Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
701 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

II tura wyborów prezydenckich: A.Duda vs K. Bosak?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na pewno byłaby to walka fair play, bez wzajemnego zacietrzewienia i prowadzona spokojnie.

 Taka rywalizacja jest mało prawdopodobna, choć osobiście uważam, że byłaby na wskroś ciekawa.

 
O zaletach i wadach prezydenta A. Dudy pisałem wielokrotnie i to także w takim kontekście, że on ciągle uczy się wielkiej polityki i wychodzi mu to coraz lepiej. Po drodze nie uniknął błędów, ale żaden z nich nie dyskwalifikował go jako prezydenta.
 
Oczywiście ocena jego osoby dokonywana jest też (a może przede wszystkim) poprzez efekty rządzenia jego macierzystej partii, jaką jest PiS wraz z koalicjantami. To jest naturalne, choć przecież dobrze wiemy, że konstytucyjnymi uprawnieniami są przede wszystkim reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej i zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Tym niemniej każda uchwalona  przez sejm ustawa musi być przez niego podpisana a także on sam posiada możliwość inicjatywy ustawodawczej.
 
Jak więc mogłaby wyglądać jego konfrontacja z K. Bosakiem?
 
Zapewne obaj kandydaci licytowaliby się swoim patriotyzmem: Andrzej Duda pośrednio spuścizną Józefa Piłsudskiego i Lecha Kaczyńskiego a Krzysztof Bosak Romana Dmowskiego. Innym polem rywalizacji byłaby polityka zagraniczna, gdzie K. Bosak w sposób delikatny podważałby sens opierania się jedynie na sojuszu z USA, wskazując, że nie powinniśmy być znów uzależnieni od jednego supermocarstwa, ale winniśmy prowadzić swoją politykę zagraniczną opartą na wielowektorości sojuszy.
 
Na pewno też przez K. Bosaka zostałby poruszony temat zakazu aborcji i eutanazji ze wskazaniem, iż obecną ustawę należy tak zmodyfikować, aby była ona bardziej chroniąca poczęte dzieci. A. Duda najpewniej byłby za utrzymaniem obecnego stanu rzeczy a to ze względu, iż do zwycięstwa potrzebuje też elektoratu centrowego a nie tylko radykalnego.
 
Inną płaszczyzną wzajemnej dyskusji byłoby gender, LGBTQ i multikulturowość oraz poprawność polityczna. K. Bosak prezentowałby pogląd jednoznacznie nakierowany na zakaz powstawania małżeństw homoseksualnych (lub innych płci!) z kategorycznym zakazem adoptowania przez takie pary dzieci. A. Duda z większością tych poglądów by się zapewne zgodził, choć niedawno miał niefortunną wypowiedź na ten temat ustawy o związkach partnerskich: „Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązania zawierałaby taka ustawa. Gdyby chodziło o status osoby najbliższej, ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył”. Ta wypowiedź obecnego prezydenta nie zmienia jednak jego poglądów na temat zakazu adopcji dzieci przez takie pary. Jest przeciwny, ale powinien ważyć słowa, poszukując elektoratu centrowego.  Zapewne też obaj kandydaci mieliby takie samo zdanie nt. ochrony najmłodszych przed ich nachalną seksualizację w szkołach (a nawet w przedszkolach), o co intensywnie walczą środowiska gender i LQBTQ+.
 
Obydwaj panowie mieliby też wspólne zdanie nt. przyjmowania uchodźców do Polski oraz kładliby nacisk na chrześcijańskie fundamenty powstania obecnej Europy. Natomiast na pewno K. Bosak podważałby nasze członkostwo w UE w jej obecnym kształcie a A. Duda podkreślałby konieczność takiego członkostwa i próbę odwrócenia złych tendencji w UE dążącej do zbudowania Jednego Państwa Europa. Byłby - podobnie jak L. Kaczyński - za Europą Ojczyzn, z granicami i zachowywaniem własnych narodowych tradycji.
 
Natomiast być może nastąpiłby spór pomiędzy kandydatami na temat amerykańskiej ustawy 447JUST, która pośrednio może wywołać takie o to skutki, że Polska będzie musiała zrekompensować organizacjom żydowskim straty wojenne i powojenne na terenie Polski, liczone już na jakieś 300 mld. USD. Oczywiście byłoby to niezgodne z polskim jak i międzynarodowym prawem dotyczącym tak zwanego mienia bezspadkowego, które przechodzi na własność określonego państwa i nie można zbiorowo ich zwracać ludziom czy organizacjom nie będącymi bezpośrednio spadkobiercami. Oczywiście w warstwie werbalnej istniałaby pełna zgoda, co do nienaruszalności w tym względzie naszego majątku narodowego, ale w przypadku prezydenta A. Dudy byłoby zapytanie bezpośrednie i kierowane do niego przez K. Bosaka: "Czy podpisze Pan ustawę obywatelską anty-447 jaką Polacy złożyli do sejmu zbierając przeszło 200 tys. podpisów podpisów?"
 
Z pewnością tematów poruszanych w takiej konfiguracji kandydatów w II turze byłoby więcej, natomiast szanse na zwycięstwo K. Bosak miałby minimalne.
 
Po pierwsze dlatego, że jest politykiem niszowym i tak naprawdę Polacy go nie znają i nie są w stanie wyrobić sobie jakiś jednoznacznych o nim opinii. Kampania wyborcza jest zbyt krótka, aby zmienić ten obraz.
 
Po drugie. Jest to polityk, który musi się jeszcze wiele nauczyć. Nie wystarczy posłowanie a dziś tylko tym może pochwalić się K. Bosak. Nigdy nie miał okazji sprawdzić się jako organizator życia społeczno-politycznego w Polsce, choć w ramach swojego środowiska dał się poznać jako człowiek ciężkiej pracy dla dobra tegoż środowiska.  Mimo wielu prób nie ukończył też studiów wyższych.
 
Na pewno jego plusem jest dobra znajomość języka angielskiego, czym może pochwalić się również A. Duda. To niewątpliwy atut obydwóch kandydatów odróżniających ich m.in. od takiej M. Kidawy-Błońskiej, która o tym języku nie ma pojęcia.
 
Za A. Dudą przemawia też jego doświadczenie jako prezydenta Polski i to, że w miarę szybko nauczył się wielkiej polityki. Poza tym jego środowisko rządzi już 5 lat i przez ten okres zrobiło bardzo wiele dla Polski i Polaków. Dalsze pozytywne reformy gwarantowałaby jego ponowna prezydentura. Natomiast środowisko polityczne K. Bosaka w postaci Konfederacji to zlepek wielu ideologii i wielu przywódców. Nie jest to środowisko jednorodne programowo i dziś w wielu głosowaniach głosuje jak totalna opozycja. Wypowiedzi np. J.Korwin-Mikkego, G. Brauna nieraz są rozbieżne np. z wypowiedziami R. Winnickiego czy właśnie K. Bosaka. Trudno sobie wyobrazić jak więc wyglądałaby cała obsada biur nowego prezydenta, ponieważ całe to środowisko dopiero buduje swoje struktury i gdy wszystko dobrze pójdzie może w jakiś sposób okrzepnąć za co najmniej cztery czy pięć lat, pod warunkiem jednak braku takich person jak J Korwin-Mikke.  Podobnie K. Bosak jeszcze potrzebuje czasu by dojrzeć do wielkiej polityki a jego uczestnictwo w kampanii wyborczej może być właśnie takim okresem jego dojrzewania i możliwości poznania go przez Polaków.
 
W drodze przypuszczeń uważam więc, że takie starcie tych dwóch panów byłoby na pewnym dość wysokim poziomie, opartym na merytorycznych argumentach i takowej polemice. Bylibyśmy oszczędzeni jałowej pyskówki, hipokryzji i aberracyjnych wypowiedzi np. ze strony M. Kidawy-Błońskiej. Na pewno byłaby to walka fair play, bez wzajemnego zacietrzewienia i prowadzona spokojnie.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Nie ma szans
  Na to, żeby Bosak przeszedł do drugiej tury. To raz. Po drugie, co autor za bajeczki wypisuje? Jakich doświadczeń nabrał Duda przez te ostatnie 5 lat? Doświadczeń wielkiej polityki!?!?!? Wolne żarty, jedyne czego nauczył się Duda, to jak szybko aportować , jak mu Trup, Merkel, że o przywódcach żydowskich nie wspomnę, rzucają kość i ten w pośpiechu leci, żeby im przynieść ją w zębach. Jakie koncepcje ma PiS z Dudą na politykę zagraniczną? Lizanie dupy Jankesom i Żydom, poza tym nic innego. Żadnych własnych pomysłów. Jak tylko Żorżeta skrzywi się, to cały zasrany PiS z tym nędznym Jarosławem nawet palcem w bucie nie porusza na znak protestu. Autor opowiada bajki, że nawet chyba sam nie wyczuwa, na jaki poziom śmieszności wchodzi.
 • 5 lat poniżania Polaków przez żydo-ukraińskiego prezydenta Dude !
  Prezydent Duda to anty-polak ! i jestem przekonany że on nienawidzi POLSKI i Polaków ! jego cała miłość to żydzi i ukraińcy ! DOSYĆ !!!

  Słowianie ! zaklinam was nie głosujcie na Dudę ! głosujemy na Kosiniaka Kamysza ! dlaczego ? bo z tej menażerii kandydatów tylko on jest strawny ! i nie poleci do USA i NIE PODPISZE 447 !!! Duda to zrobi na kolanach byle by światowe żydostwo zadowolić !

  Bracia Słowianie ! wszyscy czerpią korzyści z baz amerykańskich tylko Duda ochoczo chce dopłacać z naszych ciężko zarobionych podatków za obce bazy w Polsce 2 mld zł i jeszcze na kolanach prosi ! bo mu się marzy wraz z premierem Morawieckim wojna o KRYM !!!!

  Duda i premier Morawiecki to bardzo niebezpieczni osobnicy bo to jest opcja zimnowojenna !

  Słowianie ! 5 lat polityki anty-polskiej przez Dude wystarczy !!!! trzeba go wywalić na zbitą twarz tak jak zrobiliśmy z Komorowskim !!!


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ~! przyjazna wszystkim sąsiadom !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @zbig71 16:28:21
  Gdy spojrzalem na twarz autora komentarza to jest to ten sam osobnik, ktory obsrywal J.Z.Potockiego, ktory jako jedyny kandydat w nadchodzacych wyborach prezydenckich w maja 2020r chce odsunac BANDE CZWORGA (PiS, PO, SLD i PSL) od wladzy i wplywow w Polsce.

  Nawet Konfederacja zdradzila interesy Polski i Polakow glosujac 23 stycznia 2020r za "nowelizacja" starej ustawy z 2014r, zeby umozliwic wyprzedaz koncensji dla obcych firm i umiescilem w tej sprawie swoj komentarz nastepujacej tresci...
  K.Bosak to gadajaca glowa oraz picer i jest szkolony przez A.Dziambora z partii Korwin, ktora wchodzi w sklad Konfederacji - sam Dziambor o tym powiedzial w jednym ze swoich wywiadow na stronie:
  https://www.youtube.com/watch?v=WjBL1m0Rzjc
  Z kolei A.Dziambor to zwolennik J.Korwin-Mikke i LIBERTARIANIZMU, czyli ideologii gloszacej hasla pozbawienia panstwa wplywu nad obywatelami i majatkiem panstwowym (patrz: ideologia "wolnego rynku" - utopii) bez wzgledu na to kto bedzie wlascicielem polskiego majatku narodowego i nawet ostatnio powiedzial o tym glosno S.Krajski, ktory specjalizuje sie w sprawach masonerii, okreslajac libertarianizm jako masonerie - patrz strona:
  https://www.youtube.com/watch?v=qjXFwQbmRvs
  Biorac pod uwage anty-polskie zachowanie sie poslow z Konfederacji w czasie glosowania w dniu 23 stycznia 2020r - patrz wyniki na stronie: http://orka.sejm.gov.pl/Glos9.nsf/nazwa/4_35/$file/glos_4_35.pdf
  oraz obrzydliwe zachowanie sie D.Sosnierza i G.Brauna udokumentowane na video - patrz strony:
  https://www.youtube.com/watch?v=KQ3UxjERd78 https://www.youtube.com/watch?v=SHKg6DSajs8
  nie widze sensu w popieraniu przebierancow z Konfederacji, co wynika z powyzszej analizy opartej na faktach.
  https://www.youtube.com/watch?v=7UBu2IDnMzE&lc=z23dyzdhhlvgvpfdnacdp433coecjp3jhdu0r5sr14tw03c010c.1583282462788777

  @inkoguto69
  Tobie brakuje wiedzy przez co wciaz masz klapki na oczach, chyba ze jestes koczownikiem jak wiekszosc z Konfederacji i nie wypada ci pisac inaczej.
  Juz sama obecnosc ideologii libertarianskiej w Konfederacji jaka jest tzw. "wolny rynek" (kolejna utopia po utopii komunistycznej), ktorej zadaniem jest obrabowanie panstw narodowych z ich majatku, ktory przejma banki i korporacjie miedzynarodowe, czyli prywaciarze dysponujacy olbrzymimi sumami pieniedzy, jest dowodem na zdrade polskich interesow narodowych przez Konfederacje i nic tu nie pomoze pierdolenie Brauna, Bosaka, Sosnierza, JKM, Dziambora etc.
  A jak masz problemy ze zrozumieniem to zacznij nauke od zapoznania sie z haslem: LIBERTARIANIZM.
  PiS (partia interesow syjonistycznych) chce sprywatyzowac zasoby naturalne Polski !
  https://www.youtube.com/watch?v=0nbBeYWrWEw
  T. Adamska na temat oszustw prawnych zwiazanych z kradzieza zasobow naturalnych Polski.
  https://www.youtube.com/watch?v=9xXDpiwgYcs
  K.Bosak jest szkolony przez A.Dziambora z partii Korwin, ktora jest w Konfederacji.
  https://www.youtube.com/watch?v=WjBL1m0Rzjc
  J.Korwin-Mikke i jego zwolennicy to libertarianie (masoneria) https://www.youtube.com/watch?v=qjXFwQbmRvs
  Posel Konfederacji D.Sosnierz powiedzial:
  "Majatek panstwowy to wlasnosc niczyja" https://www.youtube.com/watch?v=KQ3UxjERd78
  Talmud tez naucza, ze majatek gojow to wlasnosc niczyja.
  (The property of a gentile belongs to no one..... - Schulchan Aruch , Choszen Hamiszpat 156)
  https://books.google.ca/books?id=x6CgCgAAQBAJ&pg=PT265&lpg=PT265&dq=talmud+propertyt+of+goim+belongs+to+noone&source=bl&ots=8VqUYMrBEM&sig=ACfU3U2abw9JwQ6Stp2cckmA8NHiZKwGyA&hl=en&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q=talmud%20propertyt%20of%20goim%20belongs%20to%20noone&f=false
  ZASOBY NATURALNE SA WLASNOSCIA NARODU ! https://www.youtube.com/watch?v=VMVvtfJD7i0
  Przyjemnej lektury.
  5.03.2020 12:15am
  https://www.youtube.com/watch?v=fIq5_vOqIgk&lc=z22lc3jx0rbnyrzac04t1aokgkcin45xr4u0rvyturlork0h00410.1583288217241959
  "To sa RZADY MARIONETKOWE, które WYWLASZCZAJA NAS z zasobów naturalnych, ziemi i lasów" - K. Tytko
  https://www.youtube.com/watch?v=f6O0dhDTdxo

  Teraz o marionetce A.Dudzie....
  A.Duda to zdrajca Polski !
  https://www.youtube.com/watch?v=jmBkzV_dSuc
  Dziennikarz sledczy W.Sumlinski nie moze tego powiedzic jako osoba publiczna. Dlatego jeszcze raz powtorze.... A.Duda to zdrajca Polski !
  Taki sam zdrajca Polski jak jego poprzednicy: Jaruzelski , Walesa , Kwasniewski , Kaczynski i Komorowski , ktorzy realizuja zydowskie interesy lokalne i globalne w pierwszej kolejnosci , kosztem Polski i Polakow.
  Wymienione osoby z nazwiska nie zasluguja na nazywanie ich prezydentami Polski, poniewaz to zdrajcy Polski i marionetki na uslugach obcych i miedzynarodowych grup interesow. Ponadto zaden z nich nie zrealizowal obietnic wyborczych , ale oglupiali Polakow swoimi obietnicami , zeby uzyskac poparcie , po czym kazdy z nich realizowal zydowskie interesy w pierwszej kolejnosci.
  Po 30-tu latach marionetkowych rzadow w Polsce sytucja Polski i Polakow wyglada nastepujaco:
  1. Prawie 100 procent bankow w Polsce jest wlasnoscia obcego kapitalu.
  2. Ponad 85 procent bylych fabryk i zakladow przemyslowych jest wlasnoscia obcego kapitalu.
  3. Dlug Polski wynosi ponad 6 bilionow zlotych i rosnie.
  4. Finanse Polski sa w lapach zydowskich bankierow.
  5. Z Polski wyjechalo ponad 8 milionow Polakow za chlebem i wciaz wyjezdzaja.
  6. Nadal trwa cicha wyprzedaz polskiej ziemi i polskich zasobow naturalnych.
  7. Do Polski naplywaja dziesiatki tysiecy nachodzcow ze wschodu, glownie z UPA-iny , a jednoczesnie zydom wydawane sa po cichu dziesiatki tysiecy polskich paszportow i polskojezyczne rzady w Polsce realizuja plan podmiany polskiej ludnosci.
  8. Polacy w Polsce sa oblozeni najwiekszymi podatkami, podczas gdy obce firmy w Polsce nie placa podatkow i wywoza z Polski dziesiatki miliardow zlotych zyskow bez placenia podatkow w Polsce.
  9. Spada poziom zycia polskich rodzin w wyniku podwyzek cen towarow, produktow i uslug.
  10. Wzrasta umieralnosc Polakow w Polsce wywolana:
  - zatruta gleba przez substancje chemiczne stosowane przy uprawie ziemi,
  - zywnoscia GMO (badania na myszach i szczurach potwierdzaja rakotworczosc zywnosci GMO),
  - zatrutymi szczepionkami (rtec, aluminium, formaldehyd).
  11. Trwa zydowska kampania oszczerstw przeciwko Polsce, Polakom i zolnierzom polskiego podziemia zbrojnego wywolana przez srodowiska zydowskie z USA, Izraela i te w Polsce, a zydostwo u wladzy w Polsce nie reaguje i milczy.
  12. Zydostwo u wladzy w Polsce finansuje z pieniedzy polskiego podatnika:
  - zydowskie muzeum klamstw i oszczerstw w Warszawie,
  - zydowski smietnik zwany "cmentarzem" ,
  - zydowskie pismidla oczerniajace Polske i Polakow,
  - oraz pseudo-kulture koczownikow plemiennych zerujacych na innych panstwach i narodach.
  Powyzsze anty-polskie dzialania polskojezycznych ekip rzadzacych i marionetkowych prezydentow prowadza do likwidacji Polski jako panstwa, bo na to miejsce jest zaplanowane panstwo dla zydow, czyli POLIN, o czym wielokrotnie wspominal A.Duda, ale milcza o tym zydzi u wladzy w Polsce i polskojezyczne media w Polsce.
  https://www.youtube.com/watch?v=jmBkzV_dSuc

  Potomek banderowca na prezydenta Polski
  https://gloria.tv/post/JqSykUYa8xhC2EGeuFqpyC8bM
 • Ze swini jest wiecej pozytku niz z A.Dudy.
  Ze swini jest wiecej pozytku niz z A.Dudy.
  Ale przejdzmy do faktow...

  A.Duda to potomek banderowca https://gloria.tv/post/JqSykUYa8xhC2EGeuFqpyC8bM

  A.Duda na obradach knesetu w Krakowie w 2014r - Czego tam szukal ? https://www.youtube.com/watch?v=FUJ43-cj1Eo

  Te zdjecia nie wymagaja komentarza... Andrzej Duda pod Sciana Placzu w Jerozolimie...... odnalazl swoje prawdziwe korzenie - lewa reka A.Dudy na sercu tez ma swoja wymowe.
  https://www.tvpparlament.pl/zobacz-koniecznie/foto/prezydent-duda-w-izraelu-i-palestynie/28711239/prezydent-andrzej-duda-pod-sciana-placzu-w-jerozolimie-fot-papradek-pietruszka/28711377

  Kolejne zdjecie przed sciana placzu w Jerozolimie, tym razem z prawej strony
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/trwa-wizyta-prezydenta-andrzeja-dudy-izraelu/

  Skandalicznie zachowanie i falszowanie historii przez A.Dude w rocznice wydarzen kieleckich w 1946r - ten "clown" wystapil nawet w czarnym kapeluszu na glowie.
  https://dzieje.pl/aktualnosci/prezydent-w-rocznice-pogromu-kieleckiego-nie-ma-miejsca-na-antysemityzm

  A Duda w swoim zywiole, czyli.... Swiece chanukowe zaplonely w Palacu Prezydenckim
  https://www.polishclub.org/2015/12/09/swiece-chanukowe-zaplonely-w-palacu-prezydenckim/

  Medal od A.Dudy dla POLAKOZERCY rabina S.Weissa https://dzieje.pl/aktualnosci/prezydent-duda-odznaczyl-szewacha-weissa-orderem-orla-bialego
  Rabin S.Weiss wielokrotnie oskarzal Polakow o mordowanie zydow, ale do dzis tego nie udowodnil.
  Polski historyk L.Zebrowski demaskuje ZYDOWSKIE ZBRODNIE NA POLAKACH
  https://www.youtube.com/watch?v=FBUsTAMvXcQ&feature=emb_logo

  Jest jeszcze wiele innych dowodow zaprzedania sie A.Dudy, ktory realizuje w pierwszej kolejnosci zydowskie interesy lokalne i globalne.
  "Clown" A.Duda lezal nawet na biurku D.Trumpa, gdy skladal swoj podpis, podpisujac cyrograf z diablem - patrz strona, ktora to udokumentowala:
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1764486,1,stojacy-duda-siedzacy-trump--wpadka-protokolu-wpadka-prezydenta.read
 • @ele 17:58:29
  Władysław Kosiniak-Kamysz (polskie z nazwy, ale czerwone stronnictwo i na pewno nie ludowe "psl" - analogczinie jak z przypadku "pzpr", czyli polska z nazwy, zjednoczona partia, ale nie robotnicza tylko zydobolszewicka agentura, ktorej korzenie wywodza sie z Moskwy).

  W.Kosiniak-Kamysz byl w rzadzie PO (partia interesow niemieckich) w okresie rzadow Tfu-ska i Kopacz, osobnikow dzialajacych na szkode Polski i Polakow.
  I zeby skrocic komentarz to napisze wprost:

  SLD , PSL , PiS i PO.... to jedno zlo i ta BANDE CZWORGA wraz z polskojezycznymi pre-ZYD-entami trzeba odsunac od wladzy i wplywow w Polsce raz na zawsze.
  Na nich czeka PLUTON EGZEKUCYJNY za zdrade Polski i Polakow !
 • @fiesta 21:50:03
  Dziękuję Panu (Pani?) za obszerne komentarze i wskazane filmy i artykuły. Znam dobrze te poglądy, tym bardziej, że z niektórymi się zgadzam. Tym niemniej nie mogę się zgodzić na sprowadzanie wszystkich do wspólnego mianownika: filosemityzmu i chęci Żydów do zawładnięcia Polską. Jestem realistą i wiem, że na dziś wygra A. Duda, choć wolałbym Bosaka, ale on nie ma szans. Może za pięć lat, kto wie.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 23:53:55
  Wobec tego bede musial pana oswiecic i polecam opracowania historyczne:
  W.Konopczynskiego
  T.Gluzinskiego
  W.Sobieskiego
  F.Konecznego
  ks. S.Trzeciaka
  ks. M.Poradowskiego
  ks. bp A.Naruszewicza
  H.Pajaka
  L.Zebrowskiego
  L.Kulinskiej
  T.Ciolkowskiego
  R.Jaworka
  A.L.Szczesniaka
  S.Didier
  ks. A.Barruela
  A.Suttona
  J.Robisona
  A.Ramsey
  ks. D.Fahey
  N.Webster
  W.G.Carr
  D.Brondera
  ks. I.B.Pranaitisa
  M.Hoffmana
  ks. L.Villa
  F.Bellegrandi
  L.Brenner
  B.Rigg
  H.Arendt
  N.Finkelstein
  ks. A.Rohling
  etc.

  Przypuszczam, ze zna pan j.angielski, wiec podam panu strony internetowe, ktore zawieraja udokumentowane informacje i pomoga panu zrozumiec wlasny blad spowodowany niewiedza, czyli roznica w pogladach - oto one:
  TALMUD UNMUSKED. SECRET RABBINICAL TEACHINGS CONCERNING CHRISTIANS
  (Talmud zdemaskowany. Tajne nauczanie rabiniczne dotyczace chrzescijan)
  http://www.talmudunmasked.com/

  THE TRUTH ABOUT THE TALMUD
  (Prawda o Talmudzie)
  https://goyimgazette.com/truth-talmud/#

  Przyklady z Talmudu:
  Sanhedrin 57a . When a Jew murders a gentile (“Cuthean”), there will be no death penalty. What a Jew steals from a gentile he may keep.
  (Kiedy zyd zabije nie-zyda nie podlega karze smierci. To co zyd ukradnie nie-zydowi moze zatrzymac dla siebie)

  Baba Kamma 113a. Jews may use lies (“subterfuges”) to circumvent a Gentile.
  (Zydzi moga uzyc klamstw, zeby oszukac nie-zyda)

  Yebamoth 98a. All gentile children are animals.
  (Wszystkie dzieci nie-zydow sa zwierzetami)

  Gittin 57a. Says Jesus is in hell, being boiled in “hot excrement.”
  (Jezus jest w piekle i gotuje sie w goracym ekstremencie)

  Sanhedrin 90a. Those who read the New Testament (“uncanonical books”) will have no portion in the world to come.
  (Ci co czytaja Nowy Testament nie beda miec udzialu w czasach jakie nastana)

  Powyzsze przyklady dostarczaja dowodow na spisek zydowski przeciw nie-zydom (gojom, czyli zwierzetom) , przeciw Jezusowi Chrystusowi oraz Jego nauce , a takze ukazana jest zapowiedz zaprowadzenia NWO (New World Order - nowego porzadku swiata) przez zydow.

  Spisek zydowski przeciw gojom znany jest co najmniej od 1240r , kiedy byly zyd, ktory przeszedl na katolicyzm N.Donin oskarzyl swoich zydowskich pobratymcow o spisek przeciw chrzescijastwu i gojom.
  W tej sprawie odbyl sie proces w Paryzu za panowania krola Ludwika IX.
  Proces toczyl sie prawie 2 lata i N.Donin mial przeciwko sobie az 4 rabinow - czterech na jednego.
  N.Donin udowodnil swoje racje i wygral proces.
  Sad nakazal spalenie kilkudziesiecu wozow pelnych talmudu w 1242r.

  Czy chce pan uslyszec prawde o tym co dzieje sie w Watykanie i KK od ponad 60 lat oraz jaka role odegral w tym pana idol JP2 (Wojtyla-Katz) ?
 • Do @fiesta 21:50:03
  Wszystko to wiem panie fiesta ! ale kogoś trzeba wybrać i Kosiniak jest mniejszym złem coś z Kukiza do Kosiniaka dotarło może coś zrealizuje co obiecał w swym wystąpieniu wyborczym ! to jest z mojej strony panie @fiesta [ ucieczka do przodu ]

  Nie można pobłażać anty-polskiej polityce Dudy ! następne 5 lat Dudy to z Polski zostaną tylko zgliszcza !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • Jakich doświadczeń nabrał Duda?
  Jak miał mentalność kapciowego, tak ją ma nadal. I nabrał złych cech. Stał się arogancki. Żona również.
  A czy walka byłaby fair? Gdy na okres kampanii zamknąć TVP to może. Ale też nie koniecznie, bo rząd zawsze może rzucić kolejne ochłapy i przedstawić to jako sukces prezydenta
 • @zbig71 16:28:21
  Szansę są, bo o drugie miejsce może rozgorzeć ostra walka. A Kidawa nieraz się ośmieszy.
 • @zbig71 16:28:21
  Ale chyba widzą, że w polityce zagranicznej jest słaby, bo PiSiory jakoś nie eksponują tej tematyki za bardzo.
 • @Wican 09:19:19
  Tylko super fachowcy mogą dosypywać głosów do różnych kandydatur. I tak samo odsypywać.. Ja nie wierzę w demokrację i tu i na świecie.
 • @Wican 09:20:02
  Prawda. Zresztą nie tylko w zagranicznej. To media zrabowane Polakom robią propagandę i tyle.
 • @ele 08:12:37
  Powiedzenie, ze: "ale kogoś trzeba wybrać i Kosiniak jest mniejszym złem" (...) "może coś zrealizuje co obiecał w swym wystąpieniu wyborczym".... jest nadzieja i poboznym zyczeniem tych wyborcow, ktorzy przez ostatnie 30 lat rzadow BANDY CZWORGA (PiS, PO, SLD i PSL) niczego nie zrozumieli.

  W.Kosiniak-Kamysz jest osobnikiem z ukladu BANDY CZWORGA, czyli polskojezycznej grupy mafijnej nafaszerowanej zydami i bylymi agentami oraz TW spec sluzb PRL , grupy, ktora jest uwiklana w setki afer i naduzyc, ktore nie zostaly rozliczone do dzis oraz grupy, ktora dokonala ekonomicznego rozbioru Polski po 1989r i wlasnie ta grupa mafijna (PiS, PO, SLD i PSL) nie chce oddac wladzy, bo to oznacza dla nich ICH WLASNY KONIEC, UTRATE WLADZY I WPLYWOW w Polsce.

  W 1992r rzad premiera J.Olszewskiego chcial oczyscic sejm, senat i stanowisko prezydenta z ludzi tajnych sluzb PRL, ale tego nie zrobil, bo jego rzad zostal odwolany w nocy 4 CZERWCA 1992 przez tych, ktorzy byli umaczani.
  NOCNA ZMIANA - caly film.
  https://gloria.tv/post/Si1hwYh3dsSH44XkJqS8Aee2L

  Film obejrzalem okolo 26 lat temu (wkrotce po powstaniu filmu) i tak mnie zaciekawil, ze zaczalem szukac faktow historycznych w tych sprawach oraz powiazan osob i politykow pokazanych na filmie z bylymi spec sluzbami PRL i setkami afer, o ktorych pisal takze historyk H.Pajak w swoich ksiazkach.
  Ten uklad mafijny, ktory rzadzi w Polsce po 1989r ma tez szerokie powiazania miedzynarodowe z firmami, korporacjami i organizacjami, w tym z miedzynarodowymi spec sluzbami (KGB, CIA, Mosad, BND , MI6 etc) i oczywiscie dysponuje pieniedzmi zrabowanymi Polsce i Polakom, ktore pochodza m.inn. z FOZZ , poprzez ktory "wyparowalo" ponad 2 miliardy dolarow amerykanskich i zadna koalicja rzadzaca nie chce rozwiazac tej afery, tak jak nie chca ujawnic roportu w sprawie WSI , poniewaz w afery sa umaczani politycy z BANDY CZWORGA (PiS, PO, SLD i PSL).
  Glosujac na politykow z BANDY CZWORGA (PiS, PO, SLD i PSL) oznacza poparcie dla tej samej mafii rzadzacej przez ostatnie 30 lat w Polsce, ktora zawsze obiecuje Polakom "zlote gory", a po wyborach ci wybrani politycy dalej robia swoje i chronia swoje dupy i dupy swoich kolesi, czyli calego ukladu mafijnego. Malo tego, kazdy z nich sklada przysiege przed objeciem stanowiska, ze bedzie dzialal w interesie Polski i dodaje: "Tak mi dopomoz Bog", a po objeciu stanowisk maja swoj "honor" i wyborcow w dupie i swiadczy o tym zly stan finansowy, ekonomiczny, gospodarczy i majatkowy Polski oraz ponad 8 milionow Polakow, ktorzy wyjechali z Polski na obczyzne za godnym zyciem.

  Pamietam, jak za rzadow towarzysza Gierka (polski lewak) , a pozniej towarzysza Margulisa vel "gen. Jaruzelskiego" (zyd i agent Moskwy) Polska wpadla w dlug 40 miliardow dolarow amerykanskich, ale to bylo do splacenia, poniewaz Polska posiadala wlasne banki, fabryki i zaklady przemyslowe, silne polskie rolnictwo etc.
  A na dzien dzisiejszy ten dlug wynosi ponad 6 bilionow zlotych (odpowiednik okolo 1,7 biliona dolarow) i rosnie , ale okolo 100 procent bankow , ponad 85 procent fabryk i zakladow premyslowych sa w obcych rekach, glownie zydowskich i niemieckich, a polskie rolnictwo lezy na lopatkach. Jednoczesnie trwa wyprzedaz polskiej ziemi i bogactw naturalnych Polski w obce rece, a Polacy sa traktowani jak obywatele TRZECIEJ KATEGORII w Polsce, niby w swoim kraju - pierwsza kategoria sa zydzi, a druga kategoria sa nachodzcy ze wschodu, glownie z UPA-iny i nawet "ciul " , ktory jest na stanowisku ministra kultury w dziesiejszej III zydo-RP (wiecie o kogo chodzi) powiedzial, ze UPA-incy beda przyszla elita Polski.

  Tu jeszcze dodam, ze konstytucja Stolzmana vel Kwasniewskiego z 1997r nie jest legalna !..... i ta nielegalna konstytucja Stolzmana zostala uznana za wazna przez "sad najwyzszy" III zydo-RP. Brawo !.... to jeszcze jeden dowod na panstwo bezprawia.
  Polacy zyja w republice bananowej pod kontrola ZYDO-ANGLO-SASKIEJ MAFII MIEDZYNARODOWEJ , ktora pociaga za sznurki takimi pajacami jak: Duda, Morawiecki, Kaczynski, Tusk etc , ktorzy wykonuja polecenia tej mafii miedzynarodowej i obietnice skladane przez Dude, Morawieckiego, Kaczynskiego, Tuska i im podobnych z BANDY CZWORGA tyle znacza co pisanie palcem na wodzie.
  Prosty przyklad...
  USA przeznaczyly ponad 5 miliardow dolarow amerykanskich na dokonanie przewrotu wladzy na UPA-inie w 2014r i usuniecie demokratycznie wybranego prezydenta W.Janukowycza.
  Zrodla informacji:
  https://www.bbc.com/news/world-europe-26079957
  https://www.youtube.com/watch?v=U2fYcHLouXY

  Teraz zydostwo z PiS u wladzy w Polsce na czele z pajacem A.Duda pompuja pieniedze polskiego podatnika na utrzymanie UPA-iny i tamtejszych zydow u wladzy w Kijowie - poprzednio robila to koalicja PO-PSL na czele ze Szczynukowiczem vel Komorowskim herbu "dwa psy w tarczy" - jeden s*a , drugi warczy.

  Ostatnie 30 lat istnienia III zydo-RP i rzady BANDY CZWORGA (PiS , PO , SLD i PSL) sa dowodem, ze wy Rodacy-Polacy jestescie leniwi, naiwni i glupi oraz dymani na rozne sposoby i zachowujecie sie jakby wam rozum odebralo.
  Czy wiecie dlaczego ?
  Dlatego, ze polskojezyczna propaganda swiecka i koscielna oraz polskojezyczny rzad i polskojezyczni politycy piora wam mozgi przez 24/7 przez ostatnie 30 lat.
  Zyd Berman w swoim tajnym referacie wygloszonym na forum komitetu zydowskiego Poalej-Syjon powiedzial m.inn. ze:
  " Kwestia żydowska jeszcze jakiś czas będzie zajmowała umysły Polaków, lecz ulegnie to zmianie na naszą korzyść, gdy zdołamy wychować chociaż ze dwa pokolenia polskie".

  Jak widac Berman mial racje, poniewaz wam podoba sie III zydo-RP i glosujecie wciaz na BANDE CZWORGA (PiS, PO, SLD i PSL) przez ostatnie 30 lat.
  Jak z tego wynika, nie chcecie miec Polski tylko III zydo-RP , ktora Duda i jego popratymcy z PiS (partii interesow syjonistycznych) zamieniaja w "POLIN".
 • AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II ???
  Ksiadz L.Villa na stronie 32-33 czasopisma katolickiego "Chiesa Viva" wydanego we wrzesniu 2010r podaje:

  "Jan van Helsing’s book: “The Secret Oganizations and Their Power in the Twentieth Century,” published in 1995, in Germany, on page 70 states:
  «Pope John Paul II, otherwise known as Karol Wojtyla Katz, is an “Illuminati,” a member of the Rotary Clan. He, during World War II, collaborated with Germany, with I.G. Farben, in the production of gas for the gas chambers. At the end of the war, for fear of being called to account for his cooperation in war crimes in Poland, he took refuge under the protection of the Catholic Church. He remained there, and later had an evolution comparable to that of Eisenhower. Later, he became the head of the “Opus Dei Secret Lodge”, and he was Governor of the Rochefeller Clan. John Paul II, of Jewish blood, is pseudo-ruler of the “New World Church ...”

  Tlumaczenie powyzszego tekstu na jezyk polski.

  Książka Jana van Helsinga pt :„Tajne organizacje i ich wladza w XX wieku”, opublikowana w 1995r w Niemczech, na stronie 70, podaje:
  «Papież Jan Paweł II, znany również jako Karol Wojtyła Katz, jest „ Iluminatem ”, członkiem klanu Rotary.
  Podczas II wojny światowej współpracował z Niemcami z I.G. Farben, w produkcji gazu do komór gazowych. Pod koniec wojny, w obawie przed wezwaniem do rozliczenia się ze współpracy w zbrodniach wojennych w Polsce, schronił się pod ochroną Kościoła katolickiego.
  Pozostał tam, a później miał ewolucję porównywalną z ewolucją Eisenhowera.
  Później został szefem „Tajnej loży Opus Dei” i był gubernatorem klanu Rochefeller.
  Jan Paweł II, żydowskiej krwi, jest pseudo-władcą „Kościoła Nowego Świata ...”

  Ciag dalszy w j.angielskim

  His mission was to:
  – Subjugate the Catholic Church to the Jewish religion;
  – Recognize the “secular guilt” of Catholicism toward the Jewish people;
  – Recognize the participation of the Christian Religion to the Holocaust;
  – Weaken the Orthodox Church by proposing “the union of Christian beliefs” to the Orthodox.»

  Tlumaczenie powyzszego tekstu na j.polski

  Jego misją było:
  - Podporządkowac kościół katolicki religii żydowskiej;
  - Uznac „świecka wine” katolicyzmu wobec narodu żydowskiego;
  - Uznac udział religii chrześcijańskiej w Holocauście;
  - Osłabić Kościół prawosławny, proponując prawosławnym „zjednoczenie wierzeń chrześcijańskich” »

  Ciag dalszy w j.angielskim.

  Pierre Mariel, in his book: “The Occult Power That Dominates the World,” on page 7, writes that the Rotary Club was founded on February 23, 1905, in Chicago, by a high-ranking Mason, the Attorney Paul Harris and also three other Masons like him. It is the best known and oldest of the clubs that serve as a provision for the initiated. Omero Ranelletti, in the “Rotary and the Catholic Church,” reports that in 1981 John Paul II received the insignia of “Paul Harris Fellow” from the hands of the International President of the Rotary Club and is now among the Italian Rotarians that also include 5 cardinals, 10 archbishops, 19 bishops and many prelates. On November 4, 1986, at the ceremony to celebrate the 40th anniversary of UNESCO, there was a giant photo of Pope John Paul II, situated in a place of honor, next to the author of “Integral Humanism,” Jacques Maritain and the Socialist Mason and President of Senegal, Leopold Sedar Senghor. It is worth remembering that in the UNESCO booklet, on it’s aims and philosophy, it is written: «UNESCO will have to eliminate any beliefs exclusively or primarily based on the hereafter, and must be founded on “a global humanism” that must be scientific. To this end it is essential for UNESCO to adopt an evolutionary approach.»

  Tlumaczenie powyzszego tekstu na j.polski.

  Pierre Mariel w swojej książce pt. „The Occult Power Dominating the World” (Wladza Okultystyczna rzadzi swiatem), na stronie 7, pisze, że: Rotary Club (Klub Rotarian) został założony 23 lutego 1905 roku w Chicago przez wysokiej rangi masona, prokuratora Paula Harrisa, a także trzech innych masonów takich jak on.
  Jest to najbardziej znany i najstarszy z klubów, który stanowi rezerwę dla wtajemniczonych.
  Omero Ranelletti w ksiazce pt. „Rotary and the Catholic Church” (Rotarianie i Kosciol Katolicki) donosi, że w 1981r Jan Paweł II otrzymał insygnia „Paula Harrisa Fellow” (Wspolnota Paula Harrisa) z rąk Międzynarodowego Prezydenta Klubu Rotary i obecnie należy do włoskich Rotarian:
  5 kardynałów, 10 arcybiskupów, 19 biskupów i wielu prałatów.
  4 listopada 1986r podczas uroczystości z okazji 40-lecia UNESCO, było gigantyczne zdjęcie papieża Jana Pawła II umieszczone w honorowym miejscu, obok autora „Integralnego humanizmu” Jacquesa Maritaina i socjalisty, masona i prezydent Senegalu, Leopolda Sedar Senghor.
  Warto pamiętać, że w broszurze UNESCO na temat jej celów i filozofii napisano:
  „UNESCO będzie musiało wyeliminować wszelkie przekonania wyłącznie lub przede wszystkim oparte na życiu ostatecznym i musi opierać się na
  „ globalnym humanizmie ”, który musi być naukowy .
  W tym celu UNESCO musi przyjąć podejście ewolucyjne. »

  Zrodlo:
  http://krolestwonmp.pl/biblioteka/%5BEN%5D%20CHIESA%20VIVA%20Nr%20430%20-%20Karol%20Wojtyla%20beatified%20-%20NEVER.pdf
 • TYLKO JAN ZBIGNIEW POTOCKI NA PREZYDENTA POLSKI !
  Jan Zbigniew Potocki - Wywiad Dla Radia 2RP

  https://www.youtube.com/watch?v=0aGPCiItccc

  h s1 second ago

  TYLKO JAN ZBIGNIEW POTOCKI PREZYDENTEM POLSKI !

  Pozostali kandydaci to osobniki z ukladu Bandy Czworga (PiS, PO, SLD i PSL), ktora zrujnowala Polske i zrujnowala zycie milionom Polakow.
  Prawie 100 procent bankow i ponad 85 procent fabryk i zakladow przemyslowych w Polsce jest wlasnoscia obcych !
  PiS (partia interesow syjonistycznych) chce pozbawic Polakow bogactw naturalnych i ziemi, bo tutaj buduja panstwo dla koczownikow plemiennych "POLIN".
  Polacy sa obywatelami II-giej i III-ciej kategorii w dziesiejszej III zydo-RP i tania sila robocza.
  Polacy placa najwieksze podatki, podczas gdy obce firmy wywoza kapital z Polski i nie placa podatkow.

  TU CHODZI O BYC ALBO NIE BYC POLSKI I POLAKOW !
 • Jan Zbigniew Potocki - Spotkanie Przedwyborcze, Kraków, 29 lutego 2020
  Jan Zbigniew Potocki - Spotkanie Przedwyborcze, Kraków, 29 lutego 2020 cz 1
  https://www.youtube.com/watch?v=wNZmph2lkoI

  Jan Zbigniew Potocki - Spotkanie Przedwyborcze, Kraków, 29 lutego 2020 cz 2
  https://www.youtube.com/watch?v=T0h_WjetQgk
 • K.TYTKO O ZDRAJCACH Z KONFEDERACJI I NIE TYLKO...
  https://www.youtube.com/watch?v=utQXmanZJxc

  Ideologia "wolnego rynku" to jeden z glownych pomyslow LIBERTARIAN czyli masonerii, ktorej zadaniem jest pozbawienie majatku narodowego panstw i narodow poprzez wyprzedaz w obce rece.
  Zwolennikami tej ideologii sa rowniez poslowie Konfederacji, S.Michalkiewicz etc , ktorzy uwazaja sie za polskich patriotow, a dzialaja wbrew polskim interesom narodowym, co do zludzenia przypomina koncesjonowana "opozycje" wobec rzadow nomenklatury komunistycznej, ktorzy ostatecznie dogadali sie w Magdalencie i przy "Okraglym Stole" w 1989r i podzielili sie wladza w Polsce i rzadza do dzis Polska i Polakami, ale jako marionetki, poniewaz realizuja polecenia z Brukseli, Tel-Awiwu, Waszyngtonu, Nowego Jorku, Berlina etc, a nawet polecenia Banku Swiatowego, sekty Chabad-Lubawicz i zydomasonerii z B'nai B'rith z siedzibami w Warszawie.

  Kto glosuje na takie marionetki jest szkodnikiem i szkodzi polskim interesom narodowym oraz przyczynia sie do likwidacji Polski, procesu, ktory zostal zapoczatkowany przy "Okraglym Stole" w 1989r.
  To jest ZDRADA STANU !
 • Moja analiza K.Bosaka i poslow z Konfederacji.
  K.Bosak i Konfederacja maja swoje plusy i minusy, ale w tym wszystkim jest najwazniejsze, w ktorym kierunku chca popchnac Polske, ktora wlasciwie jest nad przepascia z powodu 30-to letnich rzadow koczownikow plemiennych lub inaczej BANDY CZWORGA ((PiS, PO, SLD i PSL) , ktora definitywnie trzeba odsunac od wladzy i wplywow w Polsce i co do tego nie ma najmniejszych watpliwosci.
  W konfederacji tez sa kosmopolici i widac to po ich wygladzie zewnetrznym, ktory jest charakterystyczny dla koczownikow plemiennych: jajowate glowy, wyzsze czolo, koniec nosa ponizej dolnych czesci uszu, problemy z wymowa litery "r" etc.
  A ci "niektorzy" poslowie Konfederacji o pogladach libertarianskich jak pisal "donpedro" (zwolennik K.Bosaka i Konfederacji) to:
  J.K-M , K.Bosak, A.Dziambor, D.Sosnierz i kilku pozostalych, ktorzy glosowali "ZA" w dniu 23 stycznia 2020r ( patrz strona sejmowa: http://orka.sejm.gov.pl/Glos9.nsf/nazwa/4_35/$file/glos_4_35.pdf ), czyli ponad polowa z 11 poslow Konfederacji ma poglady LIBERTARIANSKIE (kosmopolityczne), a nie "niektorzy" jak napisal "donpedro" - tu jeszcze dodam taki "autorytet" jak kosmopolita S.Michalkiewicz (liberal i zwolennik "wolnego rynku" , a takze kumpel J.K-M), ktory wplynal na usuniecie Polaka dr H.Czerniaka z Konfederacji w oparciu o swoje konfabulacje, co podchwycily rowniez Media Narodowe i tamtejsi kosmopolici, ktorzy zazarcie nie godzili sie na obecnosc Polaka dr H.Czerniaka w Konfederacji.
  Prosze posluchac co mowi S.Krajski o J.K-M i czym jest LIBERTARIANIZM (masoneria).
  https://www.youtube.com/watch?v=qjXFwQbmRvs 

  Ja tez sledze temat masonerii od co najmniej 20 lat i przyznaje racje S.Krajskiemu.

  Jesli chodzi o sprawe eksploatacji zasobow naturalnych Polski przez obce firmy to K.Bosak powiedzial, ze:
  "Polacy beda mieli prace".
  Taka wypowiedz K.Bosaka oznacza, ze albo jest matolem, albo jest zdrajca polskich interesow narodowych i jako przyklad podam opinie:
  inz. K.Tytko
  https://www.youtube.com/watch?v=VMVvtfJD7i0  https://www.youtube.com/watch?v=utQXmanZJxc
  prof. R.Kozlowskiego
  https://www.youtube.com/watch?v=H_D_-ZA9tLA
  analityk T.Adamskiej
  https://www.youtube.com/watch?v=9xXDpiwgYcs 
  Opinie tych 3 osob dowodza, ze K.Bosak to SZKODNIK polskich interesow narodowych, a jednoczesnie zwolennik LIBERTANIARNSKIEJ IDEOLOGII MASONSKIEJ , jaka jest tzw. "wolny rynek" (UTOPIA) i bajki K.Bosaka sa dobre dla naiwnych i glupich Polakow, ktorzy byli i sa karmieni bajkami przez ostatnie 75 lat (1945 - 2020) polskojezycznych rzadow w Polsce.

  Posel A.Dziambor (zwolennik libertarianskiej teorii "wolnego rynku") z partii Korwin chwalil sie, ze szkoli K.Bosaka - patrz strona: https://www.youtube.com/watch?v=WjBL1m0Rzjc 

  Zobaczcie tez Rodacy-Polacy co wygaduje kolejny "uczony w mowie i pismie" D.Sosnierz (posel Konfederacji):
  "MAJATEK PANSTWOWY TO WLASNOSC NICZYJA" https://www.youtube.com/watch?v=KQ3UxjERd78 

  Talmud tez naucza, ze majatek goja to wlasnosc niczyja. 
  (The property of a gentile belongs to no one..... - Schulchan Aruch , Choszen Hamiszpat 156) 
  https://books.google.ca/books?id=x6CgCgAAQBAJ&pg=PT265&lpg=PT265&dq=talmud+propertyt+of+goim+belongs+to+noone&source=bl&ots=8VqUYMrBEM&sig=ACfU3U2abw9JwQ6Stp2cckmA8NHiZKwGyA&hl=en&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q=talmud%20propertyt%20of%20goim%20belongs%20to%20noone&f=false

  K.Bosak w wywiadzie z R.Mossakowskim (CEP) powiedzial, ze:
  "Musimy wspierac polityke Izraela za wszelka cene". https://www.youtube.com/watch?v=qRJ dFdEWM3c

  K.Bosak poszukiwal ukladow z UPA-inskimi szowinistami (nie nacjonalistami, jak sugeruje K.Bosak, ktory albo nie zna okreslen, albo swiadomie klamie)
  https://www.youtube.com/watch?v=tiNM2b-2hEA&feature=emb_logo
  To bydlo jest przesiakniete wrogoscia do Polski i Polakow i nawet rosci sobie prawo do poludniowo-wschodnich ziem dawnej Rzeczpospolitej, zapominajac o tym, ze ich miejsce jest na stepach na wschod ok Kijowa.
  Jak napisal Jarema W 2 lata temu:
  Jarema W 2 years ago
  "To nie jedyny jego "grzeszek". 08-09-2006 bedac wtedy w LPRze, Bosak glosowal za restytucja mienia zydowskiego".

  Takie zachowanie K.Bosaka to jawna zdrada polskich interesow narodowych, zwazywszy na fakt, ze koczowniki plemienne to oszusci i podstepne kanalie poza bardzo drobnymi wyjatkami.
  Koczownikom plemiennych nie nalezy sie cokolwiek od Polski. Kropka.

  Czy K.Bosak to etniczny zyd ?
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/01/22/bosak-tylko-bosak-na-rezydenta-iiizydo-rp-polin/
  Tutaj nalezy dokladnie zbadac koneksje K.Bosaka z Bosakami z Izraela - przydalyby sie badania DNA, poniewaz nie nalezy brac slow K.Bosaka za pewnik, ze nie jest koczownikiem - patrz caly wywiad przeprowadzony z J.Miedlarem, w ktorym K.Bosak nie mowi calej prawdy. Poza tym na podanej powyzej stronie (wiernipolsce1) sa rowniez takie informacje ze zdjeciami:
  Zarzad RN (K.Bosak pierwszy od lewej) na obiedzie z doradca prezydenta Trumpa, prof. Tedem Malochem – maj 2017
  oraz
  Brat K.Bosaka, M.Bosak pracuje dla oligarchy w Rosji (brat K.Bosaka ma cechy charakterystyczne koczownika plemiennego) i nie jest istotne, czy K.Bosak ma koneksje rodzinne z Bosakami z Izraela, zamieszkalymi tak jak on w Zielonej Gorze, wiec tak jak pisalem wczesniej nalezy przeprowadzic badania DNA.

  Kolejna bardzo istotna sprawa dla Polski i Polakow to sojusznicy Polski.
  Otoz Polska ma jednego takiego pewnego sojusznika w Europie i sa nim Wegry i Wegrzy.
  Do sojusznikow Polski pretenduja rowniez: Hiszpania, Iran, Indie i kilka mniejszych panstw. Z kolei na scenie politycznej w Polsce toczy sie walka pomiedzy zwolennikami stronnictwa: pruskiego, rosyjskiego i zydo-amerykanskiego.
  Zadne z tych stronictw nie bylo i nie jest przyjazne Polsce, poniewaz miedzy Polska, a wymienionymi stronnictwami panuja roznice cywilizacyjne, ktore sa wrogo nastawione do Polski i Polakow i dowodow na to dostarczyl polski historyk i filozof prof. F.Koneczny, opisujac roznice cywilizacyjne poparte jednoczesnie faktami historycznymi - tu nalezy sie Nobel dla F.Konecznego.
  W zwiazku z tym zaden swiadomy Polak i Polka nie beda szukac przyjazni z odwiecznymi wrogami Polski poza durniami lub zdrajcami, i K.Bosak jak i pozostali poslowie Konfederacji sami siebie zdemaskowali jako zwolennicy stronnictwa zydo-amerykanskiego.

  PODSUMOWANIE
  Moim zdaniem do informacji nalezy podchodzic ostroznie i badac ich wiarygodnosc, tym bardziej, ze sprawa dotyczy osoby publicznej na urzad panstwowy. A biorac pod uwage wyniki wyborcze ostatnich 30-tu lat polskojezycznych rzadow w Polsce, wyborcy tez ponosza czesciowa wspolodpowiedzialnosc za to co dzieje sie z Polska i Polakami, pod warunkiem, ze wybory nie sa falszowane.

  Ciag dalszy analizy dotyczy skutkow dla Polski i Polakow w przypadku wyboru K.Bosaka na prezydenta Polski, do czego jest wlasnie potrzebna nie tylko analiza dotychczasowych zachowan K.Boska i Konfederacji, ale rowniez ich potencjalne mozliwosci w sytuacji niewaznosci konstytucji Stolcmana z 1997r i mafijnego charakteru wladzy w dzisiejszym PRL"bis" (1989 - 2020) , ktora opiera sie na ukladzie zydow z zydami, jaki zostal zawarty przy "okraglym stole" w 1989r.
  Poza tym z prawnego punktu widzenia tylko konstytucja z 1935r jest waznym i polskim aktem prawnym i tylko konstytucja z 1935r jest w stanie zrobic porzadek w Polsce, ale K.Bosak i jego kumple z Konfederacji w ogole o tym nie mowia tylko opowiadaja Polakom swoje bajki. Jednoczesnie K.Bosak i Konfederacja pomijaja legalnego prezydenta konstytucyjnego II RP J.Z.Potockiego, a to jest niezbity dowod, ze K.Bosak i Konfederacja NIE SA PRO-POLSCY, tak samo jak nie sa polskie:
  konstytucja Stalina z 1952r i konstytucja Stolcmana z 1997r.
  Pytania do K.Bosaka i Konfederacji:
  Na jakim prawie chcecie budowac Polske ?
  Ilu was jest, 11-tu ?

  Bez prezydenta konstytucyjnego II RP J.Z.Potockiego , Polska bedzie traktowana jak REPUBLIKA BANANOWA, ktora chca przejac koczowniki plemienne, zeby ustanowic dla siebie panstwo "Polin".

  WNIOSEK
  Propaganda K.Bosaka i Konfederacji robi wrazenie na slepych i naiwnych zwolennikach Bosaka i Konfederacji , i jest to kolejna powtorka z historii jakiej doswiadczaja Polacy przez ostatnie 30 lat polskojezycznych rzadow w Polsce.

  19.03.2020 4:45pm czasu amerykanskiego.

  https://www.youtube.com/watch?v=-bTUtw7x6hI&lc=z233dhzyikneydcpt04t1aokgm4bopf0qfyqjditxauwrk0h00410.1584615658112263

  https://www.youtube.com/watch?v=utQXmanZJxc&lc=z22pgrdgqtyeh3rrx04t1aokg3iivcyk1pnsgqys2a4cbk0h00410.1584742813926835

  p.s.

  Jan Zbigniew Potocki - Nadciaga Kryzys Finansowy, Sytuacja Przedsiebiorstw.
  https://www.youtube.com/watch?v=KukayVrZkls

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej