Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
701 postów 1881 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Czy prezydent A. Duda wygra w I turze wyborów prezydenckich?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy jest to możliwe? Teoretycznie tak, przy czym sprawa jest bardziej skomplikowana.

 

 
Pytanie wydaje się zasadne bowiem cała totalna opozycja wraz z niby prawicową partią Konfederacją  i po podsumowaniu ich sondażowych głosów oraz pod warunkiem, że wszyscy oni zagłosują w drugiej turze na rywala A. Dudy może okazać się jego przegraną.
 
Czy jest to możliwe? Teoretycznie tak, przy czym sprawa jest bardziej skomplikowana.
 
Według sondaży i w II turze wygrywa A. Duda z jakimkolwiek innym kandydatem a najprawdopodobniej będzie to M. Kidawa-Błońska, na którą raczej nie zagłosują zwolennicy Konfederacji a przecież mitem jest to, że wszyscy wyborcy określonego kandydata będą słuchali jego zaleceń, co do określanych głosów na innego kandydata w II turze wyborów.
 
Ponadto jesteśmy jeszcze przed kulminacją kampanii wyborczej i przed ogłoszeniem przez kandydatów swojego programu. Najsilniejsze poparcie mają jak na razie A. Duda oraz M. Kidawa-Błońska. I znów mamy plebiscyt PiS kontra anty-PiS i moim zdaniem taki będzie niestety wybór Polaków. To nic, że A. Duda przerasta M. Kidawę - Błońską o dwie długości in plus, ważne żeby nie został prezydentem i to dla wielu totalsów wystarczający argument, bez żadnego oglądania się na realną rzeczywistość.
 
A realizm podpowiada wybranie jedynie A. Dudy na kolejną kadencję. Wiem, że nie wszystkim on - nawet w naszym gronie - się podoba, popełnił sporo błędów, ale czy można sobie wyobrazić M. Kidawę-Błońską na stanowisku prezydenta RP? Wolne żarty. To byłaby kompromitacja jeszcze większa niż w przypadku B. Komorowskiego.
 
Na pewno M. Kidawa-Błońska może liczyć na swój twardy i w dużej części zidiociały elektorat. Nie mogę tego inaczej nazwać, bo sam wybór kandydatki wydaje się całkowicie nietrafiony. Ona nic po prostu nie umie, ma braki w wiedzy a mowę ma krótką i pełną gaf. Jak można na kogoś takiego głosować? To żenujące. Ale za pomocą hejtu utrzyma to swoje poparcie w granicach 20-25% a dla jej wyborców nawet nie jest konieczna - co powinno być normą - znajomość przez nią języków obcych. Więc jak ma zadbać o interes Polski w kuluarowych rozmowach bez tłumacza? A przecież właśnie takie rozmowy są najważniejsze.
 
Jak w ewentualnej II turze zagłosują inni? PO-KO spoko na M.K-B. Konfederaci raczej nie pójdą do wyborów, Lewica może rozłożyć swoje głosy ze wskazaniem na M.K-B. Wyborcy skrajnej lewicy Zandberga też ze wskazaniem na M.K-B. Wyborcy PSL-u rozłożą swoje głosy na PAD-a i M.K-B. A jeszcze niezdecydowani? To trudno oszacować.
 
Niemniej spodziewam się w drugiej turze niższego w wartościach procentowych głosowania Polaków. Może być niższa frekwencja  a to promować będzie M.K-B, bo zacietrzewienie jej zwolenników już przerasta jakikolwiek granice przyzwoitości. Te okrzyki na spotkaniach A. Dudy z wyborcami, ta nachalna promocja LGBTQ i gender, to poniżanie nas Polaków i ta zaciekłość na twarzy... To już wyraz bezsilności i bezradności wyborców totalsów, ale to bywa groźne, bo wtedy "tonący brzytwy się chwata" i ta kampania zapowiada się na brutalną ze strony totalsów.
 
Dlatego konieczna jest mobilizacja wszystkich sił po naszej stronie, aby PAD wygrał te wybory w I turze a jest to możliwe i jak najbardziej realne. Wtedy te powyższe rozważania nie będą miały sensu. Trzeba tej mobilizacji jeszcze większej niż w przypadku wyborów parlamentarnych, bo to z kolei następne najważniejsze wybory dla Polski i Polaków. Wierzę, że tak się stanie i obecny prezydent porwie też w swojej kampanii wyborczej tych, którzy nie biorą (lub biorą sporadycznie) udziału w wyborach.
 
Czego mi jeszcze brakuje w tej kampanii wyborczej A. Dudy? Ano - o czym już pisałem wcześniej - programu dla młodych ludzi i studentów; programu adaptacyjnego dla ludzi powracających z imigracji zarobkowej; zamiany Kart Polaka na obywatelstwo polskie i udogodnienia dla powracających i ich rodzin z dalekiej wschodniej tułaczki; jasnej i przewidywalnej strategii rozwoju publicznego sektora ochrony zdrowia i wreszcie opracowanie Koszyka Świadczeń Podstawowych; ustawy o państwowym statusie naszych dóbr naturalnych, lasów i jezior, która będzie uniemożliwiała ich zakup przez podmioty inne niż państwowe; wskazanie wreszcie okresu, w którym ujawniony zostanie Aneks do Raportu z Likwidacji WSI;  zamiar wycofania ustawy o bratniej pomocy 1066; jasnej deklaracji co do amerykańskiej ustawy 447 JUST.
 
Jeżeli prezydent podejmie się w kampanii tych tematów i przedstawi konkretne rozwiązania to może być pewny, że wygra w I turze wyborów prezydenckich, na co bardzo liczę.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Naprawdę
  Smutne jest to, że coś takiego jak Duda przerasta coś takiego jak Kidawa . I jeśli autor myśli , że niby ,,prawicowa ,, Konfederacja , to pytam się, kto w tym całym burdelu jest tylko troszkę pro-polski? PiS? Przecież to od razu widać, że to agentura żydoamerykańska. O reszcie tej hołoty nawet nie ma co pisać. Jaka jest różnica, kto Polskę będzie oddawać w niewolę? Skoro pan będzie tylko jeden? Do kogo autor bloga piszę te wszystkie dyrdymały?
 • @zbig71 17:03:42
  Piszę dla siebie i innych, aby podjąć dyskusję. Można się ze mną nie zgadzać, ale nikt nikt nie zabroni mi pisania tego, co myślę. I powtarzam: lepszy związek Polski z tandemem amerykańsko-żydowskim niż z kondominium niemiecko-rosyjskim. Taki mamy wybór. Nie jesteśmy mocarstem i na czymś, kimś musimy sie oprzeć. Oczywiście to nie może być poddaństwo na kolanach, ale partnerskie traktowanie.
  Pozdrawiam
 • @zbig71 17:03:42
  Oj tam. Są "hardcorowi" PiSiacy, są i udający minimum obiektywizmu
 • @krzysztofjaw 19:42:29
  Jak nie cebulą, to czosnkiem. Czyli albo, albo. Pomysł, aby wykorzystać własne siły i siły sąsiadów nie pojawia się w pańskiej wyobraźni?
  Odnośnie tandemów, to naprawdę ten amerykańsko-żydowski koniecznie musi być lepszy?
  A dlaczego?
 • all
  Czy też tak macie, że do każdego funkcjonariusza totalnej opozycji macie tylko jedyną ochotę powiedzieć: "spie....j", czy tylko ja tak mam?
 • Do @krzysztofjaw 19:42:29
  Dla kogo związek Polski i amerykańsko- żydowski jest lepszy ? dla was żydów ? czy dla Polak Słowian ?

  Apel do pana krzysztofjaw ! więcej światłą w pańskich wypowiedziach bo piszesz pan bardzo bardzo enigmatycznie !!!

  Kto ma taki wybór ? wy diaspora żydowska która okupuje Polskę ?


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! Z WŁASNĄ SILNĄ POLSKĄ ARMIĄ

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @krzysztofjaw dotyczy tak Hołowni, jak i Kidawy.
  Zobaczył Hołownia, że konie kują i głowę nastawił. Skutek widać i słychać. Zasada dziedziczenia zawodów w przypadku mniej zdolnych kończyła się umieszczaniem ich w mediach. Ten Hołownia przypomina mi ulepszony model Kir Mir Sena z Korei Północnej. A jakie on ma IQ, bo wygląda i z rozmowy na co najmniej 20 - 30 ?!
 • @ele 20:33:29
  Wiele negatywnego pisałem o Żydach, więc nie można mnie posądzać o filosemityzm lub też o żydostwo. To chore zaślepienie a nie realizm. Polska krajem neutralnym? Wolne żarty. Nawet nie mamy broni jądrowej a nasze znaczenie jest jak na razie marne w geopolityce. Odbudowujemy to, al trzeba na to dużo czasu.
  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 20:53:20
  Hołownia to już horrendalna pomyłka. Ciekawe czy zbierze te 100 tys. podpisów.
  Pozdrawiam
 • @Jozio z Londynu 20:30:11
  Przyjedź do Polski, będziesz miał moralne prawo wyboerać nam prezydenta. Bo sobie nie wybierasz, tylko nam.
 • @krzysztofjaw 21:17:06
  Akurat, posiadamy idealne umiejscowienie do bycia państwem neutralnym. A jak nie? Cóż. Podstawowa zasada jest taka, że sojuszników szuka się blisko. I są to tacy sojusznicy, którzy nie wymuszają na nas wielomiliardowych haraczy
 • "Czy prezydent A. Duda wygra w I turze wyborów prezydenckich?"
  -------------
  To zależy - jaką taktykę przyjął zawiadujący/wywijający magdalenkową ferajną czyli tzw. demonkraturą w atrapie Polski. Mówiąc bardziej obrazowo - to zawiadujący tzw. ferajną magdalenkową - posiada odpowiednie nagrania wszystkich kandydatów pod żyrandole i ich sztabów - więc zależy - jakie nagrania będą tubylcom udostępnione i w jakim czasie.
  Wniosek?
  Przeciwnicy Dudy są tak dobrani (błaźni, pajace, zboczeńcy) - aby wygrał Duda - chociaż niekoniecznie w pierwszej turze - bo wtedy nie będzie okazji - do przedłużenia demonkraturowego show - a przecież ogłupianie, skłócanie i podkręcanie emocji - jest najważniejsze.
 • @demonkracja 09:35:36
  On ma w d.... nagrania , tasmy , i nasze stanowisko i wybory , On trzyma kase i to wystarcza a reszta to takie widowisko dla mnie lub bardziej ogarnietych
 • @demonkracja 09:35:36
  Dosadnie, ale w tym coś jest. Jakoś tak wiadomo już kto wygra, choć niekoniecznie w I turze. Oprócz Dudy wszyscy inni... to miernoty nad miernotami. Są o dwie długości poniżej A. Dudy a ktoś przecież musi być prezydentem i CIA już publikuje nowe fragmenty rozmów PO-wców. To przypadek? Wątpię.
  Pozdrawiam
 • @rowszan 09:47:20
  ------------
  "On ma w d.... nagrania , tasmy , i nasze stanowisko i wybory , On trzyma kase i to wystarcza a reszta to takie widowisko dla mnie lub bardziej ogarnietych"
  -------------
  Tak - jednak póki co - tzw. demonkratura musi trwać (ponoć skuli niej historia się już skończyła) - więc urny kartki, lokale, kampanie wyborcze, pajacowania, obiecanki cacanki, kłamstwo w żywe oczy, kuszenie, etc. , ect.
 • @krzysztofjaw
  Oczywiście że Adrian wygra , przecież Jojnie Daniels kandydata obstawia razem z Unią Wolności grasującą obecnie w pałacu . :)))))
 • @Jozio z Londynu 20:30:11
  Ja np jak ciebie widzę na NEon to mam chęć powiedzieć (cytat za tobą) "spie...j".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej