Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
847 postów 2310 komentarzy

krzysztofjaw

krzysztofjaw - Właściwie: Krzysztof Jaworucki. KONSERWATYSTA W IDEI I WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH, KONSERWATYWNY LIBERAŁ W GOSPODARCE. EKONOMISTA I FINANSISTA. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. B

Bezradność i bezsilność antypolaków oraz coś dla młodych!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bezradność wewnętrznych i zewnętrznych lewaków, demoliberałów, UBeko-WSIoków, którzy prawdopodobnie kreują też rzeczywistość

 

 
Bezradność wewnętrznych i zewnętrznych lewaków, demoliberałów, UBeko-WSIoków (postkomunistyczno-sowiecko-prlowskich służb specjalnych: cywilnych i wojskowych stanowiących  prawdopodobnie kreujące też rzeczywistość "elity z cienia" III RP), totalnej opozycji oderwanej "od koryta", etnicznych wrogów Polski i Polaków. I przenikający ich strach.
 
Takie mam refleksje obserwując działania tej całej prymitywnej i cynicznej antypolskiej zgrai.
 
Od samego początku rządów PiS i prezydenta A. Dudy robili i robią wszystko, żeby odwrócić bieg historii i sprowokować Polaków do aberracyjnego i gremialnego ulicznego oporu przeciw własnym i polskim władzom. Niestety dla nich nie porwali społeczeństwa do demonstrowania więc została im jedynie zagranica.
 
Niestety dla tych szui koszmarem jest, że jednak rządzący nie dają się "wkręcić" w jakieś bezsensowne dyskusje a konsekwentnie pracują i realizują dobry dla Polaków program wyborczy. Ludzie to widzą i doceniają, bo jeszcze żaden rząd i żaden - obok ś.p. prezydenta L. Kaczyńskiego - prezydent aż tak dobitnie nie traktuje swoich rodaków podmiotowo. Może jeszcze nie wszyscy chcą w to uwierzyć, ale to jest faktem. Po 1989 roku mamy prezydenta i rząd, z których możemy być dumni i dzięki którym poprawia się finansowy i w zakresie bezpieczeństwa los zwykłych Polaków, także przyszłych pokoleń.
 
Oczywiście można mieć wiele zastrzeżeń zarówno do pana premiera M. Morawieckiego, poszczególnych ministrów czy też do prezydenta A. Dudy. Jednak nie można im wszystkim odmówić jednego: chcą dla nas jak najlepiej a błędy zawsze się pojawiają, gdy podejmuje się określonych działań. Ważny jest natomiast cel, który przyświeca tym działaniom. Celem rządzących jest dobro naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków, celem totalnej opozycji jest powrót do władzy i dalsze oddawanie naszej Polski we władanie przestępcom, antypolakom, obcym państwom (Niemcom i Rosji) i międzynarodowej żydowskiej finansjerze oraz zagranicznym korporacjom.
 
Od 1988 roku magdalenkowi i okrągłostołowi oraz postkomunistyczni włodarze Polski sprzedali ją totalnie, jednocześnie pauperyzując i atomizując Polaków. Sprzedali realnie "prywatyzując" nasze firmy i oddając bogactwa narodowe, ale też sprzedali moralnie infekując wielu Polaków antychrześcijańskim lewackim totalitarnym kretynizmem w postaci idei Nowej Lewicy spod znaku komunisty A. Gramsciego i tzw. lewackiej Szkoły Frankfurckiej.
 
Polacy są jednak narodem, który w swojej większości nigdy nie poddał się wynarodowieniu i to w każdej dziedzinie. Nasza historia jest ciągłą walką o polskość i wolną Polskę. Nigdy się nie poddaliśmy i nigdy nikt nie potrafił nas złamać. Tak jest i dzisiaj, gdzie wśród totalsów można dostrzec frustrację, bezradność i bezsilność.
 
I tak jest teraz mimo, że całe demoliberalne-lewactwo i cyniczni oraz antypolscy przestępcy  starali się przez 30 lat nas zdławić i wykreować z nas społeczeństwo podobne do dzisiejszej odmóżdżonej społeczności wielu zachodnich państw... choć i one zaczynają się budzić i walczyć o swoją tożsamość.
 
Od wielu lat wśród młodych Polaków zauważyć można powrót do naszych korzeni, do patriotyzmu.  Żołnierze Wyklęci stali się dla nich bohaterami a nasza Polska powodem ich dumy. Lata zaszczepianej w nas pedagogiki wstydu poniosły porażkę. I chwała nam, chwała tym młodym ludziom.
 
Lewactwo, totalna opozycja i antypolacy niestety nic nie zrozumieli. Dalej opierają się na jakichś socjologicznych modelach zachowań mas ludzkich, nie zwracając uwagi, że Polacy zachowują się inaczej, bowiem najważniejsza jest dla nas wolność rozumiana indywidualnie i grupowo.
 
Trwająca przez całe pięciolecie próba obalenia obecnych władz nic nie dała. KOD czy Nowoczesna zostały wykreowane na zasadzie manipulacji stosowanej przez szeroko pojętą michnikowszczyznę. A. Michnik, G. Soros, Smolarowie, Hartman i inni dalej myślą, że mogą sterować Polakami i robić z nich bezwolny motłoch. Niestety na ich marszach są tylko oni lub im podobni oraz zaczadzeni Polacy wraz z dawną ubecją i wsiokami oraz strachliwi ludzie oderwani "od koryta", których na szczęście jest coraz mniej. W tych demonstracjach uczestniczyli i uczestniczą z reguły ludzie 50+. Pozostały im jedynie jakieś bojówki, które zakłócają spotkania prezydenta RP z wyborcami. na nic innego ich nie stać, więc cali totalsi postawili na zagranicę, choć jakakolwiek jej ingerencja w sprawy Polski byłaby poza traktatowa, jak jest m.in. z reformą sądownictwa.
 
Jedyną jeszcze grupą na którą postawili totalsi są młodzi ludzie: uczniowie i studenci. Ale i to im nie wychodzi, bowiem młodzi polscy studenci są inną kategorią i są myślącymi młodymi ludźmi a nie ubezwłasnowolnioną i łatwą do manipulowania masą. Oni są tacy sami jak ich patriotyczni rówieśnicy a wiadomości czerpią z wielu źródeł, gdzie internet jest jeszcze wolny i stanowi źródło informacji. Już michnikowszczyzna nie jest w stanie sterować młodymi ludźmi, a szczególnie Polakami. Zresztą sami młodzi ludzie odczuwają na własnej skórze pozytywne aspekty obecnego rozwoju Polski. 500+ czy zerowy CIT dla młodych do 26 roku życia to rozwiązania, które przez młodych Polaków są realnie zauważalne. Podobnie jest z małym ZUS-em dla rozpoczynających działalność gospodarczą.
 
Oczywiście w obecnej prezydenckiej kampanii wyborczej próbuje się naobiecywać młodym Polakom wszystko, ale jak będzie z realizacją? Werbalnie można przecież wygadywać horrendalne bzdury, by jak już się przejmie władzę, to z tych obietnic nic nie pozostaje. Tak było w przypadku rządów PO-PSL natomiast PiS jest partią, która przekłada obietnice w działania realne. Ta wiarygodność jest jej niesamowitym atutem. Oczywiście niektóre zamierzenia są dopiero w planach, ale nawet tylko plany są nadzwyczaj realne i systematycznie realizowane.
 
Niemniej jednak uważam, że dla ludzi młodych warto jednak przygotować odrębny pakiet pomocowy. Już same 500+ czy zerowy CIT nie wystarczą by zaspokoić potrzeby kreatywnych młodych Polaków. Musimy stworzyć dla nich Polskę, która pozwoli im na pozostawanie w kraju a nie emigrowanie zarobkowe. Skutki społeczne takiej emigracji są katastrofalne, szczególnie w zakresie rodzinnych relacji. Często dochodzi do rozpadu małżeństw i degeneracji rodziny jako instytucji wzajemnych relacji społecznych. Musimy też stworzyć im korzystne dla nich warunki powrotu do Ojczyzny. Nie można dalej pozwalać, żeby Polacy na emigracji zarobkowej finansowały wzrost gospodarczy innych niż Polska krajów. Tym bardziej, że Polacy są naprawdę kreatywni i bardzo cenieni za granicą. Czyż takie docenienie ich nie jest możliwe w Polsce, gdzie sytuacja gospodarcza jest dobra a budżet zbilansowany? 
 
Mam tedy nadzieję, że kandydat na prezydenta RP Andrzej Duda jeszcze w tej kampanii wyborczej zaoferuje młodym ludziom pakiet nazwany np. Młodzi+ i nad tym też powinien pomyśleć rząd, bo pieniądze na taki pakiet by się znalazły a np. zerowy CIT mógłby być nie do 26 a do 30 roku życia. Jest to ważne, bo np. studenci zasilają ludzi zdolnych do pracy właśnie po 26 roku życia, więc zerowa stawka dla trzydziestolatków byłaby umożliwieniem im dobrego startu zawodowego.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

KOMENTARZE

 • Cymes!
  Widać że pan to pierwszy sort patriotyczny i certyfikowany, jak rodzina braci Świątkowskich.
 • Plan przejęcia Polski/ jak i całego Bloku Wschodniego/został dawno i dokładnie rozpracowany i sfinansowany, zza oceanu.
  Pisze o tym już parę lat temu prof.Artur Śliwiński, podkreślał prof.W.Kieżun.a nawet pan premier Morawicki wspominał cos o "posiadaniu z zewnątrz".
  To był krok wstępny ,złodziejska "prywatyzacji i transformacja"Pod tym szyldem rozgrabiono Polskę doszczętnie.KTO trzyma polską kasę z prywatyzacji jest na końcu artykułu:

  cytat z artykułu:
  "Odpowiedź na nasze pytanie pochodzi z analizy sieci finansowych. Okazuje się, że setki przedsiębiorstw dokonujących przejęć kapitału w Polsce to są rzeczywiście przedsiębiorstwa zarejestrowane w różnych krajach (od Estonii do Brytyjskich Wysp Dziewiczych). Są jednak w przeważającej większości finansowane z największych amerykańskich funduszy inwestycyjnych. Są one nie tylko finansowane przez wspomniane fundusze, ale też zorganizowane w zarządzane przez te fundusze sieci biznesowe (same również są elementami globalnej sieci finansowej). Są własnością tych funduszy, które z kolei są własnością światowej oligarchii finansowej."

  https://www.polishclub.org/2016/04/01/prof-artur-sliwinski-kto-jest-wlascicielem-polski-2/

  Następnym etapem było i jest po dziś dzień, zadłużanie ogołoconego kraju, zmuszonego przez to do brania lichwiarskich pożyczek w MFW BŚ itp.Odsetki, które płacimy wynoszą...ponad 82 mln zł..dziennie.

  https://wolnemedia.net/tracimy-codziennie-82-mln-zl-na-odsetki-od-dlugu-skarbu-panstwa/

  Można odnieść wrażenie, ze te wszystkie "walki" z opozycją jednej czy drugiej strony/raz ta jest opozycją raz druga/afery co rusz wybuchające i sączenie różnych jadów przez oddanych londyńskich wolontariuszy, oraz wszelkie kości są rzucane specjalnie narodowi, żeby się żarł, zajął bezustanną walką i wciągał w to coraz większe rzesze Polaków !!W mętnej wodzie ryba łatwiej bierze i można sobie realizować swoje cele...

  W tzw. międzyczasie ,szlamowanie narodu polskiego idzie dalej.
  Już ograbiony i zadłużony na setki lat,wyczyszczony militarnie/Mierosławiec , Smolensk/ , grzecznie wypełnia wszelkie "zamówienia"i żądania.
  Kupuje co ma kupować, łącznie z nierentownymi obligacjami, gazem itp.
  JP Morgan po dotacji od rządu ma się świetnie.Loża zainstalowana w Polsce...
  Jeszcze tylko nagonka na "Polaków ,którzy zabijali więcej żydów niż Niemcy"i ostatnio i podpisana "przyjacielską ręką"ustawa 447 może w całości i szybciej niż dotychczas zostać zrealizowana.Mamy jeszcze lasy, ziemię, spółki Skarbu Państwa, rezerwy walutowe i trochę złota. czyli cała reszta która pozostała. Powolutku, powolutku....

  http://www.bibula.com/?p=111585
 • "Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad..."
  ""elity z cienia" III RP), totalnej opozycji oderwanej "od koryta", etnicznych wrogów Polski i Polaków. I przenikający ich strach. ...
  celem totalnej opozycji jest powrót do władzy i dalsze oddawanie naszej Polski we władanie przestępcom, antypolakom, obcym państwom (Niemcom i Rosji) i międzynarodowej żydowskiej finansjerze...
  Od wielu lat wśród młodych Polaków zauważyć można powrót do naszych korzeni, do patriotyzmu. Żołnierze Wyklęci stali się dla nich bohaterami a nasza Polska powodem ich dumy."

  Ta pana "cywilizacja" to po prostu zwykły faszyzm.

  https://www.youtube.com/watch?v=lsght9S-_X4
 • @trojanka 13:22:14
  Mamy jeszcze lasy, ziemię, spółki Skarbu Państwa, rezerwy walutowe i trochę złota. czyli cała reszta która pozostała. Powolutku, powolutku....
  Autor słusznie podnosi.
  Już same 500+ czy zerowy CIT nie wystarczą by zaspokoić potrzeby kreatywnych młodych Polaków.
  Musimy też stworzyć im korzystne dla nich warunki powrotu do Ojczyzny.

  Ale, o ważnej sprawie, systemie pracy równowagi władzy, nikt tu nie chce pisać.
  Młodzi nie chcą wracać do kraju pozbawionego równowagi, jak do pijanej rodziny.
  Pozdrawiam
 • @goodness 14:05:38
  Jestem absolutnie za powrotem Polaków do kraju, za pozostawaniem młodych w Polsce, zwłaszcza zdolnych, wykształconych często na drogich studiach, przez Polskę, absolwentów.
  Tylko należy być realistą?/Zapytam CO się dzieje z bardzo zdolnymi zwycięzcami międzynarodowych Olimpiad, informatycznych, z automatyki i Robotyki /Rzeszów ,Kraków/, matematyki itd.
  - Czy zostali w Polsce, czy zaproponowano im godne warunki pracy i płacy??
  - oraz jeżeli zostali to dla KOGO pracują w Polsce, dla zagranicznych międzynarodowych korpo????
  Wśród moich znajomych był genialny absolwent informatyki,robił doktorat, rzucił w połowie bo założył rodzinę i wziął mieszkanie na kredyt.
  Pracuje w "amerykanskiej "korporacji!!
  mam w dalszej Rodzinie absolwenta , bardzo zdolnego zresztą, jeszcze dorabia jakieś studia dodatkowo, i szykuje się do wyjazdu za granicę, prestiż i lepsza płaca!!
  Polska zapleczem taniej siły roboczej,głownie dla zagranicznych korporacji.!!
 • Autorze, a kto co ci "antypolacy"?
  Napisałeś, "Magdalenka", czyli m.in PiS, bo przecież PIS to partia postmagdalenkowa, jak twierdził Jarosław - Lech tam chlał, tylko się nie frateryzował.

  Pięknie też do PiS pasują Twoje stwierdzenia "Od 1988 roku magdalenkowi i okrągłostołowi oraz postkomunistyczni włodarze Polski sprzedali ją totalnie, jednocześnie pauperyzując i atomizując Polaków. Sprzedali realnie "prywatyzując" nasze firmy i oddając bogactwa narodowe, " Czyż właśnie dziś nie mamy rabunkowej wycinki lasów, nie mamy odsprzedaży naszych złóż?

  Nie będę dalej komentował tej agitki, bo po prostu ręce opadają. Kiedyś jeszcze pisałeś coś z sensem, teraz to już tylko ...

  Jak się coś pisze, to trzeba wiedzieć dla kogo. Taki tekst jak ryba haczyk chwyci "naród głupi, co wszystko kupi", ale nasz pecha, polscy blogerzy i komentatorzy to nie "naród głupi".
 • No, ale jest już plan na "polskie elity".....nasi mogą jechać gdzie oczy poniosą..
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gowin-Powinnismy-zaczac-sciagac-do-Polski-przyszle-elity-7732758.html
 • @trojanka 15:01:37
  ...nasi mogą jechać gdzie oczy poniosą..
  Bo nam trójka daje równowagę........
 • @Zawisza Niebieski 14:18:41
  ""Kiedyś jeszcze pisałeś coś z sensem, teraz to już tylko ...
  Jak się coś pisze, to trzeba wiedzieć dla kogo."""


  No, po prostu 'wyszło szydło z worka' albo to felieton pisany dla Rachonia, tylko przez pomyłkę zamieszczony na tym portalu?

  A sens i ładna składnia poprzednich notek to taka przygrywka, pardon przykrywka nastawienia do podludzi.

  Swoją drogą, zastanawia mnie fakt, w jakim celu w niektórych obozach koncentracyjnych SS-mani utrzymywali orkiestry symfoniczne?
  Czyż ich "wysoka kultura" - wykształcenie nie powinno definiować zwykłej ludzkiej przyzwoitości, nie mówiąc już moralności?

  Jak widać warsztat,wykształcenie i nachalna kościelna retoryka, nie gwarantują i dzisiaj chrześcijańskiej miłości bliźniego.

  "Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad..."
 • @reflexión 16:59:36
  Patrząc na ten tekst z psychologicznego punktu widzenia, widać rozpacz i rozkołatane nerwy autora, słowa "antypolacy", "lewactwo" "totalny kretynizm, czy któryś felietonista na poziomie takie słowa stosuje? Dziwić się po tym, że doradca "prezydenta" pogryzła człowieka, że inna w sejmie obsceniczne znaki pokazuje, że Kaczyński o "zdradzieckich mordach" bredzi. To ten poziom kultury, kultury chwytającego się brzytwy, a przecież to samo można napisać kulturalnie, prawda, że autor sięga po kłamliwą propagandę nie widząc PiS, tam gdzie oni byli. Przykład, autor nie potrafi zobaczyć w PiS partii postmagdalenkowej, choć nie z opozycji a właśnie Lech Kaczyński dysputy magdddalenkowe przy wódce prowadził. Trochę znajomości historii i takie wywody śmiechem się goni, bo to propaganda na poziom "narodu głupiego, co wszystko kupi".
 • @trojanka 13:22:14
  Zgodzę się z faktem żydowskiej oligarchii, która w postaci raptem 4 funduszy ograbiła Polskę poprzez tzw. prywatyzację. Te fundusze są podległy tym czterem funduszom, za pomocą których dokonano grabieży majątku polskiego.

  Natomiast nie mogę się zgodzić z faktem, że dzisiaj taka prywatyzacja ma miejsce, jest wprost przeciwnie: odkupujemy majątek na rzecz polskiego państwa. Jest to proces złożony i trudny, ale sie dzieje i dobrze. Polska ma obecnie dodatni bilans handlowy (nadwyżka eksportu nad importem), co nie zdarzyło się od 30 lat. I to jest wyznacznik siły polskiego państwa i naszej gospodarki. Jest ważniejszym czynnikiem rozwoju niż PKB czy zrównoważony budżet.

  Oczywiście nie jest tak dobrze jakbyśmy chcieli, ale trudno jest zniwelować 30 lat grabieży Polski i Polaków.

  Pozdrawiam
 • @Pedant 13:30:52
  Żaden faszyzm. Jestem jedynie nacjonalistą (nie szowinistą) w rozumieniu miłości do Polski i Polaków, ale oczywiście szanując inne nacje.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 18:27:03
  "Żaden faszyzm. Jestem jedynie nacjonalistą (nie szowinistą) w rozumieniu miłości do Polski i Polaków, ale oczywiście szanując inne nacje."

  Wcale Pan nie szanuje. Pan nawet nie potrafi szanować rodaków o innych poglądach.
 • @goodness 14:05:38
  Dlatego brakuje mi kompleksowego programu przeznaczonego dla młodych. Można też by było np. do 30 roku dawać młodym ulgi na młodych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. I to takie, które byłyby kapitałem na rozpoczęcie takiej działalności. Dodatkowo - za jakimiś ograniczeniami - można byłoby dawać stypendium dla studentów. To tylko takie propozycje, ale coś do mlodych winno być skierowane, bo to duży elektorat.

  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 14:18:41
  Zgadzam się z jednym: nasi młodzi Polacy to nie jest ta głupia część społeczeństwa. To kreatywni młodzi Polacy i coś dla nich trzeba zrobić. Natomiast Magdalenka... Już w 1992 roku ówczesna PiS odeszła od tych porozumień i J. Kaczyński razem z bratem nie zmieniają swoich propolskich działań. Nie wiem czy Pan sobie przypomina te demonstracje przeciwników Okrągłego Stołu na początku lat 90-tych. To organizowali ówcześni pisowcy. Nie kto inny.
  Pozdrawiam
  P.S. Mam dużo zastrzeżeń do PiS-u i nie ukrywam, że nieraz przychodzi mi do głowy coś takiego jak okrągło-stołowe porozumienie w sprawie opanowania całej przestrzeni politycznej przez piewców tegoż stołu. W takich wypadkach też nyślę, że PiS jest tylko kontynuacją takich porozumień, który miał zagospodarować prawą scenę polityczną w Polsce. Ale... no wlaśnie ale... PiS rządzi od 5 lat i jak na razie z pożytkiem dla naszego kraju a to niweczy moje przypuszczenia.
  Pozdrawiam
 • @reflexión 16:59:36
  Wypraszam sonie takie insynuacje.
  Pzdr
 • @reflexión 16:59:36
  Przyganiał kocioł garnkowi.
 • @Zawisza Niebieski 17:18:32
  „””przecież to samo można napisać kulturalnie, prawda,”””

  Wszystkie ustawy, można by napisać i procedowac kulturalnie. Wymianę TK, SN wraz z całą reformą, i wiele innych reform i oczekiwanych zmian, jak transfery socjalne, szkolnictwo et c.

  Przy kulturalnym i zgodnym z Konstytucją trybie, efekty byłyby lepsze i trwalsze, a podziały zasypane. Potrwałyby to może pó roku, no może rok dłużej, ale w zgodzie z zasadami.

  Ale tu chyba nie o to chodzi. Chodzi o to, by zasiać chaos i żeby bez żadnego trybu przyp...ć przeciwnikowi, a nawet takiego dyżurnego przeciwnika sobie wyhodować, jątrzyć rany i sypać solą, żeby bolało.

  Tak widzą to prostolinijni, niezaczadzeni bieżącą polityką ludzie.
  Ludzie wyautowani albo na „emigracji wewnętrznej”
 • @krzysztofjaw 18:25:09
  Panie Krzysztofie, strasznie pan błądzisz. Ten tekst to modelowy przykład krzyku rozpaczy przed strachem, że Dudy mogą nie wybrac na rezydenta. Przed decyzja pan już strasznie płacze, nie było jeszcze wyboru a już straszna panika, a co będzie jak go nie wybiorą???? To dopiero będzie jazgot i wylewanie krokodyli łez.
  Opisuje pan polityczną sytuację wewnętrzna Polski w przekroju ostatnich 30 lat. Tak było są lewacy, kryminaliści, agenci, wsiowi i nie wsiowi, żłodzieje, antypolacy, totalna opozycja, etniczni wrogowie Polski itp. To pana zdaniem taka grupa przeszkadza władzy czyli rządowi i ,,naszemu ukochanemu wodzusiowi Dudzie".
  Niech pan rozejrzy się dookoła i zobaczy ilu byłych działaczy PZPR-u, konfidentów, działaczy UW, PO, AWS-u, ukainców chwalących banderyzm siedzi w PISie, w pana rządzie, ale pod ich adresem pan nie pije. Wie pan dobrze, że wielki wplyw na obecne rządy ma J. Daniels i jego potomkowie i wszystko robi się pod nich w sprawach zasadniczych.
  Przecież Duda to działacz UW, wstąpił w 99 roku, wtedy gdy szefem UW był Balcerowicz, gdy ja walczyłem o polski przemysł, to ci z UW szubienice na szykowali.
  ALBO NIECH PAN ZAUWAŻY, PRZED WYBORAMI PREZYDENCKIMI W 2015 ROK ŻONA DUDY BYŁA AGATA DUDA, A ZARAZ PO WYBORACH DO DZIŚ JEST AGATA KORSCHANER -córka Juliana - czy to uczciwe????
  Albo zdrajcy OS i Magdalenki przeszkadzają PIsowi- przecież razem z Kiszczakiem przy OS i Magdalence zasiadali Kaczynscy!!!! Kto komu przeszkadza.
  To hipokryzja, komu pan zaufał? Wymienia pan zasługi socjalne pisu, zgoda, ale dlaczego zamiast uzależniać łapówkę od władzy, zamiast o tą kwotę obniżyc podatki, obniżyc energie, wodę, śmieci, podatki lokalne, Vat, to samo z emerytami - 1000 zł przed wyborami to klasyczna łapówka, to 50% tego co emerytom zabraliście w podatku, zamaist podnieść o tą kwotę emerytury comiesięczne, a nie przez łapówkę wyborczą poniżac starszych ludzi. Wprowadzac zdrowe zasady a nie podstepne lapóweczki.
  Także wdrażać zdrowe systemy to ludzie bardziej to docenią niż ciagłe nimi pomiatanie.
  Co do Dudy, to klasyczny słup Jonny Danielsa i to jego ,,bracia" będą rządzic Dudą o to panu chodzi.
 • @krzysztofjaw 18:45:52
  Panie Krzysztofie, niech Pan popatrzy co się dzieje, mamy powrót do rozwiązań PRL, gdzie politycy decydowali o wyrokach sądowych, mamy zamiatanie pod dywan afer, mamy rabunkową gospodarkę, znaczący wzrost wycinki drewna, sprzedaż surowców w obce ręce, za co by się nie wziąć, to jest pogorszenie sytuacji, czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty, czas oczekiwania na wyrok itd. Jeśli to pan nazywa działaniami pro-polskimi, pozytywnymi, to z pewnością inaczej to oceniam. Czy potrafi pan wymienić te pozytywy?
 • @Zawisza Niebieski 14:18:41
  Autor dobrze pisze "antypolacy"
  PO czyli platforma obywatelska to partia obywateli Polskich niepolskiego pochodzenia inaczej mówiąc to partia łącząca żydów polskich banderowców (po akcji Wisła i imigrantów z Ukrainy) oraz volksdojczów
  czyli sierot po Hitlerze.
  W PO są oczywiście i Polacy głównie karierowicze...ale to nie oni rządzą w tej partii.
  PO to partia wrogów narodu Polskiego i cynicznych karierowiczów którym Naród Polski zwisa.
  PIS ma więcej pierwiastka Polskiego choć nie jest bez obcych naleciałości głównie żydowskich.
  Różnica między PIS i PO polega na tym że PO koncentruje się na dojeniu Polaków i własnymi korzyściami i jest w tym działaniu jednoznaczne.
  a PIS jednak coś robi dla Polaków...ale jest niejednoznaczne w polityce zagranicznej i historycznej (musi czy chce oto jest pytanie).
  PSL to polityczna dziwka .. teraz się przymila do Narodu w sposób obłudny i nieszczery. Kamysz nie umie ukrywać swojej obłudy jedynie słuszne zdania które jego zdaniem chcą usłyszeć Polacy brzmią w jego ustach nieszczerze... on nie umie kłamać ..nie nadaje się do polityki.
  To co mówi nie przystaje do tego co razem z PO robił gdy współrządził.
  SLD to już kabaretowa kanapa bez znaczenia..
  Inne kanapy te prawicowe też są bez znaczenia.
 • Rzeczywistość kreują fascynaci sądownictwa wojskowego okresu przedgomułkowskiego
  Bliźniacy Kaczyńscy wychowani w willi, którą Piłsudski podarował rodzinie Lisa Kuli , na którą ich ojciec choć poczciwy powstaniec warszawski otrzymał przydział gdy większość warszawiaków mieszkała w ruinach I piwnicach czuli się dziećmi duchowymi i prawniczymi jego zbrodniczych wujków Świątkowskich. Henryk Świątkowski minister sprawiedliwości w rządzie Bieruta (sławetny powołaniem Komisji prokuratorskiej do stwierdzenia , że zbrodni katyńskiej dokonali Niemcy jak Macierewicz sławetny komisją katastrofozamachu) I Wilhelm Świątkowski urodzony pod Odessą pułkownik NKWD w Charkowie (w czasie dokonywania tam zbrodni katyńskiej) I później prezes Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie przedgomułkowskim. Wystarczy wpisać nazwiska Rajmund Kaczyński, Henryk Świątkowski lub Wilhelm Świątkowski by mimo licznych moderacji lub fałszywych informacji zrozumieć łatwość sukcesów i awansów bliźniaków we wladzach Solidarności pod wpływami gieremkowszczyzny, michnikowszczyżny kuroniowszczyzny i innych „komandosów” oraz milczenie platfusowej i konkurującej o role użytecznych głupków opozycji pod pwlywami grubej czarnej kreski Mazowieckiego i kultu literackiej hańby domowej (ostatnio Olgi Tokarczuk, Szymborskiej i Kornchauzerów) w odpowiedzi na gebelsowskie urąganie prezessimusa, Dudy , Ziobry i ich słupów na zbrodnicze pokoleniowe dziedzictwo kasty sądowniczej, publicystów i polityków opozycji.
  Bliźniaków zdemoralizowała historia rodziny , w której ojciec pozostał warszawskim powstańcem i przestrzegał przed powierzaniem synom stanowisk państwowych ze względu na ich determinację do zniszczenia każdego lepszego od siebie. Jest to symptom kompleksów poczucia wartości własnej i psychofrenicznego pieniactwa prawniczego bliźniaków wychowanych także rolami dwu takich co ukradli księżyc w sjonistycznej szkole filmowej PRL ale także wyjaśnia to ich sukcesy w rozpoznawaniu i wykorzystywaniu podobnych sobie i kołtunerii judeokatolickiej pasożytującej na Ewangelii a także wyznawców materialistycznie marksistowskiego aksjomatu jedynie pasożytniczej istoty wszelakiego życia .
  Ludzi młodych najbardziej łatwo fascynuje porawnicze hajdamactwo pasożytncze selekcjonujace negatywnie kastę sądowniczą z narodowo judeokatolicką nadbudową werbalną systemu przestępców urzędniczych.
 • @Zawisza Niebieski 21:13:37
  Bełkot zwolennika PO czy innego KODu.
  Może @Zawisza zechce porównać to co działo się za PO z tym co dzieje się za PISu.
  wtedy będziemy mieli zrównoważony obraz sytuacji i będziemy mogli ocenić czy jest lepiej czy gorzej...
  Już sam poziom budżetu pokazuje że PIS wyprostował Polską gospodarkę zagłodzona przez liberałów.
  Nie wszystko jest dobrze ale jest znacznie lepiej niż za PO gdy jeden "polak" z Londynu powtarzał w TV "piniendzy nie ma i nie bendzie"

  Krytyka oderwana od porównani jest jak pomiar wielkości bez ustalania jednostki miary... czyli pomiar dla idiotów..
 • @telewidzacy 08:50:16
  Obrona nadzwyczajnej kasty to obrana władzy absolutnej tek kasty..
  i to właściwie definiuje (dyskredytuje, kompromituje) obrońców.

  Nie trzeba innych argumentów... oni się sami definiują...
 • @krzysztofjaw
  Pięciu pretendentów do urzędu prezydenta zgłosiło... podpisy zmarłych! Wszyscy tłumaczą się podobnie. Aż pięciu pretendentów do urzędu prezydenta zgłosiło podpisy zmarłych. PKW zawiadomiła prokuraturę – poinformowała wtorkowa Rzeczpospolita. Według informacji „Rz” na pięciu z dziewiętnastu list poparcia złożonych w Państwowej Komisji Wyborczej przez komitety wyborcze kandydatów w wyborach na prezydenta „podpisały się osoby zmarłe”. Jednym z nich jest Wojciech Podjacki, lider Ligi Obrony Suwerenności. Jego pełnomocnik złożył 1241 podpisów, z czego PKW zakwestionowała aż 638, m.in. z powodu 62 podpisów osób od lat nieżyjących. Na poparcie zmarłych powoływali się też pełnomocnicy Jana Zbigniewa Potockiego (…), oraz Wiesława Lewickiego z partii Normalny Kraj. U pierwszego zakwestionowano aż 1320 z 1841 podpisów podała „Rz”. Kandydaci: Nie mamy możliwości weryfikacji podpisów. Według gazety „pełnomocnik Lewickiego złożył 1138 podpisów, z czego zakwestionowano 337. Podpisów martwych dusz było 15. Z ustaleń „Rzeczpospolitej” wynika, że podpisy nieżyjących znalazły się na kartach jeszcze dwóch kandydatów. Chodzi o eksperta Centrum im. Smitha Andrzeja Voigta (15 podpisów zmarłych) oraz emerytowanego pułkownika Agencji Wywiadu Piotra Wrońskiego (trzech zmarłych)”. „Rz” dodała, że informacje o nieprawidłowościach trafiły do organów ścigania. Co na to kandydaci? Wszyscy tłumaczą się podobnie. „Błędy zawsze mogą wystąpić, bo nie mamy możliwości weryfikacji, jakie kto podaje dane” mówi Jan Zbigniew Potocki.

  https://wpolityce.pl/polityka/489478-pieciu-kandydatow-na-prezydenta-zglosilo-podpisy-zmarlych
 • @Oscar 08:50:46
  Co tu porównywać. Nikim tak nie pomiatano jak Dudą Mosbacherka. A 80 baniek dla Mercedesa? A 20 baniek dla JP Morgan? A kompormitacja przy okazji ustawy o IPN? A PiSiory są gorszę niż POpaprańcy bo swoje "zdradzieckie mordy" kryją za hasłami patriotycznymi. I kompromitują patriotyzm. Torują drogę lewusom bardziej ideowym niz oni sami. Banda zdrajców z milionami wspólników, którzy sprzedali ojczyznę za parę setek. Z milionami frajerów, którzy pogardzają własnymi dziećmi i wnukami. I zostawiają im długi.
 • @Oscar 08:44:44
  Ależ z Ciebie fanatyczny PiSior. A kimże jest kalkstein? A czyje polecenia wykonuję Kornhauser? W końcu co jakiś czas ię odkrywasz. Ty nie jesteś naiwniak tylko pospolity zdradziecki PiSior.
 • Żołnierze tzw wyklęci, byli zaprzeczeniem...
  filozofii Romana Dmowskiego polegającej na tzw realiźmie politycznym, czy nie marnotrawieniem sił biologicznych narodu w walce mrówki ze słoniem

  Wybitnym przedstawicielem tej myśli był wyśmiewany Albin Siwak.
  Więc jeżeli teraz ktoś wynosi Żołnierzy wyklętych na piedestał szczytów patriotyzmu i próbuje tą w sumie zbrodniczą wobec narodu polskiego ideologię wszczepić młodym ludziom, jest chyba zajadłym wrogiem Polski, zmierzającym do kolejnego wykrwawienia odbudowującej się siły biologicznej narodu polskiego.

  Trzeba myśleć i zastanowić się kto wynosi na piedestał taką zbrodniczą ideologię?, przyjaciele Polski?, czy jej wrogowie?

  Oczywiście nie zmienia to faktu oddawania honorów tym tzw Żołnierzom wyklętym.
  Zachęcam do przeczytania :
  https://marucha.wordpress.com/2020/03/02/nie-wrabiajcie-dmowskiego-w-wykletych/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej