Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Koronawirus - Unia Europejska i Nowy Porządek Świata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Są też głosy mówiące, że ów wirus miał wywołać odpowiednią reakcję ludzi i być na tyle zauważalny, aby można było - niby ze względów bezpieczeństwa - w sposób narastający zniewalać ludzi "dla ich dobra"

 

 

Jeżeli jeszcze ktoś się łudził, że obecny kierunek "rozwoju" UE jest słuszny to chyba musiał u niego nastąpić zmierzch tych nierealnych marzeń o Jednym Państwie Europa. Koronawirus pokazał, że ten jeden bełkotliwy język elit unijnych, które uzurpowały sobie prawo do zarządzania w poszczególnych państwach należących do UE jest po prostu nic nie znaczącym frazesem i czymś nierealnym, absurdalnym.

 

Okazało się bowiem, że UE nie potrafiła skutecznie i w odpowiednim czasie scementować się na wspólnej walce z koronowirusem i znów zajmują się tym poszczególne państwa narodowe i to od tych państw zależy bezpieczeństwo zdrowotne własnych obywateli. UE jest w tej walce zupełnie niepotrzebna a do tego niemrawo nieskuteczna: wracają granice międzypaństwowe, pomoc obywatelom finansowana jest przez budżety narodowe, od poszczególnych narodowych systemów ochrony zdrowia zależy ich efektywność, wszelkie decyzje podejmują lokalne rządy nie oglądając się na jakąś sztuczną formę abstrakcyjnej sztuki jaką jest współczesna UE.

 

I nawet gdy teraz w końcu UE zrozumiała co się dzieje i przeznaczyła dodatkowo na walkę z koronawirusem 37,3 mld euro to i tak mleko się już rozlało (Polska ma otrzymać w dwóch transzach ponad 7,4 mld euro, najwięcej w Europie, co też jest wyrazem aprobaty władz unijnych dla polskich sposobów walki i zapobiegania zakażeniom koronawirusem). Do tej pory niemalże biernie przyglądano się pandemii, by dopiero teraz wdrażać środki na pomoc w walce z jego skutkami. Tym niemniej dystrybucją tych środków zajmować się będą państwa narodowe a nie jakieś niepotrzebne biurokratyczne molochy unijne. Czyli jednak potrzebne są konkretne państwa, które są zdolne do natychmiastowej reakcji a nie unijnej inercji decyzyjnej.

 

Idea Szkoły Frankfurckiej, A. Gramsciego, A. Spinellego i innych komunistów kulturowych właśnie ukazała swą irracjonalność i upadek. W Europie nie jest możliwe zbudowanie sztucznego świata podobnego do ZSRR, który ja nazywam Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Odejście od pierwotnych założeń ojców założycieli UE (np. R. Schumana); stopniowe wykorzenianie w Europie wartości chrześcijańskich, które były fundamentem rozwoju Europy; gender; lewacko-liberalna politpoprawność i fałszywie pojmowana tolerancja; odchodzenie od narodowych granic; multikulturowość; itd. spowodowały obecnie powstanie napompowanej do granic wydmuszki zwanej UE, która - mim zdaniem - pęknie z wielkim hukiem. Zrozumieli to już Brytyjczycy i powoli takie zrozumienie będzie w kolejnych krajach. Im dłużej ten balon będzie nadmuchiwany, tym większa będzie siła rażenia jego pęknięcia. Oby więc pękł jak najszybciej a Unia Europejska powróciła do swoich korzeni i zasad współpracy jaka była w czasach EWG (swoboda przepływu kapitału, towarów i ludzi). Te wszystkie instytucje obecnej unii w stylu PE, KE i inne są zupełnie niepotrzebne i tyle. To tylko balast, który powoduje stopniowe zatapianie naszego europejskiego kontynentu.

 

Są też głosy mówiące, że ów wirus miał wywołać odpowiednią reakcję ludzi i być na tyle zauważalny, aby można było - niby ze względów bezpieczeństwa - w sposób narastający zniewalać ludzi "dla ich dobra". Miałoby to na celu doprowadzenie ludzi do stanu ciągłego zagrożenia, strachu i paniki a tym samym ich zgody na ograniczanie ich praw i wolności, np. obowiązek kolejnych szczepień, likwidacja w obiegu gotówki, czipy RIF, GMO, ograniczanie poruszania się, itd. Pojawiają się ponadto zarzuty, że owa pandemia koronowirusa jest przedsięwzięciem zwolenników budowy Jednego Państwa Światowego (NWO) i też testuje ludzkość dążąc tak naprawdę do jej depopulacji i całkowitego zniewolenia. Takiego zniewolenia, które pozwoliłoby wreszcie globalistom na zapanowanie nad światem.

 

Szczerze powiedziawszy sam nie wiem co o tym specyficznym patrzeniu na obecną pandemię mam sądzić. Z jednej strony wydaje się tzw. "teorią spiskową" i to skrajną, ale z drugiej strony nie mamy prawie żadnych publicznych informacji o rzeczywistym źródle pojawienia się koronawirusa u ludzi. Skąd on się wziął? Jest odzwierzęcy (nietoperze, łuskowce) czy jest mutacją innych wirusów? A może został wytworzony w laboratoriach naukowców pracujących nad bronią biologiczną? A jeżeli tak to w jakich laboratoriach? I czy był "wyswobodzony" celowo czy też był to błąd przy pracy chemików? Na razie tylko wiemy, że potocznie mówi się o chińskim Wuhan jako źródle koronowirusa, ale tzw. "zerowy pacjent" jest nadal poszukiwany.

 

O rzekomym wyprodukowaniu koronawirusa przez laboratoria wojskowe mówi też m.in. znany "spiskowiec" Alex Jones, np. w tym filmie:

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=7aZQgP0j7ic&feature=youtu.be

 

Sądzę, że sama UE już zauważyła, że walka z koronawirusem jest dla niej testem konieczności jej istnienia. Stąd dodatkowe środki unijne, które mają udowodnić, że jednak tak jest.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Tusk apeluje na Twitterze: "Trzeba przełożyć wybory". Internauci drwią: Zajmij się Pan dyrektywami o przewozie cukierków
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yYjIzNC9wLzIwMjAvMDMvMTQvODI1LzUyMy80MjY2NjIyYjhmZDY0ZmUxODM4ODY2MDlkYmRmOTI0Yi5qcGVn.jpeg

  Tego głosu brakowało. Donald Tusk postanowił podzielić się z internautami swoimi złotymi myślami. Były przewodniczący Rady Europejskiej apeluje o przełożenie wyborów. Tusk przekonuje na Twitterze, że z powodu epidemii koronawirusa należy przełożyć wybory prezydenckie. Epidemia wymaga solidarności i jedności. Kampania to konkurencja, wzajemna krytyka, wręcz walka. Epidemia WYKLUCZA kampanię. Wniosek jest jeden: trzeba przełożyć wybory. Za zgodą wszystkich czytamy we wpisie Tuska.

  https://wpolityce.pl/polityka/491129-tusk-trzeba-przelozyc-wybory-internauci-drwia

  Patrząc na to zdjęcie można by tu zacytować pana Ziemkiewicza - ” Twarz "a’la kierwiński spragniona rozumu” ! Chłopek się nudzi i pajacuje.
  Przełożyć to ty Tusku możesz gazety na stoliku Merkel i wesoło zaszczekać. Teraz już nieważne co mówi, bo i tak nikt go nie słucha i nikt nie uwierzy - od kiedy zaistniał w polityce to krętacz, intrygant i naczelny kłamca - dopóki nie skapcaniał był mistrzem w tej dziedzinie…
 • @krzysztofjaw
  EPIDEMIA WIRUSÓW: Systemowi Niemieckiej Opieki Zdrowotnej grozi załamanie!
 • @kula Lis 69 17:10:54
  Donald Tusk? Niech on sobie pisze jakieś apele i odczytuje je przed własnym lustrem.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw
  Kiedyś na coś trzeba będzie umrzeć, przecież istnieje życie wieczne. Część ludzi odejdzie teraz inni później. Moja rada, spowiedź św, Komunia- Eucharystia, wiara. Pozdrawiam.
 • Na 103 zachorowania tylko
  3 osoby nie żyją.
 • @krzysztofjaw 18:30:54
  Pozdrowienia,,,,,,,,,,,,,,,,

  POPARCIE ŻYDOWSKIE DLA ANDRZEJA DUDY: “Izabela Swijas; W Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę, której przytaczam wybrane fragmenty (cały tekst na stronie Instytutu) bez komentarza: „Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP […] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. […] Jest to najlepszy kandydat na Prezydenta dla Polaków i dlatego apelujemy o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach. Ze swej strony podejmiemy wszelkie możliwe działania, by wynik wyborów był zgodny z naszymi oczekiwaniami” — http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11854&Itemid=56
 • @krzysztofjaw
  "UE jest w tej walce zupełnie niepotrzebna a do tego niemrawo nieskuteczna: wracają granice międzypaństwowe, pomoc obywatelom finansowana jest przez budżety narodowe..."

  Panie Krzysztofie, to już podobno nieaktualne, bo UE sypnie groszem, a dziwnym trafem Polska ma otrzymać najwięcej (7,435 mld euro) a po nas Węgry( 5,60 mld euro).
  Dokument, noszący nazwę Coronavirus Response Investment Initiative (Inicjatywa Inwestycyjna w Reakcji na Koronawirusa), został w formie prezentacji zamieszczony na stronie unijnej Dyrekcji Generalnej ds. Budżetu i podpisał go jej szef, Holender Gert Jan Koopman.

  Dokument nie wyjaśnia, dlaczego Polskę potraktowano aż tak hojnie i dlaczego drugim co do wielkości beneficjentem mają być Węgry, dla których przeznaczono 5,60 mld euro. Obydwa te rządzone przez eurosceptyków kraje mają razem dostać 35 proc. całej sumy przeznaczonej dla wszystkich unijnych państw, z których każde dotknięte jest już koronawirusem.

  Zapewne chodzi o to, by obiecane pieniądze dla eurosceptyków(Polska, Węgry) zniechęcały nas do fikania w UE w czasie tej wojny(bo to jest wojna, której jednym z celów jest rozpirzenie eurokołchozu).
  Pzdr.
 • @Wrzodak Z. 22:38:48
  Ty byłbyś lepszym kandydatem na "rezydenta" w Izraelu!!!
 • @35stan 22:49:20
  "dziwnym trafem Polska ma otrzymać najwięcej (7,435 mld euro)"

  Zachodnio-europejscy politycy są do bólu pragmatyczni. Polska ma kulejącą i zaniedbaną służbę zdrowia, i ma opinie kraju o niskim poziomie organizacji. Chcą się zabezpieczyć przed powstaniem następnego epicentrum.
 • @zibi 12:23:54
  Nawet 100% prawda i fakty dla ciebie nie są argumentem, tak masz przeżarty mózg tanim winem.
 • autor
  *****
  Polecam:
  Czy Grodzki zostanie męczennikiem?

  https://niepoprawni.pl/blog/husky/czy-grodzki-zostanie-meczennikiem

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej