Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

"Tarcza antykryzysowa" PO-KO: antypis i przełożenie wyborów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To wszystko na co opozycję dzisiaj stać. Zero merytorycznych i realnych propozycji. Żałośni ludzie.

 Wczoraj prezydent i premier spotkali się, aby dyskutować o tym co będzie się gospodarczo działo już po kryzysie związanym z koronawirusem. I w taki właśnie sposób należy traktować wszystkie działania rządu i prezydenta w obrębie gospodarki, czyli tak naprawdę w newralgicznym dla wszystkich aspekcie codziennego funkcjonowania.

 
Musimy sobie zdawać sprawę, że myśląc o przyszłości trzeba zadbać o to, aby teraźniejszość nie spowodowała przyszłej katastrofy gospodarczej naszego kraju. Jeżeliby tak się stało, to by znaczyło, iż mamy nieodpowiedzialnych i niewykwalifikowanych rządzących.
 
Jestem jednak przekonany, że obecna ekipa jest bardzo silna pod względem gospodarczym, co też wynika z charyzmy i wiedzy samego premiera M. Morawieckiego. Przez te lata swojego premierostwa udowodnił, że potrafi dobierać sobie kompetentnych współpracowników i poprowadzić naszą gospodarkę na coraz wyższe pułapy jej rozwoju a już tego kwintesencją było ustalenie na rok 2020 budżetu z zerowym deficytem, co zdarzyło się po raz pierwszy w nowej Polsce. Do tego mieliśmy rekordowo niskie bezrobocie i różnego rodzaju programy wspierające gospodarkę. Przez wielu byliśmy i jesteśmy stawiani w Europie za wzór, co jest jak najbardziej słuszne.
 
Przyszedł sobie do nas koronawirus i wywrócił wszystko do góry nogami... za wyjątkiem zimnej krwi naszych rządzących. Przyjęliśmy rozwiązania antywirusowe bardzo szybko. Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy stan zagrożenia epidemicznego i wszystkie z tym związane obostrzenia. I w tym przypadku jesteśmy stawiani za wzór i po nas podobne rozwiązania wprowadzają inni. To wszystko w zakresie zdrowia nas wszystkich.
 
Dziś zaś premier M. Morawiecki wraz z ministrami odpowiedzialnymi za gospodarkę przedstawił pakiet antykryzysowy dla gospodarki, który nazwał "Tarczą antykryzysową". Jest to pakiet innowacyjny i składający się z pięciu filarów, które ogólnie mają dać szansę na przetrwanie w dobrej kondycji naszej gospodarki przez ten nieuchronny kryzys. I znów mam wrażenie, że będzie kopiowany przez inne europejskie kraje, bowiem jest na wskroś całościowy i nie stanowi zbioru jakichś przypadkowych działań.
 
Pakiet zakłada bardzo wiele rozwiązań zarówno dla pracodawców i pracowników, jak i dla całego systemu finansowo-gospodarczego w naszym kraju. Jest to bufor, który ma zminimalizować negatywne skutki gospodarcze, które na pewno spowodują spowolnienie wzrostu gospodarek nie tylko europejskich. 
 
O szczegółach premier poinformował w czasie konferencji prasowej i już niedługo znajdzie się on na stronach KPRM a dziś przedstawiają go portale internetowe [1], [2], [3], [4], [5], [6].
 
O szczegółach wypowiem się po przyjęciu jednej lub dwóch specustaw, które rząd ma zamiar przedstawić sejmowi do akceptacji i w nich to będą zawarte wszystkie propozycje... Na gorąco mogę tylko powiedzieć, że ich kompleksowość i szybkość wdrażania pozytywnie zapiera dech w piersiach ekonomisty :).
 
Natomiast nie mogę oprzeć się wrażeniu, że gdybyśmy mieli rządy PO-PSL to wszystko by po prostu naszą gospodarkę pogrążyło tak, że nasza, polska egzystencja byłaby zagrożona. Czy ktokolwiek z takich person jak D. Tusk, E. Kopacz czy też inni przywódcy opozycji byliby w stanie tak merytorycznie jak M. Morawiecki przedstawić  (chociażby) taki plan i byliby zdolni do merytorycznych odpowiedzi? Wątpię i sądzę, że większość liderów opozycji w ogóle nie rozumiała tego, co mówią przedstawiciele rządu z premierem na czele.
 
Cały pakiet jest pozbawiony jakiejkolwiek polityki, jest na wskroś merytoryczny i miejmy nadzieję słuszny. 
 
A co robi opozycja? No i oczywiście - jak można się było spodziewać - totalna opozycja już krytykuje ową Tarczę Antykryzysową,,, krytykują, aby krytykować, choć nie mają pojęcia co tak naprawdę krytykują.
 
Jedynym u nich planem antykryzysowym jest totalniacka i prostacka negacja wszystkiego co robi PiS i gdyby rządzili to takiego planu w ogóle by nie było. Innym elementem antykryzysowego planu opozycji jest... przełożenie wyborów prezydenckich... 
 
To wszystko na co opozycję dzisiaj stać. Zero merytorycznych i realnych propozycji. Żałośni ludzie.
 
 
 
 
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... © Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Tarcza? Pinindzy nie było i nie bendzie!
  A poniżej lektura obowiązkowa dla miłośników PO-KO.  https://niepoprawni.pl/blog/osrodek-mysli-niezawislej/konferencja-prasowa-rzadu-ko-a-moglo-byc-tak-pieknie
 • @
  No, panie ,,finansista" sprawdzam:

  We Włoszech zawieszono pobieranie podatków.

  U ,,nasz" wstrzymano na 3 m-ce pobieranie ZUS, ale po 3 m-cach trzeba będzie oddać za 4 (trzy zaległe, czwarta bieżąca), Matołusz zmusi banki do udzielania 5.000zł kredytu. SŁOWNIE: PIĘĆ TYSIĘCY ZŁOTYCH!
  Przecież pensje na tzw zachodzie na najniższej stawce to 1200-1600euro
  Panie finansista, przecież to komornicy zarobią, a e-sąd w Lublinie będzie grzał swoje serwery jak przy kopaniu bitcoina, wydając wyroki z automatu w przeciągu 7 dni potrzebnych na wniesienie protestu. Kto zarobi?
  Banki!

  Pańskich brednie nawet nie chciało mi się czytać, po słowach:

  ,,Jestem jednak przekonany, że obecna ekipa jest bardzo silna pod względem gospodarczym" które wysłuskałem z tekstu.

  Mocna ekipa to jest na pewno, ale pod innym względem, a Pan wydaje się słaby.
 • Dziś Duda lansuje się na koronowirusie:
  11.03 żołnierze, 12.03 Harcerze, GIS, 13.03 Bank Żywności, 14.03 szpital 17.03 zakład Orlen, produkcja płynu do dezynfekcji, 95 zł za opakowanie.

  Oni wiedzą, że każdy dzień to więcej Polaków odkryje iż najlepiej zrealizowanym programem PiS to "Polska w ruinie". Lekarze pozbawieni środków ochrony zarażają się wirusem, szpital w Nowym Mieście. Tak więc im później wybory, tym szanse "Kaczego Pióra" mniejsze. Stąd walka o termin wyborów.
 • @Zawisza Niebieski 22:12:24
  Cała POPIS-owa ferajna olewa społeczeństwo .Salute Amigo.
 • ???
  Trzeba być Du*ą, nie Polakiem, żeby robić sobie kampanię na epidemii, lansując się w TVP przez 24h/dobę, i to za 2mld ukradzione służbie zdrowia, podczas gdy pozostali konkurenci swoich kampanii prowadzić nie mogą. Trzeba być szmatą, nie Polakiem, żeby głosować na Du*ę.
 • @deszczowiec 23:45:03
  Trzeba być finansistą?
 • @deszczowiec 23:45:03
  Nie tylko Duda się lansuje, ale Trump również i to każdego dnia. W telewizji bez przerwy są ostrzeżenia, przypomnienia, informacje. Tego właśnie przerażeni ludzie wymagają od rządu- Panie deszczowcu.

  Trzeba być w gorączce nienawiści aby takie żałosne, głupie teksty pisać. Proszę schłodzić głowę pod rynną, deszczu nigdy nie za wiele, a dobrze to Panu zrobi. Poza tym, jestem przekonana, że gdyby osoby z rządu nie pokazywały sie w TVP, to przeciwnicy polityczni pisaliby wtedy, że on się wcale nie interesuje narodem. Cokolwiek by Duda nie zrobił i tak będziecie go krytykować. Taka to z Was opozycja.

  Proszę więcej nie obrażać ani prezydenta ani Polaków!
 • @AgnieszkaS 06:37:44
  1. Nie obrażam prezydenta, bo to nie jest prezydent, tylko wycieraczka, w którą Kaczyński wyciera swoje podeszwy (zob. ostatnia akcja z Kurskim, gdy Kaczyński totalnie Dudę upokorzył, a ten podkulił ogon i oświadczył, że "widocznie tak trzeba").

  2. Duda jako prezydent nie tylko nie ma obowiązku jeździć po kraju w obecnej sytuacji, ale stwarza zagrożenie dla ludzi, których zmusza do jeżdżenia z nim. Pisdzielstwo naskoczyło na Grodzkiego, że wziął ochronę na narty do Włoch, gdy jeszcze nie było żadnych ograniczeń. Teraz Duda naraża nieporównanie więcej ludzi, gdy w kraju szaleje epidemia.

  3. Niezależnie od powyższego, gdyby Duda był uczciwym człowiekiem, kazałby odłożyć wybory na termin co najmniej 2 miesięcy po zniesieniu wszystkich ograniczeń, tak aby wszyscy kandydaci mogli przeprowadzić kampanię. Uczciwość, godność i honor to jednak nie są cechy wycieraczki do butów.
 • @filemon123456 05:00:28
  Ja w szukaniu adwokata nie mogę Panu pomóc. Może strona "Sprawdzony Adwokat" będzie użyteczna. Ja wiem tylko, że rozpowszechnianie oszczerstw i obrażanie ludzi jest karalne. Przebywanie w Nowym Jorku przed odpowiedzialnością nie chroni.

  Nie posługuję się pseudonimem.

  Żegnam!
 • @AgnieszkaS 08:50:59
  A ja witam. Już wiem jak się grilluje!
 • @AgnieszkaS 08:50:59
  Czy rezydent dude jest zaszczepiony na coronavirusa? Bo doradcy dyniogłowego ZZ chyba nie byli.
 • @
  Panu finasiście już dodrukowują geldu. Będzie na papierosy, za służbę Balbinie co chodzi w kaszkiecie.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/tarcza-antykryzysowa-na-koronawirusa-nbp-dodrukuje-zlotego/7fd87k4

  .
 • @AgnieszkaS 06:37:44
  No rzeczywiście świetny argument. Droga Pani jak można porównywać Amerykanów i i Polaków. Że ten durny i prostacki naród ze swoim śmiesznym prezydentem ma takie potrzeby to nie znaczy że my to musimy papugować.
 • @filemon123456 05:00:28
  "Ten pacan powiedział jakoby w każdym z Polaków było trochę żyda Nie wiem jak dla innych moich rodaków ale dla mnie jest obraza Ja jestem dumny z tego że jestem Polakiem z dziada pradziada"

  Jest Pan rasistą, nasiąkniętym goebbelsowska propagandą. Przynosi Pan Polakom wstyd.

  I proszę nie zaśmiecać portalu swoim bez końca powtarzanym apelem. Już każdy to przeczytał, kto ma ochotę. 50 razy wystarczy.
 • @Pedant 10:33:44
  Moim zdaniem to nie rasizm. Przecież być dumnym ze swojego pochodzenia to nie grzech. Ja się z filemonem zgadzam. Takie stwierdzenie prezydenta mnie obraża. Mimo że nie jestem czystej krwi Polakiem (bo przodkowie pochodzili z Niemiec i Litwy) to od wielu pokoleń moja rodzina jest polska i jakiś Duda nie będzie mi przeszukiwać genów. Po za tym jest ponoć prezydentem Polski , dla mnie ta jego wypowiedź jest skandaliczna i antypolska.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej