Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
701 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Koronawirus-Czy minister zdrowia sprawdza się na stanowisku?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdego jednak człowieka na odpowiednio wysokim stanowisku (publicznym czy prywatnym) poznaje się tak naprawdę w sytuacjach kryzysowych, kiedy trzeba wykazywać się właściwymi umiejętnościami zarządczymi.

 Jestem bardzo zżyty ze środowiskiem medycznym i znam jego problemy. Pisałem nie raz na temat sektora publicznej ochrony zdrowia i konieczności oraz kształcie jego reformy i muszę przyznać, że od samego początku, gdy ministrem został Łukasz Szumowski, byłem do niego sceptycznie nastawiony. Ta moja sceptyczność narastała w miarę upływu czasu i braku wypracowania przez niego jakichś zrębów kompleksowej reformy tegoż systemu. Stawiałem go na równi z ministrem spraw zagranicznych J. Czaputowiczem i wskazywałem, że ci dwaj ministrowie winni być zmienieni.

 
Tym niemniej nie jestem pracownikiem ministerstwa zdrowia i być może jednak za mało wiedziałem i wiem na temat działalności ministra. Natomiast tak naprawdę jedynym przekazem medialnym była do tej pory informacja o sukcesywnym zwiększaniu środków finansowo-rzeczowych na system ochrony zdrowia, jednak bez wskazywania konkretnych rozwiązań reformujących ten system. Może trzeba jeszcze trochę czasu? Wszak ministrem Ł. Szumowski jest dopiero od 9 stycznia 2018 a jak do tej pory żadnemu ministrowi nie udało się przeprowadzić fundamentalnej reformy tego systemu a np. pomysły rządów PO-PSL polegały tak naprawdę na pozbyciu się problemu poprzez np.  prywatyzację szpitali (vide: casus Sawickiej). To były chore projekty reformy, bo wtedy taki atak pandemii jak dzisiaj byłby bardziej odczuwalny dla obywateli albo też nastąpiłby paraliż państwa w zakresie ochrony zdrowia jego obywateli.
 
Każdego jednak człowieka na odpowiednio wysokim stanowisku (publicznym czy prywatnym) poznaje się tak naprawdę w sytuacjach kryzysowych, kiedy trzeba wykazywać się właściwymi umiejętnościami zarządczymi. A takim kryzysem w sferze bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków jest  obecna pandemia koronowirusa.
 
Jak sobie w tej nadzwyczajnej sytuacji radzi minister zdrowia? Ku mojemu zaskoczeniu bardzo dobrze i - uwzględniając moje wcześniejsze zastrzeżenia - bardzo się z tego cieszę. Podejmuje odpowiednie decyzje w odpowiednim czasie. Wykazuje się spokojem i pozytywną pewnością siebie. Podejmuje trudne społecznie ustalenia i potrafi je skutecznie wdrażać w życie, z jednoczesnym sprawnym przedstawianiem ich opinii publicznej. Umiał zorganizować niemalże ad hoc cały sektor ochrony zdrowia na walkę z koronawirusem. Mało tego. Potrafił z wyprzedzeniem wdrażać rozwiązania, które były (są) później kopiowane przez inne kraje i również potrafił uczyć się na błędach tych krajów. Oczywiście wszystkie te działania nie mogły nas ustrzec przed koronawirusem, ale jak na razie odsetek chorych i zmarłych jest bardzo niski w porównaniu z  nawet liczniejszymi ludnościowo krajami  UE i miejmy nadzieję, że będzie tak dalej. Sytuacja bowiem jest bardzo dynamiczna dziejąca się dwadzieścia cztery godziny na dobę. Zachorowania wciąż rosną i niestety mamy już krajowe źródła tych zachorowań, choć wpierw wirus był przywleczony z zagranicy, szczególnie z Włoch.
 
Ale też przy tej okazji okazało się, że nasz system ochrony zdrowia wcale nie jest aż tak zły i w momencie kryzysowym potrafił i potrafi skutecznie działać. To dobrze wróży na przyszłość. Również podobnie jest też z innymi organami państwowymi z szeroko pojętego otoczenia tegoż sektora:  SANEPID-u czy Inspekcji Sanitarnej. Oczywiście nie oznacza to zaniechania prób zmiany systemu ochrony zdrowia, ale przynajmniej teraz jesteśmy w stanie "wyłapać" wszystkie dotychczas istniejące tzw. "wąskie gardła", co pozwoli na skuteczniejszą strategię funkcjonowania i reformy naszej publicznej służby ochrony zdrowia.
 
Szacunek należy się też wszystkim innym ministrom i ludziom, którzy pracują na ich rzecz jak np. MSWiA czy MO i w ogóle tenże szacunek należy się dziś całemu rządowi z premierem M. Morawieckim na czele, bo też od niego zależy koordynacja całości działań związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.
 
Nie wyobrażam sobie obecnej sytuacji, gdyby rządziła dziś totalna opozycja, która "budowała państwo z dykty", gdzie miały być tylko: "c..uj, dupa i kamieni kupa". To byłby koszmar dla naszego państwa i jego obywateli.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • A paradoksie.
  "
  Nie wyobrażam sobie obecnej sytuacji, gdyby rządziła dziś totalna opozycja, która "budowała państwo z dykty", gdzie miały być tylko: "c..uj, dupa i kamieni kupa". To byłby koszmar dla naszego państwa i jego obywateli.
  "

  Podzielam opinię autora ... gdyby rządziła totalna opozycja to mielibyśmy o paradoksie "Amerykę" w Polsce.
  Amerykanie mają taką "h..j, .d..pa i kamieni kupa..." w zakresie zdrowia.
  o paradoksie bo PIS to nadgorliwy wasal USA.
  Jednak w zakresie zarządzania Państwem PIS "się stara" i oceniam te starania pozytywnie.
 • @Oscar 14:12:01
  Zgadzam się, że w USA z systemem ochrony zdrowia jest nie najlepiej. I też widzę, że nasze władze obecnie naprawdę się starają i dobrze.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 14:14:49
  "Zgadzam się, że w USA z systemem ochrony zdrowia jest nie najlepiej. I też widzę, że nasze władze obecnie naprawdę się starają i dobrze. "

  Kpi sobie Pan.

  "Zbankrutowane szpitale powiatowe mają ratować Polaków przed epidemią. Tak źle jeszcze nie było":
  https://oko.press/zbankrutowane-szpitale-powiatowe-maja-ratowac-polakow-przed-epidemia-tak-zle-jeszcze-nie-bylo/
 • @Pedant 14:27:23
  Długofalowy program zbankrutowania szpitali to jeden ze sztandarowych programów PO...to droga do prywatyzacji czyli "amerykanizacji" służby zdrowia.... jak taka służba działa widzimy w Ameryce.

  PIS nie ma zaczarowanej różdżki...by odwrócić wieloletni program PO.
  a szpitale są samorządowe a tam ciągle rządzi PO... czyli program jest realizowany...są stwarzane warunki do upadku szpitali bo to jest droga do prywatyzacji ... do kolesiów... a kasa wymuszana na chorych i cierpiących może być wielka... to jest biznes.. jak samej Ameryce..
 • @Oscar 14:48:28
  "PIS nie ma zaczarowanej różdżki...by odwrócić wieloletni program PO."

  No to jak? Jest świetnie czy jest to wina Tuska?

  A może lekarzy co się szlajają po zagranicznych kurortach i obżerają kawiorem?

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-10-15/skandal-manipulacja-lekarze-rezydenci-o-wytykaniu-im-egzotycznych-podrozy/
 • Grube nie doszacowanie.
  "
  W ten sposób Ameryka i Wielka Brytania maksymalizują liczbę zgonów Koronawirusa .
  .https://pbs.twimg.com/card_img/1238171249676877825/pDbOFTYD?format=jpg&name=small

  Najgorszy scenariusz może przynieść do 1,5 miliona zgonów w Wielkiej Brytanii i do 7,6 miliona zgonów w Stanach Zjednoczonych, przy założeniu najwyższego szacowanego wskaźnika śmiertelności. Tego scenariusza można całkowicie uniknąć. Jednak obecne strategie rządowe w USA i Wielkiej Brytanii zwiększają prawdopodobieństwo śmiertelności, ponieważ nie spowalniają rozprzestrzeniania się infekcji, a tym samym szybko przytłaczają zakłady opieki zdrowotnej na początku.

  This is how America and Britain are maximising coronavirus deaths
  .https://medium.com/insurge-intelligence/science-shows-that-only-radical-action-can-avert-a-coronavirus-bloodbath-2e9955a724d2

  "

  Śmiertelność liczona dla 2%... a ja wykazywałem że realna będzie wyższa kilka razy... a puszczona na żywioł...bez obrony bo system się załamie a w USA i nie ma żadnego systemu.... będzie jeszcze wyższa.

  To oznacza że rzeź osób starszych i schorowanych będzie straszliwa.
  ale.. poprawią się statystyki struktury społecznej ...
  to co zostanie będzie młodsze i zdrowsze.
  Może o to chodzi głębokiemu państwu w USA ..choć wątpię..
  Puszczenie epidemii na żywioł to tylko dowód na brak systemu który by mógł z tym walczyć...
  USA i W.Brytania.. to "ch..j d..pa i kamieni kupa" przynajmniej w zakresie polityki zdrowotnej a ogólnie socjalnej.
 • @krzysztofjaw 14:14:49
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-w-polsce-szpitalom-grozi-zapasc,nId,4379625#iwa_source=special


  ,,Jest dobrze, ale nie-beznadziejnie"

  (...)Rząd zamyka szkoły i instytucje publiczne. Polacy mają siedzieć w domach, żeby koronawirus SARS-CoV-2 wyrządził jak najmniejsze szkody. Tymczasem szpitalom, które mają zwalczać epidemię, brakuje pieniędzy na bieżące funkcjonowanie. Prawdopodobnie w kwietniu może nas czekać katastrofa. Jak mówią nasi rozmówcy ze szpitali powiatowych, w systemie ochrony zdrowia brakuje nawet 15 mld zł.

  ---

  Jednak Izrael ma prawo do obrony, więc zakup F35 jest w pełni uzasadniony. Szumowski pomór zrzuci na królową nieba, gdyż jakoś rok czy dwa temu, koronował ją na szefową resortu zdrowia.
 • @Oracz 15:23:12
  Jest jeszcze inne potencjalne zagrożenie.
  Wirus łazi po ludziach ludzie to ssaki.
  Pytanie czy wirus łazi tez o innych ssakach a jak tak to po jakich...
  to samo dotyczy innych żywych stworów (ptaki, ryby, robale..).

  Odpowiedzi nie znam a trzeba znać.
  Grypa była "świńska", "ptasia", "krowia" nie ludzka ..koronawirus jest "ludzki" czy aby tylko ludzki ?
  Czy te poprzednie "grypy" były testami poprzednich wersji wirusa ?
  Jak obecna "grypa" nie jest tylko ludzka to mamy kolejną katastrofę wyrzynania zwierzęcych "nośników" wirusa..

  Wyrżnięcie zwierząt to problemy żywnościowe...(krowy dają nie tylko mięso ale co ważniejsze ...mleko czyli śmietany, sery....kury dają jajka.. czyli makarony...dla niezorientowanych)
 • @Oscar 15:40:25
  Tego to ja nie wiem, natomiast wiem że za czczenie królowej nieba Bóg obiecał wszelkie plagi z zarazą włącznie.

  Lecz katolicy mają ponoć nad tym wszystkim pieczę. Ja tam moc katolików znam i ją mierzy się dziesiątkami milionów trupów (na przestrzeni wieków nawet i setkami milionów). To robi to wrażenie, np ilość ofiar ,,pobłogosławionej" II WŚ.

  http://Bar-bara.neon24.pl/post/153646,dziekujmy-bogu-za-koronawirusa-covid-19#comment_1646006
 • @krzysztofjaw
  Przypominam że POPIS równo ma zdrowie obywateli gdzieś . Natomiast wybory coraz bliżej , a po wprowadzeniu stanu wyjątkowego to dopiero chłopaki będą mogli namieszać bez oglądania się na motłoch w ten kraju .Zakład ?. Salute 5*
 • @Repsol 16:39:26
  Moim zdaniem wybory zostaną przesunięte jak się epidemia nie skończy.
 • @Oscar 17:04:05
  :))))) Dobre coś wymyślą .Salut .
 • @Oscar 15:40:25
  Komary będą roznosić koronawirusa?
 • @Repsol 16:39:26
  Może pod osłoną stanu wyjątkowego dobra zmiana przeprowadzi......akt 447? I nawet nikt nie filmie.
  ;)
 • @zbig71 17:39:20
  "Komary będą roznosić koronawirusa?"

  Koronawirus infekuje błony śluzowe i drogi oddechowe, nie krew.
 • Jeżeli minister
  karnie wykonuje rozkazy - kogo trzeba - to wtedy jest cacy a tzw. opinia publiczna - przecież nie istnieje. Ponadto nie wiemy - czy ten ukoronowany świrus ma tutaj w atrapie Polski dokazywać coraz bardziej - czy tylko umiarkowanie.
  Wniosek?
  Zawsze można mówić co innego a robić co innego.
 • CZARNE CHMURY NAD SIECIĄ 5G
  PRZYKRYTE FAŁSZYWĄ „PANDEMIĄ” KORONAWIRUSA

  Fałszywa pandemia koronawirusa nie została wywołana bezcelowo. Naukowcy obserwujący narastający kryzys zdrowia publicznego po uruchomieniu komercyjnej sieci 5G, natychmiast znaleźli plan B, który mógłby zatuszować reakcję ludzi na nową technologię. Bioinżynieryjny koronawirus wywołuje, o dziwo, objawy podobne do zespołu dolegliwości u pacjentów z nadwrażliwością elektromagnetyczną.
  Wuhan z komercyjną siecią 5G

  31 października 2019 roku oddziały największych chińskich operatorów telekomunikacyjnych w prowincji Hubei w środkowych Chinach ogłosiły uruchomienie komercyjnych sieci 5G w prowincji. Oczekiwano, że do końca 2019 r. w mieście Wuhan, stolicy Hubei, będzie 10 000 stacji bazowych 5G, których rozmieszczeniem miała zająć się głównie firma China Telecom i China Mobile Hubei Branch.
  Ta pierwsza stworzyła sieć 5G obejmującą porty lotnicze, dworce kolejowe i inne obszary w mieście.Druga zaś uruchomiła w mieście 1580 stacji bazowych 5G w połowie października, doprowadzając zasięg 5G do uniwersytetów, węzłów transportowych i innych gęsto zaludnionych obszarów.
  Nagle, niespodziewanie w Wuhan „uderzył” koronawirus – tak przynajmniej oficjalnie ogłoszono światu. Tak naprawdę wybuch pandemii pojawił się chwilę po tym, jak eksperymentatorzy wprowadzający komercyjną sieć 5G, zaobserwowali epidemię objawów zespołu 5G.
  Świnki morskie narażone bezpośrednio na promieniowanie 5G padały dosłownie jak muchy.
  Nagle na oddziały ratunkowe zaczęli trafiać ludzie z objawami nadwrażliwości na promieniowanie elektromagnetyczne.
  Dlatego szybko znaleziono plan B, aby zatuszować prawdziwy powód dziwnych dolegliwości i wymyślono zjadliwą grypę – bioinżynieryjnego koronawirusa, który wywołuje objawy podobne do zespołu 5G.
  Jak się okazuje, kraje z najbardziej zaawansowanymi wdrożeniami i rozpowszechnieniem technologii 5G, mają najwyższą zapadalność na przypadki COVID-19, zarówno wskaźniki infekcji, jak i śmiertelności. Naprawdę interesujące jest to, że w Afryce jak dotąd odnotowano bardzo niewiele przypadków zachorowań, co nasuwa pytanie: w jaki sposób kraje Trzeciego Świata w Afryce unikają tak zakaźnego szczepu koronawirusa, biorąc pod uwagę wszechobecny brak odpowiednich warunków sanitarnych i niezbędnej higieny?
  Zachorowania na statkach wycieczkowych

  Naprawdę interesujące jest to, że w Afryce jak dotąd odnotowano bardzo niewiele przypadków zachorowań, co nasuwa pytanie: w jaki sposób kraje Trzeciego Świata w Afryce unikają tak zakaźnego szczepu koronawirusa, biorąc pod uwagę wszechobecny brak odpowiednich warunków sanitarnych i niezbędnej higieny?
  Najlepszym dowodem na dość oczywiste powiązanie 5G z koronawirusem są różne statki wycieczkowe, które widziały niewytłumaczalny wzrost przypadków koronawirusa, nawet po poddaniu wszystkich pasażerów kwarantannie.
  Wiele największych linii wycieczkowych chwali się obecnie faktem, że mają najnowsze i najlepsze technologie 5G, umożliwiające stały i szybki dostęp do Internetu.
  Najbardziej zaawansowane i rozbudowane statki wycieczkowe są najlepszym przykłady tego, jak będzie wyglądał Internet przedmiotów w przyszłości, o ile jego rozbudowa przebiegnie bez przeszkód z powodu bardzo poważnych problemów związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem.
  Zespół objawów 5G
  Dlaczego więc koronawirus łączony jest ze skutkami zdrowotnymi, jakie wywołuje sieć 5G?
  Otóż zespół 5G jest stosunkowo nową chorobą, która nie została jeszcze uwzględniona w głównym nurcie ze względu na to, że jego rozpoznanie natychmiast przerwałoby trwające wdrażanie technologii 5G.
  Jakie są dokładne objawy zespołu 5G?
  Jest ich wiele i manifestują się inaczej u każdej ofiary tej podstępnej choroby, aczkolwiek duża liczba typowych objawów ciężkiej grypy naśladuje zespół 5G.
  Jednak najważniejsze jest to, że te dwie odrębne jednostki chorobowe wzajemnie się naśladują i podtrzymują, przez co ich rozpoznanie może być dość mylące.
  Innymi słowy, jeśli masz grypę i jesteś narażony na 5G, twój stan może znacznie się pogorszyć.
  Podobnie, jeśli cierpisz na nadwrażliwość elektromagnetyczną i dosięgną cię objawy zespołu 5G, będziesz znacznie bardziej podatny na zachorowanie na grypę, a jeśli zachorujesz, jej przebieg będzie znacznie cięższy.
  Sfałszowana pandemia koronawirusa z Wuhan w rzeczywistości jest zatuszowaniem fali objawów zespołu 5G oraz ekstremalnego i rosnącego niebezpieczeństwa tej zabójczej technologii.
  https://www.tajemnice-swiata.pl/falszywa-pandemia/
 • Jest skuteczne lekarstwo na koronawirusa!
  https://www.youtube.com/watch?v=vO52NTaYP_M
 • @Janisław 21:41:19
  Skąd te bzdury bierzesz ?. Zalecam profilaktycznie Czosnek i witaminę C . Salute :)))
 • Prezesswimusowi i jego slupom wirus potrzebny jest do zamykania granic i straszenia UE polexitem
  ZA obronĘ sĄDOWNICTWA PRZED FASZYZACJĄ Podobnie jak sjonistom wojny światowe potrzebne były do zajmowania Palestyny.
 • @krzysztofjaw
  Trafne spostrzeżenie! Macierewicz: UE, która jeszcze niedawno uważała, że powinna rządzić wszystkim, teraz jakby zniknęła

  https://wpolityce.pl/polityka/491036-ue-a-koronawirus-macierewicz-unia-jakby-zniknela
  Ps...Pan Macierewicz bardzo dobrze wyłuskał prawdę o EU. Trafne spostrzeżenie! UE jakby zniknęła. Niestety, ni zniknęła PO. Unia Europejska to kołchoz nierobów, teraz siedzą cicho bo niema pomysłu jak pomóc, Anglia miała rację opuszczenia Unii Europejskiej. UE nie zdała egzaminu, jest słaba, bezsilna. Gdzie te zasady, solidarność? Unia nie ma planu walki z wirusem, a Włochy zostały osamotnione w trudnej sytuacji. Klapa, wstyd, upadek! Od wczoraj Niemcy i gospodarka niemiecka ma nieograniczony dostęp do pieniędzy, dostaną 500 mld euro! Dla porównania Włochy 25 mld euro?! UE gdy potrzebna to mówi radźcie sobie sami - Francja i Niemcy sprzętu ochronnego medycznego już nie sprzeda, ani Włochom ani Polsce - taki niemiecki porządek. UE nie istnieje, teraz dopiero to widać, Włochy zostały same, pomoc dostały z Chin a UE nie pomogły im w ogóle. We Włoszech lekarze muszą decydować, który pacjent otrzyma aparat do oddychania, a który umrze. Niemcy mają 2x więcej aparatów niż Włosi, ale nie pożyczą żadnego. Po tym wszystkim niektóre Państwa opuszczą UE i to już jest pewne, UE to tylko stanowiska. Tak samo by było gdyby nastąpiłaby nagła agresja militarna. Wszyscy z całym NATO pochowaliby się w mysie dziury i udawali, że ich nie ma. Związek Lewackich Republik Europejskich to projekt ideologiczny i po prostu zdechł wobec realnych zagrożeń. Nadęte głupki z Brukseli pochowały się. Jak przychodzi kryzys to okazuje się, że Unia to fikcja! Chiński wirus obnażył zdebilenie europejskiego żydolewactwa uchodzącego za elyty EU! Zawsze mnie śmieszyli te krzyczące dupki z Brukseli na czele z Ryżym. I zastanawiałam się co by się stało gdyby był jakiś poważny kryzys. No to teraz już wiemy. Czy któryś z mędrców z brukselki, już wydał werdykt w sprawie koronawirusa? nie słyszałem i nie czytałem. No właśnie. KE nagle ucichła, tak jak TVN24 gdy temat niewygodny. Pasożyty z Brukseli własnie się przeprowadzają do Strasburga, a za ten absurd płaci cała Europa. Jak epidemia się skończy to UE się nie podniesie w tym pasożytniczym lewackim kształcie. No i dobrze. UE zajmuje się walką z rządami Polski i Węgier w sprawie słusznej reformy sądownictwa! Zapewne nie mają czasu na takie sprawy jak walkę z koronawirusem! To jest kompromitacja.
 • @Pedant 14:59:12
  Tak to wina żydoszwaba Tuska, oraz pomiotów banderowców Lis- Kopacz i ukrożyda Arłukowicza.
 • @@@@!
  Czy epidemia koronawirusa stanie się wstępem do wprowadzenia bezgotówkowego obiegu pieniądza? Epidemia koronawirusa może mieć bardziej dalekosiężne skutki niż przypuszczamy. Niedawne badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców z Uniwersytetu Princeton, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles oraz Narodowego Instytutu Zdrowia wykazały, że koronawirus utrzymuje się na powierzchni kartonowej przez dobę, a na plastiku i stali nierdzewnej od dwóch do trzech dni. Oznacza to, że może być on przenoszony poprzez banknoty i monety. Już od dłuższego czasu wiele środowisk finansowych podnosi postulat całkowitego przejścia na bezgotówkowy obieg pieniądza. Teraz żądanie, by wyeliminować banknoty i monety, zyska dodatkowy argument – zapewnienia ochrony przed chorobami zakaźnymi. Można spodziewać się, że po zakończeniu epidemii te głosy staną się coraz donośniejsze.
  W swej historii ludzkość wielokrotnie stawała przed dylematem: wolność czy bezpieczeństwo? Ceną za większe bezpieczeństwo zawsze okazywało się ograniczenie wolności. Przy dzisiejszych technologiach likwidacja gotówki oznaczać będzie totalną kontrolę i inwigilację. Niewykluczone jednak, że ludzie sami zgodzą się na taki wariant – w zamian za poczucie większego bezpieczeństwa.

  https://wpolityce.pl/swiat/491076-epidemia-wstepem-do-bezgotowkowego-obiegu-pieniadza

  Ps..Polacy pomyślcie, że ta cała akcja z koronawirusem to ściema dla wprowadzenia tego przekrętu. Żydowska mafia finansowa z Rothschildami na czele od dawna o to zabiegają a koronawirus jest pretekstem wykreowanym do tego celu a celem głównym jest zdobycie globalnej władzy i zniewolenie ludzi! Wolny Polak NIGDY nie zgodzi się na ten przewał. MASONI WYBIJCIE TO SOBIE Z GŁOWY! Prędzej rozwalimy wasz system. Bo tu nie chodzi o epidemię, której nie ma, tylko o pieniądze i niewolnictwo. Zniszczyć chcą Narody i doprowadzić do całkowitej kontroli wszystkich ludzi na świecie. Będzie chipowanie. Nie daj Boże to będzie nasz koniec….będziemy niewolnikami…Jeśli tak to po nas. Będzie to kolejny dowód na celowe działanie żydobanksterskiej międzynarodówki, sprowadzenie nas do roli niewolników. Nie takie epidemie były, a więcej ludzi ginie z głodu itp. nieszczęść. Krok po kroku wprowadzany jest NWO a ONZ i niestety żydolewacka UE wykonuje polecenia syjonistów! Nigdy i jeszcze raz nigdy nie można się na to zgodzić żeby syjonistyczni banksterzy zabrali nam gotówkę Wtedy Orwellowska wizja mogłaby się ziścić a skutki byłyby nieodwracalne dla ludzkości… Mamy być ogłupioną masą niewolników. Spodobał im się Konzentrationslager! Będą go urządzać! Obóz koncentracyjny jest najbardziej efektywną formą robienia czegokolwiek. Apokalipsa św. Jana powoli się spełnia. Wirus to dobry sposób aby drastycznie ograniczyć wolność. Nie będzie żadnego referendum nikt nie będzie pytał czy chcemy. Niewykluczone jednak, że ludzie sami zgodzą się na taki wariant ? Jeśli ktoś się zgodzi, to nie nieludzie, tylko niewolnicy. Zbliża się czas opieczętowania na prawą rękę albo na czoło: Ap. św. Jaba Rdz.13: w 15-18. Kto nie da się opieczętować to ani nie sprzeda, ani nie kupi. Od 30 lat widzę, jak zwykli ludzie domagają się dla bezpieczeństwa tylu zakazów, które ograniczają wolność a Polakom ich "ułańską fantazję". Ale ja się nie poddaję. W razie wojny, epidemii czy katastrofy bez gotówki nie przeżyjesz..Rolnik nie ma terminala na kartę.
 • @Repsol
  Niewolnictwo istnieje od zawsze, zmieniają się tylko technologie zniewolenia. Money as debt…Jeszcze trochę i wciskać nam będą, że rozmnaża się na gotówce. Zaplanowana i realizowana akcja przez grupę cwaniaków od finansów we współpracy z rządami. I o to chodzi, nie tworzy się przecież wirusa dla dobra ludzkości. Gotówka i populacja ludzi do likwidacji jak głoszą  to żydzi Gates i Gore? Niestety, takie są zamysły gremiów finansowych. Między innymi po to jest ten wirus żeby zniewolić ludzi, od tego jest żydowski "namiestnik" po liceum z Londynu, minister finansów który po polsku nie umie mówić od tego są tego typu prostytutki dziennikarskie. Internet: Pouczenia Pana Jezusa i you tube: W posłudze. Pokój i Dobro!
 • @Repsol
  UE to jest zlepek głównie żydolewaków a dla nich najważniejsze to niszczenie państw narodowych, wprowadzenie lewackich zboczeń, mieszanie ludzi i religii, tworzenie wieży Babel, Bóg mówi stop.
 • @Repsol 23:55:06
  Chiny wysłały pomoc do Włoch (sprzęt i lekarzy) a w tym czasie UE debatuje nad praworządnością w Polsce, mają w nosie pomoc Włochom. Co więcej Niemcy zatrzymują sprzęt medyczny przeznaczony do Polski z Chin..... tak wygląda UE.
 • Niesamowita historia! Minister zdrowia wraz z żoną pracowali w Kalkucie z Matką Teresą. Byli ostatnimi Polakami, którzy spotkali
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182OTZhOC9wLzIwMjAvMDMvMTMvODI1LzQ5NC9lMGY2YjQ5NTU1MzE0Njg2YTRkNmEyNGM5ZWJlMTY2ZC5qcGVn.jpeg
  Ta historia jest niesamowita! Minister Zdrowia Łukasz Szumowski wraz z żoną Anną byli prawdopodobnie ostatnimi Polakami, którzy mieli okazję za życia spotkać Matkę Teresę z Kalkuty. Obydwoje mieli możliwość pracowania w “umieralni” – pierwszym domu założonym przez świętą.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/490994-niesamowita-historia-szumowski-pracowal-z-matka-teresa

  Ps...Czapki z głów panie Szumowski! Wszak pracować ze Świętą to zaszczyt. I nie chodzą do mediów i nie obnoszą się z tym. Skromność jest wielką cnotą. Pozdrawiam Państwa i życzę wszystkiego co najlepsze. Kto miałby się nami teraz opiekować? Duet tępych ukropów Arłukowicz-Kopacz? Czy Szumowski-Morawiecki? Dziękujemy panie ministrze! Kalkuta i Matka Teresa zrobiła pana człowiekiem przez duże C! Panie doktorze Szumowski jest pan w tej chwili człowiekiem wielkiej Misji. Misji, którą powierzyła panu Matka Teresa wraz Matką Bożą Maryją. Ta Misja to czuwanie nad zdrowiem Polaków, to oczyszczenie Polski i Świata ze zła w jakie świat został uwikłany przez mniejszość, która chce nam wmówić, że grzech to najwyższe dobro. Koronawirus wieje kędy chce i nas przywołuje do porządku. Więcej pokory, modlitwy, wiary, pomocy innym, ochrony innych oraz przypomnienia sobie, że jesteśmy jednym narodem a wszyscy ludzie Dziećmi Bożymi. Każde życie jest ważne. I to maleńkie przed urodzeniem i to stareńkie bezradne jak dziecko. Dziękuję Bogu, że jest pan tym, który czuwa nad naszym zdrowiem. Myślę też, że czas na zamknięcie granic.
 • @Oscar 14:12:01
  A ty jesteś pewnie nadgorliwym ruskim wasalem!!!
 • @kula Lis 69 09:26:26
  "Co więcej Niemcy zatrzymują sprzęt medyczny przeznaczony do Polski z Chin..... tak wygląda UE."

  Żródła?
 • @telewidzacy 00:23:41
  Tobie to się"something pojebałoś"!!!To gówniana łopozycja straszy polexitem i ta ,druga teza też jest do dupy!
 • @krzysztofjaw 14:14:49
  Ale z pana jajcarz. Za PO przynajmniej odmalowali część szpitali, teraz to jest nierealne bo na farbę nie mają. W szpitalach lekarze to albo dziadki przed emeryturą albo dzieciaki po studiach (którzy zresztą jak zrobią specjalizację to i tak przejdą do prywatnego sektora albo wyjadą z Polski). Niedawno byłem na ostrym dyżurze w W-wie na Wołoskiej to myślałem że przeniosłem się gdzieś na daleki wschód. PiS z tym teoretycznym rządem pana okłamuje, bo nie robią nic. A jakaś odpłatność za leczenie w szpitalach jest nieuchronna. Jak nas do końca sprzedadzą żydom i amerykanom to i tak szpitale będą tylko odpłatne. Gdyby nie pisowskie włazidupstwo amerykanom, Kaczyński mógł by wprowadzić w Polsce swój ukochany komunizm. Nie musiał by opindalać się z opozycją , pismakami mediami. Służbę zdrowia ustawił by jak za PRL bo wtedy lekarzy i pielęgniarek nie brakowało i nieźle wszystko działało (dlaczego działało to już inna sprawa). Ludzie wtedy narzekali jak parę godzin musieli stać w kolejce do specjalisty, teraz czekają nawet ponad rok i są zadowoleni jak pan.
 • @kula Lis 69 09:07:53
  O czym pan pisze ? Europa dąży do zrzucenia jarzma amerykańskiego i wie że tylko jednocząc się będzie w stanie to zrobić. Amerykanie stają na głowie żeby storpedować te plany. Pierwszy wyłom uczynili (brexit) teraz dążą do drugiego za pomocą polskich lachociągów z PiS. Pisowcy mają mentalność niewolników, ale Niemcy, Francuzi, Włosi to wolne narody które dążą do niezależności od wielkich braci. Japonia też niedługo sobie przypomni o niepodległości. Jak to jest że różne państwa chcą się pozbyć wojsk okupacyjnych a pis nam je sprowadza.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej