszczakowców, ja go nie potrzebuję kangurze Kiszczaka.
 • @Zawisza Niebieski 14:30:29
  "To co ciągle powtarzam, potrzeba pracy u podstaw, pozytywizmu, by przebudować myślenie Polaków i wyrwać się z zaklętego kręgu KO-PiS".

  Z tym poglądem całkowicie się zgadzam. Też uważam, że mamy jeszcze ogłupiałem przez 30 lat społeczeństwo a może nawet od czasu zakończenia II WŚ, kiedy to żydo-komuna wprowadzała u nas krwawy komunizm.

  Potrzeba tej pracy, ale żyjemy teraz i dzisiaj, więc warto sobie postawić pytanie: który z kandydatów gwarantuje nam czas na pracę u podstaw? Pracę, która stworzy nowe prawicowe elity. Bo przecież trzeba czasu, aby to dzieło zostało wykonane.

  Kto więc daje nam czas? A. Duda czy R. Trzaskowski? Uważam, że A. Duda, bo przynajmniej Polska będzie trwała i gospodarczo się rozwijała a to jest najważniejsze. Celem Trzaskowskiego jest powrót do wasalizacji względem Niemiec i Rosji a to dla Polski jest jej końcem.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 14:55:43
  A co ty o mnie dupku wiesz?
  Zajmij się lepiej działką albo jedź do dzieci do Raichu. Spierdoliły z Polski bo miały cię dość.
  Tak je wychowałeś... Jaki tata takie synki.
  A tu dupę zawracasz wklejając metrowe przeklejki od banderowca Sakevycza.
  Zastanów się nad sobą.
 • @krzysztofjaw 14:11:52
  Chyba pójdę. Nie zamierzałem, ale widzę, że trzeba iść.
 • @zbig71 15:05:32
  Wtedy Kaczelnika orzeknie ze było fałszerstwo. A wyznawcy to lykna. I nawet ie zauważa, że to same PiSiory musiałyby fałszować. Ale tam lykna każdy kretynizm.
 • @kula Lis 69 14:57:55
  "@Robik 14:22:49 Współczuj sobie dzieciaku kiszczakowców, ja go nie potrzebuję kangurze Kiszczaka."

  Z waszymi tak radykalnymi poglądami na temat czystości rasy i na szkodliwość najmniejszej domieszki krwi żydowskiej, zastanawiam się co wasi dziadkowie robili w czasie okupacji niemieckiej?
 • Przed wyborami, to
  PiSiory zdjęli z TV naziemnej TVP Rozrywka. Tam były jeszcze programy kabaretowe. A w kraju psychopatów, nie wolno się śmiać. Kaczysci są jak czcigodny Jorge z Imienia Róży. A przypomnę, że gdy rządził Tuk, to pozwalał z siebie kpić. Choćby skecze Z posiedzenia rządu. I Haratanie w gale
 • @krzysztofjaw 14:58:55
  Czy mógłby pan powiedzieć jak można jeszcze bardziej dać się zwasalizować (względem Niemiec i Rosji) ponad to co wyczynia PiS w stosunkach z USA?
  Związek Radziecki nigdy tak Polski nie upokarzał i nie wykorzystywał jak to czyni nasz najlepszy sojusznik (przypominam, że Rosja to nie ZSRR).
  Jak pan się czuje po tym wspólnym i jednomyślnym głosowaniu posłów PiS i PO w Komisji żeby obcy (nie Polacy) mogli zajmować kierownicze stanowiska w polskich służbach specjalnych?
  Przecież to jawna zdrada państwa!
  Jak można głosować na zdrajców?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:02:41
  Już wróciły, starszy ma renomowany warsztat samochodowy który mu zbudowałem, młodszy ma robotę za 7 tys zł, plus mieszkanie które mu kupiłem, córa przełożoną pielęgniarek w szpitalu ma dom i 0.5 ha sadu i ogrodu pod Raciborzem. Śp. Basi syn w USA dyrektor w koncernie/Utah, raczej już do Polski nie wróci przed emeryturą, drugi ma firmę pogłębiarską, roboty na lata dzięki PiSowi i sprzęt za kilka milionów. No i działki nie mam więc nie mam gdzie iść. Pochwal się teraz ty neonowy sfrustrowany alkoholiku i zwykły śmieciu co ty swym dzieciom zapewniłeś poza sprzedażą butelek po wychlanej gorzale..
 • @kula Lis 69 15:39:39
  Ot, parcaty styl notorycznych kgarzy i psycholi. Weź leki
 • @Pedant 15:21:16
  Bili Niemców, sowietów, byli na Sybirze, w PSZ na Zachodzie, pomiocie fornali.
 • @kula Lis 69 15:50:22
  Dzięki PiSowima robotę? Bo za głupi aby na wolnym rynku se poradzić? Musi być wsparcie partyjne?
 • @krzysztofjaw Jeszcze trochę a Trzaskowski nie będzie wiedział jak się nazywa
  Trzaskowski zapomniał, że był posłem. Premier wprost: Nie potrzebujemy takich ludzi. Nie potrzebujemy ludzi, którzy zapomnieli, że cztery lata temu byli posłami. Zapominają, za czym głosowali, a głosowali, jak wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej pan Trzaskowski, przeciwko obniżaniu wieku emerytalnego mówił w Wejherowie (woj. pomorskie) premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że głosowanie na Andrzeja Dudę będzie kontynuacją polityki społecznej i prorodzinnej, którą wprowadził rząd PiS.

  Ps....Dla nich nieważne są zobowiązania -powiedzą wszystko aby zdobyć władzę -dziwię się ludziom że dają się nabrać na Puste Obietnice czyżby zapomnieli co się działo za ich rządów -niemożliwe aby wszyscy byli interesowni i coś mieliby zyskać na ich rządach -raczej na pewno stracą [czyżby rozum komuś odebrało?] Zima stulecia z 2014 i Trzaskowski. Ocena, którą wystawili mu poseł i starosta:

  https://youtu.be/nOnX5tnf2TM
 • @Wican 15:53:04
  Nie należy do PiS, za głupi jesteś to ty lewaku, on po Wyższej Szkole Pożarnictwa, prawie i ekonomii. Zresztą obaj. Ten w USA to kierował najpierw Amerykanom w ich firmie w Warszawie, potem w Wiedniu. Dzięki Gróbarczyowi roboty pogłębiarskie idą tak na Odrze, Wiśle, zbiornikach, etc.. Wygrywa przetargi w całej Polsce bo ma super sprzęt i ludzi.
 • Czytam te komentarze
  i wstrzymuję się od napisania czegokolwiek. Zachowujecie się w większości jak dzieci we mgle. Duda, Trzaskowski, Bosak, Kosiniak, jaka to różnica? Wszyscy wydobywają z siebie smród, jedni większy drudzy mniejszy, ale zawsze smród. Mam dosyć już wybierania mniejszego smrodu, chcę wybrać coś co pachnie. Nie zagłosuje na Dudę, bo za jego prezydentury Polska osiągnęła szczyt wazeliniarstwa do usraela i izraela (specjalnie z małej litery). Staliśmy się krajem o ustroju lennym. Gdzie seniorem są żydzi na Wall street City of London i różne organizacje żydowskie.Wstyd,żenada śmiech. Smród przeokropny i długo będzie się po nim ciągnął.
  Trzaskowski toż to to samo. Uważacie,że Trzaskowski, będzie blokował strategiczne ustawy. To się mylicie. Uważacie że nie podpisał by ustawy o IPN, o wydobyciu zasobów naturalnych itp. Jesteście w błędzie. Podpisał by. Najpierw byłoby podniesione larum, a później po kosmetyce podpisane.
  Bosak, następny z listy. Nie do przyjęcia. Zagubiony, między młotem a kowadłem. Bez jaj. Kolejna marionetka w rękach żydo-katolików. Jego funfel Braun, zadba najpierw o dobro KK, a dopiero później o dobro narodu. Pokazali już jak głosowali w sejmie. Czy to przypadek, raczej, nie.
  Kosiniak może byłby najodpowiedniejszy ,z najmniej wydzielającym fetor.Jest jedno ale. Już zademonstrowali jak PSL, przykleja się do wszystkiego, byle być przy korycie. Nie ważna lewica prawica, byle być przy korycie. reszty smrodków nie biorę pod uwagę.
  A pan Krzysztofjaw niech dobrze przemyśli to co ma napisać, bo wychodzą idiotyzmy straszne. To pokrótce było by tyle. Najlepiej wcale bym nie poszedł na tą hucpę. Ale chyba pójdę i zagłosuję na Bosaka, chociaż wydziela najmniejszy smród. Może odstawi katolika Brauna na boczne tory i sam weźmie batutę w rękę
 • @krzysztofjaw Kidawa II przegra, bo to taki sam tuman.
  Ktokolwiek wierzy w wszelkie zapewnienia PO'dłej- KO'muszej zbieraniny jest głupszy niż przysłowiowy"but z lewej nogi". A jedynym wytłumaczeniem takiego zachwytu tym PO'papraństwem jest chęć aby było jak było, to znaczy: złodziejstwo, oszustwo skurwysyństwo na każdym kroku. Wszystko się dla nich kończy korytka posadki w urzędach radach sądach i już nie wróci za chamstwo profanację wartości brak taktu i wychowania szmaciarstwa i braku wiedzy. Pilnować Komisji Wyborczych bo są już ustawiane przez totalniaków. Jak się nie przypilnuje to protesty powyborcze nic nie dadzą bo załatwią ich jak zawsze,że nie mają wpływu na rezultat wyborów. Znamy to z poprzednich lat.
 • @kula Lis 69 15:39:39
  Co za poezja , pisz tak więcej a wyborcy łatwiej dokonają wyboru . Widać co pis da , społeczeństwu . Ps: Prawdziwi chrześcijanie ?. Macie pozdrowienia od Huskego, czytaj..Ten śmieć wyrzucony 5 razy z Niepoprawnych pluje mając kinol przylepiony do kompa,bo tu nie ma prawa wstępu. Jeszcze chwila i ta niebieska kurwa też stąd wyleci. Alkoholik zblazowany Ruszkiewicz, kurwy lewackie pedant, vican etc..chuj z nimi. Pzdr.
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 69
 • @kula Lis 69 15:50:22
  To gratuluję, podziwiam twoją zaradność.
  Ja bardzo się cieszę jak innym się powodzi. Moim dzieciom też pomagam bo to jest nasz, zasrany rodzicielski obowiązek.

  I nie kłóćmy się więcej. Ok?
 • @kula Lis 69 16:08:44
  Trzy szkoły? To tak długo się uczył? To ty napisałeś że zarabia dzięki PiSowi. Ja zarabiam dzięki sobie a nie żadnej zdradzieckiej partii
 • @Repsol 16:17:35
  Kula lis to pisiacka elyta
 • @krzysztofjaw
  Te antypolskie i lewackie kanalie tutaj aż proszą się o utworzenie Armii Krajowej, NSZ. Lewactwo lemingi furii dostają, bo kredyty na kampanie pobrali, i jak PAD wygra to jak to oddadzą. Mogą mówić jaki Szambelan mocny a przy urnach wyjdzie wszystko. I znowu się okaże, e kandydat PO jest "nagi". Polacy ! Narkoman "Trzaśnięty" to Niemiecko- Sorosowski agent! To Antypolak o żydokomunistycznych-Ubeckoesbeckich korzeniach! To zwolennik seksualizacji, molestowania i gwałcenia małych dzieci przez LGBT-zboczeńców! Ten zależny od kokainy żydokomunista o ubeckoesbeckim rodowodzie, ten narkoman-psychopata - za wielkie, złodziejskie pieniądze od wrogów Polski dokona każdej nikczemności, każdej podłości, każdego kłamstwa i każdej grabieży wobec Polskii Polaków! Za jego wyborem na prezydenta RP stoją ludobójcy na Narodzie Polskim - zbrodnicza 4-Rzesza i żydowski zbrodniarz Soros. Jego wybór ma zatrzymać dynamiczny rozwój Polski i rzucić ją w objęcia zbrodniczego państwa - 4-Rzeszy.
 • @goat 16:14:25
  Bosak choćby dla pozoru musi vetowac. Jest młody i ktoś w końcu przejmie część masy upadłościowej po PiS. Kaczyński swoje lata ma. Wiem, że tam będą i karierowicze, i wariaci. Ale może niektórych da się zresocjalizowac
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:18:02
  To zacznij od siebie, sprawy polityki między nami nie ruszamy, bo za bardzo się różnimy. znajdźmy inny temat, to będzie OK.
 • @Repsol 16:17:35
  Duda choć mam do niego zastrzeżenia wygra w pierwszej turze. Na dziś innej opcji jak on i PiS nie ma.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:18:02
  Młodszy z synową poszli po rozum do głowy, mnie posłuchali, pobrali w BMW odprawy, zaległe urlopy, i wrócili, mają wykupione przeze mnie moje byłe M4, pracę i zasoby pieniężne. BMW zwalnia ponad 6 tys ludzi, bo brak nabywców na ich awaryjne i kiepskiej jakości składane z chińszczyzny samochody. On choć tam pracując BMW by e kupił, choć pracownicy mogli kupić po cenie kosztów produkcji.
 • @Wican 16:25:24
  Tak napisałem bo dzięki PiSowi ruszyły prace pogłębiarskie i melioracyjne. Dwa fakultety od razu, trzeci i kursy międzynarodowe potem, tak trudno pojąć lewakowi.
 • @kula Lis 69 16:46:22
  Syn był kontrolerem jakości części do montażu przychodzących z Chin, 60 procent było odrzucanych.
 • @Repsol 16:17:35 Duda wygra w I turze choćby dlatego.
  Trudna sytuacja w Małopolsce. Prezydent deklaruje pomoc: Od jutra wypłata pieniędzy dla powodzian.
 • @Repsol 16:17:35
  Duda zyskuje, Trzaskowski traci. Najnowszy sondaż wskazuje, na kogo stawiają Polacy. Z najnowszego sondażu wynika, że zdecydowanym faworytem do objęcia urzędu prezydenta pozostaje Andrzej Duda, który mógłby liczyć na 41 proc. głosów. Poparcie kandydata KO Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 27,1 proc. respondentów, a Szymona Hołowni 8,9 proc. badanych. Jak wynika z sondażu IBRIS na zlecenie Wirtualnej Polski, ankietowani zostali zapytani na kogo oddali by głos, jeśli w niedzielę odbyłaby się pierwsza tura wyborów prezydenckich.
  Z badania wynika, że faworytem pozostaje obecny prezydent Andrzej Duda, który mógłby liczyć na 41 proc. głosów. Poparcie kandydata KO Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 27,1 proc. respondentów, a Szymona Hołowni 8,9 proc. badanych. Dalsze miejsca zajęli: Władysław Kosiniak-Kamysz - 7,3 proc., Krzysztof Bosak - 5,6 proc. oraz Robert Biedroń - 4,2 proc.

  Portal wskazał, że w porównaniu z badaniem IBRIS dla WP sprzed tygodnia, Andrzej Duda zyskał 0,3 pkt proc., a Trzaskowski stracił 0,9 pkt proc.

  Portal zwrócił uwagę, że Władysław Kosiniak-Kamysz w porównaniu z sondażem sprzed tygodnia stracił 2,4 pkt proc., Szymon Hołownia zyskał 1,1 pkt proc., Krzysztof Bosak stracił 1,5 pkt proc., a Robert Biedroń zyskał 1,2 pkt proc.

  Z sondażu wynika ponadto, że na Stanisława Żółtka głos oddać chce 0,5 proc. ankietowanych, na Marka Jakubiaka - 0,4 proc., na Pawła Tanajno - 0,2 proc., na Mirosława Piotrowskiego - 0,1 proc., a na Waldemara Witkowskiego - 0 proc.

  "4,7 proc. - taki odsetek badanych wciąż nie wie, na kogo odda głos w wyborach prezydenckich" czytamy. Z sondażu wynika też, że 63,7 proc. respondentów zadeklarowało udział w wyborach (55,4 proc. - zdecydowanie tak, 8,3 proc. - raczej tak). Z kolei 34,5 proc. badanych nie chce głosować w wyborach prezydenckich. Sondaż IBRIS został przeprowadzony 20 czerwca br. na reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych Polaków. Badanie zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).
 • @Repsol 16:17:35
  Realnie Duda ma 55%. Wyborców Trzaskowskiego nie ma. Po prostu nie ma,wszyscy którzy deklarują oddać na niego głos są po prostu przeciw PiS, a nie za KO. Nie ma kogoś takiego jak wyborca Koalicji. Smutne to i żałosne , że ludzie oddają głos przeciwko czemuś a nie za kimś...Na szczęście ponad 50% głosujących odda głos na Dudę w I turze i skończy się ta cała szopka, że Trzaskowski goni w sondażach.
 • @kula Lis 69 16:40:19
  Pewnie że wygra w pierwszej turze . To już dawno ważniejsi zdecydowali . https://oaza-memow.pl/img/uploads/fb/meme_gRcWhfM4LMvRB46NQ7LxNNkCn.jpeg Salut .
 • @Robik 15:50:13
  "Jak pan się czuje po tym wspólnym i jednomyślnym głosowaniu posłów PiS i PO w Komisji żeby obcy (nie Polacy) mogli zajmować kierownicze stanowiska w polskich służbach specjalnych?".

  Jestem temu przeciwny i mam zamiar napisać tekst na ten temat, bo to faktycznie trąci o zdradę. Muszę jednak poznać całą ustawę i do niej się odnieść.

  Takie rzeczy nie powinny być firmowane przez PiS, dlatego mówię, że nie jestem bezkrytycznym wyznawcą PiS tylko ich krytycznym wyborcą. Tak jest na dzień dzisiejszy.

  Pozdrawiam
 • @Jasiek 10:03:42
  Należy się liczyć i z taką możliwością. Jest ona bardzo realna.
 • @kula Lis 69
  Głosowanie na istniejący od 30lat układ polityczny świadczy o całkowitym braku rozumienia rzeczywistości i zaniku pamięci. Tylko powszechne odrzucenie tego wyborczego cyrku daje szansę na otrzeżwienie układu. Oddawanie im głosu tylko ich legitymizuje u władzy. Ględzenie potem że jest żle świadczy o wyraźnych brakach w intelekcie.
 • @kula Lis 69 15:50:22
  Nie ma co się licytować, co każdy z nas osiągnął w życiu. Ja wiem, że temperatura dyskusji wyzwala emocje, ale po co dać się wciągać w dyskusję na poziomie rynsztokowym. JR jest inteligentnym facetem, ale przesadza z ciągłym spadaniem na twarz i niepotrzebnie tworzy komentarze obraźliwe. To nie powinien być ten język.
  Pozdrawiam i życzę dzieciom sukcesów rodzinnych i zawodowych
 • @kula Lis 69 16:02:13
  W ogóle RT winien się cieszyć, że kończy się kampania wyborcza, bo jeszcze trochę a doszlusowałby do poparcia Kidawy-Błońskiej. To pustak marketingowy, oślizły wąż... niczym Tusk, choć Tusk był od niego inteligentniejszy.

  Pozdrawiam
 • @rowszan 10:15:30
  Jeśli Bosak stanie do II tury z Dudą, będzie wyPAD. To chyba oczywiste. Realnie, zbyt piękne, aby było prawdziwe. Jeśli do Dudy dołączy ktokolwiek, ja będę głosować na tego drugiego. Nie wiem, jak inni, nie wiem, jak USA "zagłosują". Dla mnie w ogóle jest niewiarygodna ponowna wygrana PiS-u. Co prawda, większość Polaków jest głupcami, ale żeby mieć rozum na poziomie ameby?
 • @viridiana 17:20:37
  20% to poziom kuli ,sporo z agitacji czarnych , sporą grupa "zainteresowanych".Ale sporą grupa deklaruje udział w głosowaniu, to daje szansę. Czym więcej przy urnach w II turze tym pewniejsza porażka PADa
 • @Wican 16:37:07
  W samo sedno. Tylko trzeba odsiać ziarno od plew. Mam taką cichą nadzieje,że Bosak bardziej się usamodzielni. i bardziej będzie kierował się dobrem narodu, niż partyjnymi lukrami i religijnymi przynależnościami.
 • @viridiana 17:20:37
  Ja też tak uczynię.
 • @Repsol 17:01:50
  Oczywiście długopis musi być dyspozycyjny. Tyle rzeczy jeszcze do podpisania. A nowego by znów trzeba ,,namawiać, przekonywać itp.''. Szkoda zielonych, prościej zadbać o wybór starego. A jak się zdarzy nieszczęście i pomylą się przy liczeniu głosów, to też nie ma tragedii, ten nowy też po odpowiedniej perswazji podpisze co trzeba. Do następnej Wiosny Ludów lub wybuchu kaldery Yellowstone mamy pozamiatane.
 • @kula Lis 69 14:55:43
  Takiej to argumentacji ad persona używa szlachcic herbowy. Noblesse oblige Panie Kula...
 • @krzysztofjaw 17:10:34
  Przypomnę tylko słowa Zagłoby. Być katem to ostatnia rzecz, ale być pomocnikiem kata na to żaden uczciwy człowiek się nie zgodzi (może niedokładny cytat, ale ważny sens).
 • @goat 16:14:25
  A co ma do tego religia G. Brauna? Edyta Stein też była przecież katoliczką a papież Franciszek nawet członkiem Hitlerjugend. Oni Panu nie śmierdzą?
 • @viridiana 17:54:28
  Religia sama w sobie mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi jej uzewnętrznianie i upolitycznienie. Mistrzem w tym jest KK i sługusy tacy jak Braun.
 • @viridiana 17:54:28
  Mówiąc o smrodzie mam na myśli dokonania kandydatów na rezydenta
 • @kula Lis 69 16:57:53
  "Z najnowszego sondażu wynika, że zdecydowanym faworytem do objęcia urzędu prezydenta pozostaje Andrzej Duda, który mógłby liczyć na 41 proc. głosów."

  Pokićkało się Panu. 41% może dać "większość" w Sejmie. Prezydent potrzebuje o 10% więcej.
 • @marek500 17:39:44
  Dlatego oddam głos na K.Bosaka .Salute .
 • @viridiana 17:20:37
  Żydek Bosak co po fizys widać bo Matka Natura jest wobec nich bezwzględna i gówniarz, /brat pracuje u żyda właściciela Vivusa, a tam żaden Polak pracy nie dostanie/bez żadnych osiągnięć zawodowych i życiowych, który z nie wiadomo czego się utrzymuje, prócz występów w Tańcu cwelebrytów nie ma szans z Dudą. A PiS ponownie wygra wtedy zdziwisz się bardzo. Czy nadal wtedy nazwiesz Polaków w tym mnie i moją rodzinę głupcami. Napisz co ty w swym życiu osiągnęłaś, osobo znikąd.
 • @rowszan 17:31:31
  Zrozum II tury nie będzie, Duda wygra w I turze.
 • @kula Lis 69 18:16:48
  Przepraszam ,że zapytam .Możesz dac telefon do dilera , taki odjazd ,musi być towar pierwsza klasa .Ścieżkę to wciągales mieszajac czarna karta ?
 • @rowszan 18:24:31
  Tępy gówniarzu nie ze mną te numery i nie do mnie te aluzje. Może to ty wciągasz kreski, stąd te twe bazgroły. Nie radzę odpowiadać szczylu.
 • @kula Lis 69 18:27:55
  Nie badz taki ,badz czlowiekiem Ja tez bym chcial to wszystko zobaczyc ,prosze
 • @kula Lis 69 16:35:18
  //Te antypolskie i lewackie kanalie tutaj aż proszą się o utworzenie Armii Krajowej, NSZ. //

  Nie podoba mi się to, co napisałeś. Wypierdalaj do Huskego, jesteście siebie warci.
  Won.
 • @kula Lis 69 18:17:54
  "@rowszan 17:31:31
  Zrozum II tury nie będzie, Duda wygra w I turze."

  Z 41% głosów?
 • @kula Lis 69 17:01:25
  //Na szczęście ponad 50% głosujących odda głos na Dudę w I turze i skończy się ta cała szopka, że Trzaskowski goni w sondażach.//

  Masz młotek?
  To puknij się w ten głupi łeb.
 • Prezydent Andrzej Duda o rządach PO-PSL: Byli gorszym wirusem niż koronawirus
  "Dla polskiej gospodarki byli gorsi niż koronawirus" tak o rządach PO-PSL mówił dziś w Krakowie prezydent Andrzej Duda, przekonując, że obecne rządy dzięki mądrej polityce osłaniają miliony miejsc pracy. Ja działałem przez całe pięć lat dla państwa, dla ludzi. Wszystko co robiłem, robiłem po to, by moim rodakom żyło się lepiej zaznaczył Duda.
  https://niezalezna.pl/336396-prezydent-andrzej-duda-o-rzadach-po-psl-byli-gorszym-wirusem-niz-koronawirus
 • @krzysztofjaw 17:10:34
  //Jestem temu przeciwny i mam zamiar napisać tekst na ten temat, bo to faktycznie trąci o zdradę.//

  Srutu tutu kilo drutu.
  Albo jesteś idiotą albo udajesz idiotę.
  Określ się.
 • @kula Lis 69 18:38:18
  A ha, czyli jest pseudo pandemia , tak samo jak jest pseudo rząd.
 • @Repsol 18:08:17
  Oczywiście każdy ma prawo do swojego wyboru. Ja jeżeli już pójdę to zamknę oczy, zrobię trzy kółka nad listą i na kogo wypadnie na tego bęc. Jak dla mnie to nie ma żadnej różnicy między Dudą a Biedroniem, ani innym. Każdy będzie pokornie przyjmował dyspozycje od botoksowej namiestnik i sierżanta.
 • @kula Lis 69 18:17:54
  //Zrozum II tury nie będzie, Duda wygra w I turze.//

  Ty jednak jesteś idiotą.
 • @rowszan 18:30:14
  Nie podbijaj ego temu trollowi. Najczęściej on sam z sobą wymienia poglądy, Niekiedy wciągnie czcigodnego autora p. Krzysztofa.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:48:28
  Po pierwszej turze i zwycięstwie Dudy ty i wielu innych tu zapije się na śmierć z rozpaczy.
 • @goat 18:00:20
  Tak, ma Pan rację. To mi się w Braunie najbardziej nie podoba, to rozmodlenie na pokaz. Może myśli, że tym sobie zjedna większe poważanie w społeczeństwie. Skądinąd jednak Braun dał się poznać jako umysł na wskroś racjonalny, myślowo niezależny od bolszewickich schematów i krytyczny wobec PiS-u.
 • @kula Lis 69 18:16:48
  Sporo, ale nie jestem na tyle zakompleksiona, żeby tutaj się tym przechwalać. Ponowną wygraną PiS już jestem zdziwiona choć nie powinnam, bo ogólnie biorąc, w każdym społeczeństwie ludzi głupich jest znacznie więcej niż mądrych. I właśnie ci pierwsi głosowali na PiS i Dudę. W każdym razie bolszewickie rządy PiS nie dały mi niczego, czego sama własną pracą wcześniej bym nie osiągnęła. Tylko podnieśli mi podatki na cele, których nie popieram.
 • @kula Lis 69 18:17:54
  Jeśli USrael ustawi wybory, to na pewno wygra.
 • @kula Lis 69 18:59:30
  Czy to nie pora na pracę dla Administratora?
 • @viridiana 19:22:43
  Rozsądnych miło się czyta.
 • @zadziwiony 17:12:30
  A co daje bojkot? Nic kompletnie
 • @goat 17:32:23
  Szkoda ze w ogólnopolskiej polityce nie ma Andrzeja Szlezaka-bylego prezydenta Stalowej Woli
 • @viridiana 19:22:43
  Widzę, że ci bardzo PO/PSL/Lewactwo pasowało, bo teraz kraść nie da się. To już się nie wróci i nie będzie jak było. Teraz tylko prokuratury i sądy wyczyścić z poststalinowców i ich pomiotu. No i koronawirus nie pali ludzi:

  https://images.app.goo.gl/pD7xnV6MftU1oYKr5

  Broniła lokatorów. Za to ją spalono? Nowe fakty!
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/bronila-lokatorow-za-to-ja-spalono-nowe-fakty/980gxfr#slajd-8
 • @viridiana 19:13:14
  Ale Braun prowokuje. I wręcz drażni hierarchię.
 • @kula Lis 69 19:37:17
  Teraz to dopiero kradną i wykorzystują luki. Szumowskim też pasują interesy i prawie 200 baniek dotacji. A towar zrobiony za dotacje ukradziona podatnikom, sprzedają na Zachodzie. Skok, obrzydliwe wyciąganie środków z PCK, afera dwie wieże i z setka innych. Przerósł już poprzedników. A ty jesteś odpowiedzialny za współudział.
 • Trzaskowski żali się w Białymstoku: Próbują nas rozliczać, mimo że rządzą od 5 lat. Rządzący próbują nas straszyć
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jODE1ZC9wLzIwMjAvMDYvMjEvODI1LzU1MC9iNGE0YThhMzdjNWY0ZDkxYTRjOWNmNzZjMWM0ZmFiNC5qcGVn.jpeg

  Próbują nas rozliczać, mimo że rządzą od 5 lat. Slogan „A wy przez ostatnie 8 lat” już niestety nikogo nie przekona – powiedział Rafał Trzaskowski podczas spotkania z wyborcami w Białymstoku.

  https://wpolityce.pl/polityka/505733-trzaskowski-probuja-nas-rozliczac-mimo-ze-rzadza-od-5-lat

  Ps... Trzaskowski, synu Justyny. Gadać wielu potrafi ale res, non verba. Prawie dwa lata jest pan prezydentem Warszawy. Św. pamięci Lech Kaczyński był nim trzy lata. Proszę porównać efekty. To wystarczy za całą kampanię wyborczą. Pański dorobek w Warszawie jest kompromitujący. Co by pan uczynił z Polską? Rozliczamy wasze 8 letnie rządy. A prawdę mówiąc nierządy Targowico POstkomunistyczna Pochodzenia agenturalnego. Jak twoja ubeczka babcia, mama esbeczka TW Justyna. Tęczowy Rafałku a gdzie jest 250 miliardów z Vatu, a afera Amber Gold i inne afery Platformy Obywatelskiej i PSL, osiem lat razem z PSL okradaliście Polskę. Poganiacz kóz i szambiarz warszawki z egocentrycznym poczuciem swojej boskości i wielkości, inteligentny inaczej znowu ma pretensje do rządu, że nie chce mu powiedzieć kiedy skończy się pandemia?
 • @Wican 19:39:09
  No i dobrze. Polityk powinien być kontrowersyjny i widzialny. A teraz zacytuję pewną rozmowę znalezioną w necie: "Pani Agato, czy pani goli cipę? Nie, Andrzej goli się sam".
 • @kula Lis 69 19:37:17
  Źle Pan widzi. A J. Brzeskiej do dzisiaj PiS nie oddał sprawiedliwości.
 • tak jest !! głosujemy na Andzieja!!!
  tutaj instrukcja jak oddać głos na andzieja :)
  https://www.youtube.com/watch?v=9nXqn5Fsi_o
 • @Paulus Aquarius 22:25:00
  ps.

  NINIEJSZYM FILMIKIEM POZDRAWIAM AUTORA PISLAMISTĘ

  https://www.youtube.com/watch?v=at7Umekq8_I
 • @viridiana 20:41:53
  To akurat nie leży w ich możliwościach , nikt nie będzie wk...ł państwa leżącego w Palestynie . Ukłony :)
 • @kula Lis 69 20:02:07
  Rzeczywiście Kula Lis, osiągnięcia Kaczyńskiego, co miał wója, z rękoma splamionymi krwią "żolnierzy wyklętych" Henryka Świątkowskiego porównać się nie da. Za Kaczyńskiego wszystkie inwestycje stały lub niemrawo się poruszały. Za co, jak za nieudacznictwo tego faceta PiS Jarosław co wybory tęgie baty otrzymuje?

  Kula Lis, proszę ogranicz swoją twórczość, bo wybory będziesz na Neonie oglądał jako zwykły czytelnik bez prawa głosu. Robisz dziś bagno jak pijany lis.
 • @krzysztofjaw
  Cała kampania RT, wygląda jak reklama rondli albo proszku do prania. Kolo nic nie zrobił dla dobra publicznego, więc tylko obiecuje klepiąc wyuczone formułki, sztuczny jak pokruszony styropian. Język SB-ecki, to język sepleniącego Rafcia. Mamusia go nauczyła. A żona prosiła żeby się nie popisywał, szkoda że skorzystał z tej rady, bo robi się coraz bardziej żenująco.
 • @Robik 06:56:41
  No więc jeszcze raz:
  "Art.4 Konstytucji:
  "1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
  2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio."
  W punkcie pierwszym pada stwierdzenie- zdanie oznajmujące, że władza należy do Narodu. Co to jest władza i Naród wiemy i chyba się zgadzamy /?/. Władza to możliwość decydowania, zgadzania się lub nie, zajmowanie takiego lub innego stanowiska- jeśli to jest konieczne. Naród to każdy kto posiada Polskie obywatelstwo ( szczegółowe przepisy ograniczają możliwość wyboru obywatela Polakom poniżej 18-stego roku życia). Czyli Naród to po prostu każdy z nas.
  W punkcie drugim jak byk stoi: Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Ergo: jeśli nie mam przedstawiciela ( np. tego "wybieranego" w wyborach, i nie mam przedstawiciela z urzędu) TO SPRAWUJĘ WŁADZĘ BEZPOŚREDNIO. Koniec kropka.
  Konstytucja nie określa, że jeżeli nie mam przedstawiciela to tracę zdolność sprawowania władzy bezpośrednio. :) Po to jest to "lub" w zapisie. Proszę pamiętać, że żadne słowo w Konstytucji, przecinek czy kropka nie są tam bez sensu.
  Nie określa się również żadnych powodów, nakazów - głosowania lub nie. Mam więc wybór: albo wybiorę sobie przedstawiciela albo nie. Jeśli nie to rządzę bezpośrednio.

  Dalej: nie legitymizuję jak sam Pan napisał drakońskich ustaw.
  A jeszcze dalej, nie dopuszczam do możliwości fałszowania wyborów bo w nich nie uczestniczę. Jeśli nie ma "obiektu", drogi, procedury, głosu, nie można go sfałszować. Gdyby Polacy byli tego świadomi dawno ustałby lament nad okrągłostołowym układem. Być może zostałaby zmieniona Konstytucja, w której pojawiłby się zapis o konieczności lub nakazie głosowania na wzór "nakazu" uczestniczenia w pochodach pierwszomajowych... Jednak wobec tak istotnej zmiany w mentalności Polaków takie zmiany byłyby zagrywką śmieszną. Po prostu, Pana rozumienie Konstytucji jest być może zsowietyzowane; trudno się wyzbyć kolektywizacji kiedy była latami wymuszana. Ale da się, trochę to potrwa, no cóż jak wszystko, ja rewolucji nie proponuję ;)

  Niech Pan spojrzy co za korzyść: nie można sfałszować wyborów jeśli nikt w nich nie uczestniczy. :) I niech Pan nie pyta: kto wtedy rządzi?!, bo to już wyjaśniliśmy na początku. A jakie oszczędności...

  Pozdrawiam
 • @JimA 15:04:54
  Poprawka:
  jest-
  Naród to każdy kto posiada Polskie obywatelstwo ( szczegółowe przepisy ograniczają możliwość wyboru obywatela Polakom poniżej 18-stego roku życia). Czyli Naród to po prostu każdy z nas.

  powinno być-
  Naród to każdy kto posiada Polskie obywatelstwo ( szczegółowe przepisy ograniczają możliwość wyboru PRZEDSTAWICIELA Polakom poniżej 18-stego roku życia). Czyli Naród to po prostu każdy z nas.
 • wybór..
  WYBÓR MIEDZY ROZSTRZELANIEM A STRYCZKIEM.....a jaka to do cholery różnica?
 • @wiatr 2020 16:06:09
  Różnicy nie ma ale jest wyjście! NIE WYBIERAĆ.
 • @Robik 06:56:41
  No i co Bobo? Nie odpowiadasz czyli zgadzasz się? - no tak by wyszło wedle twojej interpretacji art. 4 Konstytucji.: D))))
  oj, oj... z was to już nic nie będzie.
 • @Robik 15:14:42
  https://i.postimg.cc/gjNZRHSF/narod-obywatel.jpg
 • @Robik 15:30:50
  https://i.postimg.cc/WzJBq5bt/onywat-narod.jpg
 • @JimA 15:04:54
  Teraz druga część.
  Tutaj najwięcej namieszałeś. Widać, że tego zupełnie nie rozumiesz.
  "Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
  Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio."
  Bezpośrednio - to znaczy, że Naród w referendum wyraża swoją wolę.
  Ta wola określona jest przez większość a pozostali ci co głosowali inaczej a będący w mniejszości muszą się podporządkować. Również i ci którzy NIE głosowali muszą się podporządkować wynikowi referendum.
  Podobnie wygląda sytuacja przy sprawowaniu "przez swoich przedstawicieli".
  "Swoich przedstawicieli" wyłania się w czasie wyborów.
  Naszymi przedstawicielami są posłowie, senatorowie itd.
  Nie jest to sprawowanie władzy bezpośrednio tylko wyznaczamy swoich przedstawicieli (na których głosowaliśmy) a oni rządzą pośrednio w naszym imieniu.
  To co napisałeś:
  "jeśli nie mam przedstawiciela ( np. tego "wybieranego" w wyborach, i nie mam przedstawiciela z urzędu) TO SPRAWUJĘ WŁADZĘ BEZPOŚREDNIO. Koniec kropka."
  To jest kompletna brednia!
  Chyba że uważasz, iż w takiej sytuacji (gdy nie masz przedstawiciela) jesteś uprawniony chwycić za broń i bezpośrednio wziąć włądzę w swoje ręce!
  Spróbuj to zrobić a wylądujesz w więzieniu!
 • @Robik 15:58:07
  Tak, już wiem dlaczego się upierasz przy swojej interpretacji, cały czas tkwisz w jaskini no tyle, że ci maczugę władza zabrała. Dla ciebie władza to nieograniczona możliwość machania maczugą. Przecież poza konstytucją są jeszcze kodeksy. :) no ale... No tak, nie wiem co ci napisać. Tak, sprawuję władzę bezpośrednio, osobiście i indywidualnie a nie w żadnym plebiscycie. Gdyby było jak piszesz w Konstytucji byłby pkt 3 ... o plebiscycie, a go nie ma, jest za to "lub". :) Smutne, że nie rozumiesz dwóch prostych zdań w jednym z pierwszych art. Konstytucji. Strach pomyśleć jak rozumiesz pozostałe.
 • @JimA 09:53:43
  Nie wiem czy nie powinieneś mieć odebranego prawa do głosowania... :/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej