Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
701 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

II tura wyborów prezydenckich: A.Duda vs W.Kosiniak-Kamysz?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zresztą bardzo często w dowcipach zadaje się pytanie: "Kto rządzi Polską? No jak to kto: PSL + zwycięzca wyborów".

 Taka walka w II turze jest jak najbardziej realna. Pani M. Kidawa-Błońska okazuje się żenującą kandydatką i część obecnych totalnych wyborców może przenieść swój głos właśnie na W. Kosiniaka-Kamysza widząc w nim realnego konkurenta wobec obecnego prezydenta Polski. Mogą też go poprzeć, bo swoją osobą zapewniłby powrót do władzy dużej części dzisiejszych totalnych, co wynika z przeszłości pana W. Kosiniaka-Kamysza i jego ośmioletniego współrządzenia z Platformą Obywatelską. Stare układy nie rdzewieją i o tym dobrze też wie sam kandydat PSL.

 
Osobiście nie mam za grosz zaufania do tego Pana. Cała ta partia jest niemal u władzy jako mniejszość począwszy od 1989 roku (a jako ZSL od początków komuny). Zawsze przyczepiali się do silniejszych, aby w swoich rejonach utrzymać własne koterie powiązań towarzyskich związanych z szeroko pojmowaną władzą. Jak trzeba było klaskać podczas sławetnego występu D. Tuska i jego antykościelnego Jażdżewskiego to W. Kosiniak-Kamysz klaskał jak mu kazali. Później się tłumaczył niezdarnie i głupio. Nie zapomnę mu też podwyższenia wieku emerytalnego, którego to był "twarzą". I w ogóle współrządzenia z PO.
 
Zresztą bardzo często w dowcipach zadaje się pytanie: "Kto rządzi Polską? No jak to kto: PSL + zwycięzca wyborów". Tym razem tak nie jest, bo przewagę do samodzielnego rządzenia po raz kolejny uzyskała ZP (PiS) i PSL przestał być już dawno częścią władzy. Ciekawie jakby wyglądała sytuacja, gdyby PiS potrzebował koalicjanta... pewnie znów PSL zadeklarowałoby chęć udziału w rządzeniu.
 
Jedno jest pewne: "Tygrysek" byłby groźniejszy w II turze niż pani M.K-B, choć uważam, że jego niecna przeszłość w oczach wyborców będzie go ostatecznie dyskwalifikować. To "pływak", który płynie tam, gdzie jest największe żarło, choćby były to tylko resztki zjedzone przez inne, większe i silniejsze drapieżniki, bo raczej tym "tygrysem" nie jest, ale zupełnie innym drapieżnikiem. Jest bezideowcem, ale nie ma problemów z przekazem werbalnym, jakie ma pani M. Kidawa-Błońska. Mówi "naokrągło" i to, co wyborca chce usłyszeć a co wcale nie musi i raczej by nie było realizowane, gdyby został prezydentem. Zbyt dużo ta partia ma powiązań z PO i Lewicą, aby wierzyć w to, iż prezydent W. Kosiniak-Kamysz robiłby coś dobrego dla Polski. Przecież cała ośmioletnia porażka rządzenia przez PO-PSL czyni z PSL partię współwinną zapaści Polski i współwinną za  wszystkie afery towarzyszące tym rządom. Tego nie można zapomnieć patrząc dzisiaj na tegoż kandydata, który nagle chce scalać Polaków, wykreować siebie  jako polityka centrowego i znów katolickego.
 
Może też dlatego pani M. Kidawa-Błońska boi się debaty z W. Kosiniakiem-Kamyszem, bo by się okazało, że nawet on ją przerasta a II tura bez kandydatki PO-KO oznaczałaby raczej przyspieszony upadek tej partii władzy jaką jest Platforma Obywatelska. Poza tym M. Kidawie-Błońskiej zależy dziś tylko na jednym: na bezpiecznym dostaniu się do drugiej tury, bo wtedy miałaby szanse zjednoczyć antypisowski elektorat na zasadzie - wszystkie ręce na pokład przeciwko PiS (A. Dudzie). I stąd także jej niechęć do tej debaty przed I turą z W. Kosiniakiem - Kamyszem.
 
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Chyba
  Nikt nie pokonałby Dudy w czołganiu się przed Żydami. Także kto wie, może Kosiniak byłby lepszym prezydentem? Bo Duda to istna tragedia.
 • @zbig71 13:28:11
  "Nikt nie pokonałby Dudy w czołganiu się przed Żydami."

  A pies s... na mieszańca. To my jesteśmy przeczołgiwani:

  Art. 220, 227, Konstytucji RP + konstrukcja systemu podatkowego, który ściąga z nas haracz dla Międzynarodowego Żyda - dla żydowskich korporacji finansowych.

  Dlatego jest całkowicie bez znaczenia, kto wygrywa wybory w IIIŻydo-RP/Polin, bo żaden Polak reprezentujący interesy narodu i państwa polskiego dopuszczony do wyborów być nie może.

  Wybory, które nie mogą niczego zmienić są niepotrzebne - http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/153506,wybory-ktore-nie-moga-niczego-zmienic-sa-niepotrzebne
 • @Rzeczpospolita 15:04:06
  To konkurs piękności. Zresztą demokrackie wybory chyba we wszystkich krajach są ustawiane
 • autor
  *****
  Dobry gest Andrzej Duda pozyskujący dla jego sposobu rozumienia polityki wyborców środka, ludzi mających już dość bezrozumnej naparzanki. A takich jest więcej - to przecież polityczne centrum decyduje o ostatecznej wygranej, nie betonowe klany z jednej i drugiej.Wydaje mi się że prezydent dobrze wyczuwa nastroje. Lepiej od partyjnych działaczy. Ludzie mają dosyć TVP w wersji Kurskiego. To już groziło przesileniem.  Pokerowa rozgrywka Andrzeja Dudy, a teraz idziemy na wojnę i jeńców nie bierzemy!

  https://niepoprawni.pl/blog/husky/tak-wlasnie-wyglada-wredna-polityka
 • dzień dobry!
  KOsiniak KAmysz, w skrócie KOKA, wydaje się być kandydatem idealnym, gdyż nie dość że daje się uformować w dowolny kształt to jeszcze roztacza wizje.
 • autor
  Każdy kto do walki politycznej w sytuacji wyborów włącza chorych jest śmieciem.Nie po to nasi przodkowie przelewali krew w powstaniach , zrywach , insurekcjach , byli mordowani przez UB i SB , by teraz ledwo co powstałą z kolan Ojczyznę lewacko-POwskie łajzy ponownie rzuciły na glebę i doszczętnie rozkradły. Dlatego pamiętajmy - 10 maja PAD min 51 % poparcia
 • sondaze
  Sondaże wypadają coraz gorzej dla Pana Dudy , pojawił sie koranawirus , a z nim napredce przegłosowana ustawa o nadzwyczajnych srodkach opatrunkowych , ktore można zastosować do leczenia niewdzięcznego elektoratu , tyle dobra , tyle poświęceń ludzi oddanych " sprawie ", a tu jakieś fanaberie . Ludzie nawet chcą zaryzykować nie swoje pieniądze , pracować do bóg wie jakiej starości byle zrobic na złość . Ale , ale my przeniesiemy wybory o rok albo i dwa , bo jest koronawirus i mogą sie pozarażać jeden od drugiego , a wzasadzie to poco im wybory jaki i tak nie mają co wybrac
 • @Jozio z Londynu 18:03:48
  ja bym prosił ,You, zostaw w spokoju mojego Ojca i innych , ktorzy siedzieli i gineli za to abyś mógl z jakiejs nory za granica pisac podobne pierdy , poniał toworiszcz Józio ?
 • @rowszan 18:31:08
  "Zanim przemówisz, obróć siedem razy język w gębie."
  Galileusz
 • Pedalska ciota Biedroń w oparach absurdu? Progresywny kandydat Lewicy zaapelował do A. Dudy, by... wycofał się z wyborów
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15836002761d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3723fb4a96937930d88064f7b8635d7e3c7.jpg

  Aktywność Roberta Biedronia w związku z trwającą kampanią wyborczą jest imponująca. Do lewackich postulatów, które głosi od dłuższego czasu dołączył dziś absurdalny apel, by urzędujący prezydent wycofał się z wyborów. - Panie prezydencie Duda, pięć lat zmarnował pan. Niech się pan wycofa z tego wyścigu prezydenckiego - zaapelował dziś Biedroń.
  https://niezalezna.pl/314841-biedron-w-oparach-absurdu-kandydat-lewicy-apeluje-do-a-dudy-by-wycofal-sie-z-wyborow

  Ps..Gdyby Andrzej Duda miał odpowiednie poczucie taktu, to zaproponowałby Biedroniowi, w ramach rewanżu, leczenie z homoseksualizmu...Nie wierzyłem w to, że hemoroidy mogą na mózgu osiadać...A jednak...chory umysłowo pederasta. Zamiast publicznie robić z siebie idiotę, niech się lepiej zajmie czyszczeniem kanalizy swojego popychla w domowym zaciszu. Jak to możliwe, że te przygłupiasta pedalska ciota jest obecna w przestrzeni publicznej? Jesteście chorzy i rokowania są tragiczne.

  http://niezaleznemediapodlasia.pl/wp-content/uploads/2014/10/4.-przyrost-naturalny-1950-2050.jpg

  (LifeSiteNews.com) – Nowe badanie, w którym przeanalizowano dziesiątki tysięcy nekrologów homoseksualnych i porównano je z danymi dotyczącymi zgonów w wyniku AIDS z Centrów Kontroli Chorób (CDC), wykazały, że oczekiwana długość życia homoseksualistów jest około dwadzieścia lat krótszy niż ogół społeczeństwa. Badanie, zatytułowane „Nekrologi gejowskie ściśle śledzą oficjalnie zgłaszane zgony z powodu AIDS”, zostało opublikowane w Psychological Reports (2005; 96: 693-697). W wywiadzie dla lifesitenews.com dr Paul Cameron, prezes Instytutu Badań nad Rodziną i naukowiec, który kierował badaniami, wskazał, że odkrycia wcale go nie zaskoczyły. Powiedział raczej, że stanowiło to jedynie dalsze potwierdzenie tego, co było znane od dawna, a inne badania już wykazały. Jedno z takich badań zostało przeprowadzone w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver i opublikowane w 1997 r. W International Journal of Epidemiology (Vol. 26, 657-61:

  http://ije.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/26/3/657).
  Niemal dokładnie odzwierciedla wyniki badań Camerona. Badanie w Vancouver zostało przeprowadzone przez zespół pro-homoseksualnych badaczy, który po stwierdzeniu, że zwolennicy prorodzinnej rodziny wykorzystują wyniki swoich badań jako potwierdzenie swoich przekonań na temat ryzyka związanego z homoseksualnym stylem życia, wydał oświadczenie próbujące to ograniczyć niezamierzony efekt końcowy. „Celem naszej pracy” – powiedział zespół badawczy – „była pomoc planistom zdrowia w oszacowaniu wpływu zakażenia HIV na grupy, takie jak homoseksualiści i biseksualiści, niekoniecznie wychwyceni przez istotne dane statystyczne i nie utrudniająca prawa tych grup na całym świecie. Ogólnie rzecz biorąc, nie akceptujemy wykorzystania naszych badań w sposób, który ogranicza polityczne lub ludzkie prawa gejów i biseksualistów lub jakiejkolwiek innej grupy. ” Pomimo prób lekceważenia praktycznych konsekwencji swoich badań, trudno zignorować fakt, że badanie zakończyło się stwierdzeniem, że „nawet przy najbardziej liberalnych założeniach homoseksualiści i biseksualiści w tym centrum miasta [Vancouver, BC] doświadczają teraz średnia długość życia podobna do wszystkich mężczyzn w Kanadzie w roku 1871 ”. Podobnie jak w badaniu Camerona, badanie w Vancouver wykazało, że „oczekiwana długość życia w wieku 20 lat dla gejów i biseksualistów jest o 8 do 20 lat krótsza niż dla wszystkich mężczyzn”. Dr Cameron wskazał, że ma nadzieję, że otrzeźwiające wyniki nowego badania, w uzupełnieniu do podobnych podobnych badań w przeszłości, ostatecznie spowodują „ponowną analizę”, mówiąc, że „nasze społeczeństwo musi ponownie ocenić, co robi z tymi, którzy angażują się w homoseksualizm”. ile ci zostało życia pedale ateisto? No te bakterie kałowe, to ta koprofilia, rozcieranie na sobie kału i całowanie odbytów, to wystąpienie, to też zboczenie, jakim trzeba być obrzydliwym, odrażającym, pederastą aby być takim kierwińskim przykładem, anty-człowieka,. Czy można wznowić śledztwo, za usiłowanie zabójstwa własnej matki, która ledwo dysząca, musiała przysięgnąć , zaznaczam tuż, po masakrze, że "Bogu dziękuje za syna pederastę" i będzie już tak twierdziła zawsze i wszędzie bo inaczej on dokończy to co zaczął. Dlaczego nie został aresztowany i skazany ? A pedofilia w ratuszu, przecież to on odpowiada, co na to rodzice pokrzywdzonych dzieci ?, też stłamsili i co teraz to jakaś niedorzeczność, to nawet nie farsa, bo to śmiszne nie jest, to nie jest ponure, to jest dramat taki, z zalążkiem na tragedię, jak taki pętak, taki zbok wysuwać takie chamskie słowa do prezydenta wybranego przez większość. ! A do tego to on jest k. żoną, czyli to ona klęczy przed, tym, nie wiem jak go nazwać ?
 • Język miłości w wydaniu senatora Koalicji Obywatelskiej. „Duda, ty ciulu”- napisał rozemocjonowany polityk
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15836148981d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372d41507082157474e0080685248d33263.jpg

  Senator Koalicji Obywatelskiej w specyficzny sposób skomentował podpisanie przez prezydenta Dudę tzw. "ustawy abonamentowej". - "Duda, ty ciulu" - napisał Marek Plura, a następnie swój wpis usunął. W internecie jednak nic nie ginie. To jest pan Plura, senator, kolega pani Kidawy i pana Budki. Jest „Europejczykiem” pełnym kultury i wyższości nad tym rodzimym „pospólstwem”. Wymaga szacunku i akceptacji dla siebie, niekoniecznie jednak okazuje ten szacunek innym. Jest taki jak większość jego partii. Żałosny

  https://twitter.com/jbrudzinski/status/1236304277393625089/photo/1

  Na wpis senatora zwróciła też uwagę senator PiS Maria Kloc.
  Tak, to jest wpis Senatora PO Marka Plury. W ten sposób Senator RP zwraca się do urzędującego Prezydenta RP. Platformo Obywatelska, jakże nisko upadłaś... O Panu Senatorze nie wspomnę... napisała na Twitterze.

  https://niezalezna.pl/314852-jezyk-milosci-w-wydaniu-senatora-ko-duda-ty-ciulu-napisal-rozemocjonowany-polityk

  Ps...Kto to to kalectwo tak fizyczne jak i umysłowe wybierał?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej